/eer vijf goals voor duo Nolten/Kooij SPORT ss TOP vaster op kop na misstap van Oranje Wit de Jong sneuvelt in NK-geweld Het Ajax-gevoel van Quick Boys 2 Tom Kuijt uitblinker in bekerstrijd ttricks Kwong Steinraht Marnix van der Gun SP1 1 wint van Marine maandag 22 DECEMBER 2003 door Peter Groenendijk met gemak kunnen meedraaien in de hoofdklasse. Als je teams katwijk - De reserves van als 's Gravenzandse SV en Ba- Quick Boys stootten zaterdag rendrecht wegtikt..." Keijsen eersteklasser Barendrecht uit „Dit is een mooi stel, hoor. We het bekertoernooi. De be- hebben veel lol, we staan bo- kerstunt bevestigt wat insiders venaan, en nu zitten we in de al wisten: Nieuw-Zuid beschikt vijfde ronde van het bekertoer- over een ongekende lichting ta- nooi. Oké, het is geen hoofd- lentvolle jongelingen. Clubs klasse, maar evengoed mooi staan in de rij om spelers uit de om mee te maken." Katwijkse poel van talent aan En dan is er nog de aanwezig- de haakte slaan. heid van oud-prof Remco Tor- Dat Quick Boys 2 voor geen en- ken, die dit seizoen veroordeeld kei team bang hoeft te zijn, zelfs is tot wedstrijden in het tweede, niet voor de koploper in de eer- Keijser is er dolblij mee. „Tor ste klasse B, was voor trainer ken is voor ons een soort vader. Leen van der Plas geen nieuws. Hij heeft veel ervaring, geeft De QB-coryfee had aan de ons altijd goede tips. Geeft ons vooravond van het bekerduel al constant complimentjes, ook aangegeven dat zijn ploeg zon- op trainingen is hij altijd met der angst en vol op de aanval ons bezig. Echt een geweldige zou gaan spelen tegen Baren- man." drecht. Na afloop van de be- Daar is trainer Van der Plas het kerstunt was van der Plas dan mee eens. „Die jonge jongens ook niet meer dan tevreden. „Ik hebben nog genoeg te leren, weet wat de jongens kunnen, hoor. Torken heeft jaren prof- Deze ploeg zit barstensvol kwa- voetbal gespeeld, maar loopt liteit. De A-selectie is zo breed, nu na de training van Quick dat Quick Boys twee beresterke Boys 2 de weggeraakte ballen te teams kan formeren. Van dit zoeken. Staan die jonge gasten tweede elftal zouden diverse al te douchen. Kijk, daar kun- jongens bij een andere hoofd- nen ze nog wat van opsteken, klasser in de basis spelen." Ze zijn er nog lang niet." Een terechte constatering. Het tweede elftal van Quick Boys telt zes zeven spelers tussen achttien en 22 jaar oud, die stuk voor stuk de klasse en uitstra ling van hoofdklasse-spelers hebben. Alleen kwamen ze tot nu toe niet of slechts zelden uit voor de hoofdmacht. Nick Keijser (20), een begaafde cen trale middenvelder, is een van die pechvogels. „Quick Boys heeft te veel goede* spelers", zegt Keijser. „Ik denk dat ik bij een andere club wel zou spelen. Maar ja, hier heb ik meneer Van Beelen voor me. Dus ik moet gewoon geduld hebben." Dat geduld betracht Eli Watti- mury (21) inmiddels al een paar seizoenen. De slimme en vooral snelle rechtsback zou net als Keijser niet misstaan bij een willekeurige hoofdklasser, maar zit in de wachtkamer. „Er komt een moment waarop je geduld op is", zegt Wattimury. „De meeste van ons willen gewoon in de hoofdklasse spelen. En ik denk dat we er ook klaar voor zijn." Daar denken veel clubs in de regio hetzelfde over. Diverse spelers uit het elftal van Van der Plas zijn al eens gepolst door andere clubs, en ook tegen Ba