eython hoeft dit seizoen niet te degraderen' SPORT Leidse bloemen voor bokser Beighanou Vooruitdenken als sleutel naar succes Weinig veranderd R8 se studente Démétriadis in Griekse tragedie verwikkeld 1 van Duin staat met Leiderdorpse volleyballers op de laatste plaats in de tweede divisie Matthijs Vink speelt weer HDC 992 woensdag 3 DECEMBER 2003 -r i .1 A At nilIVFNTIL nan Leefmans iam/leiden - Wat begon prookje is in een trage- iderd. De Leidse studen- line Démétriadis - hon- cent Hollands, hoewel ternaam anders doet len - kreeg de kans om iriekse nationale hoc- g aan de Spelen in Athe- te doen. Die mogelijk- ep ze vorig jaar met bei en aan, maar door orga- >che wanorde bij de ijke bond is haar deelna- ker geworden. „Ik heb ;e hoe het verder moet", imétriadis. Griekenland een hoc- itie ontbeert, kreeg het organisator van de Spe- !004 toch een kans om et hockeytoemooi in deel te nemen. Een vol waardige selectie in eigen land samenstellen was praktisch on mogelijk en daarom werd de hele wereld afgestruind op zoek naar hockeysters met Griekse voorouders. De 22-jarige Dé métriadis, vorig seizoen uitko mend voor de Leiderdorpse overgangsklasser Alecto, meld de zich aan en kreeg tot haar ei gen verbazing een aantal tickets opgestuurd. „Het team bestaat uit meisjes uit Schoüand, Cana da, de VS, Zuid Afrika en twee uit Nederland: Arianne Asimak- opoulos uit Tilburg en ik. Ze hebben allemaal Grieks als tweede taal, behalve ik", aldus de Haagse die in Leiden stu deerde en inmiddels in Amster dam woont. Haar vader is wel iswaar van Griekse afkomst, maar sprak de taal nooit, waar door ook zijn dochter het Grieks niet machtig is. Beiden hielden wel de dubbele natio naliteit. „Ik ben het afgelopen jaar re gelmatig op en neer naar Athe ne geweest voor trainingen en het was de bedoeling dat we het laatste jaar voor de Spelen alle maal naar Athene zouden ver huizen om ons intensief voor te bereiden. Dat is er nooit van gekomen. De organisatie was al matig en is alleen nog maar slechter geworden. De huisves ting van de buitenlandse 'Grie ken' werd te duur, er moesten keuzes worden gemaakt en dus legde de Griekse bond de na- dmk op het mannenteam dat nu zes uur per dag traint. Ter wijl de vrouwen weer terug naar hun verschillende landen uitwaaierden." Einde verhaal, zo leek het. Dé métriadis richtte zich verder op haar studie en mocht afgelopen vrijdag haar bul ophalen. Hoc key kwam het laatste halfjaar op een laag pitje te staan. In plaats van zich, met het oog op de Spelen, bij hoofdklasser Pi- noké aan te melden, speelt ze nu bij eersteklasser VW. „Geen niveau, maar heel gezellig", zegt ze. Afgelopen week kreeg ze plotse ling een mailtje met een verras sende inhoud. Het Griekse vrouwenteam gaat in maart toch een beslissend kwalifica tieduel afwerken. In Nieuw- Zeeland, tegen Rusland. „Wat nu? De Grieken kennende ligt er in maart opeens een ticket naar Nieuw-Zeeland op de mat. Ik was net van plan als fiscalist aan de slag te gaan. Hoe moet ik me nu voorbereiden?" Ze heeft nog niet alle antwoor den op de door haarzelf gestel de vragen. „Gelukkig stelt mijn nieuwe werkgever zich flexibel op. Die ziet zelfs een leuke ma nier om in de publiciteit te ko- Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredactie.ld@hdc.nl Ghislaine Démétriadis. Archieffoto: Mark Lamers men. Maar ik moet eerlijk zeg gen dat als ik een keuze had moeten maken tussen mijn werk of de Spelen, ik mijn baan voorrang had gegeven. In janu ari hoor ik waarschijnlijk meer. Als blijkt dat het