GESPREK VAN DE DAG Krat bier en 'sixpack' voor €25.050 Bluejacking Duitse vriendinnen op internet geveild als partybegeleidster Nieuwste mobiele rage CC: Lees mee Mystiek van kalender der kalenders DAGELIJKS LEVEN Het duurste 'sixpack' ter wereld kost 25.050 euro. Zoveel betaalde een rijkaard uit de Duitse deelstaat Hessen in een in ternetveiling om een avondje te kunnen feesten met zes jonge vrouwen. Behalve over de meiden krijgt de koper ook nog de beschikking over een krat bier. Wat begon als een grap, liep uit op een heus mediaspektakel. De vrouwen in de leeftijd van 24 tot 26 jaar besloten zich bij intemetveilinghuis eBay aan te bieden als partybegeleidsters: 'Krat Bier plus Six pack (vr. 30 - 36) Lol'. Met dat aanbod lokten zij een keur aan reacties uit. In totaal deden maar liefst 218 bieders een poging om de vrolijke vriendinnen- groep op him feestje te krijgen. In twee dagen schoot het hoogste bod van ze ventig naar meer dan 11.000 euro. En toen de bel in zicht kwam, sloeg de waanzin toe: de teller bleef op 25.050 eu ro staan. En dat terwijl de vrouwen meermaals duidelijk hadden gemaakt dat het hen werkelijk om een bezoek aan een feestje te doen is. Geen seks, geen or gie dus. De commerciële- en schandaalmedia waren er als de kippen bij om over de merkwaardige veiling te berichten. RTL, SAT1, Bild, N24: van alle kanten kreeg het 'sixpack' verzoeken voor interviews en optredens. Voor de verraste vriendin nen een beetje veel van het goede, ze moesten zelfs op zoek naar een manager. De zes blijken elke twee weken gezamen lijk te eten. Tijdens zo'n etentje kwam het idee op om een foto op het internet te plaatsen en de advertentie bij eBay te zetten. ,,We zijn allemaal gezellig en hou den van feesten", vertelde Christine, een van de feestvierders. „Met ons hoeft nie mand zich te vervelen." Vanzelfsprekend zaten tussen alle aan biedingen ook erotisch getinte verzoe ken. Een beetje naïef zijn ze wel geweest, bekennen de vrouwen achteraf. Zelfs hun telefoonnummers en adressen w ren via eBay te achterhalen. Inmidde verzwijgen de zes hun achternamen 1 ook laten ze zich niet met elk mediui De mediahype trekt echter onweersti baar door Duitsland. Vandaar, denkt Christine, dat de bieder uit Hessen zo veel geld over heeft voor een avondje met de vriendinnen. „Iedereen weeti het feest waar wij verschijnen een mi spektakel wordt. De gastgevers begrij dan natuurlijk ook wel dat ze ons nie lak en leer moeten bestellen." Wierd Duk Eigenlijk had hij er lie ver geen woorden aan vuil gemaakt. Maar te genover de verzamelde Braziliaanse sportpers in Petropolis -waar Brazilië zich voorbe reidt op de WK-kwali- ficatiewedstrijd van zondag tegen Peru- kwam RONALDO er niet onder uit. ,,Ja, wat gezegd wordt is waar. Ik ga SCHEIDEN antwoordde de top schuttervan Real Ma drid. De bevestiging werd hem ontlokt door een radioverslaggever. In detail wilde Ronal- do niet treden. Dat liet hij over aan zijn per soonlijke voorlichter Rodrigo Paiva. Die zei: De breuk is een feit. Ze hebben anderhalf jaar geknokt om hun huwelijk te redden. Het zat er niet in." Met de scheiding komt een einde aan de vier jaar oude echtverbintenis met ex-fotomodel en voetbalster Milene Domingues. Sinds de WK in Japan en Korea gonsde het van de geruchten dat ze op elkaar waren uitgekeken. Maar beiden ontkenden altijd stellig. Ronaldo woont in Madrid en Milene is in Milaan achter gebleven waar ze veel vrienden heeft. Beiden werden herhaaldelijk gesignaleerd in gezelschap van de tegengestelde sekse, hetgeen de geruchten over een huwe