orescate biedt troosteloze aanblik SPORT Debutante bezorgt Alecto een punt Alecto lost LOHC af AZC opgelucht na zege Katwijk naar top tweede klasse S9 HC neemt afstand van degradatiezone ft Buitenlandse atleten drukken stempel op Oosterduinloop IOK kookt na nederlaag maandag 10 NOVEMBER 2003 uwenhockey AlectO m in een volgens coach irits Eikenhout 'vreemde strijd' niet verder dan een gelijkspel tegen het lager asseerde Wageningen. ,,In loorhoede draaide de ma- eniet", meldde Eikenhout, ch mag ik niet ontevreden Ik miste in de verdediging Temby Schneider en Tessa twee geblesseerde jn tlsters. Halverwege de eer- dj helft viel een derde bepa- Beile speelster, Mignon van i t, uit met knieproblemen, zie je toch, dat mijn jonge alweer een stuk verder is n het begin van het sei- De drie geblesseerden werden nu goed vervangen. Probleem verder was, dat Fre- derique van Kauuwen tijdens de training haar speciale cor nerstick brak. Normaal hebben we bij haar corners een rende ment van 33 procent. Nu miste ze met een nieuwe stick bij vijf corners het juiste gevoel." De Leiderdorpsen kwamen binnen tien minuten met 1-0 achter. Vijf minuten voor rust liet Eikenhout Floor Lely debu teren in de hoofdmacht. De 16- jarige rechtsmidden uit de Al- jeugdselectie maakte een sterk debuut. Niet alleen verschafte ze aan Maud Schreuder en Ka rin van Rijn goede maar gemis te scoringskansen, Lely maakte in de tweede helft ook het eni ge Alecto-doelpunt. In de eerste klasse bleef Room burg met de magere 2-1 over winning op USHC in het spoor van de koplopers. Pas in de tweede helft kwam het Leidse team onder de druk van de Utrechtse studentes uit en won het door doelpunten van Ellen van der Salm en Cocky de Wolf toch nog verdiend. Tweedeklasser Alphen klopte Vianen met 1-0. Lonneke Speur was in het gelijkopgaande duel als enige trefzeker. Noordwijk vond in de streek- derby in de derde klasse snel het lek bij Leidse Studs. De studentes, die node een keep- ster missen en hopen op steun van de Leidse zusterclubs in het vinden van een nieuwe doelvrouw, kregen met 10-4 om de oren. Bij de rust was het reeds 7-1 voor de Duinranders. Maureen Asselbergs haalde de hoogste individuele score. De 18-jarige Noordwijkse scoorde viermaal, waaronder een hat trick (van 2-0 naar 4-0 in de eerste helft). Anniek van Gen- nip was driemaal succesvol. Nennette de Koning maakte er twee en Angela Pasma eentje. Bij de Studs werd de productie verdeeld over de zussen Tessa (3x) en Jessy van den Boomen. In dezelfde afdeling hield Cat- wijck met de 2-1 zege bij Loe- nen met veel moeite de tweede plaats van de ranglijst vast. „We waren goed in het missen van kansen en kwamen aan het eind van de wedstrijd nog heel goed weg ook, toen onze keep- ster Marina van der Plas voor de tweede maal een strafbal uit haar doel hield", aldus coach Bas Pinkster. Hotsche van der Horst was na 17 minuten tref zeker. Laat in de tweede helft zorgde Muriel van Beek met frommelgoal voor de eind stand. In de vierde klasse was Pur- merend met 4-1 te sterk voor Hisalis. Roos van de Krogt maakte in de tweede helft het enige Lissese doelpunt. L 01 K e r Lnton Diedrich - Het biedt een aanblik. Hockeyvereni- orescate huist sinds april 'ei keet, een noodgebouw staat sinds de 'pyromaan wrschoten' het dertig jaar lubhuis als doelwit koos. fl eiden van de D2 