Spitsenduo zaait twijfel bij Advocaat SPORT 'Schotland niet beschouwen als een pubteam' Schrijvers moest Cruijff doodschop verkopen Lammers hoopt dat hockeysters fit blijven Andre Agassi komt op stoom in in Houston Van der Vaart zorgt voor dilemma larov blundert _jn computer irk - Garry Kasparov steren in New York de partij in de match tegen 0 computer Fritz verloren, jds sterkste schaker rde op de 32ste zet, ze- ten later moest hij opge- i a^de Berlijnse variant van ans had Kasparov een P jtelling opgebouwd. Bij astreuze torenzet be- ij zich inmiddels in be- 1f :e tijdnood. Na de mis pan de 40-jarige Rus ^2 (Fritz geen fouten meer. ij tussen mens en ma- 12 uurde vier uur. Met nog irtijen te gaan, kijkt Kas- K egen een achterstand -1,5 aan. De resterende i worden zondag en Oj gespeeld. ta-fans a ielen veld - Boze Sparta-fans i het veld van AGOW elijk vernield. De sup- van de Rotterdamse >even een geul rond de nstip om hun ongenoe- üi ibaar te maken over de H 'waarop ze vorige week tadion van de Apel- Ylg club werden ontvan- :n open brief, die de in op de middenstip [veld achterlieten, !n ze het uitvak van 'een 'apenkooi'. Tevens de fans de club van le omdat die enkele toe- 11 ers volgens hen op an afkomst uit het stadi- m C'e- behandelt ons i, wat voor ons reden is als apen te gedragen", verklaring. e schorsing T er LLorente pn De tuchtcommissie ipaanse wielerbond rier Pascual Llorente Qr voor achttien maanden stI st. De Spaanse renner elme-ploeg werd tijdens if(j le van Frankrijk betrapt ebruik van epo. Ook de ixperise viel positief uit. ie, werd na de twaalfde een tijdrit, gecontro- e renner zegt onschul- in en zijn schorsing te ivechten bij het Hof ;e in de Sport in ki naar Dulangère De Spaanse wielren- 1po1 ba Beloki rijdt de ko- .nge wee jaar voor de Franse Tienh Boulangère. Beloki ld drie keer op het ere- L van de Tour de France. viel hij uit na een zware ng51Hij geldt als een van emo ige wielrenners die Lan- trong van de overwin- de Tour kan afhouden. 1bu tijgt enkele landgeno- loegmakkers. Een van er jn broer Gorka. Oscar Ti pc etst het komend sei- irPhonak. De 27-jarige td kwam het afgelopen 'oor Kelme. Hij wordt eel ak ploeggenoot van de Foie an Tyler Hamilton. Ook landgenoten Santos s en Jose Enrique Gut- ooii eenden bij de Zwitserse L levrouwen ten brons Het Nederlandse iteam heeft bij het we- (ii pioenschap bridge in de bronzen medaille en0 L De' paren Marijke van 0 Bep Vnend, Carla Ar- 1 B ietske van Zwol en Jet Anneke Simons won- ïren de strijd om de aats van het tweede i de Verenigde Staten, (eerste bronzen plak Dranje-vrouwen. In d al eens zilver be- 2000 greep Nederland vrijdag 14 november 2003 door Jaap van Essen katwijk - Nee, Kluivert en Van Nistelrooij, dat ging even niet meer samen, zo liet Dick Advo caat de laatste twee maanden weten. Maar als de bondscoach enig belang hecht aan de trai ningen van Oranje, dan moet hij toch weer twijfelen. Luxeproblemen zijn ook pro blemen. En Advocaat heeft ze ineens volop. Twee trainingen werkte het Nederlands elftal de voorbije twee dagen af. In totaal werden er vier partijtjes ge speeld. Telkens trad het A-team aan met vleugelspelers (Van der Meijde en Overmars) en steeds stond Ruud van Nistelrooij in de