SPORT Ajax gooit de tank vol zelfvertrouwen Vreeman ligt ruim voor op Terpstra Erik Gerets: 'Teplice mag geen probleem zijn voor Feyenoord' Nederlandse honkballers lijden gevoelige nederlaag Sokolov brengt na zege op Polgar spanning terug FC Utrecht wacht zware proef tegen Franse topploeg Auxerre iezman speelt, an Bommel niet ndhoven - PSV gaat in beroep gen de straf van Mateja Kez- an. De aanvaller van de Eind- jvense club werd door de ichtcommissie drie wedstrij- jn, waarvan één voorwaarde- k, geschorst voor zijn rode iart tegen ADO Den Haag. zman kan vandaag meespe- n in het duel met Heeren- ■en. Mark van Bommel mist wedstrijd tegen Heerenveen. e aanvoerder van de Eindho- ■nse club heeft last van een iderbuikblessure. Van Bom- el richt zich op het duel in de lampions League volgende eek met AEK Athene. abo wacht p Menchov eda - Rabobank wil Denis enchov inlijven als 25ste en itste renner in de wielerploeg n2004. „Het wachten is op ït er gebeurt bij zijn oude oeg iBanesto.com", zegt di- 31 ctielid Pieter Hubert. De 25- rige Russische winnaar van ;t jongerenklassement in de iur heeft een doorlopende rbintenis bij het team van de anjaard Jose-Miguel Echa- n rri, maar diens sponsor (iBa- sto.com) houdt er na dit sei- en mee op. Echavarri stuurt n op een doorstart en Men- ov is bereid nog even te ichten. aniel Pedrosa reekt enkels ilup island - Motorcoureur iniel Pedrosa heeft gisteren •a een val tijdens de training or de GP van Australië beide kels gebroken. De 18-jarige anjaard verzekerde zich vori- week in Maleisië van de we- dtitel in de 125 cc klasse. Pe- Dsa kwam op het circuit van illip Island op zijn Honda !t hoge snelheid in een muur i banden terecht. lorting test v Ie spelers abon - Sporting Iissabon :ft bij alle spelers bloed urine ei enomen. De Portugese club loot hiertoe na de berichten l na het duel in de UEFA-be- met het Zweedse Malmö liten in de hotelkamers zijn ïgetroffen. „Op deze manier iet iedere verdachtmaking uit wereld geholpen worden", us teamarts José Gomes Per- l Volgens de dokter is er één lit gevonden die zou zijn ge likt om een speler een vita- ie-B-complex toe te dienen. Ilafuerte ■ar Athene Mnover - Alan Villafuerte en Lenders hebben zich bij de - eldkampioenschappen npolinespringen in Han- °jver geplaatst voor de Olym- che Spelen in Athene. Villaf- te eindigde in het individue- oemooi als veertiende. Op geschoonde' ranglijst be dde hij op de tiende plaats, irmee hij voldeed aan de eis i NOC'NSF om op die king bij de beste twaalf te IS en. Rea Lenders deed het emaal op eigen kracht. Ze digde als elfde in het eind- isement. E Sjiem maakt (slaagde rentree Isinki - Het springpaard De l( m heeft met Jeroen Dubbel- n in het zadel een succesvol- oi entree gemaakt in de inter- e( onale topsport. De combi- ie bleef op de eerste dag van wereldbekerconcours in het se Helsinki foutloos in een meter-rubriek. De Olym- ;f :h kampioen verdiende 50 I o met zijn vijftiende plaats, ïwege een zware rugblessure ld De Sjiem bijna het gehele oen buitenspel. V eert schutters iet standbeeld Idhoven - De roemruchte ■7-coryfeeën Coen Dillen en By van der Kuylen krijgen daag allebei een standbeeld jiet Philips Stadion in Eind en. Aan de noordoostzijde o: het stadion worden de ai Iden zaterdag