Vrijheid geeft De Jong vleugels SPORT Het Portugese Huis van Oranje Schaatsbond en merkenteams eindelijk vrienden Stayerstop wordt breder maar is louter oranje gekleurd Koeman: Van der Vaart en Sneijder samen kan wel De Boer blijft vechten voor Oranje lotten moeten tmpen dragen hey - Oud-Ajacied Dean hoeft, met dank aan on- ideren Wesley Sneijder, een kledingverhuur- ijfvoor een kilt. De Neder- $e middenvelder van Barn- had met enkele Schotse ;enoten een wedden- p afgesloten op het resul- iran de EK-playoffduels in 'OW en Amsterdam. Bij uit- iling van Oranje was Gor- cplicht zich een week lang dien in een kilt, ook op de ig. Nu wandelen de ver in Barnsley rond op pen. ti Vogts mag ich blijven iow - Berti Vogts mag aan- •n als bondscoach van land. Dat heeft bonds- itter Davis Taylor gisteren isgow gezegd. „Wij heb- let volste vertrouwen in zei Taylor. De 6-0 ne ig tegen Nederland wordt litser niet zwaar aangere- „Wij hechten meer waar- |n de doorbraak van drie, onge talenten", keek Tay- rug. „De progressie is on- enbaar." Vogts zal de Bra- lLEC ms leiden in de WK-kwali- Frankrijk innuleerd is - De Grote Prijs van rijk in de Formule 1 gaat 'nd jaar zoals het er nu uitziet om financiële rede- Jiiet door. Het evenement Hp 11 juli worden gehou- Hp het circuit van Magny- Hs. Door de economische kan de organisatie For- 1-baas Bernie Ecclestone vei le gevraagde financiële ga- ;s bieden. De Franse d Prix leed dit seizoen voor :ht eede achtereenvolgende rerlies. In 2002 moesten de iale overheden bijsprin- hui iet 1,4 miljoen euro. Voor ir is 4,5 miljoen gevraagd. atssecretaris t stipendium aac - Staatssecretaris Clé- e Ross-Van Dorp heeft ige hel 3 h edrag van 900.000 euro uitgetrokken voor de sti- umregeling. Hierdoor is isisinkomen van Neder- e topsporters met een A- tot en met de Olympi- lelèn in Athene verze- Joordat ër steeds meer itüé topsportets dè afgëlb- ïren waren doorgedron- Dt de wereldtop en een be- deden op de aanvulling e Tttn vaak minimale loon of tenvergoeding, was er ex- Id voor de stipendiumre- j Thnodig. ide JJJj erduel over ia» infair gedrag el - De Belgische voetbal- Lierse en Millen spelen ekerduel over wegens un- ,n ;drag. De Belgische voet- j nd heeft gisteren toestem- gegeven voor de uitzon- te replay. Bij de eerste oeting vorige week zater- tjn, as een speler van de vier- xser Millen geblesseerd ct. De Millen-doelman nni e daarop de bal naar de zodat de speler kon wor- srzorgd. Maar nog voor de er de lijn zou gaan, na- ierse-spelers de bal en 'len het winnende doel- De scheidsrechter keurde al goed, maar ook de tter van het winnende vond de gebeurtenis un- i Clijsters 'cot Spelen Kim Clijsters zal het lisch tennistoernooi in e boycotten.Als ik niet >elen met het logo van ledingsponsor (Fila), zal advt in Athene op de baan org üjnen", zegt de nummer rdirfan de wereld op haar e. De Belgische voegt er e dat ze dolgraag wil amen aan het olympisch )oi. Clijsters wordt ge boomd door het Belgisch isch comité. Dat heeft ïdingcontract afgesloten didas en is vooralsnog ereid voor Clijsters een idering te maken. Pikant 3 va is dat Justine Henin, de ïdeHer een van de wereld, contract staat bij Adidas. e Nooijer hang uit roulatie zaterdag 22 november 2003 door Peter van der Hulst heerenveen - De Nederlandse