spits. Tweemaal kreeg de aanvaller van Manchester United rugdek king van Rafael van der Vaart en tweemaal van Patrick Klui vert. Als trainingspartijtjes enige waarde hebben dan werd het volgende duidelijk: Patrick Klui vert (bij welke partij hij ook werd ingedeeld) en Ruud van Nistelrooij zijn allebei zo scherp Noor leidt duel De Europese voetbalbond UEFA heeft de Noor Terje Hauge aangewezen als scheidsrechter voor het play- offduel voor het EK morgen tussen Schotland en Neder land. In 2000 leidde Hauge de vriendschappelijke wed strijd van Oranje tegen Roe menië (2-1). De ervaren Noor wordt door de UEFA regelmatig ingezet in onder meer de Champions League. als een mes. Zowel woensdag als gisteren lieten zij de bal doorlopend op de meest on waarschijnlijke manieren het doel invliegen. Dick Advocaat moet nog extra zijn gaan twijfelen omdat Rafael van der Vaart niet bepaald een grootse indruk maakt tijdens de partijtjes. Wat heet, de Ajacied is niet vooruit te branden. En dat schept toch een dilem ma voor Advocaat. Immers, tot een paar weken terug was het duidelijk, hij zou kiezen voor de combinatie Van der Vaart-Klui- vert, die tegen Oostenrijk en Moldavië goed functioneerde. Maar omdat Kluivert bij Barce lona naar de bank werd verwe zen wegens vormverlies leek de bondscoach ineens voor de combinatie Van der Vaart-Van Nistelrooij te gaan. Tenminste, die indruk wilde hij maar al te graag wekken. Om de Schotten zand in de ogen te strooien, of om zijn spitsen op scherp te zetten, wie zal het zeggen? In ieder geval is er gezien de huidige vorm van de spitsen wel wat voor te zeggen om ge woon weer met Kluivert en Van Nistelrooij te beginnen. En zo gek zou dat niet zijn, want nog maar twee maandjes geleden, voor de cruciale kwalificatie wedstrijd tegen Tsjechië had Advocaat nog alle vertrouwen in dat duo. Weliswaar stelde hij later dat de twee voorlopig niet meer zouden samenspelen, maar de trainer voegde er toen wel de zinsnede 'in prinicpe' aan toe. Advocaat zal er alles aan gele gen zijn om tot morgenmiddag voor onduidelijkheid te blijven zorgen. Hij zal de Schotten niets wijzer maken dan ze al zijn. De trainingspartijtjes in Katwijk maakten overigens duidelijk dat Advocaat nog een fraai geheim Ruud van Nistelrooij deelt handtekeningen uit na aankomst op het vliegveld in Glasgow. Foto: Reuters/Jerry Lampen wapen achter de hand heeft. Misschien niet voor de korte termijn tegen de Schotten, maar wel wanneer Oranje Por tugal haalt. Pierre van Hooij- donk ontpopt zich namelijk steeds meer als een geweldige libero. De spits schept er een genoe gen in om bij de B-ploeg laatste man te spelen. Gezien de toe nemende twijfels over de toe stand van Frank de Boer is het wellicht een paar wilde experi menten met vrije verdediger Van Hooijdonk waard tijdens oefenduels richting Portugal 2004. Een hele vreemde gedachte? Misschien niet. Van Hooijdonk is ijzersterk in de duels, kan uit stekend verdedigend koppen en laat doorlopend zien dat niemand in het huidige Oranje een betere lange trap heeft dan hij, zelfs Frank de Boer niet. Bij Feyenoord sleepte Van Hooij donk zijn ploeg er in de slotfase ook regelmatig doorheen als een soort extra verdediger. Bo vendien, zo heel erg veel goede verdedigers