REGIO Leiderdorp breidt wijkgericht werken ui 5 'Deweidsheid is hier niet uit de lucht komen vallen' Vier weken voorwaardelijk voor slaan van politieagent Veel minder huiszwaluwe in de Rijnstri vervolg familieberichten Monuta W Van der Luit Paarden onder de hamer HOC 973 zaterdag l8 OKTOBER 200] Circus cursus in Leiderdorp leiderdorp - Voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar be gint vrijdagmiddag 24 oktober een circus cursus georganiseerd door Stichting Sociaal en Cultu reel werk Leiderdorp (SCw). Het Haagse Circus Kraaienest leert de kinderen éénwiel-fiet- sen, jongleren, ballopen en draadlopen. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur en wordt gehouden in gebouw De Sjelter. De cursus wordt afge sloten met een voorstelling. den haag/warmond - een 49-jarige Warmonder met psychiatrische problemen hoeft niet naar de gevange nis omdat hij een politieman met een stoel uit zijn huis heeft proberen te slaan. De man kreeg gisteren door de Haagse politierechter me vrouw mr. K. Schaffels een voorwaardelijke celstraf van vier weken opgelegd. Tegen de man was door offi cier van justitie mevrouw mr. I. Degeling een voor waardelijke gevangenisstraf van zes weken geëist. De po litie moest in maart herhaal delijk uitrukken naar het adres van de man omdat de muziek zo hard stond dat de buren er last van hadden. Op 17 maart zag de Warmonder vanuit zijn huis twee politie wagens aankomen. In plaats van de agenten bin nen te laten barricadeerde hij de deur met een zware te levisie. Toen een agent met een breekijzer de deur for ceerde en zijn hoofd naar binnen stak haalde de War monder uit met een stoel. Vervolgens verzette hij zich hevig tegen zijn aanhouding. „Ik ben het er niet mee eens als mensen mijn huis probe ren binnen te dringen, die ik er niet in wil laten", verklaar de de man zijn reactie. De politierechter legde de man echter uit dat de poli tiemannen bezig waren met hun werk en een einde wil den maken aan de overlast. Na 17 maart werd het inder daad rustig. Behalve de man werd ook zijn complete ge luidsinstallatie meegenomen naar het politiebureau. De Warmonder werd vlak daar na opgenomen in een pro ject voor begeleid wonen. Officier van justitie Degeling eiste als staf voor het lawaai dat de geluidsinstallatie van de man in beslag wordt ge nomen. De politierechter zei dat de man weliswaar schul dig was aan het veroorzaken van lawaai maar besloot hem geen straf op te leggen. Dat betekent dat de War monder zijn geluidsinstalla tie weer kan ophalen op het politiebureau. Project wel in 'probleemwijken', subsidie voor overige buurten door Janneke Dijke leiderdorp - De gemeente Leiderdorp breidt het wijk- en buurtgericht werken uit naar de Kerkwijk en de Schansen en Dreven. Samen met het Zijlkwartier, de Oranjewijk en Buiten hof midden en west, waar het project al loopt, worden dit de vijf wijken waar Leiderdorp alles uit de kast trekt om het contact tussen ge meente en inwoners te verbeteren. In het project werken gemeente, politie, soci aal-cultureel werk en de Algemene Woning stichting Leiderdorp (AWL) samen. Het doel is problemen in de wijk sneller te signaleren, beter aanspreekbaar te zijn voor wijkbewo ners en de samenhang in de wijken te verbe teren zodat bewoners zich beter thuisvoelen. Om dit te bereiken worden er buurtavonden, buurtenquêtes en buurtinspecties gehouden, en vormen bewoners een buurtoverleg dat de schakel vormt tussen instanties en bewoners. Het Zijlkwartier was in 2000 als eerste wijk aan de beurt en werd als proefgebied ge bruikt. Na een intensieve voorbereiding is daar inmiddels een buurtplan geschreven, waar instaat wat er in de wijk allemaal moet gebeuren. Vorig jaar volgden ook de Oranje- wijk en het midden- en westelijk deel van de Buitenhof. Hier worden buurtplannen