Verlies zonder consequenties SPORT s9 etugbyers Rotterdam maken het DIOK erg makkeli jk OHC vindt weer aansluiting met kop Catwijck schudt naaste concurrent af Tennisduo naar Australië mDC ontsnapt ün nederlaag Waterpoloërs LZ 1886 verder in degradatiepoule SG De Zijl-LGB/Vivax is nog op koers voor topzes ■j-y agntM. HH maandag 1 DECEMBER 2003 rulj In Pieter van der Vliet n ichpY- De rugbyers van DIOK kregen alle mede- jang van tegenstander Rotterdam. Het waren :oi£zendsnelle Leidse driekwarters die het open Le van de Maasstedelingen in dank aanvaar- n i DIOK won met 44-8. itefch Robert Broers had alle reden om te la- ;p ji. Zijn ploeg domineerde de wedstrijd en zet- fen grote uitslag neer. Toch was er ook kritiek. iCotal op de manier waarop de wedstrijd in het ïeijte kwartier werd uitgespeeld. Geen enkele d sluiting van de aanvalslinies en slordigheden 22net afstoppen van de tegenstander. „Ik ben nanet het bonuspunt. Laten we het daar maar niikouden", zei Broers. Hij werd omringd door ijkspeler Karl Heinz Hellmann en de vertrek- mtie Matthew Calitz. De Zuid-Afrikaan zal de me rest van het jaar node worden gemist. Calitz' vi sum verloopt en dwingt hem tot terugkeer naar zijn geboorteland. Er wordt achter de schermen door de Leidse club hard gewerkt aan een snelle terugkeer van Calitz. Het was vooral het collectief van DIOK dat de te genstander de das om deed. De alert spelende voorwaartsen zorgden voor het broodnodige bal bezit waardoor de snelle driekwarters op hun wenken werden bediend. Flyhalf Hellmann had er zin in. De grillige spelverdeler plaatste de bal len waar hij ze hebben wilde, maar wist ook met speels gemak zijn aanvalslijn van bruikbare bal len te voorzien. Vooral Wilco Kunnen als afmaker en de rappe Thijs Verheijen als aangever zorgden voor angstige momenten bij Rotterdam. Pas na scores van Hellmann en Kunnen deden de gas ten via Stanford Smith (penalty) iets terug, waar na het tempo direct weer werd opgevoerd. DIOK speelde superieur en liet geen spaan heel van te genstander. Met nog twee try"s van Hellmann en een van Kunnen werden de zwakke plekken van Rotterdam blootgelegd. Na rust hield DIOK gelijke tred. Weer was het Hellmann die met een serie prachtige schijnbe wegingen solo de verdediging uit elkaar speelde om zelf af te ronden. Niet veel later was het twee keer Kunnen die beide keren door Verheijen op maat werd bediend en de teller naar 44-3 liet lo pen. Maar met nog 20 minuten op de klok hiel den de Leidenaars het voor gezien. Arjan Meden- dorp bracht uiteindelijk de eindstand op 44-8. In Sassenheim won The Bassets na een slechte eerste helft met 41-10 van Utrechtse RC. Niets leek in de openingsfase te lukken, waardoor het onderaan de ranglijst bungelende URC veel kan sen kreeg om in het spoor te blijven. Bij de thuis club speelde iedereen een beetje voor zichzelf, waardoor nagenoeg iedere aanval teniet werd ge daan en de ruststand slechts 14-10 aangaf. Pas in de tweede helft herpakte de thuisclub zich en speelde de tegenstander van de mat. Na vijfpun ters van Rogier van der Tas, Chris Heins, Gijs Overdevest, Justin de Heij, Eric Roor en een pe nalty try, schopte Heins met twee penalty's The Bassets als nog naar een klinkende 41-10 over winning. Bij de vrouwen van DIOK werd Lucie Savelberg tegen Elephants topscorer met 19 punten. De overige punten, in de met 44-0 gewonnen wed strijd, waren van Linda Wammes, Eveline Wach ter, Vera Rovers, Yvette Makarawung en Mieke van Hove. door Peter Klein tennis - Samantha van der Drift en Marco van Trigt verte genwoordigen Nederland bij de KIA Amateur Australian Open, dat in de tweede toer- nooiweek parallel aan het ge lijknamige Grand Slam in Melbourne wordt gespeeld. Het duo van de Hillegomse Tennis Club