SPORT Ibrahimovic maakt weer het verschil Hoofd hockeybondscoach Bellaart ligt opnieuw op het hakblok Zweed bezorgt Ajax zege 'Van Marwijk ideale opvolger van Stevens' Chambers: THG niet bewust gebruikt f1 ons^le acu_e nd weer gelijk Vorld Series - De honkballers van de la Marlins hebben giste- i een marathonpartij de in de World Series gelijk- cken. De ploeg uit Miami na twaalf innings de zege vv York Yankees veilig: 4- stand in de World Series 2-2. De ploeg die vier wint. mag zich de offici- vereldkampioen noemen, omerun van Marlins-spe- ex Gonzalez bracht in de fde inning de beslissing, ïlez sloeg, met werper Jeff er tegenover zich, de bal inkerkant van het veld le muur. Daarmee kwam nde aan een marathon van ruim vier uur. teeuw neemt pril afscheid el - Johan Museeuw (38) zijn contract met Quick erlengd tot 14 aprü 2004. dag neemt hij afscheid }P Escaut-Scheldeprijs deren. Museeuw is na Ed- rckx de populairste wiel- in België. Hij won elf •kers, waaronder drie keer Roubaix en drie keer de van Vlaanderen. Over rrière hangt de laatste n schaduw wegens zijn ende aandeel bij het ort van verboden, presta- jrderende middelen. ;er stapt op C Utrecht t - Han Berger stapt per nber op bij FC Utrecht. heeft vijftien jaar bij It gewerkt als assistent- j, hoofdtrainer en tech- nirecteur. De positie van Jbij FC Utrecht kwam on- k te staan nadat hij met ndse clubs had onder- |d. Hij deed dit met me- n van FC Utrecht dat jnde met een vertrek als I financieel kon verbete- I terugkeer werden zijn "heden als technisch di- I drastisch beperkt. I legt keeper Zwam vast INAC Breda heeft doel- Jno van Zwam voor de h dit seizoen gecontrac- "a de blessure van Gabor ras de voetbalclub op r een nieuwe keeper, a gaat de concurrentie jt Coutinho. Na zijn ver pet Japanse Jubilo Iwata 4-jarige Van Zwam zon- Voor zijn overstap speelde hij zes seizoe- Ir Fortuna Sittard. donderdag 23 OKTOBER 2003 klager 'Pt KNVB Hiddink |)e openbare aanklager KNVB heeft Guus Hid- p berisping gegeven p optreden tijdens het |sen PSV en SC Heeren- p coach van de Eindho- |ub werd zaterdag naar jne gestuurd wegens het van beledigende taal fe vierde official. tige blessure 3 Aamcdt 3 Voor Kjetil Andre Aa- skiseizoen al voor wedstrijd voorbij. De Noor raakte gisteren ostenrijkse Solden feblesseerd bij een val Je training voor de reu- jm, de eerste wereldbe- Itrijd in het seizoen. Hij l rechterenkel en liep fel op. Aamodt is zeker inden uit de roulatie. >n betrapt op nik nandrolon Aanvaller Mohammed an Inter Milan is be lief gebruik van nan- .Callon werd gecontro- 27 september na de tiewedstrijd tegen Udi- Twee weken eerder (nuele Biasi van AC psitief bevonden op liik van norandroste- le spelers hebben con- rtise aangevraagd. ir goal' in off EK play-offivedstrijden iwalificatie voor het I kampioenschap voet- tvorden eventueel met goal' beslist. Het Ne- ielftal moet het in no- p de play-off opnemen lotland. De tweede en ïdstrijd wordt verlengd i teams over de twee uels een gelijk aantal ebben behaald en ook 1 gescoorde uit- en [punten gelijk is. Als tijdens de eerste ver- an vijftien minuten 70>rt (uitdoelpunten tel- übbel), kwalificeert