is op zijn plek in etersen Oostenrijk SPORT ~k ga me snel thuis voelen bij 'Ook als je niet gespeeld hebt, is het altijd feest' Elftal van de week ïP van D"ijn Van WijkW Onderwaater'W RCL breekt met trainer Polman thuis na zware operatie ton Diedrich en Quick Boys ""neren weekelftal Het elftal van de week ize keer gedomineerd t blauwwit van Quick i opvallend genoeg, het irt van ARC. enaren wonnen van ingen en Stanley Strob- In Schaafsma, Ray- (lanoogst en Maurice iren de uitblinkers, n Simons kreeg een 8, 'alt er toch buiten, ssche, Hendrik van [ambt van der Gun en fi Duijn waren de beste Kin Quick Boys tegen oot Katwijk, ker Sander van der rdedigt, ondanks de ne legen Rijnsburgse Boys, Bartjan Onderwaater ^Krt van Wijk staan na- BRlzwart bij de beste elf week. dividuele klassement st Kuhlmann zonder te e kop over van Sander ir. Quick Boys blijft het dassement aanvoeren. I de hoogste gemiddel- maar blijft deson- I); ltste. 9 ssche. Foto: Archief Strobbe (ARC) Schaafsma (ARC) Van der Veldt p/oordvv//Q «ÉT (Quick Boys) WjRijnsb' Boys) W (Rijnsb'Boys) W t' Mussche*%yp Van Beelen Van der Gun (Quick Boys) W (Quick Boys) W (Quick Boys) W fBartels |jP (ARC) W Graanoogst (ARC) Spelersklassement speler club gem. 1. Joost Kuhlmann Rijnsburgse Boys 7,50 2. Sander Molenaar Katwijk 7,45 3. Juul Emanuelson FC Lisse 7,33 Jurgen Faerber Ter Leede 7,33 Raymond Flaton Quick Boys 7,33 6. Stefan Schaafsma ARC 7,30 7. Richard Hoek Quick Boys 7,18 Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 7,18 9. Orson Naarendorp FC Lisse 7,17 10. Peter Kromhout Quick Boys 7,15 11. Marnix van der Gun Quick Boys 7,11 12. Bram Meurs Noordwijk 7,10 13. Jack Honsbeek FC Lisse 7,09 14. Niels van Duijn Quick Boys 7,08 Tim Kluivers Katwijk 7,08 Rogier Koordes Ter Leede 7,08 Bas Lensink Ter Leede 7,08 Brian Mussche Quick Boys 7,08 Jeffrey Winter FC Lisse 7,08 Carlo van Zeist Ter Leede 7,08 21. 9 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club zaterdag 1. Quick Boys (7,33) 2. Rijnsburgse Boys (6,92) 3. Ter Leede (6,45) 4. FC Lisse (6,00) 5. Katwijk (6,23) 6. Noordwijk (6,55) 7. ARC (7,50) gem. 6,94 6,85 6,74 6,73 6,65 6,51 6,37 voorhout - Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en dus speelt de heimelijke droom van Marlen en Anabel Arroyo zich af in Spanje. Het zou toch wat zijn: in hun tweede vaderland carrière maken in de sport die hen zo lief is: handbal. „Maar daarvoor ben ik er eigenlijk te laat mee begonnen", zegt Mar len (17) ontwijkend. Ook zusje Anabel (15) kiest haar woorden voorzichtig: „Wil ik zo ver ko men, dan moet er nog heel wat gebeuren." De twee dochters van voetbal trainer Ton Arroyo hebben wel ambities, maar die vechten om voorrang met de angst om arro gant voor de dag te komen. „Er zou voor mij al een droom in vervulling gaan als ik bij het Ne derlands talententeam zou ko men", zegt Anabel. De jongste van het stel maakt al twee jaar deel uit van een regionale selec tie, waarmee ze eens in de twee weken traint in Den Haag. Aan vankelijk werd ook Marlen uit verkoren, ze werd zelfs Neder lands kampioen met het dis trictsteam. Nu valt ze een beetje tussen wal en schip: in haar leeftijdscategorie bestaat geen regioploeg. Bij hun club Foreholte spelen de twee Arroyo's samen (in de Al) en ze gaan naar dezelfde school, Northgo in Noordwijk. Zo verkeren ze vrijwel continu in eikaars nabijheid, maar dat geeft zelden problemen. Over het