verkopen "terras bloembollen en za- een deel van de nieuwe lel te bekostigen. loi Ja] illeen het clubhuis biedt ^-ieste aanblik, ook de van de eerste klasse A vrouwen ziet er weinig evend uit. Forescate staat ,t Gisteren kwam LOHC zoek, dat er met slechts yj unten meer ook niet best 3[) tond. Een degradatieduel, ig in het seizoen. lortpark Adegeest schijnt erftzonnetje, dat uit alle probeert om de velden olijke aanblik te bezor- e hekken om de blootge- ündamenten van het af- clubhuis blinken in stralen. Binnen in de angen schetsen aan de van hoe het nieuwe club- eruit zou kunnen gaan Daar is nog niets defini- aan, verduidelijkt be id Jelmer Siersema. „Dit te laten zien in welke we aan het denken de brand is met een - groep mensen veel werk r om de club te laten door In het clubhuis zijn trainingsspullen en al «persmateriaal in vlam- ipgegaan. Binnen vier da- daar al vervanging voor een lid is zelf nieuwe skleding en -bescher- lan halen in Duitsland, 'jj gens werd met grote keet neergezet. „En in overleggen over de >ouw", zegt Siersema. rste instantie samen met inisvereniging, maar dat geen haalbare combina- ïu hoopt Forescate dat jj euw gebouw kan worden le izet in samenwerking met l0 ideropvang. „Dat is dan u hankelijk van de subsidie ervoor kunnen krijgen." earns helpen inmiddels d voor de inboedel bij el- e krijgen. Het clubhuis ordt goeddeels vergoed verzekering, bij de in- ligt dat anders. Sierse- re hebben een 'actie in- adoptieplan' in het leven ten. Elk team haalt geld een deel van het interi- ^1 isdc el 'aaI LOHC drukte Forescate in het onderlinge treffen nog dieper in de zorgen. Foto: Dick Hogewoning eur te bekostigen. Het gaat niet allemaal in één grote pot, het wordt specifiek gebruikt." Zo kan het zijn dat een mannen- team de barkrukken adopteert. „Als dan een tegenstander op zo'n ding gaat inbeuken, zeg gen ze meteen: ho, ho, die heb ben wij betaald hoor." De meisjes van de D2 weten nog niet precies wat ze met hun geld aan de club willen geven. Ze hebben inmiddels ongeveer zeshonderd euro omgezet, waarvan eenderde nog naar de leverancier van de bollen moet. „Een bank, of een plantenbak. Misschien een clubkat", oppert Floortje. Voor hun neus is de wedstrijd tegen LOHC inmiddels begon nen. Forescate heeft een nog jongere ploeg dan de Leidse be zoeksters. LOHC drukt in de eerste helft zijn stempel op de wedstrijd. Mondjesmaat komen de aanvalsters van de Voor- schotense formatie bij het vij andelijke doel. Vooral Kyoko Tollenaar speelt bij LOHC een grote rol in het vroeg onderbre ken van elke aanvallende po ging die Forescate onderneemt. Na een krap halfuur zet Wietske Hermes de bezoeksters met een schitterende backhand in de kruising op voorsprong. In de tweede helft verdient Fo rescate een gelijkmaker. De thuisploeg speelt goed gegroe peerd en laat LOHC niet meer aan aanvallen toekomen. De jonge Voorschotense ploeg werkt zich suf, maar krijgt geen loon naar werken. Mascha Kim man is snel en handig en een plaag voor de Leidse defensie, maar heeft geen geluk. Een bal van Al-speelster Martine Koek belandt via de handschoen van de sterke LOHC-keepster Car- lijn Charbon - zelf ook nog jeugdspeelster - op de lat. Aan de andere kant valt de be slissing. Tollenaar rondt een snelle tegenaanval af voor de 0- 2, en in de slotminuut maakt Vera Nater er zelfs nog 