won bij Dekker Tennis in Warmond de Ne derlandse voorronde van het nieuwe internationale evene ment. Gelijksoortige kwalifica tietoernooien werden dit weekeinde onder meer in En geland, Frankrijk, Italië, Span je, Engeland, Canada en de Verenigde Staten afgewerkt. Van der Drift en Van Trigt re kenden in de spannende eind strijd van de Nederlandse voorronde af met het Heddy Boers en de nieuwkomer bij haar competitieclub Unicum, Sten Weingartner. Na de beide enkelspelen was de stand nog gelijk. De afsluitende mixed bracht met duidelijke cijfers de beslissing in Hillegoms voordeel. De derde prijs was voor Forescate-speelster Lin da Gerth-Verhoeve en Uni- cummer Wimpe Thomas, die Daphne van Riet Paap uit Heemstede en Guido van den Broek van het Katwijkse Zee Duin voorbleven. 20 Sty Jan Bey Lei imen - De Rijnsburgse iniiclub (RDC) kwam met een HO gelijkspel tegen VAD Am- (iam goed weg. „Dit is niet seizoen", zei captain Cor Dusseldorp. „Het loopt ge in niet. We krijgen wel kan- H maar we profiteren er niet M" Topscorer Richard Krom- t strafte een 'belachelijke' sclijopzet van z'n opponent je adeloos af en Dick van Dijk ;eHbineerde zijn tegenstander I het bord, waardoor RDC 11 (lisloos leek te gaan winnen. n ji toen goede stellingen van :t p Hogewoning, Hans Tan- Ier en invalster Mariëlle Kr- eijiout verloren gingen, leek tjmis te gaan. Bij een 10-8 Md was alleen Arjen de Mooij Men remisestelling nog bezig ^wedstrijd te redden. Na de er4dige speeltijd van ruim ze- ec) uur en drie tijdnoodfases hty De Mooij alsnog. -k Leids Damgenootschap aaj in z'n wedstrijd tegen istreek (11-9) flink verzwakt lat het maar liefst vier spe- aan de topborden moest len. LDG was met z'n ver- Mistelijk spelende invallers heel dicht bij een verras- ■vfj, want na een aanvankelijke te [achterstand - met goede re- |ores van Arend van Beelen, iM van der Plas en Harry Dek- estegen op papier veel hogere I hghouders - gingen Piet ,aiirt en Fred Ong ongelukkig eejeruit. Dick den Ouden en Ms Kreder zorgden door hun jstpartijen dat de eindstand rechtvaardiger aanzien tg. LDG zal nog aan de bak ■weten om bij de eerste vier -F|tsen te komen die recht ge- op promotie. lien Sterk dacht na twee a.bluren ruim te gaan winnen de RDG/DIO-reserves, „ar dat viel nog vies tegen 8). Halverwege de wedstrijd [e|iden de Hazerswoudenaren te[ 8-2 riant voor, maar Ri- ird Treur en Martijn van der II verloren onverwacht. Vol- eijs aanvoerder Bram Doeves n de partij van Van der Klis er|i verbijsterend schouwspel, Mrbij het kwartje de verkeer- rMkant op viel'. Doeves en "ran de Jong bleven op remi- n(teken, maar Linda Schnie- _s, opnieuw als laatste bezig, cht met haar winstpartij als- twee matchpunten binnen. ✓JRDC -reserves speelden zich Cnitief uit de onderste regio- door een 13-7 winst op kensluiter Den Haag 2. De isburgers namen een 8-4 t rsprong. Toen kopman Ri- I* Kromhout z'n ploeg op 10- e1 acht, kwam RDC op de ove- 'cai borden tot remises. Joachim de Ruysscher van De Zijl (witte cap) probeert Jeroen Cavalje af te stoppen. Foto: Eric Taal door Gertjan van Geen leiden - Polotalent ligt er ge noeg in het water, op kilo's en ervaring komt SG De Zijl-LGB/Vi vax nog tekort. De ploeg van coach Jacob Spijker was nog een punt verwijderd van de kampi oenspoule in de hoofdklasse en dacht zaterdag het ontbrekende punt te halen tegen Polar Bears. Een vernietigende nederlaag (5- 11) zette SG De Zijl-LGB/Vivax met beide beentjes op de grond. Met nog een duel te gaan zakte de Leidse ploeg daardoor weer een plaats. Maar er is nog geen man overboord. Hoewel Bran denburg een punt meer heeft dan de startgemeenschap, kan De Zijl volgende week tegen PSV alsnog de buit binnenha len. Brandenburg ontmoet het nog ongeslagen AZ&PC en als de