Voorzitter Feyenoord in de aanval SPORT Ajax is woedend op arbiter Luijten Nieuw elftal in anderhalf jaar ter: Voetbal dt speeltje de rijken ische arbiters in eredivisie S Moorse): drie 11 verdedigen ^r Hubert bij i op zijspoor Technisch directeur Baan en trainer Van Marwijk doelwit van Van den Herik Sparta stunt tegen RBC Hersenschudding Kasper Bögelund lp verlaat 1 raafschap UITSLAGEN aftrek Santander (ui in tie Ajax Van Marwijk: 'Ik leg het hem wel uit' Pieter g/anp - President Sepp de wereldvoetbal- ÏFA beschuldigt grote e voetbalclubs van mo- lonialisme. De Zwitser 'dat in een ingezonden - at vandaag in de Duitse d Times verschijnt. I gloeit op de wijze waar- ubs talenten uit Afrika, jierika en Azië halen. Dte Europese clubs ge- -&ich als neo-kolonisten, geven om de afkomst dtuur van de betreffen- )irs. Ze ontnemen lan- ontwikkeling hun beste zonder daarvoor enige of economische com- te geven", aldus Blat- spreekt van weerzin- le praktijken, die doen aan moderne slavernij, niet oppassen, wordt j meer en meer een jvan de rijken." BASKETBAL Mannen, eredivisie MPC Capita - Zwolle 96 - 79, Rotterdam - Solskin/We 78-85 Vrouwen, eredivisie Binnenland - Wildcats 87-51. ULEBCup, mannen. Groep A: Opel Skyliners Frankfurt (Dui) - Am sterdam Astronauts (Ned) 93-69 (35-36). Stand: 1. Breil Milano (Ita) 6-10, 2. Lukoil Academic (Bul) 6-10, 3. Opel Skyliners 6-8, 4. Real Madrid (Spa) 6-6, 5. NK Zagreb (Kro) 6-2,6. Amsterdam Astronauts 6-0. Groep E: Eiffel Towers (Ned) - KK Buducnost (SMo) 88-90 (43-54). Stand: 1. Estudiantes Madrid (Spa) 6-10, 2. BC Makedonikos (Gri) 6-8, 3. Lemans (Fra) 6-6, 4. KK Buducnost 6- 6, 5. BS Energy Braunschweig (Dui) 6-4, 6. Eiffel Towers 6-2. New York. NBA. Washington Wizards - Utah Jazz 91-87, Miami Heat - Atlanta Hawks 97-79, New York Knicks - golden State Warriors 86-104, Memphis Grizzlies - Sacramanto Kings 105-100, Minne sota Timberwolves - Houston Rockets 92-75, Chicago Bulls - Orlando Magic 102-88, Phoe nix Suns - Seattle Supersonics 92-91 (n.v Denver Nuggets - New Orleans Hornets 116- 94, Portland Trailblazers - Milwaukee Bucks 99-106. HANDBAL Mannen, hoofdklasse Mountain S - Hercules 26-28. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3280,16 december 2, 8, 11, 13, 17. 20, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 32,35,36,44, 54, 62,63,80. Toto 13 1,1,2,3,1,1,2,1,1,3,1,1,2. (Onder voorbehoud van typefouten) SKI Madonna di Campiglio. Wereldbeker alpineski: Slalom vrouwen: 1. Paerson (Zwe) 1.40,68 (51,04 - 49,64), 2. Pequegnot (Fra) 1.41,49 (50,92 - 50,57), 3. Hosp (Oos) 1.41,78 (51,80 - 49,98), 4. Pascal (Fra) 1.41,87, 5. Koznick (VSt) 1.42,02, 6. Ottosson (Zwe) 1.42,03, 7. Schild (Oos) 1.42,07, 8. Poutiai- nen (Fin) 1.42,20, 9. Ertl (Dui) 1.42,23, 10. Rognmo (Noo) 1.42,27. Klassement wereldbeker slalom: 1. Paerson 200 punten, 2. Pequegnot 130, 3. Schild 96. Klassement algemene wereldbeker: 1. Paerson 430 punten, 2. Montillet (Fra) 266, 3. Ertl 240, 4. Hosp 220, 5. Götschl (Oos) 206. VOETBAL Amstel Cup. Achtste finales. FC Twente - Jong Ajax 1-0 (0-0). 73. John 1-0 Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 8.000. Rode kaart: 90. Valencia (Jong Ajax). Gele kaart: Pothuizen, Rahim, Heubach (FC Twente), Promes (Jong Ajax). Bijzonderheid: Scheidsrechter Luijten onderbrak de wedstrijd wegens kwetsende spreekkoren in de 73ste minuut voor een kwartier. Heracles Almelo - Hoek 4-1 (3-0). 9, Stege- man 1-0, 12. Rose 2-0, 19. Rose 3-0, 73. Minnaert 3-1, 89. Stegeman 4-1. Scheids rechter: Van Meenen. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Wooding (Heracles), De Smet (Hoek). Sparta - RBC Roosendaal 2-0 (1-0). 