0-3 van. LOHC neemt verder afstand van de gevarenzone. „We moe ten ook makkelijk in de eerste klasse kunnen blijven, met dit team", vindt coach Jan Smid. Voor Forescate ligt dat anders. In juni 2005 moet het nieuwe clubhuis er staan. Het is niet ondenkbaar dat de vrouwen- ploeg tegen die tijd net weer opnieuw naar de eerste klasse is gepromoveerd. door Peter Klein mAnnenhockey - Alecto heeft in de eerste klasse de kopposi tie overgenomen van LOHC. De Leiderdorpse ploeg was in Gou da met 3-2 te sterk voor de plaatselijke club. De Oegst- geestse formatie, die tot het weekeinde met een punt ver schil aan de leiding ging, kwam tegen Shinty slechts tot 2-2. Alecto kende een voorspoedige start. Binnen twee minuten knalde Tijmen Voet vanaf de kop van de cirkel een strafcor- ner achter de Goudse keeper. Alecto vergrootte na rust de voorsprong ondanks dat Maar- teq Memelink met een gele kaart voor tien minuten naar de dug-out was gestuurd. Koen Dickhoff soleerde na een coun ter langs vier tegenstanders en rondde bekwaam af. Gouda zat niet bij de pakken neer en kwam tot 2-2 terug. In de laat ste vijftien minuten golfde het spel weer op en neer. Dickhoff werd de 'man van de wedstrijd' toen hij een schot op de paal van Thijs Rottier opving en koel afmaakte. LOHC liet tegen Shinty twee punten liggen. Na de goed ge speelde eerste helft stond het team van de coaches Peter van der Meer en Cees Koppelaar op een op het oog veilige 2-0 voor sprong. Derk van Viersen Trip opende de score uit een corner, Menno Camphuijzen maakte een veldgoal. Na de pauze kwam LOHC niet scherp uit de startblokken. Shinty kwam bin nen tien minuten langszij. In het laatste kwartier had LOHC de beste kansen op een zege. Schoten uit drie strafcomers strandden op paal en lat. In dezelfde afdeling boekte Roomburg een nuttige over winning op Nieuwegein, 4-3, en pakte drie punten tegen de ploeg waaraan LOHC en Alecto eerder punten verspeelden. Toch leek ook Roomburg de te genstander te onderschatten, want kort na rust stonden de Leidenaars nog met 2-0 achter. Jasper Staal ontpopte zich an dermaal als de belangrijkste troef bij Roomburg. De spits scoorde driemaal uit de vijf cor ners die zijn team in de tweede helft kreeg. Hij leverde ook de assist, waaruit Vincent de Geus de 2-2 liet aantekenen. Forescate was in de streekder- by in de tweede klasse met 3-0 Leidse Studs de baas. Het duurde vijftien minuten voor dat de Voorschotenaren zich onder het openingsoffensief van de studenten uitwerkten. In de eerste helft leverde dat twee treffers op. Sander Briedé was na twintig minuten trefzeker uit een corner. Victor ten Have zorgde uit een pass van Jeff Hassefras voor de 2-0. Joost Baeten en Alex van Nimwegen misten in die periode twee rian te mogelijkheden op een nog betere score. Na de pauze over liep Forescate de vermoeide Studs eenvoudig, maar schoot alleen Jasper Visser raak. In de derde klasse ging Cat- wijck met een eerder op water polo lijkende uitslag met 9-7 onderuit bij Ommoord. Bij rust stond Catwijck met 3-1 en in de tweede helft zelfs met 5-2 voor. „Daarna gingen de bonds- scheidsrechters wel heel erg vreemd fluiten. Zo slecht heb ik ze nog nooit meegemaakt", al dus coach Dem Graaff. Wouter de Mol kreeg vijf van de zeven Katwijkse treffers, waarvan twee uit een strafbal, achter zijn naam. Maarten Plug