Massale steun voor behoud van Loeki MEDIA Kogels Angela is de vliegende keep van de AVRO Kinderreclame blijft bestaan Kille liefdesvakantie voor weermi Aanslag Kennedy herdacht in docu Hilversum - RTL 5 zendt mor gen de documentaire 'De moord op John F. Kennedy, de aanslag in beeld' uit. Deze do cumentaire is gemaakt ter gele genheid van de veertigste ge denkdag van de moord op de Amerikaanse president en be vat nooit eerder vertoonde beelden van deze gebeurtenis op 22 november 1963. Bij toeval wist Abraham Zapruder deze gebeurtenis op film vast te leg gen. Op dat moment kon hij nog niet vermoeden dat dit filmmateriaal de basis van een van de belangrijkstedocumen ten van de twintigste eeuw zou vormen, bekeken door mensen over de hele wereld. RTV Utrecht in één nieuw pand utrecht - Gedeputeerde Staten (GS) van de de provincie Utrecht staan borg voor de fi nanciering van het nieuwe pand van RTV Utrecht. De re gio-omroep moet een lening af sluiten van 5,3 miljoen euro om het pand in Utrecht te kunnen kopen. Vorig jaar fuseerden de televisiezender Kanaal 9 en Ra dio M tot de regionale omroep RTV Utrecht. Nu nog werkt het bedrijf vanuit twee locaties in Utrecht en Zeist. RTV Utrecht wil het pand aan de Van Hen- geveldstraat in Utrecht aanbou wen en grondig verbouwen. Met ingang van 2004 kunnen alle bedrijfsonderdelen dan vanuit één plek werken. door Nico Postma Hilversum - Loeki duikt sinds vorige week weer op in de recla meblokken rond Z@ppelin, maar de kans bestaat dat hij volgend jaar definitief verdwijnt van de televisie. Dit zei Ster-directeur Julius Minnaar gistermiddag te gen de actievoerders Martijn Zuurveen en Jordy Prinsen, die hem dertigduizend digitale handtekeningen overhandigden in een poging Loeki te behou den. Het grote aantal steunbetuigin gen is de afgelopen maand ver zameld via de website www.redloeki.tk die volop aan dacht kreeg in de kranten, op radio en tv. Behalve het dikke 'Loekiboeki' hadden de Amster damse studenten gisteren cheerleaders uit Zoetermeer meegenomen, een Loekitaart laten bakken en de dierenam bulance uit Baarn opgetrom meld, waarin een gewonde Loe- kiknuffel op een brancard werd vervoerd. Op de stoep van het Ster-ge bouw in Hilversum eiste het duo dat Loeki in ieder reclame blok terugkeert Het antwoord was een beetje teleurstellend, want Minnaar zei dat de Ster nog steeds nadenkt over de toe komst van Loeki. „We weten het nog niet precies, maar het zou kunnen dat Loeki ver dwijnt", aldus Minnaar. Als troost overhandigde de Ster-di recteur de actievoerders een vi deoband met daarop driehon derd Loekifilmpjes. „We blijven hopen dat Loeki blijft. Zo niet, dan staan we hier in 2004 weer. U bent dus ge waarschuwd", kondigde Zuur veen 'namens het Nederlandse volk' aan. Het duo had niet ver wacht zoveel digitale steunbe tuigingen te krijgen, laat staan zoveel media-aandacht. Zuur veen: „Iedereen heeft kennelijk wel wat met Loeki. Het is iets unieks, waarmee de Ster zich kan onderscheiden van de re clameblokken op de commerci ële zenders. Het fleurt de recla me op, waardoor mensen niet wegzappen. Waarom moet iets dat goed is eigenlijk weg", vraagt Prinsen zich af. Loeld is tweeënhalve maand van de buis weggeweest, omdat de reclameblokken te vol wa ren. Maar Minnaar heeft de leeuw nauwelijks gemist. „Ik vond de actie een beetje voor barig", zegt Minnaar. Iets wat de actievoerders niet met hem eens zijn. „Er verdwijnt zoveel door de achterdeur en wij wil den actievoeren voordat het te laat is." Intern wordt bij de Ster serieus gedebatteerd over de toekomst van Loeki. De leeuw is ruim dertig jaar geleden bedacht om reclame aanvaardbaar te ma ken. Aan de ene kant vinden ze bij de Ster Loeki een tv-icoon die symbool staat voor de Ne derlandse televisiecultuur. Maar de Loekifilmpjes zijn aan de andere kant vreselijk duur en schieten