12. Levtsjenko 1-0, 65. Bechan 2-0. Scheidsrech ter: Braamhaar. Toeschouwers: 2540. Gele kaart: Mustapha (Sparta), Hesp, Fleur (RBC Roosendaal). PSV - Willem II 2-0 (2-0). 18 Vennegoor of Hesselink 1-0, 31. Vennegoor of Hesselink 2- 0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 24.500. Gele kaart: Mathijssen (Willem II). FC Twente, Heracles Almelo, Sparta en PSV naar kwartfinales. Eerste divisie Veendam - FC Den Bosch 2-1 (0-1). 5. Jans sen 0-1, 56. Hamming 1-1, 64. Clemencia 2- 1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Jolink (Veendam), Ouweland (FC Den Bosch). Toe schouwers: 2901. Duitsland, Bundesliga Eintracht Frankfurt - HSV 2-3 (0-1). 17. Bein- lich 0-1, 52. Takahara 0-2, 53. Skela 1-2, 66. Beierle 2-2, 85. Barbarez 2-3. Bijzonderheid: 89. Skela mist strafschop. SC Freiburg - Bayern München 0-6 (0-3). 6. Demichelis 0-1, 23. Salihamidzic 0-2, 28. Makaay 0-3, 61. Pizarro 0-4, 67. Makaay 0-5, 87. Trochowski 0-6. Werder Bremen - Hansa Rostock 3-0 (1-0). 3. Ailton 1-0, 78. Ismael 2-0, 89. Lisztes3-0. 1. FC Köln - Hertha BSC 3-0 (O-O). 47. Voron- in 1-0, 74. Podolski 2-0, 87. Scherz 3-0. Ro de kaart: 72. Rafael (Hertha BSC). Engeland, League Cup West Bromwich Albion - Arsenal 0-2. Doelpun ten: Kanu, Aliadiere. Arsenal naar halve finale. VOLLEYBAL Oldenzaal. Top Teams Cup, vrouwen. Achtste finales, tweede wedstrijd: Arke Pollux (Ned) - Castela da Maia (Por) 1-3 (16-25 21- 25 25-15 22-25). Eerste wedstrijd: 0-3, Arke Pollux uitgeschakeld. n 2004 worden drie jden in de eredivisie ge- >r Belgische scheids- s. In de eerste seizoens- n ook al arbiters uit ef op de-Nederlandse maar floten ze in de visie. Dat experiment is KNVB positief geëvalu- de Belgische eerste rden na de winterstop strijden gefloten door ders. Het doel is om entvolle arbiters inter- ervaring te laten op- Wj[ >AM - Leontien Zijlaard- jorsel verdedigt in Athe ne haar olympische ti- ennen. Dit betekent itkomt op de 3 kilome- jrvolging op de baan, aduele tijdrit op de weg idividuele wegwedstrijd, tenkoers baan, waarop 'ney 2000 zilver won, Athene schietèn. Zij het nieuws in Rotter - ;end bij de presentatie boek over het we- ecord dat zij dit jaar in op haar naam bracht. Pieter Hubert, die sa lt Raas en de Belgische ts Geert Leinders het imentteam van de wie van Rabobank heeft d, ontbrak gisteren bij intatie van de oplei- Deg in het Brabantse LIet ziet er naar uit dat het toneel ver- De bank is in gesprek tert", zei hoofd sponso- ;ent Pijpers. Hubert be- dat telefonisch, maar geen nadere toelich- >n. „Dat is zo afgespro- tEM - Dennis Schulp in vrij man. De aanval- jn club De Graafschap onmiddellijke ingang r. Het tot medio 2005 ende contract is afge- chulp werd onlangs liner Frans Adelaar van divisionist uit de selec- derd. Het was de twee- dit seizoen en de breuk finitief. Volgens Adelaar z'Julp een slechte invloed lelersgroep. door Marcel van der Kraan Rotterdam - Jorien van den Her ik heeft frontaal de aanval ge opend op technisch directeur Rob Baan en trainer Bert van Marwijk. Een aanval die zo furi eus is ingezet, dat er waarschijn lijk geen enkele andere bedoe ling is dan in de winterstop al een einde aan de samenwerking te maken met beide kopstukken van Feyenoord. Baan en Van Marwijk zijn ontboden voor een gesprek dat na de kerstdagen gevoerd zal worden. Van den Herik, die zijn techni sche mensen verantwoordelijk houdt voor de teleurstellende resultaten, kwam gisteren met grof geschut voor de dag in zijn eigen Feyenoord-krant. Op de voorpagina meldde het medi um van zijn club met grote let ters: 'Jorien is boos' en daaron der stond in nog grotere letters een uitspraak van de voorzitter, die luidde: 'Ja, mag ik?' Van den Herik maakte de laat ste afgang in Enschede zelf niet mee, omdat