Amersfoorters gewoon hun sportieve plicht doen, spelen de Leidenaars zich via een gelijk spel tegen de Eindhovenaren bij de beste zes ploegen van Nederland. Het onderlinge re sultaat met Brandenburg - ge coacht door oud-De Zijlspeler Ruud Plouvier - is in Leids voordeel. Het zou op zich al een hele prestatie zijn voor de ploeg die pas voor het tweede jaar in de hoofdklasse acteert. Vorig sei zoen debuteerde De Zijl al ver dienstelijk, al kende het een te rugval in de laatste vier wed strijden, waardoor de Leide naars alle zeilen bij moesten zetten om niet te degraderen. Coach Spijker profiteert in deze jaargang nadrukkelijk van de extra trainings- en wedstrijdu ren die zijn jonkies met het Ne derlands jeugdteam maken. Koen Plasmeijer, Roeland Spij ker, Jurian Menagie en Sebasti- aan Goed trainen bijna dage lijks in Zeist en spelen op vrij dagavond met het zogeheten Jong Talenten Team in de eer ste klasse. Tot nu toe won de ploeg al zijn wedstrijden. „Maar in de eerste klasse kunnen ze een hoop met snelheid com penseren. In de hoofdklasse lukt dat niet", zegt Spijker. Zaterdag werd al snel duidelijk dat het ontbrekende punt niet gehaald zou worden. Polar Bears scoorde meteen uit zijn eerste aanval. Een foutje van Roeland Spijker van De Zijl le verde binnen een minuut de 0- 2 op. Spijker: „Je ziet dat we een lichte ploeg hebben. Polar Bears is zo gehaaid. Op fysieke kracht en routine leggen we het af. Wij hadden feller moeten starten, maar zij scoren wel heel makkelijk." Hoewel Polar Bears rap uitliep naar 1-4, bleef De Zijl nog enigszins in het spoor. Toen de thuisclub bij 3-4 echter twee overtalsituaties miste, vonden de Edenaren het welletjes. Met Jeroen Cavaljé, Richard van Eek en Bas de Jong als belangrijkste mannen in de aanval werd De Zijl langzaam maar zeker ge sloopt. „Tegen ploegen als Brandenburg en De Robben maken we ook foutjes, maar dan hebben we zelf meer mo gelijkheden om er iets tegen over te stellen", aldus Spijker. „Vandaag kwamen we er niet mee weg." Ervan uitgaande dat AZ&PC zijn sportieve plicht doet tegen Brandenburg volgende week, kan De Zijl laten zien dat het echt bij de beste zes ploegen van Nederland hoort. PSV is uitgeschakeld voor de bovenste drie plaatsen in de hoofdklasse B, maar toch ligt er druk op de Leidenaars. „We moeten het waarmaken", zegt Spijker, die beseft dat bij een nederlaag de ploeg in zijn ontwikkeling wordt tegengehouden. „Het zou geen ramp zijn als we de topzes niet halen, maar voor de ploeg is het wel beter om tegen de beste ploegen van Neder land te spelen. Van dit soort wedstrijden leert iedereen veel meer." SG De Zijl-LGB/Vivax - Polar Bears 5- 11 (2-4,1-1, 0-2, 2-4). Doelpunten De Zijl-LGB/Vivax: Niels Plasmeijer (2x), Roeland Spijker, Ivo Dietz, Joachim de Ruysscher. door Wim Siera waterpolo - LZ 1886 kan een klassering bij de zes beste ploe gen van Nederland uit zijn hoofd zetten. De Leidenaars waren lang in de race maar in het zicht van de haven verloor LZ 1886 het cruciale duel van concurrent ZPB. LZ 1886 was in Barendrecht lange tijd de even knie van ZPB. Aan het einde van de tweede periode nam de Leidse hoofdklasser zelfs een 5- 4 voorsprong en was het uit zicht op de broodnodige zege nog niet verkeken. De omme keer kwam in de derde periode. ZPB scoorde tweemaal uit een numerieke meerderheid en zet te LZ 1886 aan het einde van de derde periode op een 8-6 ach terstand. De ploeg van Michel van der Zeeuw drong nog aan maar in de laatste zes minuten werd niet meer gescoord. Voor LZ 1886 scoorden Lucas Vlaar- dingerbroek (2x), Martijn Lau- rense, Frans Langerhorst, Mirko Zuidweg en Jan Langerhorst. AZC/AIphen pakte zaterdag het telraam er weer bij. De Alphe- naren waren in het eigen thuis- bad De Thermen niet te