SPORT teerburg wordt nooit meer Omroeper gezocht R8 Rijnsburgse Boys enkele weken zonder Charité BALLETJE MET Van der Laan blijft apart De trukendoos HDC 992 donderdag 30 oktober 2003 Klassement 1. Lugdunum 2.SJZ w Woubrugge 4.KRV 5. Valken '68 6. w Oegstgeest 7.TAW Voorschoten '97 9. Docos rt van Leeuwen gend jaar weg - UVS-voorzitter Bart Leeuwen heeft deze zijn altreden aange- igd. Van Leeuwen stapt end jaar oktober op. „Ik dan 70 jaar, mijn zit- periode loopt af, het me een goed moment ie stoppen.'Van Leeu- is dan 25 jaar voorzitter de Leidse voetbalclub. Van Leeuwen opvolgt is bekend. Geblesseerde spits neemt rust na topper tegen Ter Leede rijnsburg - Berry Charité speelt zaterdag voorlopig zijn laatste wedstrijd voor Rijnsburgse Boys. Daarna neemt de spits twee weken rust om zijn bles sure aan de hiel te laten gene zen. Charité hoopt dat de pe riode van rust soelaas biedt. „Als rust niet helpt, moet ik worden geopereerd. Dan ben ik zeker twee tot drie maanden uit de roulatie.'" Charité heeft sinds het begin van deze competitie last van een ontsteking aan zijn hiel. Hij kreeg al een injectie om het ge nezingsproces te bevorderen. Die hielp onvoldoende. „De arts wilde me zes weken rust voorschrijven. Ik heb gezegd dat dat onmogelijk is, omdat ik voetbal. Nu is besloten om na de wedstrijd van zaterdag twee weken rust te nemen. Ik moet dan 's nachts een spalk dra gen." De spits staat zaterdag bij de topper tegen Ter Leede wel aan de start. „Ik kan goed met pijn spelen. Zaterdag heb ik dat ook gedaan tegen ARC. De pijnstil lers waren vijf minuten voor rust uitgewerkt. Toen ik na rust twee keer had gescoord, heb ik om een wissel gevraagd." Het is de eerste keer in zijn loopbaan dat Charité zo'n serieuze bles sure heeft. „Vorig jaar had ik last van mijn lies, maar toen kon ik met pijnstillers doorspe len." De blessure komt slecht uit, omdat Rijnsburgse Boys voor het is eerst in tien jaar weer bo venaan staat in de hoogste klas se van het amateurvoetbal. Charité: „Het elftal draait voor treffelijk, de juiste spelers staan op de juiste plaats, de sfeer is uitstekend. Als ik moet afhaken is dat jammer, maar er staan goede vervangers klaar." rste elftal van Meerburg uit 1947. Foto: archief Meerburg »man Leefmans wou de-rijndijk - Geen boer wilde ze nog op hun |bben, de voetballers in het zwart en wit. Noodge- pn voetbalden de elftallen van rkw Meerburg tus- (7 en 1961 niet. Die periode staat bij de club be ls 'de bevriezing', het dieptepunt uit de historie, hoeilijk voor te stellen, want bij het 75-jarige jubi- It najaar staat Meerburg er wat ledental en ac- ♦datie betreft beter voor dan ooit. Erelid Jan Zand- jschreef een historisch naslagwerk over de Zoeter- vereniging met als titel 'de roemrijke geschiede- ,it overlijden van Zandbergen, enkele dagen voor •lentie van zijn levenswerk, wierp een schaduw I festiviteiten. Met een vertraging van enkele we- let lijvige boek nu toch gepresenteerd. |;ere Pastoor Meijer is de grondlegger van de nng die 75 jaar geleden werd opgericht, in 1928. urg, dezelfde naam als de bijbehorende paro- Jerd de naam van de rksv waarvan de leden Joetbal ook aan gymnastiek, tafeltennis en vol ronden doen. Dat de rooms-katholieke kerk een pl in de ontstaansgeschiedenis speelde, spreekt s het bovenstaande voor zich. Tot voor kort was jciële adres ook Laan de Goede Herder. Tegen- g is het postadres Hans Elckplein, genoemd jn van de oprichters. 