hun doel voorbij, want ook zonder de ouderwetse Loeki wordt evenveel naar re clame gekeken. De Ster ziet daarom meer heil in het op poetsen van de Gouden Loeki, de jaarlijkse publieksprijs voor de beste reclamespot. Martijn Zuurveen en Jordy Prinsen willen Loeki terug op de buis en overhandigen dertigduizend digitale steunbetuigingen aan Ster-dir Julius Minnaar. Foto: Ton Kastermans Vijf weken lang cabaret bij VARA Hilversum - Mike Boddé bijt za terdag het spits af van een nieu we reeks cabaretprogramma's van de VARA. De omroep zendt vijf weken achter elkaar caba retregistraties uit om 23.05 uur op Ned. 3. Na de show Alles is kampioen van Boddé volgen Sara Kroos met Honger, Guido Weijers met Oxymorron, Droog Brood met Teer en Jochem My- jer met Adéhadé. Dj's 538 tekenen bij bij Radio 538 Angela Groothuizen is hét ge zicht van de AVROZe doet dit televisieseizoen meer program ma's dan ooit. „Als ze haast heb ben, komen ze bij mij uit." Maar nog steeds knaagt af en toe die onzekerheid. „Ik vraag me soms afwanneer ze erachter komen dat ik eigenlijk niks kan. Ik zie mezelf ook nooit graag terug op televisie. Wat een ouwe taart, denk ik dan. Wie wil daar nou naar kijken?" Hilversum - Terwijl Jeroen van Inkel met zijn werkgever in de clinch ligt, verlengden de dj's Jeroen Nieuwenhuize, Niels Hoogland, Tim Klijn, Barry Paf, Lindo Duvall en Wessel van Diepen deze week hun contract bij Radio 538. Eerder dit jaar sloot het station al nieuwe overeenkomsten met Edwin Evers, Rick van Velthuysen en Dennis Ruyer. Directeur Lex Harding van Radio 538 zegt: „Goede deejays zijn van levens belang voor een radiostation. Van touwtrekken om deze po pulaire jocks heeft 538 voorlo pig geen last meer." Sportquiz met Victor Reinier Hilversum - SBS 6 start zater dag met een sportquiz Klaar voor de start. Onder leiding van Victor Reinier strijden twee vas te teamcaptains Harace Cohen en Marcel Verreck tegen elkaar. Ze beantwoorden vragen en worden uitgedaagd door be kende sporters. De captains worden bijgestaan door een be kende oud-sporter en een kijker die wil stoppen met roken. De oud-sporter speelt wekelijks om duizend euro om zo de kas van een sportvereniging te spekken. De stoppende roker kan een sportschoolabonnement win nen. Het programma (zaterdag, 19.30 uur) is onderdeel van de campagne Starten met stoppen. VARA Laat met Klaas van Eerden Hilversum - Cabaretier Klaas van der Eerden vervangt tijde lijk Dolf Jansen als presentator van VARA Laat. Dolf Jansen duikt met Hans Sibbel de thea ters in voor een groot aantal voorstellingen van de oude jaarsconference, die op 31 de cember bij de VARA wordt uit gezonden. Hij keert begin vol gend jaar terug bij de late-night show. Van Eerden (1975) won in 1999 het Amsterdams Klein kunst Festival. Momenteel staat Van Eerden in de theaters met zijn tweede programma MIX. Onlangs presenteerde hij Kin deren voor kinderen. Winnend hoorspel Holland bij RVU Hilversum - Het RVU-hoorspel Familie Holland van regisseur en schrijver Bert Kommerij won afgelopen maand in Berlijn de eerste prijs van de Prix Europa in de categorie radio drama. De RVU herhaalt morgen één van de vier afleveringen van dit be kroonde hoorspel: om 16.00 op 747 AM en vanaf middernacht op Radio 1. Familie Holland gaat over eeogemiddeld Ne derlands gezin in een nieuw bouwhuis en probeert te lijken op de hoorspelen uit het verle- door Mischa de Bruijn Hilversum - Net na de uitzen ding van de nationale finale van het Junior Songfestival, in sep tember, wankelde het zelfver trouwen van Angela Groothui zen (44) ook eventjes. Er was van alles misgegaan: een gene rator viel uit, de uitslag kwam met vertraging. Dus moest ze improviseren. „Ik lulde de tijd vol, en legde nog maar eens uit hoe de punten telling in z'n werk gaat. Toen de uitslag er eindelijk was, stond er iemand te gebaren dat