SPORT Daniël Stellwagen: 'Ik ben geen Einzelganger of zoiets' Clubliefde bestaat nog mcoachHonkballers zetten China simpel opzij t Neeskens wil strijd zien tegen Krakow Bij Admirals gaat de stekker er wellicht uit NAC geteisterd door blessures Bogey ER 2<J= itland - Oranje en bij RTL 4 um - De Holland Media [HMG) heeft de uitzend- l verworven van de voet- .fland tussen Schotland lel d1'anc'- RTL 4 zendt de .nia^-offwedstrijd recht uit op zaterdagmiddag jmber. De wedstrijd tus- en de Neder- wordt gespeeld in Glas- tweede wedstrijd op 19 Tiber in de Amsterdam Diejvordt uitgezonden door t oijeze zender had ook wel wedstrijd geboden, ferd ver overboden door ter 1JBS6 zal de wedstrijd live alanjtelen voor doven en erd prenden. is n) woensdag 15 OKTOBER 2OO3 MJJ de Bruijn niet ^ainingskamp ndeg - Inge de Bruijn heeft De het laatste moment af- 20.voor het trainingskamp ir zwemploeg TZA in de md jaats Limericlc De afzeg- okh De Bruijn is opvallend, rmode Barendrechtse juist had beloofd. De 1 defcch kampioene trainde wcveel minder dan voor- kwam vooral in het V wanneer ze een training ,,Er is geen n Dpt ongerustheid. Dit trai- m %mp past niet in haar zei haar trainer Fe- gisteren, tin Verkerk geschakeld He - Martin Verkerk is gis- aalj de Masters Series in sten uitgeschakeld. De Al- )nd| tennisser, elfde ge- ille, leed in de eerste ronde jsloze nederlaag tegen Juan-Ignacio Che- OOQ-6. Verkerk had een bye ijnfcrste ronde. Chela zege- in de eerste ronde over qualifier Alberto ef rond door William Pomp hoogeveen - Het gemeentehuis van Hoogeveen ademt de hele week de ernst van het schaken. Maar af en toe valt er ook iets te lachen tijdens de zevende editie van het Essent-toer- nooi. Vooral als je als neutrale bezoe ker let op lichaamstaal. Gistermiddag bijvoorbeeld, de partij tussen de jon ge Nederlanders Jeroen Willemze (23) en Daniël Stellwagen (16) in de open klasse. Stellwagen stond na een paar uur strijden in gewonnen positie. Hij keek triomfantelijk naar het langsschuife- lende publiek. Af en toe probeerde de talentvolle schaker de blik van zijn te genstander te vangen. Die zat duide lijk met zichzelf in de knoop en was verstrikt in diepe overpeinzingen. Na verloop van tijd keek Willemze steeds vaker heel kort en heel genie pig even op naar Stellwagen, totdat hij het schijnbaar echt niet meer zag zitten en hem met tegenzin de hand reikte. Het betekende weer een zege voor de jonge schaker uit Soest, voor wie het een grote week kan worden. Als Stell wagen de komende vier ronden van het Hoogeveense toernooi goed doorstaat, heeft hij genoeg punten en krijgt hij officieel de titel 'grootmees ter'. Ogenschijnlijk doet het de nuch tere gymnasiumleerling weinig. Zijn gladde gezicht onder het Einstein- achtige kapsel verraadt weinig emo ties. „Buiten de grootmeesternorm die ik hier kan halen vind ik het so wieso leuk om in Hoogeveen te spe len", zegt hij. „Het is goed georgani seerd en door de herfstvakantie staat het school niet in de weg." Hij zit de hele week met zijn moeder in een Hoogeveens hotel. Zijn ouders volgen hun zoon uiteraard op de voet, maar het is niet dankzij hen dat Stellwagen op dit niveau schaakt. „Het gebeurde op mijn zevende", vertelt hij. „Ik keek naar de televisie en zag een programma van Hans Böhm. 