SPORT Henk Angenent haalt zijn gelijk op het ijs Tafeltennissers Pecos klimmen naar tweede plaats Gemakzucht breekt korfballers Pernix op Jaco Luijendijk op dreetl Foreholte zet fout reef1 Gemini is weer kanslos 11 r Succes op marathon in Deventer na 'complot' tegen TNT-rijder op de langebaan hdc988 maandag 1 december 2q( atletiek - Jaco Luijendijk is bij de Warandeloop in Tilburg als vierde geëindigd in de B-loop. Vanwege zijn toptienklasse - ring mag de Leidenaar vol gend jaar starten in het pro minente internationale veld. De atleet van Leiden Atletiek legde de 7.800 meter lange veldloop af in 25.22 minuten. Met zijn vierde plaats gaf Luij endijk een passend vervolg aan zijn goede prestatie bij de Zevenheuvelenloop in Nijme gen, twee weken geleden. „Ik ben tevreden met dit resul taat", zei Luijendijk na zijn ra ce. „Ik had geen superbenen vandaag en moest vechten om mijn plaats vast te houden, maar dat is me goed afgegaan. Ik had gehoopt in de toptien, misschien in de topvijf te ein digen, en dat is ruimschoots gelukt" Luijendijk kon terugzien op een goed opgebouwde wed strijd. De pupil van trainer Bram Wassenaar liep in het begin rond de tiende plaats, maar omdat - bijna traditio neel in crosswedstrijden - een aantal atleten zich in de eerste kilometers overschatte, kon de Leidenaar al snel oprui naar de vierde plaats. IifPii laatste meters kwam steeple-specialist nog cücIby- het podium. fcin; Behalve Luijendijk koisze nog meer lopers van Lei ve Atletiek terugzien op een Dl ke opening van het wintech zoen. René van Dijke liep n. 2 de zeventiende plaats, in voor Tim Brouwer de Koj:al (20ste), Edgard Creeijte (21ste) en de verrassend slui ke Ralph Apeldoorn (22tiet De vier eindigden vlak nane kaar met een kleine minoi achterstand op Luijendijkjpe hetzelfde parcours - müe enkele omgehakte bomé eindigde Jan Kortekaas fc= den Atletiek) als derde bj veertigplussers. p* In de korte cross (2.600 mU eindigde Pieter van Laii van De Spartaan op de ,ir plaats. De atleet van de Li se vereniging eindigde 20 conden achter winnaar Styja Beumer. Dave Klink (Lej Atletiek) werd 29ste. |M| Bij de vrouwen werd de inkcl TO j dar dij ae vrouwen wera ae innc| den trainende Belgische Ho j de Ridder tiende. handbal - Foreholte heeft zich knap hersteld van de eerste competitienederlaag. De Voor- houtse handbalsters wisten gis teren in de eigen Gaasbak de uitglijder tegen Wings uit met een klinkende 29-19 overwin ning op VHC. Door de zege te gen een voorname concurrent staat Foreholte stevig op de tweede plaats in de hoofdklasse B. Tegen de runner-up uit Val- kenswaard, die vorig seizoen een klasse lager speelde, onder scheidden vooral Mariksa van Steijn en Helga Janson zich. Van Steijn scoorde tien keer. Zij kon dat zevenmaal doen omdat Janson haar in kansrijke positie bracht. De aangeefster maakte bovendien zelf vier doelpunten. In tegenstelling tot vorige week begon Foreholte in beide helf ten sterk. Voor de rust (16-10) smolt een voorsprong van 5-2 nog bijna weg (9-8), maar na de pauze bleef de thuisclub beter bij de les. VHC stond twaalf mi nuten droog (22-10). Pas daar na vierde Foreholte onbewust de teugels. Nicole Donners, met EUy Spreeuw trainster van Fo reholte: „De vele tegendoel punten in de slotfase bescjjjo ik als het enige minpuntje.