onthuld. Dil- 8 vestigde in het eerste eredi- eseizoen een doelpuntenre- IC1 (43) dat nog altijd over- 1 staat. Van der Kuylen is 308 doelpunten (in 528 ls) nog altijd de topscorer tijden. Hij werkt bij PSV als Jdtrainer. Dillen, goed voor goals in 328 wedstrijden, rleed in 1990. tik naar (n Bosch kenveen - Santi Kolk speelt rest van het seizoen op «basis voor FC Den Bosch. speler van SC Heerenveen it sinds 2000 onder contract de Friese club, maar kreeg veel speeltijd. Heerenveen Bde hem de afgelopen sei- uit aan RKC en ADO fr Haag. rotterdam/utrecht/gpd - Waar FC Utrecht aan de Franse top ploeg Auxerre werd gekoppeld, daar was het lot Feyenoord gunstiger gezind. De Rotter dammers spelen in de tweede ronde van de UEFA Cup tegen Teplice uit Tsjechië, dat deze week FC Kaiserslautern uit schakelde. Feyenoord en FC Utrecht beginnen op 6 novem ber met een thuiswedstrijd, drie weken later zijn de returns. Hoewel hij met zijn ploeg in de eerste ronde tot twee keer toe door Peter van Duyl Amsterdam - De groei die al in augustus werd voorzien, betaalt zich inmiddels uit in klinkende munt. Tegen Volendam boekte Ajax gisteren zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden: 5-1. De Amsterdammers prop ten daarmee hun tank verder vol met zelfvertrouwen voor het Europese duel met Celta de Vi go, woensdag in de ArenA. Achteraf heeft het echec bij NAC op 21 september (4-2 ver lies) Ajax de weg naar betere tij den gewezen. Daar in Breda kwam de technische staf tot de conclusie dat het beter is, dat Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart niet samen op het middenveld spelen. Na NAC volgden overtuigende zeges op Willem II, Club Brugge en FC Groningen. Hoewel Sneijder vorige week nog uitblonk in het Nederlands elftal, was er met zijn club ook tegen Volendam slechts een plaatsje op de bank voor hem weggelegd. Het ziet er ook niet naar uit, dat er in de positie van Sneijder bij Ajax snel verandering zal ko men, want de Amsterdammers krijgen ook zonder hem steeds meer vorm en inhoud. Eerder deze week werd in Stockholm de Zweedse kampioen Djurgar- dens IF met 5-0 afgedroogd in een wedstrijd waar de interna tionals Sneijder, Van der Vaart, Sonck en Galasek niet eens werden ingezet. In de aanloop naar de Cham pions League-ontmoeting met Celta de Vïgo wordt de Ajax-se- lectie alleen maar breder. Zde- nek Grygera keerde gisteravond als invaller terug van de spier blessure die hij vorige maand in de interland tegen Nederland opliep. Ook John Heitinga (maanden afwezig door een ge scheurde kruisband) kreeg speeltijd en het is zelfs niet on denkbaar dat Jari Litmanen te gen de Spanjaarden op de bank zal zitten. De Fin kwam in Zwe den al in actie, maar ontbrak gisteren op het wedstrijdformu lier. De Goed Nieuwsshow in de Arena bevatte gisteravond nog meer onderdelen, want ook de bepalende spelers komen steeds beter in vorm. Het beste voorbeeld daarvan is de Belg santiago de cuba/anp - Het Nederlands honkbalteam heeft gisteren zijn vierde wedstrijd tijdens het wereldkampioen schap in Cuba met 2-4 verloren van Panama. Twee homeruns in de zesde inning met op de heuvel Dave Draijer werde Oranje fataal. Nederland had daarvoor nog een voorsprong van 2-0. Het is een gevoelige nederlaag voor het team van bondscoach