1 Komt heft verheugd ons clublied aan. Gij strijders onder Roomsche Vaan. Gij wit en zwarten. ks de ontkerkelijking heeft Meerburg het voor- I rk nooit geschrapt. „We hebben dat bewust la- in", verklaart bestuurslid Freek Versteegen. „We '.jubileum ook begonnen met een kerkdienst, omdat er nog altijd leden zijn, die dat waarderen. Met dat rk willen we uitstralen dat we een club zijn voor el kaar, met zekere normen en waarden. Al voor die hele discussie in de politiek oplaaide. Bij een plotseling sterfgeval van één van de vrouwentrainers kan ik me de opvang daarna binnen de club nog goed herinne ren. Dat was mooi om te zien." De club kende in de beginjaren een soort nomadenbe staan en trok van weiland naar weiland in het toen nog sterk agrarische Zoeterwoude-Rijndijk. De warming-up bestond uit de verwijdering van de koeienvlaaien op het uitgezette speelveld. Na de zogeheten 'bevriezing' kreeg de club de beschikking over het huidige com plex, verscholen tussen A4 en de Hoge Rijndijk. Het ju bileumboek is doorspekt van anekdotes over de relatie tussen club, boeren, de kerk en de interne perikelen. „Het is echt Jans boek geworden. Hij heeft er vijf jaar jaarboeken en ander archiefmateriaal voor doorge werkt. Met een keurig schoolmeestershandschrift schreef hij de verhalen die door anderen klaar voor de drukker werden gemaakt. Het is ook een naslagwerk met zijn kijk op de historie. Doordat hij jarenlang be stuurslid is geweest en zich wel eens conflicten hebben voorgedaan, zijn er leden die zijn visie kritisch zullen lezen", aldus Versteegen. Eendrachtig gaan wij in den strijd. Voor tweedracht is bij ons geen tijd. bij ons: wit-zwarten. De hoogtepunten van Meerburg liggen met name in het recente verleden. Als één van de eerste clubs in Ne derland kreeg de vereniging een kunstgrasveld, dat veertien jaar geleden werd aangelegd. „Je kunt dat een voudigweg niet los zien van het feit dat de toenmalige wethouder Rob Hogenelst een Meerburger was. Het veld heeft bij tegenstanders altijd veel gemopper opge leverd, maar wij hebben Ajax, Feyenoord en ADO over de vloer gehad op dagen dat htm velden onbespeel baar waren", aldus Versteegen. De wet van de rem mende voorsprong is ook op Meerburg van toepassing. De club was zijn tijd met het kunstgras ver vooruit. „Maar er mag nog maar een paar seizoenen op worden gespeeld. Het is in feite een zandkunstgrasveld zoals bij hockey. Over een paar jaar mag er van de KNVB al leen nog op een rubber ondergrond worden gevoet bald." Het sportieve hoogtepunt ligt alle leden nog vers in het geheugen. Het eerste elftal stootte eind jaren negentig in één keer door van de vijfde klasse naar de tweede. Inmiddels is de vierdeklasser bijna terug bij af, maar bijkomstig voordeel is dat Meerburg weer in dezelfde poule zit als dorpsgenoot SJZ. Het voetbalspel goed aangeleerd. Steeds samen zuiver gecombineerd. Tot glorie onzer rksv. Meerburg is de laatste tien jaar Zoeterwoude ont groeid. Nog maar eenderde van de leden is afkomstig uit de woningen aan of achter de Rijndijk. De meerder heid komt uit Leiderdorp en de zuidoostelijke wijken van Leiden. Dat heeft de club in ledental goed gedaan. „De bevolkingsopbouw van de Professorenwijk ver jongt. Ouders vinden de clubs aan De Vliet of de Bos- huizerkade te Leids en komen naar ons. Onder onze Leiderdorpse leden zitten relatief veel voormalige RCL'ers die uit onvrede bij die club zijn vertrokken. Je kunt je afvragen of frustratie een goede basis