SPORT Ik had een andere sport moeten kiezen' Sluiter en Van Lottum stunten in Stockholm Stop met de Teletoetersü Rijnsburgse Boys 4 heeft een nieuwe spits KRV R8 BALLETJE MET afeltennisser Merijn de Bruin staat met De Treffers op rand van playoffs Katwijk heeft een nieuw scorebord HDC 992 donderdag 23 OKTOBER 2003 4. Velden: 8 Anders dan de naam 'Kool tuin' doet vermoeden, liggen er biljartlakens. KRV heeft de verzorging uitbesteed. Ver standig. 5. Strafschopstip: 8 De terreinmeester helpt („ik wil het wel eens zeker weten, anders heb ik het gedaan straks"). Op 10.99 meter van de doellijn. Perfect dus. Een extra punt is uitgedeeld voor 9. Clubgebouw binnen: 7 De warenwet mag zo langsko men in de keuken. De prijzen- kast hangt mooi centraal in de kantine. In het jeugdhonk (wel nieuw) hoeven de kinderen zich niet te vervelen met video, tv, pooltafel, tafeltennistafel en tafelvoetbalspel. 10. Clubgebouw buiten: 6 De verf bladdert af. Maar wat wil je anders als het ding ko mende zomer tegen de grond Totaal: 7,4 Klassement: 1. Lugdunum 7,7 2. w Woubrugge 7,5 3. KRV 7,4 4. Valken '68 7,2 5. w Oegstgeest 7,1 6. TAW 7,0 Voorschoten '97 7,0 8. Docos 6,4 'oernooi is eerste drie geplaatste spelers kwijt ockholm/ANP - John van Lottum en jemon Sluiter hebben in Stockholm Lr verrassingen gezorgd. Van Lottum, ijnmer 92 van de wereld, versloeg pensdag de als eerste geplaatste Thai Ladorn Srichaphan in twee sets, 7-5 6- [Srichaphan was ook titelverdediger in ockholm. In de tweede ronde speelt n Lottum tegen de Zweed Jonas örkman. Raemon Sluiter was in de late ond in drie sets te sterk voor de als derde geplaatste Chileen Nicolas Massu, 6-3 3-6 7-5. Met zijn overwinning nam Sluiter revan che voor de nederlaag tegen Massu, der tiende van de wereld, in de finale van het toernooi in Amersfoort. Massu stond zondag nog in de finale van het Masters- toernooi in Madrid. In de tweede ronde speelt Sluiter tegen de Kroaat Mario An- cic, de pupil van Rohan Goetzke, de ou de coach van Richard Krajicek. Van Lottum maakte indruk in Stock holm. „Hij speelde goed", zag Sricha phan. „Maakte weinig fouten en hield me constant onder druk." Van Lottum raakte nooit geïntimideerd door de har de klappen van zijn tegenstander. Hij haalde regelmatig de vaart uit het spel en verleidde de Thai tot het slaan van vele afzwaaiers. Het was zijn tweede overwinning op Srichaphan tegen even- zovele nederlagen. De 24-jarige Thai, elfde van de wereld, had vorig jaar het toernooi in Stockholm op zijn naam gebracht. Door de neder laag werd hij kansloos voor een plaats in de Masters in Houston, het eindejaars- toernooi van de beste acht van het sei zoen. Bovendien is Stockholm na drie dagen de nummers een, twee en drie kwijt. Een dag eerder verloor Sjeng Schalken, tweede geplaatst, van de Ame rikaan Taylor Dent. Biljarten vijfde ronde van de nationale ka- ompetitie deden de teams uit Lan- a9 ar, beide in een regioderby, goede :.l i. Verdel Orchideeën versloeg De ei I/Van der Aart met 4-2, ondanks sterke Lissese partijwinst in vijf J ten van Louis Opstal. En de nieuwe Ker De Plas uit Langeraar won nipt et Sassenheimse Sportrust/Van "1 ten (4-2). Niels van Noord scoorde 1 de Sassenheimers en Langeraarder Borst maakte er 2-2 van. De span- .1 in de nabeurt werd Ben Duiven- Ie te groot, hij verloor. Het Wete- 2 ïugse De Sport/Music Mining ver- niet 4-2 en viel terug naar de mid- 3 toot. Bowling tt 27ste Jeroen Bosch Bowlingtoer- in Den Bosch miste BV Leiden- ster Paula van Hemert in haar laat- lorrondegame een babysplit (pin 3 I). Ze reikte hierdoor net niet tot de ivan de laatste vijf en werd achtste l eindrangschikking. Over haar ge- elde van 199 pins in 10 games was Vi it ontevreden. Bridge ish uit Leiden heeft na het eerste ide van de viertallencompetitie in