stuiten en klopten het arme De Ham met maar liefst 27-6, een re cordscore voor dit seizoen. De landskampioen is .de laatste we ken toch al op schot. AZC ver sloeg donderdag Aliance nog met 21-9. Zaterdag deed de ploeg van trainer Eric Noorde- graaf er een schepje bovenop. Na de eerste periode lagen de waterpoloërs uit Wormerveer al uitgeteld in de touwen. De thuisploeg scoorde acht doel punten vlot achterelkaar en liet daarbij geen aanval onbenut. Na een kleine hapering pikte AZC de draad weer op en nam in de eerste periode al een 10-0 voorsprong. Via de periode standen 16-2 en 23-4 eindigde het duel in een 27-6 overwin ning. Voor AZC scoorden Niels Zuidweg (7x), Kimmo Thomas (6x), Tjerk Kramer (5x), Bjom Boom (4x), Chris Boot (3x), Pim Visscher en Michiel Vork. Tweedeklasser Sassenheim kwam er bekaaid af tegen kop loper DAW. De ploeg van trai ner Aarjan Meirink verloor door een laat doelpunt met 4-3. Sas senheim verdiende op basis van het vertoonde spel een ge lijkspel in Alkmaar. Een onge lukkige actie van Remco de Bruin kostte de gastploeg de kop. De aanvaller maakte zich los uit een omhelzing van een DAW-speler en kon direct in rukken. DAW profiteerde van deze onoplettendheid van het arbitrale duo. De thuisploeg legde veertig seconden voor tijd alsnog de overwinning vast. Voor Sassenheim scoorden Thomas van der Nouland (2x) en Jelle Miedema. Katwijk en De Kempvis gaven elkaar in Spijkenisse ook al wei nig toe. Ook hier bleef de thuis ploeg aan de goede kant van de score. Katwijk ging maar net met 7-6 tenonder. De ploeg van trainer Ruud Wormgoor begon slapjes aan het duel. Katwijk liet in de eerste periode al veel kan sen liggen. Koren op de molen van het jonge De Kempvis dat al snel op voorsprong kwam (2- 1 en 5-3). Toch kwam Katwijk terug tot 5-5. Twee uitsluitingen in de laatste minuut gooiden roet in het eten. Negentien se conden voor het einde scoorde de thuisploeg de winnende tref fer. Kjled Boonstoppel doel puntte tweemaal. De mannenploeg van Alkema de is dit seizoen niet kapot te krijgen. De ploeg van trainer Frank van der Akker verloor dit seizoen nog geen enkele keer. Met koploper KZC kwam Al kemade een 3-3 remise over een. In Beverwijk overheersten de defensies. Alkemade-speler Ivo Scholtz schoot zijn ploeg naar een 3-2 voorsprong, maar KZC kwam in de vierde periode uit een overtalsituatie op gelijke hoogte. Alkemade, dat ook Jack Geerlings en Ronald van der Tang zag scoren, raakte daarna nog paal en lat. NZPC leed alweer de achtste nederlaag van het seizoen. NVA/HHC was zaterdag met 14-6 veel te sterk voor de debu tant uit Noordwijk. De doel puntenmakers waren David Kenworthy (2x), Rutger Smel- tink, Willem van Rijn, Leon Oliemans en Jelle Deurman. De prestaties van Koudekerk zijn nief om over naar huis te schrijven. De derdeklasser komt maar niet aan winnen toe. Za terdag verloor Koudekerk met 6-5 van Westland. De selectie van Koudekerk kwam in 's-Gra- venzande uitgedund aan de start. Trainer Mare Kimpel zette vorige week speler Jorrit Wull- fers na een conflict terug naar het tweede team. Ondanks deze aderlating had Koudekerk tegen Westland nog uitzicht op de ze ge. In de laatste minuut liet de nummer negen van de derde klasse twee overtalsituaties on benut. Pim Speel (2), Rob West geest (2) en Lars Bergsma scoorden. De vrouwen van Alkemade hebben de opgaande lijn te pakken. Zaterdag pakte de tweedeklasser voor de tweede maal op rij de volle buit. In Am stelveen was de ploeg met 5-4 te sterk voor de Snippen. Met zes punten uit negen duels kruipt de club uit Roelofarends- veen langzaam richting mid denmoot. Roomburg met 4-3 verslagen tor Peter Klein nnenhockey - LOHC-coach Peter van ir Meer was na het met 4-3 gewonnen iel tegen stadgenoot Roomburg een ge- 'g en tevreden man. In de derby, die hoog niveau had, vond LOHC weer isluiting vond bij de koplopers in de ste klasse. 