hij in Amerika ver bleef. De zoveelste uitglijder van het elftal was voor hem echter aanleiding om de boel bij Feyenoord vijf dagen voor de winterstop en 24 uur voor de nu cruciale bekerontmoeting met Vitesse op scherp te zetten. De eigenzinnige preses van de Rotterdammers heeft een hard signaal afgegeven aan zijn tech nische mensen èn de achterban van zijn club. Vooral dat laatste is politiek gezien een welover wogen zet. Het legioen heeft dit seizoen veel begrip getoond voor de sportieve problemen van Feyenoord. De supporters waren afgelopen zomer nijdig dat de clubleiding al zijn be langrijke spelers - Van Hooij- donk, Bosvelt, Kalou en Emer- ton - in een keer buiten de deur zette. Ook de vercommerciali sering van Feyenoord kon bij de aanhang niet door de beu- gel. Door Van Marwijk en Baan nu hard aan te pakken wordt alle aandacht verlegd naar de falen de technisch directeur en de trainer, die met zijn nieuwe elf tal geen potten kan breken. Eerder stipte hij al aan dat Baan en Van Marwijk salarissen ver dienen, die hij nooit heeft ge had. Toch heeft ook het bestuur zelf meegewerkt aan de uitver koop van zijn beste spelers. Van den Herik meende dat het geen zin had om het salaris van Van Hooijdonk nog langer op te hoesten, maar gaf met de rest van het management bij Feyen oord wel toestemming voor de komst van de 6 miljoen euro kostende Servische spits Danko Lazovic. Bij Feyenoord was iedereen het er over eens dat deze jonge aanvaller er moest komen, maar eenmaal in de Kuip gear riveerd bleek de jonge Lazovic helemaal niet geschikt om al als nieuwe aanvalsleider te funge ren. Van den Herik vindt het, zo zegt hij nu, belachelijk dat La zovic niet meer in de opstelling voorkomt. Net als de Egypte naar Hossam Ghaly en de Bra ziliaan Jean Carlos Donde. Bij het bekijken van alle aankopen die Feyenoord voor dit seizoen deed, constateert hij dat eigen lijk alleen Dirk Kuijt en Alfred Schreuder aan spelen toeko men. Ook de van RKC gekochte Peter van den Berg is op de bank beland. Omdat Feyenoord de hand niet op de knip heeft gehouden en Rob Baan uit alle windhoeken nieuwe spelers liet aanslepen, met wie Van Marwijk aan de slag moest gaan, vindt Van den Herik dat er geen enkele reden is om van een tussenjaar te spreken. Hij provoceert zelfs een beetje door te eisen dat Feyenoord dit seizoen tweede moet worden en de Champions League moet halen. „Dat is het platform waar Feyenoord geld kan verdienen en alleen met geld komen we verder." De kwaliteit van de huidige spelersgroep staat echter in geen enkele verhouding meer tot die van Ajax en PSV. Dat het bestuur van Feyenoord niet langer lijdzaam kan toezien is begrijpelijk. Een club met elke thuiswedstrijd tussen de veer tig- en vijftigduizend toeschou wers en een begroting die dicht in de buurt bij die van de ande re topclubs ligt, kan zich niet veroorloven om volgend jaar geen Europees voetbal te spe len. Als Feyenoord na de win terstop de lijn voortzet van nu, geraakt men niet eens meer in het UEFA-Cuptoemooi. rotterdam/anp - Sparta heeft gisteren in de achtste finale van de Amstel Cup voor stuntwerk gezorgd tegen RBC Roosendaal. De Rotterdammers wonnen op het Kasteel met 2-0 van de mid denmoter in de eredivisie. Levtsjenko en Bechan scoor den.. HSV Hoek is gisteren als laatste amateurclub uitgescha keld in het toernooi om de Am stel Cup. De Zeeuwse ploeg ging met 4-1 onderuit bij Hera cles, dat uitkomt in de eerste divisie. eindhoven/anp - Kasper Bö gelund heeft gisteren aan de bekerwedstrijd met Willem II een hersenschudding overge houden. PSV's verdediger werd kort voor afloop door de voet van tegenstander Bart van den Eede bij een omhaal vol aan het hoofd getroffen. Hij