dit poor het eindtoer- lers volgt een tweede g. Bij een gelijke stand ima overgegaan tot choppenserie. door Edwin Aiblas den haag - Het hoofd van hoc keybondscoach Joost Bellaart ligt weer op het hakblok. Zes in ternationals hebben de hockey- bond een ultimatum gesteld: of bondscoach Joost Bellaart vliegt eruit of zij leveren hun oranje shirt in. „De boodschap is kennelijk de eerste keer niet goed overko men. Met Bellaart worden we geen olympisch kampioen. Wij hebben geen vertrouwen meer in Joost en willen niet met hem verder", is aanvoerder Jeroen Delmee nu stellig. Een verzoe ning is geen optie meer. De hockeybond en Bellaart bera den zich. „We treden vrijdag naar buiten", aldus vice-voor- zitter Koos Formsma. Delmee is één van de onderte kenaars van een brief, waarin een zestal internationals (de anderen zijn Piet-Hein Geeris, Bram Lomans, Erik Jazet, San- der van der Weide, Guus Vo gels) de hockeybond voor de keuze stelt: als Joost Bellaart niet van zijn taken als coach wordt ontheven, stappen ze op. De zes routiniers voelen zich in de rug gedekt door nog veel meer spelers, maar hebben die ploeggenoten bewust uit de wind gehouden. Delmee: „Wij hebben een niet zo'n lange car rière meer, voor de jonkies zou dit ook vervelende consequen ties kunnen hebbén als Joost gewoon doorgaat en wij aan de kant worden geschoven." Enkele weken terug kwam er al kritiek op het functioneren van Bellaart naar buiten. Ploegarts Piet Hein Kolkman stapte op omdat hij niet meer met de bondscoach overweg kon. En de inmiddels aan de kant ge schoven fysiotherapeut Reinier van Dantzig verwoordde de on vrede in een persoonlijke brief aan Bellaart, die de hockey bond vroeg het waarheidsge halte van de op schrift gestelde beweringen te onderzoeken. Uit gesprekken met de spelers bleek dat er inderdaad veel on vrede was over de rol van Bel laart: te veel op de voorgrond, te weinig kennis van hockey- technische zaken. Maar in een gesprek tussen Je roen Delmee en Teun de Nooij- er namens de spelers en de hockeybond incluis Bellaart leek de zaak te worden gesust. Een dag later bracht de hockey bond naar buiten dat er nog ge noeg draagvlak in de spelers groep was om met Bellaart door te gaan. Er zou ook wat veran deren. Inmiddels is Mare Ben- ninga als arts aangesteld, maar vertrok assistent-trainer Hans Streeder. De bondscoach zelf beloofde beterschap. Ook De Nooijer liet weten dat de plooi en waren gladgestreken. Delmee was daarentegen ver baasd. De eisen die hij op tafel had gelegd suggereerden maar één oplossing: Bellaart moest als coach het veld ruimen. „Ik had alleen genoeg van dat ge zeik en zei tegen mezelf: ik zie in januari wel wat er is veran derd bij Oranje en als het me niet bevalt dan stap ik op." Maar Bram Lomans, die door een huwelijksreis de affaire gro tendeels had gemist, liet het er niet bij zitten. Uit een rondje langs ploeggenoten was hem gebleken dat de neuzen van de meeste spelers nog behoorlijk anders stonden. Hij trommelde enkele collega's op. Lomans: „De makkelijkste weg zou zijn om het allemaal maar op zijn beloop te laten. We hebben een autootje, 1100 euro per