Verstappen vestigt zijn hoop nu op Jordan SPORT Bombarda is overbodig Rab°Ploeg riidt p^js-Mce 'We moeten van al die teams kunnen winnen' Jaguar geeft voorkeur aan Oostenrijker Klien boven Nederlander Kanaalzwemster Ederle overleden Galatasaray voelt zich thuis Lastige jongen uric op dreef lilwaukee Basketballer Dan was gisteren op dreef raukee Bucks in de erikaanse profcom- u De 25-jarige Ne- had een belangrijk de ruime overwin- •94) van de Bucks op iwks. De 2,11 meter :er kreeg als reserve in speeltijd, waarin hij en 6 rebounds Ie tweede Nederlan- NBA, Francisco Elson, je basis bij de Denver De 2,13 meter lange ;elde 27 minuten, aakte hij 6 punten en tclis. De Nuggets won- 15-103 van de Cleve- liers. tas-Chelsea senkirchen pi i thuiswedstrijd van ïgen Chelsea in het jp |de Champions Lea- op 9 december in O^hen in het stadion esligaclub Schalke ge- UEFA besloot dit ia het duel eerder in te hebben verboden. P met enkele recente vindt 's werelds over- IT le voetbalorganisatie sid in de Turkse stad erbl onvoldoende gega- i. raak voor r Wegelius 1 internationale wiel- JCI) heeft de Britse ia! Charles Wegelius jC ken. De 25-jarige ren- Italiaanse De Nardi- d ten onrechte ver- het gebruik van epo. nelijke afwijking 0porzaak van zijn onge- e hematocrietwaarde, waarvan hij op 18 ok- ^mocht starten in de M Lombardije. Tal van (tests. Daarbij toon- at de relatief grote (id rodebloedlichaam- atuurlijk gevolg is van iken van zijn milt. De i dat orgaan in 1998 een motorongeluk. Hq e Goor t training ii - Bas van de Goor is srd op het volleybal- 3 oud-international pomers/ Dynamo bgs suikerziekte vast- 3 2,09 meter lange heeft nu de trai- nt, maar volgt voorals- ingepast programma, nog onduidelijk wan- leldoornse coach Je- e routinier weer kan riar praat niet met G-14 - FIFA-voorzitter er wil niet meer met aten. De preses van PK'oetbalbond heeft de n met de organisatie Ittien meest invloed- ggpan Europa opge- dat hem een vorig St is bevallen. De G- m e FIFA in gesprek om '^-compensatie te krij- let afstaan van spelers lationale elftallen. ;en de nationale bon- ar een eindtoernooi 1 ze voor reis- en ac- itiekosten. Tevens ke- Mzengeld uit. Wat die rarna met hun geld ;t ons probleem", al- woensdag 3 DECEMBER 2003 iurs zetten tusen te kijk ayer Leverkusen is in finales van de strijd itse beker uitgescha- de amateurs van Hof- let elftal uit de Regio- d won door een laat ran Herdling, 3-2. Le- derde in de Bundesli- nvankelijk nog te !n. Halverwege leidde m al met 2-0, maar ~jerbatow trokken de it. Alemannia Aachen, Durg en Borussia jladbach bereikten 0(|>k de laatste acht. Mien treedt in aioren vader zen - Het motorrace- 80Molenaar Grand Prix «genteert morgen Ray- ^)uten als nieuwe rij- -jarige coureur uit ten krijgt de kans om 125 cc klasse te me- wereldtop in het (-circuit. Raymond treedt in de voetspo- ^•bh vader Mar. Die e jaren 1980, '81 en iet wereldkampioen- yace. Molenaar hoopt ige Brabander op ■es dan dat hij had van de Lagemaat. iet met Van de Lage- ULln de 250 cc geen en- int behaalde, wordt door Ivo Op den Camp den haag/londen - De kansen van Jos Verstappen om komend jaar Formule i te rijden bij een competitief team hebben giste ren een flinke deuk opgelopen. De Limburgse coureur, zijn ma nagement en de sponsors had den hun zinnen gezet op Jaguar, maar de Britse renstal maakte bekend dat het tweede nog be schikbare stoeltje in 2004 wordt ingenomen door de 20-jarige Oostenrijker Christian Klien. Alle hoop van Verstappen is nu ge richt op Jordan. Dit in Silverstone gevestigde team heeft nog plek voor twee wyckoff/anp - In een verzor gingstehuis in Wyckoff in de staat New Jersey is op 