LEIDE Hondenpoepproject Slaaghwijk mislukt bnnexxion knipt en plakt in ienstregeling voor Leidse regio Oostvlietpolder kansloos zonder goede toegang REGIO SP wil preventieteam tegen huisuitzetting R1 Eigenaren weigeren poep op te ruimen ereen rast door dheid Uitgekeken op uw collega's? www.autoheemskerk.com Kunstuitleen blijft nog open Voor 220 leerlingen geen reiskostenvergoeding meer Persoonlijk Cadeau Voor De Feestdagen ---v- v v. vrijdag 12 DECEMBER 2003 op de iimer- en iterterreur imanouchi if in beeld ivisten markt a Vind Op het Da Vinei Colle- le Kagerstraat wordt g een kerstmarkt ge- De opbrengst is voor iting Aktie Kagando (Oe- die is opgericht door itensivecare-verpleeg- in. Het geld wordt ge- oor de aanschaf van les- al en malariakits. De irkt begint om 15.00 atnnen ook kunstwer- (regionale) kunstenaars i worden die vanaf ir worden geveild. Fietsers, voetgangers •meente Leiden werden [end overvallen door de I. Die leidde volgens de it een aanzienlijk aantal jen. Bij het LUMC kwa- :n gewonden binnen, er meer dan gemiddeld, iten liepen verwondin- aan hun pols of elle- het Rijnland Zieken- Idde zich een slachtof- 45-jarige fietsster uit brak haar pols bij een op de Haagweg en een Leidse moest met iel naar het ziekenhuis schuiver met haar fiets elielaan. leente besloot pas tot middelde strooi-opera- een ambtenaar van- om half zeven meldde glad was op de parallel- de Lammenschans- ten bleek dat het op |re plekken glad was, om zeven uur twee gro- ie kleine strooiwagens op gestuurd. Handma- er gestrooid op gladde zoals bruggen, er gisteravond nog geen voorspeld was, en er ïacht geen berichten kwamen over gladde was de gemeente niet strooi-actie voorbereid, woensdag wel het ge il gingen er meer wa- straat op en werd er ief gestrooid. door Bas de Rue leiden - Het hondenpoepproject in de Slaaghwijk is in de versuk keling geraakt. Falend toezicht door de gemeente leidt ertoe dat hondenbezitters geen moeite nemen hun honden te laten poe pen op de daarvoor bestemde uitlaatstroken. Veel poepprullen- bakken ('depodogs') en bijbeho rende gele waarschuwingsbord jes zijn vernield. „Hondenbezitters weigeren ge woon de hondenpoep op te rui men. Het project zit helemaal vast", zegt Loes Robberts, lid van de werkgroep hondenpoep van de wijkgroep Slaaghwijk. „De mensen zeggen: Laat de gemeente het maar opruimen. Daar betaal ik toch hondenbe lasting voor?" Het project staat of valt bij toe zicht, maar juist daar schiet het tekort. Weliswaar heeft de stad eerder dit jaar een aantal bij zondere opsporingsambtena ren ingezet, maar die zijn in ok tober met de poepcontrole ge stopt. „In totaal hebben ze twintig uur gecontroleerd", zegt de Slaaghwijkse. „Voor een lan gere periode was geen geld. Het project loopt nu bijna acht maanden, kun je nagaan. Twin tig uur controle is een druppel op de gloeiende plaat." Het project is een idee van wet houder R. van der Sande, ook bekend als 'wethouder honden poep'. Het stadsbestuur koos voor de Slaaghwijk op verzoek van bewoners. Eind mei plaats te de gemeente 33 depodogs en tientallen waarschuwingsbor den. Ook legde zij tien uitlaat stroken aan. Twintig plekken in de wijk, vooral speelplaatsen, zijn verboden voor honden. De enige manier om de mensen aan te leren de poep op te rui men is streng optreden, vinden de leden van de wijkgroep. Boe tes uitdelen, dat helpt. „Hon denbezitters zijn net kleine kin deren", vindt Jonjo Caous. „Je moet gewoon heel streng zijn." Zelf heeft ze weinig zin om baasjes met illegaal poepende honden aan te spreken op hun opruimplicht. „Daar ben ik mee opgehouden. Laatst kreeg ik bijna een pak slaag toen ik ie mand een flyer over honden poep in zijn handen drukte." De leden van de wijkgroep zien de festiviteiten rond de jaarwis seling met bezorgdheid tege moet. De groene depodogs zijn een prachtig doelwit voor jon geren met vuurwerk, vrezen en kele wijkgroepsleden. De kans is groot dat de depodogs rond twaalf uur in strontbommen veranderen. „Het onderhoud ligt op z'n gat", constateert ambtenaar Laurens Mingelen, sinds een