algemeen kunnen de meis jes goed met el kaar opschieten, een enkele aan varing daargela ten. „Als ik tij dens een wed strijd iets tegen haar roep, pikt ze het wel eens verkeerd op", glimlacht Marlen. „En heb jij nou weer een truitje van mij aan?!" Laatst verbood ze haar zusje nog om een bij baantje te nemen bij de groen teboer waar ze zelf ook een zak centje verdient. „Het moet niet te gek worden. Via het handbal len hebben we ook al veel de zelfde vrienden." Hun talent mag dan nog pril zijn, Marlen en Anabel Arroyo werden toch al goed genoeg be vonden om af en toe mee te doen met de hoofdmacht. Tot afgelopen weekeinde won Fore holte 1 al zijn wedstrijden en vaak met groot verschil. Vooral die eenvoudige potjes werden door trainster Elly Spreeuw aangegrepen om de jeugd een kans te geven. „Ik vind het wel mooi om bij twee teams te spe len", zegt Marlen. „Als we in ons eigen team niet lekker heb ben gespeeld, kunnen we dat nog een beetje rechtzetten in het eerste. En andersom." Het deert het duo niet dat hun rol bij het eerste soms met zich meebrengt dat ze uren onder weg zijn naar een uitwedstrijd in het zuidelijkste puntje van Limburg, zonder zeker te zijn van speeltijd. Integendeel, be weert Marlen. „Ook als je niet gespeeld hebt, is het altijd feest. Dan komen de bitterballen te voorschijn. Vooral op de terug weg is het vaak gezellig. Als we gewonnen hebben, tenminste." Voor een definitieve overstap naar het vrouwenteam aan de orde komt, moeten Anabel en Marlen Arroyo (rechts) over haar zusje Anabel (links): „Als ik tijdens een wedstrijd iets tegen haar roep, pikt ze het wel eens verkeerd op." Foto: Henk Bouwman Marlen Arroyo nog veel bijle ren. Logischerwijs komen ze vooral fysiek nog tekort. „Mar len mocht laatst eventjes inval len als cirkelspeelster", gniffelt vader Ton. „Ze kreeg de ene beuk na de andere. Ze leek wel een balletje in een flipperkast." Een weke lijks uurtje krachttrai ning moet ertoe lei den dat de zusjes straks ste viger de duels kunnen ingaan. Tot die tijd moeten ze hun gebrek aan body compenseren met snel heid, techniek en inzicht. Het mag ver weg lijken, er is al aangetoond dat een Voorhout- se handbalster kan uitgroeien tot een ster in het buitenland. Het levende bewijs liep laatst weer eens binnen bij Foreholte. Maaike Turnhout kwam haar oude ploeggenoten opzoeken. Zij speelt sinds anderhalf jaar voor de Spaanse profclub Elsa Alda Prestigio. Dat blijft voorlopig een droom voor Anabel en Marlen Arroyo, al hebben ook zij wel eens een balletje gegooid in Spanje. Tij dens hun jaarlijkse vakantie in het geboorteland van hun vader trainden ze ooit mee met de plaatselijke vereniging. „Daar liep een Russin bij die drie keer zo groot was als wij. Maar ze vonden het hartstikke leuk en vroegen of we nog een keertje terugkwamen." Misschien komt het ooit nog eens zo ver. Maarten Dekker 'Sportkids is een serie over jeugdig sporttalent uit Leiden en omstreken. Heeft u tips of suggesties voor deze rubriek, mail dan naar sportredac- tic.ld@hdc.nl rijker Danny Guyt verguld met overstap naar eredivisionist DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredactie.ld@hdc.nl Er ligt een voorstel bij de KNVB om vanaf volgend sei zoen bij de amateurs een direc te rode kaart automatisch te honoreren met een uitsluiting voor de eerstvolgende wed strijd. Het voorstel wordt op 29 november besproken. Ook wor den belangrijke tuchtzaken