VdH haalt ouderwets uit op EK elfs Van Marwijk ziet niets positiefs meer ibben in langstelling topclub Drie keer goud in Dublin ereldbeker voor ica Juniors na ge op AC Milan SPORT maandag 15 december 2oo3 ihoven/gpd - Natuurlijk elt de belangstelling hem, ar verder wil Arjen Robben ïog niet over uitweiden. Een opese topclub heeft zich bij gemeld voor Robben, 'een in de orde van grootte van Madrid of Manchester led', aldus voorzitter Harry Raaij. Robben: „Het doet d goed als je naam in ver- d wordt gebracht met dit t clubs. Maar ook ik ben 1st door dit bericht. Totdat eventueel echt concreet dt, wil ik me volledig op richten." peculaties kwamen in het ije weekeinde op gang. In igelse media, vooral de ta- Is, wordt Robben al langere [in verband gebracht met de te clubs op het eiland. Man- United bijvoorbeeld in de 19-jarige PSV'er op ijn een ideale opvolger van Ryan Giggs; zelfde type :r, inmiddels dertiger. ;r is dat Robben zijn status iptalent in de voorbije we- 'eer volop eer aandoet. Na [wat mindere periode groeit langzaam naar de grote toe. Hij speelde woensdag prima wedstrijd tegen De- ivo La Coruna en behoorde afgelopen zaterdag tot de PSV'ers. len is bij PSV zonder con- intie de man op de linker- Met zijn kwaliteiten is hij ;eschikt om kort achter de :n te spelen, als een 'num- tien'. Het perspectief bij ïje is echter als linksbuiten Teuriger dan als nummer In het Nederlands elftal hij Mare Overmars voor in het centrum is er keuze ir voor de bondscoach. door Arjen Vos Dublin - Pieter van den Hoogen- band heeft in Dublin weer eens ouderwets toegeslagen. Tijdens het slotweekend van het EK kor te baan was hij met gouden me dailles op de 100 en 200 meter vrije slag (in een nieuw Europees record) en met de estafetteploeg (in een wereldrecord) op de 4x50 meter vrije slag de grote man van het toernooi. Natuurlijk was het goud en het nieuwe Europese record (1.41,89 in plaats van 1.42,45, ook op naam van YdH') op de 200 meter een fraaie prestatie. „Die jongens waren te kloppen, gelukkig gebeurde het ook nog in een mooie tijd", glunderde hij. En op de estafette maakten Vah den Hoogenband c.s. er zoals beloofd een 'mooi feestje' van. Maar in Ierland ging het Van den Hoogenband vooral om de 100 meter, zijn favoriete afstand. Het klinkt tegenstrijdig, maar zijn tijd op die sprintafstand was eigenlijk tè goed om met een honderd procent blij te zijn. Met zijn gouden tijd van 46,81 seconden haalde de Eind- hovense zwemmer tijdens hef EK korte baan in Dublin een forse hap van zijn kakelverse Nederlandse record af (47,15), maar bleef hij zevenhonderdste van een seconde boven het an tieke record van Popov steken. Jammer, hij was er immers zo dichtbij. Van den Hoogenband: „Eerst zag ik die 46 op het sco rebord staan en was ik blij. Toen keek ik snel verder en zag ik er die 81 staan. Ik dacht: oef, wat was ik dichtbij Popovs tijd. Maar nu ben ik toch vooral blij met deze prestatie." Halverwege de race was Van den Hoogenband nog ruim drietiende van een seconde sneller dan de Russische vete raan in 1994 in Gelsenkirchen. Een matig laatste keerpunt deed Van den Hoogenband de das om. Coach Jacco Verhaeren erkende dat, maar wilde niet zeuren over 'deze goede race'. Starten en keren is zoals be kend niet de grootste hobby van Van den Hoogenband. Ter wijl specialisten het keerpunt gebruiken als middel om even extra snelheid te krijgen, is het voor Van den Hoogenband nog steeds een hinderlijke onder breking van zijn ritme. Weg we reldrecord. Maar natuurlijk had Verhaeren gelijk en moest er vooral niet teveel gekniesd worden. Het doel was om goud te pakken en eindelijk de 47-secondenbarriè- re eens te slechten. Dat lukte ruimschoots. „Fijn om te weten dat het erin zit en dat het er ook uit komt", vond Van den Hoo genband. „Ik voelde tijdens de halve fina le al dat het nog beter kon. De tijd van Popov leek onhaalbaar voor me. Maar nu is hij ineens haalbaar geworden. Dat ver baast me wel een beetje." De hele dag al had de vrijeslag- specialist een goed gevoel. „Ik zat in een roes. Het liep alle maal lekker, ook het inzwem men ging goed. Ik dacht: ik ga die mannetjes eens lekker bil lenkoek geven." De vorm is er, dat werd tijdens het EK in Dublin wel duidelijk. Hoewel de Olympische