maakte de twee resterende doelpunten. In dezelfde afdeling verloren de hockeyers van Alphen met mi nimaal verschil met 1-0 bij Rijs wijk. Vierdeklasser Voorhout boekte alweer zijn derde seizoenszege. De Bollenstrekers versloegen met 2-1 Waddinxveen. Bart Wehkamp was twee keer suc cesvol. AJJkemade en bezoeker Reeu- wijk kwamen een terechte 3-3 overeen. Dirk-Jan Peters zette het team uit Rijpwetering op voorsprong, waarna Reeuwijk de stand tot tweemaal toe in een voorsprong omboog. Spits Peter Aardema maakte de 2-2. Pim Slot zorgde een kwartier voor tijd 3-3. Hisalis verloor met 3-1 bij kop loper Krimpen. Guus van de Padbosch maakte de enige Lis sese treffer. Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 atletiek - Hardlopers uit Me- chelen hebben de Oosterduin loop in Noordwijkerhout naar hun hand gezet. Op de 16,1 ki lometer was Kenneth Tarus gis teren een klasse apart. Bij de vrouwen won Natalia Lazareva, die net als Tarus vanuit België naar Noordwijkerhout was ge komen. Door de buitenlandse inbreng hadden lokale hardlopers geen schijn van kans. Frik Bakker van De Spartaan uit Lisse werd weliswaar derde, maar moest zeven minuten toegeven op de winnaar (48.51 om 55.50). Tus sen beiden liep nog Michael Woerden, maar ook deze kilo metervreter uit Mijdrecht kwam nooit in de buurt van Tarus. Op de 8 kilometer rond waren lokale atleten wel succesvol. Se- bastiaan Kerkvliet uit Voorhout finishte na 27.52 als eerste, op een kwart minuut gevolgd door Ronald van Vlierberghe van Leiden Atletiek. De Katwijkse Jolanda van Beelen (AV Rijn soever) was de snelste vrouw (33.38). Atletiekminnend Nederland heeft het beste voor met De Spartaan. Bij de verkiezing van de aantrekkelijkste nationale baanwedstrijden in 2003 won de vereniging uit Lisse twee prijzen. Het Nederlands kampi oenschap voor junioren kwam als eerste uit de bus (672 stem men) en de wedstrijd om de Ter Specke Bokaal werd derde (474) De Gouden Spike van Leiden Atletiek, vorig jaar winnaar, be zette nu de tweede plaats (548). De uitverkoren verenigingen kunnen geldprijzen tegemoet zien. Pieter van der Vliet :e 1 - DIOK verloor gisteren duel om de plaats. In Naarden gin- de Leidenaars tegen 't met 25-24 onderuit in Jectische wedstrijd, waar- e referee een hoofdrol de. Coach Robert Broers voest. Zijn bloed kookte. is toch te schandalig woorden dat een referee 'erloop van de wedstrijd ioedt en er zijn eigen re- s op na houdt. Ik train me mijn ploeg niet een slag rondte om op zo'n ma- jeflikt te worden." ziet de achtervolgers lijks dichterbij komen en f ts de eerste vier plaatsen !el recht op deelname aan ez Ilay -offs. De Leidenaars ünen fel. Matthew Calitz de de score, en even later erteerde Mare Schoon 'igen vijfpunter voor 0-12. e oi kwam sterk terug. Vlak °P rust werd het 8-12. veede helft werd abrupt ?'J roken toen 't Gooi-speler th Gilbert met een zware oschudding naar het zie- ris moest. De wedstrijd en kwartier stil. Eenmaal uit de kleedkamer be sloot referee De Ruijter dat vrijwel alle acties van de thuis club waren toegestaan. Toch scoorde Thijs Verheijen eerst nog een try, maar de glaszui- vere vijfpunter van Fred Moerland ontging de leids man volledig. Daarmee kan telde de wedstrijd, 't Gooi kwam met twee try's op een 25-19 voorsprong. Even leek het tij nog in Leids voordeel te keren toen Wilnus