'Heemskerk kan Spelen halen' kids§pqrtkids SPORT Sieval knapt af op 'lanterfanters' 'Wegblijven bij de paal en hem lekker in de voetjes lopen' DIOK klopt Hilversum Zwemtrainer Sjaak Juffermans is optimistisch over kansen van Veense op NK Topschutter van waterpoloclub Katwijk kapt ermee BALLETJE MET Voetbalbestuurder alsraddraaier HDC992 donderdag l8 decembei rugby - De play-offs kunnen DIOK na de 26-13 overwin ning (rust 7-8) op Hilversum bijna niet meer ontgaan. Door de zege in Hilversum nestelden de Leidse rugbyers zich gisteravond, met nog slechts twee wedstrijden voor de boeg, steviger op de derde plaats in de ereklasse. De hoofdrol was weggelegd voor Wilco Kunnen. Hij maakte vier try's voor DIOK. Danny Evers converteerde er drie van. In Hilversum werd de trai- ningsarbeid van de afgelo pen weken eindelijk eens dik uitbetaald. DIOK-coach Ro bert Broers dacht aanvanke lijk nog personele proble men te hebben. Door afwe zigheid van vooral flyhalf Karl Heinz Hellmann vrees de de Leidse oefenmeester voor gebrek aan snelheid bij de balcirculatie. Maar juist de driekwarten haalden alles uit de kast om de zege veilig te stellen. eens af in hoeverre het mij helpt om een betere korfballer te worden. Omdat het allemaal zo technisch is, merk je de ge volgen niet direct. Je ziet het niet meteen terug in je spel." De regionale talentenselectie heeft een sluisfunctie naar het Nederlands jeugdteam en uit eindelijk zelfs naar het 'echte' Oranje. Maar daar heeft Wil brink nog nooit over nage dacht, ondanks zijn uitverkie zing en de progressie die hij bij TOP boekt. „Ik wil zo goed mo gelijk worden. Voorlopig ben ik al blij als we kampioen worden met de AlAls ik naar de senio ren ga, wil ik proberen het eer ste te halen. Dat is een hele op gave bij TOP, want het is inmid dels een volwassen club gewor den met veel goede spelers." Er klinkt een gevoel van verbon denheid in zijn stem, verbon denheid met de club waar hij als ventje begon met korfballen. Een overstap naar een topclub kan Wilbrink zich dan ook niet voorstellen. „Iets beters dan TOP vind ik voorlopig niet. Ik ben ook nog lang niet zo goed dat ik daarover moet nadenken. Mirjam de Kleijn is een paar jaar geleden naar Die Haghe gegaan. Dat was logisch, want voor haai- was dat een stap vooruit. TOP was toen ook nog lang niet zo sterk als nu." Maarten Dekker 'Sportklds' is een serie over jeugdig sporttalent uit Leiden en omstreken. Heeft u tips of suggesties voor deze rubriek, mail dan sportredactie.ld@hdc.nl (Ólj)ZAKEN IN DE SPORT door Anton Diedrich katwijk - Waterpoloclub Kat wijk is zijn topscorer kwijt. Alex Sieval haakt gefrustreerd af bij de tweedeklasser. Hij speelt de rest van het seizoen in een lager team. „Ik ben het niet eens met het beleid van de trainer en ik mis de motivatie om nog mijn best te doen", zegt Sieval. Katwijk pendelde de afgelopen jaren tussen de eerste en twee de klasse. Vorig seizoen degra deerde de club. „Dan verwacht je dat de doelstelling is om met een weer te promoveren", zegt Sieval. „Maar dat is dus niet het geval. Terwijl het met deze ploeg gemakkelijk zou moeten kunnen." Het doel is een plaatsje bij de eerste vier en dat vindt de speler niet goed ge noeg. „Daarvoor hoeven we ons best niet te doen en dat doen sommige mensen dan ook niet. Onze laatste wedstrijd voor de winterstop was op 6 december, tegen de koploper. Er zegden mensen af, omdat ze een sinterklaasfeestje hadden of omdat