door Harm Vonk hoogeveen - Met twee beslis singen was de voorlaatste dag van het Essent schaaktoernooi de meest spectaculaire. Terwijl Ivan Sokolov gisteren leider Ju- dit Polgar van het bord veegde, klom Levon Aronian naar de koppositie door een verplette rende zege op Anatoly Karpov. In de slotronde maakt de jeugd wereldkampioen plots de meeste kans op de eindzege in Hoogeveen. Judit Polgar wankelde eergiste ren al tegen Karpov, maar tegen Nederlands sterkste schaker Ivan Sokolov tuimelde de Hon gaarse van haar voetstuk. Met briljant combinatiespel boekte de in Oegstgeest woonachtige schaker zijn eerste zege van het toernooi. Polgar, die vanaf het begin onder druk kwam, hield lang stand. In het slotspel begaf haar defensie het echter toch. van SK Teplice verloor, ver wacht Kaiserslautern-trainer Eric Gerets dat de ploeg uit Tsjechië „normaal gesproken geen probleem mag zijn voor Feyenoord." Feyenoord-trainer Bert van Marwijk vraagt zich af of hij wel zoveel waarde moet hechten aan het oordeel van Gerets. „Zo best spelen wij op dit moment niet." Dat hij geen enkele speler van SK Teplice bij naam kent, zegt Van Marwijk niets. Hij weet dat de ploeg in eigen land de twee- Wesley Sonck, die tegen Volen dam de score opende met een knappe kopbal (zijn vijfde goal in de laatste vier duels) en steeds overtuigender voor de dag komt. Ook Rafael van der Vaart gooide een loden last van zich af. De aanvoerder had er negen offici ële wedstrijden en een half uur voor nodig, maar tegen Volen dam maakte hij eindelijk zijn eerste doelpunten van het sei zoen. Van der Vaart tekende voor rust voor 2-1 en 3-1. Desondanks heeft Koeman vandaag in het vliegtuig naar Spanje - waar hij vanavond met zijn assistent Tonny Bruins Slot Celta de Vigo tegen Real Madrid ziet spelen - nog wel een paar dingen om over na te denken. Hoewel Ajax uiteraard veel ster ker was dan Volendam, veroor loofde zijn ploeg zich ook een aantal pijnlijke schoonheids foutjes. Met name Julien Escu- dé begint zich in dat opzicht een kwalijke reputatie te ver werven. De Fransman heeft al les in zich om een topverdedi- ger te worden, maar gister avond leidde een onachtzaam heid van Escudé tot een tegen treffer. Verder blijft Zlatan Ibrahimovic een zorgenkind voor de techni sche staf. De Zweed is al het he le seizoen uitstekend in vorm, maar juist dan verliest Ibra himovic zich te veel in hakjes, ballen achter het standbeen en andere frivoliteiten die tot lou ter balverlies leiden. Ajax begon uitstekend aan het karwei met Volendam. Binnen vijf minuten kopte Sonck een afgemeten voorzet van zijn landgenoot Tom Soetaers tegen de touwen. De blunder van Es cudé en de daarop volgende ge lijkmaker van Dion Esajas brachten Ajax echter toch even uit balans. Het duurde tot de 32ste minuut voordat de Amsterdammers het duel weer onder controle kre gen. Een knap schot van Van der Vaart zorgde na dik een half uur voor opluchting in de Are na, met een simpele vrije trap even voor rust maakte de aan voerder een einde aan de toch al ongelijke tweestrijd. In de tweede helft speelde Ajax met de handrem licht aange trokken. Het bood invaller Ni- Robert Eenhoorn, want als bei de teams in de eindrangschik king van de voorronde gelijk eindigen geldt het onderlinge resultaat. Nederland en Pana ma staan respectievelijk op de derde en vierde plaats, die recht geven op deelname aan de kruisfinales in Havana. De ko mende drie dagen zijn Brazilië, Mexico en de Verenigde Staten de tegenstanders van Neder land. De in Bosnië geboren Sokolov kwam tot op een half punt van Polgar, die op haar beurt gezel schap kreeg van Levon Aronian. 