voor bereid door het opgerichte buurtoverleg. Aanvankelijk was het nog de bedoeling dat uiteindelijk alle zestien Leiderdorpse wijken op deze manier te werk zouden gaan. Inmid dels is het gemeentebestuur van dat voorne men teruggekomen. Het is te duur, en is bo vendien niet in alle wijken nodig, zo staat te lezen in het evaluatierapport. „We kijken nu vooral naar de wijken waar echt iets bijzon ders gebeurt", zegt wethouder Don MacGilla- vry. „Dat zijn de wijken rondom de rijksweg A4 die wordt verbreed, de wijken die te ma ken krijgen met het centrumplan, en de Schansen en Dreven die vernieuwd worden. Daar leveren we een extra inspanning." De projecten moeten volgend jaar beginnen. De overige wijken krijgen niet te maken met het uitgebreide buurtproject, maar worden niet helemaal in de steek gelaten, belooft de wethouder. „In de wijken waar het iets rusti ger is, willen we de buurtverenigingen helpen door ze budget te geven. Het wordt daar dus een kwestie van zelfwerkzaamheid. Het is een voorwaarde dat zo n vereniging bestaat, maar in de meeste wijken bestaat zoiets ook. We moeten ze wel ergens op kunnen afrekenen." Of de gemeenteraad dit plan ziet zitten, moet tijdens de begrotingsbehandeling op 31 okto ber blijken. Een van de problemen is dat ambtenaren soms zonder overleg in een wijk aan de slag gaan en hiermee het werk van de wijkcoördi nator doorkruisen. Verder geeft de gemeente in het evaluatierapport toe dat er tot nu toe verzuimd is om de resultaten te meten Gillavry vraagt zich af of dat erg is. „He nu dat bewoners het heel belangrijk i dat hun wijk schoon, heel en veilig is. dat doel halen, kunnen we wel meten tevredenheid is moeilijker meetbaar." dat proberen te bepalen tijdens wijki ties door het gemeentebestuur. De gen overweegt om extra enquêtes te houd resultaten te meten. De kritiek in het c tierapport dat het gemeentebestuur va ver weg staat van de inwoners, is v MacGillavry niet erg. „Zoiets moet g dat gaat niet van de ene op de andere het Zijlkwartier, waar we zijn begonnen al wel verbeterd." Vrienden van Wassenaar vrezen voor aantasting van het karakter van het dorp door Nienke Ledegang wassenaar - Wie de klinkerweg langs de dorpskerk in het cen trum uiüoopt, stuit vanzelf op een idyllisch stukje Wassenaar. Hier ontvouwen zich, vandaag onder een strakblauwe lucht en een iel herfstzonnetje, wat volkstuintjes. Vanaf de zijkant kijken de bewoners van een paar eeuwenoude arbeiders huisjes uit op de groene lap pendeken. Alsof de tijd heeft stilgestaan. „Het is een van de meest ge schilderde plekjes van Wasse naar", weet Henk de Greef, voorzitter van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar en oud-raadslid voor de WD. „Dat we dit gaan verliezen, is een aantasting van het karakter van ons dorp." De Greef maakt zich grote zorgen over de plannen van de gemeente. En hij is niet de enige. In het hele dorp lopen de emoties hoog op, vooral in Wassenaar-Noord, waar twee derde van de bevolking woont en waar de gemeente 42 van de vijftig bouwplekken uitzocht. „Dat is natuurlijk niet eerlijk. In heel Wassenaar zijn 12.000 huishoudens. Het is de taak van de gemeente te zorgen dat de lasten gelijk over die huishou dens verdeeld worden. Dat hebben ze niet gedaan." Om zijn frustratie kracht bij te zetten, bestelde De Greef 200 spandoeken 'Niet bouwen, groen behouden', die vanaf vandaag overal in het dorp hangen. En als hij tijdens het interview wordt gebeld, pro beert hij de beller nog zo ver te krijgen dat deze zich meldt als inspreker op de raadsvergade ring van woensdag. „Wij voeren protest op een beschaafde ma nier. De reden daarvoor is dat wij denken dat er alternatieven zijn voor het probleem van de gemeente. Kijk, dat de gemeen te geld nodig heeft (25 miljoen 'Niet bouwen, groen behouden'. Tweehonderd