iponsor schiet IJsclub ïoeterwoude te hulp Personeel Verkerk Keukens houdt duur gereedschap achter Midwinter Trekkertrek nieuwe REU IO Jieuwbouw Teylingen College in variant op Koudekerkse familiedag foordwijkerhout eindelijk rond Molen Keukenhof rijksmonument Dikke-darmoperatie met camera in Rijnland Ziekenhuis lirgemeester niet nodig als bemiddelaar Celstraf na slaan met hamer Stroomstoring treft Alphens industrieterrein 'ost-westverbinding rgt voor problemen' Begroting van Alkemade mogelijk extern onderzocht Jiito tegen damebord «schoten - Een 62-jarige uw uit Wassenaar is gisteren jthaar auto tegen een recla- bord gebotst op de Wijn- Irdenlaan in Voorschoten, fassenaarse had door on- jende oorzaak de controle r het stuur verloren. Ze is [onbekend letsel naar het IC in Leiden vervoerd. door Peter Groenendijk alphen aan den rijn - Voormalige werkne mers van het failliete Hans Verkerk Keukens BV houden al weken goederen van hun voormalige werkgever achter. Het gaat met name om gereedschappen, maar naar ver luidt worden ook bedrijfsauto's achterge houden. De ex-werknemers zijn boos omdat afspra ken met hun failliet verklaarde werkgever niet worden nagekomen, en omdat zij nog achterstallig loon tegoed hebben. Anonieme werknemers van Verkerk beweren dat zij di verse dure goederen van hun werkgever niet willen afgeven, zolang achterstallig salaris niet is betaald. Woordvoerder R. Philippo van FNV Bondge noten weet dat 'diverse' personeelsleden aan de actie meedoen, en zegt dat ook ran cune een rol speelt. „Diverse werknemers hebben zich in de schulden gestoken. Som migen hebben ook nog opleidingskosten te goed van Verkerk. Die mensen komen in fi nanciële nood." FNV Bondgenoten veroordeelt de actie. „Het achterhouden van goederen van de werkgever is absoluut onrechtmatig", zegt Philippo. „Wij hebben het personeel ook ad- geraden om dit te doen. Maar de boosheid is bij sommigen groot." Verkerks curator, de Alphense advocaat Slot, was niet bereikbaar voor commentaar. Ire X [r Judy Nihof erwoude - Waarnemend ;emeester Havermans van üwoude hoeft niet op te len in het conflict tussen de lub Zoeterwoude en voetbal- SJZ. Tot grote vreugde van Ijsclub is verzekeringsmaat- /appij Univé met een bedrag F 500 euro over de brug geko- r Daarmee kan de ijsdub zijn deel van de kosten voor afscheiding tussen de trai jsvelden van SJZ en de ijs- ra betalen. slepende conflict over een envanger, oftewel een net, en de trainingsvelden en de aan liep de afgelopen tijd zo g op dat er een bemiddelaar te pas moest komen. WD- fj lslid Sanders opperde vori- pvveek het idee om burge meester Havermans hiervoor te vragen. De ballenvanger is nodig om te voorkomen dat ballen van trai nende voetballers terecht ko men op het nog broze ijs. Zo'n net kost 1.500 euro. De ge meente stelde voor een derde deel te betalen, op voorwaarde dat de beide clubs eenzelfde bedrag op tafel zouden leggen. Dat stuitte op problemen bij de Zoeterwoudse IJsclub, die nog nauwelijks inkomsten heeft ge had. De ijsclub stelde daarom een bijdrage van 100 euro voor, samen met het verrichten van hand- en spandiensten om de kosten voor de ballenvanger binnen de perken te houden. Dat voorstel was voor SJZ onbe spreekbaar. IJsclub -voorzitter Henk Bate laan is blij dat Univé een be drag van 500 euro heeft toege zegd. „Univé heeft naar aanlei ding van krantenartikelen het bestuur benaderd. Daarmee zijn de financiële problemen ten aanzien van de afscherming uit de wereld. De aanleg van de landijsbaan heeft best veel ge kost en dan is het plezierig als anderen bijspringen," aldus Batelaan. Hij betreurt het con flict met SJZ. „Laten we vooral aan een mooi schaatsseizoen denken. Daar hebben de bur gers wat aan. Niet aan zo'n ru zie." Overigens gaan de gemeente, de ijsclub en SJZ binnenkort wel weer om de tafel zitten. „Beide clubs moeten afspraken maken voor de toekomst, over zaken als onderhoud. Maar dat gebeurt met een andere in steek, want het probleem met het net is uit de wereld," zegt woordvoerder Joop Harland. Omdat de Koudekerkers er geen genoeg van kunnen krijgen: nu ook trekkertrekachtige wedstrijden in april. Archieffoto: Taco van der Eb den haag/alphen - De recht bank in Den Haag heeft een 31- jarige Leidenaar tot een