telt Nederland niet. De beste in dat métier is Jaap Stam. Hij trainde gisteren nog niet mee met de groep, maar deed apart een hele reeks oefe ningen. De bedoeling is dat Stam vanavond tijdens de trai ning in Hampden Park echt meedoet, tenminste wanneer zijn gekwetste enkel geen reac tie vertoont. Bert Konterman (ex-Glasgow Rangers) kijkt uit naar interlands SJ»n acht iteitsboot am - De roeibond KN- de acht aangemerkt als (i sboot voor de Olympi- 'pjlen in Athene. Aanvan- de keuze voor de dub- aor de hand, maar na ekvan Geert Cirkel en rstellende optreden bij dkampioenschappen bond voor de acht ge- 1 de ogen van de KNRB ildoende vruchtbare m met de dubbelvier Vn. De bond ver- IEI men twee tot drie 1 de samenstelling be- !«-;tnaken. .8 .operatie Oer geslaagd l-Ronald de Boer is 'a,|es voor de vijfde keer mie geopereerd. Een evend bot is verwij- k' ^et gewricht van de 33- is ïtballer van Glasgow lgb De-oud-speler van Rap arcelona moet zeker n revalideren. door Egbert van der Weerd Nijmegen - Ook Bert Konter man kijkt uit naar de play- off- wedstrijden tussen Schotland en Nederland. „Ik hoop op een mooie, Engelse wedstrijd, 5-5 of zo, maar het kan goed zijn dat Dick Advocaat blij is met een resultaat. Hem kennende is een gelijkspel ook goed, en dan af maken in de thuiswedstrijd." Konterman (32) was drie jaar Ranger voor hij deze zomer naar Vitesse overstapte. „Vech ten, strijd, bezieling, beleving, dat zullen de Schotten zaterdag bieden. En Nederland heeft het daar moeilijk mee. Het grootste gevaar is dat je ze onderschat. Wij hebben spelers die voor grote clubs in Italië, Spanje, En geland uitkomen, de meeste Schotten spelen in de Engelse First Division of de Schotse competitie. Maar je moet ze wel respecteren, niet beschouwen als een pubteam zoals ze daar zeggen." De dubbele confrontatie om een kwalificatie voor het Euro pees kampioenschap voetbal, volgend jaar in Portugal, is hot in Schotland. „Groter dan de Old Firm", weet Konterman, verwijzend naar de clash tussen Celtic en Glasgow Rangers. „In de week voor een Old Firm staan in de tabloids elke dag vijf pagina's over de wedstrijd, nu zijn het er misschien wel twin tig" Hij stond de Schotse pers deze weken al regelmatig te woord. Vandaag komt er een televisie ploeg over. Alles wordt (over) belicht en uitvergroot door de machtige media. Bert Konterman: „In Schotland leven de mensen van het voetbal." Foto: GPD/privéarchief Bert Konterman „Ze weten daar natuurlijk ook van alle narigheid in het Neder lands team. De rode kaart van Davids, de problemen tussen Van Nistelrooij en Advocaat. Ze weten dat Nederland veel kwa liteit heeft, maar ook vaak zijn eigen glazen ingooit. Als de Schotten het om die reden zou den redden, is dat ook een kwa liteit." De Schotse pers legde verban den tussen Advocaat als bonds coach en Advocaat als trainer van Glasgow Rangers, hoorde Konterman. „Ze vragen zich af of Dick Advocaat de grip op het team kwijt is, of hij zijn taak niet meer aankan. Dat vergelij ken ze met zijn laatste jaar in Glasgow. Toen vonden ze dat hij de controle kwijt was." Konterman is het daar niet mee eens. „Glasgow speelde drie seizoenen lang fantastisch voet bal en won alles wat er te win nen viel. De treble (twee bekers en