Wonderkind is weer een zorgenkind Passie voor de psychologie der (voetbal) dingen SPORT 3 Arthur Numan heeft geen zin meer in al die heisa Feyenoord wint, Leonardo verliest 'Dit is de Maaskant-manier' Clyde Wijnhard scoort opnieuw ïlman De Vogt lar geblesseerd ht - Doelman Wilco de ran RKC Waalwijk heeft en een zware knieblessure y open in de met 1-0 verlo- itwedstrijd bij FC Utrecht. edische staf van RKC Til, I voor kruisbandletsel in kerknie. De Vogt verdraai- Fr t gewricht na ruim een n j ier, toen hij probeerde ei, ïzet van Tanghe te stop- Trainer Martin Jol had >cl uist voor deze wedstrijd se ans in de basis gegund, ok )ste van eerste doelman »eih. Die nam in de 17de mi- en de plaats van De Vogt in. e 1neur in 'e •menie a to irest - Een scheidsrechter dij zaterdag in Roemenië een >01 rijd moeten staken, om- o n team nog maar zes spe- zihet veld had staan, ep eerder werd een Roe- se profwedstrijd om die es beëindigd. Al na 36 mi- ;r< stonden nog maar acht allers van FCM Bacau op oe ld, omdat drie teamgeno- tkj! rode kaart hadden gekre- sc n de 62ste minuut moes- uil ig twee Bacau-spelers ge- vo erd naar dè kleedkamer, g t de ploeg geen wissels ai mocht toepassen, had de r geen andere keuze dan lg)H te staken. Het compe- glement schrijft voor dat am uit minimaal zeven 3p s moet bestaan, lee lice ontsnapt blamage ia! - Teplice is gisteren in de o( lische competitie een af- ja lespaard gebleven. De o\ die donderdag Feyen- ei net 2-0 versloeg, sleepte tei r eigen publiek (3800 id tegen degradatiekandi- iblonec op de valreep een ;s pel uit. In 90ste minuut ei i Divecky voor de 1-1. Te- v lezet na veertien wedstrij- vijfde plaats op de rang- iden wissel it Stevens i - Huub Stevens heeft 2 rblijf in Berlijn met een erlengd. De ploeg van de rgse trainer won zaterdag 1 van Borussia Mön- adbach. Stevens had in groot aandeel in de e' lij bracht in de 86e mi- lexander Madlung in het mper tien seconden later -e de invaller Hertha BSC e winst. Het betekende ede seizoenzege voor de presterende Bundesliga- r' 'fB Stuttgart blijft koplo- n Duitsland. De ploeg won 0 van Eintracht Frank maandag lo november 2003 door Jaap van Essen volendam - Winnen en verlie zen, daar gaat het in de sport al lemaal om. Wat dat betreft was het een vreemde middag voor Feyenoord in het als een fort be waakte Volendam. De Rotter dammers boekten een 1-3-zege in het palingdorp, maar menig speler waande zich niet bepaald de overwinnaar. Anderen vier den juist een dubbele zege. De grootste verliezer van de dag was met voorsprong Leonardo. De 20-jarige Braziliaan, ooit de grootste en mooiste parel van de Feyenoord-opleiding, ging per brancard van het veld af. Gescheurde kruisband, luidde de eerste diagnose, een regel recht drama voor de aartspin gelaar. Al twee jaar lang hobbelt Leonardo van blessure naar blessure. De afgelopen maand leek hij eindelijk terug te komen zoals iedereen hem kende, een levensgevaarlijke en zeer orgi- nele aanvaller. Het wonderkind is nu echter weer een zorgenkind. Het sei zoen is voor hem zeker voorbij en gezien alle malheur van de voorbije tijd moet voor zijn loopbaan worden gevreesd. Geen wonder dat de frêle Brazi liaan wanhopig jankend op de massagetafel lag. De eveneens twintig jarige Ro bin van Persie was gisteren juist een van