Versteijnen de stand op 25-24 bracht. Schoon miste de conversie. In Sassenheim speelde The Bassets met 20-20 gelijk tegen RC Delft. De Sassenheimers begonnen uiterst voorzichtig. Dat leidde tot een 0-20 achter stand. Pas in de tweede helft werd The Bassets wakker. Met vijfpunters van Luc Hars kamp, Peer Stroombergen en Ruud Vos en kicks van Chris Heits kwam de thuisclub op gelijke hoogte. De DIOK-vrouwen wonnen in Gouda hun wedstrijd met 41- 10 van Keulen, naast Leuven de tweede buitenlandse club in de nationale competitie. Voor DIOK scoorden Femke Bakkers (3x), Yvette Maka- rawung en Mirjam van Zoest. Lucie Savelberg converteerde drie keer. door Dirk Kloos waterpolo - AZC heeft de over winning op HZ/Zian opgelucht begroet. „De 12-9 zege geeft aan dat we het nog kunnen", zo vertolkte teammanager André de Jeu de Alphense gevoelens. „Je kon het op de training al zien: sommige spelers komen beter in hun vel te zitten", al dus De Jeu. „Het helpt natuur lijk ook mee dat Niels Zuidweg voor het eerst na een blessure weer voorzichtig meespeelde." Nog niet alles liep op rolletjes tegen HZ/Zian, dat dit seizoen nog zonder puntverlies was. Na een sterke start (3-1) konden de Hagenaars nog tot 5-4 terugko men. AZC was echter bij de les en onder aanvoering van Tjerk Kramer, hij scoorde viermaal, werd HZ/Zian in de derde en vierde periode definitief terug gewezen. Via 8-5 werd de 12-9 eindstand bereikt. De Jeu: „Het was een leuke wedstrijd voor het publiek waarin we aantoon den op de weg terug te zijn. Pas half februari als de tweede competitiehelft begint, moeten we er staan." Periodestanden: 3-1, 5-4, 8-5 en 12-9. Topscorer AZC: Kramer (4). LZ 1886 speelt tot nu toe aar dig. De ploeg van Michel van der Zeeuw wint de wedstrijden die ze moeten winnen. Zo werd Alliance zaterdag met 10-6 aan de zegekar gebonden. De debu tant in de hoofdklasse handelde tegen LZ te traag. In de beginfa se speelden de Leidenaars nog slordig. Kansen werden niet be nut, zodat Alliance in het eerste speldeel nog gelijke tred kon houden (2-2). Hierna was LZ duidelijk de sterkste, tot tevre denheid van coach Michel van der Zeeuw. „We moeten ons niet rijker rekenen dan we zijn. Ik ga er nog altijd niet vanuit dat we bij de bovenste drie ko men, hoewel het wel in de groep gaat leven. Eigenlijk had den we dan de eerste wedstrijd tegen ZPB moeten winnen. Als we uit de laatste wedstrijden nog vier punten halen hebben we het prima gedaan." Periode standen: 2-2, 3-6, 4-7 en 6-10. Doelpunten LZ 1886: Mirco Zuidweg (3), Jan Langerhorst (2), Frans Langerhorst (2), Mar- tijn Laurense (2) en Arnold Spros. De Zijl/LGB-VIvax leed een in gecalculeerde nederlaag tegen kampioenskandidaat AZPC. De 10-5 uitslag gaf coach Jacob Spijker geen reden tot onge rustheid. „We zijn zeker niet weggespeeld, het is een wed- Niels Zuidweg maakte zijn ren tree. Archieffoto: Hielco Kuipers strijd gebleven en dat is een op steker voor de komende weken als we tegen de ploegen spelen waartegen we de punten moe ten halen. AZPC stond wel steeds op voorsprong, maar kon toch geen gat slaan." In de eerste twee perioden waren de doelpunten duur in Amers foort. Beide defensies hadden hun zaakjes goed voor elkaar. Halverwege stond er dan ook slechts 3-1 op het scorebord. In het vervolg werd er vaker met scherp geschoten. Periodestan den: 2-0, 3-1, 8-5 