LVI zet vraagtekens bij ontwikkeling bedrijfsterrein door Wilfred Simons leiden - Zonder een goede ont sluiting en duidelijke afspraken over de vraag wat 'duurzame ontwikkeling' is, is de Oostvliet polder als industrieterrein 'kansloos'. Dat zei vice-voorzit- ter Rob Plug van de Leidse Ver eniging van Industriëlen (LVI) gisteren tijdens een drukbe zocht ontbijt met leden in het Nationaal Natuurhistorisch Museum Naturalis. Plug maakt zich vooral zorgen over de in zijn ogen gebrekkige ontsluiting van de Oostvlietpol der. Als er inderdaad duurzame bedrijfsgebouwen op het nieu we bedrijfsterrein komen, dan kunnen files, uitlaatgassen en auto's die veelvuldig moeten omrijden, de milieuwinst weer tenietdoen. Ondernemers ko men bovendien niet naar de polder als die slecht toeganke lijk is. Plug wil dat de milieuw inst met cijfers wordt onder bouwd en dat ondernemers heldere richtlijnen krijgen over de vraag wat zij onder 'duur zaam' moeten verstaan. Na afloop van zijn speech kreeg Plug het onmiddellijk aan de stok met WD-wethouder Geertsema (economische za ken). Die had druk met de spre ker meegeschreven. Geertsema ergerde zich er vooral aan dat Plug de ontwikkeling van de Oostvlietpolder 'niet positief oppakt'. „U doet net alsof wij hierover voor de eerste keer met elkaar spreken", riep hij. „Terwijl wij met u al een conve nant hebben ondertekend over duurzaam bouwen en duurza me ontwikkeling van het be drijfsterrein." Geertsema erkent wel dat de veertig geplande hectaren in de Oostvlietpolder niet in één keer ontwikkeld kunnen worden. In de eerste fase is achtentwintig hectare beschikbaar en volgens Ook vanochtend was het druk op de Europaweg. Als er geen betere ontsluiting komt, zal de Oostvlietpolder niet aantrekkelijk zijn als be drijfsterrein, meent de LVI. Foto: Mark Lamers hem is de bestaande infrastruc tuur dan toereikend. De laatste twaalf kunnen alleen beschik baar komen als de Nil-West wordt aangelegd of als de Chur- chilllaan direct op de Rijksweg A4 wordt aangesloten. De be staande afslag Leiden- Zuid/Zoeterwoude moet dan wel verdwijnen. Plug erkende achteraf dat hij in zijn speech diplomatieker had kunnen zijn. „Dat de LVI blij is met de ontwikkeling van de Oostvlietpolder had ik er wel bij kunnen zeggen. Toch bleef hij erbij dat Leiden de belangen van de Leidse ondernemers niet altijd vooropstelt. Hij vindt bijvoorbeeld dat de gemeente al twintig jaar talmt met het herbestemmen van industrie gebied De Waard. De LVI wil dat het gebied behouden blijft voor de Leidse bedrijven, maar meer nog wil zij dat de gemeen te een duidelijke toekomstvisie óp het gebied geeft. Ook het be stuurlijke geruzie over de Nll- West steekt de LVI-woordvoer- der. „Het besef is er inmiddels dat die weg een absolute nood zaak is, mede door de vasthou dendheid van de LVI. Maar het is al twintig jaar een heet hang ijzer en als het zo doorgaat kun nen onze kleinkinderen er mis schien over rijden." Plug herhaalde ook zijn plei- en 13/14 en 30 voorlopig gespaard lobbert Minkhorst Buslijnen 13/14 en 30 len blijven voorlopig be- Dat blijkt uit de nieuwe egeling voor Leiden, de ;n de Bollenstreek. Een twee lijnen dreigde eer jaar (deels) opgeheven len. luwe dienstregeling van xxion voor de Leidse re- Rijnsreek en de Bollen- ;aat zondag in. De ver- ïaatschappij heeft vooral en plakwerk in de bustij- egepast. Een aantal lijnen (advertentie) Morgen vindt u de baan die bij u past in zal minder vaak rijden. Zo vervalt bijvoorbeeld lijn 49 van Voorschoten naar Leider dorp, maar neemt lijn 39 de route over. Die rijdt dan straks tussen Naaldwijk en Leider dorp. Ook lijn 188 (Oegstgeest - Den Haag/Binckhorst) ver dwijnt. Het alternatief, aldus Connexxion, is de vernieuwde lijn 88. Die rijdt voortaan van Oegstgeest naar Den Haag Cen traal, in plaats van naar Hout- rust. De tijden van lijn 88 en lijn 65 (Leiderdorp - Den Haag- /Houtrust) worden op elkaar afgestemd, zodat reizigers mak kelijker kunnen overstappen. Lijn 11, tussen Leiden Centraal en het transferium bij de A44, rijdt voortaan alleen in de spits. Met