'innen van Roomburg is altijd een lasti- opgave. Vooral de laatste tien minuten •or de rust hebben we ongelooflijk sterk ipeeld. In die periode sloegen we het It met Roomburg", aldus Van der Meer. idanks de minieme nederlaag toonde •k Roomburg-coach Erik Kruysmulder :h een tevreden man. „Mijn mannen ibben vandaag een lekkere wedstrijd ge- leeld. We waren het grootste deel van de idstrijd niet de mindere. Het laatste deel de tweede helft konden we hen onder zetten en tot op een doelpunt ko len. De cornerverhouding was zelfs ruim ons voordeel. Eén gelijkspel zou ook in terechte uitslag zijn geweest." 'Ie Buitendijk opende uit een voorzet Jasper Staal voor Roomburg de score. 'HC kwam terug via een snelle counter, lap afgerond door Oswald Mattheus- is, en liep daarna tot 3-1 uit door een :afbal van Menno Camphuijzen en een benutte corner door Derk van Viersen Trip. Tien minuten na rust maakte de Leids/Oegstgeester formatie via Mattheus- sens haar laatste doelpunt. De inhaalrace van Roomburg werd niet verstoord door een gele kaart voor Tim Stolwijk. Ook met tien man was het door Staal (strafbal) en Wytze Knol raak. Het offensief leverde echter een treffer te weinig op. Koploper Alecto verslikte zich in Drieber gen met 2-0 in Shinty. De Leiderdorpers staan desondanks maar een puntje achter op HIC. De Amstelveners speelden tegen hekkensluiter Nieuwegein 2-2. In de tweede klasse liet Forescate eigenlijk twee punten liggen bij het laaggeklasseer de Dordrecht: 3-3. Joost Baaten zette na een afgekeurde goal de Voorschotenaren op voorsprong. Met hard werken moest vervolgens een 3-1 achterstand worden in gelopen. Via twee corners van Sander Briedé lukte dat. In dezelfde afdeling ver loor Leidse Studs nipt met 2-1 bij het Wassenaarse Kieviten. De beide derdeklassers wonnen met een doelpunt verschil. Catwijck was in een uitduel met 4-3 de meerdere van Woer den. In de eerste helft verzuimden de Kat- wijkers afstand te nemen. Alleen Wouter de Mol, die de keeper omspeelde, en spe lend coach Dem Graaff, met een back handschot, scoorden uit de vele kansen. Na rust bogen De Mol uit een strafbal en routinier Martijn Houwaart de opgelopen achterstand om tot de eindstand. HC Al phen was met 1-0 de baas over Baren drecht en rukte daarmee op naar de mid denmoot. Sander van der Boon benutte een strafbal. De streekderby in de vierde klasse tussen Alkemade en Hisalis werd met 5-3 in het voordeel van de thuisclub beslist. De be slissing viel in de eerste helft, toen Al kemade in een sterke periode viermaal scoorde en de 1-0 achterstand door Guus van 't Padbosch omzette in een 4-1 voor sprong bij de pauze. Peter Blom uit een strafbal, Peter Aardema uit een assist Van Diederik Huszór, Eric Vrieler en opnieuw Blom uit een strafbal scoorden. Na rust bepaalde Hisalis het spel en troffen Lenn- art Petit en andermaal Van 't Padbosch doel. Het slotakkoord was voor Alkemade met Aardema. In dezelfde klasse speelde Voorhout met 3-3 verdienstelijk gelijk tegen de nummer drie van de ranglijst, Bleiswijk. De doel punten kwamen op naam van Roderick Rath, Ruud Smit en Bart Wehkamp. Noordwijk verliet de laatste plaats door met 1-1 gelijk te spelen bij Reeuwijk. Davi ter Horst scoorde de gelijkmaker. door Peter Klein VRouwENHOCKEY - Alecto bleek bij het begin van de tweede competitiehelft totaal van slag. Toch bleef in de uitslag de schade beperkt. Schaerweijde keerde met een 2-0 overwin ning terug naar Zeist. „Deze wedstrijd kun je in vier regels samenvatten", meldde coach Maurits Eikenhout na af loop. „We zijn geen moment in de wedstrijd geweest. Iedereen was uit vorm. We zwijnden, dat