Dnze oorlogskas is goed gevuld' ECONOMIE De Spar blijft zweren bij buurtsupers Brit verricht speurwerk voor Chinese 'Quote Boekje is handige hulp om rijk te blijven rk van den Broek is niet bang van de concurrentie Mijn collega komt zo bij u lude stijgt reisbranche haag - Verzekeringsmaat- ipijen hebben in het derde aal twee keer zo vaak mel- 'emaakt van fraude als in fde periode vorig jaar. De ig is een gevolg van het inomen aantal meldingen reisbranche. Ditmaal wa- ir 389 fraudezaken; vorig 58. Dat staat in het jongste er van Verzekerd!, het :ine van'het Verbond van ïkeraars. Het tweede kwar- iet ook al een stijging zien. 2,75 fraudeloket van het ver- 8 05 1 stuurt meldingen door 728 [justitie. Uit de reisbranche i',35 (nen er in het derde kwar- |io binnen. In het tweede 5|55 ftaal waren het er 43 en in •3,50 jerste 39. De verzekeraars I'qq ptitie onderzoeken samen '230 usfraude. 9,87 I 17,00 i*AAC - Shell heeft gisteren [ijzen van autobrandstof bogd. Euro ongelood is 1 puurder geworden en kost >8,00 L de pomp 1,145 euro per 50 Pok suPer plus is 1 cent in )6i25 jgestegen. Automobilisten 13,35 1,199 euro per liter be- l Diesel kost nu 0,799 cent. iras 0,785 cent. f zaterdag 8 NOVEMBER 2003 nzine duurder Spar-directeur Harry Ten Have: „We zullen overleven". Foto: GPD/Sandra Peerenboom schijndel/gpd - De super marktwereld kraakt in zijn voegen. Vooral Albert Heijn en Laurus' jagen elkaar op met! golven van prijsverlagingen. Waar de 100.000 klanten van daan komen die Albert Heijn zegt te hebben teruggewon nen, weten Harrie ten Have van de Spar Holding niet. „Ik denk dat het cijfer gemanipu leerd is. Ook denk ik dat het omzetver lies bij hen groter is dan ze naar buiten brengen. Als Spar zien wij gemiddeld geen om zetdaling. In de eerste week stonden de cijfers onder druk, maar toen was het herfstva kantie", zegt de directeur van de grootste keten van buurtsu pers (302 winkels) in Neder land. Toch meldde De Spar zich, zij het bescheiden, vorige week ook aan het front met een prijsverlaging van 220 artike len. Daar blijft het voorlopig bij. „De rest van de prijsverlagin gen bij Albert Heijn en Laurus was meer trompetgeschal. Maar het is wel absurd wat ze doen. Ik loop al jaren mee in de foodsector, maar ik ben het spoor bijster", aldus Ten Ha ve. „Nu lacht de consument nog in zijn vuistje over de prij zenslag maar over een jaar of twee drie zal hij de gevolgen merken. Er gaat een grote kaalslag komen." Hoewel De Spar ook zucht on der het juk van de grote broers gaat de keten stug door met het openen van buurtsuper- markten. „Wij zullen overle ven. Er gaan geen Spars op grote schaal verdwijnen; wij kunnen onze broek ophouden", zegt Ten Have vol overtuiging. Be gin dit jaar waren er 272 Spar- winkels in Nederland, eind dit jaar wil en Have uitkomen op 320. „De weg van de buurtsupers zijn we vijf jaar geleden, toen we nog bij Laurus hoorden, in geslagen; onder Sperwer gaan we daar gewoon mee door. Ons assortiment is gelijk aan dat van grootschalige winkel, zij het minder diep. Maar vraag bij ons niet naar de 122ste soort van een bepaald product." De kracht van De Spar ligt in het inspelen van de zelfstandi ge ondernemer op zijn omge ving. „Het liefst hebben we franchisers die geboren en ge togen zijn in de plaats waar ze hun winkel hebben. De onder nemer moet een geïntegreerd onderdeel zijn van de gemeen schap. Hij moet weten wat er leeft en daarop inspelen. Heeft een dorp geen schoen maker, dan kan zo'n winkelier dat-regelen, zoals ook een postagentschap, kopieer-, sto merij- of foto-ontwikkelservice denkbaar is. Wij willen zoveel mogelijk functionaliteit in een marktgebied houden. Op sommige plekken zijn we bezig met het Kiala-project. Postorderbedrijven die hun pakketjes niet