Spelen nog ver weg zijn, beschouwt Van den Hoogenband dat als pure winst. „Ik had geen grote Pieter van den Hoogenband na zijn gouden race op de honderd meter. Foto: EPA/Louisa Gouliamaki verwachtingen van dit toernooi, ik had me vooral gericht op de olympische kwalificatiewed strijd in Drachten. Maar nu moet ik zeggen dat dit EK toch wel degelijk waarde voor me heeft." Coach Jacco Verhaeren weet dat de rek er nog niet uit is bij zijn zwemmer. „In deze fase van het seizoen is dit een fan tastische tijd, maar uiteraard kan Pieter nog beter. Dat zal ook wel moeten, want een wil lekeurige Italiaan zwemt hier al 47,3 op de 100 meter. Pieter moet vol aan de bak om op de Spelen te kunnen schitteren." Conclusies wilde Verhaeren verder nog niet trekken. Athene is nog ver weg. „Als Pieter hier tweede zou zijn geworden, had ik er ook geen conclusies aan verbonden. Dus doe ik dat ook niet nu hij wint." 'enoord heeft weinig in te brengen tegen FC Twente tuurlijk ook niet meer", stelde Antho ny Lurling nogal overbodig vast. Niet alleen de resultaten zijn slecht, de individuele ontwikkeling van spelers scoort ook een dikke onvoldoende. De meesten kwamen ooit binnen als goe de en zeker talentvolle voetballers, maar na enige tijd in het Feyenoord- shirt zijn ze omgeturnd tot weifelaars van het zuiverste water. Song, Pardo, Ono, Kuijt, Schreuder, Lurling, Van den Bergh, noem ze maar. Zelfs Buffel is bevangen door het virus dat in de Kuip voetbaltalenten aantast. Natuurlijk treft Van Marwijk niet alle blaam. Ook technisch directeur Rob Baan heeft zijn steen bijgedragen door een reeks miskopen. Het is aanneme lijk dat voorzitter Jorien van den Herik in de winterstop eens een paar goede gesprekken gaat voeren. Feyenoord heeft een begroting die iets onder die van PSV en Ajax ligt, maar die van de subtoppers met een factor vier of vijf overstijgt. De Rotterdammers horen dus minimaal derde te staan, anders is er beleidsmatig is fout gegaan. FC Twente had een paar jaar achter een hetzelfde probleem als Feyenoord. Een selectie vol matig getalenteerden en veel ouderen. De ploeg uit Ensche de heeft op creatieve wijze echter een doorstart gemaakt. Met weinig geld werd een redelijk fris team neergezet, dat in Blaise N'Kufo een echte smaak maker heeft. De Zwitsers-Kongolese spits maakte zaterdag binnen een half uur 1-0 en 2- 0, middels tweemaal een prachtdoel- punt. Kuijt scoorde op slag van rust te gen, maar die treffer gaf geen nieuwe krachten. Integendeel, na rust werd het net zo vrolijk 3-1 (Collins John) en 4-1 (Polak van af de strafschopstip). Toen het Twentse Carnaval al lang was losgebarsten maakte Pardo er nog 4-2 van. Woensdag gaat de lijdensweg van Fey enoord verder. In de Kuip komt dan Vitesse langs voor de bekerwedstrijd. Daama moeten de Rotterdammers nog naar RKC. Vervelende hobbeltjes die menig vredige kerst, en zeker die van een trainer, danig kunnen versto ren. FC TWENTE: Paauwe; Van der Weerden (87. Allach), Pothuizen, Zomer en Heubach; Ramzi, Niemeyer en Ouedraogo; John, N' Kufo (81. Si- bum) en Gakhokidze (60. Polak). FEYENOORD: Lodewiiks; Swerts, Van Wonde ren, Paauwe (23. Van aen Berg) en Van Haaren; Lurling, Ono (46. Pardo), Schreuder en Van Persie:. Kuijt en Buffel (70. Smolarek). De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Henk Angenent die met Ruud Bröring en Jan Siemerink wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de schaatsmarathonzesdaagse in de herhaling. fJaap van Essen chede - In tijden van nood zegt de lamstaal van voetbaltrainers alles. 1 nschede was het wedstrijdverloop :jFC Twente - Feyenoord te volgen alleen maar op Bert van Marwijk I tten. Allerlei soorten emoties kwa- i langs, maar woede, onbegrip en ndelijk doffe berusting voerden de fcntoon. Feyenoord verloor met 4-2 FC Twente. Kansloos, a zeventig minuten ging Bert van -ivijk enorm tekeer lang de zijlijn, schreeuwde, tierde en maakte on- broken Wegwerpgebaren als een zijn spelers weer eens iets doms 1. Maar nadat Twentenaar Sjaak k twintig minuten voor tijd de 4-1 gescoord was de energie bij de :h totaal weg. kend trok hij zich terug, diep in de out, waar hij pas weer uit kwam et laatste fluitsignaal, afloop klonk er bij Van Marwijk het eerst dit seizoen een spoor