moest per brancard van het veld. Coach Hiddink verwacht niet dat de Deen nog voor de winterstop in actie komt. PSV won het duel met 2-0. Jan Vennegoor of Hes selink nam beide treffers voor zijn rekening. •am - Ajax-trainer Ro eman geeft de jonge n De Mul een kans zich een in de A-selectie. De rechtsbuiten wordt in rstop voor een stage- Itoegevoegd aan de spe- p en zal meegaan op ngskamp naar Portu- man is op zoek naar (er die de vacante posi- ïechtsbuiten kan invul- ist De Mul is ook de Ni- Üche van de Poolse mpioen Wisla Krakow ids in beeld. De positie Feyenoord-coach Bert van Marwijk is wankel. Foto: GPD/Jeroen Jazet door Peter van Duyl enschede - Ajax gaat onderzoe ken of het de uitslag van de ver loren bekerwedstrijd van de re serves tegen FC Twente van gis teren (1-0) kan aanvechten. Scheidsrechter Hugo Luijten onderbrak het duel Jong Ajax- FC Twente na kwetsende spreekkoren, maar hervatte de wedstrijd met een hoekschop waar hij dat met een in worp had moeten doen. Uit de cor ner scoorde Collins John de enige goal van de wedstrijd. De beslissing van Luijten de wedstrijd te onderbreken wekte de woede van heel Ajax. „Hoe de scheidsrechter ooit heeft kunnen beslissen de wedstrijd te hervatten met een corner is mij een raadsel", mopperde John van 't Schip, trainer van Jong Ajax. „De bal ging over de zijlijn, zeker tien meter van de comervlag. Dat hij de wedstrijd staakte, was oké, maar dan moet je ook onthouden op wel ke plek je verder rpoet", zei Van 't Schip, die na afloop verhaal ging halen bij Luijten, maar naar eigen zeggen de scheids- rechterskleedkamer werd uitge duwd. „Ik ben benieuwd of dit nog een staartje gaat krijgen, daar zullen we ons binnen Ajax over buigen." Hoewel Luijten voor de camera's van SBS6 zijn Ajacied Daniël de Ridder zet Georgi Gakhokidze van FC Twente opzij. Foto: ANP/Vincent Jannink blunder ronduit toegaf, lijkt een Amsterdams protest weinig kans van slagen te hebben. KNVB-voorlichter Frank Hui- zinga: „Er was hier sprake van een spelbeoordeling van de scheidsrechter en die kan niet gecorrigeerd worden." De onderbreking van tien mi nuten was zonder discussie hét breekpunt in de wedstrijd. Tot aan de treffer van Collins John, na een hoekschop van Ramzi, wekte FC Twente geen moment de indruk de klus op eigen kracht te klaren. De krappe overwinning over schaduwde de werkelijkheid: FC Twente leverde drie dagen na de uitbundig gevierde over winning op Feyenoord een wanprestatie tegen Jong Ajax. De Tukkers stopten zaterdag avond euforisch het hoofd in de wolken en dat was er gisteren om half acht nog altijd niet uit. Hoewel Jong Ajax de afgelopen jaren een serieuze reputatie als cupfighter heeft opgebouwd, kon de thuisploeg zich er niet toe zetten het karwei tegen de Amsterdamse reserves serieus te nemen. Traag, slap en met veel te veel spelers op de eigen helft bewoog de ploeg van René Vandereyken zich over het veld. Twente kon nog wel aanvoeren dat het zonder zijn kersverse smaakmaker Blaise N'Kufo moest aantreden (de Zwitser meldde zich ziek), maar dat mocht absoluut niet als excuus dienen tegen een elftal waarin alleen John O'Brien en Petri Pa- sanen over behoorlijk wat ere divisie-ervaring beschikten. Jong Ajax deelde een helft lang de lakens uit in het Arke-stadi- on. De Amsterdammers bleken ook tegen een goede eredivisie club technisch veel sterker, hoewel ze nauwelijks kansen kregen. De grootste was nog voor de Deen Michael Krohn- Dehli, die kort voor rust opeens oog in oog met Cees Paauwe stond. De doelman redde. Na de pauze zakte Ajax ver weg. FC TWENTE: Paauwe; Van der Weer den (73. AJlach), Pothuizen, Heubach en Polak; Sibum, Rahim en Gakhokid ze; Ramzi, John en Christensen (60. De Visscher). JONG AJAX: Stekelenburg; Promes (82. Benson), Pasanen, Valencia en Ver- maelen; Walker, Krohn-Dehli en O'Brien (72. Muller van Moppes); De Ridder, Culina en Esajas (69. Alcachar). - De Spaanse voetbal- FEF) heeft Racing San- [istpren fors beboet voor ellen van een illegale )e club speelde de laat- minuten van het duel sasuna (0-0) met vier /an buiten de EU. De ageerde hard en be- e club met één punt af- ïtander blijft in de Pri- vision op de 13de iu met 20 punten. Naast t aftrek is ook coach Lu- raz voor een maand ge en heeft de club een bkregen van 3000 euro. woensdag 17 december 2oo3 rotte rdaaa/g pd - Feyenoord heeft in anderhalfjaar bijna een heel nieuw elftal gekocht. Vorig seizoen haalde de club Sebasti an Pardo, Gerard de Nooijer, Chong-Gug Song, Kike Acuna en Mariano Bombarda binnen. Dit seizoen kwamen daar Peter van den Berg, Jean Carlos Don- de, Dirk Kuijt, Danko Lazovic, Alfred Schreuder en Hossam Ghaly bij. Van die elf namen hebben slechts twee spelers op dit moment een basisplaats. Ghaly is een keer ingevallen en Donde heeft de Kuip nog hele maal niet van binnen bekeken. Peter van den Berg (32), ge kocht van: RKC. Moest en zou worden losge weekt bij RKC. De transfervrije Bert Konterman was geen op tie, de jeugdige mandekker Ste ve Offers mocht in omgekeerde richting vertrekken naar Waal wijk. Offers zou te veel foutjes maken, maar ook Van den Berg bleek in de praktijk dure foutjes te maken. Hossam Ghaly (23), gekocht van A Ahly. In Egypte een harde, talentvolle middenvelder. Maar door an dere buitenlandse clubs nooit vastgelegd, omdat men vond dat hij niet het niveau had voor de Europese top. Feyenoord wilde het avontuur wel met hem aangaan. Van Marwijk had deze speler een tijdje op proef in de Kuip en had hem kunnen weigeren. Inmiddels is hij er achter dat Ghaly zich niet zo makkelijk aanpast aan de Ne derlandse cultuur. Danko Lazovic (20), gekocht van Partizan Belgrado. Had een stormachtig begin, maar viel daarna ver terug. Tot grote teleurstelling van de tech nische staf van Feyenoord, bleek Lazovic vooral fysiek niet in staat zich te handhaven in de spits. Is tot overmaat van ramp ook nog zwaar geblesseerd ge raakt. Heeft wel techniek en snelheid en kan op termijn nog wel ontplooien, maar zijn eer ste seizoen is alles bij elkaar een duur jaar voor Feyenoord aan het worden. Jean Carlos Donde (20), Ge kocht van Atletico Paranaense. Over deze vleugelverdediger zei Bert van Marwijk na twee maanden: „Wat er mis is met hem? Alles..." Totaal ongeschikt bevonden om in het eerste van Feyenoord te acteren als links back. Heeft behalve Ramond van Haaren en de voorlopig nog geblesseerde Dennis de Nooijer nu ook Feme Snoyl nog voor zich. Er moet een wonder gebeuren, wil deze Braziliaan nog doorbreken. Verdient wel een fors salaris (370.000 euro). Alfred Schreuder (31), gekocht van RKC. Was bij NAC de belangrijkste man, maar die status zal hij bij Feyenoord nooit krijgen. Dat weet Schreuder zelf ook. Werkt hard en op zijn instelling heeft het legioen weinig aan te mer ken. Maar is nog niet in staat gebleken het elftal op sleep touw te nemen. Toch had Fey enoord na het vertrek van Bos velt zo'n type nodig. Dirk Kuijt (23), gekocht van FC Utrecht. Beste aankoop van alle spelers. Niet omdat in het land der blin den eenoog koning is. Maar omdat hij met zijn mentaliteit en kwaliteit elke week een dikke voldoende haalt. Kuijt is ook niet voor niets topscorer bij Feyenoord met acht goals. Van af de eerste dag hebben de sup porters hem het meest bewie rookt. rotterdam/gpd - Bert van Mar wijk was gisteren met stomheid geslagen door de harde kritiek van voorzitter Jorien van den Herik. „Waarom die spelers niet