Alecto slaat gaatje met concurrent LOHC SPORT Jan Maarten Heideman kan zijn geluk niet <f Van Goozen maa* stap richting de t Catwijck koploper na zege op Noordwijk Het zit DIOK niet m\ voor en tijdens het du Luijendijk verrast zichzelf Voorhout beslist Bollenstreekderby bij Hisalis in slotseconde HDC 988 maafldag 17 november 20 Jos Douma (liggend) scoort op aangeven van Tijmen Voet de 2-1 voor Alecto. Foto: Eric Taal Graaf slalomde na een aanval over rechts de cirkel in, gaf af aan Evert Nater, die niet meer kon missen. In dezelfde afdeling hielden de puntgelijke middenmoters Roomburg en Forward elkaar met 2-2 in evenwicht. „We heb ben het aan onszelf te wijten dat het slecht een gelijkspel werd", lichtte verdediger Bob Kruis toe. „We starten overtui gend, maar in de tweede helft hebben we Forward te veel la ten hockeyen." Jasper Staal te kende voor de twee Leidse tref fers. Na de pech vorige week thuis tegen IJssel had Forescate in de slotminuut ditmaal het geluk aan zijn zijde. Een wanhoops schot van Jasper Visser na een een-tweetje met Philip de Lima verdween achter keeper van Zoetermeer, waardoor de Voor- schotense ploeg met 4-3 zege vierde. Forescate had het mees te recht op de drie punten. In de scherp gespeelde eerste helft bezorgde Sander Briedé zijn ploeg via twee corners een 2-0 voorsprong. Concentratiever lies leidde ertoe, dat Zoeter meer met een man minder toch tot 2-2 kon terugkomen. Briedé voltooide zijn hattrick, maar opnieuw hielden de Voorscho tenaren de deur achterin niet dicht. Tot de bevlieging van Visser berustte Forescate in het gelijkspel. In dezelfde afdeling van de tweede klasse ging Leid se Studs met 7-1 onderuit tegen het Haagse HDS. Maurick Cra mer maakte de treffer voor de studenten. „Vooraf had ik vrede met een gelijkspel tegen Tempo'34", antwoordde coach Dem<Graaff van derdeklasser Catwijck op de vraag of de 1-1 tegen de Rot terdammers terecht was. .Ach teraf heb ik dat niet. We hadden veel meer kansen en speelden ze in de tweede helft vrijwel van de mat." Mike Boudewijns bracht de kustbewoners in de tweede helft langszij. Wouter de Mol verzuimde de vrijstaande Graaff voor de eindzege in stel ling te brengen. De spits ver koos zelf te schieten en knalde op de paal. In dezelfde afdeling ging HC Alphen in de streek- derby met 6-0 ten onder tegen de koploper Nieuwkoop. De Bollenstreekderby in de vierde klasse tussen Hisalis en Voorhout werd in de slotsecon de met 4-3 in het voordeel van de gasten beslecht. „In de eer ste helft hadden we aanloop problemen, maar in de tweede helft waren we de betere ploeg", luidde de toelichting van Hisalis-aanvoerder Martijn van Minderhout. „Als ik eerlijk ben zat de 4-3 voor Hisalis er eerder in, dan die eindstand voor ons", bevestigde Voor hout-captain Mark Nooij de le zing van zijn Lissese collega. De gasten namen tweemaal door Maarten van Hoorn een voor sprong. Direct na de pauze ver ruimde Rolf den Blanken de marge. De thuisclub kwam via Guus van de Padbosch, Paul van Velde en Patrick Peeters sterk terug. Bart Wehkamp maakte voor Voorhout de ge lukkige, beslissende treffer. In dezelfde afdeling moest Al kemade, de nummer twee van de ranglijst, Spijkenisse met 5-2 laten voorgaan. Pim Slot bracht met twee doelpunten van de spanning eventjes terug. Noordwijk was in en tegen Bleiswijk met 6-1 kansloos. Joost le Clercq maakte het doel punt voor de kustbewoners. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockeygolf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 door Peter Klein VROUWENHOCKEY - Het belang van de wedstrijd tegen het laaggeklasseerde Geel Zwart was voor Alecto duidelijk. De formatie uit Leiderdorp had in Veghel echter een slechte dag en verloor met 4-1 Alecto ging nog wel uitstekend van start en schiep zich meteen kansen. De mooiste ervan kon Evelien Vos echter niet over de lijn krijgen. Pas na tien minu ten verscheen Geel Zwart voor de eerste maal op de helft van de Leiderdorpsen. Het was di rect raak. Alecto zakte als een kaartenhuis in elkaar, zeker toen Paulien Schenk een riante mogelijkheid op de gelijkmaker hoog overschoot. Geel Zwart kreeg niettemin slechts drie kansen en benutte er opnieuw twee voor de 3-0 ruststand. ruststand neer. Muriël van Beek kreeg treffer nummer vier op haar naam, waarna Noord- wijk middels Maureen Assel- bergs iets kon terugdoen. An- niek van Gennip zette voor. In dezelfde afdeling beschikte Leidse Studs eindelijk niet al leen over een compleet team, maar vooral over de broodno dige nieuwe keepster. Bezoeker Haarlem heeft dat geweten, want het verloor met 5-2. Na de 2-2 ruststand via twee doel punten van Saskia Jitte, liepen de studentes door Stephanie Hofstad, een comer van Jessy van den Boomen en een schier onmogelijke lob over de Haar lemse keepster van Tessa van den Boomen naar de eerste grote zege uit. In de vierde klasse ging Hisalis met 1-0 nipt onderuit tegen Abcoude. Na de rust bleef bij Alecto het gevoel, dat zelfs drie punten er nog steeds in zaten. De ploeg van coach Maurits Eikenhout speelde alles of niets, schiep een achttal honderd procent kansen, maar was andermaal niet trefzeker. Pas nadat Geel Zwart via de voet van Frederi- que van Kauuwen op een soli de 4-0 was gekomen, konden de Leiderdorpsen iets terug doen. Maud Schreuder scoorde uit een pass van Van Kauuwen. De 17-jarige Bente Schöttel- ndreier uit de Al-selectie debu teerde in de tweede helft zeer verdienstelijk in de hoofd macht van haar club. Roomburg legde in de eerste klasse een van haar beste wed strijden van het seizoen op de mat en boekte een nuttige 2-1 overwinning in Amsterdam op het lastige VW. De uitblinken de keepster Mariëlle Basart bleek een grote sta-in-de-weg voor de Mokumse formatie en capituleerde maar een maal. Lisette Kole zorgde voor de 1-0, Ellen van der Zalm kreeg een beloning voor haar sterke spel met het tweede doelpunt. LOHC speelde volgens coach Jan Smid een 'heerlijke wed strijd' tegen HDS, dat een 4-4 eindstand kreeg. Wikke Nijland stond tien weken droog in de competitie, maar hervond gis teren haar scorend vermogen. Ze zorgde eerst voor de 1-1 en bouwde na de 2-1 door Marjo lein Damen de score voor LO HC uit naar een 3-1 voor sprong. Rond de pauze had be zoeker HDS het beste van het spel, hetgeen resulteerde in twee doelpunten. Opnieuw zette Nijland LOHC op voor sprong en voltooide ze haar hattrick. HDS profiteerde ver volgens van een ernstige hoofdwond bij spits Wietske Hermes, die naar het zieken huis werd afgevoerd. In dezelfde afdeling verloor Fo rescate in Delft met 2-1 van Ring Pass. Mascha Kimman worstelde zich langs liefst acht speelsters om voor de 1-0 voor sprong van het Voorschotense team te zorgen. In de tweede klasse was HC Alphen met 5-0 verlies kansloos bij het jonge sterrenteam van Zoetermeer. De op 4-1 afgesloten kustderby tussen Catwijck en Noordwijk leverde bij de Katwijkers maar weinig gejuich op. Het verlies van koploper Terriers bij Weesp des te meer, want met de drie punten tegen Noord wijk bereikte Catwijck de eerste plaats in de derde klasse. Het duel was in de eerste helft al beslist. Alice van Duin uit een pass van Ivy van der Werf, San dra Bos uit voorzet van Patricia Noort en opnieuw Van Duin uit een comer zetten de 3-0 Den Haag met 19-12 te sterk door Pleter van der Vliet rugby - DIOK verloor met 12- 19 van Den Haag. Gelukkig voor de Leidse rugbyclub komt de vierde plaats door dit verlies niet in gevaar, omdat concur rent Amsterdam in Castricum een gevoelige 58-5 nederlaag leed. Het zat DIOK tegen Den Haag niet mee. Nog voor de wedstrijd begon, meldde scrumhalf Nils