'Gooi de loper uit' heette het. Daardoor raakte ik in het schaken ge- interesseerd. Ik ging er boeken over lezen en ik kreeg les bij een club. Ik bleek er goed in te zijn. Sindsdien heb ik mijn spel ontwikkeld. Ik heb mezelf ook veel dingen geleerd, want ik wil ook eigen elementen in mijn spel zien. Ik probeer bijvoorbeeld al tijd het initiatief te krijgen." Schaken is dagelijks vaste kost op het menu van Sfellwagen, al voegt hij er wel gelijk aan toe: „Ik ben geen Ein zelganger of zoiets hoor. Ik ga naar het gymnasium in Soest en heb best veel contacten." Ondanks zijn kwaliteiten weet hij niet of hij echt verder gaat in de denk sport. Volgend jaar, als hij het eind examen haalt, moet hij de knoop doorhakken. „Ik denk er vaak over na, maar ik heb nog geen idee. Het wordt schaken of anders een studie biologie." Maar deze week dus eerst de groot meestertitel. Met de winst tegen Wil lemze heeft Stellwagen vijf ronden achter de rug. Hij moet er nog vier doorstaan voor het zover is. „Van avond ga ik me weer voorbereiden op de partij van morgen", zei hij gister avond. „Ik speel wel aardig momenteel, al hoewel ik voor dit toernooi ziek was. Verkouden, lichte verhoging. Dat was niet fijn en dat moet ook niet terug komen." amsterdam/anp - Het voortbe- staan van Americanfootballclub Amsterdam Admirals is onze ker. De club, die uitkomt in de Europese competitie van de NFL (National Football League) wacht op steun van de ge meente Amsterdam. De betrok ken wethouders in de hoofd stad laten de Admirals echter links liggen. „De kans is dus aanwezig dat de stekker er hier uit moet", aldus gisteren Perry Hendriks, voorlichter van de club. De Admirals spelen sinds 1995 in de Europese afdeling van de NFL. Aan de deelnemende clubs wordne allerlei eisen ge steld. Aan een van die eisen, ge meentelijke steun, kunnen we op dit moment niet voldoen." Daarnaast is het de NFL een doom in het oog dat de tribu nes in de Amsterdam ArenA, met een gemiddeld toeschou wersaantal van 12.000, relatief leeg blijven. Volgens Hendriks is dat echter niet het belangrijk ste argument van de bond om Amsterdam eventueel te ver vangen door een andere speel- stad. „We moeten aan drie voorwaarden voldoen. De eer ste, meer toeschouwers, gaat ons wel lukken. Ook de tweede, 10 procent financiële groei, is haalbaar. Maar de andere eis, gemeentelijke participatie blijft uit." De Admirals zetten in op een bijdrage van 200.000 euro. „We doen veel voor de naamsbe kendheid van Amsterdam in Amerika en in de rest van Euro pa. We zien het dus ook niet zo zeer als sportsubsidie." Volgens een woordvoerder van de gemeente Amsterdam wordt er al ongeveer 50.000 tot 70.000 euro per jaar in de Admirals ge stopt. „Vooral in de breedte sport wordt veel geïnvesteerd. Ik denk dat dat ook het maxi male is dat we als stad kunnen doen." till In Australië is ophef in rond een zwemcoach. 