SERVICE Hé verplegendeZin in een werkvakantie? COMMITMENT Meer wolken Kruiswoordraadsel HOC 160 ZATERDAG 8 NOVEMBER 200 CD VAN DE DAG I ^SitkwindcJL Genre: dance/chill-out/ fusion Sidewinder Resolution Fenetik/Soma/Labels 7243 59130 125 Alles in het leven verkeert op den duur in zijn tegendeel - wie orde nastreeft eindigt in chaos, zonder licht geen donker, enzovoort. Die paradox gaat ook op bij een hele generatie dance-artiesten. Neem Alan Bryden alias Sidewinder uit Glasgow, die in de afzon dering van zijn eigen slaapkamer leerde sleutelen aan een lome vorm van luisterrijke dance. Ze is zo verleidelijk dat je als luisteraar het liefste een horizontale positie zou innemen bij beluistering van zijn eerste album. Sidewinder combineert fusion uit de jaren ze ventig met jazz, soul, Detroit techno en broken beat, maar bouwt zijn melodieuze stukken zo zorgvuldig op dat er weinig verrassin gen overblijven. En toch glanzen zijn constructies op een mooie manier na, als gloeiende stukjes houtskool na een vreugdevuur. Slechts een enkele keer, zoals in de clubhit Ego Riot, pookt hij het vuurtje productionele wat hoger op. Maar elders is het weer gelijk matigheid en behaaglijkheid wat de klok slaat, zoals in Morph 's Groove dat de herinnering aan Ronny Jordan wakker roept. Slaap verwekkend? Gek genoeg, net niet. BOEK VAN DE DAG |y| p Mike Gayle Genre: roman Mike Gayle Mr.Commitment uitg. Sirene Prijs: €17,95 Iets te gladjes, maar wel ongelooflijk knap geschreven tranentrek ker, die ongetwijfeld volgend jaar als film is te zien in de bioscoop. Mr Commitment is het verhaal van een stand up comedian in Lon den die de schrik van zijn leven krijgt als zijn vriendin hem voor stelt te gaan trouwen. Het aanzoek benauwt hem zozeer, dat hij bijna verlamd raakt van angst. Met zijn merkwaardige, ontwijken de gedrag laadt hij de verdenking op zich niet echt van zijn vrien din te houden, die het dan ook prompt uitmaakt. Na een uitgeba lanceerde mix van trieste en hilarische verwikkelingen, vinden de geliefden een nieuw evenwicht. De Britse acteur Hugh Grant - die al in verschillende van dergelijke romantische komedies schitterde - is er inmiddels te oud voor, maar anders zou de rol van de hoofd persoon hem op het lijf geschreven zijn. KOKKERELLEN Pompoensoep met garnalen Maaltijdsoep voor 2 - 3 personen Pompoenen zijn er in ons land dit jaar in overvloed en mede daardoor verwerven zij zich een plaats in onze keukens. Een plaats die hun heel lang werd onthouden, want pompoenen worden al vele tientallen ja- ^^9 ren als siervruchten in ons land geteeld. Door de komst van nieuwe be volkingsgroepen in ons land worden pompoe nen niet langer gezien als een mooie vulling voor onze fruitschalen. - Ingrediënten 150 - 200 gram Holland se garnalen; zout; 2 eetl. (zonnebloem) olie; 1 gro te ui, gesnipperd; 1 teenje knoflook, ragfijn gehakt; 1 theel. sambal oelek; 300 gram geschild vruchtvlees van pompoen, in stukjes (ca. 1 cm.) gesneden; 2 aardappels, ge schild, in stukjes (ca. 1 cm.) ge sneden; 2 eetl. tomatenpuree; 2 rijpe Italiaanse tomaten, ont veld, vruchtvlees in minuscule blokjes gesneden; 1 potje vis fond, ca. 4 dl.; 1 tablet voor vis bouillon; 1/8 liter crème frai- che, licht opgeslagen; 1 mes punt cayennepeper; witte peper uit de molen. Bereiding Spoel de garnalen enkele malen in ruim koud water. Verwijder eventueel aanwezige verontrei nigingen zoals schildjes en der gelijke. Voeg eventueel wat (zee) zout aan het laatste spoel water toe. Laat de garnalen op een zeef uitlekken. Verhit een grote pan met dikke bodem. Laat de olie er even in rondwalsen. Fruit de ui er 3 minuten in. Schep de knoflook en 1 minuut daarna sambal oelek, pompoen en aardappels toe. Laat alles, onder voortdu rend omscheppen 3 minuten zachtjes bakken. Voeg toma tenpuree, visfond en 1 liter kokend water toe. Roer al les krachtig door. Wacht tot alles aan de kook is gekomen. Laat het bouillontablet in de soep oplossen. Laat de soep 15 minuten zacht jes koken of zolang tot de aardappelstukjes zo gaar zijn dat ze uiteen vallen. Gebruik de staafmixer om van de soep een fij ne pureesoep te maken. U kunt de soep ook