Dirkse zich na de warming-up af bij coach Robert Broers met een kuitblessure. Omdat vaste waarde Stefan Ong nog steeds niet beschikbaar is, moest Broers terugvallen op stand-in Roger Scheffer, die al een wed strijd in de benen had. Ook fly- half Karl Heinz Hellmann was nog niet speelklaar. Voor hem speelde Mare Schoon. Het was een slecht begin voor het treffen met de lijstaanvoer der, die er vanaf het eerste fluit signaal vol in vloog. DIOK zag zich gedwongen overtredingen te maken om de Haagse daden drang te temperen. Daardoor kreeg Jop Wolff wel twee keer de kans om met penalty's DIOK op een 0-6 achterstand te schoppen. Via een try liepen de bezoekers uit naar 0-11. De aanhoudende regen maakte van de wedstrijd een waar spektakel. Vooral de snelle drie kwarten van beide ploegen, die voor de aanvallende impulsen zorgden, vielen op het spiegel gladde veld keer op keer ten prooi aan glijpartijen. Zat het DIOK op voorhand al niet mee, ook de wedstrijd zelf verliep on gelukkig: routinier Marcel van Loon moest afhaken met een knieblessure, met als gevolg dat het balbezit vanuit de line-out uiterst schaars werd. In de scrum liet DIOK zich meerdere malen verschalken door gretige oppositie, die de druk bleef opvoeren. Met name de acties tussen Scheffer en Schoon kwamen hierdoor niet uit de verf. In de tweede rondgang leek de thuisploeg niets te hebben ge leerd. De lijstaanvoerder bracht smaakmaker Aron Falloon in het veld en de bonkige'li Zeelander scoorde direc vlak na de derde pen^l Wolff. Vanaf dat momei vond DIOK zich enigst stoomde op richting aa helft. Een geweldige lót vanuit de driekwarten we wel afgestopt, maar de ra gekomen voorwaartsen 1 gretig genoeg om de j over te nemen. Haico v phen was de laatste die 1 in het scoregebied bei voor 5-19. Schoon convei naar 7-19. Maar in plaats van d drukken, liet DIOK ziel vastzetten op eigenhelft, de snelle vleugelspelers laatste man van de Hag geselden de Leidse de! maar scores bleven uit. 1 OK in het slotakkoord ni keer vanuit de verdedig snelle Thijs Verheijen h dienen. Een pass op ma: de tot een try en de eind 12-19. In Delft leed The Basse onverwachte 15-6 nederl gen DSR-C. Na een serie wedstrijden ontbrak he Bassets aan zelfvert Geen moment waren senheimers in de wedsl aanvallen werden niet ge e! gespeeld en spelers kon kaar maar moeilijk vinde je het goed bekijkt, mag dit soort teams absolüi verliezen", zei Rob van a den. „Maar er zat he niets in." Na twee penalty's v< Heijns, stond de teller 5-6 in het voordeel van»., zoekers. Maar in de 1 helft bleef daar na drie v van de Delftse student! T de stand van 15-6 niegr van over. De vrouwen van DIOK 11 met 44-0 van Lady Q Groningen gebruikten d sen de wedstrijd om spe nen en looplijnen uit te ren met het oog op dei helft van de competitie DIOK scoorden Makai (2), De Wachter (2), B Savelberg, Rovers en Van e Hoogmadese tiende op vierkamp schaatsen - Helen van Goozen heeft haar kwalificaties voor de eerste wereldbekers volledig waar gemaakt. In Erfurt klokte de Hoogmadese in de Gunda Niemann Stimemann Halle de zevende tijd (4.12.36) op de drie kilometer. „Ik had dit niet ver wacht. Ik vond de 4.15 die ik tij dens de NK afstanden reed al snel." Langzaam maar zeker nadert Van Goozen, die de af gelopen twee jaar een zware vormcrisis doormaakte, de we reldtop. Claudia Pechstein, der de in Erfurt, was ruim vier se conden sneller (4.08.10) dan Van Goozen. Friesinger won. „Ik had in Daniela Anschütz een goede tegenstandster. Zij opende snel. Ik reed vervolgens een vlakke race; rondjes 32, 33 en ik eindigde in 34.1." week in Hamar steller Goozfen nog iets teleur. nog redelijk kapot van afstanden, was het gevoi t De afgelopen week heb, goed getraind." Van j had in Erfurt genoeg a jjk een goede drie kilomete j< den, ondanks dat