1 |pdge, mede verantwoor- y oor het olympisch rogramma, is door een angeklaagd wegens sek- lisbruik en stalking. Vol- pior Emma Fuller is Ho- jjkelijk geobsedeerd' iar. Ze verklaarde dat laar gekust en betast jdens trainingen. De Au- ïe zwembond kondigde derzoek aan naar de af- i verbood Hodge voorlo- te komen met de ;pc ftijeteam spaart teysters China iM - De Nederlandse jvrouwen hebben giste- de eerste van ïfeninterlands tegen Chi- gewonnen. Karres der Vaart scoorden. Chi- *t002 winnaar van de lions Trophy en de num- e van het WK, kwam er cijfers genadig vanaf, •fpten voor de Europees en waren de blessures verdedigsters Romkes P Iruijn. Romkes kreeg een - het gezicht, De Bruijn het gelaat getroffen n bal. Beiden vielen uit, Je verwondingen bleken IJ' vallen. Voorafgaand aan ?nhand breidde bonds- ammers zijn selectie uit ^jjeke Dijkstra van Laren. de Mos Sleden i< santiago de cuba/anp - Het Nederlands honkbalteam heeft de tweede wedstrijd van het WK in Cuba overtuigend met 12-5 gewonnen van China. Na de grote nederlaag tegen Japan heeft Oranje in hetzelfde Esta- dio Guillermo Moncada laten zien goed te kunnen honkbal len. Met Rob Cordemans op de heuvel en een aantal krachtige slagmensen werden de Aziaten eenvoudig opzij gezet. Bonds coach Robert Eenhoorn had het team op twee posities gewijzigd vergeleken met het eerste duel. Sydney de Jong was de catcher en Bryan Engelhardt stond in het rechtsveld. Geholpen door een foute aan gooi van pitcher Zhang Li nam Nederland in de eerste inning een 3-0-voorsprong. In de der de inning kreeg beginnend wer per Rob Cordemans het even moeilijk. Twee hits van de eer ste slagmensen zorgden voor het eerste punt tegen (3-1). Een fout van Raily Legito liet de Chinezen het eerste en derde honk bezetten. Na twee dou bles van Kingsale en Adriana liep Oranje uit naar 5-1. China deed nog wat terug door dat korte stop Qu Wei Feng de bal in het linksveld over de hek ken joeg (5-2). In de vijfde Ne derlandse slagbeurt sloeg En gelhardt de bal tegen de pad- ding in het rechtsveld. Ivanon Coffie en Shamol Adriana kwa men over de thuisplaat (7-2). Nederland bleef geconcen treerd spelen en toonde uitste kend honkbal. Percy Isenia nam Coffie met een homerun mee over de thuisplaat. Eugene Kingsale was al eerder binnen gekomen (10-2). Pitcher Robin van Doomspeek nam het over van Cordemans. De Neptuni- aan had het goed gedaan, ge tuige zijn werpcijfers. Doorn speek had het in de resterende twee innings wat moeilijker. Hij zag dat dezelfde Chinees de bal weer in de tribune sloeg en een medespeler meenam (10-4). Een double van Adriana met Kingsale op de honken - in de achtste inning - bracht het aan tal Nederlandse runs op twaalf (12-4). China pakte nog een vijfde punt door een homerun van Lui Chen (12-5). Pascal Bosschaart (links) speelde in de eerste wedstrijd tegen FC Zilina wel mee. Twee weken geleden raakte hij geblesseerd. Foto: AP/Fred Erns Utrecht-speler Bosschaart op eigen kosten naar Slovenië Kafelnikov ontkent aandeel in schandaal - Oud-tennis- oach Joop de Mos is za- tnverwacht op 86-jarige overleden. De Mos was de eerste Nederlandse r0 oach die de KNLTB aan- Hij bleef tot 1967 in 'an de tennisbond. Als peler behoorde, hij vlak orlog en in de jaren vijf- le Europese- en wereld- et professionele circuit. speelde in de tijd dat er e( kte scheiding was tus- teurs en betaalde spe- oud-bondscoach ver- r zijn geld met het geven j? nisles. Daardoor mocht *7 in het amateurcircuit en. In totaal won hij als ional 25 titels. 