Moe Ajax snakt naar de winterstop SPORT 3 PSV is mentaal sterk tegen RKC Seedorf blijft het noodlot tarten riek Kluivert scoort twee keer in roodgekleurde derby Moeizame winst op FC Utrecht dankzij een opleving van Rafael van der Vaart iar Matthaus h Hongarije De Hongaarse voet- d heeft de Duitser Lo- atthaus gisteren be- tot bondscoach. De 42- Jatthaus, met 150 caps nternational van Duits- im zaterdag om per- x redenen ontslag als van Partizan Belgrado fië en Montenegro. Mat- lolgt Imre Gellei op, die eken terug zijn functie e idscoach van Hongarije irljie. puntrijke se Perugia Perugia, tegenstander sle in de derde ronde van we :A-beker, heeft zaterdag a aliaanse Serie A met 3-3 tij( speeld tegen Sampdo- 0p eigen veld nam Perugia Ixe, irsprong van 3-1, maar e j lorlaatste minuut kwam he* oria nog langszij. Voor op i scoorden Ignoffo, Mar- Liit nTedesco. Flachi was e d tal succesvol voor de te- ;ne ider. Doni maakte pria's tweede goal. Peru- t nu vijftiende. Schrijvers boos op -Willem II „minuten stil beboet en KNVB )e Europese voetbal- eft naar aanleiding van ten in de EK-kwalifica- en de Europese beker- ien voor 11.000 euro litgedeeld aan de KNVB, I penoord en FC Utrecht. 1 ivallen gaat het om ers die vuurwerk afsta- rmee gooiden. Ajax t meest storten in de Jtvan de UEFA: in totaal P 00 euro, voor vuurwer- ;v iten in de thuisduels Milan en Celta de Vigo lampions League. tamp bezorgt lal zege Dennis Bergkamp n club Arsenal gisteren J koppositie in de Engel ier League geleid. De ernational rondde in de 31 dstrijd tegen Blackburn na elf minuten koel- af. Het was het enige it in een eenzijdig duel. 311 lers profiteerden van er£ jke thuisnederlaag van c mt Chelsea tegen Bol- s hderers (1-2). Ook Man- finited (3-1 tegen stad- lity) passeerde de ont- koploper op de rang- e Jde Mancunians nam n Nistelrooij een treffer rekening. MAANDAG 15 DECEMBER 2003 Mggm immu Piet Schrijvers is kwaad. :esvolle trainer verlaat eind van het seizoen 1894. De hoofdklasser ing in kampt al enige tijd 1 ra eme strubbelingen tus- t c stichtings- en het ama- /oo tuur. Gevolg is dat enke- jtn inde krachten de vereni- [sjalrug toekeren. Voor reniers is de maat vol nu ook en dsponsor het voor ge- revi tdt. .Achilles 1894 heeft Ikej i andere koers gekozen, rs waarbij ze alles wat mensen die een s e :eld verdienen is opge- weer afgebroken wordt, pel je: Nog geen 20 pro- ige het huidige elftal zal ij ren voetballen. 0 E aay weer waard i - Roy Makaay bewijst =im München wekelijks rde. Zaterdag was de opnieuw succesvol. In :r tegen VfB Stuttgart hij het enige doelpunt werkgever, 1-0. Het het eerste belangrijke t deze week. De inter - schoot zijn club enkele deden naar de knock- van de Champions Lea- en Anderlecht verzil- een penalty en zorgde 1-0 zege. Door de over- op Stuttgart staat Bay- i' op de vierde positie. door André Hoogeboom Amsterdam- Na de roes van het kampioenenbal, volgde gisteren realiteit van de Nederlandse competitie. Met de deceptie van vorige week dinsdag nog in de benen ploeterde Ajax zich met bezwaard gemoed langs het taaie Utrecht. Eén moment van Rafael van der Vaart was vol doende voor een povere vo overwinning, waarmee de Am sterdammers op het punt staan in ieder geval de wintertitel te veroveren. Nog één uitwedstrijd, een lasti ge tegen FC Twente, en één be kerpotje, woensdag tegen NAC en dan kan Ajax aan een lang kerstreces beginnen. Dat is no dig ook, want de pijntjes wor den steeds talrijker en genezen steeds moeizamer. Het gaat niet