«5 Radionieuws op maat bij Planet MEDIA 'Het is wat als je zo veel succes hebt' Afzien verrijkt het leven voor Lebbis en Heerschop Holland Sport is half programma Betaalzender Canal+ zendt meer voetbal uit Leverancier ANP verwacht snel meer op afnemers toegesneden bulletins Boulevard-kwebbelkous Albert Verlinde wordt gespreksleider Chimène op stoel Adam Nijenhuis zal advocatenserie produceren zaterdag l8 oktober 2003 nö' dagmagazine start bij TROS 'M De TROS begint jg met het nieuwe pro- i TROS Middag Magazi- ia vijf uur wordt uitge- Drie keer per week ;en Bert Kuizenga, Bekooij en meesterkok ien spraakmakende en gasten. De presentato ren bijgestaan door 'igen onder wie Martin 'om van 't Hek en royal- ler Marc van der Linden, insdag worden met fo- Edwin Smulders, hoofd- Evert Santegoeds de 'laden van de week i van Vliet ings de Lijn •um - John van Vliet (42) ajeuwe zaterdagmiddag- itor van het NOS-radio- 1a 'Langs de Lijn'. Hij Toine van Peperstra- dat tijdstip is gaan 'ren bij Radio Veronica, it hij muziek in het na 'Typisch Toine' 8.00 uur). Van Vliet eerder voor NOS Stu- irt. Daar was hij verslag- i commentator. Inmid- rkt hij als commentator entator bij betaalzender M Sinds 1999 werkte hij lbasis bij sportradiopro - a's van de NOS. osenmöller. Foto: GPD ^uut op radio Rosenmöller «Jöum - Paul Rosenmöller morgen zijn debuut als immamaker en presenta- vanuit studio Desmet sterdam presenteert de dg,!, oliticus het IKON-radio- imma De andere wereld indagmiddag op 747 AM. oogleraar Paul de Beer "■fRosenmöller over de toe van vakbonden. Daar- heeft hij een gesprek met n di er president Mima Go- jn de Nederlandse Antii er de verhouding tussen land en de Antillen en et bezoek dat Godett vol- week aan Nederland - uwe reeks Jiskefet sum - Bij de VPRO gaat n een nieuwe reeks van t van start met de drie •olspelers Kees Prins, Mi- lomeyn en Herman Koch. is Prins heeft het eigen- e programma de dip van rige televisieseizoen over- ;n. Prins: „Daar zaten een norme missers tussen." uwe reeks zal weinig es bevatten en wordt voor publiek opgeno- ïigfrins heeft een goed ge- j de voorbereidingen, Bwfcee de mannen tot het moment hebben ge- Prins: „Zonder tijdsdruk zo kritisch dat we alles fel lullen." :tij met werk f'ï de Graaff (jpuM - BNN en Strengholt de ledia brengen een dvd het werk van de vorig erleden BNN-oprichter Graaff. De dvd 'Het Bes- Bart', is volgens de jon- mroep „een hemels met alle klassiekers en punten van Bart de De dvd is in november rinkels te koop, maar n die nu lid worden in Ier van BNN's ledenwerf- gne ontvangen het 111 cadeau. Volgens een voerster kreeg de omroep igen van mensen om rd. Op het schijfje staan jendarische hoogtepun- de Teringtubbies, de ow, Waar kan ik je 's voor wakker maken en lijk Barts persiflages. ia op gala -jVizier-Ring ^um - De Duitse zangeres Idie samen met Kim Wil- in de hitparades staat, laar optreden op het i TeleVizier-Ring Gala. .10 zendt het gala vrijdag iOO uur rechtstreeks uit jerland 2. Genomineerd TeleVizier-Ring zijn de frima's Hart in aktie, j i Life Cooking. Wendy k, Irene Moors en Anita zijn genomineerd voor iw van het jaar. Carlo het bij de mannen op te- ut hem van Gelder en Jack door Patrick van den Hurk Hilversum - ANP Radio en Planet Internet zijn deze week onder het motto 'verzorg je eigen bulletin' begonnen met Planet Radionieuws. Daarbij kan iedereen op elk gewenst moment uit zijn eigen gespro ken nieuwsuitzending op de computer sa menstellen. Het is het eerste project in Nederland met 'radio on demand' (op af roep). ANP Radio verwacht er snel veel meer te gaan maken, waarbij het nieuws indien gewenst nog verder kan worden toegesneden op afnemers en doelgroe pen. Het gesproken nieuws van Planet is on derverdeeld in gangbare rubrieken als binnenland, buitenland, economie, sport en