de grote winnaars. Het tweede Rotterdamse wonder kind, net als Leonardo een mannetje met een nogal lange en ingewikkeld opgetekende gebruiksaanwijzing, begon weer eens op de bank. Daar be landde hij enkele weken gele den, precies op het moment dat technisch directeur Baan het nodig vond de contractonder handelingen met de aanvaller op straat te gooien. Baan dreigde zelfs in het open baar dat Van Persie niet meer aan het spelen zou komen zo lang hij zijn contract niet ver lengde, onder de voorwaarden die Feyenoord stelt. Van Mar wijk maakte gisteren duidelijk dat hij Van Persie de afgelopen tijd niet uit de basis liet vanwe ge de contractperikelen. „Het ging puur om technische rede nen. Robin speelde een paar mindere wedstrijden, was ook nog even geblesseerd en Lur- ling viel steeds goed in. En in derdaad, vandaag viel Robin heel erg sterk in." Dat was nog zwak uitgedrukt. Volendam-Feyenoord was met nog een kwartier te spelen geen duel waaruit Feyenoord nog drie punten leek te peuren. De Rotterdammers kwamen heel snel op voorsprong door een strafschop van Kuijt, maar de thuisploeg maakte niet bepaald ten onrechte ook weer heel snel gelijk via Ouhsaine. Daarna was het beeld eigenlijk simpel: Fey enoord was een pietsje beter, Leonardo scheurde in het duel met Volendam een kruisband. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Volendam kreeg de betere kan sen en de wedstrijd was heel slecht. Het was invaller Van Persie die het verschil maakte. In de tach tigste minuut soleerde hij vanaf links richting doel, tot hij de bal goed had liggen voor een schot in de korte hoek. Doelman Van Westerop stond helemaal ver keerd: 1-2. Weer vijf minuten later was het pleit beslecht. Van Persie trapte de bal uit een vrije trap prachtig bij Kuijt. Die deed voor het eerst sinds zijn straf schop weer eens iets goeds en kopte de bal binnen: 1-3. Het winnende Feyenoord (dat zowaar weer dicht bij PSV in de buurt komt) telde al ruim voor het duel ook al een grote verlie zer: Edwin Zoetebier. Uitgere kend in het duel met zijn oude club, de ploeg uit het dorp waar hij opgroeide, raakte de doel man zijn basisplaats kwijt. Vrij dag vertelde Bert van Marwijk hem het nieuws. Volgens de trainer was de keuze voor de 36-jarige Patrick Lode- wijks niet ingegeven door de foutjes die Zoetebier dit seizoen (Heerenveen, NAC, Groningen en Teplice) maakte. „Het gaat om het vertrouwen dat een doelman moet uitstralen. Ed win had dat altijd volop, dat wordt wel eens makkelijk verge ten, vóór zijn blessure halver wege vorig seizoen. Daarna heeft Lodewijks het prima ge daan en die heb ik dus ook la ten staan. Dit seizoen was Zoe tebier weer eerste keus, maar ik heb hem gelijk verteld dat hij nu geen tweede doelman meer achter zich had, maar een echte concurrent." Blijkbaar is Zoetebier niet bijs ter goed bestand tegen spelen met een dergelijke interne druk. Lodewijks wel, maar die heeft de kunst dan ook afgekeken van Ronald Waterreus. Die knokte zich bij PSV terug in de basis door eerst Menzo en daarna Kralj mentaal de baas te blijven. Lodewijks - die tegen zijn zin weg moest in Eindhoven - heeft nu in Rotterdam hetzelfde kunstje geflikt als zijn vriend Waterreus en dat is zonder meer een persoonlijke zege. VOLENDAM: Van Westerop; Wilson, Kras, Breinburg en