98-jarige leeftijd de befaamde Ameri kaanse marathonzwemster Gertrude Ederle overleden. Ze was de eerste vrouw die Het Ka naal overstak. Dat gebeurde in 1926, toen ze 19 jaar oud was. Ederle zwom destijds in de re cordtijd van 14 uur en 31 minu ten van Frankrijk naar Enge land. Edith van Dijk deed er dit jaar, in omgekeerde richting en ook bij lang niet ideale condi ties, 9 uur en 10 minuten over. In het midden van de roerige jaren 20 gold de Kanaalover- steek als een te zware beproe ving voor het zwakke geslacht. Sinds 1875 was het slechts vijf mannen gelukt met succes de 21 mijl (de kortste afstand tus sen Engeland en Europese con tinent) zwemmend af te leggen. „Dat zal een vrouw nooit luk ken", was de stellige mening van iedereen toentertijd. Ederle, tijdgenote van Charles Lindbergh, Babe Ruth en Jack Dempsey, dacht daar anders over. De in New York geboren zwemster dacht daar anders over. Op 6 augustus 1926 iets na zevenen 's ochtends ging Ederle in Cape Gris-Nez te wa ter voor de zwemtocht met veel ontberingen (koud, hoge gol ven, striemende regen, sterke stroming) naar Kingsdown. 's Avonds was ze aan de overkant, twee uur eerder dan de beste van haar mannelijke voorgan gers. Berekeningen wezen uit dat ze ongeveer 35 mijl (56 kilometer) had gezwommen in plaats van de gebruikelijke 21 onder ideale omstandigheden. De Kanaal- oversteek van Ederle werd in New York op waarde geschat. Burgemeester James J. Walker vergeleek haar prestatie met die van Moses' tocht door de Rode Zee en die van Caesar bij hèt overtrekken van de Rubicon. Twee miljoen mensen bejubel den het nieuwe idool op Broad way met een ticker tape parade. rijders, ofschoon de Duitser Nick Heidfeld (afgedankt door Sauber) er maandag al een voorcontract tekende. Jordan is het laatste team dat nog een zit je vrij heeft waarmee om de WK-punten kan worden gestre den. „Natuurlijk baal ik dat Ja guar is afgehaakt. We waren er echt dicht bij. Het ging immers slechts tussen Klien en mij", reageerde Verstappen. „De spoeling wordt nu dunner. Het is duidelijk dat we ons nu volle dig richten op Jordan." Financieel is de situatie bij Jor dan aanzienlijk minder roos kleurig dan bij Jaguar. Team baas Eddie Jordan kreeg vorig jaar met de grootste moeite een budget van tachtig miljoen euro bijeen. Dat was een schijntje bij de bedragen die de topteams ter beschikking hadden (bijna 400 miljoen euro), maar wel bij na het drievoudige van wat Ver stappens vorige werkgever Mi nardi te besteden had. Gevolg was dat de Jordan-bolides meestal in de achterhoede van het Formule 1-veld te vinden waren. Jordan kende in tegen stelling tot Minardi wel een paar uitschieters, met als meest opvallende prestatie de over winning van Giancarlo Fisichel- la in de regenrace in Sao Paulo. Veel hoop dat de Jordan-boli des in 2004 beter zijn dan dit jaar is er niet. De financiële si tuatie is nauwelijks veranderd, reden waarom Jordan het spon sorgeld van Verstappen goed kan gebruiken. Verstappens sponsorpot is met ruim twaalf miljoen euro gevuld, maar dat bedrag was bestemd voor een deal met Jaguar. Jordan hoeft op niet meer dan acht miljoen euro te rekenen, omdat de sponsors van Verstappen van wege slechtere prestaties waar schijnlijk minder tv-aandacht krijgen dan bij Jaguar. Ook Minardi heeft nog plaats voor twee rijders, maar Ver stappen sluit deze optie zelf na genoeg uit. De Limburger reed dit jaar voor de Italianen, maar het team kon door een groot gebrek aan geld geen auto fa briceren om de concurrentie aan te gaan met de rest van het Formule 1-veld. De vooruit zichten dat Minardi in 2004 een betere bolide kan fabriceren zijn nihil. „En nog zo'n frustre rend