weer. De luisteraar vinkt de items aan die hij wil horen en klikt dan op 'start'. De computer laat vervolgens een op maat gesneden bulletin in de vertrouwde stemmen van de radio- nieuwslezers horen. Ook ide gewone, volledige bulletins zijn te beluisteren. De dienst is in elk geval voorlopig gratis en voor iedereen toegankelijk. „Je kunt heel snel bepalen wat je wel en niet will horen", zegt Planet-hoofdre- dacteur Pieter van Twisk. „De relatie tussen internet en radio is een hele na tuurlijke. We mikken op mensen die al werkend of surfend even snel en gericht op de hoogte willen worden gebracht." Van Twisk weet nog niet hoe veel be richten er in de eerste paar dagen zijn beluisterd, maar wel dat de pagina 3000 4000 keer per dag is bekeken. „Zeker niet slecht voor een nieuwe dienst, en dat verbaast me niet echt. Nieuws is op onze site altijd al heel belangrijk ge weest." De losse items worden speciaal voor Planet ingesproken. Ze duren allemaal twintig seconden. ANP Radio was al be kend met dat korte format, zegt redac tiechef Johan Groeneveld. „Het wijkt nauwelijks af van het nieuws dat we le veren aan muziekstations als Radio 538. Dat zijn geen zenders waar veel gepraat op hoort, dus leveren we kort, krachtig en toegankelijk nieuws. We hebben daar inmiddels flinke ervaring mee en het blijkt in de meeste gevallen in die twin tig seconden te kunnen. Alleen in inge wikkelde kwesties, zoals laatst de zaak- Mabel, hebben we meer tijd nodig. Dan brengen we het in twee, drie of vier keer twintig seconden." Volgens Groeneveld wil het ANP in de nabije toekomst ook nieuws op afroep aan anderen gaan leveren. „We hebben geen exclusieve overeenkomst met Pla net, dat natuurlijk nu wel een voor sprong heeft. Je kunt heel veel met nieuws op afroep, bijvoorbeeld voor speciale doelgroepen. Denk aan op maat gesneden bulletins voor bedrijven of organisaties of voetbalclubs. Als ie mand dat bij ons wil inkopen, dan ma ken wij liet, maar wel volgens de journa listieke principes die we altijd hante ren", aldus Groeneveld. Het leveren van nieuws op maat zou op termijn moeten uitmonden in een totaal news on demand-aanbod, zegt de re dactiechef. „Het ANP heeft ook foto's en tekst in huis. Je zou al die dingen aan el kaar kunnen koppelen in één grote data base. Stel je maar voor dat je een foto ziet, en dat je met een paar klikken de bijbehorende nieuwstekst kunt lezen of kunt horen wat er in het radionieuws ook alweer over werd gezegd. Daar kun je heel veel kanten mee op." Ook Planet Internet ziet meer mogelijk heden voor nieuws- en informatievoor ziening op afroep. „We brengen al tv- nieuws van APTN en van twee eigen ploegen. Als dit radionieuws een succes wordt, zouden we ook kunnen overwe gen dat video-aanbod op een vergelijk bare manier aan te bieden. En ja, dan zou het voor de hand liggen om partners bij de omroep te zoeken. Zo ver zijn we nog niet, maar laat ik zeggen dat we er al wel over praten", zegt Van Twisk. www.planet.nUnews Commentaar geven op van alles en iedereen, dat kan Albert Ver linde wel. In het tv-programma RTL Boulevard doet hij niet an ders. Maar kan hij ook vragen stellen en, vooral, kan hij naar ie mand luisteren? Dat moet van avond blijken als hij de eerste af levering presenteert van zijn ei gen talkshow, AV NU. door Dolf Rogmans Wat voor programma wordt AV AJU? „Een klassieke talkshow. Drie kwartier, drie gasten, vijftig man publiek en het wordt op genomen in een studio. Geen champagne, geen koffiemok, gewoon een glaasje water. Het publiek zit op de tribune en niet om de gasten heen. Ik wil geen neuspeuterende mensen inbeeld." Kun je eigenlijk wel intervie wen? „Ik heb interviewtraining ge volgd bij Hein Boele (een be kende mediatrainer, red.). De eerste keer was rampzalig. Zo van: waar zijn de zuurstofïïes- sen. De tweede keer