maand, prima zo. En kwalificeren voor Manager weg bij hockeysters Yvon Hoogeweegen is opge stapt als manager van de Ne derlandse wouwenhockey- ploeg. Een verschil van inzicht met bondscoach Mare Lam mere is de reden van haar ver trek. Lammere en de oud-in de Olympische Spelen doen we toch wel. Maar we willen niet als toerist naar de Spelen. Ik wil daar iets winnen, anders stop ik er liever mee." De vijf anderen dachten er pre cies zo over. Delmee: „We heb ben geen vertrouwen meer in Joost. In drie jaar tijd zijn er ze- temational denken verschil lend over de manier waarop een manager zou moeten opereren. Hoogeweegen was vanaf de Champions Trophy in Macau (2002) actief als ma- door Peter van Duyl Amsterdam - Eén briljante be vlieging van een wispelturige Zweed, meer had Ajax gisteren niet nodig voor opnieuw een ze ge in de Champions League. Maar de 1-0 tegen Celta de Vigo riep eigenlijk alleen maar vragen op. De Amsterdammers zijn mis schien wel minder ver dan ze zelf hadden gedacht en gehoopt. Van de gepredikte progressie was gisteren tegen de nummer zestien van Spanje in elk geval weinig waar te nemen. Nadat Zlatan Ibrahimovic in de 53ste minuut zijn moment van glorie had beleefd, wierp Celta alle schroom van zich af. In het res tant werd Ajax bij vlagen weg gespeeld. Dat de ploeg de 1-0 vasthield, was een klein won der. Natuurlijk mocht trainer Ro nald Koeman na afloop fier pronken met het resultaat. De tweede thuiszege op rij bracht Ajax zelfs aan de leiding in groep H. Maar ook Koeman had geconstateerd dat zijn ploeg 'wellicht wel te veel had gehad.' „Misschien is de tegen stander wat onderschat, is er te veel gekeken naar hun positie in de competitie", aldus de oe- fenmeester. „Als je ziet wat er bij Celta loopt.. We zijn een paar keer door het oog van de naald gekropen, maar hebben vandaag het maximale gehaald. Zes punten uit twee thuiswed strijden. Chapeau voor mijn elf tal." Bij Ajax steken ze bergen ener gie in de analyses van hun Eu ropese tegenstanders, maar ook de Spanjaarden hadden hun huiswerk prima gedaan. Aan de zijkanten gaf Celta geen milli meter ruimte weg, zodat de aanvallende intenties van zowel Hatem Trabelsi als Maxwell in de kiem werden gesmoord. Zonder diepgang op de vleugels verloor Ajax zijn angel. Het kreeg in negentig minuten vrij wel geen kansen. Koeman koos tegen Celta voor wat meer defensieve zekerheid. Hij hield Tom Soetaers aan de kant ten faveure van Wesley Sneijder. De jonge international slaagde er niet in de twijfel rond zijn persoon weg te nemen. Sneijder begon niet slecht, maar zakte steeds verder weg. Rafael van der Vaart verging het al niet veel beter. De aanvoer der kreeg al in de openingsfase een tik tegen de knie, hobbelde nog wel even mee, maar moest zich nog voor de rust laten ver vangen door het Roemeense supertalent Nicolae Mitea. Al in die eerste helft proefde het behoudend begonnen Celta dat Zlatan Ibrahimovic (midden), doelman Jose Manuel Pinto en verdediger Eduardo Berizzo zien de bal in het doel van Celta belanden. Foto: ANP/Marcel Antonisse er tegen de kwartfinalist van vo rig seizoen wat te halen viel, maar pas na de