Uitbreidingsplannen La France kunnen de prullenbak in Grand café in plaats van disco op Baanderij Yinkelhof gevoelig voor kritiek an burgemeester Zonnevylle Niets meer te wensen. Metamorfosekandidaten in een nieuw jasje REGIO R5 torhout op igen houtje k erder met eferendum Warmond ontstemd over inhuren Elzinga SS HNi - 0tf M A VRIJDAG 24 OKTOBER 2OO3 ior Roza van der Veer ivolg van voorpagina jORHOUT/S ASSEN HEIM - VOOT- lut gaat door met het organi- ten van een referendum. Dat oet op 21 januari worden ge- 01 aden en antwoord geven op vraag of de Voorhouters een iie met de gemeenten Sas- 0 iheim en Warmond zien zit- l Warmond en Sassenheim I ken af. Zij zien meer in een quête om de mening van etj n inwoners te achterhalen, il afhaken van Warmond en isenheim leidde gisteravond grote verbazing in Voorhout. Cj t name in Warmond is door ia gemeenteraad duidelijk de 4 os uitgesproken om een re- nj endum te houden. „Daar- or kreeg het overleg opeens i andere wending", aldus rgemeester De Ronde gister- ond in een officiële verkla- fl i- ivabberen", was het predi- it dat de Voorhoutse raad 11 de houding van het War- 0 indse college gaf. „Een en- 10 ête houd ik bij de volkstuin- eniging over de plaatsing i een nieuw clubhuis. Daar ni hen ze straks bij het rijk toch l Een referendum is wel een G lar middel. Weten ze in War- lod eigenlijk wel wat het is? G te zien is onze bestuurs- cht dan toch heel wat ster- dan die in Sassenheim en 11 rmond", aldus Voorhouts mgwoordvoerder Meijles. t collegevoorstel om dan ar op eigen houtje een refe- dum te houden, kreeg de Ei in van de hele Voorhoutse d. Alleen PvdA/D66 was kri ll. Lucassen wees erop eite te hebben met het stel- van een puur Voorhoutse out heeft inmiddels een eau in de arm genomen om referendum voor te berei- g1, In de komende tijd moet beslist worden welke vorm li referendum krijgt, welke ag wordt gesteld en welke rd. arderheid nodig is. 0 Sassenheimse college heeft ja iddels gekozen voor het h. den van een enquête. Hoe er komt uit te zien is nog bekend. Volgens burge- 1 ster Waal, voorzitter van de irgroep die zich bezighoudt t de gemeentelijke herinde- kan het een combinatie van een huis-aan-huisvra- d ijst en een telefonische en- p te. Hij ziet als grote voor- I van de enquête dat de Ge gstelling meer genuanceerd K( worden. „Ook speelt de op- ïst geen rol zoals bij de refe- lOium. Daar waren we een tje bang voor, want alleen IPi de laatste wijkbijeenkomst, de fusie een gesprekson- iverp. Tot nog toe liepen de ienheimers niet warm voor 'ije onderwerp. Daarnaast loop zo et een enquête niet het risi- lat iets niet doorgaat omdat B fn de tegenstanders komen omen. En we willen wel f ks met gezag kunnen zeg- over wat de Sassenheimers ijl en." II (advertentie) li! ïlpverleners gaan klanten begeleiden lanneke Dijke erdorp - De winkeliers in keihof in Leiderdorp trek- irg. zich de kritiek van burge ster Michiel Zonnevylle Na de grootscheepse ont- lingsoefening een jaar gele- pleitte hij ervoor dat er een van bedrijfshulpverleners opstaan in het overdekte elcentrum, die de bewaker ,ns teren als er zich een ramp nefdoet. Zulke hulpverleners ;n er, meldt voorzitter Filippo van de winkeliers- figing. hadden vorig jaar natuur- lest wat kritiek op de ont- 'r8' lingsoefening, maar we vin dat we vooruit moeten kij- en er ons voordeel mee en doen. We zien nu ook oodzaak ervan in. Boven- het belangrijk om de J en een veilig gevoel te ge- p aldus Filippo. is de bedoeling dat zes tot winkeliers, uit alle hoeken iet winkelcentrum, de titel jfshulpverlener krijgen, mensen moeten we oplei- Ze hebben advies van de Iweer nodig, zodat ze we- z0' ivaarop ze moeten