ging al be ter. Zijn belangrijkste kritiek is, dat het niet goed is voor een in terviewer om naar iemand op te kijken. Dat deed ik bijvoorbeeld toen ik onlangs Céline Dion in terviewde. Mijn verweer is: ik heb een kwartier, het is een we reldster en ik zal toch aardig moeten zijn, anders heb ik geen programma." Hoe moet het dan wel, intervie wen? „Je moet een gesprek voeren op basis van gelijkwaardigheid. Niet tegen iemand opkijken. Dat is moeilijk. Je wilt mensen op hun gemak stellen en aan de andere kant wil je bepaalde dingen horen. Ik wil geen con fronterende interviews doen. Sonja Barend is een voorbeeld voor mij, net als Rik Felderhof en Ivo Niehe. Zij voeren meer een gesprek dan een interview. Dan krijg je toch andere verha len te horen als bij Jeroen Pauw." Is het niet wat laat om pas in- terviewles te nemen als je een ei- Al bert Verlinde wil van Albert Heijn wel eens weten of hij de bonusaanbiedingen van deze week kent. Archieffoto: GPD gen talkshow krijgt? „Ik had er voor die tijd al ver trouwen in dat ik het kan. Maar ik wil wakker blijven. Als je vaak op televisie bent, ga je denken dat je God bent. Ik krijg elke dag kijkcijfers te zien die alleen maar omhoog gaan. Van het nieuwe programma van Paul de Leeuw lijken we ook al geen last te hebben. Toch blijf ik zoeken en blijf ik vernieuwen. Als is het maar om het publiek en de journalisten een stap voor te blijven." Hilversum - Wilfried de Jong en Matthijs van Nieuwkerk waren al een eind op streek met de formule voor Holland Sport, hun nieuwe zondagmiddagpro gramma op Nederland 3, toen de netcoördinator voor de deur stond. Van Nieuwkerk: „Er dreigde een genreconflict. De netmana ger vond het allemaal leuk en prachtig dat wij een nieuw sportprogramma aan het uit dokteren waren, maar Studio Sport zendt op zondag tot een uur of half zes uit en tussen de publieke omroepen is afgespro ken dat men elkaar niet in de wielen rijdt." Zelfs Van Nieuwkerk, die in 2002 zelf een blauwe maandag netmanager van Nederland 3 was, had zich nooit gerealiseerd dat het 'verdiepende' Holland Sport de actuele berichtgeving van Studio Sport zou dwarsbo men. „We hebben de oekaze van de netmanager heel letter lijk genomen en de eerste 25 minuten van het programma Wachten op Holland Sport ge doopt. Rond de klok van half- zes, als het laatste fluitsignaal op de velden heeft geklonken en de eindtune van Studio Sport wordt ingezet, gaat 'Wachten op' naadloos over in Holland Sport." „Wij willen de kijker vermaken met sportinformatie, maar op een iets andere manier. Niet met loden emsf, maar met ple zier." In de eerste aflevering zijn morgen Ajacied Nigel de Jong en misdaadverslaggever Peter R. de Vries te gast. „We hebben een originele aanlei ding gevonden om De Vries uit te nodigen voor het sportpro gramma. Maar daarover ga ik nog niet uit de school klap pen", verklaart Van Nieuwkerk. Rabo-renner Karsten Kroon klimt vers uit de Ronde van Lombardije op de massagetafel van Wilfried de Jong, die voor de gelegenheid is opgesteld tus sen het publiek dat de live-uit zending van Holland Sport bij woont. Van Nieuwkerk en De Jong ma ken dit tv-seizoen om te begin nen 33 afleveringen van het sportprogramma. Van Nieuw kerk: „Stof te over met een Olympisch jaar voor de deur." Wachten op Holland Sport en Holland Sport, vanaf zondag 19 oktober, VPRO, Nederland 3. 