^ Eindelijk heeft Rijnstree\bi eerste punten te pakken. I h phense hekkensluiter van ys] gioklasse C won gisteren gen hal verrassend met van WIK. |er Trainer Alexander Milerh0i reageerde bijna lyrisch dm stunt van zijn ploeg. „Vaijd klopte alles", jubelde hij^n dereen speelde perfect. B^ve dien had ik eindelijk eenfed zo goed als complete selecj u Tot de uitblinkers behqp zoals vrijwel iedere weekj scorer Remco Pabst. Maa) i achterin klopte het bij de J^s bailers uit Alphen aan deryai Zo stopten de doelmanne) a chael Summer en Stefan L^ei veld beurtelings vrijweljst strafworpen van WIK. h Toch dreigde het halverwa tweede helft nog mis tejac met de thuisclub. Doores grote foutenlast had Rijn(v nog maar drie van de zesitej spelers over. Bovendien hg WIK voor. Maar in de spaart de slotfase boog Rijnstreejer achterstand om in een wqs volle overwinning. jstj volleybal - De vrouwen van Gemini/Kangeroes leden een 4-0 nederlaag tegen Scylla uit Wageningen. Alleen in de eerste set boden de Voorschotense vrouwen redelijk tegenspel. Daarna kwam de ploeg van trainer Peter van Vliet er niet meer aan te pas. Met de wedstrijd tegen Scylla kwam voor Gemini een einde van een serie van vijf wedstrij den tegen kopploegen. Een punt hield de ploeg over aan die vijf duels. „We hebben een paar kansen gehad om punten te halen, meer nie krachtsverschillen in tweede divisie zijn groot, "igj Gemini volgen er nu drie U waarin de ploeg wel punte[ halen. L De mannen van Aspasia gewaagd aan tegenstanden Na twee sets van 32-30 enj c stond de ploeg van trainerj Leeflang nog steeds meU- handen. Pas in de vier dj. haalde Aspasia het punt dhj Rijnwoudse zestal verdien^t{ door Michel van Gent korfbal - Overgangsklasser TOP blijft de overwinningen gemakkelijk aan elkaar rijgen. De titelpretendent uit Sassen- heim hoefde niet eens voluit te gaan tegen Albatros om een 19- 13 zege binnen te halen. TOP had zich goed ingesteld op het opportunistische spel van de tegenstander, die vaak via door- loopballen probeerde te scoren. De verdediging pakte door goed opstellen diverse intercepties. Na twaalf minuten was het al 8- 3, maar daarna ging het minder voortvarend (11-7 rust). Bij 14- 11 liet coach Gert-Jan Kraaij- veld zelfs Marjan van den Berg warmlopen, maar zij hoefde niet in het veld te komen. In de resterende elf minuten hadden Stanley Lardé (2), Sander Harmsen, Amoud Kok en Felix van der Sommen namelijk als nog succes (19-11). De tegen stander kon slechts door twee strafworpen de eindcijfers wat draaglijker maken. EERSTE KLASSE Sporting Trigon incasseerde een teleurstellende 15-10 ne derlaag tegen Sporting Delta. De Leidenaars konden door een sterke rebound genoeg aanleg gen, maar waren aanvallend te zeer afhankelijk van Misja IJzer man en Maarten van Vliet. Bei de aanvallers verzorgden met vijf en vier goals zowat de gehe le productie, maar daar waren wel vijf strafworpen bij. Na rust (6-4) raakte de ploeg van Robin Sommeling na 6-6 op een 9-6 achterstand, die niet meer kon worden goedgemaakt. Invaller Daan Niesing maakte het laat ste doelpunt. „Wij kregen vaak verkeerde mensen in verkeerde posities, terwijl zij wel hun schutters en afvangers goed hadden staan", gaf coach Aat van Rijthoven het voornaamste verschil van Tem po aan met HKC(H). Hij had de mannenkoppels van vak laten wisselen, maar dat bleek geen succes. Erik Holthausen (4), Linda van Weeren en Marcel Haagsman hielden zo'n veertig minuten tot 9-6 het verschil be scheiden. Vervolgens kreeg zijn ploeg echter vier goals op rij te gen (13-6), die bepalend waren voor de 19-12 nederlaag. TWEEDE KLASSE De verdediging van Fiks kon zelden verhinderen dat ODO (M) in de paalzone de kansen bekwaam afmaakte. Matthijs de Visser (2), Saskia van der Does, Fenno van den Berg en Michiel Vreeken maakten een snelle 4-0 nog goed (5-5), maar daarna ontstond er een nieuwe achter stand (13-9 rust). De Visser viel naderhand uit met een lichte enkelblessure. Invallers Jelle Hooimeijer en Arjan Wildschut waren allebei goed voor twee treffers, maar die waren zonder waarde: 24-18 verlies. De Danaïden was niet opge wassen tegen lijstaanvoerder DKV Victoria. De blauwwitten werden op schotkracht, snel heid en fysieke kracht volledig overtroefd en stonden na am per negen minuten al 1-7 ach ter. Liesbeth Kalthoff (3), Mark Rietbergen en Aart Tholens zorgden voor een 5-17 rust stand, waaronder nog twee strafworpen zaten. Coach Enri co Mud