Er wordt weer gelachen in de Kikkerpolder SPORT ds het klikt in het team bereik je meer dan met goede spelersy Sponsor geeft rust in team Vergeer S2 UVS - Blauw Wit Zondag 14.00 uur rfballer Marco Ravensbergen blijft zijn Madjoe trouw Dubbeldam weer beste in bijrubriek Velocitas - Madjoe Zaterdag 17.50 uur Jazeker. De Hypotheker. Columbiaan gt zwemprijs ihout - De meest talentvol- emploeg van Nederland, titel heeft het competitie van De Columbiaan ge en van zwemkledingfabri- Speedo. De Voorhoutse isis van individuele presta- Aanvaller Raymond van Es ziet groeimogelijkheden voor zichzelf en voor UVS fan de zwemmers, hun re- o ten als team en 'de uitstra- m de vereniging in zwem- door Loman Leefmans oord met vechtvoetbal. Dat zegt zaterdag 22 november 2003 Aan de onderscheiding is ten officiële huldiging ge leld, op donderdag 28 no- ler. Plaats van handeling is lubhuis van De Columbi- op het terrein van de KTS Ie Leidsevaart. se straf Diao Campfens De Leidse voetballers ine Diao en Alan Campfens oor de KNVB voor respec- ijk acht en zes wedstrijden torst. Diao, speler van FC uizen krijgt deze forse straf at hij de scheidsrechter be- ie in de wedstrijd tegen schoten '97 op 12 oktober, r Campfens deelde op 2 mber een kopstoot uit aan egenstander van Concor- eyballers en Rusland rn - De Nederlandse lallers oefenen vier keer lusland ter voorberei- het olympisch kwalifi- oemooi in Leipzig, dat 5 iri begint. Na de duels in hefo (29 en 30 december) Oranje op 1 en 2 januari Apeldoornse Dynamohal f igen de Russen. ikballers lada op OS De Canadese honkbal- nd taken volgend jaar hun lisch debuut in Athene, nadese ploeg werd ver- td tweede op het Ameri- e kwalificatietoernooi, Cuba. Olympisch kampi- erenigde Staten werd in trder stadium uitgescha- leven van de acht deelne- n Athene zijn bekend: inland, Nederland, Italië, Canada, Japan en Zuid- Het achtste en laatste gaat naar de winnaar het ui Jussen Zuid-Afrika en de ar van de Oceanische icatieronde. leiden - In een druilerig regen buitje worden de aanwijzingen van trainer Hans van Leeuwen, voor weer een nieuwe variant op een aloud positiespelletje, ge concentreerd opgevolgd. Dat moet wel, want het nieuwe kunstgrasveld van UVS zorgt voor een hoog baltempo en dat maakt de training extra ver moeiend. Na afloop in de kanti ne ontlaadt het goede gevoel van gedane arbeid zich in onder linge 'dolletjes', flauwe grappen en rondjes bier. Er kan en mag weer hardop gelachen worden in de Kikkerpoider. „De sfeer was altijd al goed", bezweert Ray mond van Es. „Maar niemand zal ontkennen dat het plezier ook met de recente winstpartijen heeft te maken." Drie wedstrijden op rij gewon nen en even weinig verliespun- ten als de koplopers. Het is al weer een tijdje geleden dat soortgelijk positief nieuws bij UVS viel weg te halen. De op mars wordt mede mogelijk ge maakt door een paar jonge spe lers die definitief zijn doorge broken bij de Leidse eersteklas ser. De 21-jarige Van Es is een voorname exponent van die nieuwe lichting. „De gemiddel de leeftijd is inderdaad laag, het tweede elftal is helemaal jong en in de Al zitten enige echte talenten. Er wordt vaak kritisch gedaan over UVS, maar het gaat de goede kant op." Voor de prestaties van het eer ste elftal heeft Van Es twee ver klaringen. „De terugkeer van Walter de Kievit en de veran derde mentaliteit." Wat hij met het eerste bedoelt, ligt voor de hand. De grote, geroutineerde spits is na zijn langdurige bles sure weer van enorme waarde in de aanval. „Door hem scoor ik ook weer regelmatig. En met mentaliteit bedoel ik dat we de zelfde soort wedstrijden die we vorig seizoen verloren, nu wel winnen. We spelen nadrukkelij ker