1 candidates r dubbelvier dam - Vijf roeisters zijn fjlaat voor de Nederlandse vier die de KNRB wil in- lu^n het olympisch kwalifi- 'Jpmooi voor Athene 2004. Hurnet Dekkers, Nien- ïmes, Melina Bus, y Wegman en Marlies j 'rs. De commissie top pen de bondscoaches Jjde dubbelvier bij de ,a n de meest kansrijke Ijj Q plaats in het olympi- I eitoernooi. De dubbelt- het jongste wereldkam- chap nog wel actief met Wegman en Femke J, komt niet in aanmer- P nationale ploeg. madrid/anp - Onmiddellijk na zijn uitschakeling in de Masters Series in Madrid heeft de Russi sche tennisser Jevgeni Kafelni kov zijn mogelijke aandeel in het onlangs geopenbaarde gok schandaal ontkend. „Ik weet niet eens hoe zoiets werkt of wat bookmakers doen", zei hij, „ik heb er totaal geen behoefte aan om mijn eigen uitslagen te manipuleren." Kafelnikov vertelde gisteren dat hij bij het betreden van de kleedkamer in Madrid voor de Masters Series een doodse stilte waarnam. ,Alle spelers bekeken mij alsof ik hun ergste vijand was. Dit verscheurt mij." Kafelnikov verloor gisteren in de eerste ronde in Madrid van de Zweed Thomas Enqvist met 3-6 en opgave door een pees ontsteking in de linkervoet. De ze blessure plaagde hem on langs ook in Lyon toen hij voor de eerste keer in zijn loopbaan van de Spanjaard Fernando Vi cente verloor. Daarna versche nen publicaties en aanwijzin gen over gokken door tennis sers op eigen partijen. Er was, via internet, enorm veel gewed op die wedstrijd. ziuNA/ANP - Voetballers met een hart voor de club bestaan nog. Pascal Bosschaart van FC Utrecht betaalde zelf reis- en verblijfkosten om de wedstrijd van zijn elftal uit bij FC Zilina te mogen meemaken. „Ik wil er ge woon graag bij zijn." FC Utrecht verdedigt vandaag in het UEFA- Cuptoernooi een 2-0 voorsprong tegen de Sloveense club. Voor de club uit de Domstad, financieel niet de draagkrach- tigste van Nederland, was het ondoenlijk alle niet fitte spelers vrijblijvend mee te nemen. Vanaf het begin van het seizoen heeft coach Foeke Booy te ma ken met een omvangrijke lijst van blessures. Sinds enige tijd behoort ook Bosschaart, een van de grote talenten, tot dat rijtje. Ruim twee weken geleden liep de (verdedigende) middenvel der in het duel met Vitesse een lichte spierscheuring op. Op de laatste training voor het vertrek naar Slowakije bleek het herstel onvoldoende te zijn gevorderd. „Dat had ik natuurlijk zien aan komen", zei de speler. „Eerder al had ik daarom met de trainer overlegd of er toch mogelijkhe den waren om mee te gaan." Zo kreeg het reisbureau dat de bepaald niet simpele trip ver zorgde een dag voor het vertrek een telefoontje van de voetbal ler. Of er nog een ticket te rege len was. Ja dus. Bosschaart vloog, zoals meerdere volgers en begeleiders, wel mee met de selectie. Daarna scheidden de wegen zich. Bosschaart gewoon naar het supportershotel, Booy met de selectie enkele kilome ters buiten Zilina. Dat alles volgens afspraak. Als te doen gebmikelijk in het in ternationale voetbal zonderen slechts de spelers die beschik baar zijn zich af. Niet alleen Bosschaart ontbrak in het bui tenverblijf van Booy. Sander Keller, Paulus