vooruit met de teen van Zlatan Ibrahimovic; Tomas Ga- lasek wordt maar niet beter en dat geldt ook voor Steven Pie- naar en Hatem Trabelsi, een viertal belangrijke spelers dat voor de winterstop niet maxi maal inzetbaar is. Tegen Utrecht begon Ibrahimo vic weer op de bank en het liefst bleef hij daar ook, zodat de hardnekkige blessure enige mst kreeg. Maar het kon wéér niet. Het ploeterende Ajax had een Verlosser nodig tegen Utrecht. De eenzame Van der Vaart kon het niet bolwerken tegen de twee sterke mannen in de defensie, Zwaanswijk en Kei ler. Dus moest Ibrahimovic, met een in de rust verdoofde teen, toch weer opdraven. Uit eindelijk was zijn inbreng ook beslissend. De Utrecht-defensie kwam meer onder druk, Van der Vaart kon vanaf het mid denveld komen en kreeg daar door wat meer vrijheid en tikte ook de beslissende treffer in. Utrecht kon daarna nog bijna op gelijke hoogte komen, maar invaller Joost Broerse schoot vanuit wel heel kansrijke positie via de lat over. Daarmee zijn ook de hoogte punten van het slaapverwek kende duel wel verteld. Ajax speelde één van de slechtste, zo niet dè slechts wedstrijd van het jaar, maar ontliep schade omdat Utrecht de organisatie tot hoogste goed had verkozen en niet met het hart, maar met - -3..... Ajacied Rafael van der Vaart stuit op doelman René Ponk van FC Utrecht. Foto: GPD/Michael Kooren het hoofd streed. „We stonden goed", viel zo ongeveer uit ie dere Utrechtse mond op te te kenen na afloop. Maar Ajax was vooral mentaal kwetsbaar, speelde langzaam en verviel vooral voor rust in de lange pass, waar in laatste instantie Van der Vaart ook niets mee kon. Verwonderlijk was het niet. De Amsterdammers waren zo hard afgeserveerd in Europa dat het moeite kostte om de accu op te laden voor het nationale strijd toneel. En dat is wel nodig, om dat de voorsprong op PSV mini maal is en alleen de titel het sei zoen nog kan redden. Een tweede plaats, zoals vorig jaar, is nu niet meer genoeg. Koeman ziet de marge graag in stand blijven als volgende week de winterpauze wordt bereikt. Dan kan Ajax in eerste instantie achter de kerstboom en later in Portugal, op het trainingskamp, de wonden likken na een grilli ge eerste seizoenshelft. Dan zullen ook de troepen opnieuw geïnventariseerd worden. Giste ren speelde Ajax in feite zonder vleugelspelers. Op links was Mitea zwak, Sonck op rechts, blijkt steeds meer moeite met zijn plek te hebben, temeer daar hij van nature een cen trumspits is. Sinds de aanval lende verdediger Trabelsi ge blesseerd is, blijkt het gemis van een échte vleugelspits steeds nadrukkelijker. In de winterstop wordt er hoe dan ook een rechteraanvaller bij de groep gehaald. Dat kan Kalu Uche zijn, als Ajax ander half miljoen euro wil betalen voor de Nigeriaanse speler in dienst van Wisla Krakau of mo gelijk wordt een nieuw talent uit de eigen jeugd bij de selectie gehaald; Daniël de Ridder. In die laatste heeft Koeman nog niet voldoende vertrouwen: .Anders zou hij er nu wel bij zitten", zei de trainer gisteren. Over die eerste moet intern nog gesproken worden, vooral over de financiële kant van de zaak. En rond Victor Sikora is het angstig stil geworden. Koeman zei gisteren dat hij teleurgesteld is in de aanvaller, voor wie hij zijn nek heeft uitgestoken. Te vaak ziek of geblesseerd, te wei nig karakter en te wisselvallig, luidde in korte bewoordingen het harde oordeel. Tegen Utrecht mocht Sikora even warmlopen, maar kon toen weer onverrichter zake op de bank plaatsnemen. Duidelijker