lijksbreuk voedde. Uit hun huwelijk is een zoon geboren. Foto: EPA MENSELIJK Je zit in een café koffie te drinken met je vrouw en opeens komt er een bericht bin nen op je mobiel. „Hoe is de koffie? Mooie bril heeft je vrouw." Geen reden tot paniek: je bent 'gebluejacked'. Met de opkomst van mobiele telefoons met Bluetooth wordt het fenomeen steeds populairder. De man in het café kwam er maar niet ach ter waar het bericht vandaan kwam, vertelt de 13-jarige Ellie uit het Britse-Surrey, en thousiast bluejacker en het brein achter de site BluejackQ.com. Hij en zijn vrouw stuurden een paar sms'jes heen en weer, maar ook dat bracht geen uitsluitsel. „Ge weldig, die uitdrukking op zijn gezicht!" Bluejacking is onschuldig misbruik maken van de Bluetooth-technologie waarmee veel nieuwe mobiele telefoons zijn uitge rust. De technologie is bedoeld om over korte afstand draadloos contacten, plaatjes of berichten naar andere apparaten te stu ren. Het is mogelijk om berichten of foto's te sturen naar een willekeurige telefoc met Bluetooth in een straal van zo'n ti meter. De verbaasde reactie van de 01 ger, daar gaat het de bluejacker om. D gratis is om de berichten te versturen, draagt ook bij aan de populariteit. Ellies website is een van de meest bezi websites die gewijd zijn aan het fenon Ellie -haar achternaam mag van haari ders niet worden vermeld- gaat bij voc keur naar drukke winkelcentra of treil tions, waar de kans het grootst is date mensen met een Bluetooth-telefoon ii buurt zijn. Het is mogelijk om anoniei Bluetooth-berichten te blokkeren, ma meeste mensen weten dat niet. „You'ï been bluejacked by jellyellie", krijgen het scherm van hun telefoon. Ellie kan er geen genoeg van krijgen. I hoopt op een dag zelf te worden geblu ked. „Dat is me nog niet gebeurd, mal zou fantastisch zijn!" ap Het scheelde niet veel of het ongeluk met een CONCORDE dat in juli 2000 gebeurde vlakbij Parijs had ook het leven gekost aan de Franse president Jacques CHIRAC. Dat beweert al thans de journalist Rob Lewis in het deze week in Groot-Brittannië verschenen boek Supersonic Secrets. Volgens Lewis zat Chirac in een Boeing 747 van Air France, die vlakbij de startbaan op nog geen zeven meter van de passerende Concorde klaarstond om op te stijgen. Het ongeluk met de Concorde, die in brand vloog na een klapband, kostte aan 113 mensen het leven. De journalist beweert dat met opzet is verzwegen dat vlakbij de reeds brandende Concorde een Boeing stond, die gemakkelijk geraakt had kunnen worden. Twee klanten hebben woensdag een taxichauf feur uit Dresden BEROOFD, na zijn handen met SECONDELIJM aan zijn stuur te hebben gelijmd. Dat heeft de Duitse politie gisteren bekendgemaakt. Het tweetal had zich van Dresden naar Radebeul laten brengen. Bij het afrekenen kreeg de chauffeur plotseling een pistool tegen zijn slaap gedrukt, waarop hij werd gedwongen zijn stuur in te smeren met secondelijm en het vervolgens vast te pakken met zijn handen, aldus de politie. Nadat de overvallers er met zijn portefeuille vandoor wa ren gegaan slaagde de chauffeur er met zijn been in alarm te slaan. Verpleegkundigen heb ben de chauffeur bevrijd. De buit bedroeg en kele honderden euro's. door Peter Lodewijks Het is al jaren een traditie, waar velen in de autowereld reikhal zend naar uitkijken: de presenta tie van de Pirelli-kalender. Dat is niet zomaar iets, 'de Pirelli' geldt als de kalender der kalenders. Hij is niet te koop en slechts 250 ge lukkigen in Nederland krijgen er een. Daarom is het een gewild verzamelaarsobject. Maar ook