'Lucky Levon' - die eerder al zwijnde tegen Polgar -speelde met strak strategisch spel een knappe partij tegen oud-we reldkampioen Karpov, die dra matisch slecht verdedigde. Kar pov (nog zonder overwinning) kan vandaag tegen Sokolov nog iets van het geschonden bla zoen herstellen. De grote winnaar lijkt Aronian te worden. Op basis van weer- standspunten heeft de net 21 jaar geworden Duitser aan een puntendeling tegen Polgar ge noeg om de hoofdprijs van 4000 euro in zijn zak te steken. En dat mag, na de eindzege van jeugdwereldkampioen Peter Acs vorig jaar, een verrassing heten. Te meer omdat Aronian geheel onvoorbereid naar Hoo geveen kwam. de plaats deelt met Sparta Praag en dus niet mag worden onderschat. „Tsjechische ploe gen zijn technisch begaafd, maar kunnen ook meedogen loos zijn", zegt Van Marwijk, die met Feyenoord twee jaar geleden in de Champions Lea gue twee keer kansloos verloor van Sparta Praag. „Met die ploeg hebben we niet zo'n goe de ervaring. Hetzelfde geldt voor het Nederlands elftal met de Tsjechische nationale ploeg. Teplice is een van de zwaarste colae Mitea de gelegenheid het Amsterdamse publiek te over tuigen van zijn enorme kwali teiten. De Roemeen smaakte het genoegen van een goal (4-1) Hatem Trabelsi maakte er op DAMMEN Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi, grootmees- tergroep. Achtste ronde: Ndjofang (Kam) - Thijss'en (Ned) 0-2, Samb (Sen) - Virnyi (Dul) 1-1, Jan sen (Ned) - Van Ballegooijen (Ned) 2-0, Sijbrands (Ned) - Goloebjeva (Let) 2-0, Van den Akker (Ned) - Tsjizjov (Rus) 0-2. Stand aan kop: 1. Tsjizjov 12, 2. Sijbrands 11, 3. Van den Akker. Thijssen. Jansen. Virnyi 9. GOLF Wentworth (Eng). World Match Play. Tweede ronde: Björn (Den) verslaat Weir (Can) 5 4, Curtis (VSt) verslaat Campbell (VSt) 5 3, Els (ZAf) verslaat Clark (ZAf) 1 up, Singh (Fij) verslaat Micheel (VSt) 1 up (38 holes). Halve finales: Curtis - Björn, Els - Singh. Mallorca. Mallorca Classic, 400.000 euro. Tussenstand na tweede ronde: 1. Park (Wal) 134 (-6 slagen), 2. Barham (Eng), Stenson (Zwe) 136. Bijzonderheid: door onweer konden 60 spelers de tweede ronde niet afmaken, on der wie Lafeber (Ned). Zij doen dat zaterdag morgen alsnog. HANDBAL Den Haag. Europacup voor bekerwinnaars, vrouwen. Tweede ronde, eerste wedstrijd Abu Baku (Aze) - Hellas (Ned) 23-24 (12-13). HOCKEY Mannen Hoofdklasse EMHC - Kampong 1-4, Den Bosch - Oranje Zw. 4 - 1, BI.'daal - SCHC 3-0, KI. Zwits - Hurley 5-2, Pinoke - Amsterdam 4-6, Laren -HGC2-1. Stand: A'dam 4 3 1 0 10 23-13 BI.'daal 4 3 1 0 10 17- 8 KI. Zwits 4 3 0 1 9 12- 5 Laren 4 3 0 1 9 13- 8 Oranje Zw. 4 3 0 1 9 11- 7 Pinoke 4 2 1 1 7 13-12 Kampong 4 2 0 2 6 13-10 Den Bosch 4 2 0 2 6 11- 9 SCHC 4 1 1 2 4 7-10 HGC 4 0 0 4 0 6-13 Hurley 4 0 0 4 0 4-19 EMHC 4 0 0 4 0 9-25 PAARDENSPORT Bremen. Euroclassics. Internationaal springconcours: 1. Ahl- mann (Dui) Lenny Boy 0-51,70, 2. Mi- chaels-Beerbaum (Dui) Check