in het elftal staan, zal ik hem wel uitleggen." Op de vraag welke van alle aan kopen nu specifiek op zijn aan dringen zijn binnengekomen, wilde Van Marwijk geen ant woord geven. Alleen bij de naam Peter van den Berg be vestigde hij dat hij zich voor de verdediger sterk had gemaakt. „Ik ga niet overal op reageren nu. Maar binnen de club dra gen we gezamenlijk de verant woording voor aankopen. Als trainer ben je afhankelijk van de adviezen en de scouting. Als de transferdeadline nabij is en we hebben nog steeds geen linksback, dan luister je naar wat er op dat moment voor handen is. Als de scouting zegt dat Donde een heel goeie Brazi liaan is, die bij ons linksback kan spelen, dan heb je weinig andere keus." De enigePhilipssporter die bovenmodaal presteert is Pieter van den Hoogenband. Hij doet zulks al een behoorlijke tijd en dat is verwonderlijk. Top sporters in relatief onbelangrijke (lees commercieel niet aantrek kelijkesporten hebben nog wel eens de gewoonte in niet-olym- pische jaren de stop even uit het bad te halen, maar VdHzwemt maar door. Verleden week stond hij, vlak na een race, een verslaggever van de NOS te woord. Ja, hij was maar het water ingedoken, want hoewel hij bepaald geen man was voor draaien en ke ren was dit toch altijd be ter dan thuis te blijven zitten meteen pot bier en een zak chips. Deze vrij helde re uitleg kivam uit de mond van een van de weinige top sporters die we nog hebben in dit land. Het is knap dat VdH de span ning op zijn spieren houdt en gedurende bijna de gehele Olympiade zijn wedstrijden serieus neemt. Wat is zwemmen in ons land? Ja, in jaren dat er olympische polonaises gelopen worden, lijkt het heel wat, maar het is niets. Inge de Bruyn (die vandaag af wezig zal zijn bij het Sportgala, ze is genomineerd voor Sport vrouw van het jaar, maar blijft liever in Amerika trainen) heeft de wijk genomen naar het bui tenland en bij-VdH in Eindho ven zijn ze nog altijd aan het soebatten over dat zwembad dat er komen moet. Ja, want zo was het toch. WE waren immers een zwemnatie en dat wilden we weten. Dus moest er een bad komen voor onze top. De spin -off van de successen van Sydney 2000 is over de gehele linie afschuwe lijk, zelfs in hetzwemgekke Eindhoven is er niets gekomen van wat eigenlijk hoorde. VdH trekt zich daar, over het al gemeen, weinig van aan èn trekt zijn baantjes. Dat is knap. Hij blijft gefocussed, hij traint, ver betert zichzelf terwijl hij er in dit land wel vreselijk alleen voor staat. Zijn concurrenten zwem men in een andere omgeving. Ze heten Thorpe en Popov en die twee mogen zich verheugen in een prettig gestoffeerde omge ving. Hun capriolen worden be ter begeleid, beter betaald en be ter gevolgd (door publiek en me dia) en hun status is bepaald groter dan die van VdH. Toch heb ik steeds het ge voel dat zijn echte top voorbij is en dat Athene hem niet de gouden regen zal opleveren zoals dat wel in Sydney ge beurde. Waarom ik dat gevoel heb? Omdat ik hem zie knokken te gen die onbe kende groot- heü'die ik het best kan omschrijven als 'het gebrek aan wezenlijke interesse van buitenaf. VdH doet wat hij kan, hij piekt wanneer het moet, hij wint, zwemt records, maar ergens, heel diep weg weet hij dat hij als een roepende in de woestijn zwemt. Een top sporter van zijn statuur heeft in dit land niets te zeggen en bete kent ook niets. Hij traint als er watertijd is, maar mokt daar niet over. Popoven Thorpe zou den in ons land allang gestopt zijn. VdH niet. In plaats van de chips en pils trok hij in Dublin weer eens even hard door en konden we van afstand meegenieten. Maar denk nou niet dat dat zwembad er sneller komt. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19