de Meesterklasse vooralsnog een po sitie in de middenmoot. Van de zes duels ging er een duel (tegen B.C. VIVA) met 21-9 ruim verloren, tweemaal ver loor Crash met minieme cijfers en twee keer speelde het met 15-15 gelijk. Van B.C. Het Buitenhof werd met 20-10 ge wonnen. Stand aan kop: l.Pagasus 6-110 2.Modalfa 6-106 3.De Lombard 6-99 4.'t Onstein 6-98 5.'t Onstein II 6-98 6.Hok 6-89 7.Crash 6-87. Dammen De Rijnsburgerse dammers Richard Kr omhout en Arjen de Mooij grepen door winstpartijen in de derde ronde om het persoonlijke regiokampioenschap tegen respectievelijk Richard Meijer en Arjan Hogewoning de koppositie. Leidenaar Evert Bronstring kwam tegen Woubrug- genaar Eric-Jan van Reenen niet verder dan een puntendeling. De finale gaat over zeven ronden en duurt tot en met 22 november. Aanstaande zaterdag 25 oktober wordt in Hazerswoude de vier de ronde gespeeld. Darts Het Veense' team Bullshit verstevigde door een 10-0 zege zijn koppositie in de eredivisie van de regionale dartscompe titie. De Leidse teams van De Stalgasten (10-0 zege op de Square Point) en Bran dewijn United (7-3 winst op Downstairs) volgen als nummers twee en drie op mi nimale afstand. Het nieuwe Warmondse eredivisieteam Jumbolaya met de dar ters Mark van Winsen, Fred de Vos, Nico Verbeek en Ronald Brussee boekte een 5-5 gelijkspel tegen de Happy Family. Vener Sjors van Veen van de Ramses Sjaffies gooide in deze ronde drie 180'ers. Stand aan kop: 1. Bullshit 2-19; 2. De Stalgasten 2-16; 3. United 2-15; 4. De Gouwe 2-14; 5 en 6. Tersal Koos Minck en Ramses Sjaffies 2-13. Co Peter Dullemeijer van de Leidse Go Club (LGoC) is op een dertiende plaats geëin digd in de Indis 2003, het Interdistrictis- toernooi, de voorrondes voor het NK. Alleen de eerste vier plaatsten zich voor de eindronden en de plaatsen vijf en zes gaven reservestartbewijzen. De Indis was met derde en vierde dan go-spelers sterk bezet. Dullemeijer (eerste dan) ver loor in de slotronde van Merijn de Jong (derde dan) en miste daardoor nipt het vierde startbewijs. Schaken Het Nederlands schaakteam (Europees kampioen 2001) heeft zijn titel op het EK in Plovdiv (Bulgarije) niet kunnen pro longeren. Rusland bleek na negen ron den te sterk voor het deelnemersveld en werd ongeslagen kampioen. Het Neder landse team, met de Leidenaars Erik van den Doel en John van der Wiel in de op stelling, werd 'slechts' dertiende na een teleurstellende 3-1 nederlaag in de slot ronde tegen de Oekraïne. Van den Doel was niet in vorm en verloor twee partij en, maakte drie keer remise en won slechts één partij. Van der Wel viel vier keer in en was de enige speler in het team zonder verliespartij. Hij won één partij en speelde drie keer remise. Van der Wel won daarmee tien ratingpun- ten. Snooker Jumbo/Van der Kamp steeg door een 6- 3 zege op Vlaardingen naar de derde plaats op de ranglijst van de landelijke eredivisie. Daan Hoekstra won alle drie zijn partijen, Xander van Rossem won twee confrontaties en Florian Moeder- scheim wist één duel te winnen. Moederscheim won wel de vierde ronde om het Open kampioenschap van War mond. Na een zege in de halve finale op David Palmer won Moederscheim in de finale met 2-1 van Hans te Sligte. De ver liezersronde ging naar Matthijs Maan dag. Stand aan kop: 1. Florian Moederscheim 42; 2. Martin Zevenhoven 36; 3. Ronald Blok 31; 4. Martin Boutkam 26; 5-6. Leon Alewijnse, Nico Seisveld 25; 7. Pieter Kramer 24; 8. Lea Lindhout 23; 9. Jan Koppenaal 23; 10. Daan Hoekstra 22. (emj)zaken in de sport Het Nederlandse volk wil van de bondscoach af, maar laten we eerst eens met de Teletoe- ters beginnen; u weet wel, het ergerniswek kende dweilorkest dat opbeurende deuntjes speelt als Oranje in Verwegistan tegen Kaner- niksvan met 1-0 achterstaat. De officiële supportersvereniging