via een versnelde procedure afge wikkeld. Hoofdklasser Quick Boys oe fent zaterdag thuis om 14.00 uur tegen Omniworld. De nieu we competitie 2004-2005 begint in het weekeinde van 4 en 5 september. De hoofdklassers beginnen een week eerder. Vierdeklasser Zwammerdam heeft in Pieter Jan Geerlof een opvolger van voor trainer Rob Romijn. Geerlof is trainer van het tweede elftal. Arie Koppenol is de nieuwe voorzitter van voetbalvereni ging Oegstgeest. Hij treedt hier mee in de voetsporen van zijn vader die tientallen jaren gele den ook preses van de club was. Marathonschaatser Lars Hoo- genboom (Roelofarendsveen) is zevende geworden bij een De mo-wedstrijd in Heerenveen. De Amerikaan KC Boutiette was de sterkste. In Assen won de Fransman Michaud de zevende wedstrijd om de KNSB-beker. Joost Juffermans (7), Henk An- genent (11) en Joost Vink (14) zaten voorin. Bij de B-klassers waren Jos Dohle (10), Peter Paauw (12) en Hans Schipper (14) de beste regionalen. Dohle staat tweede in het sprintkam pioenschap. Ronald van den Ing (Roelof arendsveen) is tweede gewor den bij plaatsingswedstrijden in Geleen (supersprint). Ronald mag op 23 februari deelnemen aan het NK supersprint in As sen. Zijn broer Marco krijgt in Deventer een herkansing. De Leidse Laurine van Riessen werd vierde bij de junioren B in Haarlem. Ook zijn mag starten bij het NK in Assen. Wouter Borst (Zoeterwoude), Sanne van der Star (Rijpwete- ring) en Margot Boer zijn opge nomen in de schaatsploeg van de Pannenkoekerij uit Slie- drecht. Het team bestaat uit acht talentvolle jonge rijders. De schaatsbond heeft de kam pioenschappen op natuurijs voor de komende winter ver deeld. Ter Aar krijgt de super sprint voor neo-senioren en A- junioren en Noordwijk ont vangt vrouwen op de lange baan. De Leidse korfbalvereniging De Danaïden heeft in klimaat beheersing Ceessie en sport- huis Wijnand Sloos twee nieu we shirtsponsors Bij gymnastiekwedstrijden voor springploegen in sporthal De Vliethorst in Voorschoten hebben de leden van Slank en Kwiek zeven keer goud en één maal zilver behaald. De Alphense sportraad is op zoek naar kandidaten voor de jaarlijkse sportverkiezing in Al phen aan den Rijn. De nomina ties moeten voor 25 december binnen zijn. Opgave naar Rei gerstraat 31, 2406 VC Alphen aan den Rijn. Wielrenner Frank Zandvliet (Wassenaar) moet door zijn goede prestaties promoveren naar de A-amateurs. Ton van Bemmelen Sports heeft zijn ploeg voor 2004 rond. Toch doet de sponsor nog een po ging om de sterke Candese Ma- non Jutras naar Zoeterwoude te laten overkomen. Triatleet Royce Kortekaas houdt voor zijn supporters een speciale avond met een film van zijn deelname aan het Eu ropese circuit. Fans zijn op za terdag 13 december welkom in het dorpshuis te Lisserbroek. Voor de cijferaars in de schaatssport is er een boek uit waarin alle kampioenschappen van 1887-2003 worden belicht. Het naslagwerk is te bestellen bij de KNSB, Postbus 1120, 3800 BC Amersfoort. leiderdorp - RCL beëindigt de samenwerking met trainer Bob van Bohemen met on middellijke ingang. Het be stuur van de Leiderdorpse za terdag tweedeklasser maakte dat vanmorgen bekend. RCL bungelt na elf wedstrijden met vijf punten troosteloos onder aan. Van Bohemen, die werkzaam is in het onderwijs, oriënteert zich op een baan in het oos ten van het land. Hij was van morgen niet bereikbaar voor commentaar. lisse - Ralph Polman kan na een