Hockeybond en Bellaart houden poot stijf SPORT 'Mr. October' Derek Jeter moet Yankees redden woede motiveert psv om Ultimatum terzijde geschoven, zes internationals bedanken voor Oranje tegen Ajax van leer te trekken Volendam verrast Roda JC met 2-1 ^volendam - Volendam heeft jsteren op eigen bodem Roda C verrast: 2 -1Senden scoorde n de eerste helft namens de Limburgers, na een klein uur spelen bracht Ouhsaine de Noord-Hollandse promoven dus langszij. Vijf minuten voor tijd besliste Salden het duel. Op dat moment speelden de Lim burgers met negen man. Vlak Iia de gelijkmaker kreeg Brou- wers de rode kaart van arbiter Van der Hilst. Negen minuten roor het einde kreeg ook zijn iloeggenoot Sonkaya rood. ^Wereldkampioen Astarloa schoon jcLE - Wereldkampioen Igor istarloa kan met opgeheven loofd zijn regenboogtrui aan- rekken. In de urine van de panjaard zijn geen verboden oiddelen aangetroffen. De tielrenunie UCI maakte giste- en bekend dat alle dopingcon- foles bij het WK wielrennen in et Canadese Hamilton een ne- atieve uitslag gaven. De plasjes an Astarloa, de Italiaan Danilo i Luca en de Spanjaarden Ma- uel Beltran en Aitor Osa ver- jonden een dag voor de titel- trijd nog abnormale waarden. enske Endel topt met turnen ioek op langedijk - Renske 70. ndel heeft gisteren een punt :et achter haar carrière als iptumster. De 20-jarige turn er uit Broek op Langedijk mist it wedstrijdplezier en stelt ch niet langer beschikbaar ior de Nederlandse ploeg. En- ;1 won zilver op brug op het fK van 2001 in Gent. Op het van 2002 in Patras veroverde tweemaal zilver, op brug en et de landenploeg. Endel ind in Gent aan de basis van doorbraak van het Neder- ndse vrouwenturnen. litsma mogelijk p NK afstanden erenveen - Rintje Ritsma irt mogelijk volgend weekein- toch op de NK afstanden, eerste belangrijke schaats- •rnooi van dit seizoen. De vi- •wereldkampioen allround rklaarde gisteren in het irtjournaal dat zijn blessure jjwel is hersteld. In de zomer Ritsma bij het kite-surfen enkel. Aanvankelijk was het bedoeling dat hij eind van t (kalender)jaar weer aan ,e' :dstrijden zou deelnemen. )e/ centelijk bleek al dat de reva- iai< atie aanmerkelijk voorspoe- esl. ;er verliep dan gepland, luc laarten Lafeber imt naar toptien iDRiD - Maarten Lafeber is op tweede dag van Telefonica ien in Madrid opgeklommen n de 21ste plaats naar de top- n. De Nederlandse golfer had teren voor de tweede ronde m er achttien holes 67 slagen 1 dig, vier onder par. Leider V ui Casey stapte na de 15de le in het donker de baan af. j staat op dertien onder par, ftfeber staat tiende met zeven (gen achterstand. Rolf Muntz aide de cut eveneens. sger beroep AZ gen vonnis AZ tekent hoger be- aan tegen het vonnis van rechtbank in Alkmaar over louwvergunning voor het iwe stadioncomplex Kooi- irPlaza. Met het instellen hoger beroep lijkt AZ los de gemeente een eigen te trekken in de affaire. Alkmaarse college van B en u dinsdag een besluit over Jer beroep nemen, maar ys,{rft dit uitgesteld naar volgen- iweek. Een woordvoerder van „Het gemeentebestuur ;ft de zaak opnieuw een èk vooruit geschoven. We anen niet eindeloos aan de in blijven toezien." sten op THG I Spelen Athene (ene - Het Internationaal npisch Comité (IOC) gaat lens de Olympische Spelen ftthene de sporters ook tes- lop de nieuwe