17.00-18.00 uur Wat voorgasten komen er? „Bekende Nederlanders. Maar wel vanuit alle geledingen. De eerste aflevering komen Kim van Kooten, Martijn Krabbé en Albert Heijn en zijn vrouw. Van Heijn wil ik bijvoorbeeld weten of hij de bonusaanbiedingen van deze week kent. Misschien zoekt hij die thuis in Schotland wel op via het internet?" Waarom een talkshow? „Bij RTL Boulevard sta ik achter een tafel en reageer ik de hele tijd op dingen die ik hoor. Maar ik wil meer. In een tijd dat het ene showprogramma na het andere op alle incidentjes duikt, denk ik dat er behoefte is aan een programma waarin een gesprek wordt aangegaan met bekende Nederlanders." Je bent musicalproducent en talkshowhost. Interview je ook je 'eigen' sterren. En gaat dat wel samen? „Het gaat samen. Maar ik let er wel op. Voor mijn musical Ha- melen breng ik niet alle nieuw tjes zelf in Boulevard. De eerste beelden waren bij Shownieuws van SBS 6 te zien. En dan bel ik hun ook met het nieuwtje dat er is ingebroken bij de repeti ties. Dat kan er dan leuk bij. En Wilma Nanninga van de Tele graaf mag dan weer wat anders als eerste brengen. In Boule vard praat ik ook geregeld kri tisch over mensen met wie ik werk. Dan denk ik 'oké, daar gaan we dan'." Hoe lang ga je nog door met RTL Boulevard? „Mijn contract en dat van Beau lopen dit seizoen af. We moe ten om de tafel gaan zitten om te kijken wat we willen. Het is nog al wat als je met z'n tweëen zo veel succes hebt. Misschien moeten we minder met des kundigen gaan doen en meer met gasten. Boulevard is een personalityshow geworden. Dat gaat zijn tol eisen. Wij zitten er tien maanden per jaar, vijf da gen in de week. Dat houd je niet vol. De vraag is dus ook: blijft deze vorm of gaan wij minder afleveringen doen." AVNU, vanaf vandaag, RTL 4, 22.30 uur Chimène van Oosterhout Foto: GPD/Patricia Steur Hilversum - Het programma Sterrenbeurs bij SBS 6 wordt vanavond voor het het eerst ge presenteerd door Chimène van Oosterhout, afkomstig van Yorin. Zij volgt Adam Curry op die Sterrenbeurs verlaat. Curry zegt dat het programma meer tijd in beslag neemt dan hij had verwacht en wil meer tijd beste den aan zijn gezin.Van Ooster hout presenteert al de Sterren beursuitzendingen op maandag en woensdag. hilversum/anp - Betaalzender Canal+ vergroot het aantal voetbaluitzendingen van zestig naar negentig eredivisiewed strijden per seizoen. Volgens een woordvoerder is het voor het eerst in de geschie denis van de Nederlandse voet balcompetitie dat zoveel duels volledig op de buis komen. Vorig seizoen zond Canal+ nog vijftig wedstrijden uit. Aan het begin van de huidige jaargang verruimde de zender dat aantal naar zestig, maar na onderhan delingen met vooral de grote clubs blijkt nu dat een verdere verruiming mogelijk is. Resul taat hiervan is dat alle wedstrij den van Ajax, Feyenoord en PSV volledig en voor het me rendeel rechtstreeks te zien zijn op Canal+. Daarnaast zijn van de andere Hilversum - Een volle maand op kosten van de sponsor op droomreis. Dat genoegen viel Lebbis en Heerschop ten deel. Het cabaretduo reisde in juni via Spanje naar Tanzania en doet daar ver slag van in het reisprogramma 127 wensen: op reis met... „Je hebt ergens een goeie afslag geno men in het leven als je dit soort dingen mag doen", glundert Hans Sibbel (Lebbis). Het wemelt van de cabaretiers op de kijkbuis. Tot voor kort zorgden ze vooral op de publieke zen ders in velerlei hoedanigheden voor hoge kijkcij fers, inmiddels is ook de commerciële omroep niet langer taboe. 127 wensen wordt betaald door de reisorganisatie achter het futuristische reisbu reau van de toekomst in Amersfoort, met als ach terliggende gedachte dat een onconventionele manier van promotie de ingezakte reislust een impuls zou kunnen geven. En dus werden twee cabaretduo's, Lebbis en Heerschop in de eerste vier afleveringen, Waar- denberg en De Jong in de laatste twee, ingezet om aan die eigenzinnige campagne uitvoering te geven. De heren kregen de opdracht terug te ko men met aantrekkelijke tv-beelden én met stof genoeg voor een theatervoorstelling vol gevatte grappen, overpeinzingen en doorwrochte analy ses over hun omzwervingen. De reisreportages en de opnamen van de voor stelling die Lebbis en Heerschop na terugkeer ga ven op het podium