kon de ontluistering van Koe mans aankoop niet worden aangetoond. AJAX: Lobont; Grygera, Heitinga, Es- cudé en Maxwell; De Jong, Obodai en Sneijder; Sonck (77. Litmanen), Van der Vaart (88. Van Damme) en Mitea (46. Ibrahimovic). FC UTRECHT: Ponk; Lamey, Keiler (85 Calabro), Zwaanswijk, Shew-At- jon; Fujita (60. Broerse), De Jong (88. De Groot), Bosschaart, Van den Bergh; Van de Haar en Tanghe. c - Scheidsrechter Van heeft de voetbalwed- 1^)0 Den Haag - Willem agavond na 37 minuten rste helft tijdelijk ge- r( lij stopte het duel nadat 4 aidelijk vuurwerk op was gegooid. De wed- tien minuten stil. Speler AC Milan mist weer strafschop door Peter van Duyl yokahama/den haag - Vastge klonken in het keurslijf van zijn eigen verantwoordelijkheidsge voel, miste Clarence Seedorf gisteren voor de zoveelste maal in zijn loopbaan een cruciale penalty. Na 120 minuten voet bal tussen AC Milan en Boca Juniors (1-1) belastte Seedorf zich toch weer met de uitvoe ring van een strafschop. Omdat naast de Nederlander ook Pirlo en Costacurta faalden, moest Milan de wereldbeker voor clubteams aan de Argentijnen laten. Helemaal aan het andere eind van de wereld reeg Clarence Seedorf weer eens een donkere kraal aan de ketting van zijn voetballoopbaan. Net als tij dens het EK van 1996, net als ooit in Bursa tegen Turkije en net als in de jongste Cham- pions-Leaguefinale slaagde de Nederlander er niet in de bal vanaf elf meter in het doel te mikken. Uiteraard wekte het verbazing dat Seedorf andermaal werd opgenomen in het lijstje met penaltytrappers. Dat hij na 120 minuten tegenvallend voetbal, ondanks zijn kwalijke reputatie, opnieuw de martelgang vanuit de middencirkel naar de straf schopstip maakte. Maar Seedorf werd in Yokaha- ma weer eens de dupe van zijn eigen gevoel voor verantwoor delijkheid. De Nederlander loopt niet weg waar anderen met de staart tussen de benen vertrekken. Al in mei, toen Mi lan en Juventus elkaar de zege in de Champions League vanaf elf meter betwistten, kwam trai ner Carlo Ancelotti bij Seedorf terecht, omdat alle andere dure Milan-vedetten weigerden een strafschop te nemen. En na af loop - Milan won ondanks een misser van Seedorf - zei de Ne derlander dat hij bij een volgen de gelegenheid het verzoek om een strafschop te nemen weer zou honoreren. Dat moment kwam veel eerder dan verwacht, gisteren in Yoka- hama tijdens de strijd om de wereldbeker. Blijkbaar zag An celotti weer geen andere moge lijkheid dan de last op de schouders van Seedorf te leg gen en om onverklaarbare re denen zag de speler geen aan leiding om ferm 'nee' te zeggen. Seedorf beweert bij hoog en bij laag dat het verleden hem geen parten 'speelt, maar het kan bij na niet anders dat elke gemiste strafschop hem gisteren in de veertig meter tussen middenlijn en stip door het hoofd spookte. De uitvoering was ernaar, Bo- ca-doelman Abbondanzieri hoefde niet eens in actie te ko men, want Seedorfs inzet miste het doel. De missers van Pirlo, Seedorf en Costacurta (voor AC Milan scoorde alleen Rui Costa) kost ten de Italianen hun vierde we reldbeker voor clubteams. Boca Juniors voegde zich bij het se lecte rijtje clubs dat de beker driemaal heeft gewonnen. Naast Milan en Real Madrid Ploeg wint simpel met 3-1 Carlos Tevez gaat onderuit in een duel met Clarence Seedorf. Paolo Maldini kijkttoe. Foto: AP/Tomoaki Ito mochten alleen de Uruguay- aanse clubs Periarol en Nacio- nal Montevideo het kleinood drie keer op hun erelijst bij schrijven. Boca was eerder in 1977 en in 