rendrecht stonden weer scouts langs de lijn. Spelers als Daniël Kulk (20), Marcel van der Horst (21) en Martin Bekx (22) zijn ei genlijk te goed om in een reser ve-elftal te spelen. Keijser: „Ik ben al een paar keer benaderd. Meestal zijn het eersteklassers, UVS en zo. Maar van hoofd klassers staan ook wel eens mensen te kijken. Als zo'n club komt, ga ik daar op z'n minst goed over nadenken." Watti mury heeft nog geen bericht ge had van hoofdklassers. „Maar er zijn wel geruchten. Mensen roepen dan dat bepaalde clubs me volgen. Ik zie het wel." Vooralsnog acteren de twee ge woon nog op Nieuw-Zuid, bij de reserves. En zo'n ramp is dat natuurlijk ook niet, zegt Watti mury. „Ik ben trots dat ik, met mijn kleurtje en mijn achter naam, in het blauw-wit van Quick Boys mag spelen. Ze doen het hier toch vooral met 'echte' Katwijkers, dus voor mij is dit iets bijzonders." En daarbij: QB 2 is een team dat al jaren geldt als een poel van talent, dat succes na succes boekt - vergelijkbaar met Ajax 2. Lekker om in te spelen dus, zegt Wattimury. „Dit is een waan zinnig goed team. We zouden De achttienjarige Tom Kuijt, doelman van Quick Boys Al, was zaterdag de grote man tussen de duinen. In zijn eerste wedstrijd voor het tweede elftal, een debuut dat hij dankte aan afwezigheid van anderen, keepte Kuijt negentig minuten foutloos. Toen strafschoppen nodig waren omdat de wedstrijd in 1-1 was geëindigd, stopte hij prompt twee van de Vijf Ba- rendrechtse penalty's. Ge noeg om eersteklasser Ba rendrecht uit het bekertoer nooi te wippen. Op de overwinning viel niets af te dingen. Quick Boys 2 speelde vanaf de eerste mi nuut één op één over het he le veld, en duwde de tegen stander direct richting vijan delijk doeL Daar wist Baren drecht totaal geen raad mee. Al na tien minuten resulteer de een van de Katwijkse aan valsgolven in een strafschop, die Remco Torken feilloos benutte. Door pech en slecht afron den (vooral van Torken en Marcel van der Horst) bleef het daarna bij slechts 1-0, en kon Barendrecht na rust proberen terug in de wed strijd te komen. Vlak voor tijd lukte dat, toen een kluts- bal voor de voeten van Niels Rooders kwam. De Baren- drechtse verdediger schoot simpel binnen. Toen Nicky Keijser de twee de Katwijkse penalty miste, leek een droom in duigen te vallen. Maar daarna stond de piepjonge doelman Kuijt op. Twee knappe ingrepen be zorgden Quick Boys 2 een plek in de vijfde ronde van het toernooi om de districts beker. Quick Boys 2 - Barendrecht 1-1 (1-0), Quick Boys wint na straf schoppen (4-3). 10. Torken 1-0, 87. Rooders 1 -1Scheidsrechten Voogt. Toeschouwers; 200. Quick Boys: Kuijt: Wattimury, Schooneveld, PluimgraafF, Varke- visser, Keijser, Van der Horst (70. Martin van Beelen), Vooijs: Bekx, Torken, Kulk. door Michel van Gent korfbal-TOP is vaster aan kop van de overgangsklasse B gekomen. Het acht tal uit Sassenheim behaalde tegen Tjo- ba met 26-18 zijn zesde zege op rij, terwijl concurrent Oranje Wit bij KVS het eerste punt verspeelde (12-12). Beide titelkandidaten staan 3 januari tegenover elkaar in Dordrecht. De opstelling van TOP was op één plaats gewijzigd voor het treffen met Tjoba. Marijke van den Berg viel in voor Johanna van Drongelen, die op de training door haar enkel was ge gaan. De Sassenheimers maakten in amper tien minuten hun intenties dui delijk: 8-3. Zij