schaatsers konden de rollen tape gisteren in hun hotel ach terlaten. Het dreigement om al le sponsomamen - inclusief die van de eigen geldschieter - af te plakken, droeg ertoe bij dat de KNSB en de Vereniging Profes sioneel Schaatsen (VPS) op de valreep alsnog tot een samen werkingsovereenkomst kwa men. De ruzie tussen de professione le ploegen en de schaatsbond spitste zich toe op het aantal lo go's op de schaatspakken en de wedstrijdpremies voor de rij ders. Met de deal is de rust in het schaatsen voor de komende twee jaar gewaarborgd. De eerste grote struikelblokken dienen zich pas weer in het sei zoen 2005/2006 aan. De KNSB heeft toegezegd de VPS, als ver tegenwoordiger van de com merciële ploegen, te betrekken bij de samenstelling van een nieuw sponsorplan voor de ja ren erna. Juist daar ging het de afgelopen periode mis. Eind 2001 sloot de schaatsbond een nieuwe lucratieve deal (van ruim achttien miljoen euro) af met Aegon en Deloitte. Beide geldschieters kregen in ruil daarvoor elk twee logo's op de schaatspakken. De resterende twee logo's waren voor de sponsors van de commerciële ploegen. De geldschieters van de merkenteams voelden zich te kort gedaan, maar aan de lo goverdeling kan tot de Spelen van Turijn niet worden getornd. „Dat ligt contractueel vast", zei KNSB-voorzitter Jacob Reitsma gisteren. Wel hebben Aegon en Deloitte de optie om op gelijkwaardige voet door te gaan tot 2010 laten varen, waardoor de merken teams bij de onderhandelingen kunnen worden betrokken. Ook wordt nog gekeken of de expo sure voor de merkenteams - bij voorbeeld een extra naam op de schaatsmuts - kan worden verruimd. De knieval van de bondsspon- sors betekende een belangrijke opening in de impasse. „Aegon heeft zijn verantwoordelijk ge nomen", prees DSB-manager Toon Gerbrands de houding van de verzekeringsmaatschap pij. „Elke partij kan bij de be sprekingen nu alles op tafel leg gen", reageerde TVM-manager Patrick Wouters van den Ou- denweijer. Want de verlangens van de commerciële ploegen gaan veel verder dan de moge lijkheden die nu worden gebo den. „Zwemmers mogen in de World Cups hun eigen pak aan en kijk ook eens naar hoe het in het wielrennen is geregeld", nam Gerbrands alvast een voorschot. Als het plan over de toekomst van het Nederlandse schaatsen er is, wordt pas on derhandeld over de sponsorbe dragen en de faciliteiten die daarbij horen. Komen de partij en niet tot overeenstemming dan mogen Aegon en Deloitte alsnog hun optie lichten. Om de schaatsers tot de Olym pische Spelen van Turijn tege moet te komen is het premie stelsel aanzienlijk verruimd. De KNSB keerde het afgelopen sei zoen drie ton uit aan wedstrijd premies. Dat bedrag loopt elk jaar maximaal met een ton op tot 600.000 euro in 2006. „Wordt er gepresteerd dan ke ren we uit, anders niet. We wil len die prikkel voor de schaat sers erin houden", aldus Reits ma. De schaatsbond creëert door Martijn van Beeten heerenveen - Drie gevestigde stayers en een 'supersub' maak ten gisteravond de dienst uit op de vijf kilometer tijdens de World Cup-wedstrijd in Heeren veen. Met winnaar Bob de Jong, nummer twee Carl Verheijen, de bronzen Jochem Uytdehaage en nummer vier Tom Prinsen kreeg schaatsen als internationale sport opnieuw een tik te incasse ren. Dat op Bob de Jong geen