van de Amsterdamse come- dyclub Toomler, wisselen elkaar in het tv-pro gramma gladjes af. Nu maar hopen dat het genre 'reiscabaret' aanslaat, want Lebbis en Heerschop zijn best bereid nog een maandje vrij te maken voor een lang gekoesterde reiswens. Lebbis en Heerschop kregen de opdracht uit Tanzania terug te keren met aantrekkelijke tv-beelden én met stof genoeg voor een theatervoorstelling. Foto: GPD/Arlette Foeken 'Je zegt maar watje Wensten wij voeren het uit' is toevallig de slogan van de reisorganisatie, maar zo ging het écht, aldus Sibbel. „We kregen volle dig carte blanche: 'Hier is het reisaanbod, kies maar uit!" Als visliefhebber wilde Sibbel graag nog eens vissen op meervallen. Daarnaast was het bedwingen van de Kilimanjaro, de hoogste berg van Afrika, een grote wens van de sportief aangelegde Lebbis. Heerschop was, zo bleek in de eerste aflevering, minder enthousiast over het visavontuur op de Spaanse rivier de Ebro, maar Tanzania leek hem wel wat. De komende drie afleveringen zijn geheel gewijd aan de avonturen die het duo in Tanzania op de Kilimanjaro, in het natuurpark Serengeti en bij de Ngorongoro-krater beleefde. Daarna doen Waardenberg en de Jong verslag van hun trips naar Mexico-Stad en IJsland. Hosanna In reguliere reisprogramma's wordt doorgaans hoog opgegeven van de geneugten van een avon tuurlijk vakantie en worden tegenslagen slinks weggemoffeld. Bij Heerschop en Lebbis daaren tegen is het lang niet allemaal hosanna. Het duo heeft zelfs 'afgezien als de hel'. Sibbel: „In de re portages tonen we de prettige én de vervelende ervaringen. Niet voor niets gaan de mooiste va kantieverhalen vrijwel altijd over dingen die mis gaan." Hoewel 127 wensen géén vakantieprogramma is. „We gaan niet op reis om te zuipen, vrouwen te versieren en te feesten. Wij gaan voor de ervaring die onder je huid gaat zitten en je leven verrijkt. De mooiste belevenissen zijn die waarvoor je fy siek flink moet afzien. Maar het zijn ook haalbare bestemmingen. Voor iedereen die een paar jaar flink spaart, is de Kilimanjaro binnen bereik." Berrit de Lange 127 wensen: op reis met Lebbis en Heerschop, zon dag, Net5,22.30 uur. eredivisieclubs elk minimaal vijf wedstrijden te volgen. Per speelronde worden drie wed strijden in z'n geheel getoond. Meestal zal dat rechtstreeks zijn. Maar als duels gelijktijdig worden uitgevochten, dan wordt een wedstrijd op een la ter tijdstip integraal uitgezon den of maakt het tv-station een zogenoemde schakeluitzen ding, waarbij tussen de diverse velden wordt geschakeld. Canal+ concentreert zich op het uitzenden van volledige wedstrijden, al dan niet recht streeks. Samenvattingsuitzendingen laat het station aan NOS Studio Sport. Naast de Nederlandse competitie volgt de betaalzen der ook de Premier League, Pri- mera Division en Serie A op de voet. Hilversum - De KRO en NCRV hebben NL Film en TV uitgeko zen als producent van de nieu we gezamenlijke advocatense rie. Het productiebedrijf is van Johan Nijenhuis, bekend van Costa! en Volle Maan, en Alain de Levita. NL Film en TV is te vens de producent voor de NCRV-serie Hartslag, die vanaf januari weer te zien is op Ne derland 1. De nieuwe langlopende drama serie moet vanaf najaar 2005 te zien zijn op Nederland 1. De productie serie is gericht op een groot kijkerspubliek en „toont ontwikkelingen in de samenle ving, waarin persoonlijke di lemma's van de hoofdrolspelers een belangrijke rol spelen". Binnenkort wort een team van scenarioschrijvers samenge steld dat de advocatenserie zal schrijven. De Nederland 1-omroepen maakten al eerder bekend dat ze werkten aan een gezamenlij ke serie. BNN, TROS en AVRO komen vanaf september 2004 met Het Glazen Huis over het wel en wee van een televisie- productiebedrijf. gsga

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 29