doping THG. liis Oswald, het hoofd van de jrdinatiecommissie, heeft dit leren in de Griekse hoofd- 1 bevestigd. „We zullen met nieuwe techniek gaan tes- I', aldus Oswald. „Het gat len de bedrieger en de we- ichap wordt steeds kleiner." iman krijgt gen chrysant Iterdam - Schaker Jan Tim- ft doopt op 5 november in feterdam een chrysant die inaam zal dragen. De Tim- li-chrysant is een tweekleu- |Sj bloem, paars van binnen plpar buiten wit uitlopend. IMkweekbedriif verwacht er «ije Nederlandse veilingen h^lOOO stuks van te kunnen (open. zateroag 25 oktober 2003 door Edwin Alblas utrecht - De rug recht en het hoofd omhoog. Joost Bellaart zat gisteren stevig in zijn stoel, toen hockeybondvoorzitter André Bol huis bekendmaakte dat hij kan aanblijven als bondscoach. Twee toehorende internationals, Je roen Delmee en Bram Lomans, wisten toen gelijk dat hun inter landcarrière per direct was be ëindigd. De twee hadden hoog spel gespeeld en verloren. Ties Kruize, oud-international en een persoonlijke vriend van Bellaart, wordt als manager aan de begeleidingsstaf van Oranje toegevoegd. Voor de internatio nals Delmee (265 interlands), Lomans (177), Erik Jazet (283), Guus Vogels (129), Sander van der Weide (173) en Piet-Hein Geeris (178), die geen vertrou wen meer in Bellaart hadden, is dat geen oplossing. Ze houden voet bij stuk en willen onder deze bondscoach gfeen inter land meer spelen. De imposante interlandcarrière van Bram Lomans en Jeroen Delmee, tot en met het EK in Barcelona aanvoerder van de nationale ploeg, kwam niet op het hockeyveld maar gisteren in een treurig vergaderzaaltje op het bondskantoor ten einde. Een onwaardig afscheid. „Niet helemaal onverwacht, want we hadden al wat geluiden opge vangen", oordeelde het duo. „Maar onbegrijpelijk is het wel." De twee maken deel uit van zes muiters, die deze week in een brief aan het bestuur duidelijk maakten dat ze absoluut niet met Bellaart verder wilden: hij eruit of wij eruit. De verwijten liegen er niet om: Bellaart zou te veel hooi op zijn vork nemen, te veel op de voorgrond staan, niet over hockeykennis be schikken en feiten verdraaien. „Hij is onbetrouwbaar", meen de Delmee zelfs. Joost Bellaart, doorgaans joviaal 'Bende van zes' acht lijmpoging kansloos Hockeybond-voorzitter André Bolhuis kijkt en luistert gespannen naar de uitleg van bondscoach Joost Bellaart. Foto: ANP/Koen Suyk maar gisteren ingetogen en nog altijd aangeslagen, heeft niet het gevoel dat er onder de an dere internationals sympathi santen van de zes rebellen schuilen. „Als de onvrede una niem zou zijn, dan is er geen basis meer om door te gaan. Ik ga heus geen gevecht tegen de bierkaai aan." Zijn vastberadenheid is na de bewuste brief alleen maar toe genomen. „Natuurlijk heb ik wisselende gevoelens gehad, heb ik mezelf een spiegel voor gehouden, maar de gesprekken met het bestuur hebben me ge holpen bij mijn besluitvor ming." Bellaart verwijt zichzelf na de gewonnen Champions Trophy in augustus te veel druk op zijn ploeg te hebben gelegd. „Ik was er heilig van overtuigd dat we het succes zouden doortrekken naar het EK. Ik heb onderschat wat we onderweg tegen zouden kunnen komen. En wat mijn coaching betreft: we waren be zig met het verbeteren van de kwaliteit van de begeleiding vanaf de bank. Dat ik het uit handei) zou