maat staat in het voorseizoen, is dui delijk. Na de vijf kilometer in Hamar en de tien kilometer in Erfurt won hij ook goud op de vijf kilometer in Heerenveen in 6.28,01 minuten. De Jong klop te in een rechtstreeks duel Carl Verheijen (6.29,19) en ook Jo chem Uytdehaage (6.30,27) kon de man uit Leimuiden niet be dreigen in een kamikazerace. Opmerkelijk was dat De Jong zijn rivaal Verheijen voor de derde keer op rij klopte in een rechtstreeks duel. Als leider in de stand om de wereldbeker mocht De Jong zijn tegenstan der uitkiezen. Ditmaal had de grieperige Verheijen geen zin om zich letterlijk het snot voor de ogen te rijden. Opnieuw was het een tactische race, met versnellingen en ver slappingen. „Dit kan als je goed bent", stelde De Jong. „Het is kijken wie er aanvalt en dan reageren. Schaatsen begint steeds meer op wielrennen te lijken." Wim den Eisen, trainer van De Jong, was bang dat zijn pupil de concentratie niet zou vasthou den in Thialf. Het winnen van de wereldbeker blijkt dit jaar erg belangrijk voor de man die geen commerciële ploeg kon vinden. „Dat laatste is eigenlijk ongelooflijk", zegt Den Eisen. „Maar sommigen willen Bob niet in de ploeg, omdat ze hem als concurrent zien. Commerci eel gezien dom, want hij staat altijd op het podium." Den Eisen zegt de formule te hebben gevonden om De Jong Bob de Jong viert in Heerenveen op de 5.000 meter zijn derde opeenvolgende World Cup-overwinning. Foto: ANP/Jasper Juinen hard te laten schaatsen. Vrij heid is het sleutelwoord. „Je moet Bob niet in een keurslijf dwingen, geen strak program ma opleggen. Pas als hij te veel zijn eigen gang gaat, fluit ik hem terug." Voor De Jong begint nu een pe riode van rust, na het NK-af- standen en drie Wörld Cups in drie verschillende landen. „Dat is nodig ook, want de laatste vier weken heb ik in een 24 uurs-economie geleefd." Niets nieuws op het podium dus in Heerenveen. Alleen de 21-jarige Tom Prinsen (6.31,00) zorgde opnieuw voor een ver rassing. In Erfurt mocht hij op de tien kilometer invallen voor Ids Postma en reed hij in de B- groep een tijd die de vierde van de dag zou blijken. In Heeren veen, als vervanger van de grie perige Gianni Romme, klokte de Tukker opnieuw de vierde tijd. Nu in de A-groep en niet na een kwartetstart, maar ge woon met twee rijders in de baan. Opnieuw was het verschil klein met De Jong, Verheijen en Uyt dehaage. Prinsen noemde de trip naar Erfurt nog een mooi uitje en wilde zich in Thialf ook niet te veel druk opleggen. Een eindtijd had hij niet in z'n hoofd, een positie evenmin. „Ik was benieuwd of ik opnieuw in de buurt van de toppers zou zitten." 'Supersub' Prinsen startte als een waardig vervan ger van Romme, door te ope nen met verbluffende rondjes 29,4 en 29,9. „Daarna nam ik iets te veel gas terug", zei de man die het wereldrecord juni oren over vijf kilometer in han den heeft. Alleen Mark Tuitert, de vijfde Nederlander, viel tegen. Hij werd negende in 6.37,66. Tui tert maalde er nauwelijks om. „Ik heb me te veel gericht op de Verblijf Nederlands elftal tijdens EK luxe maar geen stijve boel door Edwin Alblas albufeira - Natuurlijk logeert het Nederlands elftal tijdens het Europees kampioenschap in Portugal op stand. Het Shera ton Pine Cliffs Resort in de Al- garve wordt volgend jaar juni