is om bij ons te komen. Binnen afzienbare tijd staan er ook dui zend huizen in de nieuwe wijk Roomburg en dat levert ook aanwas op. Toen Kees Jansma nog voorzitter was van Alphense Boys maakte hij ons een groot compli ment: 'Jullie hebben het goede van een dorp weten te bewaren en jullie hebben het goede van de stad mee gepakt'." De Roomsche vlag waaide in top. Wij sportlui houden deze op. Tot heil van onze rksv (bis) Het boek De roemrijke geschiedenis van Meerburg is voor 45 eu ro te koop bij Ed Kluiters: 071-5896862. SPORT EN SPEL biljarten il/v.d Aart uit Lisse versloeg kop ie Plas uit Langeraar met 4-2. Louis Opstal maakte een beslis- lerie van 92 in de negende beurt, André van der Aart met een par- in veertien beurten de match- 'eiligstelde. De Sport/Music Mi- Veteringbrug) viel door een 4-2 ag uit de kopgroep. Sportrust- lemen (Sassenheim) bungelt on- i met twee matchpunten, maar |n wedstrijd minder gespeeld, tan kop: 1. H-team 6-10; 2. Con- BOG 6-8; 3. De Maasstad 6-8; 4. 6-8; 5. Honky Tonk III 5-8; 6. De lusic Mining 6-6; 7. De En- Sterk uit Hazerswoude verstevig- Jcoppositie in de hoofdklasse van inale dambond (DMH). Kampi- fC (Alphen aan den Rijn) werd |6 verslagen. Erik Hoogendoom, ïd van Es en Martin Out boekten winstpartijen voor Samen Sterk. Eric-Jan van Reenen was de enige aan Alphense kant die een partij won. De Katwijkse Damclub (KDC) rukte op naar de twee de plaats door een 10-6 zege op Damlust Gouda. Het verschil zat aan de topbor- den met Katwijkse winstpartijen van Bas Messemaker, Jack van der Plas en Arend van Beelen. Door een 9-7 winst op hek kensluiter OGB Bodegraven kwam het Leids Damgenootschap even uit de ge varenzone. Ook hier maakten de top- borden het verschil met Leidse winst partijen van Wim Heemskerk, Peter Bronstring en Maurits Meijer. DEZ Ree wijk hield het sterke RDC Rijnsburg op 8-8. Opvallend was de remise van Mi- chiel Kloosterziel tegen Gerard van der Wouden. Stand aan kop: 1. Samen Sterk 4-8; 2. KDC 4-5; 3. RDC 4-5; 4. Damlust 4-4; 5. LDG 4-4. Koploper Bullshit uit Roelofarendsveen versloeg in de derde ronde van de regio nale eredivisie het Leidse De Stalgasten met 6-4. Dat gaf Brandewijn United een goede gelegenheid - door een 8-2 zege op Square Point - iets dichterbij te ko men. Ook de Gouwe uit Oegstgeest deed goede zaken en kwam naast United door een 9-1 winst op hekkensluiter Sakkiemoto's. Ferry van Veen (Rammes Sjaffies) en Willem Kr alt (Downstairs) wierpen in deze ronde drie keer 180. Danny Azier (United) had de hoogste fi nish met 151. In de hoofdklasse van de landelijke su perleague verloor het Leidse HJ United ook zijn tweede competitiewedstrijd. Dit keer was Populair uit Zutphen met 6-4 te sterk. Het dartsteam van The Rippers ging in de overgangsklasse zuid met 8-2 onderuit tegen The Dart Players uit Vught. De Leidse IM Jan Smeets kende een goe de start op de WK tot 18 jaar in het Griekse Halkidiki. Na drie winstpartijen en twee remises nam hij een gedeelde derde positie op de ranglijst in. Een ne derlaag in de zesde ronde tegen de Ge orgische IM Shanava wierp hem iets te rug. Met vier punten uit zes partijen is hij zeker nog niet kansloos. Er worden in totaal elf ronden gespeeld tot en met zondag. snooker Het Warmondse Jumbo/v.d. Kamp ver sloeg in de landelijke eredivisie verras send koploper en regerend landskampi oen Pierre de Jonge uit Breda: 5-4. Xan- der van Rossum won drie duels. Leon Alewijnse en Florian Moederscheim