Koning; Salden, Tuyp (86. Luirink) en Buijs; Faria, Esa- jas (69. Steur) en Ouhsaine. FEYENOORD: Lodewiiks; Swerts, Van den Berg, Paauvve en Snoijl; Buffel (76. Van Persie), Van Wonderen, Schreuder en Lurling (86. Song); Leonardo (41. Lazovic) en Kuijt. glasgow/gpd - Ruim vijf maanden na dat hij zijn laatste wedstrijd voor Glas gow Rangers had gespeeld, blijkt dat de gewonnen FA Cupfinale tegen Dundee eind mei de laatste wedstrijd in de loopbaan van Arthur Numan is geweest. De verdediger kwam onlangs voor zichzelf tot de conclusie dat zijn carrière voorbij is. Aanvankelijk had het er. alle schijn van dat de 33-jarige Numan nog wachtte op een interessante club. Maar de Be- verwijker - die eerder uitkwam voor Haarlem, FC Twente en PSV en 45 in terlands in Oranje speelde - wimpelde alle aanbiedingen af. Steeds meer be kroop hem het gevoel dat hij klaar was. Met voetballen, en met zijn loop baan. „Het is heel raar, maar ik mis het nog steeds niet. Ja, de sfeer en de gezelligheid, de dolletjes in de kleed kamer. Maar de bal, nee. Ik heb echt sinds die cupfinal geen bal meer aan geraakt. Ik snap er zelfs niets van, maar het doet me nog niets." Belangstelling was er wel degelijk voor de man die vijf seizoenen bij Rangers afsloot met de treble: landstitel, FA Cup en CIS Cup. Meer dan twee han denvol clubs waagden een poging de linkspoot binnen te halen. Ook Glas gow Rangers probeerde Numan alsnog te binden, maar dat bleek een kansloze missie. „Verder zijn er genoeg geweest hoor. PSV, Feyenoord, Willem II, Vites se, clubs uit Engeland, Espanyol, Au stria Wien; noem maar op. Maar ik had niet de behoefte er op in te gaan." Drie weken geleden was er opnieuw belangstelling, weer uit Spanje. „Vülar- real wilde me hebben, per direct voor twee jaar. Dan ga je denken. En ik kwam tot de conclusie dat ik eigenlijk helemaal geen zin meer had in die hei sa. Weer elke dag trainen, weer die voorbereidingen, wéér verkassen. Dat wilde ik niet meer." Die conclusie deed hem opvallend weinig. „Dat verbaast me zelf ook. Het is toch zeventien jaar mijn leven ge weest, altijd met voetbal bezig. Maar ik ben er gewoon helemaal klaar mee, dat merk ik aan alles. Het is mooi ge weest." De komende week houdt Numan zich bezig met heel andere zaken. De be langstelling rond de wedstrijden tus sen het Nederlands elftal en Schotland gaat aan hem niet voorbij: Numan staat deze dagen opeens vóór de ca- ('enri van der Steen d Jtliooi, klassieke Chippenda- kwekkend lijf, pronte g94 m lang, 100 kilo zwaar, dal spieren. Het knappe jïit echter vol voetbalken- hart brandt van ambitie: slagen met RBC en •ee Wie weet wacht Feyen- las 34, dus zou Robert ant natuurlijk dolgraag A, ns in de keuken kijken bij gerespecteerde colle- Vou, ik zou wel eens wil- in kijken bij Sef Vergoos- Nederland ken ik ze wel. use verdient natuurlijk otl t, Co flikt het toch maar ieel mooi. Ze zeggen dat itste groep heeft van de sie, maar ik denk dat Co re( 1 spelers laat geloven. ap. Guus Hiddink heeft h! iveldige carrière. Meer dan trainer, maar dat l^bij een topclub nodig. Ie 11 heeft het zeker qua a ing, maar ik denk dat-ie ,ja el veel aan het leren is. e sse had ik ernstige twij- ?r hem; zoals-ie over- En hij heeft toch twee n prijs uit zijn handen allen.De naam Van k valt niet. Hij neemt