kwijt kunnen omdat mensen niet thuis zijn, leveren ze bij ons af en wij zor gen ervoor dat ze op de juiste plek komen. Een Spar in een buurt of dorp heeft dus een toegevoegde waarde." Om een levensvatbare buurt super te beginnen, moet een dorp of gehucht minimaal 1500 inwoners hebben. „Daar gaan we zelfs nog wel eens on der, maar liever zitten we in plaatsen met 2000 tot 3000 in woners." Volgens Ten Have zijn er in Nederland nog zo'n 1000 su permarkten met een vloerop pervlak van 300 tot 600 vier kante meter. Op deze winkels mikt De Spar voor de uitbrei ding tot een keten van 400 tot 500 winkels. „Ik denk dat die ondernemers er heel verstan dig aan doen zich bij De Spar aan te sluiten, want zij zijn nu het meest kwetsbaar. Hoe meer vestigingen we hebben, hoe groter het draagvlak, hoe grotere vuist we kunnen ma ken." L 15,34 Oerry van der Lit io,%2 J 52 00 PDORP De'drie broers Jan oo [irk (54* en Henk van roek leiden supermarktke- P van den Broek. Ze pre- ren dat hun 95 vestigin- goedkoopste van Neder- ijn. De prijzenoorlog, die pen maand door concur- Ibert Heijn in gang is ge- nden ze eigenlijk wel „Wij kunnen de buikriem len." 38, 53.60 59,45 46,00 94,00 14.61 50,90 10,00 23,19 87,65 57,25 9,58 15,00 56,75 29,00 10,50 79,00 23,90 68,00 58,00 94,00 63,90 13,80 88,50 84,05 2,24 3,97 10,70 36.25 33,70 4,24 49,97 82,00 18,07 23,75 71,00 Dirk van den Broek volgend jaar 80, vertelt mior. Hij legde 61 jaar in met een Amsterdamse andel de basis voor het ;e conglomeraat van su- arkten (Dirk, Digros, Bas >r Heiden en Jan Bruins), terijen (Dirx), slijterijen III) en D-reizen. Het fa- edrijf (met zijn hoofd- or in Hoofddorp) doet oneel geen mededelin- 'er winst, omzet en aan tallen klanten. Volgens onderzoeken zouden de Dirk van den Broek-super markten een marktaandeel hebben van 7,5 a 8 procent. „Onze bezoekersaantallen zijn de hoogste van Nederland", zegt Dirk van den Broek jr., ter wijl hij zich in de handen wrijft. „Wij kunnen onze cijfers zelf vergelijken met die van an dere supermarkten, die wel marktonderzoekers binnenla ten. Dat doen wij niet. Nergens voor nodig." Is Dirk van den Broek werke lijk de goedkoopste? „Ja. Met onze eigen merken zitten we op hetzelfde prijspeil als de Aldi, wij zijn 'het Aldi- natiefZonder discussie is het beleid al jaren: als Aldi omlaag gaat, gaan wij ook. Dat is de enige manier om waar te ma ken dat wij de goedkoopste su permarkt van Nederland zijn. Zonder dozen in de zaak. Met een compleet assortiment. Hoe wij dat doen, is het geheim van de zaak. We zijn heel scherp met onze inkoop. We zitten heel zwaar op de fabrikanten, doen alle inkoop zelf. We zijn lastig, maar wel betrouwbaar. En we zijn snelle beslissers. Als iemand vandaag goeie handel biedt, nemen we meteen een beslissing. We hoeven dan ook niet te zoeken naar goede par tijen. We hebben een naam opgebouwd, ze weten ons heel goed te vinden." „We hebben in het bedrijf geen cultuur van snoepreisjes en we gaan niet lunchen bij fabrikan ten. Heel belangrijk zijn de kosten. Bij ons wordt elke euro drie keer omgedraaid. Dit is een familiebedrijf, het zijn ón ze centen. De vraag: 'wat ge beurt er met de kosten' is de rode draad bij alle beslissin gen. We vragen ons altijd af: kan 't een beetje minder? We hoeven geen onnodige toeters en bellen." „Onze werknemers weten dit. Je kunt hier een goed salaris verdienen, maar we bieden geen overdreven poespas. Geen bonussen. Optie is hele maal een vies woord. De top van het bedrijf is eigen kweek, bestaat uit mensen die hier vijftien jaar of langer in dienst zijn. We betalen wel boven de supermarkt-CAO, want zeker de afgelopen jaren hebben we een heel moeilijke arbeids markt gehad. Ons salarisbeleid is goed, maar niet overdre ven." „Mijn vader had