geven was niet aan de orde. Ik blijf coachen. An ders kan ik net zo goed gaan." Er is niet voldoende aanleiding om Bellaart de deur te wijzen, vindt André Bolhuis. „We gooi en de coach niet zomaar in de prullenbak. Er zijn dingen fout gegaan, dat zeker, maar in een aantal gevallen zijn wij daar als bestuur verantwoordelijk voor geweest." „Dat Joost bijvoorbeeld ook het Nederlands zaalteam ging coa chen en daardoor even minder aandacht had de nationale ploeg, dat was op ons verzoek." En dat sommige signalen lang onbeantwoord bleven, trok vi- ce-voorzitter Koos Formsma, verantwoordelijk voor topsport bij de hockeybond, zich aan. „Toen de groep opperde dat er een aparte manager moest ko men, heb ik tegen Bellaart ge zegd dat we dat over de Cham pions Trophy en het EK heen moesten tillen. Achteraf was dat geen goede inschatting. Ik voel me schuldig aan de overbelas ting van Joost." Bellaart valt dus niet zo veel te De zes internationals die heb ben bedankt omdat Joost Bel laart verder gaat als hockey- bondscoach, zeggen veel steunbetuigingen van andere ploeggenoten te hebben ge had. Maar niet één van hen volgde gisteren het voorbeeld van de zes, nadat ze op het bondsbureau het nieuws en een uideg van het bestuur hadden gehoord. „Niemand heeft zich tegen Bellaart uitgesproken aldus international Taeke Taekema. „We zullen het met deze groep moeten doen, als de zes niet op hun besluit terug ko men. Voor mij is hun terug keer bespreekbaar, maar er moet wel van een gezonde si tuatie sprake zijn. Ik betwijfel of het nog goed komt Bram Lomans en Jeroen Del mee, de woordvoerders van de 'bende van zes', houden nog altijd rekening met het vertrek van meer internatio nals. Lomans: „We hebben ze op de hoogte gesteld van ons voornemen. We hadden wel tien handtekeningen onder die brief kunnen krijgen, maar de jongeren moeten nog een tijdje door bij Oranje. Sommigen zitten in een hele moeilijke positie. Hebben net een huis gekocht en stoppen als international zou beteke nen dat ze flink wat inkomen verwijten, redeneert het be stuur. Bovendien werd er nage dacht over oplossingen. De zes speelden het veel te hard, vond Bolhuis: „We hebben bijna drie jaar geen klachten gehoord en nu, na een teleurstellend EK, zou er plots niets meer van deugen?" Het hockeybestuur liet Bellaart de keus. „Ik heb hem wel vijf of zes keer gevraagd of hij dit nog wilde", zei voorzitter Bolhuis. „Nou, Joost wil door." Bellaart wilde de zes dissonan ten gisteren niet voor eeuwig moeten missen. Die komen dan financieel in de proble men. De vraag is dus of ze het aandurven." Volgens hockeybestuurder Formsma hebben de 'zes niets anders geprobeerd dan de andere jongens hun hand tekening te laten zetten'. „Die jongens zijn in een lastig par ket gebracht" International en vice-captain Teun de Nooijer betreurt de situatie. „Als de zes bij hun standpunt blijven, verliezen we aan kwa liteit. Het is niet mis wat er is gebeurd. Misschien is het goed als we het nu even laten rusten. Ik zie wel wie er in ja nuari bij is. Wie weet draaien ze bij als de ergste emoties voorbij zijn." Lomans sluit dat uit. „Het probleem is Joost Bellaart en die blijft zit ten. Mijn besluit staat vast en dat van de anderen ook. We hebben dit scenario al be sproken. De bond heeft een andere opvatting over hoe