ze 9 1 kwam op de kleine vie Det „Ik hoorde dat vrijdag p bi namarie Thomas zegdt e toen ze mij vroegen heb rsi even getwijfeld. Met het l I NK allround is het toe aa geweest dat ik het heb |hc Mijn 1500 meter was w irc der, maar ik reed met ik goede 1000 meter." Goozen eindigde op H kamp als tiende. door Lukas van de Wetering Nijmegen - Jaco Luijendijk heeft tijdens de Zevenheuve- lenloop een eind gemaakt aan een kwakkelperiode. Dezelfde atleet die twee weken terug met een onwillige enkel uit stapte bij de Floracross in Bo skoop, liep gisteren in Nijme gen een dijk van een 15 kilo meter. De Leidenaar verraste zichzelf met een tijd van on der de 48 minuten, goed voor de 24ste plaats in de sterk be zette stratenloop. „Door mijn enkelblessure heb ik niet optimaal kunnen trai nen, dus ik ben hier dik tevre den mee", zei Luijendijk, die nooit een snellere 15 kilome ter liep. „Misschien stond ik doordat ik even gas terug moest nemen juist goed uitge rust aan de start. Daarnaast bevielen ook mijn nieuwe schoenen me goed." Luijendijk liep in Nijmegen een goed opgebouwde race. De eerste vijf kilometer bouw de de pupil van trainer Bram Wassenaar wat reserve in, waardoor hij in staat was te op te rukken in het sterke lopers- veld. „De laatste kilometers zijn natuurlijk altijd moeilijk, maar het voordeel in Nijme gen is dat het de laatste vier kilometer licht omlaag loopt. Dan is het gemakkelijker het tempo vast te houden." Met dit resultaat op zak gaat Luij endijk zich voorbereiden op de marathon van Rotterdam, waar hij op 4 april zijn debuut maakt op de klassieke afstand. Luijendijks clubgenoot Jaap van Duijvenvoorde is al een ervaren loper op de marathon, maar de veteraan kon niet tip pen aan de tijd van zijn jonge re clubgenoot. Van Duijven voorde liep wel onder de 50 minuten. Vlak achter Van Duijvenvoorde eindigde Ralph Apeldoorn net boven de 50 minuten. Daarmee eindigden de beide Leidse atleten ruim voor Hans Wubben uit Roelof- arendsveen. De loper van AAV '36 liep een tijd ruim boven de 52 minuten. René van Dijke eindigde in het Noord-Brabantse Oosterhout als zesde bij de Scorpio-cross. De atleet van Leiden Atletiek liep over het modderige par cours een tijd van 34.30 minu ten over 10 kilometer. Zijn clubgenoot Dave Klink eindig de op de korte cross als vijfde. Jan Kortekaas kwam bij de Wegenerloop in Rotterdam met ruime voorsprong als eer ste veteraan aan. De Vener verbruikte op de 10 kilometer over de Rotterdamse wegen 32.45 minuten. door Peter Klein ïh Opvallende rol voor Katwijker Ralf Zwitser mannenhockey - Het kwartje kon gedurende de gehele derby beide kanten opvallen, maar ver in de tweede helft sloeg de Lei- derdorpse thuisclub Alecto toch toe. De koploper in de eerste klasse versloeg aartsrivaal en naaste concurrent LOHC met 4-2. „Uiteindelijk op rendement ge wonnen", zei Alecto-aanvoer- der Thijs Rottier. „LOHC had meer kansen, maar greep ze niet. De paar mogelijkheden die wij kregen, hebben we wel be nut. Het bleef heel lang 3-2 in ons voordeel. Als het een gelijk spel was geworden, was ik ook tevreden geweest." Pas twee minuten voor tijd deelde Alecto de genadeklap uit. „Een pijnlijke nederlaag", vond LOHC-coach Peter van der Meer. „Vooral, omdat we meer hockeyend vermogen hadden. We hebben een jonge ploeg, de spelers van Alecto zijn gemid deld zo'n drie jaar ouder. Dat zag je terug bij de kansen die we kregen. We moeten nog doeltreffender worden. Alecto kreeg maar twee of drie uitge speelde kansen en die waren meteen raak." LOHC begon voortvarend aan de wedstrijd en dat leidde al vroeg tot een treffer. De bij vla gen ongrijpbare Menno Camp- huijzen drukte het overwicht na zes minuten in een 1-0 voor sprong. Tien minuten later kwam Alecto weer langszij met het fraaiste doelpunt in de der by. Hidde Kuijers