jaar celstraf veroordeeld, omdat hij op 8 augustus in Alphen met een hamer op iemands hoofd sloeg. In Leiden had de ver dachte eerder al, op 7 juni, amok gemaakt bij een benzine station waar hij had gevraagd of hij even mocht bellen. Toen dat niet mocht, bedreigde hij het personeel met een mes. Maar het zwaartepunt van de strafzaak lag bij de mishande ling met de hamer. Die had plaats op de Paradijslaan in Al phen aan den Rijn. Daar kregen dader en slachtoffer (kennissen van elkaar) ruzie om eën ondui delijke reden. Het slachtoffer hield aan de slag met de hamer een snee op het hoofd van vier centimeterover. Hij moest wor den gehecht. De Leidenaar heeft al een straf blad van twaalf pagina's. Hij is drugsverslaafd. De man kreeg bovenop de celstraf van een jaar nog eens vier maanden ex tra gevangenisstraf opgelegd, omdat de proeftijd van een eer dere veroordeling nog niet voorbij was. De totaalstraf komt daarmee op zestien maanden cel. Er was 22 maanden cel te gen de verdachte geëist tijdens de behandeling van de straf zaak twee weken geleden. gjP® éfisbt s V woensdag 3 DECEMBER 2003 Srdwijkerhout - De nieuw- .v van het Teylingen College jJoordwijkerhout is eindelijk jd. Voor ruim 10,5 miljoen p moet er in 2005 een geheel r gebouw verrijzen aan de Igelaan, op de sportvelden (het uit 1961 daterende hui onderkomen. De nieuw- gaat ruimte bieden aan 900 leerlingen die de tol naar verwachting op de (advertentie) KP? KUNSTSTOF KOZIJNEN MET ntand VKG-KEURMERK? I zijnen mjll.lH.I.IMUIJ'.mM JGEVEND IN KUNSTSTOF REUËF KOZIJNEN wat langere termijn zal tellen. Nu heeft de school 800 leerlin gen onder zijn hoede. Over de nieuwbouw is jaren lang onderhandeld tussen de school en de gemeente Noord- wijkerhout. Nadat nieuwbouw aan de Vlashoven en het vrachtwagenparkeerterrein aan de Van der Weijdenlaan waren afgevallen, kwam de Langelaan weer in beeld. Om de bouw te bekostigen is de grond van het huidige schoolgebouw verkocht aan de Noordwijkerhoutse on dernemer J. Oostdam, die aan de Langelaan een groot hotel annex partycentrum annex speelgelegenheid gaat bouwen. Het feit dat er pal naast een middelbare school een speelge legenheid komt, leidde tot veel discussie. Oostdam garandeert echter dat de leerlingen geen toegang zullen hebben tot de speelautomaten. Een voorlopig ontwerp voor de nieuwe school is inmiddels ge reed. Deze maand moet de Noordwijkerhoutse raad in stemmen met het beschikbaar stellen van het benodigde geld en in april kan volgens direc teur R. Heus van het Teylingen College het definitieve ontwerp dan volgens de nieuwe regels Europees worden aanbesteed. Volgens een behoudend scena rio zou dan op 1 januari 2005 de eerste paal de grond in kun nen en is de nieuwbouw op 1 januari 2006 klaar. Heus ver wacht dat de bouw eerder kan beginnen en dus ook eerder klaar zal zijn. De school hoopt nog altijd met ingang van het schooljaar 2005-2006 de nieuw bouw in gebruik te kunnen ne men. Pas als de nieuwe school klaar is, kan Oostdam beginnen met de bouw van zijn nieuwe partycentrum. door Marieta Kroft koudekerk aan den rijn - Kou dekerk aan den Rijn krijgt een Midwinter Trekkertrek. De vari ant op de jaarlijkse Trekkertrek Familiedag op de eerste zater dag van augustus heeft in het eerste weekeinde van april plaats. In en rond het vrijetijds centrum De Ridderhof moet het bruisen van de activiteiten. De organisatoren, de besturen van Trekkertrek, De Ridderhof en het jongerencentrum Trouble Tree, mikken op zo'n duizend bezoekers op zaterdag. „Het is vooral een feest voor de inwoners van Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk", zegt één van de initiatiefnemers Jack van der Salm enthousiast. „De Koudekerkse brug moet klap peren", is onze nieuwe kreet, naast de bestaande: „Gek is niet gek genoeg." Vorig jaar nam Van der Salm af scheid als voorzitter en pr-man van Trekkertrek. De motor ach ter het spektakel vond het tijd dat anderen de kar gingen trek ken. Maar nu komt hij dan met de Ridderhof en Trouble Tree met iets nieuws op de proppen. „Ik heb de laatste weken vaker gehoord dat iedereen dacht dat ik gestopt was. Maar ja, we heb ben ook zo'n gezellige koppel vrijwilligers bij Trekkertrek. We weten bovendien dat onze in spanningen gewaardeerd wor den. Ik ben nu