op resultaat. Soms wordt een bal domweg de bossen in gejaagd, terwijl we vroeger, ty pisch UVS, naar een mooie voetbaloplossing zochten. We wonnen van koploper Feyen- wat. Het rijtje kanshebbers op de ti tel is nog fors, maar UVS is daarin prominent aanwezig. „Toch is het woord hoofdklasse nog niet één keer gevallen. Nee, echt niet. Als we een kans op promotie krijgen, laten we die zeker niet lopen, maar voor de huidige groep is het eigenlijk nog te vroeg. Eén of twee jaar wachten komt ons beter uit, schat ik." Van Es maakte zijn eerste doel- puntjes bij Roodenburg. Bij de Kooiclub groeide hij op, tot aan de BI. „Na een dramatisch sei zoen, met nul punten uit 22 wedstrijden, ben ik overgestapt naar UVS. Dat was op hetzelfde moment dat bijna de hele club leegliep. Ik vertrok met pijn in het hart en ik kwam nog jaren daarna regelmatig bij Rooden burg. Dat is nu helemaal over. Ik ben ik een UVS'er geworden. Mijn vrienden zitten nu hier." Wat prestaties betreft viel Van Es ook bij UVS niet bepaald met zijn neus in de boter. In zijn debuutjaar bij de hoofd macht, kelderde Uit Vriend schap Saam uit de hoofdklasse, ondanks een doelpunt van hem in het beslissende degradatie duel. In zijn tweede jaar miste UVS promotie door een giganti sche voorsprong op de concur rentie te verspelen en in het af gelopen seizoen kwam het eer ste elftal een paar keer dicht bij de degradatiestreep. „Ik blijf volhouden dat niet de kwaliteit van de selectie, maar blessure leed de voornaamste reden was voor het verval. Je begint met een groep van 38 man aan de training en voor je er erg in hebt, sta je met nog maar 21 spelers op de training. Dat kost punten, zo simpel is het." Voor Van Es gaat er geen dag voorbij zonder voetbal. Hij traint drie avonden in de week, op zondag is er de wedstrijd en daar ergens tussendoor pakt hij nog één a twee potjes zaalvoet bal mee. Dat laatste zou coach Van Leeuwen het liefst verbie den. „Het feit dat ik tweebenig ben komt juist door het zaal voetbal en gezien de achter grond van de trainer (voormalig zaalvoetbalintemational) zou een verbod een beetje raar zijn. Maar we mogen het er op de training niet over hebben. 'We zijn met het veld bezig', zegt hij dan." Op zijn spaarzame, voetballoze dagen blijft zijn hobby onder werp van gesprek. Dat kan ook bijna niet anders, want Van Es werkt bij Bakker Sport in Lei derdorp waar één van zijn col lega's voor Docos 1 uitkomt. „Natuurlijk gaat het de hele dag over voetbal. En door het werk bij een sportzaak is me duide lijk geworden hoe belangrijk goed materiaal is. Je wilt toch kwaliteit aan je voeten", zegt Van Es die daarop aan een hele verhandeling houdt over het juiste schoeisel. Al of niet op fraaie kicksen, wie bij UVS zijn kop boven het maaiveld uitsteekt kan erop re kenen dat hij in de belangstel ling komt te staan van de clubs uit het zaterdagvoetbal. In dat opzicht valt het woord hoofd klasse wel met enige regelmaat bij UVS. „Ik ontken niet dat ik ooit de stap wil wagen naar Ter Leede of Quick Boys. Daar zou ik mijn werk op zaterdag voor willen verzetten. Je ziet mo menteel dat veel zaterdagclubs eigen jeugd combineren met geroutineerde spelers van bui tenaf. Voor iemand van mijn leeftijd is dus geen interesse en dat geeft ook niet. Ik wil, met UVS, de komende jaren groeien en iets moois neerzetten. Daar na zien we wel." Raymond van Es: „Er wordt vaak kritisch gedaan over UVS, maar het gaat de goede kant op." Foto: Taco van der Eb Mascha Welling urg - Op het veld staat lvereniging Madjoe uit urg eerste in de derde met nog zes wedstrijden n. De zaalcompetitie is nen met een groot verlies Vejo. Maar aanvoerder Ravensbergen ziet het jmber in