konden in het restant van de eerste helft dit verschil niet ver groten, omdat de scherpte wat wegviel (15-10 rust). Ook in de tweede helft bleef de equipe van Gert-Jan Kraaije- veld, die na afloop van dit seizoen zal vertrekken, oppermachtig. Typerend voor het kwaliteitsverschil was dat alle acht spelers een aandeel in de score hadden, met Stanley Lardé (6), Bregtje van Drongelen (5), Felix van der Som men (4), Marijke van den Berg en San- der Harmzen (3) als voornaamste schutters. EERSTE KLASSE Pernix behaalde met energiek spel een overtuigende 12-22 overwinning op Vitesse. Het team van Perry Venema was met name verdedigend sterk op dreef, waarbij Frans Treur een belang rijke inbreng had. Hij legde met steun van Mark Piket (vervanger van Dimitri IJzerman) de voornaamste aanvaller van de thuisclub goed aan banden, terwijl hij met zeven goals zelf topsco rer werd. Zijn drie doelpunten lever den samen met die van Matthijs Groe- neveld (2), Sanne Pera en Inge Treur na 24 minuten 2-7 op. Deze voor sprong werd naderhand moeiteloos vastgehouden, want het verschil bleef minstens vier punten. Tijdens de eerste helft kon Tempo goed in het spoor blijven van KOAG, resulterend in een 7-7 ruststand. De Alphenaren speelden met Jet van Duin voor Suzanne Zeilstra, die door griep was geveld. Zij bouwden hun aanval len steeds geduldig op, zodat er niet teveel onnodig balverlies werd gele den. Na de pauze bleef de score tot 15- 16 (Marcel Haagsman) gelijk opgaan, maar daarna viel het gat (15-19). Al leen Wouter Keizer had in de laatste tien minuten succes: 16-19 verlies. TWEEDE KLASSE Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat Fiks zo gemakkelijk zou win nen van VZOD, want bij rust was het nog 11-9. De Oegstgeestenaren waren in het tweede gedeelte echter niet meer te houden, omdat zij veel beter schoten en afvingen. Bovendien kre gen zij verdedigend meer greep op het doorzichtige aanvalsspel van hun op ponenten. Matthijs de Visser (4), Fe- nno van den Berg, Michiel Dam, Mi- chiel Vreeken (3), Saskia van der Does (2), Judith Hogendorf en Domique Roest voerden de score via 23-10 op naar een klinkende 28-13 eindstand. Als enige regioclub wacht De Danaï den nog op punten, want ook bij DKC werd verloren: 25-17. Het stond na krap tien minuten al 7-1, waarbij Mari an van Meurs de enige treffer maakte. Zij speelde met Maaike de Vries mee voor Susan de Roode (spierscheuring) en Chantal de Vries (afwezig). De blauw-witten kwamen wel behoorlijk terug (11-9, 14-10 rust), maar konden het gat niet meer verkleinen. Tot over maat aan pech vielen Marian van Meurs en Stephan van Nierop uit met vingerblessures. DERDE KLASSE Madjoe leek lange tijd op weg om het ongeslagen Thor(H) als eerste punten af te pakken. Ruud Louwer en Anne Blankert namen de coaching waar voor de afwezige Ron van den Berg. Zij zagen hun ploeg na een aarzelend be gin (2-0) goed tegenspel bieden (4-6, 8-8 rust, 10-12). Bij 15-13 werd een doorloop van Erwin Kellner afgekeurd wegens snijden, maar dat was twijfel achtig. De koploper profiteerde gelijk van deze domper en liep door naar 17- 13. Vervolgens bepaalden Arenda Heemskerk en invaller Robin Kellner de eindstand op 18-15. Velocitas speelde een \<®selvallige wedstrijd tegen Luno, maar won wel: 14-12. „Wij waren aan het modderen, het was allemaal te onrustig", vond coach