de uitvalbasis van Oranje. Ad vocaat had het luxueuze verblijf al ver voor de duels met Schot land dubbel gekeurd. De enige gevaren: de Ideine Wesley Sneij der zou zo maar zoek kunnen raken in het kingsize-bed. En de chef-kok is een Duitser. Bondscoach Dick Advocaat had zijn keus al ruim vóór de play- offwedstrijden tegen Schotland gemaakt. In januari van dit jaar fiet de KNVB het oog vallen op het Sheraton-complex, ver scholen in de kliffen aan de Portugese zuidkust. De zomer is al lang voorbij, maar hier vind je nog veel gol fers, de eerste overwinteraars ook. En als Oranje zich volgend jaar juni bij de receptie meldt, zal het resort ook goed bezet zijn. General manager Guido De Wilde rekent op een Oranje gezelschap van zestig personen. Die krijgen niet het alleenrecht op het complex van zeventig hectare. De 'gewone' vakantie ganger kan er in die periode ook terecht in één van de villa's of luxe kamers, waarin marmer en Portugese tegeltjes overheer sen. Kingsize-bedden zijn stan daard. Je moet er wel wat voor over hebben. Een suite kost in het hoogseizoen toch al gauw 500 euro per nacht. „We zullen het Nederlands elftal genoeg priva cy kunnen bieden", belooft De Wilde. „En ik verwacht ook niet dat we zullen worden over spoeld door Oranje-fans. De mensen die hier komen, komen voor hun rust." De aimabele Belg zat zaterdag nog tierend voor de buis. „Ik had erop gerekend dat ze het al in Glasgow zouden doen. Ik was ontgoocheld." Maai woensdag kreeg hij toch nog een vette lach op zijn gezicht. „Ik wist na het snelle doelpunt van Wesley dat het goed zat." Volgende week komt een dele gatie van de KNVB weer op be zoek. De voetbalbond heeft De Wilde nu al vriendelijk gevraagd of hij discreet met het Huis van Oranje wil omgaan. „We zullen dan ook bekijken waar de ploeg gaat zitten, want dat is nog niet vastgesteld. Ze kunnen villa's of kamers krijgen." Tijdens het overleg zullen the ma's als veiligheid, privacy en faciliteiten aan de orde komen. De Wilde: „Ze zullen wel met instructies komen. Het enige dat we niet kunnen doen is het hotel oranje verven. Maar als er een kok meekomt is hij wel kom, al hebben wij hebben een gerenommeerde kok. Een Duit ser..." Een voetbalveld heeft het com- daarvoor financiële ruimte door het zogeheten solidariteitsfonds op te heffen. Daarin was geld gereserveerd voor het geval dat een van de sponsors van een commerciële ploeg voortijdig zou afhaken. Reitsma: „Nu zijn er dus geen middelen meer om een team op kosten van de KNSB door te laten draaien." De VPS erkent de schaatsbond ondertussen als opleidingsinsti tuut. De merkenteams mogen rijders pas benaderen als zij neo-senior zijn. In het verleden werden onder anderen Beorn Nijenhuis, Stefan Groothuis en Tom Prinsen al op jongere leef tijd gecontracteerd. De oplei- dingskosten (144.000 euro) die de KNSB in rekening bracht zijn door de schaatsbond kwijtge scholden. Relus ter Beek van de VPS toon de zich tevreden over het con tract. „We hebben nu voor het eerst een samenwerkingsover eenkomst die de verhoudingen tussen beide partijen structu reel regelt. In het verleden was dat anders, toen was er bijna niets geregeld." De dreiging van de schaatsers om actie te gaan voeren bracht de onderhandelingen in een stroomversnelling. „Zonder die druk was het