voor zijn ploeg. missen ze voor de zaal- titie twee van de betere Voor Ravensbergen is lelplezier het belangrijk- of het nu goed gaat of lij blijft trouw aan Mad- zijn zesde korfbalt Ra- ;en (28) al bij Madjoe. mt hij de keuze voor ut fascinerend. „Ik ging altijd voetballen na met vriendjes." Omdat in zijn familie al lid was idjoe, begon Ravensber- met korfbal. Hoewel hij ijd een groot voetbalfan )rfbal zijn sport. Vooral itinu van functie wisse- snelle omschakeling van ig naar aanval en de maken dat hij de euk vindt. elf jaar speelt Ravensber- het eerste en ongeveer ir geleden werd hij aan- ir van het team. Volgens dat doordat hij met ie- goed kan opschieten, invoerder heeft nooit over- om weg te gaan bij Mad- üjn huis in Rijnsburg vol met roze vlaggetjes en innen. Ravensbergen en ouw Mariska kregen vier geleden hun eerste kind. ijfs c di s de belangrijkste reden Ravensbergen nooit 47 èg bij zijn korfbalclub. .y larten kwamen van men- Madjoe en de reacties vereniging waren over ladend. „Madjoe is een fa- ireniging waar ik graag n gebleven." Al zegt de vader eerlijk dat hij ook [oed genoeg was om ho- e gaan. „Ik ben altijd een 'zes-en-een-half. Als je kunt spelen, ga je mis- wat sneller weg." s speelt zowel op het s in de zaal derde klasse, "bergen heeft in het ver lok twee seizoenen twee- isse gespeeld. Volgens stuttgart - Jeroen Dubbeldam is bij de German Masters, het internationale concours hippi- que van Stuttgart, de koning van de bijnummers. Gisteren was hij met de tienjarige merrie Balaboeska opnieuw de beste in een springrubriek op tijd. De olympisch kampioen die zijn befaamde schimmel De Sjiem voor het grote werk heeft mee genomen, was bijna drie secon den sneller dan de Amerikaanse amazone Beezie Madden. De Amerikaanse springruiters mogen komend jaar meedoen aan de prestigieuze Samsung Super League. De landenploeg zegevierde in Buenos Aires en dat leverde promotie op naar de 'eredivisie'. Daaruit is Zwe den gedegradeerd. Nederland handhaafde zich, na een zwak ke start, onder meer door winst bij het CHIO van Rotterdam. Bondscoach Bert Romp was er veel aan gelegen op het hoogste niveau actief te blijven. Hij be schouwt de wedstrijden in de Super League als een voortref felijke voorbereiding op de Spe len var) Athene. heerenveen - Opgelucht, ja, dat is hij zeker. Warmonder Pascal Vergeer heeft altijd een rotsvast vertrouwen ge had in het vinden van een sponsor voor zijn schaats team. Maar zelfs hij had de laatste weken twijfels over het slagen van zijn missie. Nu is zijn wachten dan toch beloond. Team Vergeer haal de voor de rest van het sei zoen Time-Out Sport binnen als hoofdsponsor. Na het afhaken van sponsor TVM voor zijn marathon- ploeg, aan het einde van het vorig seizoen, bedacht Ver geer een uniek concept. Hij combineerde marathon en langebaan in één formatie - met Miel Rozendaal, KC Boutiette, Bertjan van der Veen en mogelijk Bart Veld kamp - en hoopte daarmee op beide fronten voldoende exposure te krijgen om spon sors binnen te halen. Maar dat duurde lang. Héél lang. In de tussentijd draaide de formatie gewoon door. Ver geer nam de kosten van de trainingen en uitrustingen voor de eerste drie voor zijn rekening. Ook daarom is de trainer annex ploegleider op gelucht. ,Als je weet hoe vaak ik de laatste maanden 'nee' heb gehoord, hoe vaak ik blij ben gemaakt en het uiteindelijk niets is gewor den. De moed is me echt wel eens in de schoenen gezakt, al heb ik dat naar de jongens toe nooit laten merken. On dertussen nam ik de kosten op me, en op sommige mo menten dacht ik wel eens dat ik daarmee wel heel veel op mijn schouders nam." Die rekeningen zouden uit eindelijk ook belanden bij