seizoen wil ik mezelf niet aandoen. Formule 1-racen is het mooiste wat er is, maar niet als je bij voorbaat aan een kans loos avontuur begint. Alleen als er geen enkele andere optie meer is, komt Minardi eventu eel in beeld", zegt Verstappen. Minardi-teambaas Paul Sto- ddart heeft de hoop op Verstap pen nog niet opgegeven. Zelfs Bernie Ecclestone dringt aan op een verbintenis van Verstappen dortmund - Supporters van Ga latasaray nemen bezit van het veld na de 2-0 overwinning van hun ploeg op Juventus. Galata saray was weliswaar voor het Champions-Leagueduel met Ju ventus wegens de onveilige situ atie in Turkije verbannen naar Dortmund maar voelde zich daar gisteren toch erg thuis. Het Westfalen-stadion was gevuld met bijna 65.000 toeschouwers uit het Roergebied, de meesten van Turkse komaf. De wedstrijd begon een kwartier later omdat nog niet alle toeschouwers in het stadion waren. Galatasaray won dankzij doelpunten van de grote vedette Hakan Sükür in de tweede helft, en behield in poule D een kans op een plek bij de laatste zestien. Dan moet vol gende week wel in Spanje wor den gewonnen van Real Socie- dad. Juventus was al zeker van de achtste finale en heeft nog een punt nodig voor de groeps- zege. Galatasaray-verdediger Frank de Boer werd in de 85ste minuut vervangen door de 35-ja- rige Bülent. Deze trouwe verde diger, die nimmer voor een an dere club speelde, speelde zijn honderdste Europa Cup-wed strijd. Foto: AP/Martin Meissner door Wietse Dijkstra Rotterdam - Mariano Bombar da mag Feyenoord met onmid dellijke ingang transfervrij ver laten. De 31-jarige pinchhitter beraadt zich op zijn sportieve toekomst. „Ik heb de tijd, want mijn contract loopt nog een halfjaar door." In Teplice deed Bombarda vori ge week als invaller nog een vergeefse poging om Feyenoord naar de volgende ronde van de UEFA Cup te schieten. Bombarda staat voor alle aan biedingen open, maar sluit niet uit dat hij het seizoen afmaakt in De Kuip. „Want ik hóef niet weg, ik mdg weg", verduidelijkt hij. „Ik heb nog geen idee wat ik ga doen. Het hangt er ook vanaf wat er nu op me af gaat komen. In de voetballerij kan alles snel veranderen. Dat ik naar Feyenoord ging, had toch ook niemand verwacht." De loopbaan van de in Spanje geboren Argentijn kreeg in de zomer van 2002 een verrassen de wending. Bombarda, die goals maakte voor FC Gronin gen, Metz, weer FC Groningen en Willem II, was al gestopt met voetballen en stond op het punt om zich met zijn gezin in Spanje te vestigen toen Feyen oord zich ineens meldde. De aanbieding die de Rotterdam mers hem deden, kon hij niet weigeren. Trainer Bert van Mar wijk zocht een stand-in voor Pierre van Hooijdonk en zag in Bombardo een breekijzer. Van die aankoop zegt de Feyen- oord-coach geen seconde spijt te hebben. „Mariano is gehaald als pinchhitter en heeft in bijna alle wedstrijden die hij in het veld kwam, iets teweeg ge bracht. Vanaf de dag dat hij bij ons gekomen is, ben ik tevre den over hem. In bepaalde rijswijk/anp - Rabobank neemt komend jaar deel aan Parijs-Ni- ce. De afgelopen jaren ontbrak de Nederlandse wielerploeg in de Franse rittenkoers, die in 1999 werd gewonnen door Mi chael Boogerd. Deelname aan Parijs-Nice gaat niet ten koste van Tirreno-Adri- atico, de koers waar Rabobank de voorbije jaren de nodige successen boekte. Wel is de Ronde van Murcia door de ploegleiding van het program ma gehaald. In juni neemt de ploeg ter voor bereiding op de Ronde van Frankrijk deel aan de Dauphiné Libéré, de Ronde van Zwitser land en de Ster Elektrotoer. Mi chael Boogerd zal in Zwitser land actief zijn. Zijn zwangere vrouw Nerena is uitgerekend op 9 juni, tijdens de Dauphiné. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Mariano Bombarda (liggend) mag bij Feyenoord vertrekken. Foto.- ANP/Ed Oudenaarden wedstrijden heb je een type Bombarda nodig. Vooral als het druk in de zestien is, kan hij iets openbreken." In de zestien competitiewed strijden waarin hij vorig seizoen mocht invallen, scoorde Bom barda drie keer. Ook in de Champions League was hij (thuis tegen Newcastle United) succesvol. Bombarda, in de rangorde gepasseerd door Ebi Smolarek en het talent Salomon Kalou, kwam in deze competi tie drie keer van de bank en scoorde daarin één keer. Zijn honderdste eredivisiegoal was, zoals zo vaak, wel een belang rijke. De supersub zorgde voor de 1-1 tegen NAC, dat in de blessuretijd nog werd geklopt. Bombarda: „Ik wist van tevoren dat ik niet veel zou spelen. Maar als je met een goede in valbeurt belangrijk kunt zijn, is dat natuurlijk lekker. Dit sei zoen heb ik niet vaak kunnen bewijzen dat ik van waarde kan zijn. Tsja, wat moet ik daar van zeggen? Leuk is anders." Amsterdam. Uleb Cup mannen. Groep A: Demon Astronauts (Ned) - KK Zagreb (Kro) 64-66 (33-43). Topscorers; Astronauts: Spinks 18, Rouwhorst 13, Cvetkovic 101 Za greb: Miljkovic 20. Akademik Sofia (Bul) - Real Madrid (Spa) 93-91 (43-56), Skyliners Frankfurt (Dui) - Breil Milano (Ita) 67-61 (40- 31) Stand: 1. Sofia 4-8, 2. Milaan 4-6, 3. Real Madrid 4-4, 4. Frankfurt 4-4, 5. Zagreb 4-2, 6. Astronauts 4-0. Groep E: Makedonikos BC (Gri) - EiffelTowers (Ned) 98-79 (48-41). Topscorers Makedo- nikos: Heal 26, Clark 22, Morgoenov 17; Eif felTowers: Robertson 18, Milisa 16, Mims 13. Adecco Estudiantes (Spa) - Braunschweig (Dui) 91-87 (47-34), Buducnost Podgorica (Ser) - Le Mans Sarthe (Fra) 85-81 (41-27). Stand: 1. Estudiantes 4-6, 2 Makedonikos 4- 6, 3. Le Mans 4-4, 4. Buducnost 4-4, 5. Eif felTowers 4-2, 6. Braunschweig 4-2. New York. NBA. New Orleans Hornets - Orlando Magic 100-91, Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 95-88, Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 106-94, Dallas Mavericks - Washington Wizards 97-72, Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 115- 103. DAMMEN Zoutelande. WK vrouwen. Achtste ronde: Hoekman (Ned) - Tansykkoe- tsjina (Rus) 1-1, Pakoeckiene (Lit) - Kamysh- leeva (Ned) 1-1, Chub (Ned) - Teterina (Rus) 1-1, Doumesh (Ned) - Seppa (Est) 1-1, Vali- oekevic (Lit) - Platonova (Rus) 1-1, Milsjina (Rus) - Goloebjeva (Let) 0-2, Baltatsji (Oek) - Pasjkevitsj (WRu) 1-1. Stand: 1. Kamyshleeva 12 punten, 2. Tansykkoetsjina, Baltatsji, Go loebjeva 10, 5. Chub, Teterina, Pasjkevitsj 9, 8. Hoekman, Milsjina 8, 10. Pakoeckiene, Pla tonova 7, 12. Seppa 5, 13. Doumesh, Valioek- evic 4. HANDBAL Groep A: Servië en Montenegro - Australië 41- 18 (24-6), Kroatië - Brazilië 32-25 (11-12), Frankrijk - Spanje 28-25 (11-10). Groep B: Rusland - Zuid-Korea 28-27 (11-15), Tsjechië - Uruguay 47-16 (22-6), Oostenrijk - Angola 29-19 (19-6). Groep C: Japan - Tunesië 30-24 (15-12), Oekraïne - Noorwegen 30-29 (15-12) Roemenië - Argentinië 43-13 (21-6). Groep D: Hongarije - Ivoorkust 43-25 (19-13), Slove nië - China 34-26 (18-13), Denemarken - Duitsland 20-20 (8-11). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3268. 3.6.9.10.12.16.21.22.24.25.26.36.39.46. 48.50.53 56.66.71. (Onder voorbehoud van typefouten). VOETBAL Champions league, eerste ronde. Groep D: Galatasaray (Tur) - Juventus (Ita) 2-0 (0-0) 47 Hakan Sükür 1-0, 90. Hakan Sükür 2-0. Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den). Toeschouwers: 65.000. Gele kaart: Petre, Hasan Sas (Galatasaray), Zalayeta, Conté, Di Vaio, Davids, Tudor (Juventus). Juventus 5 3 1 1 10 8-6 Sociedad 5 2 2 1 8 7-7 Galatasar. 