goal van Ibra himovic liet het zien waartoe het werkelijk in staat is. Op de flanken maakten Jesuli en Juan- fran diepe indruk op de neutra le kijker, met de Rus Mostovoj als spil kregen de Spanjaarden de ene na de andere kans. Tweemaal claimden ze een strafschop bij wat onhandige ingrepen van Petri Pasanen, maar tot twee keer toe wekte scheidsrechter Merk de woede van Celta door de protesten weg te wuiven. En dus gaf Zlatan Ibrahimovic weer eens de doorslag in een belangrijke Europese wedstrijd. De Zweed werd even na rust aangespeeld door Sneijder, zag in een flits dat er wat ruimte achter de Spaanse defensie lag, tikte de bal diep en rondde met de linkervoet perfect af. Het was een goal die heel Europa gisteravond likkebaardend kon aanschouwen, een treffer die de marktwaarde van Ibrahimovic maar weer eens met een paar ton opschroefde. „Ik kreeg de bal en dan denk ik niet meer na, dan gebeurt het gewoon", zei de prijsschutter later. De spits lijkt altijd extra gemoti veerd als de rest van het conti nent over zijn schouder mee kijkt. Vorig seizoen al scoorde hij vijf Champions-League- goals, ook in de voorronde te gen Grazer AK was hij trefzeker. Dat wil niet zeggen dat Ibra himovic in Amsterdam boven elke discussie verheven is. Toen de stadionspeaker omriep dat hij was gekozen tot man van de wedstrijd, antwoordde een niet onaanzienlijk deel van de Arena met een fluitconcert. „Heb ik niet gehoord", meldde de Zweed na afloop met een stalen gezicht. „Ik ben alleen met de wedstrijd bezig." De uitbundige stemming in de ArenA werd wat getemperd door de blessures van Van der Vaart en Hatem Trabelsi. De Tunesiër moest het veld met een enkelblessure verlaten na een scrimmage. Het ziet ernaar uit dat Trabelsi de competitie topper tegen PSV, zondag in Eindhoven, moet missen. De kans dat Van der Vaart de klas sieker haalt, wordt een stuk ho ger ingeschat. AJAX: Lobont; Trabelsi (63. De Jong), Pasanen, Van Damme en Maxwell; Pienaar, Galasek, Sneijder en Van der Vaart (39. Mitea); Sonck (79. Yakubu) en Ibrahimovic. CELTA DE VIGO: Pinto; Caceres (85. Angel), Berizzo, Velasco en Sylvinho; Luccin, Giovanelli (81. Catanha), Juan- fran en Jesuli; Mostovoi en Milosovic. ven mensen uit de begelei dingsstaf verdwenen, voor een groot deel door de persoon die Joost is. Hij ontkent dingen ge daan en gezegd te hebben, ter wijl je zelf beter weet. Ik kan hem niet meer vertrouwen." Bellaart wilde gisteren niet rea geren. berlijn/gpd - Bert van Marwijk is een voorname kandidaat om Huub Stevens op te volgen bij Hertha BSC. De Duitse en in het bijzonder de Berlijnse me dia stellen dat de coach van Feyenoord de ideale trainer is voor het in nood verkerende Hertha van Huub Stevens, die nog steeds op straat kan wor den gezet. Stevens krijgt nog twee wedstrijden, die hij moet winnen, de kans. Duitse kranten en nieuwssta- tions pakten gisteren groot uit met verhalen over een mogelij ke trainersruil. Volgens de Duit sers is dat in de ogen van de Raad van Toezicht bij Hertha BSC een ideale oplossing. Van Marwijk zei gisteren dat hij daarover geen enkel contact heeft gehad met de leiding van de Duitse