Roiha, Tom van Mol, Karim Touzani en Alje Schut zijn eveneens niet be schikbaar. Als gezegd, de bles- surelijst is omvangrijk. Gevoegd met de lijst van spelers die in de zomermaanden ver trokken (Wapenaaar, Kuijt, Gluscevic, Vreven) verklaart het de matige resultaten tot nu toe van FC Utrecht. De club, vorig seizoen nog bijna failliet ge gaan, heeft er weieens beter voor gestaan. Voor de uitwed strijd in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker kon Booy weinig anders dan de groep aan te vullen met twee jongelingen; Edson Braafheid en Richal Leitoe. Drie weken geleden speelde FC Utrecht in een leeg stadion de thuiswedstrijd tegen Zilina. Dit wegens een door de UEFA op gelegde straf wegens ongere geldheden in het toernooi een jaar eerder. Vrij moeizaam werd met 2-0 gewonnen. Veronder steld mag worden dat het twee de duel meer is dan een forma liteit. SPORTUITSLAGEN DAMMEN Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi, grootmees- tergroep. erste ronde: Tsjizjov (Rus) - Van Bal- legooijen (Ned) 2-0, Virnyi (Dui) - Goloebjeva (Let) 2-0, Thijssen (Ned) - Sijbrands (Ned) 1- 1, Jansen (Ned) - Van den Akker (Ned) 1-1, Ndjotang (Kam) - Samb (Sen) 2-0. Tweede ronde: Van den Akker - Ndjotang 1-1, Sijbrands - Jansen 1-1, Van Ballegooijen - Samb 2-0, Goloebjeva - Thijssen 1-1, Tsjizjov - Virnyi 1-1 Derde ronde: Jansen - Virnyi 1-1, Thijssen - Van Ballegooijen 1-1, Ndjotang - Tsjizjov 1-1, Van den Akker - Sijbrands 1-1, Samb - Goloebjeva 1-1. Vierde ronde: Thijssen - Jansen 1-1, Goloebjeva - Van den Akker 0-2, Virnyi - Ndjotang 1-1, Tsjizjov - Samb 2-0, Van Ballegooijen - Sijbrands 1-1. Stand: 1. Tsjizjov 6, 2. Van den Akker, Ndjotang, Virnyi 5, 5. Sijbrands, Thijssen, Janssen, Van Ballegooijen 4,9. Goloebjeva 2,10. Samb 1. FUTSAL Cuijk. Oefeninterland. Nederland - Frankrijk 7-3. HOCKEV Schiedam. Vrouwen, vriendschappelijk. Nederland - China 2-0 (0-0). 60. Karres 1-0, 65. Van der Vaart 2-0. Scheidsrechters: Co- nen, Malina (Dui). HONKBAL Groep A: Canada - Rusland 10-0, Nicaragua - Taiwan 5-2, Cuba - Zuid-Korea 4-0. Stand: 1 Canada 2-4, 2. Cuba 2-4, 3, Italië 1-2, 4. Ni caragua 2-2, 5. Zuid-Korea 1-0, 6. Taiwan 2- 0, Rusland 2-0. Groep B: Nederland - China 12-5. China 00 1 10 002 1 5. Nederland 3 02 0 203 2 X 12. Werpcijfers Nederland: Cordemans(7): 6-0-8- 2, Van Doornspeek (2): 4-0-1-3. Panama - Mexico 7-3, Japan - Frankrijk 18-0, Verenigde Staten - Brazilië 7-1. Stand: 1. Ja pan 2-4, 2. Panama 2-4, 3. Verenigde Staten 2-4, 4. Nederland 2-2, 5. China 2-2, 6. Brazi lië 2-0, 7. Frankrijk 2-0,8 Mexico 2-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3226. 2.4.13.18.22.24.27.29.31.32.33.34.35.56. 57.60.62.68.72.73. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Plovdiv. EK, vierde ronde. Mannen: Nederland - Macedonië 2 1/2-1 1/2, Van Wely - Kiril Georgiev 1/2-1/2, Tiviakov - Vladimir Georgiev 1/2-1/2, Van den Doel - Ne- dev 1/2-1/2, Nijboer - Stanojoski 1-0; Servië en Montenegro - Rusland 1-3, Polen - Israël 1- 3, Azerbeidzjan - Georgië 2 1/2-1 1/2, Spanie - Frankrijk 1-3, Kroatië - Duitsland 1 1/2- 2 1/2, Bulgarije - Slovenië 1 1/2-2 1/2, Tsjechië - Estland 2-2, Wit-Rusland - Zwitserland. 