een melkwijk en wat flikte hij als hij een wijk overnam tijdens de vakantie? Hij gaf de klanten van de con current zonder iets te zeggen, een scheut melk extra. Als dan hun eigen melkboer weer te rugkwam, hadden ze het ge voel tekort te worden gedaan." Is het lastig opereren tijdens een prijzenslag zoals die nu gaande is in Nederland? „Nee, wij zijn gewend snel te reageren met prijsverlagingen. Tijdens deze prijzenoorlog voelen we ons als een vis in het water. Omdat onze kosten la ger zijn, kunnen we deze prij zenoorlog beter volhouden. Onze melkproducten staan bij voorbeeld in een inloopkoel cel. Dat scheelt energie, maar de kwaliteit is ook beter, omdat je geen vakken hoeft te vullen in de warmere winkel. Natuur lijk, onze marges worden klei ner, maar we kunnen de buikriem aanhalen. De oorlogskas is goed gevuld. De afgelopen jaren is het een goeie markt geweest. Onze fa milie investeert nu in de toe komst." Mokken jullie leveranciers al, omdat ook bij hen de marges smaller zullen worden? „Ach, dat proces is bij ons elke week aan de gang. De druk wordt nu wel wat opgebouwd. Iedereen zal een beetje moeten inleveren." Kan 'Dirk' nog goedkoper? „Ja, als de concurrent verder gaat met prijsverlagingen, zijn wij genoodzaakt mee te gaan. Dan nemen we genoegen met minder verdiensten. Gelukkig hoeven wij geen verantwoor ding af te leggen aan beleggers op beurzen." Wat kosten een liter halfvolle De Dirk-supermarkt in Maarssenbroek. „Onze bezoekersaantallen zijn de hoogste van Nederland", zegt Dirk van den Broek jr. Foto: GPD/Anette Vlug melk en een pak koffie bij u in de zaak? „Schrik niet, een liter halfvolle melk kost bij ons 43 eurocent. Een pak snelfiltermaling koffie 99 eurocent. Albert Heijn ad verteert met Peynenburg ont bijtkoek. Die kostte bij hen 1,25 euro. Maandag werd de prijs ver laagd naar 99 cent. Op woens dag naar 95 eurocent. Ik vraag me af: hoe ervaar je dat als klant? Je hebt jaren 30 euro cent teveel betaald. Dat is bijna 70 Hollandse centen! Bij Dirk kost exact dezelfde koek 79 eu rocent." Waar kopen u en uw vrouw de levensmiddelen voor thuis? „Bij Dirk uiteraard. Maar ik sti muleer mijn vrouw om ook bij de concurrent te kopen. Want je hoort er zoveel. Zij interviewt mensen, over of ze tevreden zijn, wat ze vinden van die zaak. En ik interview haar. Dat is belangrijke infor matie." laine Kurtenbach/AP - „We hebben er en!" Rupert Hoogewerf met zijn vuist in de lucht hij zijn mobiele telefoon lapt. Hij heeft een van de ondernemers van China te vinden. De 34-jarige aakt carrière met het op- 1 van de rijksten van Chi- ontdekte hij fortuinen diend zijn aan varkens houtsnijwerk, visvoer, [bakkerijen en producten e vrouwelijke hygiëne, het verhaal achter deze in weet te vinden, dan het verhaal van China en", zegt hij. uwe miljonairs van Chi- gegeneerde kapitalisten land dat nog steeds geregeerd door commu- al zijn die minder rigou- an vroeger. Ze hebben de om de publiciteit te en, maar Hoogewerf e te vinden. Hij stelde rste lijst van vijftig rijke ien op in 1999, toen de landse belangstelling om te doen met China begon :ien. Eerst werkte hij voor isterse boekhoudfirma in Shanghai, daarna zocht hij een nieuwe uitdaging en wilde hij munt slaan uit zijn langdurige Chinese studie. Het financiële tijdschrift Forbes Global, dat al jaren lijsten van miljardairs en topbedrijven op stelt, publiceerde tot voor kort Hoogewerfs lijst, die nu een overzicht biedt van de honderd rijkste Chinezen. Het berekenen van iemands persoonlijke fortuin kan een netelige zaak zijn, vooral in Chi na, zo merkte het tijdschrift Shanghai Tatler op in een re cent artikel over de 'Onzichtba re Miljardairs' van Shanghai. „Voor Chinezen en zeker voor rijke Chinezen, kan 'transpa rantie' van persoonlijk