allemaal door gaat, moet ik de komende maanden loeihard trainen. Zo'n eenmalige kans, daarvoor moet ik ondanks alles toch maar ischa Welling drp - Leython draait een izoen. De Leiderdorpse ers staan onderaan in :de divisie, terwijl de irig jaar nog vijfde werd. "oen van Duin (26) is zijn zesde seizoen bij Hij kent een paar re- 'oor de slechte resulta- ziet ook perspectief :n beter vervolg. „We ons handhaven dit sei- begon op zijn tiende illeybal in Voorschoten ii/Kangeroes. Toen 11b degradeerde uit de ivisie, zocht hij naar an- lOgelijkheden. Marcel een goede vriend van lin, werd benaderd door dat toen ook in de ivisie uitkwam. Tot zijn ig werd Van Duinook ,Het was een soort gkamp situatie." :e jaren kreeg de twee psychologiestudent dan de helft van de De laatste twee sei- kwam hij vaker in actie, it jaar - onder de nieuwe Hans Broere - lijkt het r te worden, ondanks de f0 resultaten van zijn Persoonlijk gaat het heel Vlaar als je niet wint, at niet zoveel zin." iiin weet niet waarom hij oen beter is gaan spelen, lii lor hij bijna honderd van de tijd in het veld Koen van Duin: „In een wedstrijd moetje er voor de volle honderd procent voor gaan. En dat gebeurt bij ons niet." Foto: Hielco Kuipers staat. „Ik scoor vaker en gemak kelijker. Het speelt mee dat we een krappe selectie hebben. Vo rig seizoen is een aantal belang rijke spelers vertrokken. En er is weinig potentieel toegevoegd aan de groep. Meestal zijn we maar met acht man." Naast de krappe spelersgroep wijst Van Duin ook de tactiek van de nieuwe trainer aan als reden voor de slechte resulta ten. Broere geeft sinds het be gin van dit seizoen de voorkeur aan een korte diagonale service en hangt daar zijn tactiek aan op. Van Duin vindt het een ris kante strijdwijze. „Als de servi ce niet goed en kort genoeg is, valt de tactiek in duigen." Ook de voorbereiding van Ley thon was verre van ideaal. De Leiderdorpse volleyballers speelden maar één oefenwed strijd. „Dat is absoluut te wei nig. Er is te weinig georgani seerd. Vorige jaren speelden we vaker in de voorbereiding." Onvrede in de groep leidde al twee keer tot uitgebreid overleg tussen trainer en spelers. Van Duin hoopt dat de gesprekken zin hebben gehad. De Leide- naar bemerkte al een betere in stelling tijdens de trainingen. „We moeten nog maar zien hoe het gaat in de wedstrijden." Aan de instelling moet volgens Van Duin wel het één en ander veranderen. Dat spelers op de trainingen er soms de kantjes vanaf lopen, vindt hij niet erg. „Maar in een wedstrijd moet je er voor de volle honderd pro cent voor gaan. En dat gebeurt bij ons niet." De vele verliespartijen wijt Van Duin aan een 'suffe start' in de eerste set. „Als je die verliest, pakje het moeilijk op. We moe ten feller worden. Aan de sfeer in de ploeg ligt het absoluut niet, volgens de mid denaanvaller. Van Duin zegt het liefst nog jaren met dezelfde jongens door te willen spelen. „We hebben het leukste team van Zuid-Holland." Ondanks de slechte resultaten dit seizoen ontstonden nog geen strubbe lingen in de spelersgroep. „Dat is geweldig en moet absoluut zo blijven." Daarom denkt de Leidse stu dent dat Leython dit seizoen nog niet kansloos is. „We zijn nog niet van de mat geslagen. En het verschil met de ploegen boven ons is klein." De komen de wedstrijden spelen de Lei derdorpers tegen de teams die hoog op de ranglijst staan. Maar ook daar ziet Van Duin mogelijkheden. „We zijn een goed team. Dus punten pakken bij de kopploegen moet kun nen. De trainer wilde twintig punten hebben bij de