ingrijpende hartoperatie aan zijn revalidatie beginnen. De verdediger van FC Lisse is vandaag ont slagen uit het Academisch Medisch Centrum. Daar werd hij vorige week woensdag geopereerd aan een verwijde aorta. De kransslag ader van Polman had een doorsnede van 5,5 centimeter, twee cen timeter breder dan normaal. In het ziekenhuis is de verwijding ver holpen met de plaatsing van een kunststof buis. 1 in - Voor Danny Guyt et de hoogste tijd dat n club uit de eredivisie De Katwijker, wiens t bij TOP Oss volgend Dopt, werd moe van de en over een mogelijk en moe van de namen nd.bs die voor hem op de n zouden zitten. De kans it;end jaar bij eredivisio- uit Roosendaal te spe- ip hij dan ook met beide aan. Deze week nog zet jn handtekening onder itract van twee jaar, met ie voor een derde jaar. s spannend voor Guyt ij te weken. „Dan hoorde ik weer: die en die club komt naar je kijken vanavond, doe je best. Ik ging er niet beter van spelen. Ik stak de afgelopen tijd niet in grote vorm. Ik heb daar om niet lang geaarzeld om 'ja' te zeggen tegen RBC. Ik wilde zekerheid hebben." Guyt (22) is aan een volgende stap in zijn loopbaan toe. De Katwijker speelde in de jeugd bij ADO Den Haag, maar koos voor een overgang naar zijn ou de club w Katwijk, toen hij in Den Haag nog een jaar in de A- junioren moest spelen. Zijn toenmalige trainer, Wim van Zwam, stapte na een seizoen over naar TOP Oss en nam Danny Guyt mee. De linker middenvelder kreeg het eerste seizoen een basisplaats in Oss. Vorig seizoen, zijn derde bij TOP, ontwikkelde hij zich tot één van de beste spelers in de eerste divisie. „Ik wilde daarom graag de eredivisie in. Ik wil we ten of ik dat niveau aankan. Een overgang naar een andere club in de eerste divisie zag ik daar om niet zitten. RBC biedt mij een mooie kans. Het is een club die stevig in de middenmoot van de eredivisie staat. De voetbalsfeer in Brabant spreekt Guyt aan. „Ik denk dat RBC net als TOP een warme club is. De club heeft een klein sfeervol stadion. Ik denk dat ik me er snel thuis voel." RBC be gint aan het nieuwe seizoen met een selectie van achttien man. Mogelijk maakt ex-Feye- noorder Tininho deel uit van de groep. Hij moet nog onderhan delen over een nieuwe verbin tenis. De Braziliaan speelt op dezelfde plek als Guyt. „Ik maak me daarover geen zorgen. Ik kan van zo'n speler nog veel leren." In de onderhandelingen in Roosendaal werd Guyt bijge staan door de Koudekerkse voetbalmakelaar Cees Goudkuil en zijn vader, Kees Guyt, die ja ren betaald voetbal speelde bij Danny Guyt. Archieffoto: Henk Bouwman Volendam en nu trainer is van uitgebreid met mijn vader be de amateurtak van die club. „Ik sproken. Hij staat erachter en is heb deze overgang natuurlijk er ook trots op." Néal Petersen: „Het was liefde op het eerste gezicht. In de winterstop praten we hier over hoe we verder gaan." Foto: Privé-archief delijk heb ik toch nog een paar wedstrijden met het eerste elftal meegedaan. Ik heb er wel veel geleerd, maar wat me aan mezelf stoorde is dat ik de trainers niet genoeg heb kunnen overtuigen van mijn kwaliteiten. Ik had het desondanks prima naar mijn zin, ik wilde dit jaar ten koste van alles bij het eerste zitten. Ik zou in Leiden gaan wonen, werken in de horeca en daar naast een studie volgen. Alles was eigenlijk al rond, maar toen kwam dit aanbod uit Oosten rijk. Via het spelersmakelaars kantoor Rogon kwam ik in con tact met de