spandoeken met deze tekst zijn op dit moment in Wassenaar terug te vinden. Fqto: Henk Bouwman euro, red.), is vervelend. Maar de inwoners van Wassenaar be talen liever iets meer OZB, dan dat ze hun groen moeten mis sen." Dat beaamt Marina van Neder- veen, die aan de Storm van 's- Gravensandeweg woont en uit kijkt op de volkstuintjes. Aan de gevel prijkt het spandoek van De Greef. „Wij kochten dit huis zes jaar geleden omdat we het uitzicht zo mooi vonden. Ik kom uit Oostenrijk en ben dus ruimte en groen gewend. Dat hadden we hier gevonden. Ik heb sinds een tijdje ook zo'n volkstuintje waar De met mijn kinderen groente verbouw. Het doet me heel veel pijn dat we dat straks kwijtraken. Het speel- tuintje, iets verderop, verdwijnt ook. Weet u, ik droom er 's nachts over. Dat ik pamfletten moet uitdelen ofzo. Ik moet iets doen, want we verliezen een stuk vertrouwdheid. Reken maar dat als de eerste steen wordt gelegd, ik daar op de grond ga staan. Uit protest. Nee, als daar straks huizen staan, zou ik hier niet meer wil len wonen." Vreemd vindt De Greef het dat de huizen niet gebouwd wor den vanwege woningnood, maar om geld te genereren. „En dat de hele raad daar achter staat, van links tot rechts! Per soonlijk denk ik dat de raad zich collectief schuldig voelt over het tekort dat is ontstaan. Men voelt zich verantwoorde lijk en denkt nu: dan gaan we het met zijn allen maar rigou reus aanpakken." Het doet De Greef goed dat de partijen, vol gens hem, nu al beginnen te draaien. „Het CDA is bijvoor beeld al begonnen met het af schieten van sommige locaties. Daar zijn we blij om, blijkbaar luistert mén wel naar ons. Eer lijk gezegd, zie ik het wel posi tief in. Wij dragen alternatieven aan, daar kunnen ze toch niet ongevoelig voor zijn?" En als ze dat wel zijn, dan is er volgens De Greef altijd nog de macht van het getal. .Afgelo pen zaterdag waren er al ruim 300 mensen bij de demonstra tie bij 'het eiland', in Noord. In de Warenar, woensdag, zullen dat er nog meer zijn. Er zijn al veertig mensen die willen in spreken en ik verwacht dat dat er zeker vijftig zullen worden. Ik denk dat mensen de Warenar niet meer in kunnen, want daar mogen er van de brandweer maar 300 in. Maar ik hoor van iedereen dat ze het niet erg vin den om buiten te blijven staan. Het blijkt wel, dit gaat de men sen echt aan het hart." Persoonlijk heeft De Greef niet zozeer één plek die hem het meest aan het hart gaat. „Het is het totaalplaatje. Wassenaar heeft grote, groene doorkijken. Overal valt de weidsheid op. Dwars door het dorp lopen fietsroutes en wandelpaden. Als je hier op de sportvelden staat, kun je honderden meters alle kanten op kijken. Een coulis- senlandschap, heet dat. Dat is echt niet uit de lucht komen vallen, daar is over nagedacht. Daar gaat men nu aan voorbij. Heel storend en pijnlijk. Dat vindt bijna iedereen." regio - Het aantal huis; wen in de Rijnstreek schrikbarend snel af, zo de Zwaluwenwerkgroep ii jaarverslag. De dertienko werkgroep telt elk jaar allt luwnesten in de omg Terwijl de afgelopen tiei gemiddeld 548 zwaluwf vinden waren in de regio de werkgroep dit jaar nog 445 vogels opsporen. 1 cobswoude is het aantal r van 173 naar 103 gedaa Rijnwoude daalde het zwaluwen eveneens: naar 38. „De oorzaak van de acht gang is niet duidelijk", Jan Bouterse, lid van de groep. „Tekort aan gesi behuizing is niet het prob Waarschijnlijk liggen de n huizen gewoon te ver v stadsrand af." 7.