wanhoop uit zijn woorden. De inoord-trainer weet het niet meer. ïaanden voerde Van Marwijk een elstuk voor de dolende voetbal ler op. Week na week, wedstrijd na strijd meldde hij dat er 'een op- ïde lijn', of een 'duidelijke verbete- .waarneembaarwas. rdag brak Bert van Marwijk voor :erst dit seizoen met die gewoonte, zo langzamerhand ook lachwek- 1 begon te worden. Immers, de ïer zag telkens allerlei positieve ten, wanneer daar weinig aanlei- toe was. Zo ook na de uitzege bij ndam. Die overwinning kwam pas stand na heel veel pijn en moeite en heel goede invalbeurt van Van ie. Marwijk was ook goed te spreken e winst in eigen huis tegen zowel ►se als ADO, twee degradatiekan ten uit de eredivisie. Ook na de strijd tegen Ajax (2-0 nederlaag) de trainer tevreden, al trokken de terdammers na de snelle voor- ng toch wel heel nadrukkelijk de lrem aan. 'eplice-uit was ook al een goede strijd, vond Van Marwijk. De num- acht van Tsjechië verdedigde ech- tonder echte problemen een 2-0 sprong. Feyenoord werd uitge- keld in Europa. ibjectieve waarnemer zag de voor- maanden helemaal geen verbete- want Feyenoord is nog steeds een Feyenoorder Kees van Wonderen delft het onderspit tegen Collins John. De spits van Twente zou een van de vier doelpunten van zijn ploeg voor zijn rekening nemen. Foto: ANP/Eric Brinkorst elftal dat voetbalt als een kip zonder kop. Zes maanden is het huidige Fey enoord nu bijeen, nog steeds staat er geen elftal met een idee of vaste patro nen. Alle spelers zijn van goede wil, ieder een werkt hard voor zijn centen, maar een lijn in al die activiteiten valt er niet te ontdekken. Dat mag Bert van Marwijk zich na tuurlijk aantrekken. Stijgende lijnen of niet, de feiten zijn simpel. Na vijftien duels heeft Feyenoord achttien verlies- pimten en is uitgeschakeld in de UEFA Cup. „En kampioen worden we na- Wat heb ik een heerlijke week achter de rug. Op de eerste avond na - zo'n proloog vind ik als marathonschaatser niet voor herhaling vatbaar - deed ik goed mee om de dagprijzen. Vooral dit weekeinde ging het geweldig. Ik reed de wedstrijd van mijn leven en heb ervoor gevochten, maar werd slechts tiueede. Ik was er even ziek van, maar toch overheerst een tevreden gevoel. Mijn vorm is weer net zo goed als enkele ja ren gele den. Om te winnen moet je te genwoor dig een heel goede sprint in je benen hebben. Veel ma rathons eindigen helaas in een sprin tersbal, En er gebeu ren ook wel eens gekke din gen in het peloton. Iedereen heeft het over dat akkefietje met Miel Rozendaal. Ik geef toe: mijn inhaalma noeuvre zal wel niet helemaal volgens de reglementen zijn gegaan. Maar zijn reactie vond ik overdreven. Voor ik er erg in had nam hij mij in een ju dogreep. Zo ken ik Miel hele maal niet. Kennelijk komt het door mensen van zijn team die om hem heen zwermen. Ik ver moed een kwestie van oud zeer. Vervelend vind ik zulke zaken wel, want die aanvaring heeft me de rest van de week zeker parten gespeeld. Als een ploeg tegen je rijdt is het bijna on mogelijk om te winnen. Ken nelijk werkte elke uitlooppo ging van mij bij het team van Henk Angenent uit Wou- brugge is marathon- en lan gebaanschaatsen Hij won in 1997 de Elfstedentocht. Rozendaal als een rode lap op een stier. De rest van het pelo ton wees mij gelukkig niet als schuldige aan. Op de slotdag kreeg ik zelfs steun van Erik Huizebosch en Jan Maarten Heideman. Dat deed mij goed, al leverde dat me net geen overwinning op. Door de zesdaagse had ik wei nig tijd om andere sporten te volgen. Alleen, en het is louter toeval dat dat deze week speel de, heb ik wat opgevangen over het paard vanAn- ky van Gruns- ven. Ik houd van paarden en bo vendien sponsort Anky mij. Vandaar dat mijn belang stelling was ge wekt toen ik mijn hotelka mer op de fiets naar No va keek. De rechter moet bepa len of Anky een koper van een paard, dat snel na de transac tie doodging heeft misleid. Wat lopen er toch een rare merken rond. Een koper heeft toch ook zijn verantivoorde- lijkheden? Ik zou nooit een paard van iemand kopen zon der het te laten keuren. Bovendien ken ik Anky: zij zou haar naam nooit voor zo'n transactie te grabbel gooien. Op dat pun t steekt zij net zo in elkaar als ik.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19