nieuwe trainer van SCU Sparkasse Kilb, Ronald Kraaibeek. Na een gesprek met hem en na een keer daar de omgeving gezien te hebben, was ik 'om'. Het was liefde op het eerste gezicht. Ik heb gete kend voor een jaar, en in de winterstop praten we hier over hoe we verder gaan." Kilb is voor Nederlanders een volledig onbekende plaats. „Kilb ligt ongeveer 80 kilometer ten westen van Wenen. Het da gelijkse programma voor mij bestaat uit 's ochtends indivi dueel trainen, dan 's middags hier de jeugd trainen (onder de 14, dat is de Cl) en 's avonds weer zelf trainen. Begin januari begin ik aan een opleiding tot sportfysiotherapeut' Is er veel verschil met het leven in Nederland? „Het grootste verschil is dat het leven hier niet zo gehaast is als in Alphen. Ook maken de men sen tijd voor elkaar vrij en is het respect voor elkaar nog groot. Een voorbeeld is dat je hier nooit je auto op slot hoeft te doen, aangezien er toch geen criminaliteit bestaat." Stelt het voetbal daar wat voor? „Ja hoor, dat is helemaal niet slecht. Het niveau is te vergelij ken met een eersteklasser bij de amateurs in Nederland. Na tuurlijk hebben we jongens in het team die het Nederlandse hoofdklasseniveau aan kunnen, maar er zijn ook jongens die met moeite in de eerste klasse zouden mee komen." Word je er zelf een betere spe ler van? „Dat is duidelijk. Niet alleen omdat ik veel meer train dan vroeger, maar ook omdat ik nu met een ex-proftrainer werk. Kraaibeek was de afgelopen twee jaar trainer bij Karlsruhe SC, en liep daarvoor stage bij onder andere Barcelona, Ne- well's Old Boys (Argentinië) en Nottingham Forest. Mooi meegenomen is ook dat ik in januari stage ga lopen bij Austria Salzburg, dat in de Bun- desliga speelt. Het zou mooi zijn als er daar wat uitkomt, maar een hoge prioriteit heeft het niet. Ik heb het hier in Kilb namelijk prima naar mijn zin. We spelen hier in de Gebietsli- ga, en staan derde op zes pun ten van de koploper." Je hebt dus geen spijt van je plotselinge buitenlandse avon tuur? „Geen moment. Het leven hier bevalt me super. oOf het moet zijn dat ik dit jaar niet de ware Néal bij Noordwijk heb kunnen laten zien... Misschien komt dat ooit nog." Petersen is vorige gentien jaar geworden, e het in Nederland, middels is hij terug in we woonplaats: Kilb in jk. De jonge voetballer, onnen bij Alphense Boys Lisse en FC Groningen les#r bij Noordwijk terecht n, speelt bij SCU Spark- Een plotselinge avon- overstap naar Oosten- rvan Petersen nog geen spijt van heeft gehad, zestiende, als speler van kon Petersen kiezen profclubs: FC Utrecht, :n FC Groningen had- lemaal belangstelling jonge verdedigende elder. Néal Petersen ior Groningen, maar jauw spijt. Het leven in iningse jeugdinternaat em van geen kant. Pe- jield het na drie maan- gezien en keerde terug )hen aan den Rijn, waar IC in een vriendenteam :len. Vorig jaar maakte opwachting bij hoofd- "oordwijk. De verwach- dat Petersen daar nog wel even zou blij- nee. je in Oostenrijk te men? Je leek bij ïjk op weg naar het L ien bij de 'trots van de :ek' is voor mij per een goed jaar geweest, :t daar in het begin niet in goede voorbereiding tegenslag van een van vier wedstrijden. ien ik niet 'professio- ïoeg met voetbal bezig maar gelukkig kwam en gesprek met de trai- dries Wendt en Geert- ker na de winterstop et het tweede zijn we sroï n geworden en uitein-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23