de titel), de double, alles was goed, maar na het derde jaar was het team verzadigd. Een paar blessures, mindere resul taten, de honger was weg. Er kwamen conflicten en spelers gingen voor zichzelf voetballen. Als dat gebeurt, kun je de ploeg bij het vuilnis zetten." Konterman werd onder de nieuwe manager, McLeish, ook bij het grof vuil geparkeerd. Toch kijkt hij met plezier terug op zijn Schotse periode. „De beleving in het eilandvoetbal, zo noem ik dat maar, is onge looflijk intens. Ik kwam over van Feyenoord, de enige club waar de beleving nog enigszins in de buurt komt. Maar in Schotland leven de mensen van het voetbal." Gek genoeg ontwikkelt het spel zich ondanks de enorme bele ving niet. Het pure kick and rush staat hoog in het vaandel. Nederlanders kijken er op neer. „Wij zijn historisch gezien an ders, we zijn ontdekkers, avon- UITSLAGEN turiers met een grote mond. Zo zien ze ons ook. Als wij een groot toernooi spelen, gaan we voor de finale. Net als de Engel sen die denken dat ze elk toer nooi kunnen winnen. Schotten zijn al blij als ze gaan." Blij is een groot woord, weet Konterman want buiten eigen land is een Schot niet thuis. „Schotten voelen zich altijd de underdog. Het gebeurt ook zel den dat een Schotse voetballer slaagt in het buitenland. Schot ten voelen zich bloot in het bui tenland. Ze krijgen heimwee. Ik heb met de Rangers de voorbe reiding in Ermelo gedaan. Raakten ze bijna in paniek om dat er geen Schots eten was. Geen 'white beans', geen 'curry chicken', ze wilden naar huis." 'Thuis' in Schotland is alles an ders. „Het zijn gastvrije, sociale mensen. Als je mij vraagt wat ik mis aan Schotland, is het dat. Schotten zijn van oudsher erg op zichzelf gericht. In deze tijd is het om vier uur donker, na het werk stappen ze altijd de pub in. Om even alles van zich af te praten. Dat vind ik mooi. De deur staat altijd open voor andere mensen, in Nederland moet je een afspraak maken." De keerzijde zag Konterman ook. „Het land is twee keer zo groot als Nederland en heeft maar vijf miljoen mensen. Ze hebben olie, ze hebben toeris me, ze hebben genoeg te bie den, maar ze doen er niks mee. De economie is niet rooskleu rig, mensen hebben weinig. Daar komt ook die intense be leving voor het voetbal van daan." eindhoven/hilversum/anp - Een onbekende man heeft Piet Schrijvers in het voetbalseizoen 1969/70 duizenden guldens geboden voor het opzettelijk blesseren van Ajacied Johan Cruijff. De voormalige doelman van Oranje keepte toen voor FC Twente. Ook ploeggenoot Willem de Vries kreeg het verzoek aan de vooravond van het duel Ajax - FC Twente op 5 april 1970. Bei de oud-spelers doen de onthul ling in het donderdag versche nen boek 'Eerlijk duurt te lang, over list en bedrog in de sport'. Gisteren vertelde Schrijvers over de poging tot omkoping in het actualiteitenprogramma 2Vandaag. „Ik ben niet snel van mijn stuk te krijgen, maar toen was ik wel even van de kaart", zei de oud-doelman, die zelf ook jaren voor de Ajax keepte. Schrijvers en De Vries werden allebei telefonisch benaderd. Ze meldden het voorval destijds bij Twente-trainer Kees Rijvers en voorzitter Hilbrink. Dezen licht ten de KNVB in, waarna de af faire in de doofpot belandde. Ruim dertig jaar later