Bundsligaclub. Wel bevestigde hij dat sinds 24 uur de Duitse pers jacht op hem maakt. „Ik word de hele dag ge beld door Duitse media. Ik leg net de telefoon weer neer. Ik vraag ook niet eens meer hoe ze aan mijn nummer komen, ze hebben zelfs mijn privénum- mer te pakken. Maar ik kan de mensen niets vertellen, want er is niks concreets." Sinds het veroveren van de UEFA Cup, waarbij Borussia Dortmund in de finale werd verslagen, is Van Marwijk 'hot' in Duitsland. Hij wordt be schouwd als een toptrainer, omdat hij met een ploeg zonder miljoenenaankopen een Euro pese hoofdprijs heeft binnenge haald. „Van Marwijk is een suc- cescoach", schrijft de Berliner Zeitung. De aanhang van Her tha BSC wordt door de kranten lekker gemaakt met foto's van de coach, die trots de enorme UEFA-bokaal boven zijn hoofd houdt. londen/anp/rtr - De Britse sprinter Dwain Chambers is positief bevonden op THG (te- trahydrogestrinon). Hij ontkent deze nieuwe anabole steroïde bewust te hebben gebruikt. Graham Shear, de advocaat van de Europese kampioen op de 100 meter, bevestigde gisteren dat sporen van de spierverster- kende designerdrug zijn aange troffen in diens urine, afgeno men bij een onverwachte do pingcontrole na een training in de Duitse plaats Saarbrücken. De contra-expertise moet nog worden uitgevoerd. Als ook daarin THG wordt gevonden, wacht Chambers een schorsing van twee jaar. Hij mist dan de Olympische Spelen van Athene, waar hij medaillekandidaat is. Shear zei dat Chambers op ad vies van zijn in Amerika wonen de Oekraïnse coach Remi Kortsjemnij in zee is gegaan met de Cafifomische voedings deskundige Victor Conté, werk zaam bij de Bay Area Laborato ry Cooperative, sinds kort we reldwijd bekend als Balco. „Mijn cliënt wist dat Balco en Conté samenwerkten met tal van topatleten en ging er daar om volkomen te goeder trouw vanuit dat zij precies wisten wat wel en wat niet is toegestaan", aldus Shear. „Toen ik van die positieve test hoorde, heb ik me onmiddellijk tot Conté gewend. Hij bezwoer me dat alle voe dingssupplementen die hij had verstrekt, aan de regels van de IAAF voldeden. Ook van ande ren heb ik gehoord dat hij cate gorisch ontkent dat zijn pro ducten verboden prestatiebe- vorderende middelen bevat ten." Oud-atleet David Moorcroft, te genwoordig de verantwoorde lijke man bij de Britse atletiek- bond, had Chambers nog niet gesproken maar zei ook geen boodschap te hebben aan wel ke verklaring dan ook. Bedrog is bedrog. „De atleet is verant woordelijk voor wat er in zijn li chaam wordt aangetroffen." THG is onlangs in de Verenigde EERSTE RONDE GROEP F GROEP G GROEP E Glasgow Rangers (Sch) - Manchester United 0-1 (0-1). 5. Phil Neville 0-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschou wers: 50.000. Gele kaart: 0'Shea, Scho- les (Manchester). VfB Stuttgart (Dui) - Panathinaikos (Gri) 2-0 (2-0). 13. Szabics 1-0, 25. Soldo 2- 0. Scheidsrechter: Allaerts (Bel). Toe schouwers: 50.348. Gele kaart: Fernan do Meira (Stuttgart). Man.United 3 2 0 1 6 7-2 Stuttgart 3 2 0 1 6 5-3 Rangers 3 11 1 4 3-3 P'thinaikos 3 0 12 1 1-8 Eerstvolgende wedstrijden op 4 novem ber: Manchester United - Glasgow Ran gers, Panathinaikos-VfB. Real Madrid (Spa) - Partisan Belgrado (Ser) 1-0 (1-0). 