in een andere hoedanigheid actief. Voor Trek kertrek in augustus blijf ik op de achtergrond." Het leuke van de Midwinter Trekkertrek vindt Van der Salm de samenwerking met de Ridderhof en Trouble Tree. „Misschien kunnen we in de toekomst met nog meer ver enigingen samenwerken." Het feest begint op vrijdag avond 2 april met een optreden van Rowwen Hèze in De Rid derhof. Zaterdag 3 april overdag zijn er 'allerlei leuke trekker trekachtige activiteiten', aldus Van der Salm. „Buiten doen we de wedstrijd. Die is wel klein schaliger dan op de gewone Trekkertrek. We denken aan een wedstrijd met oldtimers." Verder is er een ijsklimwand. Europees kampioen met de bal, Marco Bonisimo, vertoont er zijn kunsten. Radiografische miniatuur, bekend van Trekker trek, ontbreekt niet. 's Avonds zijn er in de verschillende zalen van De Ridderhof feesten. Zo is er een houseparty en een ski hut. In een andere zaal komen 'clowneske toestanden' voor dertig-plussers. Bang voor parkeerproblemen is Van der Salm niet. „De kaart verkoop begint in Koudekerk. Bij duizend kaartjes houdt het op. Het zijn dus vooral Koude kerkers en Hazerswoudenaren die op de Midwinter Trekker trek afkomen. Zij komen alle maal met de fiets." Als het allemaal slaagt, heeft Koudekerk er een jaarlijkse tra ditie bij. Of daarvoor vast het eerste weekeinde van april wordt genomen, weten de orga nisatoren nog niet. „Je zit dan wel eens in de zoveel jaar met Pasen." Dit jaar was het min of meer toeval dat het weekeinde van 2 en 3 april is geprikt. „In januari en februari kan het glad zijn en bovendien zijn er veel mensen op wintersport. We dachten later aan maart. Maar Rowwen Hèze kon niet. Ook wilden we niet in het weekein de van de Rijnwoude Live Tour gaan zitten. Vandaar dat we nu een Midwinter Trekkertrek in de lente hebben. Maar dat is ty pisch iets voor ons. We zouden in de winter eens een zomerat- tractie moeten houden. Het is misschien een idee voor later." Van der Salm heeft er zin in. Hij voelt zich gesterkt door de vele reacties die hij op straat krijgt. „Ze zijn allemaal positief." alphen aan den rijn - Een urenlange stroomstoring heeft gistermiddag het Alphense in dustrieterrein Rijnhaven-West lamgelegd. De oorzaak was een brand in een transformator huisje. Bij graafwerkzaamheden op de Eikenlaan werd een elektrici teitskabel geraakt. Daardoor ontstond kortsluiting, die de brand in het transformator huisje veroorzaakte. De brand zorgde ervoor dat een deel van het industrieterrein zonder stroom kwam te zitten; de brandweer was genoodzaakt ook de rest van het industrie terrein af te sluiten van stroom voorziening, om het brandje te kunnen blussen. Werknemers van Nuon hadden vervolgens nog enige tijd nodig om de stroomvoofziening weer op gang te brengen. In het be gin van de avond was de storing volledig opgelost. rukte in Noordwijkerhout en Hillegom ïek - Het is nog maar zeer de ag of de Duin- en Bollen- jek wel zo hard moet inzet- i op de aanleg van een ver- •^dingsweg tussen de bij De 'doodlopende' provinciale- en de N205 (Haarlem- 0uvv Vennep). nieuwe oost-westverbin- die tussen Hillegom en lebroek door moet gaan lo- staat namelijk meteen vol en zorgt voor extra ;eersoverlast in Noordwij- iout en Hillegom. De ver- rsoverlast in De Zilk en Hil- >m was juist altijd een be- frijke reden om deze nieuwe aan te leggen. provincialeweg tussen Kat- en De Zilk stond lange tijd end als de snelweg van ner- s naar nergens. De twee uit- len zijn inmiddels een stuk- oorgetrokken, maar vormen r het sterk toegenomen au- irkeer nog steeds twee bott- icks. de kant van Katwijk en Lei- is het wachten op een ver ting tussen de A44 en de A4, de noordkant loopt de pro- ^ialeweg min of meer dood de Zilkerduinweg. Veel ver- t pakt daarom een afslag der en rijdt via de Beeklaan Jr Hillegom om daar over de llegommerbrug de Ringvaart r te steken. doortrekken van de provin- eweg naar de N205 biedt ^gens een verkeersstudie ech- geen oplossing. Zoals bijna nieuwe weg zal ook: deze uwe verbinding zoveel extra verkeer aantrekken 'dat er vrij wel direct na de aanleg files zul len ontstaan. En dat zorgt er weer voor dat de hoeveelheid 'sluipverkeer' via De Zilk en Hillegom juist zal toenemen in plaats van afnemen. Er zijn echter meer