letten, jr een ramp gebeurt, dan zo'n persoon een felge- d hesje aan en dan weten anten dat ze naar die per- moeten luisteren." Bij de grote oefening bleek dat het de Winkelhof-bewaker niet lukt om alle klanten in zijn eentje naar buiten te begeleiden. Wereldhave, eigenaar van Win kelhof, waarschuwt dat be drijfshulpverleners in Winkel hof niet op dezelfde manier te werk kunnen gaan als in een gewoon bedrijf. Bedrijven zijn verplicht zo'n hulpverlener aan te stellen als er meer dan vijftig mensen werken. Dit is bij Win kelhof niet het geval, omdat het allemaal kleine bedrijven zijn. Direct nadat Zonnevylle begin dit jaar zijn wens kenbaar had gemaakt, meldde de vastgoed beheerder al geen voorstander te zijn van dit plan. Jacqueline 't Hoen van Wereldhave is nu genuanceerder. „Je kunt niet per persoon taken verdelen, want de winkeliers zijn niet al tijd tegelijk aanwezig. Mensen benoemen kan misschien een bepaalde gerustheid geven. Maar ik denk dat iedere winke lier toch wel zijn verantwoorde lijkheid neemt en klanten mee naar buiten neemt. Het is meer een extraatje." Winkelier Filippo vindt het geen probleem dat de winke liers niet altijd allemaal aanwe zig zijn. Het bestuur van de winkeliersvereniging wil dat de bedrijfshulpverleners een win kel hebben op een strategische plek. „Stel dat je er zes of acht aanstelt, en er zijn er vier tege lijk aanwezig, dan is dat ook goed." Burgemeester Zonnevylle is te vreden met het plan van de winkeliersvereniging. „Ik ben er vooral blij mee dat de onderne mers het oppakken." Toch is hiermee nog niet aan al zijn wensen voldaan. Volgens de ge bruiksvergunning moet We reldhave elk jaar een brandoe fening houden in het winkel centrum. Dit jaar is dat nog niet gebeurd. „Als ze dat niet doen, dan moeten ze te biecht ko men. We zijn heus niet van plan Winkelhof te sluiten, maar als ze geen oefeningen houden, kan het zijn dat we ze geen nieuwe gebruiksvergunning ge ven." Elk openbaar gebouw heeft zo'n vergunning nodig, zodat duidelijk is dat de brand weer het veilig heeft verklaard. Wereldhave kondigt aan dat de oefening er komt. „We moeten wel, maar we vinden het ook verstandig", aldus Wereldhave- woordvoerster 't Hoen. „Het wordt alleen niet zo grootscha lig als vorig jaar. Wij zijn geloof ik het enige winkelcentrum in Nederland waar dat is ge beurd." Ze geeft de voorkeur aan een oefening in een deel van Winkelhof. „Je hoeft niet ie dere winkelier en iedere consu ment erbij te betrekken, want het blijft een momentopname." De compleet uitgeruste BMW 3-serie Black Silver Line vanaf 29.950,-. Natuurlijk maakt elke BMW rijden geweldig. Maar er blijft nu 3-serie Black Silver Line. Verkrijgbaar als 316i en 318d eenmaal altijd iets te wensen over. Zoals metallic lak, in Sedan en Touring. Natuurlijk in Saphirschwarz en sportstuur, regensensor, bandenspanningswaarschuwings- Titansilber, maar ook in Orientblau en Silbergrau. Met een systeem, middenarmsteun voor, cd-frontloader, witte voordeel voor u van €3.451,-. Als u een auto wilt die u niets knipperlichten en op de Touring een dakrailing. Accessoires meer te wensen overlaatrgaat u snel naar de BMW dealer die standaard zijn gemonteerd op de gelimiteerde BMW of kijkt u op www.bmw.nl. Van der Plas bv A. van Leeuwenhoekweg 1 -5 2408 AL Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 422214 Van der Plas bv Ambachtsweg 14 2222 AL Katwijk Tel. (071) 4090910 Van der Plas bv Hoge Rijndijk 278 2314 AL Leiden Tel. (071) 5896000 Gemiddeld brandstofverbruik van 5,6 tot 7,1 liter/100 km (van 17,9 tot 14,1 km/liter), C02-en in 151 tot 172 gram/km. De BMW 3-serie Touring Black Silver Line is er vanaf 32.250,-. Leefbaar