2000 de sterkste. Het was de negende keer dat een Argentijnse club de offici euze wereldtitel pakte, daarmee is het land recordhouder. Boca- trainer Carlos Bianchi vierde een persoonlijke mijlpaal: hij is nu de enige trainer die de inter continentale beker drie keer heeft gewonnen: twee keer met zijn huidige club (ook in 2000) en in 1994 met Velez Sarsfeld. Boca - waar het geblesseerde supertalent Carlos Tevez slechts invaller was - won na een teleurstellende finale, waar in geen van beide teams een permanente bres kon slaan in de vijandelijke verdedigings muur. Jon Dahl Tomasson (in de basis omdat Filippo Inzaghi niet fit was) opende na 24 minuten de score voor de Italianen, maar na de snelle gelijkmaker van Matias Donnet verdampte elk gevoel voor avontuur in ra zendsnel tempo. In de reeks strafschoppen miste Battaglia voor Boca, maar de rake inzetten van Schiavi, Don net en Cascini waren afdoende voor Argentijns succes. Wna/anp - Patrick Kluivert scoor- derby tussen Espanyol en FC ia zaterdagavond twee keer, aandacht ging na afloop niet m uit. In de wedstrijd vielen rode kaarten, eerlijk verdeeld teams. Dat Barcelona met 3-1 as eigenlijk bijzaak, al was het eerste zege in vijf comp< titie- ;er de duels voor het elftal van Frank Rijkaard. Al voor rust was de eindstand bereikt en werd aan de kant van de thuisploeg een speler van het veld gestuurd. Voor Es panyol mocht ex-Barcelona-speler De la Pena vertrekken. Barcelona had toen al drie keer gescoord. De van een blessure teruggekeerde Braziliaan Ronaldinho maalde een vroege openingstreffer van Jordi Cruijff ongedaan, waarna Kluivert met twee doelpunten binnen een kwar tier de 3-1 op het scorebord bracht. Na rust veranderde het duel in een waar slagveld. Scheidsrechter Pino Zamorano had zijn handen vol om het duel in goe de banen te leiden. Bij Barca haalden Rafael Marquez, Phil lip Cocu en Quaresma het einde van de wedstrijd niet. Cocu kreeg een directe rode kaart, de andere twee werden na twee gele kaarten verbannen naar de tri bune. Espanyol eindigde ook als achttal. Nadat De la Pena al voor rust had mogen in rukken, volgden Soldevilla en Lopo zijn voorbeeld jia de pauze. Beide spelers kregen tvwe keer een gele kaart. door Henk van Weert eindhoven - Pas in de tweede helft kon PSV zaterdagavond de thuiswedstrijd tegen RKC Waal wijk beslissen. Maar geen mo- ment kwam de overwinning van de landskampioen in ge vaar. Theo Lucius, die twee doelpunten scoorde, speelde een belangrijke rol op het mid denveld. Op de rechterflank blijft coach Guus Hiddink de laatste tijd wisselen. Deze keer had Theo Lucius dienst, de plichtsgetrouwe middenvelder die aan zijn beste seizoen bij PSV bezig is. Ji-sung Park en Dennis Rommedahl (fysiek nog onvoldoende) zaten op de bank. Door de opstelling van Lucius speelde PSV anders dan gebrui kelijk. Hij is niet de man die de achterlijn probeert te halen, maar een speler die het mid denveld versterkt. Die linie was zaterdagavond geheel en al voor PSV. Lucius bracht al heel vlug de 1-0 op het bord. Hij rondde in de derde minuut een prachtige voorzet van uitblinker Arjen Robben af. PSV verzuimde de voorsprong uit te bouwen. De Eindhovena- ren hebben daar de laatste ja ren grote moeite mee. Ook za terdagavond, al werkte het slechte weer bepaald niet mee. De regen gutste uit de hemel, waardoor het veld al voor de rust nagenoeg onbespeelbaar werd. Aan het einde verlieten twee ploegen een omgeploegde akker. Voor de rust gaven Mateja Kez- man en Jan Vennegoor of Hes- selink niet thuis. Met name de tweede miste een opgelegde kans om PSV in veilige haven te loodsen. Klassiek is inmiddels ook de situatie dat de tegen stander dan langszij komt. Bij de eerste de beste kans lukte dat Virgilio Teixeira. De centra le verdediger kopte in de 33ste minuut de bal uit een corner achter Ronald Waterreus. Het was de enige keer dat RKC dreigend kon worden. PSV had de wedstrijd tactisch volledig in EREDIVISIE PSV - RKC Waalwijk 3-1 (1-1). 