omdat de kalender der kalenders artistieke waarde heeft én... er staan mooie meiden op. Elk jaar wordt de productie in handen gegeven van een topfoto- graaf, die er zijn eigen visie op los laat. En dat levert steeds weer een bijzonder product op. Ging het vroeger vooral om de blote da mes, al dan niet in combinatie met spullen van het Italiaanse bandenmerk, tegenwoordig is de vrouw onderdeel van een artistiek geheel waarin geen band is te be kennen. Pirelli wil op deze manier kunst en verleiding laten samen smelten. Gisteravond, koopavond, werd in het Park Plaza te Amsterdam de 32ste Pirelli-kalender (de eerste verscheen in 1963) gepresenteerd en kreeg kunstenares Marte Rö- ling het eerste exemplaar uitge reikt De avond stond in het teken van de mystiek en dat had alles te maken met het thema dat de ma ker, topfotograaf Nick Knight, had uitgekozen. De Brit liet zijn modellen poseren in een droomachtige, fantasierijke ambiance en bewerkte de foto's op de computer tot visuele beeld houwwerken. Hij lijkt daarbij wat te zijn doorgeschoten in zijn artis tieke drift want het zijn kleurige, vaak abstracte vormen die de bo ventoon voeren en de modellen, waaronder ook twee Nederlandse dames, spelen op de Pirelli- kalender 2004 slechts een bijrol. Volgens de fotograaf portretteert, de kalender een imaginaire we reld, hij probeert met de beelden fantasieën op te roepen, door simpelweg vormen en situaties te suggereren. Het resultaat is een galerie van zeer suggestieve beel den die een raadselachtige char me uitstralen, aldus Pirelli. Hoe dan ook, het is een toppertje de kunstminnaars en een mi jaar voor de liefhebbers van1 welijk schoon. Maar originee hij zeker, de nieuwe Pirelli. Newsflash: Michiel heeft ondanks ons advies toch een DOCHTER gekregen! De regie van de grote dingen des levens blijft iets ondoorgrondelijks, blijkt maar weer... Dit wetende kun je je afvragen in hoeverre wij eigen lijk ons eigen script in handen hebben. Gaat het le ven z'n eigen gang of hebben we daar invloed op? Of doen we de dingen, zoals we zeggen uit eigen keus, maar is het allemaal al van tevoren bedacht en be denk ik, wat ik me nu bedenk, omdat dat ergens in de oerknal al is vastgelegd? Dit gedacht en gezegd hebbende, misschien een goed moment om je lastig te vallen met de rest van mijn gedachte (of zo je wilt "voorbedachte"). Liever zou ik het zeggen terwijl ik voor je sta, maar iedere keer als ik langsfiets en denk: misschien moet ik even bij hem binnenvallen dan ben je er niet, of je zit er met andere mensen... of ik bedenk me, omdat ik me afvraag of het je wel interesseert. Want hoewel je me op de hoogte hebt gebracht van je egocentrische machogedrag betreffende sociale contacten, is datge ne wat me eigenlijk bezighoudt misschien wel iets dat mij als enige bezighoudt. Ben je nog met haar? En zo jaWaarom bel je me dan min of meer 's nachts op met de mededeling dat je aan me dacht???? Na dat verrassende telefoontje kostte het mij name lijk de nodige moeite om niet aan jou te denken. Ik heb geen behoefte om als afwachtend poppetje een spelletje mee te spelen en niet te weten waar ik sta, terwijl het jou alleen is te doen om je marktwaarde te checken (...of iets in die bodemloze sferen). Ik geloof en hoop niet dat jij zo onschuldig bent dat je niet in de gaten hebt dat er al die tijd iets ongezegd is geble ven tussen ons. Sinds je mijn blikveld binnenliep, ben ik me bewust van je bestaan en ik heb heel lang m'n best gedaan het daarbij te laten. Afstand nemen, want iedere keer als ik je zag, kwam het onvermijde