hield na rust het score verloop niet meer bij om zijn ploeg vanaf de lijn alle bijstand te verlenen. Dat baatte weinig, blijkens de 14-33 eindstand. DERDE KLASSE Slechts één helft kon Velocitas titelfavoriet VEO behoorlijk bij benen door scherp te verdedi gen. De Leiderdorpers dachten na de 6-4 ruststand nog wel kans te hebben op een stunt, maar dat bleek een misreke ning. Zij hadden geen ant woord op het vijandelijke voor- verdedigen en vervielen in sta tisch schotloos aanvalsspel. Dat verklaart de 15-8 eindstand. Emanuel Vlagsma (3), Wendy Plijter, André van Wallinga (2) en Lisette Vesseur maakten de doelpunten. Madjoe behaalde zijn eerste zaalzege ten koste van DES met 19-7. De Rijnsburgers kregen na een gemakzuchtige eerste helft (7-4 rust) alsnog de geest. Coach Ron van den Berg moest een beroep doen op zijn voor ganger Peter Star om het acht tal compleet te krijgen. Deze behoorde met zijn drie doel punten samen met Arenda Heemskerk, Marco Ravensber- gen en Wendy Heemskerk zelfs tot de topscorers van de Rijns- burgse ploeg. 'rT }sl Tijdens de eerste helft |rs Fluks de aanvallers van f| i Flora regelmatig over hetfa. snijden voor hun schotkat zonder dat er arbitrale cor volgde. De Noordwijkers b= ten na rust meer ruimte t ven aan de tegenstandei hielp, want die scoorden nog vanaf de stip. René derman (3), invalster Petra1 en Arno van Haarlem (2). Caspers en Frank van MeiJX den voerden het verschil oi 11-9 (rust) tot 20-12. KZ Leiden speelde in de e helft een puike partij A| Olympiek. De Leidenaars r ten met scherp en pakteiJe veel afvang in hun verdeel^ Christel van Lunteren, Rei n noldus, Jordy Lepelaar Noordervliet hielpen hun: met drie doelpunten aan'^ bij rust, waarbij nog zelfs strafworpen werden ge,Q Deze tussenstand maakt tweede half uur tot een foi t' teit. Invallers Angelica Jozi 1( en Frank van Heiningei paalden de eindstand op 2 „j Crescendo gaf goede t j. stand aan titelkandidaat fe lem, maar bleef met lege den achter: 22-17. Jaspf. Jong (3), Sylvia Baak, IV u Wijnen (2), Carlijn Akerle en Loes Driessen bogen ee achterstand om in 11-11 en 13-14. Bij 14-14 viel Day uit, omdat hij zijn contai^. was kwijtgeraakt. Zijn plo y noten waren ook even 1; richtinggevoel kwijt, wal krap vijf minuten verion r. het uitzicht op een goed i taat (20-14). door Ron Hoogendam tafeltennis - Hoewel de 4-3 nederlaag van Scyl la bij degradant TTCV onder de noemer 'lelijk' gerangschikt mag worden, had de uitslag voor de Leidse ploeg verder geen consequenties. Scylla eindigde in de degradatiepoule immers ex aequo met De Toekomst, dat Torenstad met een extra degradatieduel opzadelde. Toch sloeg de balans op de slotdag voor de clüb Scylla negatief uit. Na de afdaling van het tweede team, werd ook Scylla 3 in zijn klasse een illusie armer en degradeerde naar de derde divisie. Scylla 1 moest het gisteren in Vught stellen zon der Gerard Bakker en van zijn afwezigheid kon TTCV optimaal profiteren. In het Brabantse toonde Edgar Malchasian zich oppermachtig in zijn partijen tegen Gert-Jan van der Braak en Eric van Kempen. Mark Heemskerk liet een steek val len door van Van der Braak te verliezen. De voor Bakker ingevallen Simon Goessens was dichtbij maar verloor uiteindelijk twee partijen, tegen Van Kempen en Van Doom. Hierdoor kon Van Her waarden, dat ook de dubbel verzilverde, zijn laat ste eredivisieduel winnend afsluiten. Iets verderop, in Hoogerheide, moesten de reser ves het zaterdag opnemen tegen kampioen Hot- ak'68 en zij verloren met 8-2. Alleen Thijs Lange- veld kon goed meekomen getuige zijn sterke spel tegen Bart van Geffen en Toine Janssen. Reinier Paetzel was een 'maatje te groot' voor de Leidse kopman. Simon Goessens en Pim Mostert keer den met legen handen huiswaarts. Scylla 3 was de laatste weken zo van streek, dat het zichzelf in de degradatiezone manoevreerde. Het Eindhovense Renata