van het Ne derlands elftal houdt momenteel op de websi te een enquête over deze Teletoeters. Ruim 1700 mensen hebben inmiddels gereageerd op de hartenkreet 'Stop met de Teletoeters'. Bijna 70 procent is het er mee eens, geen ge toeter meer in het stadion en zeker niet in mijn huiskamer. De KNVB is vooralsnog niet onder de indruk van de kritiek op de Teletoeters. Voorlichter Rob de Leede: „Als we actie moesten ondernemen op iedere enquête van de laatste tijd, dan waren we wel even bezig geweest. Als de Supportersvereni ging Oranje werkelijk van de Teletoeters af wil, moeten ze dit bij ons aankaarten. Het orkest wordt door de KNVB ingehuurd." De Leede begrijpt het allemaal niet. „Wij zijn in 1994 met een dweilorkest begonnen. De organisatie van Euro '96 heeft ook dweilorkesten gehuurd om de sfeer in de stadions te verhogen. Je zal zien dat, wanneer we ons volgende maand voor het EK plaatsten, iedereen weer achter de Teletoeters aanloopt." RONDJE LANGS DE VELDEN orCertjan van Geen Op- en aanmerkingen, vragen of suggesties: sportredactie.ld@hdc.nl hofarendsveen - De tafel- missers van Heemskerk Sport- eTreffers kunnen zich zondag atsen voor de playoffs. De snse club, vijfde op de rang- lln de eredivisie, speelt tegen nummer laatst, TTCV. De ffers moet een punt goedma- n op De Toekomst en dat is trkomelijk volgens speler Me lde Bruin. De 32-jarige ar- dsorganisatiepsychoioog bij D-arbeid speelde op zijn vijf- ide al eredivisie bij Tempo im. Vervolgens speelde hij se jaar in België, een jaar bij mti, een jaar bij Scylla en zes rin Duitsland. Terug in Ne land begon hij bij Amsterdam ited, dat opging in De Tref- 1. De Bruin is gek van het lletje, maar: „Als ik in het be- van mijn carrière had gewe- wat ik nu weet, had ik voor iandere sport gekozen." 1 fulltime baan. Lukt dat ta- ennissen in de eredivisie 1 nog wel? Irain twee keer in de week iet lukt nog steeds vrij goed. en voor belangrijke wed den sta ik nog vier keer per k achter de tafel. Ik heb ibele werktijden en kan een in de week thuis werken. Ik teren op mijn ervaring en nis. Het niveau is niet ikbarend hoog." bent met de inboedel van j stad United mee naar Roe- rendsveen gekomen. Be- m het nog steeds? ndom Amsterdam zijn er Jf n alternatieven voor mij. Ik 0 I hier deels uit praktische wegingen. Ik heb te maken woon-werkverkeer en er in-tafeltennisverkeer. Het is ier spelen of stoppen. Maar iddels voel ik me wel ver- t den met De Treffers." ut I je dat jij de kar moet ken bij De Treffers? 1 heel erg. We zijn een sa le iraapsel van spelers uit ver- lende windstreken. We m len een Nigeriaan, Sau Ay- juba, die een aantal keer inzetbaar was en in Jelle uan een jonge talentvolle er uit Zwolle, die niet elke mee kan trainen. Qua faci- en is het hier lastig. Dat fijt ik de club niet, maar als beter geregeld zou zijn, zou et veel verliezen." rveel veranderd sinds het livisieteam bij De Treffers rt en niet meer een Am- - damse club is die in Roe- endsveen speelt? Merijn de Bruin: „Ik train nu op zolder met een soort ballenmachine. Dat geeft weinig voldoening." Foto: Eric Taal „Ja, de club is nu meer betrok ken bij de eredivisie. Ze dragen meer uit en dat is een ontwik keling in gunstige zin. Het werkt op mij ook door. Ik heb nu meer oog voor de randver schijnselen en dat is ook een re den om hier te blijven tafelten nissen." De kans is groot dat jullie vier de worden en dan spelen jullie in de playoffs zeer waarschijn lijk tegen landskampioen Fey- enoord. Dat valt niet mee. „Als speler ga ik voor de finale. Er zijn vier sterke teams en daarvan is er een de uitgespro ken favoriet. Tegen de andere twee hebben we een fiftyfifty kans. Maar we hebben ook de mogelijkheden om het Feyen- oord lastig te maken. En mis schien worden zij wel geen eer ste. Ze laten