Zonder huilen je hypotheek inruilen BINNENLAND 2 Bruiloft Gelderse bestuurder doorgelicht Kamer houdt vast aan vijfdaagse schoolweek Dierenbescherming woest over verdwijnen besluit LPF-bestuur blijft zitten (doe de Postbank Hypotheektest met onze hypotheekadviseur) Kritische blik Dat is de kracht van de Postbank -Mi k. iljoen schade brand Kerkrade ?r-BADE - De brand die maan- en deel van de sociale voorziening Licom in ade verwoestte, heeft naar ting 10 miljoen euro scha- 01 ngericht. Dat heeft de di- bekendgemaakt. Een waar veiligheidsschoenen en gemaakt, brandde vol uit. De Licom-directie eert de ruim 140 perso- leden van de fabriek tijde- ders onder te brengen. De lische recherche sluit - lstichting niet uit. oordeeld voor etpartij België ionde - Een 32-jarige tenaar is gisteren door de tank in het Belgische trmonde bij verstek ver- ;ld tot 26 maanden cel. in oktober 2000 met een om zich heen hebben iten in het uitgaanscen- Sint-Niklaas. Alleen inken man zelf raakte ij gewond. Toen hij het ■i wilde wegstoppen, Jit hij zichzelf per ongeluk onderbuik. rlopig geen Igsonderzoek aag - Voorlopig komt er Onderzoek door de Eerste naar het drugsbeleid. De van Groenlinks besloot in een voorstel hiertoe houden. Fractievoorzit- Wolff wil de uitkomst af- en van een soortgelijk on- a is ïk door de Rekenkamer. J[} Links noemt het straf- i; lijk aanpakken van hard- Iweilen met de kraan 'olitie en justitie raken s De Wolff zwaar overbe- ir de drugshandel en al- lelicten die te maken met drugs. i tracht rivaal erdrinken i - Twee badjuffrouwen n zwembad in Bedum ;o» maandagavond een 32- man uit Appingedam het [dl ;ered. Ze voorkwamen werd verdronken door arige vriend van zijn een inwoner van Uithui- nftden. De belager is aan- den op verdenking van 'i' tot doodslag. >P woensdag 22 oktober 2003 den haag/gpd - Minister Veer man van landbouw wil het honden- en kattenbesluit af schaffen. Daarmee levert hij een eerste bijdrage aan het schrappen van overbodige re gels. De Dierenbescherming is woedend over het voornemen. „Straks krijgen we hier vreselij ke toestanden", aldus woord voerder Wemer. Voor de Dierenbescherming is het voornemen van Veerman onbegrijpelijk. De versoepeling van de regels zal er onvermijde lijk toe leiden dat malafide hon denfokkers zich weer vrij voelen hun gang te gaan, denkt de Die renbescherming. „Voor die fok kers telt alleen het geld, niet het welzijn van de dieren. Dan komt de verkoop uit kofferbak ken weer op gang en zien we uitgemergelde teven die in don kere schuren liggen temidden van zieke puppies." Op het ministerie wordt wat ge nuanceerder tegen de situatie aangekeken. „Het besluit is af geschaft om de administratieve lasten voor de fokkers te verla gen", aldus een woordvoerster. „De koper van een hond of kat moet weer zijn eigen verant woordelijkheid nemen. Hij moet zorgen dat hij een gezon de hónd koopt bij een betrouw baar adres." den haag/gpd - Elke vrijdag middag vrij, een extra vakantie week, snipperdagen voor alle leerlingen of een vierdaagse schoolweek. Basisscholen krij gen veel ruimte om het rooster naar eigen inzicht in te delen, als het aan onderwijsminister Van der Hoeven ligt. Een meer derheid van de Tweede Kamer verzet zich. Vandaag buigt de vaste Kamercommissie voor onderwijs zich over het plan. In de Wet op het primair on derwijs is precies vastgelegd hoeveel uren les kinderen op de basisschool moeten krijgen. In totaal geldt een minimum van 7520 uur, waarbij de hoogste klassen meer le& krijgen dan de groepen 1 tot en met 4. Boven dien mag een lesdag niet langer duren dan 5,5 uur. Van der Hoeven wil het onder wijs, dat om meer ruimte vraagt, tegemoetkomen. Het to taal aantal uren dat leerlingen op school doorbrengen blijft in haar plannen gehandhaafd. Wel wil ze meer ruimte geven om uren van de bovenbouw naar de onderbouw te schuiven en krijgen scholen de kans hun leerlingen meer dan 5,5 uur per dag in de klas te houden. Ook de urenverdeling tussen onder- en bovenbouw wil Van der Hoeven minder rigide ma ken. Voor de onderbouw geldt nu nog 880 uur per jaar, voor de bovenbouw 1000 uur. Dat komt neer op respectievelijk 25 en 22 uur per week. Volgens het plan van Van der Hoeven moet in de onderbouw het aantal les uren per jaar tussen de 880 en 920 liggen, in de bovenbouw tussen de 960 en 1000. Werkende .ouders die school en kinderopvang naadloos op el kaar hebben afgestemd, vrezen de roostervrijheid van scholen. Om oneindige discussie tussen ouders en schoolteam te voor komen, wil Van der Hoeven in de Wet medezeggenschap on derwijs 'glashelder' vastleggen hoeveel invloed de ouders op de schooltijden hebben. De schooltijden moeten