jus d'orange en lacht lein. sgen middernacht thuis- in, na een prachtavond: 'SV. Hiddink fluisterde afloop toe dat RBC met 0puntje nog te kort was 1. De trainer van RBC - l piaam, open gezicht - eerst om, zet een van Nora Jones, pro- te an op goed geluk de be- e van de verslaggever te el jen: een kop koffie. Hij rt niet, blijkt. „Ik drink ^offie." Hij drinkt ook ch nooit een glas alco- rookt niet, eet geen oet aan zweetsporten: squash, tennis, vroeger vecht sporten. Enkele jaren geleden liep hij een marathon. Van Marwijk behoort dus ken nelijk niet tot Maaskants hel den, maar ja, hij wil natuurlijk zelf trainer worden van Feyen oord. „Voor de cursus coach betaald voetbal kregen we alle maal een intake-gesprek, waar in werd gevraagd wat we wilden bereiken. Tja, je grote doel is natuurlijk de top: Ajax, Feyen oord, PSV, het Nederlands elf tal. Dat is een erebaan, een oeuvre-prijs. Het gevaar is na tuurlijk dat je meteen als een praatjesmaker wordt neergezet, want je mag hier geen dromen hebben. En die heb ik natuur lijk wel. De top is een droom en dan ben ik van oudsher natuur lijk een Feyenoord-man. Ik ben geboren in Schiedam, mijn fa milie woont in Rotterdam en als je iets met Rotterdam hebt, komt daar automatisch het Feyenoord-gevoel bij. Feyen oord past bij mijn karakter." Niet alleen zijn coaching is vrij brutaal. „Ik ben ooit tijdens het seizoen op staande voet ontsla gen, hoewel het indertijd niet zo hard naar buiten is gebracht. Ik speelde bij FC Zwolle, onder Piet Schrijvers. Die hield een nabespreking waarin hij een opsomming maakte van wat er allemaal goed was gegaan. Ik heb mijn vinger opgestoken en hem er nogal droog aan herin nerd dat we wel met 5-0 had den verloren. Enfin, dat werd ruzie, toen heb ik hem uitge maakt voor vuile, vieze, dikke teringpad. Ontslag. Gelukkig kon ik meteen naar Excelsior." Door een curieus toeval leverde Maaskant daar zijn contract al weer snel in. „Mijn vader werd gevraagd Go Ahead Eagles te gaan trainen. Hij vroeg mijn ad vies. Ik zei: 'Niet doen. Tenzij je een paar specialisten om je heen verzamelt.' Toen heeft hij Hennie Spijkerman en mij aan gesteld als assistenten." Zo kwam, in mei 1996, een einde aan de spelerscarrière van Ro- Robert Maaskant: „Feyenoord past bij mijn karakter." Foto: GPD/Sandra Peerenboom bert Maaskant en werd hij trai ner in het betaalde voetbal. Hij trainde toen al - 27 jaar jong - de amateurs van de Koninklijke UD in Deventer. Het trainersvak is een eenzaam vak. „Een trainer is alleen, daar om leef ik nu ook alleen. Mijn vrouw en ik wonen al anderhalf jaar gescheiden, zij in ons huis in Bathmen met Bo, ons zoon tje van 4. Ik wil dat zij daar blijft wonen, want ik leef de komen de 20 jaar waarschijnlijk toch als een zwerver. Nee, onze scheiding heeft niks met voet ballen te maken, het is gewoon mijn egoïsme. En dat zal de op voeding wel zijn; ik was enigst kind. Het is wel gek, dat je je voor neemt de rest van je leven met iemand te delen en dat het dan toch anders uitpakt. Maar ik kan haar niet geven wat zij van een huwelijk verlangt." Maaskant dribbelt naar de keu ken en vraagt of de verslaggever olijven eet. „Of een emmertje chocola?" Hij komt terug met olijven en een pot M&M-tjes, waarmee hij zich languit op de bank installeert. Vanuit die po sitie