te presteren in Athene dan wij. Wij vonden van meet af aan dat hij niet capabel was om ons te trainen. Daarom zijn er ook trainers bijgekomen. Maar nu gaat Bellaart kenne lijk weer dingen doen, die hij volgens ons enorm moet ver beteren. Daar heeft hij twee maanden voor. Ik ben be nieuwd. Dit is een tijdbom." uitsluiten. Bespiegelingen over de toekomst vond hij specule ren. „Dat heeft nu geen zin." Er is formeel geen selectie, tot dat hij in december weer acht tien namen bekend maakt. Als anderen een lijmpoging initië ren, zal hij ze niet tegenhou den. „Ik ben niet rancuneus. Het gaat uiteindelijk om het be lang van het team." Formsma was duidelijker. „Na wat die jongens over Joost heb ben gezegd, is cie kans niet groot dat hij ze nog een keer vraagt." door René Banierink den haag/new vork - Hoewel het jaarlijks een komen en gaan is van befaamde honkballers in New York, is er maar één man die de absolute ster is van de Yankees: Derek Jeter. De korte stop doet zowel op als buiten het veld menig hart sneller slaan. De zwaar favoriete Yankees keerden dit weekend terug in New York met een onverwachte 3-2 achterstand in de finale van het Amerikaans honkbalkampi oenschap. De verrassende Flo rida Marlins, via de achterdeur de play-offs en World Series binnengeslopen, wonnen na een 2-1 achterstand duel vier en vijf in het eigen Pro Player Stadium in Miami en hebben in de best-of-seven nog één zege nodig. Dat moet vanavond of morgen gebeuren in Yankee Stadium, de imponerende thuishaven van de meest fa meuze honkbalclub ter wereld. Dat de Yankees zo in het nauw zijn gedreven, heeft vele oorza ken. Maar aan één man heeft het in ieder geval niet gelegen: Derek Jeter. De korte stop maakt ook nu weer in oktober, in de finale van het seizoen, zijn faam waar. Hij slaat in de World Series een ongekend gemiddel de van .409, dat wil zeggen dat bijna elke tweede slagbeurt een rake klap oplevert. Het is simpel: wanneer de prij zen verdeeld worden, staat de man die onze landgenoot en huidige bondscoach Robert Eenhoorn in de opleidingsfase bij de Yankees achterhaalde en voorbij stoomde, er. En van die prijzen heeft Jeter er al een aan tal in de kast. In de acht jaar dat de nu 29-jarige Jeter in de Ma jors speelt, haalde hij met de Yankees zes keer de World Se ries en won maar liefst vier keer. Dit weekeinde kan hij dus zijn vijfde kampioenschapsring winnen. Zelden, misschien wel nooit eerder haalde een jonge speler zoveel successen na zijn entree op het hoogste niveau. Het leverde hem de eretitel Mr. October op, waarmee hij de le gendarische Reggie Jackson af loste. Jeters coach Joe Torre: „Dit is zijn maand. We hoeven er niet om heen te draaien: in deze periode is hij heel speci aal." Derek Sanderson Jeter werd op 26 juni 1974 geboren in Pe- quannock, in de staat New Jer sey, uit een zwarte vader en een blanke moeder met Ierse voor ouders. Zijn honkbaltalent werd al snel ontdekt en hoewel de jeugdige Jeter op zijn trips met de opleidingsteams hevig met heimwee kampte, werkte hij zich snel op in de organisa tie van de Yankees. Om in zijn eerste volledige jaar in de Ma jors meteen kampioen te wor den én tot talent van het jaar te worden uitgeroepen. Sindsdien is Jeter een vaste waarde in het doorgangshuis, wat Yankee Sta dium dankzij de even rijke als