Klaas Bosman. Zijn ploeg gaf een 6-4 voorsprong helemaal uit han den (7-8 rust). Bij 10-10 kwam Arjen Kwestro in het veld, die met zijn loop- en afvangwerk meer dreiging bracht. Vakgenoten Lisette Vesseur en Iwo Nelson profiteerden hiervan door te scoren (11-10, 14-12). In de tussenlig gende aanval had André van Wallinga twee keer op rij succes. Voor Fluks lijken de kampioenskansen vervlogen na de 18-14 nederlaag tegen Haarlem. Arno van Haarlem. Frank van Meijgaarden (2) en Nicole Bierens lieten de score tot 6-5 gelijk opgaan, maar in het tweede kwartier ging het mis (10-6 rust). Na de pauze bleef het verschil minimaal vier goals, vooral doordat de lijstaanvoerder vier vrije ballen perfect afmaakte. Van Haarlem was,met zeven goals veruit de gevaar lijkste aanvaller. ifPetbal - Ook Quick Boys verder in de strijd om rictsbeker. De hoofd- an de Katwijkers won in zijdig duel met 3-7 van [J terdamse vierdeklasser Hendrik van Beelen lix van der Gun (3x), Bak en Karl Jansen na- treffers voor hun reke- BaarP (za) had geen moeite 3 reserves van Quick. Het Den Haag 0-8 voor Lis- Steinraht scoorde Winter, Kevin Winter, Roel de Goede, René van Wieringen en Olaf Schaap elk eenmaal. Katwijk won in Ridderkerk met 2-4 van eersteklasser RV- VH. Katwijk bracht veel jonge talenten in het veld, die een goede indruk achterlieten. San- der Molenaar, Erwin Verkuylen (2) en Karim Hajji schoten Kat wijk een ronde verder. Zondagvierdeklasser Hillegom boekte een stuntje door twee deklasser NASmet 1-2 te klop pen. Johan Schniedewind en Ronald Turenhout scoorden. ter van der Hulst ,|iVEN - Nog nooit waren de vooruit- op deelname aan het EK-allround i^ob de Jong zo gunstig geweest. De guit Leimuiden stond na de eerste dag Jen had, met de tien kilometer nog te ,j richt op de bovenste vier plaatsen. labberde 1500 meter gooide roet in Ik n. „Ik had geen power. Ik doe nu achtste keer aan het NK mee en elk jg ik het wel voor elkaar om een race te rijden. Op de tien kilometer i'Jst wat mogelijk geweest, maar ik heb ^knald." ^jj 1 baalde van zijn mislukte missie. ,j riet eens meteen na de rit. Maar op ar het hotel besefte ik: 'Potverdorie, wel een kans'. Vorig jaar reed ik ook slechte 1500 meter, dus ik was ge- qi ïuwd. Ik was best scherp, maar de cl agressie ontbrak. Ik reed als een dooie pier in de rondte. Normaal moet ik 1.53 of 1.54 rijden en niet 1.56.15. Ik liet drie seconden liggen." Uiteindelijk zou die marge zelfs niet genoeg zijn geweest. De Jong kreeg op zijn favorie te afstand met de aanwakkerende storm te maken. Rondetijden van 32 en 34 seconden wisselden elkaar af. „Hier zijn gewoon geen schema's voor gemaakt." Ónder iets gun stiger omstandigheden doken Nederlands kampioen Jochem Uytdehaage en Carl Ver- heijen onder de tijd van De Jong. Een dag eerder troefde Uytdehaage de Leimuide- naar ook al af op de vijf kilometer. Zijn zoveelste vergeefse poging om bij seni oren eindelijk eens een internationaal all- roundtoemooi af te werken, doet De Jong niet bij de pakken neerzitten. Volgend jaar probeert hij het gewoon opnieuw. „Mis schien moet ik wat vaker vier afstanden in twee dagen rijden. Dan niet met een tien kilometer maar met een drie kilometer." Met negen kanshebbers voor de titel was de concurrentie moordend. De Jong wist vooraf dat hij zich geen fouten kon veroor loven. „Mark Tuitert