niet gelukt. De schaatsers wilden alle logo's af plakken om een statement te maken. Ook die van de eigen sponsors, want we hebben niets tegen Aegon", aldus Ger brands. door Peter van Duyl Amsterdam - Ronald Koeman ziet toch mogelijkheden voor een Ajax-middenveld met én Wesley Sneijder én Rafael van der Vaart. De oefenmeester van de Amsterdammers hield tot voor kort vast aan de opvatting dat Ajax verdedigend te kwets baar is als beide talenten sa menspelen. Na het optreden van Sneijder in de interland te gen Schotland is Koeman ech ter minder stellig. Sneijder en Van der Vaart start ten het seizoen samen in de ba sis van Ajax, maar na een aantal mindere optredens belandde Wesley Sneijder op de bank. Daarna begon Ajax beter te spe len en overtuigend te winnen. Ook in de wedstrijden waar Sneijder wél in actie kwam, kon hij nooit duidelijk maken dat Koeman het fout zag. Dat bewijs leverde het talent woensdag in het Oranje-shirt wel en gisteren zei Koeman dan ook dat „een Wesley Sneijder in vorm normaal gesproken iedere week zou moeten spelen. Toen ik de keuze maakte hem te pas seren, functioneerde het elftal veel minder dan nu en er is na tuurlijk een periode geweest dat Sneijder zelf ook wat minder speelde. Maar ik denk best dat je naar een situatie toekan, dat Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart samen op één mid denveld kunnen spelen. Met Tomas Galasek daartussen." Ook Koeman genoot woensdag van Sneijder, maar bij Ajax zijn ze zuinig op het prille talent van de aanstormende midden velder. Voor de Amsterdam mers breekt een cruciale perio de aan met wedstrijden tegen onder meer Heerenveen (mor gen), AC Milan (dinsdag), Fey- enoord (30 november), Roda JC (5 december) en Club Brugge (9 december). In die periode zal Sneijder het contact met de media beperkt houden. „Hij heeft natuurlijk fantastisch gespeeld, dan komt er heel wat op je af', verklaarde Koeman gisteren. „Wij zijn de aangewe zen mensen om dat proces te begeleiden. Maar Wesley is so wieso geen type dat je van een roze wolk moet halen. Volgens mij gaat hij hier heel goed mee om." Sneijder zal morgen tegen Hee renveen zeker spelen, want Ra fael van der Vaart zit de laatste van drie duels schorsing uit. Het is verder onzeker of Wesley Sonck er tegen de Friezen bij kan zijn. De Belg kampt al de hele week met rugklachten, trainde gisteren nog apart van de groep en ondergaat vandaag een laatste test. Datzelfde geldt voor Jari Litmanen, die gisteren wel voluit meetrainde. Steven Pienaar ontbreekt nog altijd bij Ajax en zal ook de duels met AC Milan en zeer waarschijnlijk Feyenoord missen. 500 meter, eerder op de dag. Daardoor reed ik de vijf kilome ter te verkrampt. Dat is een goede les voor de komende all- roundtoernooien. Die 500 meter reed Tuitert voor de kleine vierkamp, ook onder deel van de wereldbekerwed strijd in Heerenveen. Niet meer dan een bijnummer stelt Tui tert. „Iedereen richt zich hier op een bepaalde afstand. Wat mij be treft zouden ze een wereldkam pioenschap kleine vierkamp in het leven mogen roepen. Dan neemt iedereen het wel seri eus." istanbul/anp - Frank de Boer blijft vechten voor zijn plaats in het Nederlands elftal. De re cordinternational voelt zich nog altijd goed genoeg om een belangrijke rol in het team te kunnen