wispelturige en ongeduldige ei genaar George Steinbrenner is. Toch was er afgelopen winter, nadat de Yankees de World Se ries hadden gemist, opeens kri tiek van 'The Boss' op zijn ster speler die jaarlijks zo'n 16 mil joen dollar opstrijkt. Jeter, die een tijdje was gezien in het ge zelschap van zangeres Mariah Carey en in de Newyorkse ta bloids om de paar weken met een andere vrouw in verband wordt gebracht, moest eens wat serieuzer worden. Hij ging te veel het nachtleven in, volgens Steinbrenner, en was te weinig gefocust op het spelletje waar voor hij zo vorstelijk wordt be taald, want zijn slaggemiddel des gingen omlaag. Om de in middels getekende vrede te ac centueren tussen superster en baas, zijn voor een sponsor een stel reclamespotjes opgenomen waarin Steinbrenner zijn speler eerst kwaad toespreekt maar de twee vervolgens samen het New Yorkse nachtleven onveilig maken. Jeter moet er nu alleèn nog voor zorgen dat het spotje ook na dit weekend nog met goed fatsoen uitgezonden kan wor den door de Yankees naar we reldtitel nummer 27 te leiden. door Henk van Weert eindhoven - Woede, onbegrip en gevoelens van revanche sta ken gisterochtend de kop op bij PSV, toen vanuit Zeist het be richt kwam dat Mateja Kezman in hoger beroep drie wedstrij den is geschorst. De straf, opge legd wegens 'ernstig gemeen spel' tegen ADO Den Haag-spe ler Van As, wordt als bijzonder onrechtvaardig ervaren. De spits mist morgenmiddag de topper tegen Ajax en de wed strijden tegen NAC en RBC Roosendaal. „Ongelooflijk," verzuchtte Kez man, nadat hij zich door de sneeuwvlokken en een menigte supporters richting kleedkamer had gewurmd. De man, die het de laatste weken toch al zo zwaar heeft te verduren, was fu rieus, maar maakte verder geen woorden meer vuil aan zijn ver oordeling. Anderen deden dat wel. Zo stak directeur voetbal Frank Amesen zijn ergernis niet onder stoelen of banken. PSV- coach Guus Hiddink was heel erg teleurgesteld en kwaad. „Ik raak het gevoel niet kwijt dat er redelijk selectief wordt geoor deeld. Er is wel wat gebeurd tussen Kezman en Van As maar daarvoor geef je hooguit een gele kaart. Dit is een misinter pretatie van de scheidsrechter." Hiddink zei dat Kezman woe dend en teleurgesteld had ge reageerd op de schorsing, maar dat het vooL hem geen aanlei ding was om een vertrek uit Ne derland te overwegen. „Hij is heetgebakerd, maar heeft zijn émotie wel onder controle. Kezman ziet best in dat er geen relatie is tussen wat er bij ADO Den Haag gebeurde, de plan nen voor zijn ontvoering en de straf die nu is uitgesproken. Dat kan hij goed scheiden. Boven dien heeft hij het nog altijd pri ma naar zijn zin bij ons." De PSV-trainer hoopt dat de verontwaardiging voor zijn elf tal de inspiratiebron is om mor genmiddag tegen Ajax van leer te trekken. „Het zou me verba zen als zo'n reactie uitblijft." Of Mark van Bommel erbij is in de competitietopper is nog de vraag. Wegens zijn liesblessure trainde hij gisteren apart van de groep. Vandaag wordt Van Bommel opnieuw getest. Als dat goed uitvalt speelt hij tegen Ajax, desnoods met een pijnstil ler. Zdenek Grygera keert morgen tegen PSV terug in het basiself tal van Ajax. De Tsjech, die vo rige maand in de interland te gen Nederland geblesseerd raakte, vervangt rechtsback Ha- tem Trabelsi die woensdag