ze nog een gedicht moesten afmaken. Dat vind ik ontzettend frustrerend." Sieval is van plan om volgend jaar wel weer vol voor het hoogste team te gaan. „Als de doelstelling tenminste wat be ter is. En dat kan best met deze trainer (Ruud Wormgoor). Ik heb het er voor het seizoen met hem over gehad en gezegd dat ik niet wist of ik wel met die la gere doelstelling kon leven. Het idee was om jeugd in te passen, maar dat vind ik onzin: de ge middelde leeftijd is 24, daar hoeft geen jeugd meer bij." Volgens Sieval is het ook beter voor de ploeg als hij zich nu te rugtrekt. „We kunnen niet meer degraderen, dus daarvoor geeft het niet. Als ik uit frustratie over de lanterfanters die bij ons in het bad liggen tijdens de wed strijd mijn mond open doe, dan krijg ik alleen maar kaarten en daar heeft ook niemand iets aan. Doorgaan gaat ten koste van mijn plezier. Daar pas ik voor." Trainer Wormgoor is verrast door Sievals beslissing. „Voor opgesteld: ik vind het jammer dat hij er op deze manier uit stapt. Iemand die zoveel voor Katwijk heeft betekend, zou een beter afscheid moeten krijgen. Dit is een beetje roemloos." Over de doelstelling zegt de trainer dat het allemaal gericht is op een toekomst als stabiele eersteklasser. „De vereniging is dat geheen-en-weer tussen eer ste en tweede klasse zat. Als we nu meer jeugd erin brengen en opleiden, kunnen we over een tijdje opnieuw naar de eerste klasse promoveren en hebben we een team dat er nog jaren in kan blijven. Maar als we kampi oen kunnen worden, moeten we dat doen - er is geen trainer die daar nee tegen zou zeggen." Volgens Wormgoor is die iets lagere doelstelling ook niet de hoofdreden van Sievals opstap- door Willem Spierdijk leiden - Haar trainer Sjaak Juf fermans denkt aan een medaille en hoopt stiekem op een plaats je in de olympische zwemploeg van 2004. Femke Heemskerk is bescheidener over haar kansen op het NK zwemmen dat van daag in Dordrecht begint. „Ik ga er onbevangen naartoe, ik hoop op een paar finaleplaatsen. Ik wil in elk geval persoonlijke records zwemmen." Feinke Heemskerk (16) is met Bas van Velthoven één van de troeven van De Zijl/LGB op het nationaal kampioenschap, dat in een 50-meterbad wordt afge werkt. Vorig jaar reikte Heems kerk al een paar keer tot de fi nale in een deelnemersveld waarin senioren en jeugd met elkaar zwemmen. Als senior be hoort de zwemster uit Roelof- arendsveen nu tot de medaille kandidaten op de vrije slag. „Ik denk dat ze een aardige kans heeft op de 50 en 100 meter en een kleine kans op de 200 me ter", voorspelt Juffermans. De trainer denkt dat zijn pupil meer inhoud heeft gekregen. „We hebben anders en harder getraind. Ik denk dat Femke sterker is geworden." Behalve over medaillekansen denkt Juf fermans ook stilletjes aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Athene. „Voor Femke liggen er kansen op de estafette. Daar zijn vijf zwemsters voor nodig. De concurrentie is groot. Voor volgend jaar heeft Femke wat geluk nodig. Maar de Spe len van 2008 zijn zeker een doelstelling." De zwemster wijst op de ge groeide concurrentie tijdens het NK. „Nu staan de Olympi sche Spelen voor de deur, dus wil iedereen zich laten zien op het NK. Er is een meisje dat was gestopt en nu weer is begon nen. De zwemsters die afgelo pen weekeinde hebben meege daan aan het EK in Edinburgh zijn nog in vorm." Ook Bas van Velthoven richt zich op de Spelen van 2008. Juf fermans denkt dat er voor