Mate 0- 56,58, 3. Wulschner (Dui) Fit 0-59,10, 4. Breul (Fra) loneco du Moulin 0- tegenstanders die we hadden kunnen treffen. Ze hebben niet voor niets twee keer van Kai serslautern gewonnen." „Toch is Teplice is geen elftal van fantastische voetballers, maar het is wel een ploeg die van de eerste tot de laatste mi nuut knokt", zegt Gerets. Vol gens de Belg moet Teplice, dat pas sinds 1996 op het hoogste niveau speelt in Tsjechië, het vooral hebben van het hechte collectief. „Ze spelen degelijk in de organisatie en hopen op een aangeven van Sonck kort voor tijd 5-1 van. ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Es cudé (58. Grygera) en Maxwell; Pie- naar, Galasek (63. Heitinga), Van der Vaart en Soetaers (72. Mitea); Ibra- 59.65, 5. Ludger Beerbaum (Dui) Cou leur Rubin 0-60,56, 7. Raymakers Van Schijndel's Curtis 0-61,54. Internationaal springconcours: 1. Ahl- mann (Dui) Mr. President 0-36,56, 2. Riley (VSt) Opus Sept 0-39,22, 3 Behring (Dui) Calvano 0-41,13, 4. Mi- chaels-Beerbaum (Dui) Just Do It 4- 37,86, 5 Müller (Dui) Kyraleen 4- 42.66, 6. Wim Schroder (Ned) Montreal 4/43,11. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 17 oktober 4, 5, 16. 18, 19, 27, 28, 30, 35, 36. 42. 43. 45, 47. 49, 50. 58, 60, 76, 79. (Onder voorbehoud van typefouten RUGBY Melbourne. WK. Groep D: Nieuw-Zeeland - Canada 68-6 (28-3). SCHAKEN Hoogeveen. Essent-schaaktoernooi. Kroongroep, vijfde ronde: Sokolov (Ned) - Polgar (Hon) 1-0, Aronian (Dui) - Karpov (Rus) 1-0. Stand: 1. Polgar. Aronian 3, 3. Sokolov 2.5,4. Karpov 1.5. Open groep, achtste ronde, belangrijkste uitslagen: Inarkiev (Rus) - Pert (Eng) 1/2-1/2, Izoria (Geo) - Grigoriants (Rus) 1-0, Jens (Ned) - Rogers (Aus) 0-1, l'Ami (Ned) - Hort (Hon) 0-1Grooten (Ned) - Motylev (Rus) 0-1, Dvoirys (Rus) - Bara- midze (Dui) 1/2-1/2, Glek (Dui) - Wil liams (Eng) 1-0, Hoeksema (Ned) - Stell- wagen (Ned) 1/2-1/2, Afek (Isr) - Beshu- kov (Rus) 1/2-1/2, Ris (Ned) - Janssen (Ned) 0-1, Jonkman (Ned) - Okkes (Ned) 1/2-1/2, Werle (Ned) - Spoelman (Ned) 1-0, T. Willemze (Ned) - J. Willemze (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1. Inarkiev, Izoria 6,5, 3. Pert, Rogers 6, 5. Hort, Grigoriants, Mo tylev, Glek 5,5, 9. Jens, I'Ami, Dvoirys, Baramidze. Hoeksema, Stellwagen, Janssen, Werle. T. Willemze 5. TENNIS Madrid. Mannen, 2,45 miljoen euro. Kwartfinales: Ferrero (Spa/1) - Sricha- phan (Tha/7) 6-4 6-2, El Aynaoui (Mar/15) - Grosjean (Fra/6) 3-6 7-6 6-2, Massu (Chi) - Chela (Arg) 6-7 6-4 6-4, Federer (Zwi/3) - Lopez (Spa) 4-6 7-6 6- 4. ingeving van hun spelmaker Pavel Horvath. Hij is de regis seur en beste speler van de ploeg. Verder hebben ze in Jan Rezek nog een goede, snelle spits die doet denken aan Kez- man." Foeke Booy, trainer van FC Utrecht, acht zijn ploeg zeker niet kansloos tegen Auxerre, maar noemt de tegenstander wel 'een zware kluif. De Franse ploeg rolde gisteren uit de lo ting voor de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi. FC himovic en Sonck. VOLENDAM: Van Westerop; Wilson, Breinburg, Kras, Luirink en Koning (78. Fung a Wing); Buys en Tuyp (72. Henar); Faria (46. Woudenberg), Esa jas en Ouhsaine. Zurich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Kwartfinales: Clijsters (Bel/1) - Pisnik (Slv) 6-3 6-2, Henin-Hardenne (Bel/2) - Zvonareva (Rus/7) 6-4 6-2, Petrova (Rus) - Bovina (Rus) 6-1 6-4, Dokic (SMo) - Schnyder (Zwi) 6-0 6-3. TRAMPOLINE Hannover. WK trampoline. Mannen, individueel, kwalificatietoer nooi: 1. Roesakov (Rus) 69,70, 2. Niki- tin (Oek) 69,20, 3. Poliaroesj (Wru) 68,90, 14. Villafuerte (Ned) 67,50, 35. Mooij 65,50, 37. Kaslander 65,30, 51. Riepma 63,50. Bijzonderheid: Villafuer te voldoet aan kwalificatie-eis voor Olym pische Spelen. Eerste acht naar finale zondag. Landenwedstrijd, finale: 1. Duitsland 120,80, 2. Rusland 120.70, 3. Oekra ïne 120,20, 4. Frankrijk 120,0, 5. Wit- Rusland 119,1; resterende klasseringen na voorronde: 6. Canada 202,40, 7. Chi na 198,50, 8. Nederland (Mooij/Kaslan- der/Villafuerte) 198,30. Vrouwen, individueel, kwalificatietoer nooi: 1. Karavajeva (Rus) 69,80, 2. Tsjernova (Rus) 68,40, 3. Huang (Chn) 67,80, 11. Lenders (Ned) 65,80, 32. Steinebach 62,70, 40. Hsu 61,60, 54. Meijer 59.50. Bijzonderheid: Lenders voldoet aan kwalificatie-eis Olympische Spelen. Landenwedstrijd, finale: 1. Rus land 116,90, 2. China 115,30, 3. Cana da 109,90, 4. Oekraïne 76,80, 5. Groot- Brittannié 76,00; resterende klassering na voorronde: 6. Wit-Rusland 194,50, 7. Duitsland 194,00, 8. Japan 190,70, 9. Nederland (Hsu, Steinebach, Lenders) 190,10. VOETBAL Nyon. Loting tweede ronde UEFA Cup. Speeldata 6 en 27 november. Feyenoord - SK Teplice (Tsj), FC Utrecht - AJ Auxerre (Fra), Dinamo Zagreb (Kro) - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek), Borussia Dortmund (Dui) - Sochaux (Fra), Man chester City (Eng) - Groclin Grodzisk (Pol), Panionios (Gri) - FC Barcelona (Spa), Benfica (Por) - Molde (Noo), Sla- via Praag (Tsj) - Levski Sofia (Bul), Ro senborg Trondheim (Noo) - Rode Ster Belgrado (SMo), Valencia (Spa) - Macca- bi Haifa (Isr), Spartak Moskou (Rus) - Di namo Boekarest (Roe), Gaziantepspor (Tur) - RC Lens (Fra), Schalke 04 (Dui) - Brondby (Den), Perugia (Ita) - Aris Salo- niki (Gri), Steaua Boekarest (Roe) - Liver pool (Eng), Valerenga (Noo) - Wisla Kra kow (Pol), PA0K Saloniki (Gri) - Debre- Utrecht schakelde eerder deze week het Slowaakse MSK Zilina uit. „We hadden stilletjes ge hoopt op Liverpool of Parma, maar met Auxerre hebben we ook een grote naam gekregen", aldus Booy. Auxerre wordt al vele, vele jaren geleid door Guy Roux. Dit sei zoen is de van Feyenoord over genomen Bonaventure Kalou een van de spitsen in de Franse equipe, die in de jaren negentig al drie keer eerder op een Ne derlandse tegenstander stuitte. den haag/gpd - Ruud Vreeman kan de strijd om het voorzitter schap van sportkoepel NOC'NSF bijna niet meer verliezen van Eri ca Terpstra. Dat is de verwach ting op basis van een peiling die deze krant in de afgelopen week onder de sportbonden heeft ver richt. Van 26 bonden, waaronder de 20 grootste, is de stem be kend. Met nog 66 te verdelen stemmen, is de tussenstand 94- 64 in het voordeel van Vreeman. De burgemeester van Zaandam heeft een solide basis gevonden bij de grote sportbonden die meer stemmen mogen uitbren gen dan de kleinere bonden. Op de buitengewone ledenver1 gadering van NOC*NSF, ko mende dinsdag, brengen 71 sportorganisaties 224 stemmen uit. Vreeman weet zich gesteund door zeven van de tien grootste bonden: de voetbalbond (16 stemmen), tennisbond (14), golffederatie (8), schaatsbond (8), hockeybond (8), hippische sportfederatie (7) en volleybal- bond (7). „Dit is een stimulans voor me en geeft me een prettig gevoel", zegt Vreeman (55) in een reac tie op de peiling die hem op een ruime voorsprong zet. „Maar ik ben er ook voor de kleine bonden, want juist die hebben het nu het moeilijkst vanwege de bezuinigingen van het kabinet." Terpstra heeft drie grote vissen gevangen: de gymnastiekunie (9 stemmen), de zwembond (8) en de skivereniging (7). De WD-politica doet verder goed mee bij de middelgrote bon den: bridge (7), korfbal (6), handbal (4), judo (4), wandel sport (3) en roeien (3). Maar ook hier scoort Vreeman, met watersport (6), atletiek (6), bad- cen (Hon), FC Kopenhagen (Den) - Real Mallorca (Spa), Parma (Ita) - Salzburg (Oos), Basel (Zwi) - Newcastle United (Eng), AS Roma (Ita) - Hajduk Split (Kro) Genclerbirligi (Tur) - Sporting Lissabon (Por), Villarreal (Spa) - Torpedo Moskou (Rus), Girondins Bordeaux (Fra) - Hearts (Sch). Eredivisie Ajax - Volendam 5-1 (3-1). 5. Sonck 1-0, 13. Esajas 1-1, 32. Van der Vaart 2-1, 38. Van der Vaart 3-1, 78. Mitea 4-1, 85. Trabelsi 5-1. Scheidsrechter: Wiede- meijer. Toeschouwers: 49.521. Stand: Ajax 8 7 0 1 21 24- 8 PSV 7 5 1 1 16 19- 6 AZ 7 5 1 1 16 13- 5 Heerenveen 7 5 0 2 15 8- 5 Feyenoord 7 4 1 2 13 12- 8 RKC 7 4 0 3 12 11- 7 Roda JC 7 2 4 1 10 8- 6 Willem II 7 3 1 3 10 7-16 NEC 7 3 0 4 9 9-12 FC Twente 7 3 0 4 9 11-15 FC Utrecht 7 2 2 3 8 7- 9 RBC 7 2 2 3 8 7- 9 Groningen 7 2 2 3 8 5- 8 NAC 7 2 1 4 7 9-10 Volendam 8 1 3 4 6 10-16 Vitesse 7 1 2 4 5 10-14 ADODenHaag 7 1 2 4 5 5-12 FC Zwolle 7 0 2 5 2 3-12 Eerste divisie Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 1-1 (0-1). 32. Schuiteman 0-1, 47. Ro se 1-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toe schouwers: 5300. Gele kaart: Sluijter, Buikema (Heracles Almelo), Bronkhorst (Cambuur Leeuwarden). Emmen - Sparta 1-1 (0-1). 7. Koever mans 0-1, 66. Berger 1-1. Scheidsrech ter: Van Huiten. Toeschouwers: 6060. Gele kaart: Tieltjes, Cairo (Emmen), Rimkus (Sparta). FC Eindhoven - MW 3-0 (2-0). 10. Ko- nings 1-0, 44. Laponder 2-0, 53. Lapon der 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: 01- de Olthof. Toeschouwers: 1675. Rode kaart: 53. Verberne (MW). Gele kaart: Laponder, Wellens (Eindhoven). Stormvogels/Telstar - De Graafschap 2-0 (1-0). 18. Lettinga 1-0, 60. Slory 2-0. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschou wers: 1808. Gele kaart: Inia, Vondeling (Stormvogels/Telstar), Bot, Berck Bee- lenkamp (De Graafschap). VW Venlo - Haarlem 1-0 (1-0). 30. Ja cobs 1-0. Scheidsrechter: Liesveld. Toe- In het seizoen '92-'93 schakelde Auxerre in het toernooi om de UEFA-beker verrassend het Ajax van Louis van Gaal uit. Vier jaar later was er een keer winst (nota bene uit) en een keer verlies voor de Amster dammers tegen Auxerre in de Champions League. Het sei zoen daarop won de Franse ploeg tweemaal van Twente (voor de UEFA Cup) en vorig jaar was er een gelijkspel en verlies (3-0) tegen PSV voor de Champions League. minton (5) en basketbal (4). Terpstra (60): „Ik verwacht te verhezen, maar het wordt wel spannend." Alleen als de kleinere bonden - 31 met één stem, tien met twee stemmen - massaal achter Terpstra gaan