REGIO Regio verwelkomt het koningskin Wij vinden alle baby's even belangrijk, hoor' 'Moge dit godsgeschenk een zegen zijn voor u en voor ons allemaal' NAVRAAG Van het heuglijke feit dat dé baby is geboren, pikt natuurlijk ook het bedrijfsleven graag een graantje mee. Zo is de geboorte van de kroonprinses voor luierfabrikant Proc ter Gamble (Pam pers) aanleiding een geboortekaartjes wedstrijd te houden. Baby's die net als de koninklijke spruit op 7 de cember zijn geboren, kunnen twee jaar gratis luiers winnen. Het meest originele geboortekaartje - in de ogen van de door de luier- boer aangestelde jury-wint. 'Koninklijke billetjes' heet de wedstrijd, waarover CONNY VAN IWAARDEN graag meer vertelt. DINSDAG 9 DECEMBER 2 Vooruit, niet de billen bloot. Hoe werkt die wedstrijd van u? „De ouders moeten zich om te beginnen voor de wedstrijd aan melden via een speciaal telefoonnummer: 0800 0222737. Vervol gens moeten ze een geboortekaartje sturen. Aan het einde van de week sluit de inzendingstermijn en buigt de jury zich over de kaartjes. De origineelste wint. Er zijn drie prijzen: twee jaar, één jaar en een half jaar gratis luiers. En of dat nog niet genoeg is, doen we er ook nog billendoekjes bij. Iedere deelnemer krijgt trouwens sowieso een pak luiers. De geboortekaartjes bieden we na afloop van de x1 - actie aan Méxima aan." ÉsHIhëIkL Hoeveel deelnemers ver wacht u? „Per jaar worden er zo'n 200.000 baby's geboren in Nederland. Dat zijn er gemid deld dus 550 op een dag. We rekenen op 60 tot 70 procent deelname, dus zeg maar tussen de 300 en 400 baby's. Om zeker te zijn dat alle ouders er van weten, hebben we alle kraamhulpen van Nederland een kaartje gestuurd. En er zijn posters opgehangen bij alle kraamafdelingen." En, wordt er al een beetje gereageerd? „Enorm. We zijn platgebeld. Alleen gisteren al 597 telefoontjes. Maar dat zegt nog niets over de uiteindelijke deelname, want soms belden van één baby de ouders, grootouders en andere familie of vrienden." Hebben Mdxima en Alexander zelf al gebeld? „Niet dat ik weet. Uiteraard mogen ze meedingen naar deze prijs. Of ze ons merk gebruiken? Eerlijk gezegd weet ik dat niet. Het zou leuk zijn, maar wij vinden alle baby's even belangrijk, hoor." Twee jaar gratis luiers. Wat moet ik me daar eigenlijk bij voor stellen? „We gaan uit van een voordeelpak per twee weken. Twee jaar gra tis luiers is dus 52 pakken. Die leveren we niet allemaal tegelijk af, hoor. Dat gebeurt in overleg met de ouders verspreid over die twee jaar." Maar wat nu als de gelukkige veel meer luiers volpoept dan de gemiddelde baby? „Dan doen wij niet moeilijk en worden het er meer. Twee jaar gra tis luiers is twee jaar gratis luiers." tekst: Paul de Vlieger foto: Willem-Alexander UIT DE ARCHIEVEN ANNO 1953, Woensdag 9 December LEIDEN - Het Haagwegkwartier, dat er in de laatste tijd 500 wonin gen, waarvan het grootste deel reeds bewoond is, heeft bijgekregen, is nu ook een winkelgalerij rijk. Vrijwel in het centrum van deze stadswijk - de Willem Klooslaan - heeft wethouder A.J. Jongeleen acht winkels geopend, t.w. een sigarenmagazijn, een drogisterij, een melkhandel, een slagerij, een textielhandel, een levensmiddelenbedrijf, een kapsa lon en een groente- en fruithandel. Alvorens de heer Jongeleen hiertoe overging, vond in het clubhuis van de speeltuinvereniging 'Wester kwartier' een korte bijeenkomst plaats. De voorzitter van de woning bouwvereniging 'Ons Doel, de heer M.H. Noteboom, gaf hier een be knopt overzicht van de bouw van de 494 woningen in deze wijk. ANNO 1978, zaterdag 9 december LEIDEN - Litteris Sacrum heeft zich langzamerhand opgeworpen als een soort 'Haagse Comedie' onder de Leidse amateurtoneelgezel schappen. Gisteravond werd in een redelijk bezette Leidse Schouw burg 'Kabaal In Chioggia' van de auteur Carlo Goldonie opgevoerd. Foto: archief Leidsch Dagblad Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 Ln.