de zwemmer uit Hazerswoude meer concurrentie is. „Hij moet een paar finales kunnen halen." De andere zwemmers van De Zijl/LGB die meedoen aan het NK zijn Larissa Brak (Bodegra ven), Milou Smit (Lisse), Robin Sprinkhuizen (Rijnsburg) en de pas 12-jarige Leidse zwemmer Niels van Polanen. LZ1886 LZ-trainer Gerard Meurs is minder optimistisch over de kansen van zijn pupillen. Het griepvirus heeft nog niet zo lang geleden toegeslagen in zijn ploeg. Dat heeft in elk geval de kansen van Joost Krommen hoek verpest. Lenneke van Schaik is wel op tijd hersteld. Bij de jongens gaan Nick Drie bergen en Michael van der Lin den proberen om de lichttijden te halen voor het EK voor de jeugd in juni. Meurs verwacht dat beide zwemmers in die doelstelling slagen. Meurs denkt dat Van der Linden de B- finales gaat halen en dat Nick Driebergen kans maakt op een A-finale op de rugslag. Lenneke van Schaik had afgelo pen jaar met een terugslag te maken. De rugslagspecialiste was gewend om steeds haar tij den te verbeteren, maar dat Femke Heemskerk (met op de achtergrond trainer Sjaak Juffermans): „Ik wil in elk geval persoonlijke re cords zwemmen." Archieffoto: Taco van der Eb lukte in 2003 nog niet. Meurs: „Het is ook normaal dat zwem mers zich in een bepaalde fase van hun zwemcarrière afvra gen: wil ik dat allemaal wel, wil ik wekelijks al die uren maken." Meurs denkt dat zijn pupil veel potentie heeft. „Als ze ervoor gaat, kan ze bij de absolute top komen." Van Schaik zegt de keuze in middels te hebben gemaakt. „Het zwemmen is toch een soort verslaving, ik ben er nog niet klaar mee." In Dordrecht wil ze de komende dagen 'hard zwemmen'. Ze hoopt haar per soonlijke toptijden weer eens te kunnen verbeteren. „Dat bete kent dat er op de 50 meter rug slag 0,2 seconde af moet en op de 100 meter 0,8." Naast Van der Linden, Drieber gen en Van Schaik vaardigt LZ ook Louis van Schaarenburg, Mark Drenth en Mariska van Tol af naar Dordrecht. Columbiaan De Columbiaan uit Voorhout is met drie zwemmers vertegen woordigd. Jan Kersten en Peter Kortekaas worden vergezeld door Annelotte Hendriksen. De laatste hoopt tijdens het winter kampioenschap een startbewijs voor het Europees jeugdkampi oenschap te verdienen. Dick Hogewoning genoeg om de aandacht te trek ken van de regionale korfbal scouts. Twee jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor het districtsteam, waarin de beste jonge korfballers uit de regio samenspelen. Eens in de drie weken komen de talenten samen voor een centrale trai ning, waar vooral veel aan hun techniek en balvaardigheid ge schaafd wordt. Wilbrink slaat -zelden een districtstraining over, al heeft hij er wel eens be denkingen bij. „Ik vraag me wel pen. „Dat is de instelling van zijn medespelers. En daar ben ik het deels mee eens. Er is na melijk niemand die voor zijn plaats in het eerste team heeft moeten knokken. En in het tweede spelen geen mensen die er hard aan trekken om een plekje te veroveren. Dan sluipt gemakzucht er soms in." Met het vertrek van Sieval kan de trainer die gemakzucht niet meer gebruiken. „We boeten aan kwaliteit in. Alex is een do minante speler. Hij scoorde verreweg de meeste doelpun ten, alles liep via hem. Nu moe ten andere spelers opstaan om die rol op te vullen." Dat Sieval volgend jaar weer wil meedoen, zegt Wormgoor wei nig. „Het is nog vers. Hij laat halverwege het seizoen zijn medespelers in de steek. Het is afwachten hoe die erop