3 1/2- 1/2, Hongarije - Finland 2 1/2-1 1/2, Oekraïne - Italië 2-2, Griekenland - Litouwen 4-0, IJs land - Zweden 1 1/2-2 1/2, Engeland - Cyprus 3 1/2-1/2, Oostenrijk - Wales 2 1/2-1 1/2, Ier land - Luxemburg 2-2, België - Bulgarije 2-2, Schotland - Bosnië-Herzegovina 1/2-3 1/2. Stand: 1. Israël 8 matchpunten, 11 partijpun- ten, 2. Rusland 8-10 1/2, 3. Azerbeidzjan 7 - 10 1/2, 4 Wit-Rusland 6-11,5. Frankrijk 6 - 10 1/2, 6. Servië en Montenegro 6 10, 9. Ne derland 6 - 9. Vrouwen: Nederland - Italië 2-0; Peng - Con stant 1-0, Bosboom - Sirletti 1-0; Bulgarije I - Rusland 1-1, Engeland - Oekraïne 1-1, Molda vië - Armenië 0-2, Georgië - Duitsland 1 1/2- 1/2, Servië en Montenegro - Polen 1/2-1 1/2, Frankrijk - Turkije 1 1/2-1/2, Bulgarije II - Hongarije 1/2-1 1/2, Kroatië - Griekenland 1/2-1 1/2, Israël - Oostenrijk 1-1, Litouwen - Azerbeidzjan 2-0, Zweden - Roemenië 1 1/2- 1/2, Spanje - Macedonië 1-1, Zwitserland - Slovenië 0-2, Tsjechië - Finland 1-1. Stand: 1. Armenië 7 - 6 1/2, 2. Rusland 7 - 6, 3. Bulga rije 17-5 1/2, 4. Oekraïne 6 - 6, 5. Georgië en Polen 6 - 5 1/2,12. Nederland 4 - 4 1/2. Hoogeveen. Essent toernooi. Kroongroep, derde ronde: Polgar (Hon) - Soko- lov (Ned) 1-0, Karpov (Rus) - Aronian (Dui) 1/2-1/2. Stand: 1. Polgar 2 1/2, 2. Aronian 1 1/2, 3. Sokolov, Karpov 1. Open groep, vijfde ronde, belangrijkste uitsla gen: Rogers (Aus) - Izoria (Geo) 1/2-1/2, Be- sjoekov (Rus) - Dvoirys (Rus) 0-1, Pert (Eng) - Giek (Dui) 1/2-1/2, Motilev (Rus) - lAmi (Ned) 1/2-1/2, Hort (Hon) - Inarkiev (Rus) 0-1, Heb- den (Eng) - Van der Werf (Ned) 1/2-1/2, Jans sen (Ned) - Hoeksema (Ned) 1/2-1/2, Giddins (Eng) - Grigoriants (Rus) 0-1, Stellwagen (Ned) - J. Willemze (Ned) 1-0, Baramidze (Dui) - Er- wich, M (Ned) 1-0, Prasad (Ina) - T. Willemze (Ned) 1/2-1/2, Spoelman (Ned) - Williams (Eng) 1-0. Stand aan kop: 1. Dvoirys 4,5, 2. Izoria, Pert, Rogers, Inarkiev, Giek 4, 7. Bes- hukov, Motylev, Hoeksema, Hebden, lAmi, Van der Werf, Grigoriants, Stellwagen, Baramidze, Spoelman 3,5. SOUASH New York. US Open, vrouwen. Eerste ronde: Atkinson (Ned/5) - Geaves (Eng) 5-9 9-1 9-0 9-5. TENNIS Madrid. Masters-Series mannen, 2,45 miljoen euro. Eerste ronde: Lopez (Spa) - Zabaleta (Arg) 6-2 3-6 6-3, Fish (VSt) - Henman (GBr) 7-6 6-3, Ferrer (Spa) - Joesnji (Rus) 1-6 6-4 6- 4, Gambill (VSt) - Davidenko (Rus) 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Blake (VSt) 7-5 6-2, Björkman (Zwe) - Safin (Rus) 4-6 7-5 6-4, Enqvist (Zwe) - Kafelnikov (Rus) 6-3 opgave Kafelnikov, Cos ta (Spa) - Gonzalez (Chi) 6-3 6-7, Kucera (Slw) - Clément (Fra) 7-6 4-6 6-3. Tweede ronde: Chela (Arg) - Verkerk (Ned/11) 6-2 6-2, Massu (Chl) - Kuerten (Bra/13) 6-3 7-5, Spadea (VSt) - Calleri (Arg/12)7-6 3-6 6-3. Ziirich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Suarez (Arg) - Hantuchova (Tsj/8) 7-6 7-5, Petrova (Rus) - Mik'aelian (Zwi) 6-3 6-1, Bovina (Rus) - Molik (Aus) 6-4 6-1, Srebotnik (Slv) - Pierce (Fra) 6-0 2-0 opgave Pierce, Zvonareva (Rus/7) - Shaughnessy (VSt) 6-0 4-6 7-6, Schnyder (Zwi) - Dannlidou (Gri) 6-3 6-3. VOETBAL VOLLEYBAL Rio de Janeiro. WK beach, eerste ronde, man nen. Groep J: Kjemperud/Hoidalen (Noo) - De Kogel/Mulder (Ned) 21-18 21-15, De Kogel- /Mulder - Nowotny/Gartmayer (Oos) 16-21 21- 17 15-13. Groep M: Maia/Brenha (Por) - Backer/Boersma (Ned) 19-21 22-20 15-8, Hernandez/Papaleo (Pue) - Backer/Boersma 21-17 21-15. WIELRENNEN Putte-Kapellen (Bel). Grote Sluitingsprijs. 