wonnen beiden één partij. In de hoofd klasse heeft het Leidse Snookerij Five - na een 7-2 zege op Superbluf.nl - nog slechts één frame minder dan de twee koplopers. Het Leidse Hogewoerd ver loor met 6-3 en staat in de middenmoot. Daan Hoekstra won de vijfde ronde van het Open kampioenschap van War mond. Hoekstra versloeg in de halve fi nale Arnoud Videier en in de eindstrijd was hij met 2-1 Florian Moederscheim de baas. Stand aan kop: 1. Florian Moederscheim 53; 2. Martin Zevenhoven 45; 3. Ronald Blok 36; 4. Daan Hoekstra 35; 5. Nico Seisveld 32. (bij)zaken in de sport Jeanet van der Laan maakte afgelopen vrijdag haar de- uut bij SBS6. De ex-intema- tional uit Lisse, speelster van landskampioen Ter Leede, voorzag de samenvatting van het duel tussen MW en Go Ahead Eagles van commen taar. Van der Laan was ooit het eerste meisje in Nederland dat in de BI bij de jongens mocht voetballen, nu is ze de eerste vrouwelijke voetbal commentator. De eerste erva ring kwam uitgebreid in de krant, de tweede laat nog even op zich wachten. „We hebben besloten dat ik daarover voor lopig niet met de media praat", verontschuldigt Van der Laan zich. Wat krijgen we nou? Een vrouw die zich (opnieuw) ma nifesteert in een typisch man- nenwereldje, maar daar niet haar ervaring, mening, gevoe lens, eventuele twijfels of de leuke reacties over kwijt mag? Navraag bij haar baas Lex Muller brengt daar geen ver andering in. „Jeanet zit in een leerproces en we willen geen druk op haar leggen." Nou, dat willen wij óók niet. Wat kan het nou kwaad als zij een reactie geeft? „Ik ben ook journalist en ik begrijp waar om de media met haar willen praten, maar voorlopig niet." Aan voetballers en trainers die de pers niet te woord staan, raken we zo langzamerhand gewend. Maar commentato ren? Onbedoeld heeft Van der Laan voor wéér een noviteit gezorgd. „Tingdong. Dit waren de rust standen. Ik moet nu weg van wege familieomstandigheden. Het bestuur van ARC heeft geen vervanger geregeld. U ziilt het dus in de tiveede helft moeten doen zonder muziek en infor matie. Nog een prettige middag verder. Dat was afgelopen zaterdag de opmerkelijke mededeling van speaker Rob Langerak, die in de rust van het duel tussen ARC en Rijnsburgse Boys door de omroepinstallatie galmde. Boos beende hij weg uit de ra diokamer, het publiek op sportpak Zegersloot in vertwij feling achterlatend. Langerak verklaart zich nader. „Ik heb al maanden geleden netjes en op tijd aangegeven dat op 25 oktober mijn ouders zestig jaar getrouwd zijn en ik dus hooguit één helft kon om roepen. Het was een blamage dat er geen vervanger was ge regeld. Dit was geen service, vooral niet voor de Rijnsbur gers op de tribune die de tus senstanden op de andere vel den wilden horen en best een aankondiging van de rentree van de lang geblesseerde Mar tin den Haan hadden gewild." Voor Langerak is de maat vol. „Ik heb een brief geschreven dat ik met onmiddellijke in gang stop, na dertien jaar. Ooit begon ik, omdat mijn voorgan ger in 1990 het tijdens een wedstrijd tussen ARC en Oran je niet aandurfde voor zo veel mensen als speaker te funge ren. Op 30 september heb ik een gesprek met het bestuur gehad, omdat ik vond dat thuiswedstrijden aantrekkelij ker moesten worden gemaakt. Ik had wat grieven en wensen. Toezeggingen daarover zijn slechts voor een deel nageko men. Een voorbeeld? Stefan Schaafsma werd zaterdag ge huldigd voor zijn 100ste wed strijd in het eerste. Terecht, maar