5 2 0 3 6 5-7 Olympiakos 5 1 1 3 4 6-6 Laatste wedstrijden op 10 december: Juventus - Olympiakos Piraeus (Gri), Real Sociedad (Spa) - Galatasaray. Verenigde Arabische Emiraten. WK -20. Groep D: Engeland - Egypte 0-1, Japan - Co lombia 1-4. Stand: 1. Colombia 2-4 (4-1), 2. Egypte 2-4 (1-0), 3. Japan 2-3 (2-4), 4. Enge land 2-0 (0-2). Groep E: Ivoorkust - Ierland 2- 2, Mexiccr' Saudi-Arabië 1-1. Stand: 1. Ier land 2-4 (4-3), 2. Ivoorkust 2-4 (4-3), 3. Mexi co 2-1 (2-3), 4. Saudi-Arabië 2-1 (2-3). Groep F: Duitsland - Verenigde Staten 3-1, Paraguay - Zuid-Korea 1-0. Stand; 1. Zuid-Korea 2-3 (2- 1), 2. Verenigde Staten 2-3 (4-4), 3. Duitsland 2-3 (3-3), ^Paraguay 2-3 (2-3). bij Minardi, maar de Formule 1-baas is het alleen te doen om Minardi met geld van Verstap pen voor een faillissement te behoeden. Stoddart biedt de sponsors veel ruimte om hun naam uit te dragen. Maar des ondanks voelen de geldschie ters van Verstappen weinig voor een vervolg bij Minardi. „Toegegeven, afgelopen jaar had ons bedrijf door Minardi een geweldige exposure, maar ik wil geen tweede jaar met 'lo sers' worden geassocieerd", zegt Michel Perridon van Ver stappens belangrijkste sponsor Trust. Ook Perridon geeft aan teleurgesteld te zijn dat de deal met Jaguar is spaak gelopen. „Maar Jordan kan een mooi al ternatief zijn. Het is bovendien een team dat qua uitstraling goed bij ons past: modem en een beetje brutaal." Christian Klien heeft zijn con tract bij Jaguar voor een groot deel te danken aan de financië le inbreng van Red Buil, een multinationale energiedrankfir- ma met hoofdzetel in Salzburg. Het bedrijf legt naar verluidt vijftien miljoen dollar op tafel, bijna drie miljoen meer dan de sponsors van Verstappen bijeen legden. Daarnaast wist Klien vorige week bij testritten in Va lencia de teamleiding van Ja guar te overtuigen van zijn rij- capaciteiten. Volleyballers tevreden met loting den haag/gpd - De loting voor de Europese olympische kwali ficatietoernooien, die begin vol gende maand worden gespeeld, biedt perspectief voor de Ne derlandse volleybalteams. Bert Goedkoop, bondscoach van de mannen, en zijn collega Angelo Frigoni van de vrouwenploeg toonden zich tevreden. De mannen spelen van 5 tot en met 10 januari in het Duitse Leipzig, de vrouwen gaan in de zelfde periode naar Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Beide selecties zijn ingedeeld in een poule van vier landen. De nummers een en twee spelen kruisfinales, de winnaars daar van strijden om één ticket voor de Olympische Spelen in Athe ne. De formatie van Goedkoop moet het achtereenvolgens op nemen tegen Finland, Spanje en Frankrijk. „Van al die ploe gen moeten we kunnen win nen," reageerde Goedkoop gis teren. De keuzeheer besluit la ter deze maand met welke twaalf spelers hij naar Leipzig afreist. Frankrijk is op papier de sterk ste tegenstander. Drie maanden geleden werd de ploeg op het EK nog tweede achter Italië. „De Fransen spelen niet zozeer fysiek, op kracht gebaseerd vol leybal," weet Goedkoop. „Ze zijn heel allround, hebben in mijn ogen de beste verdediging van de wereld. Spanje is in op komst, maar heeft aan de bui tenkant jonge spelers. Op dat punt is het land kwetsbaar. En Finland heeft de minste erva ring van alle teams die in Leip zig meedoen. Al met al denk ik niet dat we mogen mopperen." De andere groep bestaat uit Bulgarije, Rusland, Polen en Duitsland. De Nederlandse vrouwenploeg ontmoet in Azerbeidzjan we reldkampioen Italië, Bulgarije en Turkije, de nummer twee van het laatste EK. In de tweede poule zitten Europees kampi oen Polen, Rusland, Duitsland en het gastland. „Het had slechter gekund," liet