en 10-5. Doel punten Zijl/LGB-Vivax: Roe land Spijker (2), Niels Joor, Jur- riaan menagie en Ivo Dietz. door Dirk Kloos waterpolo - Katwijk heeft een goed weekeinde beleefd. De waterpoloërs van coach Ruud Wormgoor wonnen met 10-5 van De Gouwe, terwijl de con currentie punten morste. De Zeekanters staan met Vlaardin- gen en DAW bovenaan de rang lijst van de tweede klasse. Vooral in de eerste periode speelde Katwijk een prima par tij tegen De Gouwe. Sterk pres send kwam De Gouwe niet in het stuk voor met een logische 1-4 tussenstand als gevolg. Het vervolg was eigenlijk niet meer dan een formaliteit. De Gouwe kon nog wel terugkomen tot 4- 6, maar in de laatste periode draaide Katwijk weer op volle toeren. „Het ging super", aldus Wormgoor. „Vooraf had ik aan gegeven dat de eerste periode belangrijk was. Gelijk goed pressen en de tegenstander geen kans geven. Dat is prima uitgevoerd." Periodestanden: 1- 4, 2-5, 4-6, 5-10. Topscorers Katwijk: Alex Sieval (3) en Dirk Haasnoot (3). Koudekerk speelde niet slecht, maar slaagde er niet in de pun ten binnen te halen. KZC was met 8-5 te sterk. „Kansen be nutten blijft ons probleem", concludeerde coach Mark Kim- pel. „We hebben wel tien uitge speelde kansen nodig om twee doelpunten te maken." Vooral in de tweede en derde periode manifesteerde de schotloosheid zich aan Koudekerkse zijde. KZC liep uit van 2-2 naar 8-2. Dat Koudekerk nog terugkwam tot 8-5 had slechts statistische waarde. Periodestanden: 2-2, 2- 5, 2-8 en 5-8. Topscorer Koude kerk: René Overes (3). Alkemade blijft winnen in de derde klasse. Ook VZV was niet bij machte de ploeg van Frank van de Akker te stoppen. In een fysiek zware wedstrijd won Al kemade met 10-5. Een verdien de overwinning, vond Van den Akker. „Wij waren duidelijk be ter. We bewogen meer en rea geerden niet op het harde spel van VZV." In de laatste periode stuurden de arbiters een VZV- speler na al te ruw spel zonder vervanging naar de kant. Al kemade stond toen al op 8-4. Topscorer Alkemade: Ivo Scholz (3). NZPC wacht als debutant in de derde klasse nog altijd op zijn eerste punt. Het eveneens de buteerde ZPCH was met 10-3 duidelijk de sterk voor de Noordwijkers. Ook deze wed strijd kwam NZPC met 1-0 voor, maar moest hierna bui gen voor de tegenstander. ZPCH ging efficiënter om met de kansen. Vrijwel elke kans was een goal. Doelpunten NZPC: Rutger Smeltink, Jaap van der Bent, Willem van Rijn. De vrouwen van LZ 1886 gin gen met 13-5 ten onder tegen Polar Bears. In de competitie waarin de internationals niet meedoen konden de Leidse vrouwen alleen in de eerste pe riode goed tegenstand bieden. Onder aanvoering van de sterk spelende Biurakn Hakhverdian bleef de schade beperkt tot 4-3. Hierna was Polar Bears opper machtig. Topscoorster LZ 1886: Lorette Velting (4). De vrouwen van De Zijl/LGB- Vivax blijven op hoofdklasse koers. De resevers van Het Ra vijn werden in De Zijl met 11-9 verslagen. Yfke van Belkum, die een zware trainingsweek met de Nederlandse selectie achter de rug had, ging voorop in de strijd en was met liefst zes tref fers een plaag voor de Nijver- dalse defensie. Ingrid Ouwer- kerk deed met vier doelpunten ook een duit in het zaige. De vrouwen van Alkemade waren kanloos tegen kampioenskandi daat Rapido. Alkemade verloor met 8-1.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25