38. Raul 1-0. Scheids rechter: Busacca (Zwi). Toeschouwers: 58.000. Gele kaart: Beckham, Guti (Real), Djordjevic (Partizan). Olympique Marseille (Fra) - FC Porto (Por) 2-3 (1-2). 24. Drogba 1-0, 31. Ma- niche 1-1, 35. Derlei 1-2, 81. Alenitjesv 1-3, 84. Marlet 2-3. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Toeschouwers: 49.000. Gele kaart: Drogba, Mido (Marseille), Jor ge Costa, Costinha, Deco, Ricardo Car- valho, Maniche (Porto). R. Madrid 3 3 0 0 9 8-3 Porto 3 1114 5-6 Marseille 3 1 0 2 3 7-7 P.Belgrado 30 12 1 1-5 Eerstvolgende wedstrijden op 4 novem ber: Partizan - Real Madrid, Porto - Mar seille. Chelsea (Eng) - Lazio (Ita) 2-1 (0-1). 38. Simone Inzaghi 0-1, 57. Lampard 1-1, 65. Mutu 2-1. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Toeschouwers: 40.405. Gele kaart: Veron, Terry (Chelsea), Mihajlovic, Inzaghi, Fiore, Oddo (Lazio). Sparta Praag (Tsj) - Besiktas (Tur) 2-1 (0-0). 58. Zelenka 1-0, 60. Pancu 1-1 (strafschop), 84. Poborsky 2-1. Scheids rechter: Mejuto Gonzalez (Spa). Toe schouwers: 14.512. Gele kaart: Kovéc, Johana (Sparta), Emre Asik, Giunti, Pan cu (Besiktas). Chelsea 3 2 0 1 6 3-3 Lazio 3 1114 5-4 Praag 3 1114 4-4 Besiktas 3 1 0 .2 3 3-4 Eerstvolgende wedstrijden op 4 novem ber: Besiktas - Sparta Praag, Lazio - Chelsea. GROEP H Ajax (Ned) - Celta de Vigo (Spa) 1-0 (0- 0) 53. Ibrahimovic 1-0. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 48.187. Gele kaart: Caceres, Milosevic, Giovanella, Juanfran, Jesuli (Celta de Vigo). AC Milan (Ita) - Club Brugge (Bel) 0-1 (0-1). 33. Mendoza 0-1. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Toeschouwers: 43.823. Gele kaart: De Cock (Brugge). Ajax 3 2 0 1 6 3-1 AC Milan 3 1114 1-1 Brugge 3 1114 2-3 Celta 3 0 2 1 2 1-2 Eerstvolgende wedstrijden op 4 novem ber: Celta - Ajax, Club Brugge - AC Milan. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Dwain Chambers riskeert een schorsing van twee jaar. Foto: EPA/John Giles Staten ontdekt na een tip van een trainer. Wetenschappers van de universiteit van Califor- nië ontwikkelden een test om THG te traceren, nadat een on bekend gebleven persoon een dosis van het spul had geleverd. Het middel, waarvan de effecti viteit nog moet worden onder zocht, is vermoedelijk op grote schaal gebruikt door Ameri kaanse sporters, maar waar schijnlijk ook door vele ande ren. Bij een inval bij Balco werd de klantenadministratie in be slag genomen. De IAAF heeft besloten de 400 urinestalen van de WK in Parijs uit de ijskast te halen en op nieuw te analyseren. Ook de Amerikaanse atletiekfederatie en het nationale anti-doping- bureau (Usada) nemen de zaak hoog. Ze dreigen met levens lange schorsingen en boetes van 100.000 dollar: Het doping- schandaal wordt met de dag groter. Uit een hercontrole van de urinemonsters van ongeveer 350 atleten, die deel hadden ge nomen aan de nationale titel strijd, en nog eens honderd die zijn gecontroleerd tijdens de training, bleek een aanzienlijk aantal positief te reageren op THG. Gesproken werd van 20 tot 40 gevallen. Alleen de naam van