winter stop. Dat halen we niet meer. Dan moet het daarna maar ge beuren. Als we een paar keer winnen, staan we zo negende. We moeten ons kunnen hand haven met dit team." Lissenaar Barry Opdam speelde zondag tegen RKC zijn 250ste wedstrijd voor de eredivisieclub AZ. De KNVB zet in januari het omstreden plan 'topklasse' weer op de agenda. De KNVB afdeling West II stemde als eni ge tegen de invoer van de nieu we regel dat spelers die het veld worden uitgestuurd direct uit gesloten worden. West II is te gen, omdat in ongeveer 3 pro cent van de gevallen de betref fende speler wordt vrijgespro ken van een rode kaart. Zaterdaghoofdklasser AS WH en trainer Jack van den Berg zijn een contractverlenging overeengekomen. De Baren- drechter plakt er een vierde sei zoen aan vast. Hans van Laar en Laakkwartier gaan aan het einde van dit seizoen uit elkaar. Van Laar is dan vijf jaar werk zaam geweest bij de Haagse voetbalclub. De problemen bij Zwart Wit '28 zijn nog steeds niet opge lost. Tijdens de ledenvergade ring koos een meerderheid voor een nieuw bestuur met Jan Oorebeek als voorzitter. Maar het oude bestuur met preses Rick Bergen weigerde op te stappen. Op Romeo Wouden na blijft de selectie van Zwart Wit '28 intact. De spelers is meegedeeld dat er voorlopig geen vergoedingen worden uit gekeerd. Wouden gaat meetrai- nen bij Neptunus. Bij w Alphen werden Willem Ar lm an, Henk Wille, Henk Windhorst en Johan van Tol be noemd tot Lid van Verdienste. Hennie van der Ende, Arie de Lange en Jan de Bruyn (50 jaar) en Maarten Duin, Kees van Geen en Jan Minnee (40 jaar) kwamen eveneens voor een huldiging in aanmerking. De leden van Alphense Boys stemden in met een verhoging van de contributie om een kunstgrasveld mogelijk te ma ken. De onlangs overleden Ri- nus Spaan werd postuum be noemd tot erelid van de 1.168 leden tellende club. Bondscoach Ruud Kaiser heeft Leidenaar Timon van Leeuwen (Feyenoord) opgeroe pen voor de selectie van Neder land onder 17 dat woensdag 10 december in Almelo tegen Frankrijk speelt. Gisteren maakte de KNWU- consul in Rotterdam de wieler- kalender 2004 bekend. Noord- wijk-Binnen en Leiderdorp zijn nieuw in de regio. Het schema is alsvolgt: 16 mei: Leiden De Bult, 31 mei: districtskampio- neschap Leiden, 19 juni: Lisse, 20 juni: Zoeterwoude, 27 juni: Leiderdorp, 29 juni: Luba Clas sic Noordwijk, 1 augustus: af scheid Leontien van Moorsel in Leiden, 10 augustus: Rijnsburg, 28 augustus: Leiden De Bult, 2 september: Noordwijk-Binnen, 8 september: Noordwijkerhout, 18 september: Voorhout, 19 september Hillegom, 25 sep tember Sassenheim, 26 sep tember: Lisse. De Haagse wielerclub Trias heeft ook in 2004 een grote re gionale inbreng. Het gaat om Mare Berg (Zoeterwoude), Fer ry den Elzen (Noordwijkerhout) Johan Berk (Koudekerk), Da vid Jongbloed (Oegstgeest), Niels Straathof (Nieuwkoop), Matthijs Wassenburg (Nieuw Vennep) en Jorrit Wïchert (Zwammerdam) Piet Smits (Hazerswoude) be haalde een prachtige overwin ning bij een cyclocross in Zoe- termeer. Bij de jeugd in Breda ging de zege naar Smits plaats genoot Bram van Berkesteyn. Sebastian Langeveld (Lisse) ac teerde weer internationaal in Gieten. Bij zijn heroptreden werd hij twintigste. Rijnsburger Joop Waterreus is sinds zaterdag erelid van de KNAU. Hij kreeg die onder scheiding voor zijn inbreng bij de Gouden Spike, de marathon van Amsterdam en het Euro pees kampioenschap voor atle ten tot 23 jaar. Tijdens de ledenvergadering van tennisclub Bollenpark droeg Piet Bamhoom de voor zittershamer over aan Aad