spelen. De verdediger, die woensdag in het playoffduel met Schotland op de bank be gon, zegt dit op zijn website van Icons. De Boer, die evenals de andere internationals na de winst op Schotland niet met de pers praatte, is zeer opgelucht dat hij zijn afscheid bij het na tionale team heeft kunnen uit stellen. Bij verlies van Oranje had hij zijn interlandloopbaan beëindigd. „Het zou het juiste moment zijn geweest om afscheid te ne men als we er niet in waren ge slaagd de Schotten te verslaan. Het zou me na zo'n lange tijd zwaar zijn gevallen om te stop pen. Nu zal ik blijven vechten voor mijn plaats in het elftal. We hebben nog zes maanden voordat het EK begint en ik denk dat er wel wat zal veran deren in onze ploeg. Ik ben er van overtuigd dat ik nog steeds goed genoeg ben om op het hoogste niveau te spelen." UITSLAGEN HOCKEY plex niet. Daarvoor moet Oran je naar het naburige Albufeira of Vilamoura. Hoewel er in het dertig kilometer verderop gele gen Faro maar drie EK-wed- strijden worden gevoetbald en het nog van de loting volgende week afhangt waar Nederland speelt, staat de keuze voor Al bufeira als uitvalbasis vast. De Wilde. „Portugal is niet zo groot. Je kunt vanaf hier met het vliegtuig overal snel ko men." De Duitsers doen het precies zo. Die zitten straks een stukje verderop richting west kust. De Wilde had bondscoach Dick Advocaat al een paar maal te gast. In het in Moorse stijl ge bouwde, elf jaar oude complex kon de Kleine Generaal moeite loos even de zinnen verzetten op de 9-holes golfbaan of in één van de vier zwembaden. Tussen de kliffen afdalen naar het zes kilometer lange strand, het is de verbeterde uitgave van Hotel Huis ter Duin zal Advo caat gedacht hebben. „Hem be viel juist de informele sfeer. Het is luxe ja, maar geen stijve boel. De Nederlandse bevolking hoeft niet te gaan steigeren om dat het te luxe zou zijn. Trou wens, elk land dat meedoet aan het EK kiest voor comfort en rust. Niet één ploeg zal in een twee-sterrenhotel gaan zitten." Van Nistelrooij, Seedorf, Da vids, Kluivert, wie kent ze niet, lacht De Wilde. „Het zijn wereldsterren. Ik zeg als Belg eerlijk dat ik hier liever het Nederlands elftal te gast heb dan het Belgische. Dat scheelt nogal een stuk in uit straling." Hoofdklasse, vrouwen: Laren - Oranje Zwart 4- 0. Den Bosch - Rotterdam 5-3, Kampong - KI. Zwitserland 0-2, Amsterdam - Victoria 9-0. Bloemendaal - Nijmegen 1-2. HGC - Push 1-2 PAARDENSPORT Stuttgart. German Masters. CSI/CDI. Springconcours op tijd: 1 Dubbeldam (Ned) Balaboeska 0-47,74. 2. Madden (VSt) Desilvio 0-50,63. 5 Gerco Schroder (Ned) Eurocom- merce Fortaleza 0-52,46. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3259, d.d. 21.11.2003 5.9.14 17 22.23.30.34 38 42 48.52.55.56. 58.59.66.71 75 77 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Heerenveen. Wereldbeker Mannen. 5000 meter: 1 De Jong (Ned) 6.28,01. 2 Verheijen (Ned) 6.29.19, 3. Uyt dehaage 6.30,27. 4 Prinsen (Ned) 6 31,00, 5. KC Boutiette (VSt) 6.34,20, 6 Grodum (Noo) 6.35.89. 7. Dittrich (Du.), Ervik (Noo) 6.37,30. 9 Tuitert (Ned) 6.37.66. 19 Veld kamp (Bel) 6.46,36 WB-stand: 1 De Jong 300, 2 Verheijen 230. 3 Uytdehaage 195 500 m (kleine vierkamp/niet tellend voor WB): 1. Tuitert (Ned) 36.26. 2. Lalenkov (Rus) 36,45. 3 Andersen (Noo) 36.48. 