de rijders, die al hadden toege zegd hun spaarcenten aan te spreken om het seizoen door te komen in het geval er geen sponsor zou worden gevonden. „De gemaakte kosten worden nu met te rugwerkende kracht vergoed en dat is heel prettig. Als je ziet met welke inzet de jon gens bezig zijn, hoeveel ze voor de sport doen en hoe graag ze willen winnen, dan verdienen ze dat ook." Om het benodigde budget voor een schaatsseizoen - zo'n drie ton - bijeen te krij gen, heeft Vergeer ook nog een sub-sponsor vastgelegd: Zwembadplein.nl, een infor matiesite voor consumenten over, inderdaad, zwemba den. „Samen brengen ze een bedrag bijeen waarmee we een goed seizoen- kunnen draaien. De kosten van de rijders worden betaald en ze krijgen nog een centje toe." De ploeg moet wel een stap terug doen. Ten opzichte van de begroting bij TVM is het budget ongeveer gehal veerd. Vergeer: „Maar dit is zeker niet slecht. We klagen niet." Bart Veldkamp maakt geen deel meer uit van de ploeg. Vergeer had hem er om per soonlijke redenen - „Ik denk dat hij meer kan dan hij nu laat zien en wil dat eruit ha len" - graag bij willen heb ben, maar dat zal niet gebeu ren. „Veldkamp had al heel sterk zijn eigen traject inge vuld en ook voor individuele sponsoring gezorgd. Als er interesse van de sponsor was geweest, zouden we met hem praten, maar die inte resse was er niet." Marco Ravensbergen: „Tweede klasse spelen is leuk, maar het moet ook te behappen zijn voor de vereniging." Foto: Dick Hogewoning hem is het verschil tussen de twee klasses groot. „Eén sei zoen degradeerden wij met nul punten." In de tweede klasse moet je ook verder reizen naar de tegenstanders. Dat is vol gens de aanvoerder een grote belasting voor een hoop men sen. Niet alleen voor de spelers, maar ook voor de reserves en de mensen eromheen. „Tweede klasse spelen is leuk, maar het moet ook te behappen zijn voor de vereniging." Toch gaat Mad joe voor de promotie op het veld dit seizoen. „Als je kampi oen kunt worden, dan moet je ervoor gaan." Vorig weekeinde begon de zaal competitie, volgens Ravensber gen de leukste vorm van korf bal. „Het veld is wat kleiner. En je hebt geen last van weersom standigheden, dus de schutters staan op in de zaal." De Mid- delmorszaal, waar Madjoe in de winter speelt, is volgens de aan voerder ook een heel goede. „Het is er niet te krap, de vloer is goed en de zaal is niet zo be nauwd." Het komend zaalsei zoen zal wel zwaar worden voor zijn team. Vooral doordat twee goede spelers niet meedoen. „Een jongen zit intern in de op leiding van de marine. Een an der redde het niet met zijn werk. Als je van de vier mannen in het team er twee moet mis sen is dat een behoorlijke ader lating." Alles hangt dus af van hoe de nieuwe samenstelling van het team zich ontwikkelt. Het teamgevoel staat voor Ravens bergen nog boven de individue le Idasse. ,,Als het klikt in een team, kun je meer bereiken dan als je een paar goed spelers hebt. Het is een kwestie van ti ming en elkaar feilloos aanvoe len." De bovenste plaatsen zijn dit seizoen niet haalbaar voor Madjoe. Ravensbergen gaat uit van de hoge middenmoot, dus ongeveer bij de eerste zes. Eerst moeten ze morgen proberen te winnen van regiogenoot Veloci tas. „Dat wordt nog lastig ge noeg." (arlvprfpntip) Als u een huis heeft gevonden dat precies aan al uw wensen voldoet, is het niet zo gek om aan uw hypotheek dezelfde eis te stellen. Leiden, Lammenschansplein 6, (071) 532 01 22 Leiden,Schipholweg la, (071) 521 08 08 Er zijn ruim 120 andere vestigingen. Bel voor de vestiging bij u in de buurt: 0800-1480 of kijk op www.hypotheker.nl -,y v.hypotheker.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23