vraagtekens te plaatsen bij keuze voor een noordelijke oost-westverbin ding, stelt SDB-verkeersdes- kundige A. Heijman. Vanuit de Amsterdamse regio is kort gele den weer een woningbouw- claim gelegd voor 10.000 wo ningen in de Bollenstreek. Het aanleggen van een goede oost- westverbinding zorgt ervoor dat die claim juist kracht wordt bij gezet in plaats van afgezwakt. Daarnaast is het rijk verwikkeld in een enorme bezuinigings operatie en moet ook het mi nisterie van verkeer en water staat daaraan bijdragen. De re gio heeft momenteel twee be langrijke claims bij het ministe rie neergelegd: de verbinding tussen de A44 en de A4 en die tussen de N206 en de N205. Wedden op twee paarden zou wel eens kunnen betekenen dat geen van beide de finish haalt, denkt Heijman. Aan de andere kant is het de vraag of het schrappen van de noordelijke verbinding .er niet voor zorgt dat aan de zuidkant de verbinding tussen de A4 en de A44 meteen vol met files staat als die is aangelegd. Begin volgend jaar moeten de Duin en Bollenstreek en deXeidse re- giu antwoorden op die vragen hebben. lisse - De molen op de Keukenhof wordt een officieel rijksmonument. Hoewel de molen in de praktijk niet meer als zodanig functio neert, vindt de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg de in 1957 uit Groningen overge komen stellingmolen vooral vanwege de buitenkant van 'algemeen' belang. De Keu kenhof voelt zich vereerd met het initiatief van Monumentenzorg, zegt woordvoerster A. Gerards. De molen aan de achterkant van de Keuken hof is nog een geschenk van de Holland- Amerikalijn. Een deel van de molen is overi gens niet origineel: de stenen onderbouw is een kleine halve eeuw geleden nieuw opge metseld. De houten achtkant, het kruiwerk en de kap zijn daarentegen afkomstig van de uit 1892 stammende molen van de Rozen burgerpolder onder het Groningse Scharner. Ook de wieken met hun spanwijdte van 18 meter zijn voorzien van het Oud-Hollandse wieksysteem. Hoewel de molen op eigen kracht alleen kan draaien bij een stevige noordenwind, is de molen volgens de Rijksdienst van algemeen belang omdat de bovenbouw 'herkenbare en representatieve relicten bevat van de Gro ningse molenhoutbouw uit het einde van de 19de eeuw'. Foto: Dick Hogewoning leiderdorp - Het opereren met behulp van een camera biedt steeds vaker uitkomst. In het Rijnland Ziekenhuis in Leider dorp verwijderen chirurgen sinds kort zieke delen van de dikke darm via een paar kleine sneetjes, terwijl hiervoor voor heen een open-buikoperatie nodig was. De buikoperaties met behulp van camera's werden tien jaar geledèn voor het eerst in het Rijnland Ziekenhuis uitgevoerd. Toen ging het om galblaasope raties. Via kleine steekgaatjes in de buik worden holle buizen ingebracht. De buik wordt op geblazen met koolzuurgas, waarna de chirurg een camera invoert door één van de buizen. Via de andere buizen brengt hij de instrumenten in. Deze manier van opereren is de afgelopen jaren uitgebreid en toegepast bij patiënten met een middenrifbreuk, een blinde darmontsteking en met eier stokafwijkingen. Sinds afgelo pen zomer lukt dat ook bij de dikke darm. De chirurgen pas sen deze manier van werken al leen toe bij goedaardige afwij kingen. Patiënten met dikke- darmkanker komen nog niet in aanmerking. De patiënt die met behulp van een camera wordt geopereerd, herstelt sneller. Door de precie ze manier van orareren is de beschadiging in de buik kleiner dan bij een open-buikoperatie. Ook houdt hij er slechts een paar kleine littekens aan over. alkemade - Alkemade is van plan om haar begroting voor 2004 neer te leggen bij een ex tern onderzoeksbureau. Vol gens het college is het nuttig om een buitenstaander een frisse blik te laten werpen op de begroting. „Zo'n bureau kan ons wellicht extra adviseren waarop de ge meente het beste kan bezuini gen en waar misschien nog iets te halen valt", aldus wethouder Schoonderwoerd. Zoals het er nu naar uit ziet wordt er onder anderen stevig bezuinigd op diverse subsidies, doet Alkemade een greep in haar reserves en stijgen de ge meentelijke lasten met onge veer 7 procent. Het gemeente bestuur beslist volgende week of een bureau de begroting na der gaat bestuderen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17