bezit een gevaarlijke zaak zijn", aldus het tijdschrift. Een verklaring voor het gevoel van onveilig heid is te vinden in de tumul tueuze geschiedenis van het land en de recente arrestatie van een aantal vooraanstaande tycoons die worden beschul digd van belastingontduiking en andere zakelijke vergrijpen. Een van hen is de Nederlandse zakenman van Chinese afkomst Yang Bin, een groothandelaar in bloemen, die door Noord- Rupert Hoogewerf wijst op de kaart in zijn kantoor in Shanghai het gebied aan waar veel rijke Chinezen wonen. Foto: AP Korea was aangezocht om een kapitalistisch experiment te lei den. Hij werd aangeklaagd we gens frauduleuze investerings regelingen en contracten, om koping en het illegaal bezetten van landbouwgrond. Hij is ver oordeeld tot 18 jaar cel. Mou Qizhong, een van de eerste za- kenmagnaten uit het commu nistische tijdperk, zit levenslang voor bankfraude. Door de veranderingen in Chi na lopen de rijkaards niet lan ger hetzelfde risico als in 1949 toen de communisten aan de macht kwamen en vele rijke fa milies naar Hong Kong vlucht ten. Vandaag de dag laat de Communistische Partij zelf za kenlui toe in de hoogste partij - rangen om het belang van on dernemerschap voor de econo mie te illustreren. „Rijkdom is geen slechte zaak. Het kan veel werkgelegenheid creëren en een hele gemeen schap kan er van profiteren", zegt' Guo Guangchang, voorzit ter van de Fosun Group, een van de grootste privé-conglo- meraten in China, en eigenaar van een fortuin dat volgens For bes 360 miljoen dollar waard is. Heel wat zakenlieden uit de provincies bekleden intussen posities in invloedrijke nationa le adviesorganen en sommigen streven naai- nog meer politieke erkenning. De overgrote meer derheid kiest er echter voo.r om zijn anonimiteit te koesteren. Chinese bedrijven houden er gewoontegetrouw meer boek houdingen op na en zijn amper gebonden aan regels over fi nanciële opening van zaken. Maar nu Chinese ondernemers in het buitenland zakenpart ners vinden en in Hong Kong en elders bedrijven oprichten en overnemen, komen details over hun imperium en hun pri- vé-leven steeds gemakkelijker in de publiciteit. Hoogewerf zegt dat hij en zijn Chinese me dewerkers bibliotheken, boek handels en kranten uitpluizen, op het internet surfen en heel veel telefoneren. „We zijn af hankelijk van openbare infor matie en natuurlijk speelt geluk ook een rol. Maar we proberen de geluksfactor terug te drin gen. Daarom kammen we de diverse industriesectoren en verschillende liefdadigheidsin stellingen nauwkeurig uit." Nu Forbes een editie in het Chi nees heeft uitgebracht, zijn de wegen van Forbes Global en Hoogewerf gescheiden. Forbes wil nu zijn eigen onderzoek doen voor de Chinese editie. Hoogewerf bleef niet bij de pakken zitten. Zijn lijst van 2003 wordt afgedrukt in Asia- money, een publicatie in Hong Kong van het Londense financi ële magazine Euromoney. „We krijgen nu de laatste be vestigingen binnen", zegt hij, zoals het net gevoerde telefoon gesprek over een tot nog toe onontdekte tycoon in Noord- China, die Hoogewerfs schat ting over zijn bezittingen van 200 miljoen dollar bevestigde. Niet alle zakenbonzen zijn zo toegeeflijk. Vorig jaar kreeg Hoogewerf 's avonds laat in zijn flat bezoek van een paar spier bundels. „Ze zeiden dat ik hun baas niet op de lijst mocht zet ten", aldus Hoogewerf, die de man toch op de lijst zette. De man kon weinig doen omdat hij in de Hong Kongse pers al uit gebreid was beschreven. „Hij is intussen wat afgekoeld." ECONOMIE WIJZER verstand. Gewoon ge- erstand. Dat blijkt het be- kste talent om vermogen )uden. En misschien is een goede eigenschap zelfs nog een beetje meer maken. Dit blijkt althans boekje 'Hoe red ik mijn jen?' van de hand van jensadviseur