staan, dan zal de oud-zwemster de voormalige hockeydoelman nog kunnen passeren. Onder de grote groep kleine sportorganisaties bevin den zich de meeste 'zwevende kiezers'. IZowel Vreeman als Terpstra heeft een brief met hoofdpun ten naar de bonden gestuurd. Maar naast de voorkeur voor een persoon, spelen een drietal andere aspecten in de verkie zingsstrijd een rol. De politieke kleur (PvdA versus WD), de on vrede met de machtspositie van NOC*NSF (een keuze voor Terpstra als proteststem) en de dreiging van een bestuurscrisis als Terpstra wint. Een verkiezingsoverwinning van Terpstra betekent immers een motie van wantrouwen voor het huidige bestuur, waar in overigens Vreeman en Terp stra beiden zitting hebben. Het bestuur droeg na stemming Vreeman in meerderheid voor als de kandidaat voor de opvol ging van Hans Blankert. Maar Terpstra wenste zich daar niet bij neer te leggen. De medebe stuursleden kunnen bij een ver kiezing van Terpstra eigenlijk niet anders dan opstappen. Die dreiging heeft een aantal bonden, die niet genoemd wil len worden, voor het blok ge plaatst en doen besluiten op Vreeman te stemmen. Vreeman voert geen campagne meer. Terpstra's campagne team strijkt vandaag neer in Moordrecht waar het nationale korfbalteam een oefeninterland speelt. schouwers: 2982. TOP Oss - Veendam 1-3 (0-0). 48. Ham ming 0-1, 67. Clemencia 0-2, 83. Ham ming 0-3, 90. Bezzai 1-3. Scheidsrech ter: Van Sichem. Toeschouwers: 1435. FC Dordrecht - Fortuna Sittard 0-1 (0-0). 73. Gommans 0-1. Scheidsrechter: Luij- ten Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Tychon (Fortuna Sittard). Go Ahead Eagles - Helmond Sport 1-4 (1-2). 8. Ferrrier 0-1, 17. Hese 0-2, 28. Van Putten 1-2, 63. Dassen 1-3, 82. Linssen 1-4. Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers: 8300. Rode kaart: 63. Kruij- er (Go Ahead Eagles). Gele kaart: Kruijer (Go Ahead Eagles). AGOW Apeldoorn - FC Den Bosch 1-2 (1-0). 35. Juliana 1-0, 66. Jansen 1-1, 87. Van de Laak 1-2 Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 1830. Gele kaart: Wegh (AGOW). Stand: Den Bosch 11 8 2 1 26 23-12 Helmond Sp 9 7 2 0 23 22- 8 Sparta 10 6 2 2 20 25- 9 Excelsior 10 6 2 2 20 16- 9 Heracles 10 5 3 2 18 20-12 Stormv. 10 5 3 2 18 19-14 GA Eagles 10 5 2 3 17 26-15 WV 10 5 2 3 17 17-12 Graafschap 11 4 4 3 16 16-18 TOP 10 3 4 3 13 19-13 AGOW 3 2 5 11 14-16 Dordrecht 2 4 4 10 11-14 Emmen 10 2 4 4 10 10-16 Fortuna S. 10 1 6 3 9 12-15 Haarlem 11 2 3 6 9 12-18 Cambuur L. 11 2 3 6 9 9-22 Veendam 11 2 3 6 9 13-27 Eindhoven 11 1 4 6 7 11-21 MW 11 0 3 8 3 7-31 Chisinau (Moldavië). EK-kwalificatie, on der 19 jaar. Nederland - IJsland 1-1 (1-1). 4. Mulder 1-0, 22. Hedinsson 1-1. Belgie: Charleroi - Anderlecht 0 - 1 Frankrijk: Strasbourg - Marseille 4- 1. VOLLEYBAL Rio de Janeiro. WK beach, mannen. Kwartfinales: Holdren/Metzger (VSt) - Heuscher/Kobel (Zwi) 23-21 21-18, Benjamin/Marcio (Bra) - P. Laciga/M. La- ciga (Zwi) 21-14 22-20, Maia/Brenha (Por) - Blanton/Nygaard (VSt) 21-18 18- 21 16-14, Ricardo/Emanuel (Bra) - F01- noimoana/Wong (VSt) 21-12 22-20. Strijd om voorzitterschap NOC*NSF SPORTUITSLAGEN Ajacied Steven Pienaar gaat tegen de grond. Achter hem Volendam-aanvoerder Maurice Buys. Foto: ANP/Olaf Kraak

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25