ik heb in dertien jaar nog geen bedankje gehad." En nu? „Ik blijf als fotograaf van de ARC-site en het club blad werkzaam." Het blijft een beetje pijnlijk voor ARC dat interne proble men voor iedereen hoorbaar worden uitgevochten, vind ook voorzitter Gerard van der Klaauw. „Het was een onge lukkig moment", zegt hij. „Ui teraard wordt het opgelost. Ik kom daar nog een keer op te rug." Hoek-trainer Johan Ballegeer kon het niet volgen. De Quick- Boysspelers Richard Hoek en Dennis den Turk zouden toch zijn geschorst afgelopen zaterdag? Ballegeer bleek niet op de hoogte van de aloude we-doen-het-wedstrijd-formulier-een-paar-da- gen-later-op-de-bus-truc. Ja meneer Ballegeer, en dan komt de schorsing ook een paar daagjes later. De Belg had geen goed woord over voor de trukendoos. „Dat een club als Quick Boys dit nodig heeft. We spelen zogenaamd in het Walhalla van het amateurvoetbal en dan worden er dit soort trucjes uitgehaald." Collega Gert Aandewiel van Quick Boys wilde er weinig woor den aan vuil maken.Als de trainer van Hoek zich met zijn ei gen ploeg bemoeit, doe ik dat ook." RONDJE LANGS DE VELDEN Het clubhuis van SJZ ziet er goed uit. Foto: Hielco Kuipers De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan SJZ in Zoeterwoude. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 4 Als je niet weet waar sportpark Haasbroek ligt, zal je het al leen met moeite vinden. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 3. Reclameborden: 9 SJZ strijdt met WSB en Quick Boys om de titel 'wie heeft de meeste borden in de regio'. Voor een vierdeklasser is het aantal enorm. 4. Velden: 8 SJZ bewijst: flauwe grappen over poldervoetbal zijn ach terhaald. 5. Strafschopstip: 6 Beide markeringen liggen op 10.80 meter. Even herijken dus. 6. Vuilnisbakken: 7 Ontbraken bij bezoek. Ze blij ken opgeslagen en worden op wedstrijddagen naar buiten gereden. Daarover moeten we de voorzitter op zijn erewoord geloven. 7. Scorebord en klok: 7 In orde, maar wel erg ver weg van de hoofdtribune. 8. Dug-outs: 9 Zo hoort het. Ruim, nieuw en met een plexiglas dak. Een plezier om reserve te zijn. 9. Clubgebouw binnen: 8 Misschien een beetje cynisch, maar door de heropbouw na de brand in 2000 is het er be paald niet slechter op gewor den. 10. Clubgebouw buiten: 9 Een ruime kinderspeelplaats en een soort biergarten met houten zitjes en ronde 'hang- tafels' op het terras. Ruim vol doende afleiding als het eerste elftal een keer slecht speelt. Totaal: 7,5 De topdrie van: Oud-prof en voormalig trainer Bert Jansen. Hij wil vooral een goed gevoel krijgen van een accom modatie. De beste: 1. Quick Boys („Je proeft er voetbal. Als je het hoofdveld ziet liggen, krijg je direct zin om te spelen en te presteren.") 2. w Oegstgeest („Een nostalgische tribune, bo men rond het veld en daardoor lekker knus.") 3. UVS („En eigenlijk ook Lugdunum. Met een beet je publiek hangt daar als snel een goed voetbal sfeertje.") De slechtste: 3. KRV („Een open ruimte zonder een struikje er omheen. Als je daar in de wintermaanden speelt, word je toch gek.") 2. Altior („Net als KRV: weids, midden in de pol der, geen blaadje te be kennen.") 1. FC Lisse („Net als de vorige twee is met de club niets mis. Maar je wordt door een tatge, smalle, schemerige^ang gestuurd op weg naar kleine kleed kamers waar een toilet ontbreekt. Wat een naar geestigheid.") Jeanet van der Laan. Foto EPA/Oliver

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23