Johan van It en financieel journalist bes. irkje staat letterlijk bol 'lessen' en tips. Maar van veel waarschuwin- )at is ter lering. Het is als akkenkaart van Ter- ng waarop je kunt zien chepen zijn vergaan. Zo- goudschip de Lutine. g bij goed weer ten on- "wijl de bemanning aan sten was'. De auteurs willen dat hun lezers besparen. Zij gaan er daarbij van uit dat er nog heel wat Nederlanders zijn die een redelijk vermogen beheren. Al dan niet verkregen dankzij de waardevermeerde ring van hun huis of door de beurshausse. Maar er loeren veel gevaren en de economische hoogtijdagen liggen al even achter ons. Daarbij lijkt 'werkloosheid de enige zekerheid die ieder nog heeft' en trekt de overheid zich steeds meer terug waardoor ook de verzorging 'van wieg tot graf vermindert'. De schrijvers stellen verder dat financiële producten steeds in gewikkelder worden en belas tingwetten zo snel veranderen dat ze 'de houdbaarheid van een pak melk' benaderen. Ook de zekerheid van het pensioen wordt twijfelachtig. Als er al pensioen is dan blijkt hun waardevastheid vaak hoogst onzeker. 'Pensioen fondsen hebben net als andere beleggers namelijk ook de waarde van hun be leggingen enorm zien dalen'. 'Het is geen uitzondering meer dat een gepen sioneerde een kran tenwijk neemt en zo een aanvullend in komen verwerft om de tegenvallers te compenseren. Fa milie en vrienden wordt uitgelegd dat dit is voor de gezon de lichaamsbewe- H ging'. Redenen te over dus om goed op de centjes te pas sen. De lezer wordt dan ook overladen met goede raad die de financiële zaken gezond moeten houden. Zo lijkt het niet verstandig een aandelen- EIGEN BEURS portefeuille op te bouwen betaald uit een lening op je huis. En je moet soms over stalen ze nuwen beschikken om een moeilijke periode op de beurs letterlijk en figuurlijk te overleven. 'Met dalende beurzen neemt de consump tie van maagtablet ten, pijnstillers en andere medicijnen vaak gigantisch toe', weten de schrijvers. Ook de aloude be- jnders leggingstip dat je ri- sico's moet sprei den, wordt aan de hand van eenvoudige voor beelden nog eens zonneklaar duidelijk gemaakt. Tevens wordt aangespoord een gezond wantrouwen te koeste ren tegen 'geprognotiseerde hoge rendementen, mooie ver halen en gelikte folders'. Maar 'zie het beschermen van je ver mogen ook niet als levenstaak. Beperk de tijd die je eraan be steedt tot een van tevoren be paald deel en geniet ook van je baan of andere leuke dingen'. De schrijvers pleiten voor een behoudend, zeg maar zuinig, financieel beleid. 'Dan blijf je langer gezond, blijft het opge bouwde vermogen in stand en gaat niet op aan dommigheden die de continuïteit van jezelf, je huwelijk of je gezin in de waag schaal stelt'. Een van die dommigheden - kale kak, zegt het boek - is de aanschaf van auto's en/of bo ten die je gezien je 'inkomen en vermogen niet zou moeten willen veroorloven, maai" die je je vanuitje hang naar luxe en status toch permitteert'. Een goed voorbeeld hiervan is de aankoop van een te duur huis waardoor het onderhoud en de inrichting van de tuin niet meer betaald kunnen worden. 'Geld uitgeven voor status is dan ook een killer eerste klas voor vermogensopbouw'. Het boekje eindigt met een rij tje tips. Zo wordt financiële planning en budgetteren aan gegeven als van cruciaal be lang om vermogen in stand te houden. 'Run een gezin of huishouden als een bedrijf. Sluit boven dien de goede verzekeringen af. Dan blijft het vermogen ook bij ongevallen in stand. 'Gok er dus niet op dat u nooit ar beidsongeschikt raakt'. Als je een eigen bedrijf begint moet je je realiseren dat je eigen geld in gevaar komt als de onderne ming failliet gaat. 