2. Luci us 1-0, 37. Teixeira 1-1. 54. Robben 2- 1, 74. Lucius 3-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 33.500. RBC Roosendaal - Heerenveen 1-1 (1- 0). 38. Youssouf 1-0, 75. Samaras 1-1. Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Oliseh, Molenaar, Daelemans (RBC Roosendaal), Sibon, Hakansson De Lange, Vayrynen (Hee renveen). FC Twente - Feyenoord 4-2 (2-1). 10. N' Kufo 1-0, 30. N' Kufo 2-0, 44. Kuijt 2-1, 56. John 3-1, 67. Polak 4-1 (straf schop), 86. Pardo 4-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 13.250. Gele kaart: Zomer, Ouedraogo, N' Kufo (FG Twente), Schreuder, Smolarek (Feyen oord). ADO Den Haag - Willem II 0-1 (0-1). 35. Quinn 0-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 5211. Rode kaart: 73. Denneboom (Willem II) 2xgeel. Ge le kaart: Mensah, Van As, Carrilho, Var>j Boxel (ADO Den Haag). Bijzonderheid: Scheidsrechter Van der Hilst laste na 37 minuten een afkoe lingsperiode van tien minuten in we gens het gooien van vuurwerkbommen op het veld vanaf de tribune. Volendam - AZ 0-6 (0-2). 27. Huyse- gems 0-1, 42. Buskermolen 0-2, 59. Elkhattabi 0-3, 68. Perez 0-4, 76. Elk- hattabi 0-5, 78. Perez 0-6. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 6051. Ro de kaart: 55. Breinburg (Volendam). Gele kaart: Tuyp (Volendam). FC Zwolle - FC Groningen 1-1 (1-0). 31. Lim Duan 1-0, 49. Hugo 1-1. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers: 5300. Gele kaart: Ravensbergen, Tak- ak, Van Dinteren (FC Zwolle). NEC - Vitesse 2-0 (2-0). 31. Ebbinge 1- 0, 42. Govedarica 2-0. Scheidsrechter:. Luinge.Toeschouwers: 12.250. Gele kaart: Simr (NEC), Hofs, Cornelisse, Dingsdag (Vitesse). Ajax - FC Utrecht 1-0 (0-0). 76. Van der Vaart 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 46.972. Gele kaart: Sneij der, Ibrahimovic (Ajax), Shew-Atjon (FC Utrecht). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 15, 2. Elk hattabi (AZ) 12, 3. Ibrahimovic (Ajax), Sibon (Heerenveen), Kuijt (Feyenoord), John (FC Twente), Perez (AZ) 8, 8. N'Kufo (FC Twente) 7, 9. Redan (RKC) 6, 10. Van de Haar (FC Utrecht), Sonck (Ajax), Anastasiou (Roda JC), Salmon (FC Groningen), Mbamba (Vitesse), Van Persie (Feyenoord), Van der Vaart (Ajax) Elmander (NAC Breda). Youssouf- (RBC Roosendaal), Quinn (Willem II),. Cristiano (Roda JC) 5. Programma: 20 december: SC Heeren-- veen - Roda JC, Vitesse - PSV, NAC Bre- da - RBC Roosendaal, NEC - FC Zwolle-, 21 december: FC Twente - Ajax, FC Utrecht - Volendam, FC Groningen - Willem II, RKC Waalwijk-Feyenoord. Ajax 14 12 1 1 37 39-14 PSV 15 11 3 1 36 44-13 AZ 16 10 2 4 32 34-17- Feyenoord 15 8 3 4 27 30-21' Willem II 15 7 3 5 24 24-23 Heerenveen 15 7 2 6 23 18-1®'. FC Twente 15 7 1 7 22 29-28 FC Utrecht 15 6 4 5 22 18-18 Roda JC 14 5 6 3 21 25-17 RBC 15 5 6 4 21 14-15' Groningen 15 5 5 5 20 21-23 RKC 15 4 4 7 16 19-22' NEC 15 5 1 9 16 18-27 NAC 15 4 3 8 15 22-23 Volendam 15 3 4 8 13 17-41 Vitesse 15 2 6 7 12 23-30 ADO 16 2 4 10 10 12-35 FC Zwolle 15 1 4 10 7 9-31 handen. Lucius speelde daarin een belangrijke