voor een aantal jaren gelden, zodat ie dereen weet waaraan hij toe is. Een Kamermeerderheid van PvdA, WD, D66, Groenlinks en SP ziet weinig in de plannen. Zij denken dat de belangen van het kind worden opgeofferd aan tri viale zaken als roosterproble- men en leerkrachten die hun ADV moeten opnemen. De Algemene Onderwijsbond is ook bang dat de kinderen de dupe worden van de plannen worden. arnhem/gpd - De rijksrecherche moet in opdracht van de Arnhemse rechtbank de bruiloft van de Gelderse oud-gedeputeerde Scheerder doorlichten. De recht bank wil weten wie de rekeningen voor het feest heeft betaald. Directieleden en een personeelslid van hotel Résidence Rosendael, waar de bruiloft is gevierd, zijn als getuige opgeroepen. Zowel Scheerder als directeur Landman van het evene mentenbureau Gelderland Events zeiden gisteren, dat Résidence-directeur Jansen heeft gesjoemeld met de rekening van het feest. Daarmee kreeg de kwestie een verrassende wending. Het openbaar ministerie ver denkt Scheerder ervan, dat hij zich door Landman heeft laten omkopen door een gift van tienduizend gulden voor de bruiloft te accepteren. Landman be weert dat hij dat bedrag betaalde omdat hij zelf tiental len gasten voor het trouwfeest had uitgenodigd. Hij zei dat hij de bruiloft beschouwde als een goede gelegen heid om te netwerken. De rechtbank wil precies weten hoeveel gasten er wa ren uitgenodigd, door wie, hoeveel er zijn komen op dagen en hoeveel bruiloftsgasten lid waren van Land- mans businessclub. Voor dat onderzoek stelt Scheer der een hem geschonken spandoek beschikbaar, waar op alle bruiloftsgasten hun handtekening hebben ge zet. Scheerder had voor de bruiloft een offerte van 24.000 gulden gekregen, maar hoefde maar 17.000 gulden te betalen. In de boekhouding van de Résidence trof de rijksrecherche echter een factuur van 27.000 gulden aan, waarvan later 10.000 gulden was afgehard. Dat Scheerder maar 17.000 gulden hoefde te betalen, kwam volgens Landman doordat er geen 300 maar 240 gasten waren. Volgens Scheerder is er bij de Résidence valsheid in geschrifte gepleegd, en was de werkelijke rekening 17.000 gulden. De tweede zittingsdag van de zaak moest gisteren eni ge tijd worden onderbroken, omdat oud-gedeputeerde Scheerder bij de ondervraging hevig geëmotioneerd raakte door aantijgingen van commissaris van de ko ningin Kamminga, die hem van manipulatie en mislei ding betichtte. den haag/gpd - Het in op spraak geraakte LPF-bestuurs- lid Ruud Both blijft voorlopig aan als penningmeester. „We hebben eerst een gesprek met de fractie, de statenleden, de provincies en het bestuur. Dan zien we verder." Both verwacht dat gesprek niet eerder dan me dio volgende week De LPF-bestuurder kwam begin deze week in het nauw door persoonlijke financiële proble men. Op de Antillen moet hij nog een uit 2001 daterende boete van 986.000 dollar beta len aan zijn voormalige com pagnon, Jimmy de la Fuente. Die liet in oktober vorig jaar be slag leggen op het salaris van Both. Daarnaast zou Both bij de Rabobank nog een schuld heb ben van een miljoen euro. Nu opstappen is voor Both geen optie. LFP-fractievoorzit- ter Herben had daar gister avond toe opgeroepen. „De partij mag hier geen schade van ondervinden", aldus Herben. Both vreest voor meer schade als hij en de twee andere be stuursleden vertrekken. „Het bestuur moet uit minimaal drie mensen bestaan. Als ik vertrek is er dus een crisis. Een leden vergadering om een nieuw be stuur te kiezen kost tussen de 40.000 en 50.000 euro. Dat lijkt me dus niet verstandig. Ik ben geen voorstander van het orga niseren van een nutteloze le denvergadering", aldus de pen ningmeester. zuidlaren - Voor de 308ste keer werd gisteren in het Drentse Zuidla- ten gelaten de kritische blikken van de handelaren over zich heenko ren de grootste paardenmarkt van Europa gehouden. De paarden lie- men. Foto: ANP/Karei Zwaneveld Doordat de hypotheekrente op dit moment laag is, beloven een aantal hypotheekaanbieders bij oversluiten lagere maandlasten. Dat de prijs hiervoor soms nogal hoog is, ervaart men pas later. Met de Postbank Hypotheektest geven we gratis een advies. De test vul je thuis in samen met onze hypotheekadviseur. Een objectieve test waarbij boeteclausules eri aanvullende verzekeringen worden meegewogen. Je weet snel of inruilen echt gunstiger is. Als blijkt dat je de beste hypotheek al hebt, zegt hij dat ook. Sterker nog, je ziet het zelf. Maak een afspraak met onze hypotheekadviseur via posthank.nl of bel 0900 - 1900 (5 eurocent per minuut). Of ga naar uw eigen tussenpersoon. ■WStfMfU onderdeel vm» ING-Si

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5