4 Uytde haage 36.65. 12. Verheijen 37.23. 22 Prin sen 37.86. 32. De Jong 38,57 BETAALD VOETBAL Eredivisie RKC Waalwijk - FC Groningen 1-1 (1-0). 8 Teixeira 1-0. 57. Smit 1-1 Scheidsrechter Wiedemeijer Toeschouwers 6500. Gele kaart: Teixeira (RKC Waalwi|k). Van der Linden. Schoenmakers (FC Groningen). Programma: Vanavond: Zwolle-NAC. Willem ll-Volendam. NEC-PSV, AZ-Roda JC. Feye- noord-Vitesse. Morgenmiddag: T.vente-ADO Den Haag, Ajax-Heerenveen, RBC-Utrecht. Eerste divisie Sparta - Heracles Almelo 1-2 (1-1). 26. Rose 0-1. 39. Schenkel 1-1. 85 Hoogeveen 1-2 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers 4628. Gele kaart: Broers (Sparta), Leurink, Reekers, Wooding (Heracles) Helmond Sport - Stormvogels Telstar 3-0 (2-0) 25. Tibari 1-0, 31 Sergio van Dijk 2-0, 83 Hendriksen 3-0 (strafschop). Scheidsrechter Breda (Bel) Toeschouwers: 3600. Gele kaart Samuel (Telstar) Den Bosch - Eindhoven 6-2 (0-2). 30. Lapon der 0-1 (strafschop), 33. De Boer 0-2, 50. Jansen 2-1. 55 Biyadat 2-2. 69 Van Kouwen 3-2 (e.d.). 77 Van de Laak 4-2. 80. Van de Laak 5-2. 88. Meye 5-2 Scheidsrechter Bos sen. Toeschouwers: 2751. Rode kaart: 55 La ponder (Eindhoven) 2x geel. Gele kaart: Van de Laar. Faerber (Den Bosch) Haarlem - Excelsior 1-3 (1-2). 2. Hooyboer 1- 0, 15. Breuer 1-1, 20. Holman 1-2. 90 Van Dieren 1-3 Scheidsrechter Luijten. Toe schouwers: 1951. Gele kaart: Loovens (Excel sior). Dordrecht - WV Venlo 0-3 (0-3). 4 Van der Pennen 0-1 (e.d.). 13 Van Galen 0-2. 41. Van Galen 0-3 Scheidsrechter: Oskam Toeschou wers 1100. Gele kaart: Bevaart. Van der Heij den (Dordrecht). Van Galen (WV) Go Ahead Eagles - AGOW 2-2 (1-2). 13. De Weerdt 1-0, 19. Huntelaar 1-1. 35. Huntelaar 1-2 (strafschop). 48. Yildenm 2-2 Scheids rechter Wegereef Toeschouwers 4381. Rode kaart: 28. Kruier (GA Eagles). 52 De Vries (AGOW) 2x geel Gele kaart: Leferink. Wellen- berg (GA Eagles). Van debtee Kalezic (AGO- W) MW - Emmen 3-4 (0-2). 16 Karreman 0-1. 21 8erger 0-2, 55 Mourad 0-3. 64. Verberne 1-3. 69 Boekweg 2-3 (e.d 74. Balei 3-3, 82. Wessels 3-4 Scheidsrechter Koopman Toeschouwers: 2698 Gele kaart: Verberne. Balei (MW). Berger, Mourad (Emmen) Fortuna Sittard - TOP Oss 1-3 (1-0). 26. Van Bameveld 1-0, 74. Bokila 1-1. 85. Van der Sloot 1-2, 90 Dekhuizen 1-3 Scheidsrechter: Janssen, Toeschouwers: 3400. Gele kart: El Gaaouiri (Fortuna). Programma (vanavond): Veendam - Cambuur Ajax 11 9. 1 1 28 33-13 AZ 11 8 1 2 25 24- 9 PSV 11 7 3 1 24 27-10 Feyenoord 11 6 3 2 21 21-14 Roda JC 11 4 5 2 17 17-11 RBC 11 4 4 3 16 11-11 Heerenveen 11 5 1 5 16 11-12 Groningen 12 4 4 4 16 17-20 FC Utrecht 11 4 3 4 15 12-15 Willem II 11 4 3 4 15 14-21 RKC 12 4 2 6 14 16-17 FC Twente 11 4 1 6 13 19-23 NEC 11 4 0 7 12 13-20 NAC 11 3 2 6 11 15-16 Volendam 11 2 4 5 10 15-22 ADODenHaag 11 2 3 6 9 10-23 Vitesse 11 1 5 5 8 17-22 FC Zwolle 11 1 3 7 6 6-19 Helmond Sp. Den Bosch Sparta Excelsior WV Heracles Stormv. T. Graafschap Emmen GA Eagles TOP AGOW Veendam Haarlem Dordrecht Cambuur L. MW Eindhoven Fortuna S 15 10 16 10 16 10 15 9 15 9 15 8 2 33 34-16 3 33 34-20 4 32 39-18 3 30 24-12 4 29 36-19 3 28 32-19 5 24 27-26 3 24 23-22 4 23 21-21 6 21 35-27 6 19 25-23 6 17 24-24 7 15 16-30 9 13 16-28 7 12 14-23 8 10 11-28 9 10 17-38 8 9 14-29 8 9 17-36

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25