Tour 2004 blijft lang spannend SPORT 'Sponsorscheids' Frank Benneker speelt bewust met vuur Meisje tussen de macho's |L RTL: eredivisievoetbal in plaats van Formule 1 'Deze kwestie levert alleen maar verliezers op' Zware ritten in laatste week Marlins één zege van eindwinst Vreeman boos op Geesink M# ii Trabelsi (links) heeft een issure. tHans van Weel lERDAM - Hatem Trabelsi is minimaal zes weken uitge- keld. De Tunesische verde- van Ajax viel woensdag in hampions League-duel Celta de Vigo geblesseerd lader onderzoek heeft uit- jzen dat er een scheurtje in innenband van zijn linker- zit. De blessure van Rafael der Vaart lijkt niet heel ern- De aanvoerder kreeg in de ijd tegen Celta een tik op dijbeen en viel uit. Het was ren nog niet zeker of hij lag van de partij is in de tegen PSV. tsman in ist NOS sum - Oud-schaatser t Hersman wordt com- itor bij de NOS. Het voor lid van de SponsorBingo lij-ploeg verzorgt het com- taar bij schaatswedstrijden )0 gelend met Herbert Dijk en of Frank Snoeks. Hersman ap te in maart als schaatser. 641 tn teleurstellend jaar miste t motivatie om aan een ive jaargang te beginnen. ;er, die jarenlang bij de als schaatscommentator zaam is geweest, krijgt een re rol. Zij wordt, net als Gemser, analyticus. vrijdag 24 oktober 2003 de lutte/gpd - Een stoere mo torrijder met de naam van de sponsor siert sinds kort het shirt van Frank Benneker. Niks bijzonders op het eerste ge zicht, maar Benneker is ama- teurscheidsrechter en in die hoedanigheid mag hij geen re clame maken. Hij speelt heel bewust met vuur. De twent Benneker staat pas aan het begin van zijn loop baan als scheidsrechter, maar hij roeit nu al tegen de stroom in. Niet omdat hij het stoutste jongetje uit de klas wil spelen. Nee, Benneker wil een discussie op gang brengen. „Waarom de voetballers wel en wij niet?" Hij is een bijzondere verschij ning op de velden. Op zijn shirt prijkt aan de voorkant net on der het embleem van de KNVB een stoere motorrijder met daaronder de tekst www.bor- motoren.nl en aan de achter kant nog wat wetenswaardighe den over deze sponsor. Benne ker kwam bij toeval aan een sponsor. Het voetbalmaand blad Elf was net sponsor gewor den van de scheidsrechters in het betaalde voetbal, toen Ben neker werd gevraagd of hij al een sponsor had. Sindsdien heeft hij een shirt met de naam van degene die hem de vraag stelde, de motorhandelaar. Zijn eerste wedstrijd in het bewuste shirt herinnert Benneker zich nog goed. Rohda Raalte Al te gen FC Twente/Heracles Al. „De jongens keken wel even vreemd op, maar vroegen me al snel of ik ook een motor van de sponsor had gekregen. Jammer genoeg niet, maar ik kreeg van iedereen positieve reacties." Benneker wil de discussie op gang brengen. „Er dreigt een tekort aan scheidsrechters in het amateurvoetbal. Door sponsoring toe te staan, is het wellicht een stimulans voor de twijfelaars om toch te beginnen met fluiten. De KNVB heeft het nu in het betaalde voetbal al wel toegestaan, maar ik denk dat de amateurscheidsrechters er net zoveel bij gebaat zijn.' Benneker kreeg tot nu toe twee keer bezoek van een rapporteur bij zijn wedstrijden. In de rust kwam een waarnemer naar hem toe. „Hij had er persoon lijk niets op tegen, maar wees me er wel op dat hij het moest rapporteren aan de bond. Dat is nu al een aantal weken gele den en ik heb nog niks ge hoord. Ik wacht het rustig af, want ik