kan een keer zonder gevolgen een slechte afstand rijden. Ik niet, ik ben geen echte allrounder. Ik wist dat ik zesde kon worden als ik heel goed zou rij den en achtste als het wat minder ging." Uiteindelijk werd het die laatste klassering. Daarmee deed De Jong het beter dan Helen van Goozen: De Hoogmadese die in het voorseizoen opzien baarde met een zeven de plek op de 3000 meter tijdens de wereld beker van Erfurt, werd in Eindhoven tien de. „Ik kon niet helemaal tot het gaatje gaan. Ik ben ook een van de rijdsters die wat minder rijden op de buitenbanen." De 20-jarige Lisette van der Geest uit Oud Ade sloot haar NK-debuut af met een acht tiende plaats. Bob de Jong lag op schema om het EK te halen, maar verprutste zijn kansen op de 1500 meter. Foto: Reuters Jiton Diedrich alphen aan den rijn - irme berg doelpunten r llphense Boys dit seizoen akt. Alphense Boys zater- Iteverstaan. Het team het eerst bestaat als op- ploeg voor de zondagtak, feel jonge jongens telt, tot dit weekeinde 67 •scorer Michel Nolten er daarvan dertig, scha- Lex Kooij negentien. I moest de productiefste de vijfde klasse aantre- ;n UVS, de nummer at met 43 doelpunten te- ekste defensie heeft. ?edor Nolten en Kooij, die er ^foor de winterstop mis- j5og een paar in konden at;Dat lukte. Vijfstuks, sa- n de zaterdag vijfde klasse A won Abbenes dankzij doel- 1 Walter Zaal en Rick van de Berg met 2-1 van Marine, was niet opgewassen tegen lijstaanvoerder Schipluiden, uters werden op eigen veld kansloos met 0-3 verslagen, ven van Ter Leede speelden het inhaalduel bij Oranje Bt 1-1 gelijk. Ondanks het puntverlies gaan de Sassen- Is koploper de winterstop in. K n Nolten (24) speelde vo- a >en nog bij de zondag- hoogste team. Dan is klasse op zaterdag Hen wel heel ver onder Zijn maatje Lex ie dezelfde overstap. vreemd dus, dat de met kop en schouders t steken. „Dat valt wel or", vindt Nolten. „Ik r inprikken, maar de het elftal moet de bal voorin zien te krijgen." n jonge speler is een laag, van de zondag- j naar de zaterdag-vijfde iest opmerkelijk. „Ik vel", legt hij voor de d uit. „Voor zondag- ist ik drie keer per week Dat ging niet meer luk- 1 mijn werk, ik heb net ïwe baan. Ik heb nog rainer gevraagd of ik er tdu zitten als ik een of er kwam trainen. Niet, irdagteam van Alphense staat uit jonge, talent- etballers die binnen het 'echte' eerste elftal nte i halen. Als eerste elftal, !de onderbouwing, is de S5E de spelers toch anders ineer het gewoon het team op zondag zou I"'* der Gerard Kalshoven: Bf woon meer aandacht 5g ,ke week een klein stukje n <e ant, ook al is het maar t CN« els. Als Michel er in het *e dertig had gemaakt, was iik 3 ok een verslaggever ge- |- Nee, dan had niemand smerkt." dt er voor de wedstrijd men bij. Hij hoopt, zegt Pron het weer lekker loopt, de samenwerking met achter me speelt. We Michel Nolten kreeg zaterdag regelmatig met drie verdedigers te maken. Het weerhield de topscorer van Alphense Boys er niet van drie keer te scoren. Foto: Henk Bouwman kunnen elkaar blindelings vin den." Hij is best trots op zijn stortvloed aan goals. „Vooral ook omdat de tegenstanders zich erop gaan instellen. Die weten natuurlijk ook dat ze op mij moeten letten. En samen 49 doelpunten is dan écht heel veel." Dan zouden er tegen de nummer laatst, UVS, dus nog wel een paar bij kunnen ko men. „Niet