kogelstoter Kevin Toth is tot dusver bekendgemaakt. Giste ren kwam de bevestiging van nog een viertal, van wie drie WK-deelnemers maar geen me daillewinnaars. Woordvoerder Craig Masback wilde hun iden titeit nog niet onthullen. Wel zei hij dat het nieuwe onder zoek ook nog een aantal posi tieve gevallen voor modafinil heeft opgeleverd. Dat pepmid del bleek wereldkampioene Kelli White te gebruiken tegen haar slaapziekte narcolepsie. Roosendaal. GP. Poule A: Van Kuijk (Ned) - Haack-Sörensen (Den) 40-23 (27 beurten), Valentijn (Ned) - Merckx (Bel) 40-21 (21). Poule B: Nelin (Den) - Carlsen (Den) 40-24 (26), Tasdemir (Tur) - Philipoom (Bel) 40-26 (33). Poule C: Leppens (Bel) - De Bruijn (Ned) 40-34 (30), Raymond Ceulemans (Bel) - Peter Ceulemans (Bel) 40- 33(36). HANDBAL Rotterdam. Lucardi Cup, vrouwen. Tweede speeldag: Nederland - Griekenland 22-14 (8-7). Topscorers Nederland: Pusic 6, Assink 4, Van der Wissel 3, Lamein 3. Spanje - Zweden 33-23 (15-14), Roemenië - Portugal 29-21 (12-12). Stand: 1. Spanje 2-4 (65-41), 2. Roemenië 2-4 (64-45), 3. Nederland 2-4 (50-34), 4. Portugal 2-0 (41-57), 5. Zweden 2-0 (47-68), 6. Griekenland 2-0 (32-54). HONKBAL Miami. Major League, World Series (best-of-se- ven). Florida Marlins - New York Yankees 4-3 (12 innings). Stand: 2-2. PAARDENSPORT Groningen. Draverij. Eerste koers, 1700 m: 1. Petitia W (Schoonho ven, H.W.) 1.17,9, 2. Roosmarie S, 3. Poco Loco. Toto: winnend 4,90; plaats 2,00 2,30 1,70; duo 51,20; trio 120,90. Tweede koers, 2240 m: 1. Rolinda W (Schoon hoven, S.) 1.20,4, 2. Right on time, 3. Rima- no P. Toto: winnend 8,70; plaats 5,10 2,20 2,40; duo 33,80; trio 260,20; dubbel win nend 15,00. Derde koers, 2240 m: 1. Splendid Meadow (Blonk F.W. van der) 1.20,1, 2. Rilonka Meerswal, 3. Singspiel SI Toto: winnend 3,80; plaats 1,30 2,10 4,90; duo 19,20; trio 424,60. Vierde koers, 1700 m: 1. Nippy Devil (Meer, Mv/. M.K. van der) 1.16,8, 2. Nuance Kades, 3. Ovatio W. Toto: winnend 10,40; plaats 2,00 1,60 1,40; duo 29,70; trio 132,80. Vijfde koers, 1700 m: 1. Man in Green (Blan- kendaal, M.C.) 1.16,6, 2. Mothers Finest, 3. Lickety Jet. Toto: winnend 1,40; plaats 1,60 1,40 2,10; duo 9,70; trio 51,90. Zesde koers, 1700 m: 1. Tetske Ravestein (Engwerda, J W.M.) 1.20,4, 2. Taros Sammer, 3. Tammy's Pride. Toto: winnend 5,40; plaats 2,70 2,70 3,50; duo 62,80; trio 1293,70 Zevende koers, 1700 m: 1. Replay Twigs (Wes ter, R. 1.17,6, 2. Picanta Furniture, 3. Res- pectfulmeadow. Toto: winnend 1,60; plaats 1,30 1,30 1,10; duo 4,80; trio 14,40. Achtste koers, 1700 m: 1. Ovatio W (Pools, R.L.) 1.17,2, 2. Nippy Devil, 3. Nuance Ka des. Niet gestart: Ring for Victory. Toto: win nend 3,30; plaats 1,20 1,30 1,20; duo 9,80; trio 22,70. Negende koers, 2240 m: 1. Swiebertje Kes (Crebas, H.) 1.18,1, 2. Security's Wish, 3. Pa radise Road. Toto: winnend 4,20; plaats 1,60 2,50 2,00; duo 9,10; trio 35,90. Tiende koers, 1700 m: 1. Paul Noordlandia (Roeges, K.) 1.18,9, 2. Precious Elly, 3. Son- cero Hollande, 4. Rudolf Renka. Toto: win nend 30,00; plaats 3,70 1,60 2,30; duo 114,40; kwartet 1505,10. Totalisatoromzet: 44.486,00. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3233. 