reken wel op een waar schuwing of wellicht een schor sing." Volgens Hans Bos, medewerker scheidsrechterszaken van de KNVB district oost, zal de bond ingrijpen als er een rapport wordt opgemaakt. „Zo'n rapport is er nog niet Als we het wel hebben kunnen we overgaan tot een waarschuwing of een eventuele schorsing." |lem II huurt nneboom Heerenveen heeft Ro- Denneboom verhuurd lem II. De spits speelt einde van het seizoen bij en Iburgers. Denneboom pal in Heerenveen amper de tijd en botste dit seizoen rainer Foppe de Haan. ge eboom wordt bij Willem II ae volger van Jatto Ceesay. imbiaanse international ikt per direct naar Al Hilal bi oedi-Arabië, de club van an irAad de Mos. Ny Engels naar ikGiroLoterij >m len - Addy Engels komt nd seizoen uit voor Bank- jke oterij. Engels werd in 2000 enner bij Rabobank, maar if vorige maand te kennen ~~j geen plaats meer was de 26-jarige Drent. Ploeg- Piet Hoekstra bevestigde s de komst van zes neo- Laurens ten Dam (es- Rabobank), Frank van en, Marco Bos (beiden ,ai -Tegeltoko), Alain van P jk (Axa), Eelke van der \loser) en Juliën Smink s® lemert Groep). tea° tse bond e'ta Jrst Stevens n n - De Duitse voetbalfe- ra ie DFB heeft Huub Ste- roor twee duels geschorst is een handgemeen met ltu iistent -trainer van Lever- ,Ulf Kirsten. De coach ®r' ertha BSC kreeg daar- "L ook nog een boete van ier leuro. De schorsing gaat aandag in, omdat Stevens j^j p heeft aangetekend. n idenbroucke 89 laat Lefevere - Quick-Step en wielren- ank Vandenbroucke gaan aar. Na 1999 raakte 'won- r a f Vandenbroucke in de 1 keling. Hij verbrak con- w (met Cofidis), kwam af- te n niet na (bij Lampre) en betrokken in doping- L® dalen. Patrick Lefevere n' iem in 2002 op in zijn en Een paar maanden later de een nieuwe dopingaf- tet efevere nam hem in be- 2eD ning, maar na onenigheid ve en personal trainer, was rtrouwen op. Volgens n nbroucke hebben vier w n belangstelling voor i a" iy vertrekt tston Villa door Ad Pertijs parijs - De bombastische hon derdjarige 'Tour van de Eeuw' wordt, van 3 tot en met 25 juli 2004, opgevolgd door een ronde 'Zonder Historie'. Geen Aubis- que, Galibier, Izoard, Peyresour- de, Pau of Bordeaux dit keer. „Bijna geen bergen ook", oor deelden veel renners gisteren bij de onthulling van het routesche ma in Parijs. „Ik zie Bettini tot in Parijs mee strijden voor de gele trui", durf de Quick-Stepmanager Patrick Lefevere zelfs te voorspellen. De Tour van 2004 wordt op zijn minst een aparte ronde. Na bij na twee weken pas komt de ronde voor het eerst in het hooggebergte. Voor anderhalve Pyreneeënrit: met aankomsten op La Mongie (halfweg de Tourmalet) en Plateau de Beille. Tot die tijd is er ook nog geen individuele tijdrit te bekennen geweest. Die worden gereser veerd voor de laatste halve week: op woensdag naar de top van Alpe d'Huez en zaterdag een vlakke chronorit rond de horlogestad Besan^on. „Het streven is dat de topvijf met een onderling verschil van niet meer dan een minuut aan de voet van de eerste echte cols aankomt", zei Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc tijdens zijn jaarlijkse 'reünie' in het Palais des Congres. Met haar lange aanloop vanuit Luik doet de ronde denken aan de gerestylde Ronde van Vlaan deren, waarin de parkoersbou wers alle 'moeilijkheden' heb ben samengebald in de finale. Het weghalen van £en lange in dividuele tijdrit uit de eerste twee