de stadsdienst lijn 13/14 in Leiden gebeurt voorlopig nog niets. Reizigersorganisatie Ro ver stelde voor om die lijn op te heffen, in plaats van lijn 30. Dat voorstel leverde fel protest op van ouderen, die afhankelijk zijn van lijn 13/14. In de nieuwe dienstregeling blijven beide lijnen voorlopig gespaard. Het lot van de stads dienst wordt dit voorjaar be paald, als er specifiek voor Lei den en directe omgeving een nieuwe dienstregeling komt. Connexxion, dat lijn 30 in de avonduren had willen opdoe ken, verandert nu de rijtijden. De vertrektijden zijn tien minu ten vervroegd. Connexxion denkt dat zo betere overstap mogelijkheden ontstaan met lijn 42 van Noordwijk naar Lei derdorp. De doorgaande ver binding van Noordwijk met het Spaarne Ziekenhuis in Hoofd dorp verdwijnt in de avonden en op zondagen. Buspassagiers kunnen voortaan via het station van Hoofddorp reizen, meldt Connexxion. In de Rijnstreek rijdt lijn 147 (Alphen - Amstelveen) voort aan via winkelcentrum De Aar- hof. Lijn 56 neemt de nachtrit van lijn 259 (Leiden - Leimui- den) over. Tot droefenis van in woners uit Rijnsaterwoude ver dwijnt de enige bus in hun dorp: lijn 197. Zij moeten voort aan met de Rijnstreekhopper reizen of bij de provinciale weg opstappen op Interliner 370. (advertentie) (advertentie) OP ZOEK NAAR EEN VERTROUWDE OCCASION? EEN ZAAK VAN VERTROUWEN A UT©=a:E«m R K .haarlemsdagblad.nl Leiden {t. (071) 531 08 11 Roelofarendsveen R. (071) 331 28 66 Voor het renoveren van uw huis neemt u natuurlijk de beste materialen. Bij Lieftink kiest u o.a. uit ramen van topkwaliteit in aluminium of kunststof. Onderhoudsarm, goed isolerend, perfect sluitend, minder inbraakgevoelig, uiterst duurzaam en met KOMO-keur. Welkom in de showroom. Showroom: Produktieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn Tel. 0172 46 96 70 - www.lieftink.nl Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur door Silvan Schoonhoven LEroEN - De Socialistische Partij wil dat er een preventieteam komt dat moet voorkomen dat huurders op straat belanden als ze in geldproblemen komen. Dat is nodig omdat het aantal huisuitzettingen dramatisch toeneemt, meent de partij. Behalve veel menselijk leed, kan zo ook veel geld bespaard worden, schrijft fractievoorzit ter Paul Day aan het college. „Een huisuitzetting schijnt de gemeente zo'n tienduizend eu ro te kosten, bijvoorbeeld aan pensionopvang en maatschap pelijke begeleiding." Hij schat dat huisuitzettingen de ge meente een miljoen euro per jaar kosten. Het aantal mensen dat bij de SP aanklopt voor hulp, is volgens coördinator Hans Hendriks met vijftien procent gestegen. „De verwachting is dat de stijging alleen maar doorzet", denkt hij. „Dit jaar hebben we 397 men sen doorverwezen naar hulp verleners of hun vragen beant woord. Een record. Wachtlijs ten hebben we nog niet, maar als het zo doorgaat, dan vrees ik het ergste." Stichting De Binnenvest, die hulp biedt aan daklozen, heeft al het 'Bever-project', waarbij hulpverleners de financiële be slommeringen uit handen ne- week projectleider honden- poep.De kersverse projectleider is vastbesloten het project zo snel mogelijk vlot te trekken. Het is de bedoeling dat de proef in een later stadium over de he le stad uitgebreid wordt. De le den van de wijkgroep moeten het nog zien. „Dit is de vierde projectleider binnen een jaar", aldus Robberts. „Die moet je weer inwerken en dat kost tijd. Maar goed, als ze in Katwijk de mensen hun poep kunnen la ten opruimen, dan kunnen wij dat ook." leiden - De Leidse Kunstuitleen blijft ook na 1 januari nog open. Oorspronkelijk zou de arto theek aan de Hooglandse Kerk- gracht met ingang van het nieu we jaar haar deuren sluiten, zo had het college van B en W be sloten. Op aandringen van de gemeenteraad is dit echter uit gesteld totdat er een geschikte instelling is gevonden ie de ex ploitatie wil overnemen. Cultuurwethouder Ruud Hes- sing voert overleg met zeven geïnteresseerden, waaronder de kunstuitleen in Haarlem, arto theek Den Haag en Kunst en Vliegwerk, een Leids atelier voor