Oegstgeest en Progressief Oegstgeest houden vast aan 'belegen' bestemmingsplan door Nancy Ubert oegstgeest - De directie van Partycentrum La France kan haar verbouwingsplannen in de prullenbak gooien. Leefbaar Oegstgeest en Progressief Oegstgeest, samen goed voor een meerderheid in de gemeenteraad, vinden dat het uitgaanscentrum geen 2.350 vierkante meter mag uitbreiden en tevreden moet zijn met 1.750. Dat is namelijk het maximum dat het bestemmingsplan toelaat. De WD spreekt er schande van. „Oegstgeest toont zich een onbetrouwbare zakenpart ner", zegt fractievoorzitter Huizing. Ton Koo- loos van La France is verbijsterd. Het feestpaleis bij de Apollolaan probeert al sinds 1996 uit te breiden. Telkens wordt de directie in het gemeentehuis onverrichter za ke naar huis gestuurd. De jongste verbou wingsplannen liggen al zeven maanden te wachten op een beoordeling. Als de gemeen teraad het stedenbouwkundig plan van de Apollolaan goedkeurt, kunnen de ambtena ren bouwvergunningen uitschrijven. De schetsen van La France gaan echter opnieuw de papierversnipperaar in. Leefbaar Oegst geest, met uitzondering van raadslid Ouden dijk, en Progressief Oegstgeest spraken zich uit voor een drastische beperking. WD en CDA kunnen niet begrijpen dat een Oegst- geestse onderneming zo lang aan het lijntje wordt gehouden. Aan de Apollolaan moet van alles gebeuren. Zorgcentrum Rustenborch gaat nieuw bou wen, het Rijnlands Lyceum wil uitbreiden, er komen nieuwe huizen en wellicht een trendy sporthal. Voor die plannen moet het bestem mingsplan ook worden aangepast. Daarom begrijpen CDA en WD niet dat partycentrum La France zich wel moet houden aan regels die meer dan twintig jaar geleden zijn vastge legd. Fractievoorzitter De Kok van het CDA: „We hebben het over een hoogbejaard be stemmingsplan. Om nu uit zo'n oudje zo se lectief één norm te halen" Raadslid Van der Post van Progressief Oegst geest vindt dat wel geoorloofd. Het Rijnlands en Rustenborch zijn van maatschappelijk be lang. Bij La France is dat nog maar de vraag. „Rechtsongelijkheid", briest Huizing. „De één straf je en de ander niet. Alle partijen zijn uitgenodigd om plannen in te dienen voor het project. Restricties zijn niet opgelegd. Een volslagen onbetrouwbaar bestuur zijn we. Zo ga je niet met andere partijen om." Volgens PrO-fractievoorzitter Klaver mag het proces dan niet altijd even 'netjes' verlopen, maar volgt de gemeente Oegstgeest wel altijd keu rig de procedure. Het CDA is van mening dat LO en PrO het partycentrum te snel beknotten. De komende tijd worden nog allerlei onderzoeken gedaan voordat de beslissingen over de Apollolaan vallen. Wethouder Meester (PrO) denk daar net zo over. Straks passen de puzzelstukjes niet meer in elkaar, vreest ze. Leefbaar Oegstgeest heeft vooral naar de bur gers geluisterd, meldt fractievoorzitter Eegde- man. Omwonenden hebben massaal ge klaagd over de expansiedrift van La France. „Als Rustenborch komt aanzetten met wol kenkrabbers, maken we zeker ook bezwaar." Ton Kooloos, van de directie van La France, is zo geschrokken van de onverwachte actie van Pro en LO dat hij niet goed kan reageren. „Ik heb tijd nodig om dit nieuws te verwerken. Gisteren sprak ik nog met de wethouder en die zei me dat er voorlopig geen beslissingen vallen over de Apollolaan. En dan gebeurt er op een gemeenteraadsvergadering dit." Hij heeft er een hard hoofd in dat de uitbrei dingsplannen op 1.750 vierkante meter ver wezenlijkt kunnen worden. „Minder bouwen gaat ten koste van de grote zaal die we zo hard nodig hebben. Ik zie het somber in." Plan voor discotheek langs rijksweg A4 door Nienke Ledegang leiderdorp - Het