weken, voorkomt dat het klassement reeds 'gemaakt' is voor het peloton de bergen in gaat. Iedere aanvaller blijft zo een gevaarlijke klant voor de re kenaars onder de klassements renners. De beide in Parijs aanwezige topfavorieten Lance Armstrong en Jan Ullrich zien de nieuwe opzet wel zitten. „Alpe d'Huez gaat de beslissing brengen", denkt Armstrong. „De laatste klimtijdrit was in Chamrousse. Dat was zwaar, maar Alpe d'Huez zal veel opwindender zijn." Jan Ullrich klampt zich vast aan de wetenschap dat zijn derde en laatste week altijd de beste is. „Daarin zitten dit keer alle zware etappes. Ideaal voor mij. Alleen Alpe d'Huez ligt me minder", aldus de Duitser. Vele aanwezigen vroegen zich af of de komende Tour wel zwaar genoeg is. „Ik tel maar twee echte bergritten", zei Ra- bobank-ploegleider Theo de Rooij. Hij doelde op de etappes naar Plateau de Beille (met on derweg de Aspet, en de onbe kendere hellingen van Core, Latrape en Agnes) en Le Grand Bornand (met de Glandon, Ma deleine en Forclaz). Het aantal aankomsten bergop blijft be perkt tot twee: La Mongie (na een lange vlakke aanloop) en Plateau de Beille. Het heeft er alle schijn van dat de Tourdirectie een zelfde spannende ontknoping na- 91e Ronde van Frankrijk DAG ETAPPE KM 03/7 Luik (proloog) 6 El04/7 Luik - Charleroi 195 El 05/7 Charleroi - Namen 195 El 06n Waterloo - Wasquehal 195 65 EJ 08/7 Amiens Chartres 195 U 09/7 Bonneval - Angers 190 E| 10/7 Chateaubriant - St.-Brieuc 208 3 vertrek- en aankomst SI -Brieuc 3 t/m 25 juli 2004 totaal: 3.391 km vertrekplaats aankomstplaats individuele tijdrit ploegentijdrit |KJ 11/7 Lamballe - Quimper 172 12/7 RUSTDAG l KJ 13n St.-Léonard - Guérel 160 i dl 14/7 Limoges - St.-Flour 237 j F S P 15/7 St.-Flour - Fiqeac 164 i 11316/7 Castelsarrasin - La Mongie 199 SK117/7 Lannemezan - Plateau de Beille 217 1ÏI-J18/7 Carcassonne - Nimes 200 19/7 R U S T D A G IfcJ 20/7 Valréas - Villard-de-Lans 179 |[jj 21/7 Bourq d'Oisans - L'AIpe d'Huez 15 EQ 22/7 Bourg d'Oisans - Le Gr. Bornand 212 ïTl 23/7 Annemasse - Lons-le-Saunier 166 HjJ 24/7 Besangon - Besangon 56 E3 25/7 Montereau - Parijs 165 1 ae-NODiai m Limoges 18 ^2, Le Grand Bornand I L'AIpe d'Huez Annemasse St.-Flour i Villard-de-Lans 15 n6 M Bourg d'Oisans La Mongie Plateau de Beille anp - bron: Société du Tour de France miami/rtr - De honkballers van de Florida Marlins zijn nog één overwinning verwijderd van hun tweede titel in de World Series. De ploeg uit Miami won voor eigen publiek de vijfde wedstrijd tegen de New York Yankees met 6-4 en bracht de stand in de best-of-seven series op 3-2. Morgen is het zesde duel in New York. Ook een eventuele zevende ontmoeting is in het stadion van de Yan kees. De ploeg uit New York had al in het begin van de wedstrijd een tegenvaller. Werper David Wells begon met een perfecte inning, maar moest zich door een rug blessure laten vervangen. De Yankees hadden in de eerste in ning de score nog wel geopend, maar na het wegvallen van Wells namen de Marlins de controle over de wedstrijd. De thuisploeg liep in de vijfde slag beurt uit naar 6-1. De Yankees kwamen daarna nog wel tot scoren, maar de Marlins behiel den een marge van twee. Brad Penny was de grote man bij de Marlins. De werper kende zeven solide innings waarin hij slechts twee runs toestond. Hij moest daarna plaats maken we gens een blaar op zijn hand. streeft als al jaren het geval is