6.13.16.18.22.27.33,34.39.43.47.53.54. 55 58.63.66.70.71.77. (Onder voorbehoud van typefouten). RUGBY Sydney (Aus). WK. Groep A: Argentinië - Roemenië 50-3 (24-0). Stand: 1. Ierland 2-10 (109-24), 2. Argentinië 3-10 (125-41), 3. Australië 2-9 (114-16), 4. Namibië 2-0 (21-131), 5. Roemenië 3-0 (28- 185). SOUASH Wenen (Oos). WK landenteams. Voorronde groep E: Nederland - Tsjechië 3-0. Bennett - Sladecek 3-0 (9-0 9-1 9-0), Berden - Koukal 3-0 (9-5 10-8 9-1), Buit - Pokorny 9- 2 9-1 9-2. Eindstand: 1. Canada 2-4, 2. Ne derland 2-2, 3. Tsjechië 2-0. Achtste finales: Australië - Nederland 3-0. Bennett - Price 3-0 (9-0 9-2 9-0), Palmer - Berden 3-0 (10-8 9-4 9-6), Rickets - Buit 2-0 (9-6 9-0). TENNIS Basel. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Scherrer (Zwi) 6-3 7-6, Lopez (Spa) - Nadal (Spa) 3-6 6-3 7- 6, Robredo (Spa/8) - Kratochvil (Zwi) 6-4 6-4, Ljubicic (Kro) - Volandri (Ita) 6-3 3-6 6-2, Nal- bandian (Arg/4) - Hidalgo (Spa) 6-4 6-0, Oli vier Rochus (Bel) - Mantilla (Spa) 6-7 6-2 7-6, Coria (Arg/3) - Santoro (Fra) 5-7 6-3 6-0. St. Petersburg. Mannen, 900.000 euro. Eerste ronde: Schüttler (Dui/1) - Lisnard (Fra) 7-6 6-1, Andrejev (Rus) - Minryi (WRu/4) 6-4 7-6, Kafelnikov (Rus) - Kiefer (Dui) 2-6 6-3 6- 4. Tweede ronde: Spadea (VSt/6) - Hrbaty (Slw) 6-4 4-6 7-5, Corretja (Spa) - Gaudio (Arg/7) 6-3 6-1. Stockholm. Mannen, 650.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Srichaphan (Tha/1) 7-5 6-1, Sluiter (Ned) - Massu (Chl/3) 6-3 3-6 7-5, Sanguinetti (Ita) - Gambill (VSt) 5-4 opgave Gambill, Bjorkman (Zwe) - Vincigu- erra (Zwe) 4-6 6-2 6-1. Tweede ronde: Fish (VSt/5) - Benneteau (Fra) 6-4 6-4, Joachim Jo hansson (Zwe) - Gonzalez (Chl/4) 4-6 6-4 7-5. Linz. Vrouwen, 500.000 euro. Eerste ronde: Mandula (Hon) - Schett (Oos) 6- 3 6-3, Chladkova (Tsj) - Cervanova (Tsj) 6-3 5- 7 6-0, Schnyder (zwi/8) - Mikaelian (Zwi) 7-6 7-5, Bartoli (Fra) - Jeyaseelan (Can) 6-4 4-6 7- 6. Tweede ronde: Miskina (Rus/1) - Bovina (Rus) 6-4 3-6 6-2, Petrova (Rus/4) - Krasnoroetskaja (Rus) 4-6 6-2 6-1. Luxemburg. Vrouwen, 20&000 euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Schaul (Lux) 6-3 6-1, Rubin (VSt/2) - Foretz (Fra) 3-6 6-4 6-3, Barna (Dui) -Tanasugarn (Tha/4) 6-3 6-4, Loit (Fra) - Granville (VSt) 6-3 6-3, Weingart- ner (Dui) - Sequera (Ven) 6-1 6-4, Daniilidou (Gri/3) - Black (Zim) 6-4 6-1. VOETBAL Simitli (Bul). EK-kwalificatie Nederlands elftal onder 17 jaar. Armenië - Nederland 2-0 (1-0), Servië-Mon- tenegro - Bulgarije 2-2. Stand: 1, Servië-Mon- tenegro 2-4, 2. Armenië 2-3, 3. Nederland 2- 3, 4. Bulgarije 2-1. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse. Tussenstand derde dag: 1. Madsen/Sandstod (Den) 106 punten, op 1 ronde: 2. Gilmore/Mc- Grory (Aus) 152, 3, Slippens/Stam (Ned) 146, 4. Risi/Betschart (Zwi) 116, op 2 ronden: 5. Kappes/Belkirch (Dui) 94, op 3 ronden-, 6. Van Zijl/Sassone (ZAf/Fra) 83, op 5 ronden: 7. Van Heeswijk/Nothstein (Ned/VSt) 84, 9. Matthè en Jos Pronk (Ned) 41, 10. Vierhouten/Stocher (Ned/Oos) 40, op 8 ronden: 11. De Jager/Dö- rich (Ned/Dui) 21.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25