door een zeef in een andere pan schenken en alle vas te bestanddelen door de zeef wrijven. Breng de soep onder voortdurend roeren aan de kook. Voeg de garnalen en de tomatenblokjes toe. Proef de soep en corrigeer de smaak door er cayennepeper, peper uit de molen en/of wat zout aan toe te voegen. Doe de crè me fraiche over in een saus kom. Presentatie Schep de garnalen door de ko kende soep en doe alles over in een voorverwarmde terrine. Schep de soep aan tafel in voorverwarmde soepborden of soepkommen. Laat er fraaie wolken crème fraiche op drij ven. Geef er knapperig, zelf af gebakken, stokbrood bij. Hans Belterman VERKEERSCONTR O LES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A50 tussen Oss en knooppunt Grijsoord en A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Tevens zal extra worden gecontroleerd op de A27 ter hoogte van omgeving Meerkerk en op de A67 ter hoogte van Bladel. HET WEER door Jan Visser Op de weerkaarten handhaaft een gigantische hoge- drukgebied zich over de Scandinavische landen. Langs de zuidelijke flank wordt hierbij continentale lucht vanuit het zuidoosten naar onze regio aange voerd. Een hoogtelaag wordt echter in de hogere at mosfeer meegetrokken en ondanks de hoge waarden op de barometer komt het de volgende dagen tot een degradatie van het weerbeeld. Werden we gisteren nog flink verwend door de zon, vandaag is er reeds veel bewolking aanwezig in de ochtend. Mogelijk kan er hier en daar wat nevel voorkomen en plaatselijk is zelfs een spatje motre gen niet uit te sluiten. De nadruk ligt echter op een overwegend droog, maar bewolkt weerbeeld. Van middag kan de zon af en toe door de wolken breken en neemt de kans op neerslag af. In het noorden van de regio kan de zon mogelijk de hele dag achterwege blijven. Hoewel het kwik voor de eerste helft van november nog behoorlijk presteert, maxima rond 12 graden, laat een schrale en meest matige tot vrij krachtige oostelijke wind, het een flink stuk kouder aanvoelen. Vannacht vormt zich op vele plaatsen een dik wol kendek, waaruit af en toe een drupje regen kan val len. Grote neerslaghoeveelheden worden evenwel niet verwacht. Het koelt niet al te hard af met mini ma van een graad of 4, maar de wind blijft flink doorzetten, waarbij het toch erg koud aanvoelt. Morgen bereikt gestoorde lucht onze streken en neemt de kans op een lokale bui of wat regen vooral in de namiddag toe. De wind ruimt naar het zuiden, waardoor het kwik kan klimmen tot 12 of 13 graden. De volgende dagen bereiken verzwakte storingen ons grondgebied en kan er af en toe wat neerslag vallen. Het wordt langzaamaan minder zacht. d Odd o oV d zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Temperatuur min/max Utrecht. O Amersfo' Bron: www.weeronlin STRIPS PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck TJA JOfeicnsc-H sez-tJROGS U ZEt-F O/V1 Pt'5 STORT'AJ<S (advertentie) Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 KBF| langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicap ten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. Het kost je ZonneblOetTT Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank IÓ98510 E-maiiinfo@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem nl Horizontaal: 1. Elektrisch geladen deeltje; 5. plaksel; 7. n kant; 10. muzieknoot; 12. bid; 14. geliefde van Zeus; 15. hoofdstad in Europa; 17. aalt; 19. landbouwwerktuig; 20. persoonlijk vnw.; 21. holle beitel; 23. meer in Canada; 25. voegwoord; 26. insect; 28. persoonlijk vnw.; 31. in de buurt; 33. vruchtengelei; 34. jong dier. Verticaal: 2. Voorzetsel; 3. cijfer; 4. inwendig orgaan; 5. g geefs; 6. rund; 8. eerder; 9. vormelijk; 11. boom; 12. opbrengst; 13. kortstondige rijzing van het zeewater bi 14. dat wil zeggen (Lat. afk.); 16. Europeaan; 18. Europea 22. Frans lidwoord; 24. in memoriam; 27. muziekwerk; 29 fy letartikel; 30. olie (Eng.); 31. achter; 32. bevel. les de een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Complex; 5. griepprik; 8. ook; 9. dame; 10. uiteen. Verticaal: 1. Schroot; 2. smeerkuil; 3. peer; 6. peddel; 7. immens.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18