was op de laatste speel dag in Leiden in grote vorm: 3-7. De drie tegen- punten konden bijeen worden geslagen door Jes se Bremmer (2x) en Gerhard Kray. Invaller Lars Wittebrood kon daar niets aan toevoegen. Pecos beleefde juist een sterke opmars en eindig de na de 8-2 uitzege bij Vriendenschaar op de tweede plaats. De Oegstgeester ploeg kon sinds vorige week weer beschikken over Ron Schipaan- boord. Schipaanboord en Friso Reitsma waren bij Vriendenschaar heer en meester tegen het trio Blom, Zanen en Daalhof. Michel van den Oord pakte nog een punt. Kampioen Avanti vervulde zijn sportieve plicht tegen SVE, al wisten de Utrechters in eigen huis toch nog te remiseren (5-5). Voor SVE, waar John Scott een 'drie' noteerde tegen Martin Groene- wold (2x), Jaap Schilperoort(2x) en Ronald Pee- ters (lx). Docos promoveert na de fraaie 7-3 winst op Quick '32. Aan de Hoge Morsweg werd de Leidse ploeg kampioen met vijf punten voorsprong op Twenty one-up. Basim al Hussainy trok de Leidse kar met drie winstpartijen tegen de Hilversumse bezoekers, gevolgd door de tweemaal winnende Steven van den Berg en Kish Prashad. Vrouwen Ook de vrouwen van Docos konden een feestje vieren, zij het vanwege het lijfsbehoud in de tweede divisie. De Leidse ploeg, met kopvrouwe Dianne van der Meer, Yu Ling Wu en Sheila Tol, wonnen het degradatieduel met FTTC: 9-1. door Mascha Welling korfbal - Pemix, nieuwkomer in de eerste klasse won de eer ste twee zaalwedstrijden over tuigend. Zaterdag gingen de Leidse korfballers met 14-16 onderuit tegen IJsselvogels. Maar trainer Perry Venema blijft desondanks optimistisch. „We zijn goed genoeg. Deze wedstrijd verloren we door ge makzucht." Op het veld speelt Pernix al twee jaar in de eerste klasse. Dit seizoen komt het team van Ve nema ook in de zaal op dat ni veau uit. „Terecht", aldus de trainer. „Deze groep is te goed voor de tweede klasse." Omdat drie spelers samen op wereld reis zijn en twee speelsters an dere bezigheden hebben, is de selectie minder breed dan Ve nema graag ziet. Bovendien ligt de gemiddelde leeftijd, 23 jaar, van de huidige selectie erg laag. Daardoor ontbeert het team er varing. Het is duidelijk dat de spelers van Venema nog moeten groei en. In de kwaliteit van zijn spe lers heeft hij alle vertrouwen. Zoveel zelfs, dat hij met zijn ploeg bij de eerste drie wil ein digen. Waar menig team blij is met handhaving in het eerste seizoen in een hogere klasse, gaat Venema direct voor de top. Of de ambities van de trainer te bereiken zijn, hangt af van de inzet van de spelers. Daar schort het nog wel eens aan, volgens Venema. Ook zaterdag bleek het team niet in staat om koste wat het kost voor de winst te gaan. Dat terwijl Pernix zo sterk begon aan de competitie. De eerste wedstrijd tegen Swift werd met 14-15 gewonnen. Ook de tweede wedstrijd, tegen 'kampioenskandidaat' Avanti won de formatie van Pernix met 13-12. De motivatie en gedre venheid die de acht van Vene ma in die partijen lieten zien, ontbraken zaterdag tegen IJs selvogels. Al snel stond Pernix achter en kwam er niet echt meer aan te pas. Er waren veel foute passes van de kant van Pernix en aanval lend kwam de ploeg niet uit de verf. Een paar benutte strafwor pen zorgden ervoor dat IJssel vogels niet te ver uitliep, maar de Leidse formatie keek de ge hele wedstrijd tegen een ach terstand aan. Vijf minuten voor tijd zette Per nix een eindspurt in. Het leek nog even spannend te gaan worden toen de Leidse ploeg nog maar een punt achter stond. Maar uiteindelijk werd toch verloren met 14-16. Te recht verloren, gezien het ver toonde spel. Trainer Venema was na afloop niet tevreden, omdat hij weet dat zijn ploeg beter kan. Vol gens hem was er zaterdag ge makzucht in de ploeg geslo- pem, waardoor de spelers niet hun beste spel hebben ge toond. „Veel van de spelers zijn tevreden met een zes. Maar als je