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling aan debalie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad Directie: B.M. Essenberg, C.P. Arnold E-mail: directiehdcuz@hdc.nl Hoofdredactie: Jan Geert Majoor, Kees van der Malen, Léon Klein Schiphorst (adjunct) E-mail: redactie.ld@hdc.nl HOOFDKANTOOR Rooseveltstraat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Postadres Postbus 54,2300 AB Leiden. Redactie fax 071-5 356 415 Advertentie fax 071-5 356 325 Familieberichten fax 023-515° 5^7 ADVERTENTIEVERKOOP Advertenties m.b.t: Auto's: 072-6813661 Onroerend goed: 023-5 '5° 543 Personeel: 075-6813677 Wonen/in-exterieur: 072-519 6554 Business to business: 072-519 6540 Overige detailhandel: 071-5 356 300 Reclamebureaus kunnen contact opnemen met: 075-6813636 ABONNEESERVICE 071-5128 030 E-mail: abonneeservice@hdc.nl ABONNEMENTEN Bij vooruitbetaling (acceptgiro) p/m €20,20 (alleen aut ine) p/kw €56,70 p/j €216,90 Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschrijven van het abonnementsgeld ontvangen €0,50 korting per betaling. VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 071-5128 030 ma t/m vr: 18-19.30 uur, za: 10-13 uur AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Zuid BV c.q. de betreffende auteur. HDC Uitgevenj Zuid BV. 2003 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Uitgeverij Zuid BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbiedingen te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat schriftelijk laten weten aan HDC Uitgeverij Zuid BV, Afdeling Lezersservice, postbus 507,2003 PA Haarlem. Drie weken geleden wilden ze de ooievaar al hebben. Die stond toen langs de Noordwijkerweg bij een huis waar een baby was geboren. Maar toen de secretaris van de Rijnsburgse Oranjevereniging Carolien van Egmond zondag belde om de vier meter hoge opblaasbare ooievaar ook daadwerkelijk te bestellen, was de vogel gevlogen. Gehuurd door een kersvers ouderpaar. Een speurtocht op internet leverde niks op. Tot gistermorgen de gouden tip binnenkwam dat in Nootdorp ook nog een verhuurbedrijf zit. Gistermiddag werd de ooievaar naar Rijnsburg gebracht en opgeblazen. Daar staat het vier meter hoge dier tot vrijdag te pronken op het Burgemeester Koomansplein. Van Egmond is in haar nopjes dat het toch nog is gelukt met de opblaasooievaar. Reserveren van het dier was voor de Rijnsburgse Oranje vereniging veel te duur. „Dat kostte honderden euro's. En stel je voor dat het prinsesje pas tegen januari was gebo ren. Nee, het is wel geld van onze leden en dat kan niet." Foto: Dick Hogewoning vervolg van voorpagina Straten vol vlaggen bekrachti gen de Oranjeliefde in Katwijk en Rijnsburg. Maar Wassenaar viert pas echt feest. Het Leidse straatbeeld is een stuk kleurlo zer. In alle regiogemeenten blijven de felicitatieregisters vooralsnog vrij leeg. De twee scholieren die 's mid dags om een uur of twee de Katwijkse Borgerstraat infiet- sen zien het meteen: een zee van vlaggen. „Behalve dus bij ons", zegt de een. „En bij mijn tante niet." Maar dan hebben ze het ook wel gehad. Katwijk houdt van Oranje en dat mag iedereen zien. Maar echte feestvierders zijn de kat- wijkers niet. Er is geen spoor van ludieke feestvreugde te bekennen. Misschien dat het allemaal nog komt. Zondag 7 december was een rustdag, maandag 8 december is een werkdag. Het felicitatieregister in het gemeentehuis telt slechts een paar gelukwensen. Al hoopt burgemeester Wienen op een stroom schrijvers, getuige de tekst in zijn bijgevoegde aan biedingsbrief: 'Ook de bevol king van de gemeente Katwijk leeft met u mee en is bijzon der blij met deze koninldijke geboorte. De vele handteke ningen in dit felicitatieregister getuigen hiervan'. Voorlopig is de fractievoorzitter van de Christenunie een van de wei nige gelukwensers. 