begint hij een boeiend be toog over zijn werkwijze, waar in termen vallen als aandachts stijl en kernwaarden en spelers die auditief, visueel of juist ge voelsmatig moeten worden be naderd. Op tafel ligt een boek opengeslagen: 'De zeven eigen schappen in effectief leider schap' van Stephen R. Covey. Maaskant heeft een passionele interesse in de psychologie der dingen, voetbaldingen vooral. „Het gaat om mentale coaching en motivatie. De mentale coa ching is een doorlopend pro ces, de essentie is dat je pro beert spelers in de juiste con centratie te krijgen. Het motive ren is een kwestie van hier en nu, dat is instant psychologie. Ik ben er een boek over aan het schrijven, voor voetbaltrainers. Wat trainers intuïtief doen, pro beer ik te theoretiseren, met ei gen ideeën. Ik vind bijvoor beeld dat je nooit moet coa chen in niet-opdrachten. Je moet spelers niet iets verbie den, je moet ze positief coa chen. De Graaf speelde de laat ste weken te diep. Dan zeg ik niet: 'Je mag niet meer diep gaan.' Ik zeg dan: 'Vandaag speel je controlerend.' In het voetbal wordt al veel te veel ka pot gemaakt door spelers din gen te verbieden, ze komen met remmingen het veld op. Verder werk ik op basis van wederzijds respect, met de volgorde club - team - speler. De coaching doe ik vanuit het individu. Dit is de Maaskant-manier. De resulta ten staven mijn ideeën, ik was er ook van overtuigd dat we dit jaar veel meer punten zouden scoren in uitwedstrijden, door uit te gaan van eigen kracht. Het werkt. En het is mooi als je dan ook nog tot in detail tevo ren aangeeft wat je gaat doen en dat je dan door exact die de tails punten verdient." Hij gaapt eens. „Tja, meestal lig ik om tien uur op bed. Ik ben een langslaper." Niet vandaag, het loopt tegen half vijf en er is nog veel om over te praten. Over (veronderstelde) talenten. „Van Persie is over het paard getild. Rare jongen, ik mag hem niet. Hofland is ook omhoog geschreven. Wel altijd zeiken, op de grond liggen en gebles seerd zijn. Goeie speler, maar geen top. Ibrahimovic wel. Unieke voetballer." En Sneijder moet spelen tegen Schotland, hangend op rechts ('Dan heb je creatieve spelers nodig die kun nen passen'), straks John Hei- tinga. „Dat is de nieuwe Jaap Stam." Over een opmerkelijke huisre gel. „Reserves mogen bij mij gaan warmlopen wanneer ze willen. Ja, ook om een signaal af te geven aan mij dat ze erin wil len. Zou slim zijn. Nee, dat heeft er nog niet eentje gedaan. Misschien na vandaag wel, ha- ha." Over geld. „De spelers moeten terug in salaris. Als je dan hoort dat Van Beukering van Vitesse 500.000 oude guldens heeft, een jongen van 20 jaar! Wij be talen gemiddeld 10.000 euro per maand, dat is mooi. Trai ners mogep in de top gerust een miljoen hebben van mij, maar als je Zwolle traint of Vo lendam is 100.000 euro een mooi salaris. Ik heb zelf meege dacht met de nood bij RBC; ik verdien 250 euro per maand minder dan vorig jaar." Hij verwacht in de toekomst va ker over geld na te moeten den ken. „Ik denk dat het aantal technisch directeuren sterk gaat teruglopen, de trainers krijgen die taken erbij. Dat is ook goed. Ik ben, denk ik, ge- PSV faalt tegen RBC op alle fronten Hoe diep kan een elftal zin ken? Heel diep. Slechts een week nadat het gehandicap te PSV in Breda NAC keurig