rol. Doordat Lucius veelal op het midden veld bleef winkelen kreeg de landskampioen in die linie ge makkelijk een overwicht. RKC's diepste middenvelder Boutahar moest zich telkens laten zakken om bij te springen, waardoor de Waalwijkers voorin stootkracht te kort kwamen. Achterin hield RKC linksback Marc van Hin- tum over, die niet goed raad wist met de situatie. Omdat PSV qua veldbezetting de gasten de baas was, sloop er geen enkele twijfel in de ploeg. De tweede treffer zou hoe dan ook een keer vallen. Na tien mi nuten in de tweede helft was het zover. Arjen Robben maakte een subliem doelpunt. John de Jong zette hem met een steek pass schuin voor de goal van Si- nouh. De Groninger schoot de bal uit een onmogelijke hoek over de doellijn, 2-1. In de 73ste minuut pikte Lucius de bal uit een afgeslagen vrije trap van Bouma op, 3-1. Opvallend in die tweede helft was wel dat RKC mocht komen van PSV. De Eindhovenaren stonden toe dat de Waalwijkers voortdurend op de helft van PSV speelden. Hiddink bracht Remco van der Schaaf voor De Jong om op zeker te spelen. PSV speelde het laatste kwartier met drie controlerende mid denvelders (Vogel, Lucius, Van der Schaaf) om de dadendrang van RKC te beteugelen. Hiddink prees de mentale kracht van zijn elftal. Die kwali teit toonde PSV woensdag avond al tegen Deportivo la Co- runa. „Een aantal spelers is er fysiek al wekenlang niet bij. Toch lukt het ons te winnen. Dit moeten we tot aan de win terstop zien voort te zetten." PSV: Waterreus; Bögelund, Hofland, Bouma én Lee; Lucius, Vogel, De Jong (66. Van der Schaaf) en Robben; Ven negoor of Hesselink en Kezman. RKC WAALWIJK: Sinouh; Greene (72. Redan), Olfers, Teixeira en Van Hin- tum; Van Diemen, Petrovic, Boutahar en Molhoek; Hoogendorp en Comeüs- EERSTE DIVISIE TOP Oss - FC Dordrecht 3-2 (1-2). 11. Van der Pennen 0-1, 25. Dijk 1-1, 31; Supusepa 1-2, 47. Dijkhuizen 2-2, 57. Guyt 3-2. Scheidsrechter: 01de Oldhof. Toeschouwers: 1175. Gele kaart: Van den Ban, Van der Pennen, Van der Meer (FC Dordrecht). Bijzonderheid: Dijkhur- zen (TOP Oss) mist in 1 le minuut straf schop. Topscorers: 1Rose (Heracles), Hunte- laar (AG0W) 14, 3. Jansen (FC Den Bosch) 11,4. Yildirim (GA Eagles), Van den Bergh (Sparta), Koevermans (Spar ta) 10, 7. Hamming (Veendam), Dijk huizen (TOP Oss) 9, 9. Van de Laak (FC Den Bosch), Jans (VW), El Hamdaoui (Excelsior), Hendriksen (Helmond Sport) 8. Programma: 19 december: Stormvogels Telstar - VW Venlo, Cambuur Leeuwar den - Sparta Rotterdam, FC Eindhoven t- Helmond Sport, BV Veendam - Haar-^ lem, TOP Oss - Emmen, Excelsior - Go Ahead Eagles, Heracles Almelo - FC Dordrecht, MW - AG0W Apeldoorn; 21 december: De Graafschap - FC Den- Bosch. Helmond S. Den Bosch Excelsior Sparta Heracles VW Graafschap Stormv. Emmen GA Eagles TOP AG0W Veendam Haarlem Cambuur L. Dordrecht Fortuna S. MW Eindhoven Derde periode AG0W Graafschap Cambuur L. GA Eagles Fortuna S. TOP Emmen Helmond S. Veendam Den Bosch Sparta Dordrecht Eindhoven Stormv. Excelsior Haarlem Heracles MW VW 18 12 17 11 18 11 18 11 18 9 18 10 18 8 18 9 18 8 2 40 3 36 4 36 5 35 4 32 6 32 4 30 6 30 6 4 êO 4 7 25 5 7 23 7 6 22 4 8 19 4 10 16 4 10 16 7 9 13 6 10 12 5 11 11 6 11 9 40-18 39-21 29-15 43-20. 36-23 39-28 31-23 33-30 28-25 42-33: 33-33' 30-25 21-38 20-33 18-37 17-29 23-45 19-45 19-39 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5- Qr 4- 0, 3- 1 2- 0. 3- 2"- 3-2 2- 1 1- 0, 0- 0 1 |i0 0- 1, 1- 3 0- 2 0- 4 0- 5

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21