het bij rust nog 0-0 was. Op ba sis van de cornerverhouding 4- 14 (met rust al 2-9) had de uit slag net zo goed 0-8 kunnen zijn geweest." Na de pauze stond Schaerweijde bij twee van corners op scherp, eenmaal na een ongelukkige stop van Dorien Reuhmann en eenmaal toen Evelien Vos uit positie stond. „Gewoon rechtvaardigheid", sprak coach Jan Smid van LO HC na het 2-2 gelijkspel in de eerste klasse A bij het Voor- burgse Cartouche. De wedstrijd ging gelijk op, waarin LOHC met 2-0 voor kwam te staan. Na rust stond de Oegstgeestse ploeg onder grote druk. Het eerste doelpunt van Cartouche kwam tot stand na een dubieu ze strafbal. Smid: „Als die niet was gegeven hadden we wel licht toch de drie punten bin nen kunnen halen." Marieke Mattheussens maakte een glori euze rentree na maanden bles sureleed met het eerste doel punt voor LOHC. Wikke Nijland scoorde de tweede treffer. Forescate leed met 4-1 in Breda tegen Zwart Wit een ruimere nederlaag dan uit het verloop van de wedstrijd opgemaakt mocht worden. Tot in de twee de helft keken de Voorschoten- sen tegen een 2-0 achterstand aan. De opleving kwam toen Mascha Kimman uit een corner voor de aansluiting zorgde. Een strafbal bleek aan Forescate niet besteed. Een strafcorner werd om onduidelijke redenen afgekeurd, waarna het doelpunt aan de andere kant viel en de strijd was gestreden. In de eerste klasse B boekte Roomburg een nipte 1-0 zege op hekkensluiter AMVJ. „Toch geen slechte ploeg", zei team manager Marjan Seelen. „De verschillen in deze klasse zijn niet zo groot en je moet elke wedstrijd op scherp staan." De Amsterdamsen hadden in het eerste bedrijf zelfs het betere van het spel, maar het was Roomburg dat scoorde. Voor stopper Marije Manni sloeg uit een scrimmage ten slotte toe. In de tweede helft zorgde het Leidse team voor meer druk, maar meer dan een schot op de deklat leverde het overwicht niet op. „Het verdedigen van de straf corner was een drama", klonk het teleurgesteld uit de mond van Alphen-coach Mark Duff- hues. „Daarnaast misten we ook nog eens twee strafballen, waarmee we van een 3-1 ach terstand op 3-3 hadden kunnen komen. Het lukte niet." De rui me 5-1 overwinning van Ben- nebroek in de tweede klasse op de Rijnstreekformatie was er mee verklaard. Annelot Kraima maakte de Alphense treffer. Catwijck werd met de 1-0 over winning in Heiloo op concur rent Terriers alleen koploper in de derde klasse. De gastvrou wen begonnen mat aan het treffen met de directe concur rent uit Katwijk. Toch kon Cat wijck het spel niet naar zich toetrekken. In de tweede door gang veranderde het speelbeeld niet. Terriers leek de naweeën van de onverwachte nederlaag tegen Weesp, waarna de trotse leiderspositie wankelde, nog niet te boven. Weer had Cat wijck moeite in de afwerking, maar Muriel van Beek brak na een corner de ban. De drie punten waren binnen, want de thuisploeg beschikte niet over de macht te strijden voor een beter resultaat. In dezelfde klasse verloste Leid se Studs zich ten koste van Muiderberg voorlopig van het degradatiespook dpor de gast vrouwen met 3-1 #oor te blij ven. Het ontbreken van een goede keepster werd goed op gevangen door de betrouwbare as, Charlotte Breukers als laat ste vrouw, Jessy van den Boo- men als mid-mid en Tessa van den Boomen, die als spits met drie treffers haar werk deed. Rechtsvoor Stephanie Hofstad leverde de passes af. Noordwijk kon Heerhugo- waard niet serieus bedreigen. De nieuwe nummer 2 in deze klasse, achter Catwijck, bleef met 5-1 overeind. Anneleen de Vreugd was voor Noordwijk trefzeker. In de vierde klasse keerde Hisa lis met een 2-0 overwinning op Hermes uit Den Helder terug. Marlies Mols tekende voor de twee doelpunten.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25