'Moge dit godsgeschenk een zegen zijn voor u en voor ons allemaal', schrijft J. ten Hove in sierlijke grote letters. De baliemedewerkster in de hal van het raadhuis weet Hazerswou 'koningskini ie Yvonne de Goede uit zerswoude-Rijndijk k y. haar dochtertje Ivy zo ,i€ dagochtend om 9.151 gjj in de armen sluiten, tl \j\{ ze hoorde dat Maxim ei aan het bevallen was. p wel Yvonne samen m haar man Wim het uit ,ei volgde en 's avonds n te het journaal keek, gin 0E een hoop langs haar hj Pas de volgende dag r er seerde ze zich goed dj haar dochtertje op de nf dag is geboren als mis ge schien wel de toekom q koningin van Nederla eE „Ik ben niet onwijs ko|a^ ningsgezind of zo", ze jj, stralende moeder van v)£ eerste kindje. „Maar 3 teraf vind ik dit wel he erg leuk. We krijgen publiciteit. Ivy is met gram en 49,5 centime net iets lichter en kleit dan het koningskindje „Wie ik mooier vind?' dochter natuurlijk." dags nog nagenoeg lee| ficiat met jullie/onze pi schrijft lactatiekundige Steenvoorden. Voor de heid heeft ze haar telefo 3 nummer erbij gezet. Ze 'standby bij borstvoedii problemen'. De plaatse Oranjevereniging is om dan één reden büj meti prinses: 'Meer dan eeni lijke gebeurtenis voor hi j ninklijk Huis. Continuït voor de Oranjeverenigii Erna Straatsma De Oranjevereniging Leiderdorp bood gisteren een reuzenbèschuit meti^ aan aan burgemeester Zonnevylle. Bart Kerner, voorzitter van de Oranjej ging, keek lachend toe en had zelf ook wel een stukje willen proeven, sat met zijn collegabestuursleden. Maar dat feest ging niet door. Zonnevylle het gebak mee en beloofde het met de ambtenaren te delen. De 'beschuj niet bros, wel luchtig. Omdat bakkers niet meer zelf beschuiten bakken, bodem van cakedeeg gemaakt. De oranjevereniging deelt woensdagmiij vanaf twee uur beschuiten uit aan het publiek in Winkelhof. Foto: Henk Bouwman Wie wat bewaart, die heeft wat. Vreugde-uitingen achter een Katwijks Foto: Dick Hogewoning Ter hoogte van Huize Agnes is dag en nacht te zien hoe blij Voorhout is met de geboorte van prinses Amalia. Foto: Dick Hogewoning waarom er zo weinig belang stellenden zijn. „Je kunt het paar ook feliciteren op inter net. Bij www.koninklijkhuis.nl Da's natuurlijk heel makke lijk." In het centrum van Katwijk aan Zee gaan de kerstinkopen gewoon door. Een vliegtuigje met reclametekst heeft het hoogste woord: 'Kraamzorg De Waarden bevalt beter'. Wassenaar viert pas echt feest. Overal in het centrum wordt de nieuwe prinses ver welkomd. Met vlaggen, tekst borden, heel veel oranjege- kleurde koopwaar en uitge knipte krantenfoto's van 'de mooiste baby van de wereld'. Bij bloemsierkunst Buurman hangt een enorme prent van het meisje in de etalage, tus sen vazen met oranje bloe men in oranje water. De ba- gelshop aan de overkant heeft dezelfde foto achter het glas hangen. Cameraploegen en fotografen lopen door de Langstraat, op zoek naar leuke beelden. De winkeliers krijgen waar voor hun geld. De mooiste etalage is die van Huize Alleman. De luxe banketbakker heeft zijn stollen even opzij geschoven voor taarten oranjegekleurd marsepein en divers 'baby spul' in chocoladeuitvoering. De verkoopster in baby- en peuterspeciaalzaak Moriaan- tje vindt alle aandacht voor de kleine wel een beetje eng. „Ik hoorde net op de radio een discussie over het opheffen van de monarchie: Redt dit kind de monarchie, was de vraag. Nou ja, laat dat meisje toch met rust. Ze is amper een paar uur oud." Het Oegstgeestse felicitatiere gister is om vijf uur 's mid- Een ooievaar met de driekleur aan de torenflat aan de De Visserstraat wijk. Foto: Dick Hogewoning

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12