«valuwen graag aan de rand van t bouwiiig hun nest makei dat ze dan sneller bij hun selbron zijn: insecten. Oi klei die ze voor hun ne bruiken is te vinden in w den. „Doordat boeren so maaien en koeien vaker o zijn, is het voor de zv moeilijker voedsel te vin vertelt de vogelaar. Volgens Bouterse zijn de gen van de werkgroep trouwbaar. „In de twaal dat we tellen zijn we la merhand heel betrouwba worden. We weten de rn- nesten gemakkelijk te vi In de werkgroep zitten maar ervaren vogelaars.' terse praat met liefde ove vogels. „We fietsen ge door de wijken en als w huiszwaluw zien vliegen we op zoek naar het Huiszwaluwen nestelei woonhuizen, onder de da mits deze wit is. Een bo< aan de Woudsedijk in brugge is blauw geschi Het kan een reden zijn d aantal nesten op de dijk in nog 37 was en dit jaai maar 13 is. (advertenties) ..mensen die alles verzorgen en regelen moeten dichtbij je zijn. Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk. Daarom is er, heel dichtbij, een uiwaartspecialist die u kent Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl UnvAirt7orq rn vw7i*cimi|pn We kennen elkaar Uitvaartcentra: Leiden, Monuta Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Tel (071)521 32 31 Oegstgeest, Monuta Van der Luit, Piet Heinlaan 42a, Tel: (071) 521 32 31 Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten1 Bezoek onze shop op www.unicef.nl of bel 070 333 93 00 Je deed jezelf vaak tekort Had moeite om zelf te ontvangen Stil ben je van ons heengegaan Je hebt altijd voor ons klaargestaan Geborgenheid en liefde heb je ons gegeven Zo was je je hele leven Je was een schat voor ons allen Je te moeten missen zal ons zwaar vallen. Bedroefd, maar met een blijde herinnering aan de goede jaren die wij met elkaar gehad hebben, geven wij u kennis dat"te midden van hen die hem dierbaar waren, op 80-jarige leeftijd van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne opa THEODORUS JOHANNES VAN DER POEL M. M. TH. VAN DER POEL-VAN DEN NOULAND EVERARD en MONIEK ROOS, MEREL. JASMUN THEO en L!A LISETTE, SASKIA, ESTHER JOKE en AAD BOYE, DANINE MARIA en CEES REMCO, MARIEKE, KEVIN GRARDV en MENNO SIETSKE, MARJOLEIN, DORUS CLEMENTINE en AD MARISKA, JACQUELINE GERARD en LIAN LENNART, ELISE, INGMAR, PASQUAL 17 oktober 2003 Bijdorpstraat 7 2172 SH Sassenheim Theo ligt tot dinsdagmorgen thuis opgebaard, alwaar gelegenheid tot bezoek, dagelijks van 15.00 uur tot 1 7.00 uur. De avondwake voor Theo zal worden gehouden op maandag 20 oktober om 19.00 uur in de St. Pancratiuskerk, Hoofdstraat 188 te Sassenheim. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen op dinsdag 21 ok tober om 11.00 uur in de voornoemde kerk, waarna w(j hem zullen be geleiden naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de avondwake in de kerk en na de be grafenis in restaurant de "Oude Tol", Hoofdstraat 147 te Sassenheim. alphen aan den rijn - „Vijfentwintigduizend euro voor de eerste maal, vijfentwintigduizend euro voor de tweede maal, vijfentwintig duizend euro... TOK! voor de laatste maal. Gefeliciteerd!" Zeventig keer knalde gisteravond in het Parkrestaurant van Avifauna de ha mer van veilingmeester Hans Sinnige, ten teken dat er weer een paard van eigenaar was verwisseld. Voor de tiende keer op rij werd in het Alphense vogelpark Selected Winners Sale (SWS) gehouden, een veiling van exclusief gefokte, één jaar oude harddravers. In de tien jaar dat SWS bestaat, kwam er al menig jong paard onder de ha mer dat later furore maakte - en kapitalen verdiende - op de draf- baan. Vandaar dat de prijzen die op SWS worden geboden er vai niet om liegen. Flink uit de kluiten gewassen veulens zijn het e lijk nog, de paardjes die in het drukbevolkte restaurant een vo< op het podium verschenen. En ze luisteren naar namen als Undl Joe's Pet, Bulletproof, Utrecht, Ga.nble Furniture, Uniek Buitend Golden Birthday en Unlimited Speed. Vanaf volgend jaar zijn ze| ze werkelijk zo getalenteerd zijn als de catalogus en de veilingnj ter beweren - op drafbaan Duindigt te bewonderen. De duurste de avond was Urania Kievitshof. De merrie bracht 91.000 euro cl Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16