plan om een discotheek te vestigen op de Lei- derdorpse Baanderij is van de baan. Horecaondernemer Hylke Postma richt nu zijn pijlen op de plek langs de rijksweg A4, waar onder meer ook de McDonald's en de Pannenkoekenboerderij gevestigd zijn. Wel is hij nog van plan een grand café te openen op de Baanderij. Postma liet zijn plan varen van wege de bezwaren van omwo nenden. „Hoewel ik veel posi tieve reacties kreeg op mijn voornemen, waren er ook wel bezwaren, met name van buurtbewoners uit het Zijlkwar tier. Ik wilde graag met deze mensen meedenken, ik heb ook met ze gesproken en naar ze geluisterd. Het kwam mij dus goed uit dat de gemeente met de plek langs de A4 op de prop pen kwam. Er is daar geen be bouwing, behalve het woonwa genkamp, maar mijn eerste in druk is dat deze mensen geen bezwaren hebben. Daarom heb ik besloten af te zien van een discotheek op de Baanderij. Ik ga er van uit dat iedereen nu te vreden is. Ook de gemeente, die liever een kleinschalige horeca gelegenheid op de Baanderij wilde. Door daar een grand café of restaurette te beginnen, kom ik ook aan die wens tegemoet." Postma hoopt snel aan de slag te kunnen met zijn plannen. „We zijn inmiddels jaren bezig. Nu ik voor iedereen de heste oplossing kies, lijkt het mij lo gisch dat ik snel groen licht krijg." Fractievoorzitter Hugo Langen- berg van de Leiderdorpse WD, die destijds met het voorstel voor vestiging langs de A4 kwam, houdt echter nog een slag om de arm. „Het college heeft beloofd onderzoek te doen naar de mogelijkheid een discotheek te vestigen langs de A4. Dat wil het volgens mij lie ver niet. Eerlijk gezegd zou hef mij dus verbazen als uit dat on derzoek blijkt dat zo'n disco theek geen problemen oplevert. Maar het college heeft nog tot 1 januari de tijd. Wij zouden een discotheek aan de A4 een mooie oplossing vinden. Men sen uit de regio hoeven dan het dorp niet door. De bewoners zijn doodsbang dat er straks he le hordes kannibalen aan hen voorbij trekken." Imagestyliste Rebecca Kruijff steekt conducteur Ton de Water in het nieuw. Foto: Mark Lamers 'Goedkoper als het college ons om advies had gevraagd' door Marieke de Kok leiderdorp - Zijn gezicht trekt in een grimas als hij het zoveelste T-shirt in handen gedrukt krijgt. Het spreekwoord lachen als een boer met kiespijn is hier op zijn plaats. Imagestyliste Rebecca Kruijff mag Ton de Water, een 41-jarige Leiderdorpse treincon ducteur, van top tot teen in het nieuw steken. Nieuwe schoenen, nieuwe broek, overhemd, jas. Het uitzoeken van kleding is slechts één onderdeel van een grote metamorfose-actie van Kruijff van The Best Image, een schoonheidssalon, en Carla van Fulpen van kapsalon Hairmax allebei gevestigd in de Leider dorpse Winkelhof. Morgen heeft de finishing touch plaats. Dan lopen de acht deelnemers, helemaal opgemaakt met hun nieuwe coupe, kleren en schoe nen over een catwalk in de Winkelhof. „Dat geel maakt je flets", zegt Kruijff. Onmiddellijk komt ze met nog een overhemd aanzet ten. „Die broek is wel oké." Met een kritisch oog bekijkt Kruijff haar gewillige slachtoffer. De Water staat een beetje suf tegen het pashokje aangeleund. „Dit had ik nooit uitgekozen", be kent hij. Kruijff heeft twee jaar een schoonheidssalon in de Win kelhof. Daarvoor werkte ze ook al als imagostyliste, maar dan thuis. „Mijn voorbeeld is Coco Meyere." Kruijff legt uit wat het zeldzame beroep inhoudt: „Ik maak iemands imago. Ik kies kleren uit die passen bij het haar, de ogen, maar vooral het karakter." De Water komt bedeesd achter het blauwe paskamergordijn vandaan. „Ja, dit is het", zegt Kruijff resoluut. Een chocolade bruine ribbroek met een geruit overhemd en