'Dat geldt ook voor bestuurders van stichtingen, verenigingen en dergelijke als er sprake is van wanbeleid'. Vindt u ook dat het verlenen van service in de samenleving rap aan het teruglopen is? Niet alleen bij banken, bedrijven, verzekeraars, maar ook bij de rijksoverheid, provincies, ge meentes en nutsbedrijven wordt fors bezuinigd op de dienstverlening aan de klant. Door e-mail en internet kunnen vele vormen van sendee effici ënter en daardoor goedkoper verschaft worden. Daar is niets op tegen. Wel bezwaarlijk is dat het bedrijfsleven en de over heid hun klanten en burgers steeds meer de elementaire vormen van dienstverlening aan het ontnemen zijn. Vrijwel overal vinden reorgani saties plaats, met als doel kostenbe sparing. Het ge volg hiervan: aan merkelijke servi cevermindering voor klant en bur ger. Die worden vaak betiteld als stakeholders, als mondige lieden die zeggenschap hebben. Maai" in de praktijk heb ben ze bitter wei nig invloed. Aan goede dienst verlening zijn kosten verbon den. Wat echter vaak vergeten wordt, is dat goede service klanten bindt. Tevreden klan ten komen vaker en eerder te rug dan ontevreden klanten. Hoe vaak maakt u niet mee dat er bij een willekeurige balie geen of te weinig personeel aanwezig is? De Nederlandse Spoorwegen maken het wel het bontst. Op de kleinere stations, zoals in mijn woonplaats Ois- terwijk, zijn alle balies inmid dels gesloten. Op de grotere stations zijn vaak één of hoog uit twee balies open (Dan moet u maar eerder komen!'). Voor alle vragen kun je nu - vaak tegen een hoger telefoon tarief - terecht bij een call cen ter aan de andere kant van het land. Na een uitgebreid keuze menu ('u sluit af met een hek je') zit er een heer of dame ach ter de telefoon die je niet kent, die hoegenaamd niets weet en die je dus ook niet kan helpen. Welk zichzelf respecterend be drijf heeft geen call center? Sylvester Eijffinger hoogleraar economie Universiteit van Tilburg Vanuit het individuele belang van een bedrijf is dit op korte termijn ook rationeel. De kos ten in geld en tijd voor het ver krijgen van informatie of voor het verrichten van transacties worden door automatisering en outsourcing welbewust afge wenteld op de klant. Dit is de 'Wet van de Afnemen de Service'. Deze is weliswaar van alle tijden, maar begint on derhand extreme vormen aan te nemen. Hoe meer er gepraat wordt over service, hoe harder de dienstverlening achteruit gaat. Vrijwel elk bedrijf of elke overheidsdienst doet mee aan de Wet van de Afne mende Service, van wege de kostenbe sparing op korte ter mijn. Dit proces doet zich sterker voor in sectoren waarin sprake is van monopolies of be perkte concurrentie (kartels). Hoe sterker de concurrentie, hoe minder het mogelijk is op dienstverlening te besparen. Want men concurreert niet alleen op prijs, maar ook op service. Wat valt er tegen de Wet van de Afnemende Service te doen? Op korte termijn niet veel, vrees ik. Zeker niet gezien de recessie (als we dat woord van het CBS tenminste nog iifde mond mo gen nemen) die tot verdere kos tenbesparingen bij banken en bedrijven zal leiden. Op langere termijn valt er wel iets aan te doen: door nog sterker op de concurrentieverhoudingen in de verschillende sectoren van de economie te letten. Dat laatste is de taak van de Ne derlandse Mededingingsautori teit (NMa) en andere, specifieke concurrentie-autoriteiten, zoals de Opta voor de telecommuni catiesector. De nieuwe direc teur-generaal van de NMa, Pie- ter Kalbfleisch, heeft al duide lijk gemaakt dat hij wars is van halfzachte oplossingen. Wij zul len hem nauwgezet volgen bij zijn activiteiten om de concur rentieverhoudingen in Neder land verder te verbeteren, voor al in die sectoren waarin de Wet van de Afnemende Service erg goed zichtbaar is.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7