had overwonnen, zette het elftal zichzelf in Eindhoven volkomen voor schut. Tegen RBC Roosendaal speelde PSV slecht. Ellendig slecht De ploeg faalde op alle pun ten die belangrijk zijn in voetbal. Dat het slechts 1-1 werd was een gelukje. Het leek een gemakkelijke avond te worden. Al in de vijfde minuut zette RBC-ver- dediger Robert Molenaar zijn voet per ongeluk tegen de bal die door Robben voor het doel gebracht werd. Doelman Maikel Aerts stond op het verkeerde been: 1-0. Die gelukstreffer had het startsein moeten zijn voor een gezellige avond, met veel doelpunten en klaroenge schal. Het werd een treur mars. RBC-trainer Robert Maaskant was de dirigent, invaller Ode Tompson de so list die doeltreffend toesloeg. In de 73ste minuut werkte hij de bal achter Ronald Wa terreus: 1-1. lukkig een goeie inkoper. Ik heb een systeem en weet wie erin passen." Ooit haalde hij Redan, nu RKC. „Die was kwaad dat hij in de beslissende wedstrijd om promotie tegen Excelsior reser ve zat. Een paar minuten voor tijd, bij 4-2 voor ons, liet ik hem invallen. Wat denk je: hij deed niks! Luinge telde er ineens acht minuten bij en Excelsior kwam als een gek, dus ging ik schreeuwen naar Roelof dat het tijd was. Na afloop kwam-ie naar me toe. 'Als het 4-3 was geworden, had ik toch meteen afgefloten, joh.' Mooie man." EREDIVISIE ADO Den Haag - Ajax 1-4 (1-1). 17. Stroeve 1-0, 32. Heitinga 1-1, 47. Sneijder 1-2, 62. Ibrahimovic 1-3, 80. Sikora 1-4. Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 9.420. Rode kaart: 60. Hei tinga (Ajax/2x geel). Gele kaart: Mensah (ADO Den Haag). NEC - FC Groningen 2-3 (2-0). Scheids rechter: Oskam. Toeschouwers: 12.250. 27. Demouge 1-0, 31. Hersi 2-0, 46. Van Gessel 2-1, 50. Pinas 2-2, 62. Van der Linden 2-3. Gele kaart: Zonneveld (NEC), Matthijs (FC Gronin gen). FC Utrecht - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). 69. Van de Haar 1-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Broerse (FC Utrecht), Van Die- men (RKC Waalwijk). Volendam - Feyenoord 1-3 (1-1). 4. Kuijt 0-1 (strafschop), 7. Ouhsaine 1-1, 81. Van Persie 1-2, 86. Kuijt 1-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 6200. Gele kaart: Tuyp (Volendam), Van den Berg (Feyenoord). Heerenveen - FC Zwolle 1-1 (0-0). 61. Sibon 1-0, 90. Zuurman 1-1.Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers: 14.400. Gele kaart: De Lange (Heeren veen), Roelofsen, Van der Werff (FC Zwolle). Roda JC - FC Twente 2-1 (1-1). 16. Van der Weerden 0-1, 25. Senden 1-1, 88. Anastasiou 2-1. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 12.524. Gele kaart: Luijpers (Roda JC). NAC Breda - AZ 1-2 (1-1). 39. Boussa- boun 1-0, 41. Huysegems 1-1, 60. Perez 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 13.179. Gele kaart: Stam, Slot, Engelaar (NAC Breda), Linden- bergh, Opdam, Van Galen, Meerdink (AZ). PSV - RBC 1-1 (1-0). 5. Molenaar 1-0 (eigen doel), 73. Thompson 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Hofland, Bouma (PSV). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 9, 2. Elk- hattabi (AZ), Ibrahimovic (Ajax) 7, 4. Perez (AZ), John (FC Twente), Redan (RKC Waalwijk), Kuijt (Feyenoord) 6, 8. Sonck (Ajax) 5, 9. Tuyp (FC Volendam), Sibon (Heerenveen), Elmander (NAC), Buffel (Feyenoord), Lurling (Feyenoord) Knopper (Heerenveen) 4. Programma: 21/11: RKC Waalwijk - FC Groningen; 22/11: AZ - Roda JC. Feyen oord - Vitesse, FC Zwolle - NAC Breda, NEC - PSV, Willem II - FC Volendam; 23/11: FC Twente - ADO Den Haag, Ajax - SC Heerenveen, RBC Roosendaal - FC Utrecht. mera. „Ik heb van de week al een itempje gemaakt voor RTL en volgen de week ga ik aan de gang voor de NOS. Dagelijks doe ik iets bij Jack van Gelder. Ja, vroegen ze me voor. Ik wil de wel, maar alleen als ik niet over tac tiek en spelers hoefde te kletsen. Dat kon. Nu belicht ik vooral de Schotse kant, vul dagelijks een paar minuten met items over de kleedkamers, het hotel, de Schotse ploeg, het veld en de manier waarop de Schotse pers met deze wedstrijd omgaat. En af en toe kan ik nog eens een oud-ploeggenoot voor de camera halen." Ajax 11 9 1 1 28 33-13 AZ 11 H 1 2 2b 24- 9 PSV 11 7 3 1 24 27-10 Feyenoord 11 6 3 2 21 21-14 Roda JC 11 4 5 2 1/ 17-11 RBC 11 4 4 3 16 11-11 Heerenveen 11 5 1 5 16 11-12 Groningen 11 4 3 4 15 16-19 FC Utrecht 11 4 3 4 1b 12-15 Willem II n 4 3 4 15 14-21 RKC 11 4 1 6 13 15-16 FC Twente 11 4 1 6 13 19-23 NEC 11 4 0 12 13-20 NAC 11 3 2 6 11 15-16 Volendam 11 2 4 5 10 15-22 ADO 11 2 3 6 9 10-23 Vitesse 11 1 5 5 a 17-22 FC Zwolle 11 1 3 7 6 6-19 EERSTE DIVISIE Sparta - Stormvogels Telstar 4-1 (1-0). 25. Levtsjenko 1-0 (strafschop), 48. Kantelberg 1-1, 52. Koevermans 2-1, 67. Mustapha 3-1, 74. Levtsjenko 4-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toe schouwers: 5232. Gele kaart: Croissant, I n ia(Stormvogels/T elstar) Topscorers: l.Huntelaar (AGOW), Jan sen (FC Den Bosch) 9, 3. El Hamdaoui (Excelsior), Rose (Heracles), Van den Bergh (Sparta), Koevermans (Sparta) 8, 7. Dijkhuizen (TOP/Oss), Jans (VW Venlo), Hamming (BV Veendam), Yilde- rim (GA Eagles) 7. Programma: 14/11: Cambuur Leeuwar den - MW, Emmen - FC Dordrecht, He racles Almelo - Haarlem, VW - Go Ahead Eagles, Stormvogels Telstar - Fortuna Sittard, FC Eindhoven - De Graafschap, TOP - Sparta, Excelsior - FC Den Bosch, AGOW - Helmond Sport. Helmond 13 9 2 2 29 29-14 Sparta 14 9 2 3 29 34-16 Den Bosch 14 9 2 3 29 28-18 Excelsior 13 8 2 3 26 21-11 VW 13 7 2 4 23 29-16 Graafschap 14 6 5 3 23 23-22 Heracles 13 6 4 3 22 26-18 Stormv. 13 6 3 4 21 23-21 GA Eagles 13 6 2 5 20 30-21 Emmen 13 5 4 4 19 17-18 TOP 13 4 4 5 16 22-18 AGOW 13 4 3 6 15 20-20 Veendam 14 4 3 7 15 16-30 Haarlem 14 3 4 7 13 15-21 Dordrecht 13 2 5 6 11 14-20 Cambuur L. 13 2 4 7 10 10-25 Fortuna S. 13 1 6 6 9 14-29 Eindhoven 13 1 5 7 8 12-23 MW 13 1 4 8 7 11-33 Tweede periode Veendam 5 4 0 1 12 9- 6 Emmen 5 3 1 1 10 9- 5 Sparta 5 3 1 1 10 10- 8 Graafschap 5 3 1 1 10 9- 7 VVV 5 3 0 2 9 15- 7 Helmond 5 3 0 2 9 11- 7 Den Bosch 5 3 0 2 m 8- 7 Heracles 5 2 2 1 8 9- 8 Excelsior 4 2 0 2 6 6- 4 Stormv. 4 2 0 2 6 6- 7 Eindhoven 4 1 2 1 5 5- 3 Cambuur L. 4 1 2 1 5 4- 4 MW 4 1 2 1 5 6- 7 Haarlem 5 1 2 2 5 4- 5 AGOW 5 1 1 3 4 7- 8 TOP 5 1 1 3 4 5- 9 GA Eagles 5 1 1 3 4 6-11 Fortuna S. 5 1 1 3 4 5-16 Dordrecht 5 0 1 4 1 3- 8 Lissabon/ANP - Beira Mar be leeft veel plezier aan Clyde Wijnhard. De 30-jarige aanval ler scoorde gisteren twee keer in de thuiswedstrijd tegen Avei- ro (2-). Vorige week maakte de voormalige Ajacied de winnen de treffer in de uitwedstrijd te gen Benfica (1-2).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19