hun kopman nog wel eens thuis en hun vierde man wint niet zo veel. Maar ik vind het niet erg om tegen hen te spelen. Vervelender zijn de wedstrijden tegen de onderste vier. Het is allemaal weinig pro fessioneel wat er bij die clubs gebeurt." Jullie staan vijfde en dat is laag. Hoe komt dat? „We hebben het een paar wed strijden zonder onze kopman Sau Ayemojuba moeten doen. Anders hadden we comfortabel derde of vierde gestaan. Hij moest toernooien in Afrika spe len en dat kwam voor mij als een verrassing. Het competitie programma werd er niet op aangepast." Is dat een gebrek aan profes sionalisme in Nederland? „Nee, eerder bij de Afrikaanse organisaties die de toernooien pas laat aanmelden. Ik heb me verder nooit druk gemaakt om het gebrek aan professionaliteit in Nederland. Wel toen ik in het Nederlands team zat en inter nationaal speelde. Het gaat hier vooral om eigen initiatieven. Je moet zorgen dat je zelf goed kan trainen." Als je straks terugkijkt op je carrière, kun je dan tevreden zijn? „Dat is deels afhankelijk van de komende jaren. Ik had interna tionaal wat meer kansen gekre gen willen hebben. Achteraf had ik nooit voor deze sport moeten kiezen. Als ik toen had geweten wat ik nu weet, was ik iets anders gaan doen. De voor waarden om goed te worden zijn ten eerste een groep vol waardige sparringpartners en ten tweede kundige begelei ding. Ik train nu op zolder met een soort ballenmachine. Dat geeft weinig voldoening. Ik ben wel 32 jaar, maar ik zou nog een goed niveau kunnen halen. Nu gaat dat niet, maar uitein delijk is het zo'n leuke sport waaraan ik zo veel plezier be leef, dat ik het nog de moeite waard vind om me ervoor in te zetten en dingen te laten. Ik be rust in een bepaald niveau en een overwinning op iemand met hetzelfde niveau geeft me nog voldoening. De laatste paar weken presteer ik goed en daar teer ik op. Dan kan ik weer een stapje harder lopen, maar als ik het allemaal relativeer: kampi oen worden we er niet mee." Komt het ooit nog goed met Nederland als tafeltennisland? „We hebben wel goede spelers, maar Danny Heister en Trinko Keen hebben niet voor niets ge kozen voor het buitenland. Het grote probleem hier is het ge brek aan echte deskundigheid. Het gaat te vaak om visies die verschillen van elkaar. Je ge looft de ene trainer of de ande re. Maar er bestaat feitenkennis en er zijn elementaire dingen, waarvan ik denk: jammer dat ik nooit op die manier heb ge traind. Ik train wel eens met de Nederlandse selectie als spar ringpartner en er worden heel weinig nuttige tips gegeven. Ik ben twee keer naar China ge weest. Daar denken ze allemaal hetzelfde over tafeltennis en er is een consensus over hoe er gespeeld moet worden, net als in Zweden of Duitsland. De do's en don'ts zijn daar gemeen goed. Maar wij zijn weer eigen wijs en dat belemmert de ont- wückeling." Er is een schone taak voor jou weggelegd. „Er wordt door de bond niet zorgvuldig omgegaan met oud spelers met een staat van dienst, die bereid zijn zich voor de sport in te zetten. Maar wie weet. Misschien is dit artikel daar wel een eerste aanzet toe." SPORT EN SPEL Katwijk heeft een nieuw sco rebord. Dat werd tijd ook, want - zeker als het zonnetje scheen - kon je op het oude de score niet zien. Bepaald geen voordeel als je een sco rebord bent. Voorzitter Jaap van der Bent van w Katwijk weet er alles van: „De plastic plaat voor het bord was gebogen, daardoor weerspiegelde het lichtzo dat je er niets op kon zien."Het scorebord heeft nog even op een andere plaats gestaan, maar ook dat hielp niet. Nieuwe lampjes; nog bleef de score onzichtbaar. „We moesten die plastic plaat ver vangen en dat bracht hoge kosten met zich mee." Een nieuw scorebord dan maar, eindelijk kunnen we op sportpark De Krom zien hoeveel het staat. En