bonds coach Frigoni weten. „Van alle drie de tegenstanders hebben we al een paar keer gewonnen. Dat is goed voor het vertrou wen." De Italiaan betreurt alleen dat de voorbereiding op het olym pische kwalificatietoernooi kort is. „We komen pas op 22 de cember bij elkaar. We hebben weinig tijd, in tegenstelling tot landen als Rusland en Azerbei dzjan. Maar het is niet anders, we moeten het ermee doen." Frigoni gaat er vanuit dat hij in Bakoe de beschikking heeft over de speelsters die vierde werden op het EK in Turkije in september. Feyenoord-voetballer Robin van Persie heet een lastige jongen te zijn. Ooit zag ik dat vrijwel de complete 'ouwe hap' van de Rotterdamse ploeg hem staande een wedstrijd verbaal de oren waste. Dat hij links en rechts wat aan varingen had met (waarschijn lijk) vooral zichzelf zal in zijn proces van volwassen worden passen; hij heet een talent te zijn en zoals zo vaak zijn jonge talenten nogal eigenwijze ty pes. Soms noemen we ze ettertjes. In de NRC van afgelopen zaterdag stond een in terview met de geblesseer de Braziliaan se Feyenoord- speler Leo nardo afge drukt. Een kort citaat: 'even ging het perfect, tot ik in de zomer een schop van Robin van Persie kreeg. Hij heeft nooit 'sorry" tegen me gezegd. Vriendschap bestaat niet in het voetbal'. Dat is een opzienba rende uitspraak, die in de voet balwereld passeert als een zucht, niemand pikt het daar op omdat het waarschijnlijk de waarheid is. Afgelopen zondag speelde Fey enoord uit bij Ajax. Van Persie schoot op doel, maar de bal kwam daar niet omdat mede speler Ono vol in de zij geraakt werd. De Japanner ging direct neer en een leek kon zien dat hij het zwaar had. Was hij ge raakt op de edele delen? Een nier wellicht? Een ander vitaal lichaamsdeel? Ajax-doelman Lobont verzorg de snel en bijna opvallend eer ste hulp en bleef de Japanner bijstaan, ook toen Feyenoord- verzorger Meijer ter plekke was. Het is gek, maar in het van ego's en misbaksels aan elkaar hangende voetbalwereldje valt de actie van Lobont op; hij is immers tegenstander! 's Avonds op de televisie zou den beroemde en gewaardeer de analytici een grap maken: 'Hij heeft een Roemeens EHBO-diploma'. Niet leuk en kenmerkend voor het nest waar de mannen uitkomen. Humor loze humor op de verkeerde plaats. Maar Van Persie, wat deed hij in die hele situatie? De televisie beelden zijn wat dat betreft duidelijk en dodelijk. Als de commotie rond de Ja panner onder controle is en Lo bont en Meij- Ier nog steeds bezig zijn zie je het jonge talent vanaf het midden veld traag naar de plek van onheil lo pen. Vanaf de tweede rij (voor hem staan andere spelers) kijkt hij eens naar de medespeler die hij twee minuten eer der vol ge raakt heeft. Iets in zijn li chaamstaal zegt dat hij contact zoekt, maar hij doet dat niet al te fanatiek. Voor de jonge man is het slechts een bedrijfsongelukje en Ono moet maar opkrabbelen en verder gaan, het is voetbal en dat is een sport voor kerels. De woorden van Leonardo en de handelingen van van Persie zelf in de ArenA geven een vreemd beeld van deze jeugdige vedette. Is het omdat hij niet weet hoe hij zich dient te gedragen in de ze wrede wereld? Kan hij niet? Wil hij niet? Is hij zo superieur in het veld (en daarbuiten) en als mens dat iedere vorm van warmte of genegenheid hem vreemd is? Het heeft er alle schijn van. De televisiebeelden van de in tens warme knuffel van Meijer met Lobont van afgelopen zon dag mogen Van Persie op video opgestuurd worden. Tachtig- duizendmaal verplicht afdraai en en dan nog een keertje de NRC lezen. Verplicht dus. Dan pas weer opstellen. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21