we uit de uitzending moesten. Maar ik wilde het winnende liedje nog een keer laten horen! Dus heb ik die kinderen snel bij elkaar gezet", zegt ze, terwijl ze op staat en voordoet hoe dat ging, druk gebarend en heen en weer dribbelend. „Toen ik naar huis ging dacht Hilversum - Vandaag, op de In ternationale Dag van de Rech ten van het Kind, brengt BNN een aangrijpende documentai re over kindsoldaten in Colom bia. Programmamaker Gideon van Aartsen vloog met Simone Cobben naar Colombia, waar zij twintig jaar eerder ter wereld kwam. Als baby van zeven maanden werd ze geadopteerd door een Nederlandse familie. Onlangs ontving Simone een uitnodi ging van de kinderrechtenorga nisatie Save the Children om twee weken door haar land van herkomst te trekken. Zo kan ze een vergelijking maken tussen haar leven als meisje in Neder land en dat van haar leeftijdge nootjes in Colombia. Het verschil is groot. Colombia wordt verscheurd door een bloedige burgeroorlog. Meer dan 14.000 kinderen tussen de acht en achttien jaar worden gedwongen mee te vechten in deze ingewikkelde oorlog, ook wel La Violenca genoemd. Link se rebellenlegers als het FARC en de ELN, ultrarechtse para militaire organisaties en het Co lombiaanse leger - dat vaak sa menwerkt met de paramilitai ren - maken er een puinhoop van in het land. Save the Children hoopt met deze documentaire tv-kijkend Nederland bekend te maken met het lot van kindsoldaatjes, die op allerlei manieren geron seld worden om mee te vechten met deze groepen. Ze krijgen geld aangeboden, moderne kle ding of mobieltjes. Vaak heb ben ze niet eens een keus, maar kunnen ze kiezen tussen een kogel of het zelf moorden van vaak onschuldige slachtoffers. Simone praat tijdens haar reis den, maar doet het meest-éenmeLex-kindsoldaten, die haar ken aan een afleveringuïteen gruwelijke verhalen vertellen, moderne soap. Zo vertelt een 16-jarige ex-rebel kan worden. Nu moet ze ie aandacht verdelen. Ze is vliegende keep van de A\ beaamt ze. „Ik word altijijs vraagd om gaatjes te stop mi Ik ben een generalist gew ik kan amusement doen, pjC ook kunst. Als ze haast h( biji komen ze bij mij uit. Ik ki30 ook wel eens de kritiek d; °u veel tegelijk doe, en me b op één ding kan concent C) *ir« Gezicht s.3 Toch zegt ze meestal ja.Wii niet dat ze om me heen k ie nen. Bovendien ben je hi 9Q1 kwetsbaar als je maar eei twee programma's hebt. o.C ik doe het ook om veel g< p a verdienen. Een beetje w< gela Groothuizen is nu h zicht van de AVROEven ze zich in die status wel 11 -1 dreigd gevoeld. „Vorigja j werd Rolf Wouters binne ror haald. Ik vond het een aa|9.5 winst, maar ik dacht wel BC fuck a duck, ik ben toch "a amusement? Nu zit hij zijo c programma, ja." Vai Ze krabt zich ook achter oren als ze hoort dat coll Ier presentatoren contractei en i drie jaar of meer krijgen, «cl moet buffelen voor een c tract van één of twee jaai zou mij als omroep lang me binden. Maar ik mag Art klagen natuurlijk, ik heb li* hartstikke lekker. En wel vrouw van 44 kan er nou ide meer zeggen dat ze zove "ar televisie doet?" jv Vluchtelingenkinderen met ballonnetjes, waarop zij zelf de rechten van het kind hebben geschreven. Foto: GPD/BNN dat hij zijn lef moest bewijzen door een ongehoorzaam meisje te vermoorden. Een 15-jarige ex-paramilitair vertelt hoe hij iemand om het leven moest brengen en vervolgens het lijk in stukken in een afvoerpijp moest stoppen. Jonge meisjes moeten met paramilitairen naar bed, maar ze mogen niet zwanger worden. Gebeurt dat toch, dan wordt ze gedwongen tot een abortus of zelfs ver moord. Toch gloort er hoop, tijdens een HBezoek van Simone aan vluch telingenkinderen laten zij en thousiast ballonnetjes zien, waarop zij zelf de diverse rech ten van het kind hebben ge schreven. Ook praat Simone met de 8-jarige Tatiana, die op school leert hoe ze straks uit