dat net op een moment dat de sup porters de score liever niet zouden weten. Volgens Van der Bent func tioneert het nieuwe bord prima. Er is maar één klein minpuntje. Hij gaat maar tot de negen. We moeten er dus niet meer dan negen in schieten." Misschien dat de w Katwijk die oproep beter aan de te genpartij kan doen. Zaterdag speelt Rijnsburgse Boys 4 tegen Koudekerk 2. De Rijnsburgers treden aan met hun nieuwe linkerspits, Jan Siemerink. U kent 'm wel, de jongeman die regel matig columns schrijft op de maandagse sportpagina. En daarvoor heeft hij niet on verdienstelijk getennist. Siemerink heeft het naar zijn zin in het vierde van Rijns burg. „Ik geniet ervan, het is net All Stars, ons elftal. Het zijn allemaal jongens die in de jeugd in een selectie heb ben gevoetbald, iedereen is wat zwaarder geworden. We hebben ook geen begelei ding, er is alleen een grens rechter bij." De tennisser kan na twintig jaar 'out of competition' nog wel meekomen in de reserve derde klasse. „Het is niet zo dat ik nooit meer heb ge voetbald, we hebben met die tennissers best redelijk wat gevoetbald." En is het hard? Ach, afgelopen zaterdag vielen er twee rode kaarten. Dus dat valt wel mee, haha. Het valt op dat sommige spelers als ze eenmaal bezig zijn, net iets te fanatiek wor den. Maar het is niet zo dat ik onderuit wordt geschof feld, ik vind het niet hard." Zijn er kansen tegen Koude- Siemerink: een paar kilootjes meer, maar een gouden lin kervoetje. Foto: ANP kerk 2? „We staan met z'n tweeën bovenaan. Het is dus een echte topper." De beste: 1 Quick Boys. „Puur vanwe- ge de ligging. De kantine is aan vernieuwing toe, maar dat gaat dan ook gebeuren. Ik heb er ooit mógen flui- Noordwijk. „Het blijft mijn duppie, ook al woon ik nu in Noordwijkerhout. Mis schien moeten ze de tweede plaats maar delen met WSB." t 3 De voetbalvereniging bint Bavo, WSB dus. „Mooi veld, nette kantine, goede be stuurskamer. Prachtige ac commodatie." De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandige heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan KRV in Katwijk. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 7 Een bordje op de Wassenaar- seweg is voldoende. Wie daar na nog het veld mist, is steke blind. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 De herbestrating is in volle gang. Daar wordt dus bijtijds aandacht aan besteed. 3. Reclameborden: 8 Nieuw, veel, recht en duidelijk. Foto: Hielco Kuipers de doelnetten en die van de ballenvanger. Op ambachtelij ke wijze met de hand ge knoopt. De terreinmeester, die ze ook voor Roodenburg en SJZ heeft gemaakt: „Het is mijn eer te na om ze uit de fa briek te laten komen." Dat zien en horen we graag. 6. Vuilnisbakken: 7 De plastic olievaten zijn niet mooi, maar wel groot en dus functioneel. Er zijn er voldoen de. 7. Scorebord en klok: 8 Ook gloednieuw en voor een tweedeklasser bovengemid deld. 8. Dugouts: 7 Niet heel groot, maar er hoeft ook geen honkbalteam in. De clubkleuren komen terug. De slechtste: 3 MVKV. „Wat een drama. De auto parkeren ta het zand en dan dat onverlichte paadje ernaartoe. En ut moest indertijd zelf mijn kof fie betalen." 2. Warmunda. „Je staat er tot ie knieën in de drek." 1. Met stip: alles wat op de Boshuizerkade zit of zat. Het is dat ze me aanstelden om daar te fluiten. De hele ambiance eromheen, vrese lijk. Ik kwam daar als ambiti euze scheidsrechter om me serieus voor te bereiden en dan zat het hek nog dicht. Of ze zaten al aan het bier. gaat om plaats te maken voor een spiksplinternieuwe. Vol gend seizoen vast een '9' waard, nu trekt het het gemid delde van KRV helaas naar be neden. De topdrie van: Pieter Vink, scheidsrechter betaald voetbal en genomi neerd voor de intemanonale lijst.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27