in het duel met Celta de Vïgo een kniebandje scheurde. Bij Ajax verwachten ze dat Rafael van der Vaart, die woensdag ook af haakte, fit genoeg is om te spe len. Daarmee lijken de Amsterdam mers klaar voor de klassieker in Eindhoven, waar PSV de afgelo pen jaren tot ware angstgegner is uitgegroeid. Ajax heeft sinds 1995 geen competitiewedstrijd meer gewonnen van de rege rend landskampioen. In de Are- nA is er nog wel een aantal twij felgevallen, maar trainer Ronald Koeman gaat er vanuit, dat Jelle van Damme en Petri Pasanen beiden kunnen spelen. Alleen achter de naam van verdediger Julien Escudé prijkt een vet vraagteken. Hij heeft last van zijn rug. SPORTUITSLAGEN GOLF Madrid. Telefonica Open, mannen. Voorlopige stand na twee ronden: 1. Casey (Eng) -13 (na 15 holes), 2. Fow ler (Aus), Gallacher (Sch), Lawrie (Sch) 133 (-9), 10. Lafeber, Westwood (Eng) 136, 26. Muntz 139 (-3), 91. Derksen +3 (17 holes). Laren afg., Amsterdam - Bloemendaal 9-0, HGC - Klein Zwitserland 3-2. HANDBAL Rotterdam. Lucardi Cup, vrouwen. Vierde speeldag: Nederland - Spanje 24-23 (10-10). Topscorers Nederland: Van der Wissel 6, Feijen 5, Pusic 3, Groot 3, Assink 2. Roemenië - Griekenland 32-23 (13-9). Stand: 1. Roemenië 4-8 (123-91), 2. Nederland 4-8 (108-87), 3. Spanje 4-4 (111-92), 4 Zweden 4-2 (107-129), 5. Portugal 4-2 (92-107), 6. Griekenland 4-0(75-115). Kampong Rotterdam Den Bosch Laren Amsterdam HGC KI. Zwits Nijmegen Push Oranje Zw. BI.'daal Victoria 0 15 16- 1 15 13- 0 13 23- 0 13 14- 2 10 22- 9 11- 8 8 12-10 6 12-16 6 4-11 2 5-13 1 2-23 0 2-31 PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3235, d.d. 24.10.2003 2.5.8.9.14.19.20.21.26.27.31 32.42.43.48.49.51.52.64.67 (Onder voorbehoud van typefouten) HOCKEY RUGBY Vrouwen, hoofdklasse: Rotterdam - Vic toria 5-0, Push - Nijmegen 1-3, Den Bosch - Oranje Zwart afg., Kampong - Brisbane. WK. Groep C: Zuid-Afrika - Georgië 46-19. Stand: 1, Samoa 2-10 (106-22), 2. Zuid-Afrika 3-10 (124-50), 3. Engeland 209 (109-12), 4. Uruguay 2-0 (19-132) 5. Georgië 3-0 (34-176). Groep D: Nieuw-Zeeland - Tonga 91-7. Stand: 1. Nieuw-Zeeland 3-15 (229-20), 2. Wales 2-9 (68-30), 3. Italië 3-8 (62-96), 4. Tonga 3-1 (39-154), 5. Canada 3-1 (30- 128). Nieuw-Zeeland gaat naar de kwart finales. TENNIS Bazel. Mannen, 1 miljon euro. Kwartfinales: Ljubicic (Kro) - Lapentti (Ecu) 2-6 6-2 6-3, Coria (Arg/3) - Lopez (Spa) 6-1 6-2, Nalbandian (Arg/4) - Hen man (Eng) 6-2 6-4. St Petersburg. Mannen, 900.000 euro. Kwartfinales: Corretja (Spa) - Grosjean (Fra/2) 4-6 6-2 7-6, Kuerten (Bra/3) - Spadea (VSt/6) 6-4 7-6, Sargsian (Arm) - Burgsmuller (Dui) 6-3 6-1, Schüttler (Dui/1) - Joetsjni (Rus/5) 6-3 6-3. Stockholm. Mannen, 650.000 euro. Kwartfinales: Fish (VSt/5) - Ancic (Kro) 6-4 6-7 7-6, Soderling (Zwe) - Bjorkman (Zwe) 6-4 6-3, Enqvist (Zwe) - Ginepri (VSt) 6-3 6-4. Linz. Vrouwen, 500.000 euro. Kwartfinales: Zvonareva (Rus/3) - Pisto- lesi (lsr/6) 6-2 3-6 7-5, Schnyder (Zwi/8) - Miskina (Rus/1) 6-1 6-1, Petrova (Rus/4) - Suarez (Arg/7) 4-6 6-4 6-3. Luxemburg. Vrouwen, 200.000 euro. Kwartfinales: Weingartner (Dui) - Daniili- dou (Gri/3) 6-2 6-1, Sjarapova (Rus/5) - Barna (Dui) 4-6 6-3 6-2, Clijsters (Bel/1) - Loit (Fra) 6-4 7-5. VOETBAL Eredivisie Programma, vanavond: SC Heerenveen- NEC, FC Groningen-Vitesse, AD0 Den Haag-NAC Breda, AZ-FC Zwolle, RKC Waalwijk-RBC Roosendaal. Morgen, 12.30 uur: PSV-Ajax. 14.30 uur: Feyen- oord-Willem II, FC Twente-FC Utrecht. FC Volendam - Roda JC 2-1 (0-1). 