handen kan blijven van de ge wapende groepen. Simone brengt eveneens een bezoek aan de moeder van de ontvoerde presidentskandidate Ingrid Betancourt, Yolande. Zij zet zich al meer dan 44 jaar in voor de rechten van straatkin deren en steunt het werk van Save the Children. Het werd een bijzonder bezoek, omdat Yolande twee dagen voor het interview een videoband van haar dochter kreeg, waarop te zien was dat Ingrid nog in leven is. Jonge kijkers trekken voor een documentaire is vaak een helse klus. BNN Warzone Colombia: Kogels contra Kinderrechten is echter een goed voorbeeld van hoe het kan; Het is geen stan daard documentaire met saaie muziek en een eentonige voice- over. Ook de speciale manier van filmen maakt BNN Warzo ne interessant om naar te kij ken, óók voor jongeren. Rianne Vaartjes BNN Warzone Colombia: Kogels contra Kinderrechten, Neder land 2,21.45 uur ik: dit is helemaal niks. Het werd steeds slechter in mijn hoofd. Tot ik een sms-je kreeg: 'het was fantastisch'. De vol gende dag zeiden mensen op straat dat het ouderwetse tele visie was en dat ik het geweldig had gedaan. Ik heb het daarna teruggekeken, en het was hart stikke goed." Het dieptepunt bereikte ze en kele jaren terug, tijdens de op namen van een aflevering van het culturele tv-programma Smaak. Het was in een periode dat ze niet lekker in haar vel zat. „Het bleef tijdens een interview heel elitair, het lukte me niet om op zo'n niveau te komen dat het voor mijn moeder ook leuk was. Ik voelde het naar mijn voeten zakken. Ik wist: dit is kut, terwijl met het program ma verder niets mis was. Zo verschrikkelijk! Een tijdje was m'n scherpte weg. Angela is d'r lef kwijt, kreeg ik te horen. En ze hadden gelijk." Ze is over dat punt heen. „Ik heb het weer helemaal terug. Ik weet nu eigenlijk ook wel dat ik wel wat kan. Mijn talent? Ik kan improviseren. En als ik met mensen praat, voelen ze zich veilig. Zo'n imago heb ik ook: bij Angela komt het wel goed. Als mensen zich goed voelen, krijg je ook meer van ze te zien." Waardevast Sterrenbeurs vond ze wel grap pig. Het maakte haar naar eigen zeggen niet uit hoe hoog haar Angela Groothuizen maakt dit jaar meer televisieprogramma's dan ooit. Foto: GPD/Phil Nijhuis aandeel zou uitvallen in deze internethandel in beroemdhe den. Maar toch. „Mijn vriend belde een dag na de start van Sterrenbeurs: je staat hoog. Ik bleek waardevast. Ik vond het wel leuk, vooral omdat we met die soapsterren zo'n klatergoud hebben tegenwoordig. Ik heb het verder niet gevolgd hoor." Bij het tv-publiek heeft ze wel wat krediet opgebouwd.Als een programma niet goed is, geven ze niet mij de schuld, maar vinden ze het sneu voor me. Dan zeggen ze: wat zielig voor Angela dat ze zo'n pro gramma moet doen. Ik bereik een breed publiek en haal goe de kijkcijfers. Rond het miljoen en over het miljoen, dat is de categorie waar ik bij hoor." Groothuizen doet cüt televisie seizoen meer programma's dan ooit. Ze heeft sinds kort haar ei gen middagshow, Angela Co, in januari begint een nieuwe serie Vaders en ze presenteert daarnaast een flink aantal een malige programma's, zoals het Junior Songfestival en het Gou den TeleVizier-Ring Gala. „Het lastige aan het presente ren van veel verschillende pro gramma's is dat ik steeds weer met andere mensen werk, an dere producers. Ik ben niet een presentator die binnenkomt en even een tekst voorleest. Ik moet altijd even knokken om mijn stempel er op te drukken. Soms voel ik me zo'n ka. Dan wijs ik: jongens dit is niet goed en dat niet. Of ze proberen me te vertellen dat ik iets niet fluis terend in de camera moet zeg gen. 'Presenteer jij of presen teer ik', zeg ik dan." Als ze een van haar program ma's thuis terugziet, maakt ze notities. „Dan pak ik een pa piertje en schrijf ik op wat ik er van vind. 'Waarom is het zo donker?' 'Begrijpen we dit?' 