1Nuyens (Bel), 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Van der Ven (Ned). hoenderloo/anp - Johari Nees- kens blijft realist als het om de kansen van NEC gaat om ten koste van Wisla Krakow de tweede ronde van de UEFA-be- ker te bereiken. Voor de trainer van de Nijmegenaren is de Poolse landskampioen van avond in stadion De Goffert de grote favoriet, zeker op basis van internationale ervaring. Hij stelde gisteren in het trai ningskamp te Hoenderloo wel dat zijn ploeg in staat kan zijn om de 1-2 nederlaag eerder in Krakow goed te maken. „Maar dan moeten we in negentig mi nuten alles geven. De concen tratie mag dan ook geen secon de verslappen, want dan is het snel gebeurd. Wisla, met al zijn internationals, heeft dan de er varing om meteen toe te slaan. Dat is niet mijn wijsheid, maar Wisla heeft gewoon een betere ploeg", aldsus Neeskens. De voormalige international voelt er echter niets voor om het spel van NEC aan te passen aan dat van Wisla Krakow, dat vorig seizoen pas in de vierde ronde van de UEFA-beker sneuvelde tegen Lazio Roma, maar eerder wel Parma en Schalke 04 uitschakelde „Als je scherp begint, dwing je vanzelf wel wat af. We moeten de bal zo lang mogelijk in bezit hou den. Lukt dat niet, dan hebben we een groot probleem. Zeker met dit NEC, dat een groot aan tal spelers heeft dat nog niet de vorm heeft van het afgelopen seizoen. Maar dat kan in één wedstrijd veranderen. Ik wil een strijdend NEC zien. En als het dan toch niet lukt, dan kan ik daar mee leven." Neeskens beschikt over een vrijwel fitte selectie. Hij moet nog beslissen of hij de langdu rig afwezige Simr (bovenbeen) en Demouge (enkel) fit genoeg vindt om op de bank te begin nen. Ook is nog onduidelijk of voorin Ax of De Freitas speelt. breda/gpd - De voorbereiding op de UEFA-Cupwedstrijd te gen Newcastle United lijkt voor NAC vooral op een boze droom. Weinig blessureleed blijft de ploeg bespaard. Trainer Ton Lokhoff mist een half elftal. NAC speelt vanavond in een uitverkocht stadion tegen de Engelse ploeg, die drie weken geleden met 5-0 won. Dat Nourdin Boukhari niet speelgerechtigd is, was al be kend. Maar dat Tamas Petö (dijbeen), Csaba Fehér (enkel), Mark Schenning (lies) en Anouar Diba (enkel) na ander halve week rust nog steeds niet mee kunnen doen, is wel een tegenvaller. Tot overmaat van ramp is aanvoerder Rob Pen- ders nog een twijfelgeval, hij heeft weer wat last van zijn kuitbeen. En Marcel Koning moest gisteren nog voor een deel aangepast trainen. „Met Koning en Penders erbij heb ik precies zestien man," zegt Lokhoff. De trainer haalde Levi Risamasu en Robbie Haemhouts, die een tijdje met het tweede meetrainden, weer bij de A-selectie. Om de reser vebank nog een beetje te vullen zou de coach ook Faysal Hou- ba, aanvaller uit het tweede, bij de selectie kunnen halen. Die is in augustus voor geval van nood ook op de UEFA-lijst bij geschreven. Er was een tijd dat wielrenner Michael Boogerd vond dat hij niet serieus genomen werd. Hij voelde zich een beetje