verstandelijk gehandicap ten. leiden - Scholieren die op min der dan zes kilometer afstand van hun school wonen, komen straks niet meer in aanmerking voor leerlingenvervoer. Ook gaat de gemeente voortaan voor elke individuele aanvraag advies inwinnen bij een des kundige van de GGD. Met deze collegevoorstellen stemden de Leidse gemeenteraadsfracties gisteravond unaniem in. Leerlingenvervoer bestaat uit een financiële tegemoetkoming in de reiskosten voor kinderen die als gevolg van een handicap met openbaar of aangepast ver voer moeten reizen. Momenteel geldt hiervoor nog een afstand snorm van drie kilometer. Die wordt nu verhoogd tot zes, waarmee Leiden aansluiting zoekt bij de landelijke norm. De maatregel moet een bespa ring van ongeveer 145.000 euro opleveren, heeft het college be cijferd. Zo'n 220 leerlingen hoe ven straks niet meer vervoerd te worden. Bovendien zullen alle nieuwe aanvragen voortaan ge toetst worden door de GGD. Op basis van een lichamelijk on derzoek moet een deskundige de goedkoopste oplossing voor het vervoer van de leerling ad viseren. Hoewel de raadsleden allemaal instemden met het voorstel, be pleitten met name het CDA en D66 enige 'ruimhartigheid' bij de invoering ervan. „Het gaat toch om een brede groep men sen die met deze maatregel te maken krijgen. Laten we oppas sen dat er geen willekeur op treedt", sprak Jaap Brüzewitz (D66). Wethouder Ruud Hessing stel de dat juist door het inwinnen van advies bij een deskundige willekeur kan worden voorko men. Deze deskundigen moe ten met behulp van objectieve criteria kunnen vaststellen of een leerling al dan niet recht heeft op leerlingenvervoer. (advertentie) dooi voor een 'evenwichtige ontwikkeling van de Leidse eco nomie'. Naaf zijn idee moet Leiden niet alleen een kennis- stad zijn met hoogwaardige be drijven, maar moet er ook laag waardige industrie zijn. Nu de LVI fuseert met de onderne mersvereniging Leiden Cen traal, verwacht hij dat de on dernemersvereniging zo groot wordt, dat de gemeente deze vi sie niet meer kan negeren. 'Steeds meer mensen in problemen' men van mensen die in de pro blemen zitten. Day juicht dat project toe, maar heeft vernomen 'dat er nog wel één en ander aan schort'. „Het hele project ondervindt stagna tie", licht hij toe. „Juist door de toename van het uithuiszettin gen doen steeds meer mensen er een beroep op, daardoor ontstaan er wachtlijsten. Onze hulplijn wordt overspoeld met hulpvragen. Het is een storm loop." Het preventieteam zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van woningcorporaties, parti culiere verhuurders en sociale teams. Het team kan gemakke lijk betaald worden uit het geld dat de gemeente bespaart door dat mensen niet in de hulpver lening terecht komen, meent de fractievoorzitter. „Dat team zou goed in de gaten moeten hou den welke groepen een huur achterstand heeft en wie be dreigd wordt met huisuitzet ting, zodat je die tijdig met schuldsanering kan helpen." Lagere huursubsidie en scher pere huurstijgingen zouden er de oorzaak van zijn dat steeds meer de toename aan mensen die hun huis uit moeten. „Een dak boven je hoofd is een grondrecht en bovendien voor waarde voor het hebben van een zinnig bestaan", schrijft Déy aan het college. Voor alle vla-liefhebbers in Nederland heeft Campina nu een nieuwe zuiveldrank voor tussen door, DrinkVla. Deze romige zuiveldrank is bereid met 65% verse vb en is verkrijgbaar in de favoriete vb-smaken vanille en chocolade. Heerlijk genieten van deze drank, die ook je kleine trek stilt. Campina Drink Vb is verpakt in de handige hersluitbare zuivelfles en is nu verkrijgbaar in het koelschap van uw supermarkt. 'het lekkerste tussendoortje' 0|. «li wtIi-iIc mi H..L. Commyn ..nlwrqil u htvl tv tt-n i-ijjrn £v-* lit-iilii'likri. Nul ili- jirp-vru» in en liiiiurii r iliiftfti «int\aii|t1 II lift flikrl GR WIS tliuinp-ittiiunl. I l-likft |ilakt 11 ItVfl' lli-l lirfttmiMlIt- rlikrl ril. \uilu. 11 llffli I' P'|HTMinini'i'i'rik* kruik uu-t Nnfortnml* U-sir iliMillaut!

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 11