een knalrood vest. De Water kijkt naar de modieuze outfit alsof het recht streeks van de voddenbar van daan komt. „De laatste keer dat ik een vest droeg, was ik nog een kleuter. Ik ben 41, hoor." Kruijff lacht. „Dat betekent nog niet dat je jezelf moet gaan ge dragen als een oude vent." Ook Anouck Paauw (23) onder gaat een metamorfose. Kruijff heeft al een outfit voor haar in gedachten. „Ik ken de rekken van de winkels die meedoen bijna uit mijn hoofd. Voor jou heb ik de perfecte combi." Ze trekt een setje uit een rek; een suède flirtrok in zandkleur, met een gehaakt vestje en een jasje dat ook van suède is. „Nu al leen nog een kleuraccent." Kruijff kijkt om zich heen. Dan ziet ze wat ze zoekt: een hard- roze shirt. „Trek maar aan", maant de styliste haar 'proté- gee'. Het haar van Paauw is dinsdag al bewerkt door de kappers van Hairmaxx. Van goudblond naar pikzwart, een hele verandering. Ook is het haar funky geknipt, piekjes steken overal uit. De styliste kijkt tevreden naar Paauw als ze vrolijk de paska mer uitloopt. „Dat jasje kan nog wel een maatje kleiner, meid", stelt ze haar gerust. „Dat kun je best hebben." Ook Paauw is tevreden. Vooral met haar nieuwe bril is de mede werkster van het reisbureau te vreden. Als de modeshow za terdag is afgelopen, moeten de schoenen, kieren en brillen weer terug. Het kapsel en het make-upadvies mogen de deel nemers houden. door Jeroen Bordewijk warmond - De Warmondse ge meenteraad is niet te spreken over het inhuren van professor Elzinga door burgemeester en wethouders. Gisteravond ruzie den diverse partijen over de slordige 800euro die het college uittrok voor een advies van de geleerde. Volgens Elzinga valt burgemeester Vosjan in een ge sprek met de provincie over de bestuurlijke toekomst van War mond geen loslippigheid te ver wijten. In dat onderhoud op 23 sep tember maakte Vosjan de standpunten kenbaar van de verschillende raadsfracties, zo als op 18 september met de ge meenteraad was afgesproken. Maar tot ongenoegen van de oppositiepartijen VVD en Pro gressief Warmond (PW) noem de Vosjan ook nog een aantal voorkeuren van burgemeester en wethouders voor het geval Warmond moet worden herin gedeeld. PW en WD willen geen herindeling en verbeteren de Warmondse daadkracht lie ver door een vergaande samen werking met andere gemeen ten. Voor de Warmondse on derhandelingspositie is het dan niet goed om alvast met de pro vincie over een herindeling te praten, vinden PW en WD. In de raadsvergadering van 25 september noemde de WD het 'staatsrechtelijk laakbaar' dat Vosjan de voorkeuren had ge noemd zonder dat een raadsmeerderheid die steunde. Die avond nam de gemeente raad met behulp van PW, WD en collegepartij CDA een motie aan die het college verplicht zich voortaan in gesprekken met de provincie beter te hou den aan de 'kaders' die de ge meenteraad stelt. Maar gisteravond leidde het in cident opnieuw tot hevige emo ties. Vooral bij de WD leidde de inhuur van Elzinga tot onge noegen. „Wie heeft eigenlijk om dit advies gevraagd, wat heeft het gekost en wat wil het colter ge ermee bewijzen", vroeg raadslid Van der Steur. „Met een motie zijn we er op 25 sep tember als gemeenteraad uitge komen. Wat de raad betreft is dit geen punt van discussie meer." Ook Van der Vooren (Warmond Anders) hikte aan tegen dekosten. „Het was mis schien goedkoper geweest als het college ons om advies had gevraagd." Uiteindelijk maakte het CDA een eind aan het gekibbel. „Dit escaleert, ik word hier doodziek van", zei Langenberg. Volgende week vergadert de gemeente raad verder over de bestuurlijke toekomst van Warmond.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15