voor een zes gaat, wil het ook nog wel eens onvoldoende uit pakken." door Mariëlle Verstegen Venema belegt vanavond voor de training een gesprek met de spelersgroep. Echt boos wor den, zal hij niet. „Ik wil dat de spelers elkaar onderling corri geren." Daarmee stuit hij met een op een probleem. „We heb ben geen echte leider." Venema hoopt dat het team van dit ver lies leert en zich volgende week weer volledig inzet. „Dan spe len we tegen Merwede. Dat is een ploeg waar wij gemakkelijk van moeten winnen." marathonschaatsen - Het VOel- de niet als een ontlading. Zei hij. Het gezicht van Henk Angenent sprak anders. Blij en zeker zo op gelucht leek de schaatser toen hij zaterdag na 150 ronden als eerste over de finish kwam in Deventer. 's Ochtends stond de agrariër uit Woubrugge nog groot in een landelijk dagblad. Het ging over de complottheorie op de lange baan. Daar zouden sommige schaatsers Angenent liever kwijt dan rijk zijn. En dus reden veel schaatsers de 10 kilometer op de NK afstan den, om maar te voorkomen dat 'die marathonschaatser met zijn grote mond' zich zou kwa lificeren voor de world cups. Het plannetje werkte. Angenent had bij de beste acht moeten zitten maar werd negende en verspeelde zo een ticket voor de wereldbeker. De schaatser - in zijn eentje is hij de TNT-ploeg - had het ver haal 's ochtends ook gelezen, maar schrok er niet van. „Ik vond het niet vervelend om te lezen. Ik was ook niet verbaasd, omdat je het eigenlijk wel weet." Welke langebaners hem dwars zitten, weet Angenent niet. „Ze zeggen zoiets niet gewoon in je gezicht. Ik vind het heel jam mer dat het gebeurt, maar wat doe je eraan?" Winnen bijvoorbeeld. In De venter deed de strijdlustige ma rathonschaatser weer van zich spreken. Niet met vuile woor den. Met modder gooien is niet zijn stijl. Hij liet het zien op het ijs. En aan heel veel mensen dit keer. Ongekend hoe druk het was. Vier rijen dik stond het langs de kant. Meer dan 6380 bezoekers waren in De Scheg. „Dit heb ik nog nooit meege maakt. Ongelooflijk, maar heel mooi voor de sport", lachte oud-schaatser Dries van Wijhe in een stampvolle kantine bij de ijsbaan. Waar ze allemaal vandaan kwa men? Stuntje van sponsor Nefit. Die had geadverteerd en ieder een in Deventer en omstreken Een breed grijnzende Henk Angenent viert in Deventer zijn marathonzege. Foto: ANP/Vincent Jannink uitgenodigd om gratis naar de ijsbaan te komen. Kregen ze er nog een mutsje van het Deven ter verwarmingsketelbedrijf bij ook. Of het Angenent iets deed. „Natuurlijk, het is heel motive rend om voor zoveel publiek te rijden." Al ging het begin hele maal niet zo lekker met de Elf stedentochtwinnaar van 1997. „Ik heb het verschrikkelijk zwaar gehad. Maar de pot lag wel meteen open en dat ligt mij wel." Een flinke groep met ook Kat- wijker Ralf Zwiters die uiteinde lijk negende werd, dubbelde al in het begin het peloton. Later pakten Angenent en Jeroen de Vries nog een extra rondje. Het werd ze gegund, ze mochten gaan. Aan winnen dacht Ange nent toen nog niet. Want daar voor moest hij De Vries, een he le goede sprinter, verslaan. Pas in het allerlaatste rondje ging hij erin geloven. „De laatste 200 meter heb ik die explosie eruit gerost. Daar heb ik ook veel op getraind, even doortrekken in die laatste bocht en naar de streep rossen." De negentiende zege van Angenent, de eerste van dit seizoen. „Het gaat iede re week beter. Het belangrijkste is dat ik weer plezier in schaat sen heb." Bij de vrouwen toonde klasse mentsleidster Linda Verdouw zich de snelste in de massa sprint. Petra Grimbergen en Sandra de Ronde werden res pectievelijk tweede en derde. Lucy Witteman uit Oegstgeest eindigde als negende net voor de Warmondse Wendy Vergeer (elfde). Zie scorebord voor regionale uitslagen. Sanne Pera zoekt naar afspeelmogeiijkheden. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24