te voorspellen", vindt Nolten. „Dit zijn vaak de lastigste wedstrijden." Dat blijkt al snel na de aftrap. Nol ten wordt in de tang gehou den door twee, soms drie ver dedigers. En het modderige veld, de kou en de striemende regen zijn ook al niet de ideale omstandigheden voor de tech nische, maar fysiek nog niet zó sterke voetballers van Alphense Boys. Zeker in het begin van de wedstrijd is schaduwspits Lex Kooij meer aan het schoffelen op het middenveld dan aan het combineren met Nolten. Toch draait Nolten al na drie minuten goed weg van zijn twee tegenstanders. Een kansje, na een mooie passeerbeweging van de rubberen Clarence Voom op rechts. Vijf minuten later krijgt Kooij een grote schietkans, maar de bal hobbelt net op van het steeds slechtere veld en hij raakt hem helemaal verkeerd. Na een kwartier is de grootste kans zelfs voor UVS, als Robert Groenendaal op de lat schiet. De wedstrijd is beroerd. Na twintig minuten prikt Kooij van dichtbij de 0-1 binnen, na veer tig minuten combineren Kooij en Nolten naar de 0-2. Nolten maakt 'm. Kooij scoort nog eens - rechtsback Galid Mrani maakt weer eens een rush naar voren en trekt de bal goed te rug, Hoesan Amia maakt er voor UVS 1-3 van en Nolten scoort nog twee keer. Een mooie kopbal en een keer Nol ten - Kooij - Nolten - raak. Eindstand 1-5. Wat vooral opvalt is dat Al phense Boys goede voetballers heeft, maar dat zij heel graag al lemaal zelf de splijtende pass willen geven. Of een man willen passeren, het liefst de bal ach ter hun standbeen langs halen en diezelfde man nog eens voorbij gaan. Dat geeft UVS ruim de tijd om weer met zijn allen terug te lopen en Nolten te omringen. „Dat bedoel ik met: de tegen stander gaat zich erop instel len", zegt Nolten na afloop. „En dit was ook echt geen weer om te voetballen. We zijn in uit wedstrijden trouwens altijd minder op dreef. Maar wel weer drie punten, dat is belangrijk voor promotie." En toch weer drie goals voor Nolten, en twee voor Kooij. Trainer Peter Taal man: „Onze buitenspelers kun nen echt goed voetballen, maar het rendement is te laag. Nolten aanspelen moet via de buiten kant, dan trekje de verdediging uit elkaar en geef je de spitsen meer ruimte. Maar als de bui tenspelers gaan lopen kappen, draaien en pingelen, dan speel je ze na een tijdje gewoon niet meer aan." Het is er al een stuk beter op geworden: „In de voorbereiding waren ze alle elf aan het zaal voetballen, we zijn al zo veel verder. Nolten is een productie ve spits, maar Mitchel Lefeber is minstens zo belangrijk. Hij is de aanjager op het middenveld en speelt zich helemaal leeg." Alphense Boys heeft nu 72 doelpunten gemaakt in 14 wed strijden, meer dan vijf gemid deld. Nolten en Kooij hebben samen 54 goals. Het wordt tijd dat de opleidingsploeg op een niveau komt dat ze echt weer wat gaan leren. UVS-Alphense Boys 1-5 (0-2). 21 Kooij 0-1, 40. Nolten 0-2, 76. Kooij 0-3, 78. Amia 1-3. 87. Nolten 1-4. 89. Nol ten 1-5. Scheidsrechten Van der Zwart. Toeschouwers: 29. UVS: Smeele: Planjes, Stokkel, Dae- men (46. Hendriks), Vegter (46. Strae- temans); Van der Nes, Van Biezen, Kort; Amia, Maaskant, Groenendaal. Alphense Boys: Koopman; Mrani, Lars Kooij, Kalkhoven, Van Leeuwen; Lefe ber, Lex Kooij, Bruggeman (16. Tuit- hof); Voom (68 Hermon), Nolten, As- bai.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21