18. Senden 0-1, 57. Ouhsaine 1-1, 85. Sal den 2-1. Rode kaart: 59. Brouwers (Roda JC), 80. Sonkaya (Roda JC/2xgeel). Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschou wers: 4500. Ajax 8 7 0 1 21 24- 8 PSV 8 6 1 1 19 21- 6 AZ 8 6 1 1 19 16- 5 Heerenveen 8 5 0 315 8-7 Feyenoord 8 4 2 2 14 13- 9 RKC 8 4 1 3 13 13- 9 FC Twente 8 Willem II 8 Roda JC 9 NAC 8 RBC 8 NEC 8 Volendam 9 Groningen 8 FC Utrecht 8 ADODenHaag 8 Vitesse 8 FC Zwolle 8 0 2 6 12 16-18 11 7-16 11 10- 9 10 12-10 9 7-9 9 9-15 9 12-17 8 8-13 8 7-12 8 7-13 6 12-16 2 4-14 Eerste divisie BV Veendam - Heracles 2-1 (0-1). 3. Sluijter 0-1, 75. Hamming 1-1, 86. Weerman 2-1. Scheidsrechter: Van Mee- nen. Toeschouwers: 3212. Helmond Sport - FC Dordrecht 2-0 (1-0). 7. Ferrier 1-0, 78. Wau 2-0. Scheids rechter: Koopman. Toeschouwers: 3813. Gele kaart: Supusepa, Van der Meer (FC Dordrecht). 89. Van der Pennen (FC Dor drecht) mist strafschop. FC Den Bosch - Stormvogels Telstar 2-1 (0-1). 27. Van Kallen 0-1, 49. Van den Ouweland 1-1, 70. Jansen 2-1. Scheids rechter: Van Sichem. Toeschouwers: 3185. Gele kaart: Ommel, Lettinga (Stormvogels Telstar). Fortuna Sittard - Emmen 1-3 (0-0). 51. Derksen 0-1, 73. Rajcomar 1-1, 81. Wolters 1-2, 90. Berger 1-3. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers: 3100. Gele kaart: Rajcomar (Fortuna Sit tard), Oosting (Emmen). De Graafschap - TOP Oss 3-1 (1-1). 26 Van der Sloot 0-1, 41. Duits 1-1, 62. Van der Kruis 2-1, 83. Valeev 3-1 Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschou wers: 8270. Sparta - VW 3-2 (3-1). 8. Mendes da Sil- va 1-0, 23. Leemans 1-1, 33. Koever mans 2-1, 45. Vart den Bergh 3-1, 69. Van Galen 3-2. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 3961. Gele kaart: Men des da Silva (Sparta), Van Loenhout (VW). MW - Go Ahead Eagles 3-1 (1-1). 8. Akyil 1-0, 41. Yildirim 1-1, 86. Carac- ciolo 2-1, 89. Heymans 3-1. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschouwers: 2381. Gele kaart: Bryssinck (MW). Cambuur - Excelsior 0-2 (0-2). 32. Schuiteman 0-1 (eigen doel), 37. El Hamdaoui 0-2. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 3575. Gele kaart: Se- queira (Excelsior). Haarlem - AGOW Apeldoorn 1-1 (1-1). 9. Ten Heuvel 1-0, 40. Taiwo 1-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 1785. Gele kaart: Van Metelen, Lagen dijk (Haarlem). Helmond Sp. 11 9 2 0 29 27- 8 Den Bosch 12 9 2 1 29 25-13 Excelsior 11 7 2 2 23 18- 9 Sparta 12 7 2 3 23 28-14 Graafschap 12 5 4 3 19 19-19 Heracles 11 5 3 3 18 21-14 Stormv. 11 5 3 3 18 20-16 GA Eagles 11 5 2 4 17 27-18 VW 11 5 2 4 17 19-15 TOP 11 3 4 4 13 20-16 Emmen 11 3 4 4 13 13-17 AGOW 11 3 3 5 12 15-17 Veendam 12 3 3 6 12 15-28 Dordrecht 11 2 4 5 10 11-16 Haarlem 12 2 4 6 10 13-19 Fortuna S. 11 1 6 4 9 13-18 Cambuur L. 12 2 3 7 9 9-24 Eindhoven 11 1 4 6 7 11-21 MW 12 1 3 8 6 10-32 Blagoevgrad (Bul). EK-kwalificatie onder 17, eerste ronde. Nederland - Servië Montenegro 1-1, Bulgarije - Armenië 0-4. Nederland uitgeschakeld voor tweede ronde. Derek Jeter maakt een prachtige veldactie om Marlins-slagman Castillo uit te schakelen. Foto: EPA

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25