in de Ronde van Spanje. Ook de ploegentijdrit is daarvoor on derhanden genomen. „We heb ben het plafond van het maxi male verlies verlaagd naar tweeënhalve minuut", aldus Leblanc. Het was zeven minu ten. De samengebalde Tourfinale hoeft niet in te houden dat de eerste twee weken dodelijk saai worden. De aanloop in Wallo nië is het terrein voor de aan vallers. De massasprint zal moeilijk te ontlopen zijn in Wasquehal, Chartres en Angers. Waarna het peloton het wieier- gekke Bretagne aandoet. Verraderlijk zijn de drie ritten door het Centraal Massief (fi nishend in Gueret, St. Flour en Figeac). Vooral die op 'Quator- ze Juillet' (14 juli) is een heel aparte met een tiental beklim mingen rond de duizend meter. Ook hier heeft de regie vooruit gekeken. De rit is op maat ge maakt voor Richard Virenque. De zesvoudig winnaar van het hilversum/anp - Na het verlies van de tv-rechten van de For mule 1 aan SBS gaat RTL pro beren om onder meer met de vrijgekomen miljoenen de tv- rechten voor eredivisievoetbal binnen te slepen. De nieuwe baas van de Holland Media Groep (moederbedrijf van RTL4/5 en Yorin), Fons van Westerloo, zei gisteren dat hij hier binnenkort over gaat on derhandelen met Eredivisie NV. Na het lopende voetbalseizoen komen de rechten voor de sa menvattingen van de eredivi siewedstrijden vrij. Op dit mo ment is het zo dat betaalzender Canal+ tot medio 2005 recht streekse duels mag uitzenden, terwijl NCfè Studio Sport tekent voor de samenvattingen. Aan het eind van dit seizoen loopt het contract met de NOS af. Momenteel zendt de Holland Media Groep (HMG) sport uit via RTL5. „Maar als we de rech ten binnenhalen dan wil ik er over nadenken om de wedstrij den via RTL4 uit te zenden. Die zender is het meest succesrijk", aldus de vroegere SBS-topman. Van Westerloo zegt op termijn ook te willen bieden op de live wedstrijden. De NOS laat weten ook na dit jaar de samenvattingen uit té willen zenden. „Wij willen een vergelijkbaar pakket aan rech ten als wat we nu hebben: de samenvattingen van alle wed strijden. Studio Sport moet Stu dio Sport blijven", zegt een woordvoerder. Lance Armstrong (links) en Jan Ullrich schudden elkaar de hand bij de presentatie van het Tourschema. Volgens Armstrong brengt de klim tijdrit naar Alpe d'Huez de beslissing. Foto: AFP bergklassement en held van alle Fransen kan niet langer mee in het hooggebergte, maar met een vroege aanval en veel klei nere hellingen onderweg kan Virenque op de nationale feest dag schitteren als in zijn glorie dagen. arnhem/gpd - De neerbuigende uitlatingen van Anton Geesink na de verkiezing van Erica Terpstra als voorzitter van NOC *NSF, zinnen verliezer Ruud Vreeman niet. Geesink, het Ne derlandse IOC-lid, in die hoe danigheid ook bestuurslid van NOC*NSF, vroeg zich provoce rend af 'wie er nu allemaal op stappen' en sprak tevens de hoop uit dat Terpstra het beter zou doen dan de aftredende voorzitter Hans Blankert. „Ik vind zoiets onverantwoor delijk", zei Vreeman gisteren. „Het wordt moeilijk om met zo iemand samen te besturen. Geesink weet niet wat collegia liteit is." Vreeman overweegt terug te treden. De nederlaag in de ver kiezing om het voorzitterschap en ook de jongste uitlatingen van Geesink laat hij zwaar mee wegen. De burgemeester van Zaanstad voert nog een gesprek met Terpstra. Teun de Nooijer betreurt nieuwe crisis rond bondscoach Bellaart amsterdam/anp - Hockeyer Teun de Nooijer, sterspeler van Oranje, betreurt de nieuwe cri sis rond bondscoach Joost Bel laart in hoge mate. „Hier wor den we alleen maar slechter van. Deze kwestie levert louter verliezers op. Niemand kan dit hebben gewild", zegt de vice- aanvoerder van de olympische kampioen. Begin deze maand kon De Nooijer de wankele positie van de bekritiseerde Bellaart nog redden. Met aanvoerder Jeroen Delmee maakte de regisseur van Bloemendaal nieuwe werk afspraken met de bondscoach en het bondsbestuur. Na het mislukte Europees kampioen schap in Barcelona (vierde) leek er binnen Oranje toch nog vol doende draagvlak om met el kaar door te gaan tot de Olym pische Spelen van Athene 2004. De Nooijer mag zich gepas seerd voelen door aanvoerder Delmee en zijn vijf handlangers (Lomans, Vogels, Van der Wei de, Jazet, Geeris). Het zestal, goed voor ruim 1000 interlands, kwam maandagavond bijeen voor crisisberaad. De Nooijer werd bewust niet uitgenodigd. „Dat is raar", erkende hij. „Daar had ik natuurlijk ook bij moeten zijn. Uiteraard heb ik om opheldering gevraagd. De zes spelers vonden dat mijn mening bekend was. Die paste kennelijk niet in hun straatje. Ik heb hen als hockeyers nog steeds heel hoog zitten. Maar dit had ik niet verwacht." De Nooijer: „Ik kreeg ook te ho ren dat ik in de eerdere ge sprekken met Bellaart en het bondsbestuur de mening van de spelersgroep niet goed zou hebben weergegeven. Dat ik te veel op persoonlijke titel zou hebben gesproken. Dat vind ik onterecht. Ik heb naar eer en geweten gehandeld. Natuurlijk heb ik ook eerlijk mijn eigen mening gegeven. Bovendien zat Jeroen Delmee er steeds bij tij dens al die gesprekken. Hij had me kunnen corrigeren als hij dat nodig had gevonden." De Nooijer wil zich verder niet meer mengen in de brede hoc- keydiscussie over Bellaart. Aan voerder Delmee noemde de 52- jarige Amsterdammer in alle opzichten onbetrouwbaar. „Met hem worden we absoluut geen olympisch kampioen", stelde de Brabander, die deze week in een brandbrief aan het bestuur het vertrek eiste van de bondscoach. „Het team is en blijft het be langrijkste", benadrukte De Nooijer. „Het kan nooit de be doeling zijn dat Oranje in diver se kampen uiteen valt. Ik ga ook zeker geen zieltjes winnen voor Bellaart. Maar ik begrijp nog steeds niet waarom hij eruit moet. Want onze kansen op olympisch goud zijn met Joost net zo onzeker als met een an dere coach." Annabel van Hees: „Als meisje moetje wel twee keer zo hard werken om serieus genomen te worden." Foto: GPD/Bert Beelen SPORTUITSLAGEN GOLF Mannen, eredivisie: Astron - EiffelT 66 - 63. MPC Capita - BC Noordkop 86 - 65. EBBC - Fun4AII 65 - 66. door Jacques Schmoller Nijmegen - Annabel van Hees wordt de eerste vrouwelijke ijs- hockeygoalie bij een mannen- team in Nederland. De zeven tienjarige Utrechtse maakt mo gelijk zondag haar debuut in de eerste divisie bij Junior Tigers uit Nijmegen. IJshockey is een harde sport. Een sport voor sterke mannen, maar ook voor stoere meiden. IJshockeykeepster Annabel van Hees bijvoorbeeld. Dat stoere valt wel mee, als je haar zo ziet. Lange krullen, guitig gezicht en praatgraag. „Ik bel me suf met mijn mobieltje", zegt Annabel. Het is woensdagavond vlak voor de training met het C- team van Tigers Nijmegen. „Ik train eerst met de junioren mee en daarna met het eerste team. Ja, mijn leven is gevuld met ijs hockey, ik train