van den Berg. Daarmee wordt voor komen dat er een belangenver strengeling ontstaat tussen de verantwoordelijkheden die Barnhoorn heeft als voorzitter en als wethouder van de ge meente Noordwijk. De Oegstgeestse hockeyer Taeke Taekema is met Floris Evers voorgedragen als meest belovende speler van het jaar. Bowler Jan Snik heeft maan dagavond in Leiden een 300 game gebowld. Het is de eerste maal in het 24-jarige bestaan van bowlingclub Zuid West dat zo'n prestatie wordt geleverd. De Noordwijkse Sportraad doet een dringende oproep aan alle Noordwijkse sportvereni gingen om kandidaten aan te melden voor de sportverkiezing 2003. Mailen naar a.duijn- dam@noordwijk.nl. Barcelona - Matthijs Vink heeft dit weekeinde zijn rentree ge maakt in het tweede team van Barcelona. De handballer uit Noordwijkerhout raakte zeven weken geleden geblesseerd aan zijn arm. Zowel spaakbeen als ellepijp bleken uit de kom geschoten. Vorige week zat Vink alweer bij de selectie van de Spaanse club. Na de topper tegen Grariollers, die Barcelona 2 met 28-20 verloor, moet het de koppositie delen. Dave Zaat: Je moet niet gaan rammen, dan lukt het nooit." Foto: Hielco Kuipers oegstgeest - Zijn debuutjaar op de middel bare school begon wat stroef, maar nu toont Dave Zaat dat hij wel degelijk een snelle leerling is. Dat bewijst de Oegstgees- tenaar (13) ook op het groene laken. Hij be gon twee jaar geleden met biljarten, en kreeg de sport zo snel onder de knie dat hij een kleine maand geleden als tweede ein digde tijdens het Nederlands jeugdkampi oenschap. Zijn verklaring: „Ik heb geleerd vooruit te denken." Vooruitdenken, precies daaraan schortte het eerder dit jaar in Zaats schoolresulta ten. Hij zit in de brugklas van het Da Vinei College in Leiden, maar presteerde daar aanvankelijk nog niet zo goed als hij aan de biljarttafel doet. „Ze zeggen wel dat ik de hersens heb om vwo te doen. Dat kwam er niet uit omdat ik het niet gewend was zelf dingen te plannen. Op mijn vorige school kreeg je elke dag huiswerk op. En nu moest ik alles zelf indelen." En als je niet weet hoe dat moet, zit je aan de vooravond van een belangrijk proefwerk met de handen in het haar. Nu heeft Zaat geleerd hoe te plannen, zo wel in de schoolbanken als op de biljartta fel. In zijn eerste jaar als lid van biljartver eniging BCO eindigde hij anoniem als elfde in de interne jeugdcompetitie. De beschei den klassering kwam voort uit een verkeer de tactiek: Zaat concentreerde zich te veel op de eerstvolgende carambole, zonder te letten op de stoten die hij daarna moest maken. Zo manoeuvreerde hij zich gere geld in een lastige positie, terwijl zijn te genstanders door middel van eenvoudige combinaties het ene na het andere punt maakten. Met hulp van zijn trainers bij BCO leerde Zaat zich een meer stapsgewijze strategie aan. Het ge volg was op zienbarend: via de dis trictskampi oenschappen en een toer nooi binnen het gewest kwalificeerde de tweedejaarsbiljarter zich voor het NK. En het bleef niet bij alleen kwalificeren, want in het Noord-Hollandse Andijk won Zaat vijf van de zeven partijen, goed voor de zilveren medaille. De Oegstgeestenaar blijft er nuchter onder, zoals hij ook gedurende het toernooi niet naast zijn schoenen ging lopen. „Ik hield me niet zo bezig met hoe goed het ging. Ik sta altijd aan de tafel met in mijn hoofd 'ik WIL deze wedstrijd winnen'. Juist als je gaat denken 'ik win deze wedstrijd wel even', win je hem niet. Dan word je hoog moedig. In het gewest moest ik tegen een jongen die begon te lachen