een miskend talent, zonder dat hij dat zo liet merken. In Neder land werden de grote vier (Kui per, Zoetemelk, Knetemann en Raas) opgevolgd door de kleine vijf (Rooks, Theunisse, Winnen, van der Velde en Breukink) en daarna trad er een oorverdo vende stilte in als het ging om goede, betrouwbare, kwaliteits- rijke ronderenners die ook op klassiek gebied uit de voeten konden. Boogerd vond van zichzelf dat hij een rede- Eerste divisie. Restant van 27 minuten: Stormvogels Telstar - Eindhoven 5-1 (3-1). 18. Slory 1-0. 24 Inia 2-0, 28. Thijssen 2-1, 31 Van Kouwen 3-1 (eigen doel), 60. Van Kal len 4-1, 65 Kantelberg 5-1. Scheidsrechter? Kuipers. Toeschouwers: 600. Gele kaart? Let- tinga (Stormvogels Telstar). FC Den Bosch - FC Dordrecht 1-0 (1-0). 34. Jansen 1-0. Scheidsrechter? Van Dongen. Toe schouwers? 3300. Gele kaart? Faerber (Den Bosch), Van der Pennen, Martinez. Bensadik, Van Dommelen (Dordrecht). Premier League. Birmingham City - Chelsea 0-0. landse sportvolger de indruk te geven dat de Haagse blufgozer ook een gearriveerd topper was. Sinds dit jaar is daar verande ring in gekomen. Zonder om wegen durf ik te stellen dat Boogerd bij de grote meneren van deze tijd hoort; zijn presta ties dit jaar zijn boven alle lof verheven, ondanks het feit dat hij nergens groots en meesle pend wist te winnen. Zijn optreden van afgelopen weekend in Hamilton, Ontario was klasserijk en bolde van ka rakter. Hij reed attent, goed en gedurfd en miste niets. Ja, een klein beetje mazzel, maar dat is voor slechts weini gen weL_ Het seizoen van Boogerd is zeer goed te noemen. Hij is serieus bezig, pikt zijn wedstrijden er uit en heeft een karrenvracht aan wedstrijden gereden. Zelden zag men hem zo even wichtig aan het werk en dat is verheugend. Toch zal hij geen groot applaus krijgen voor zijn prestaties en dat verbaast me enigszins. Waar staat geschreven datje voortdurend moet winnen om „groot" genoemd te worden? Boogerd heeft een knal goed seizoen achter de rug en kan zaterdag a.s. nog eens diep gaan in Lombardije. Gek, maar ik ben bijna geneigd hem de zege daar te gunnen als watermerk van goed gedrag. Ondanks het feit dat er geen hele grote zeges achter zijn naam staan, durf ik toch te stellen dat hij met zijn ma nier van rijden een heel stuk opgeschoven is in de rich ting van de Grote Renners in ons land. Hij is volwas sen geworden, maar heeft zijn speelsheid behouden. In de top van het klasse ment als het gaat om de wereldbeker, vooraan in ve le grote wedstrijden, inclusief de loodzware race om het we reldkampioenschap en bezig van maart tot en met oktober; het is niet niks! In een vrij bleek jaar voor de Nederlandse sport, steekt de Haagse sporter er flink boven uit. Ik weet dat hij mij wel eens verweet dat ik hem te streng be oordeelde. Dat blijf ik maar doen, Mike, maar dit seizoen is er weinig mis met jouw rijden. Ook dat mag, neen moet, wel eens gezegd worden. Ik hoop dat je sponsor en je ploegleider(s) je volgend jaar al le steun en medewerking zullen geven om te bewijzen dat je bij de allerbesten in het vak hoort. Aan de andere kant: adel ver plicht. Het is dus aan jou. Sterk te! Mart Smeets T'

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21