vermoe den Schrijvers en De Vries nog steeds dat de beller Rotterdam se sympathieën koesterde. Twee weken na Ajax - FC Twen te stond het duel Ajax - Feyen oord op het programma. Fey enoord had een overwinning nodig om in het spoor van kop loper Ajax te blijven. In 'Eerlijk duurt te lang', een boek van de journalisten Jeroen Jansen en Herman Jansen, be kent Schrijvers behoorlijk met het voorval in zijn maag te heb ben gezeten. „Er zal die wed strijd maar iets met Cruijff ge beuren. Dan ben je toch ver dacht", aldus de oud-intema- tional. Tijdens Ajax - FC Twente (3-0) bleef Cruijff gewoon op de been. Ajax - Feyenoord, met een scorende Cruijff, eindigde in 3-3. Mede dankzij dit gelijke spel werd Ajax landskampioen. Oranje besluit oefencampagne amstelveen/anp - De Neder landse hockeysters hebben de korte oefencampagne voor de Champions Trophy in Sydney (29 november - 7 december) af gesloten met een ruime zege. Oranje versloeg gisteren Japan in Amstelveen met 4-0 in een wedstrijd van 3x25 minuten. Minke Booij, Ageeth Boom- gaardt (beiden uit een strafcor- ner), Sylvia Karres en uitblinker Eefke Mulder brachten de tref fers op hun naam. De Europese kampioen oefen de vorige maand twee keer te gen het sterke China, houder van de Champions Trophy. Bei de duels won Nederland met 2- 0. De Oranje-selectie vertrekt vol gende week zaterdag naar Au stralië, na de avond ervoor nog de laatste competitieronde in de hoofdklasse te hebben ge speeld. „Nu maar hopen dat ie dereen fit blijft", blikte bonds coach Mare Lammers een tikje bezorgd vooruit. De gedreven Brabander kan in Sydney niet beschikken over aanvalster Fatima Moreira de Melo. De snelle spits van Rot terdam is na vier weken nog niet hersteld van een kijkopera tie aan haar knie. „Ik blijf last houden", zei de 25-jarige stu dente in Amstelveen. „Maan dag wordt er een botscan ge maakt. Misschien zit er een stressfractuur. Ik wil nu wel eens weten waar ik aan toe ben. Het duurt me allemaal veel te lang." Ook aanvoerder Mijntje Don- ners verkeert nog in onzeker heid over haar fysieke gesteld heid. De Nederlandse recordin ternational heeft ook al geruime tijd last van haar knie. Deze week is een MRI-scan gemaakt, waarvan ze vandaag de uitslag krijgt. „Ik reken erop dat ik gewoon mee naar Sydney ga", gaf Don- ners aan. „Maar ik wil niets ka potmaken in die knie. De Champions Trophy is een zwaar toernooi, met veel wed strijden in korte tijd. Het heeft geen zin om de boel nu te for ceren. Voorlopig speel ik nog gewoon, maar wel met enige pijn bij het aanzetten en sprin ten. Misschien dat een ingreep na de Champions Trophy het beste is. Dan zijn we toch een paar maanden vrij." houston/anp/rtr - In zijn der de marathonpartij van het toer nooi heeft André Agassi zich gisteren in Houston verzekerd van een plaats in de halve fina les van het ATP-toernooi om de Masters Cup. De 33-jarige Ame rikaan versloeg in de derde en laatste groepswedstrijd de Ar gentijn David Nalbandian in drie sets: 7-6 (12-10) 3-6 6-4. Daarmee eindigde hij in de blauwe groep als tweede achter de Zwitser Roger Federer. Agassi, die in 1990 zijn eerste en laatste titel bij de Masters won, speelt in de halve eindstrijd te gen Rainer Schüttler. De Duit ser behaalde gisteren