reage ren als hij volgend seizoen weer wil meedoen. Voorlopig moe ten we het zonder hem doen. Dat wordt even wennen." Bob Vegter. Archieffoto: Mark Lamers BLESSURETIJD Bob Vegter se onderging, was het al goed Frank Wilbrink: „Iets beters dan TOP vind ik voorlopig echt niet." Foto: sassenheim - Aan het archetypi sche beeld van een korfballer voldoet hij niet. Integendeel, Frank Wilbrink is vrij klein en tenger, zeker vergeleken met de bomen van tegenstanders die hij meestal tegenover zich treft. Ongeveer 1 meter 70 schat hij zichzelf. Het belet de 17-jarige speler van TOP niet om uit te blinken in zijn sport. ,,Als ik zo'n lange tegenstander heb, moet ik wegblijven bij de paal en hem lekker in zijn voetjes lo pen." Met dat laatste bedoelt Wil brink dat hij als kleine, water- vlugge korfballer moet profite ren van de mindere wendbaar heid van zijn grotere tegenstan ders. Een schijnbeweging, een plotseling sprintje, nog een schijnbeweging: dat is meestal ruim voldoende om een oppo nent het bos in te sturen en zelf in schotpositie te komen. Zo'n taak lijkt op zijn lijf geschreven, maar toch is het allemaal be trekkelijk nieuw voor de vwo- leerling. „Ik ben pas de laatste tijd meer gaan scoren. Daar voor sta ik ook in de Al." De Sassenheimer meent dat het ei genlijk helemaal niet in zijn aard ligt om een prominente rol binnen het team te vervullen. „Vroeger wilde ik nog wel eens vluchten onder de paal, even weg uit het strijdgewoel. Maar daar heb ik natuurlijk niets te zoeken met mijn lengte." De trainers van TOP Al (Steven Baart en Anne van der Zaag) dwezen Wilbrink erop dat ie mand met zijn kwaliteiten zich niet moet verstoppen, maar de bal juist moet opeisen. „Ze hebben daar veel óp geha merd." Het resultaat liet niet lang op zich wachten, in Wil- brinks debuutjaar bij de junio ren. Scoorde hij voorheen hoogstens één keer per wed strijd, in de eerste drie duels van de competitie was hij al dertien keer trefzeker. Maar ook voordat het spel van Frank Wilbrink een metamorfo- De topdrie van: De Katwijkse spoitfol Cees van Hoogdale de beste: X. Quick Boys. („Waat staat, het levert altijd zonder beeld op. O r die dé foto's zien, den p tijd dat ik bij een pr r Klassement: 1. Lugdunum 7,7 2. SJZ 7,5 w Woubrugge 7,5 4. KRV 7,4 5. Valken '68 7,2 6. GHC 7,1 w Oegstgeest 7,1 Meerburg 7,1 11. w Alphen 6,7 w Leiden 6,7 FC Rijnland 6,7 13. Docos 6,4 Bob Vegter kwam dit jaar nog niet in actie voor de basketballers van MSV. De center liep, herstellende van een dijbeenblessure, een zwa re knieblessure op. Sinds drie wedstrijden heeft hij de coa ching overgenomen van Ro berto van den Broek, die zich volledig als speler inzet. Maan dag ondergaat de 28-jarige Ve gter een operatie. Hoe gaat het? „Over het algemeen goed, maar met de knie niet. De bin nen- en buitenmensicus en mijn kruisband zijn bescha digd. Via mijn fysiotherapeut Peter Pauüdes kwam ik bij een sportarts terecht. Die deed een mri-scan en vroeg zich af hoe ik het deed. Een normaal mens met zulk letsel wordt bij hem op een brancard binnenge bracht. Maar ik heb geen in stabiliteit in de knie. Ik kan er op lopen." Hoe ging het mis? „Ik trainde mee met de junio ren om ritme op te doen. Bij een reboundoefening duwde ik tegen mijn tegenstander aan. Die woog maar 80 kilo en ik ben zwaardere jongens ge wend. Mijn been bleef staan, ik hoorde een tikje en ben doorgegaan, 's Nachts kreeg ik pijn. Ik heb vier weken rust ge houden en