toen ik een ge makkelijke bal miste. Dat is ar rogant en gaat ten koste van je concentratie. Die jongen mis te vervolgens zelf ook." Maar met alleen een goede concentratie win je geen biljart wedstrijd. Zaat legt uit dat het vooral be langrijk is 'hoe je staat' aan de tafel, de be nen een beetje uit elkaar en gebogen, de rug volledig recht. „En je moet 'mooi' sto ten, evenwichtig en rustig, zodat het ge wicht van de keu in de stoot komt. Je moet niet gaan rammen, dan lukt het nooit." De kwaliteit van het materiaal is een andere cruciale factor. Zaat tovert een koffertje te voorschijn met daarin zijn in twee delen uiteen geschroefde keu. „Het is belangrijk dat je er voorzichtig mee omgaat. Als je een keu bij de verkeerde temperatuur bewaart, kan hij kromtrekken. En dat gebeurt ook als je hem in elkaar laat zitten en schuin tegen een muur zet. Je moet het zo zien: wij sla pen ook liever in een bed dan op de grond." Maarten Dekker 'Kidssport' is een serie over jeugdig sporttalent uit Leiden en omgeving. Heeft u tips of suggesties voor deze rubriek, mail dan naar sportredactieJd@hdc.nl Hij kwam toevallig even n viel direct in de prijzen. Belghanou werd gister- gehuldigd bij Boksschool aan de Corantijnstraat. arige Leidse lichtwelterge- *erd eind oktober in Rot- nationaal kampioen en trakteerde sportschool- Chris Lantrok zijn pupil ïmen, een gratis lidmaat- en een oorkonde. „Hij is ite kampioen in de a-cate- inds 1977", aldus Lantrok. atste die won, was ikzelf." nou komt uit voor Haagse e, „Maar hij is hier als 15- spirantje binnengelopen heeft hier twaalf jaar ge- Dat hij op zoek naar meer igpartners naar Den Haag lan, daar doe ik niet moei- r. Hij is bij ons ook nog lid en hij komt regelmatig aldus Lantrok. nou, geflankeerd door de 5 Emiel van Oudenaarde in Hamida, vond de geste voormalige coach 'heel Hij zou eigenlijk twee weken geleden al in het zonne tje worden gezet, maar een knie blessure verhinderde dat. De kwetsuur brengt zijn aspiraties voor de Spelen in Athene niet in Begin januari volgt een stage in gevaar. „Ik kan nu weer trainen Marokko om te zien of ik even- en volgende week zaterdag boks tueel voor dat land naar de Spe- ik een interland tegen België. len kan." Foto: Mark Lamers niersklassement speler Joost Kuhlmann Juul Emanuelson Jurgen Faerber Raymond Flaton Sander Molenaar Stefan Schaafsma Richard Hoek Robbert van Wijk Peter Kromhout Orson Naarendorp Marnix van der Gun Bram Meurs Niels van Duijn Jack Honsbeek Tim Kluivers Rogier Koordes Bas Lensink Brian Mussche Jeffrey Winter Carlo van Zeist 10 spelers scoorden club Rijnsburgse Boys FC Lisse Ter Leede Quick Boys Katwijk ARC Quick Boys Rijnsburgse Boys Quick Boys FC Lisse Quick Boys Noordwijk Quick Boys FC Lisse Katwijk Ter Leede Ter Leede Quick Boys FC Lisse Ter Leede gemiddeld een 7,00 gem. 7,50 7,33 7,33 7,33 7,33 7,30 7,18 7,18 7,15 7,15 7,11 7,10 7,08 Slechts het inhaalduel Katwijk - FC Lisse stond afgelopen week einde op het hoofdklasseprogramma. Geen beste wedstrijd en weinig verschuivingen in het klassement. Tim Kluivers en San- der Molenaar van Katwijk kregen allebei een 6, en zakken daar door op de ranglijst. Vanwege dat beperkte programma is er de ze week geen Elftal van de Week. Clubklassement 7,08 club zaterdag gem. 7,08 1. Quick Boys (-,--) 6,94 7,08 2. Rijnsburgse Boys (-,--) 6,85 7,08 3. Ter Leede (-,--) 6,74 7,08 4. FC Lisse (6,69) 6,73 7,08 5. Katwijk (6,38) 6,63 7,08 6. Noordwijk (-,--) 6,51 7. ARC (-,--) 6,37

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23