de eind zege in de rode groep dankzij een zwaar bevochten overwin ning op de Amerikaanse favo riet Andy Roddick 4-6 7-6 7-6. De andere halve finale in Hous ton gaat tussen Federer en de winnaar van het groepsduel vandaag tussen Roddick en de Argentijn Guillermo Coria. Nalbandian had het gisteren op de tennisbaan slecht naar zijn zin. Hij kwam meer dan eens hard in aanvaring met de hoofdscheidsrechter en de lijn rechters, die hij van partijdig heid beschuldigde. ATP-super- visor Mark Darby moest er zelfs aan te pas komen om de boze Zuid-Amerikaan tot bedaren te brengen. „Jullie denken hier allemaal hetzelfde", schreeuwde Nal bandian het tijdens een van de incidenten uit. „Het getuigt van een gebrek aan respect voor de andere spelers." In de tiebreak van de eerste set (12-10) voelde Nalbandian zich twee keer flink benadeeld door de arbitrage. De Argentijn was dermate opgefokt, dat hij de barrage uiteindelijk verloor met een dramatische dubbele fout. Nalbandian, de nummer acht van de plaatsingslijst in Hous ton, herstelde zich goed in de tweede set, die hij met een vroege break (3-0) overtuigend naar zich toetrok Agassi, die sinds zijn nederlaag begin sep tember bij het US Open tegen Ferrero niet meer in actie kwam, knokte zich op basis van zijn wilskracht en ervaring te rug in de wedstrijd. Met 6-4 plaatste hij zich voor de zesde keer bij de laatste vier van de Masters Cup. „Het geeft me veel vertrouwen dat ik na een rustperiode van twee maanden hier toch de halve finale heb gehaald", liet Agassi weten. Hij versloeg Schüttler in januari nog dik in de finale van het Au stralian Open. „Hij ial een ge weldige wedstrijd moeten spe len om mij uit de finale te hou den", sprak de publiekslieve ling zelfbewust. BADMINTON BRIDGE Guangzhou. China Open. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned/7) - Yao Jie (Ned) 11-3 11-8, Xie Xingfang (Chn) - De Wit (Ned) 11-611-2. Vrouwen dubbel, eerste ronde: Audina/Bruil (Ned/4) - Cheng/Chien (Tai) 15-13 11-15 15- 13. Monaco. WK landenteams, Venice Cup, om de derde plaats: Nederland Verenigde Staten II 121-80. Bermuda Cup (open teams), om de derde plaats: Verenigde Staten II - Noorwegen 104- 83. GOLF BASKETBAL Mannen, eredivisie: Astron. - MPC Capita 65-67, EiffelT. - Rotter dam 91 - 53. EBBC - Zwolle 86 - 79, Fun4AII -BC Noordkop 63-97. Noord-Amerikaanse profcompetitie (NBA) Dallas Mavericks - Houston Rockets 97-86, Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 89- 92, Portland Trailblazers - Sacramento Kings 112-110. Kiawah Island. Wereldbeker landenteams: Stand na le ronde (fourballs): 1 Duitsland (Cejka/Siem) 67 slagen, 2. Wales (Dredge- /Woosnam) 68, 3. Frankrijk (Levet/Jacquelin) 69, 4. Argentinië (Romero/Cabrera), Paraguay (Franco/Ruiz), Zuid-Afrika (Immelman/Sabbatini) 70. HOCKEY Nederland - Japan 4-0 (1-0 1-0 2-0). 9. Booij 1-0 (sc), 45. Boomgaardt 2-0 (sc), 62. Karres 3-0, 68. Mulder 4-0. Gele kaart: 73. Van Geenhuizen Opstelling Nederland: Sinnige; De Bruijn, Booij, Schopman en Boomgaardt; Van der Vaart, Smabers en Scheepstra, Karres, Don- ners en Van Geenhuizen Wissels Lammers, Kooijman, Snoeks, Romkes, De Haan, Dijkstra, Mulder, De Roever. PAARDENSPORT Berlijn. Wereldbeker: Openingswedstrijd: 1. Zoer (Ned) Lincoln fout loos in 54,34 seconden, 2. Numminen (Fin) Sails Away 0 - 56,24, 3 Bengtsson (Zwe) MacKinley 0 - 56,96, 4 Broucqsault (Fra) Hooligan de Rosyl 0 - 57,26, 5. Geerink (Ned) Norit 0 - 57,62, 6. Nieberg (Dui) Giorgio 0 - 60,35. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 13 november 4. 10. 13, 14. 16. 17, 37, 38, 42. 43, 46, 48, 52. 56, 58, 60. 62, 63. 66, 75. (Onder voorbehoud van typefouten) SOUASH Maastricht. Open NK, 30.000 euro. Mannen, eerste ronde: Berden (Ned) - Gouch (Wal) 13-15 10-15 15-6 15-7 15-6, Anjema (Ned) - Williams (Aus/8) 15-9 15-13 15-13, Abbas (Egy/3) - Bennett (Ned) 3-0 (15-8 15-6 15-4), Parke (Eng/1) - Ball (Eng) 9-15 15-13 15-12 10-15 15-9, Ross (Eng) - Jenson (Aus/4) 3-2 (12-15 15-13 15-9 10-15 15-5), Willstrop (Eng/7) - Barrington (Eng) 3-1 (16- 17 15-10 15-7 15-5), Drew (Eng) - Evans (Wal/5) 3-0 (15-5 15-8 opgave Evans), Bian- chetti (lta/6) - Golan (Spa) 15-13 15-13 15- 11. Vrouwen,.eerste ronde: Atkinson (Ned/1) - Lan- kester (Eng) 9-7 9-2 9-1, Kawy (Egy/5) - Pit- tock (Aus) 9-4 9-7 9-7, Duncalf (Eng) - Bailey (Eng/3) 9-7 9-4 3-9 3-9 9-6, Grinham (Aus/4) - Naudé (Ned) 3-0 (9-2 9-0 9-6), Jackman (Eng/2) - Lloyd-Walter (Eng) 9-0 9-4 9-7, Da vid (Mal) - Stoehr (Fra) 10-8 9-6 9-4, Perry (ler/8) - Waters (Eng) 3-0 (9-3 9-6 9-6), Kit chen (NZI/6) - Khan (VSt) 3-0 (9-0 9-3 9-1). TENNIS Houston. Mannen, ATP Masters Cup, 3,2 mil joen euro. Blauwe groep, tweede ronde: Agassi (VSt/5) - Nalbandian (Arg/8) 7-6 3-6 6-4. Stand: 1 Federer (Zwi/3) 2 gespeeld - 2 ge wonnen (4-1 in sets). 2. Agassi 3-2 (5-4), 3. Nalbandian (Arg/8) 3-1 (3-4), 4. Ferrero 2-0 (1-4). Federer en Agassi naar halve finales Rode groep, tweede ronde: Schüttler (Dui/6) - Roddick (VSt/1) 4-6 7-6 7-6, Coria (Arg/4) - Moya (Spa/7) 6-2 6-3. Stand: 1. Schüttler 2 gespeeld - 2 gewonnen (4-2 in sets). 2. Coria 2-1 (3-2), 3. Roddick 2- 1 (3-3), 4. Moya 2-0 (1-4). Schüttler naar hal ve finales. Port Pirie (Aus). ITF-toernooi vrouwen, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Exel (Ned) - Ferguson (Aus) 6-1 5-7 6-3, Tamaëla (Ned/7) - McShea (Aus) 6-3 6-2, Tongsalee (T.ha) - Hoogland (Ned) 4-6 6-3 6-4. Tweede ronde: Van Exel - Dominiko- vic (Aus/1) 7-6 7-5, Tamaëla - Tongsalee 6-4 6-3. Kwartfinale: Van Exel - Tamaëla. Helsinki. Challenger mannen, 50.000 euro: Tweede ronde: Van Scheppingen (Ned/7) - Eis ner (Dui) 7-5 6-4, Heuberger (Zwi) - Van Lot- tum (Ned/4) 7-5 6-4. VOLLEYBAL Groesbeek. Vriendschappelijke jeugdinterland (onder 19): Nederland - Zwitserland 1-4 (1-1). Doelpunt Tokio. World Cup vrouwen. Negende speeldag: Cuba - Italië 3-0 (25-22 25-22 25-22), Zuid-Korea - Dominicaanse Re publiek 3-0 (25-20 25-21 25-16), China - Verenigde Staten 3-2 (25-20 20-25 24-26 25-20 15-11), Polen - Argentinië 3-0 (25-16 25-18 25-21), Turkije - Egypte 3-0 (25-20 25-15 25-8), Brazilië - Japan 3-0 (25-21 25- 2125-23). stand: 1. China 9-18 (27-4), 2. Brazili" 9-17 (25-8), 3. Italië 9-16 (19-5), 4. Verenigde Staten 9-16 (25-10), 5. Cuba 9-15 (22-12), 6. Japan 9-15 (19-14), 7. Zuid-Korea 9-12 (15-18), 8. Turkije 9-12 (16-20), 9. Polen 9- 12 (12-22), 10. Dominicaanse Republiek 9- 10 (7-25), 11. Argentinië 9-10 (3-24), 12. Egypte 9-9 (0-27).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21