heb zelfs nog een wedstrijd gespeeld. Maar mijn fysio vertrouwde het toch niet toen ik pijn bleef houden." En nu? „Maandag gaan ze mijn knie in. Ze gaan de meniscus op knappen, wat rotzooi oprui men en misschien doen ze wat aan de kruisband. Ze moeten eerst kijken wat het precies is. Het wordt een spannend Ik ken genoeg jongens di dit probleem weer zijn ga basketballen, maar ik kei ook twee die hebben mo stoppen. Ik ga ervan uit kan terugkomen, maar ikj niet of het me dat allema j waardis." Bevalt het coachen j „Het is best leuk. Het is c een goede oplossing. Rol kon als playing/coach nii les zien. Het is wel raar 0 jongens te coachen met 11 heb samengespeeld. Ik k< j niet boven de groep staai Maar dat had ik ook toen vrij jonge leeftijd een eige j zaak kreeg. In het begin 1 ik alles beargumenteren, zullen vast wel eens den! wat een klootzak. Maar d 1 niet erg. Dat denk ik som1 van hen." T ozef van der Vooren uit Warmond kennen we J als competitieleider van dit district van de KNVB. Overdag leidt hij de competitie met dui zenden voetbalelftallen in goede banen en als hij thuiskomt gaat hij vrolijk verder met cijfer tjes en sport. „Ik ben een cijfersportfreak"vertelt de War monden De weerslag van deze hobby staat deze maand in het blad 'Wielerrevue'. Van der Vooren laat in een artikel zien hoe de spanning in de wereld beker wielrennen vergroot kan worden door een andere puntentelling. „Ik vind het leuk om alles bij te houden. Ik heb het jarenlang bij het schaatsen gedaan, maar dat is lastiger gewor den nu de kranten de schema's voor grote toer nooien niet meer afdrukken. Maar eigenli vind ik het wielrennen ook veel interessan Het wielerblad heeft drie pagina's ingeruii voor het idee van Van der Vooren; ook de bo's zullen er kennis van nemen. „Ik denk' Hein Verbrugge, de voorzitter van de inter nale wielerunie, de UCI, dit leest. Dat zou zijn, want het is nodig dat er iets verandei I Mijn puntentelling houdt ook in dat de Ro van Spanje veel belangrijker wordt, zodat de toppers willen gaan deelnemen. Zijn hobby heeft het wielrennen voor hert interessanter gemaakt. „Je kijkt met een a oog naar de koersen, je bedenkt meteen v gevolgen zijn voor de klassementen zoals bijhoudt." r De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Groene Hart Combina tie. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 6 Er moeten echt verwijzingen komen rondom de kruising Churchilllaan-Voorschoter- weg. 6. Vuilnisbakken: 6 We tellen er drie, beetje karig 7. Scorebord en klok: 7 Duidelijk leesbaar. 8. Dug-outs: 8 Plexiglas is de mode. 9. Clubgebouw binnen: 9 Het ietwat steriele VCL-ge- bouw heeft sfeer gekregen. 10. Clubgebouw buiten: 8 Keurig in de verf. Totaal: 7,1 2. Parkeergelegenheid en en tree: 4 Wat een rommel. 3. Reclameborden: 8 De 'bordcommissie' heeft niet stilgezeten. 4. Velden: 8 Het gemiddelde van het kunstgras (9) en het hoofdveld (7). 5. Strafschopstip: 7 'Kuiltje' ligt op 11,05 meter. Groene Hart Combinatie Foto: Hielco Kuipers 2. Rijnsburgse Boys. ei zit ik lekker dicht op fyn en als het regent, mi de dug-out komei 1 3. UVS en Lugdunum ke stadionnetjesfc de slechtste: 3. Katwijk. („Die wj ten' op de achtergrc ken het mij niet ni En door het 'enthot van de aanhang, is h sloten om achter he gaan zitten." 2. Ter Leede. („Stor en regen.") 1. ARC. („Nóg mil schutting en geer. plek om het veld li lekker beeld o

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24