'Waarom zat dat en dat er niet in?' Die aantekeningen gebruik ik tijdens de redactievergade ring." Ze vindt dat er shows op televisie zijn die te veel uit de losse pols worden gemaakt „Je ziet soms te veel ongein. Weet je waarom Kopspijkers zo goed is? Omdat het helemaal is uitge schreven." Ze zou wel eens één program ma willen hebben waar ze zich helemaal op kan storten, waar mee ze een echt kijkcijferkanon Hilversum - Kinderzender Z@ppelin wordt niet reclame vrij. Staatssecretaris Medy van der Laan van Mediazaken voelt niets voor een experiment met een reclamevrije periode. Daar mee gaat de bewindsvrouw in tegen de wens van de meerder heid van de Kamer. Op voorstel van SP-Kamerlid Agnes Kant vroeg de Kamer vorig jaar om een experiment met reclame vrije kindertelevisie bij de pu blieke omroepen. Volgens Kant is reclame schadelijk voor kin deren. Van der Laan meent echter dat wetenschappelijke studies naar de schade van op kinderen gerichte reclame el kaar tegenspreken, zodat ze daar geen duidelijke argumen ten uit kan halen om het recla mevrije experiment te steunen. Bovendien blijkt dat kinderen iH .3! erin .20 veel reclame zien ror e C gramma's die niet voor 05 doeld zijn en bij comi tv-omroepen. Mocht de ke omroep via Z@ppel reclame uitzenden, d< kinderen nauwelijks mil ja clame. Als laatste argui 21 gen het experiment der Laan aan dat de omroep dan vijftien ro aan reclamegeld misl|Do J OR, Piet Paulusma. Foto: GPD Het is koud aan de Turkse kust. En die informatie komt van een weerman, dus het zal wel waar wezen. Privé toont foto's van in ferme winterkleding gehulde PIET PAULUSMA met zijn nieu we liefde ASTRID RODEN BURG. Op hun liefdesva kantie aan de kust van Tur kije wisten ze het zeker: zij gaan samen verder. En zo heeft Privé dus toch gelijk gekregen. Een half jaar ge leden zagen ze de bui al hangen: de SBS-weer- meneer ging vreemd. Maar toen ontkende PAU LUSMA de aantijgingen in alle toonaarden. Nu geeft hij toe: met ASTRID begin ik een nieuw le ven. Privé is sowieso op dreef deze week met belang wekkende onthullingen. Zo blijkt dat WILLEM - ALEXANDER ooit 'fuck' zei tegen niemand min der dan PRINSES DIANA. Schande natuurlijk, daarom staat van het gewraakte woord alleen de eerste letter in de kop. Waarom gebruikte onze kroonprins het 'F'-woord tegen zo'n keurige gla- mourprinses? Eén en ander had plaats in 1988 toen onze toe komstige vader des vaderlands nog in aan het At lantic College in Wales studeerde. Hij was te gast op een diner in Buckingham Palace. Ze waren nog maar net aan het voorgerecht bezig of onze onhandige prins liet al een lepel vallen. „Fuck", zei hij spontaan. Waarop DIANA vreselijk moest lachen. Uit het verhaal blijkt trouwens dat ook )R< QUEEN ELIZABfe aanwezig was bi oc ner. Maar die ko 0 R, weer niet om lat !3-3 Misschien was h eerste keer dat ze.05 dat woord werd -15 fronteerd. lo9- Weekend komt week te laat met haal over deLar itoi tandarts van de 'c°< die iets hoogs is ®Bg Scientology-kerl ir. 21 rel van GREET 1 -set MANS-allure. Maar opzienbarender is ee kadertje in het verhaal waarin wordt gem WILLEM-ALEXANDER geen frequent tan bezoeker is. „Zeker sinds de prins sigarei roken - soms meer dan een doosje per di z'n tanden er erg op achteruit gegaan", v |j>T Weekend, die des prinses gebit kennelijk heeft kunnen bestuderen. LOUIS VAN GAAL gaat trouwen met zijn schreeuwt Weekend verder. Maar Story i toiia punt genuanceerder. Dat heeft een exclu terview met de voetbaltrainer gehad. „Ik exp dat ik met TRUUS ga trouwen", zegt hij «oor. Allemaal leuk en aardig maar het wachtel tuurlijk op de Privé van volgende week. IWp, verklaart RUDIFALKENHAGEN dat zijn 3" Fabriek niet leuk was. Je kunt het elke wefeg. zien, maar je wilt het natuurlijk van de n#" var horen. rtvai Ton Ouwehand

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12