plaatste een scoop vanaf zijn eigen 23-me- terlijn over het gehele veld naar Tijmen Voet, die fraai aannam en doeltreffend uithaalde naar de vere hoek. Pas in de tweede helft kwam Alecto, opnieuw uit een counter, op voorsprong door een doelpunt van Jos Douma. Voet verzorgde de scherpe pass. Ook de 2-2 twee minuten later werd door de teams verschil lend uitgelegd. „Een discutabe le corner tegen", meende Rot tier. „Terecht gefloten", zei Van der Meer. De treffer van Derk van Viersen Trip telde gewoon. Na de derde Leiderdorpse tref fer, opnieuw door Douma, koos LOHC voor een alles-of-niets- offensief. De beslissing viel twee minuten voor tijd aan de andere zijde. Roderick van der door Stephanie Limbeek marathonschaatsen Jan Maarten Heideman straalde af gelopen zaterdag in De Uithof van geluk. Kort daarvoor had hij de zesde marathon om de Essent Cup gewonnen. De 01- debroeker behaalde hiermee de zevenenveertigste overwinning in zijn carrière, een evenaring van het oude record van Ri chard van Kempen. Het schaatspeloton moest het in Den Haag stellen zonder Miel Rozendaal, de winnaar van vorige week. De schaatser moest 's ochtends nog een tien kilometer voor de wereldbeker in het Duitse Erfiirt rijden en was fysiek niet meer in staat om in Den Haag te starten. Meer schaatsers leken het op De Uithof af te laten weten. Een kwartier voor de start was het deelnemersveld nog magertjes. Maar al snel bleek waarom: di verse schaatsers stonden op de A4 vast in een file. Hierop be sloot de wedstrijdleiding de wedstrijd dertig minuten 'op te schuiven'. Vanaf het begin van de wed strijd probeerden diverse schaatsers weg te rijden. Zon- hout) eindigde als 14d101 Hoogenboom werd 20stfP1 Vrouwen Bij de vrouwen won Grimbergen de sprint. D malig Rijnsburgse reed vei wedstrijd al aanvallend H Linda Verdouw en Bekkering in de sprint- ter zich te houden. „Dil geweldige overwinning gezien het feit dat dit pj derde marathon na mij sure is. Het is een moo De taat om twee van de dn Per thons die ik dit seizoen schaatst winnend af te Ik ben dan ook super te 'ac ook al heb ik maar nipt 'e8 nen. De finishlijn had ge 101 timeter verder moeteti want dan had ik rriiji sprong niet behouden." Iinda Verdouw nam dee de positie van de niet-a JP- ge Jenita Hulzeboseb over. M Lucy Witteman uit Oeaar legde beslag op de' plaats, Wendy Vergeel 'J*e mond) eindigde op du) plaats, Marleen Elsgeest made) werd 17de. Jan Maarten Heideman in felle strijd verwikkeld met Cédric Michaud. Foto: ANP/Juan Vrijdag der resultaat, want het peloton Angenent probeerde uit het pe- zijn thuisbaan kreeg de rijder liet niemand gaan. Ook Henk loton te ontsnappen. Maar op uit Woubrugge geen ruimte. Het peloton leek al snel aan te sturen op een massasprint. Toch waren er nog rijders die het vijftien ronden voor het ein de nog eens probeerden. Jeroen de Vries, die de gehele wed strijd in de aanval was, wist een gaatje te slaan met het peloton, maar ook hij zag zijn vluchtpo ging stranden. Met nog één ronde te gaan, was de massasprint een feit. Jan Maarten Heideman ging de sprint al vroeg aan en wist zijn voorsprong op de streep te be houden. De rijder uit Olde- broek eindigde vlak voor Cedric Michaud, die weinig last leek te hebben van zijn val en voor Er ik Huizebosch, die derde werd. Katwijker Ralf Zwitser vertolkte een opvallende rol. Eerst maak te hij deel uit van een kopgroep van zes man met onder ande ren Lars Hoogenboom. Toen het zestal werd teruggehaald, kwam de Katwijker ten val en gleed door de boarding. Hij deed er tien ronden over om weer bij het peloton aan te slui ten en reed vervolgens enkele ronden op. In de slotfase kon Zwitser geen potten meer bre ken en eindigde op de 45ste plaats. Joost Vink (Noordwijker-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20