lijke dichterbij en niets is erger dan als ongemakkelij ke derde het nakijken te hebben. Bovendien is het niet mijn bedoeling iets goeds tussen anderen koste wat het kost kapot te maken. Afblijven en vergeten, totdat de tijd het beter weet. Ik weet nog steeds niet beter, maar misschien ben ik wel eigenwijs... Dat risico moet ik dan nu maar nemen.... Want mis schien ben je allang niet meer met haar en was je weliswaar dronken en in een emo-motion toen je me halfeen 's nachts belde, maar dacht jij wel wat ik nu denk. Misschien niet. Dacht je inderdaad gewoon heel casual 'laat ik 's bellen', zonder bijbedoelingen... Sorry, maar ik kom er niet helemaal uit... Leven is het meervoud van lef en sinds ik in het Om- niversum heb gezien dat de zon ieder moment zijn volgende -mogelijk catastrofale- uitbarsting kan be leven, sinds ik het vermoeden heb dat het leven een aaneenschakeling is van in vloeden waar ik geen zeg Een 114-jarige Japanse die sinds een paar weken als de OUDSTE MENS ter we reld gold is gisteren OVER LEDEN. Dat heeft de ge meente Hiroshima bekend gemaakt. De op 15 mei 1889 geboren vrouw, Mi- toyo Kawate, overleed aan een longontsteking. Vol gens Guinness World Re cords was Kawate de oud ste mens sinds op 31 okto ber een 116-jarige landge note overleed. Foto: AFP genschap over heb. Sinds ik dus niet langer van plan ben rustig af te wachten tot 'dingen' vanzelf gaan of gewoon voorbij gaan, heb ik besloten te leven met meer lef. Om in ieder geval het gevoel te hebben dat ik er iets aan gedaan heb, maar misschien heb ik ook dat niet zelfbedacht en schrijf ik dit im pulsieve mailtje onbewust met voorbedachte rade. Whatever, feit blijft dat ik je dus graag wil zien met de bla bla bla bedoeling je beter te leren kennen (en stiekem natuurlijk ook om je de kleren van je lijf te scheuren en me te verliezen in je onuitstaanbare sex- appeal..(Een eerlijk, maar nogal banaal en niet echt nobel argument, dus laten we het officieel gezien maar op de eerste hou den...) Mocht dit hele relaas je als volslagen onzin nig treffen, leg me dan zo snel en zo definitief mogelijk het zwijgen op, dan lijkt het me over laten we inschatten een jaar, leuk om volko men casual weer eens wat af te spreken. Mocht je de behoefte voelen me deze openba ring kwalijk te nemen, weet dan dat ik niet anders kan, dan doen wat ik denk te moeten doen, omdat het zo voor mij bedacht is. Reageren? Reacties_op_column@hotmail.com A hf.-PMR OEA/ JE- kO/V/JE Je-TVUMJ"" ^05SCWEU«EA( Catherine DENEUVE is op gestapt als goodwil l-ambas- sadeur van de Unesco uit protest tegen de benoeming van een omstreden Franse zakenman tot ambassadeur van Angola bij de VN-organi- satie. De zakenman, Pierre Falcone, zou in de jaren '90 betrokken zijn geweest bij il legale wapen leveranties aan Angola. In verband meteen strafrechtelijk onderzoek mag hij Frankrijk niet uit, maar nu hij Unesco-ambas- sadeur is, geniet hij on schendbaarheid en hoeft hij zich nergens zorgen over te maken. De 60-jarige filmdi va, op de foto in gezelschap van Unesco-topman Federico Mayor Zaragoza, vindt dat de benoeming van Falcone een smet werpt op de reputatie van de Unesco. Een woordvoerster van de VN-organisatie zegt dat de Unesco niets te zeggen heeft over de ambassadeurs die de lidstaten afvaardigen. In verband met het Angola-wapenschandaal is eerder de zoon van oud-president Frangois Mitter rand, Jean-Christophe Mitterrand, veroordeeld. Foto: AFP Gebeld worden zonder te weten door wie. Foto: Ron Pichel

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2