vier of vijf keer per week." De 17-jarige zit in de examen klas van het VWO, maar reist regelmatig met de trein naar Nijmegen om daar haar sport te beoefenen. „Tot twee jaar gele den speelde ik nog in Utrecht, daar ben ik op mijn elfde be gonnen. Ik heb tien jaar op bal let gezeten en dat ook nog ge combineerd met ijshockey. Mijn vader Rob speelde vroeger in Tilburg, maar woont nu in Nijmegen. Hij nam mijn zusje Iris en mij altijd mee naar wed strijden. Overigens ijshockeyt Iris ook. Ze speelt bij de C- jeugd in Nijmegen. Nee, niet als goalie." Annabel en.Iris zijn niet uniek als vrouw in de wereld van de ijshockeymacho's. De Canade se Hayley Wickenheiser scoor de op 13 januari in de Finse competitie voor Kirkkonummi Salamat. Maren Valenti speelde 24 wedstrijden bij Freiburg in Duitsland. En Manon Rheaume uit Canada verdedigde zelfs op 23 september 1992 het doel bij Tampa Bay Lightning in de hoogste Noord-Amerikaanse profcompetitie tijdens een oe fenwedstrijd tegen St. Louis Blues. Om daarna haar carrière op een lager profhiveau voort te zetten. In Nederland ging nog geen vrouw Annabel voor. „Ik bleek aanleg voor keepen te hebben", weet de Utrechtse. „En bij Nij megen zijn ze heel eerlijk; als je hard werkt, krijg je een kans. Ach, je hoort wel eens laatdun kende opmerkingen van jon gens. Ik word er alleen maar door geprikkeld. Maar als meis je moet je wel twee keer zo hard werken om serieus genomen te worden. Ik heb veel steun aan mijn mede-goalie Thijs van Broekhoven. We zijn maatjes. Helpen en steunen elkaar altijd. Maar concurrentie moet er ook zijn, dat stimuleert." BILJARTEN Roosendaal. Grand Pri* driebanden. Poule A: Valentijn (Ned) - Haack-Sörensen (Den) 40-23 (1.290-0.742). Sayginer (Tur) - Van Kuijk (Ned) 40-28 (1,481-1.037). Merckx (Bel) - Van Kuijk 40-24 (1,905-1.143) Haack-Sörensen - Sayginer 40-19 (1,818- 0,864). Stand 1 Merckx 3-4 (1.711). 2. Va lentijn 3-4 (1.372), 3 Sayginer 3-4 (1,320). 4 Van Kuijk 3-2 (1,226). 5. Haack-Sörensen 4-2(1.123) Poule B: Philipoom (Bel) - Nelin (Den) 40-31 (1.290-0,838). Jaspers (Ned) - Carlsen (Den) 40-15 (2.353-0,882) Stand: 1. Jaspers 2-4 (1.600), 2. Tasdemir 2-4 (1.290). 3. Nelin 3- 2 (1,098). 4. Phihpoom 3-2 (0.932). 5. Carl sen 2-0 (0,907). Poule C: Raymond Ceulemans (Bel) - Leppens (Bel) 40-13 (2,667-0.867), Caudron (Bel) - Peter Ceulemans (Bel) 40-30 (1.333-1,000). Leppens - Peter Ceulemans 40-28 (1.143- 9,800). Caudron - De Bruijn (Ned) 40-27 (1.667-1,125). Stand: 1. Raymond Ceule mans 2-4 (1.569), 2. Caudron 2-4 (1,481), 3. Leppens 3-4 (1,163), 4. De Bruijn 2-0 (1,130), 5. Peter Ceulemans 3-0 (0,901). Poule D: Tijssens (Ned) - Blomdahl (Zwe) 40- 34 (1,667-1,417), Sanchez (Spa) - Wijnen (Ned) 40-25 (1,600-1,000), Tijssens - Wijnen 40-28 1,143-0,800), Blomdahl - Bitalis (Fra) 40-40 (1,143-1,143). Stand: 1. Sanchez 2-4 (1,509), 2. Thijssens 3-4 (1,345), 3. Bitalis 2*-3 (1,250), 4. Blomdahl 2-1 (1,245), 5. Wij nen 3-0(0,783). Madrid. Telefonica Open, na eerste ronde: 1. Casey (Eng) 63 (-8). 2. Garcia (Spa) 64. 3 Harrington (Ier), Karlsson (Zwe) 65. 5. Levet (Fra) 66; 21 Lafeber 69, 46. Muntz 71, 98. Derksen74. Lake Buena Vista. Funai Classic, stand na eer ste ronde: 1 Brenden Pappas (ZAf) 63. 2. Perez (VSt), Huston (VSt). Singh (Fij) 64. 5. Peoples (VSt), Forsman (VSt), Mediate (VSt) 65. 8. o.a. Tiger Woods (VSt) 66. 5 t/m 8: Nicaragua - Zuid-Korea 5-3. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 23 oktober 9, 11, 19. 25. 28. 29. 32, 41, 44, 46, 48. 49. 63. 64. 66. 69, 72. 74, 79, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Eiseneer (Bel) 6-3 7-6, Coria (Arg/3) - Llodra (Fra) 6-2 6-7 7-6, Nalbandian (Arg/4) - Clément (Fra) 4- 1. opgave Clement wegens dijbeenblessure, Lopez (Spa) - Novak (Tsj/5) 3-6 7-5 6-4, Oli vier Rochus (Bel) - Robredo (Spa/8) 7-5 6-1, Lapentti (Ecu) - Behrend (Dui) 7-6 6-1, Lju- bicic (Kro) - Federer (Zwi/2) 7-6 6-7 6-4, Hen man (GBr) - Zib (Tsj) 6-3 6 RUGBY Sint Petersburg (Rus). 900.000 e HANDBAL Rotterdam. Lucardi Cup, vrouwen, derde speeldag. Nederland - Zweden 34-30 (18-16). Topsco- res Nederland: Assink 12, Pusic 6, Van der Wissel en Lamein 4. Portugal - Griekenland 29-20 (15-8), Roeme nië - Spanje 27-23 (14-13). Stand: 1 Roemenië 3-6 (91-68), 2. Neder land 3-6 (84-64). 3. Spanje 3-4 (88-68), 4. Portugal 3-2 (70-77), 5. Zweden 3-0 (77-102) 6. Griekenland 3-0 (52-83) Mannen, eredivisie: Aalsmeer - Hellas 29-24. HONKBAL Miami. Major League, World Series. Florida Marlins - New York Yankees 6-4. Stand best-of-seven series: 3-2. Havana. WK. Kwartfinales: Panama - Nicaragua 5-0, Taiwan - Verenigde Staten 2-1, Japan - Zuid-Korea 2- 0, Cuba - Brazilië 4-3. Halve finale: Panama - Japan 4-1. Townsville (Aus). WK. Groep B: Fiji - Japan 41-13 (16-13). Stand: 1. Frankrijk 2-10 (112-47), 2. Schot land 2-10 (71-26), 3. Fiji 3-9 (78-92). 4. Ver enigde Staten 2-1 (33-58), 5 Japan 3-0 (53- 124) SOUASH Wenen (Oos). WK landenteams mannen. Kwartfinales: Egypte - Wales 2-1. Australië - Hongkong 3-0, Schotland - Frankrijk 1-2, Ca nada - Engeland 1-2. 9 t/m 16: Nederland - Maleisië 3-0; Berden - Hee 3-1 (9-3 4-9 9-2 9-3). Fiteni - Arnold 3-0 (9-2 9-1 9-2), Buit - Iskandar 2-0 (9-5 9-5). Zuid-Afrika - Duitsland 3-0, Zweden - Pakistan 0-3, Zwitserland - Ierland 0-3. TENNIS Stockholm (Zwe). Mannen, 650.000 euro. Tweede ronde: Björkman (Zwe) - Van Lottum (Ned) 6-1 6-4, Ancic (Kro) - Sluiter (Ned) 6-7 6-4 7-6, Sanguinetti (Ita) - Carraz (Fra) 6-3 2- 6 7-5, Ginepri (VSt) - Dent (VSt) 6-7 7-6 6-4, Söderling (Zwe) - Chela (Arg) 6-4 6-3, Enquist (Zwe) - Carlsen (Den) 6-7 6-4 6-4. Basel (Zwi). Mannen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Schüttler (Dui/1) - Voltsjkov (WRu) 6-2 6-3, Grosjean (Fra/2) - Dupuis (Fra) 6-2 6-2, Kuerten (Bra/3) - Hanescu (Roe) 7-6 7-6, Joezjni (Rus/5) - Kafelnikov (Rus) 6-2 6- 2, Burgsmüller (Dui) - Vicente (Spa) 6-4 6-4.' Sargsian (Arm) - Andreev (Rus) 6-3 6-2. Linz (Oos). Vrouwen, 500.000 euro. Tweede ronde: Sugiyama (Jap/2) - Pismk (Slw) 6-3 7-5, Zvonareva (Rus'3) - Bartoli (Fra) 6-2 6-3, Pistolesi (lsr/6) - Matevzic (Slw) 6-3 6-4, Suarez (Arg/7) - Serna (Spa) 7-5 6-3, Schny- der (Zwi/8) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-4, Dokic (SMo) - Mandula (Hon) 6-3 3-6 6-3. Luxemburg. Vrouwen, 200.000 euro. Tweede ronde: Molik (Aus/7) - Medina Garri- gues (Spa) 6-4 6-1, Sjarapova (Rus/5) - Arvids- son (Zwe) 6-1 7-6. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse, stand na vierde avond: 1. Gilmore/McCroy (Bel/Aus) 242, 2. op 1 ron de Slippens/Stam (Ned) 231, 3. Risi/Betschart (Zwi) 186, 4 Madsen/Sandstöd (Den) 160, 5._ op 2 ronden Kappes/Neikirch (Dui) 160; 7. op 9 ronden Mathé en Jos Pronk (Ned) 79, 8. op 10 ronden Van Heeswijk/Nothstein (Ned/VSt) 130.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19