REGIO ZÓ VOORDELIG? DAT KAN ALLEEN SUZUKI ZIJN! Europese subsidie voor Aarweidebad 'Je moet de kinderen constant prikkelen' Joww DE NIEUWE IGNIS u. PER DAG DE ZUINIGE WAGON R+... PER DAG DE SLIMME ALTO... MEI SUZUKI WEEÏ JE PRECIES WAAR JE MET JE AUTOKOSTEN AAN TOE BENT. PER DAG ER ZIT HEER IN 1 R4 SUZUKI Gemengde gevoelens bij Indië-erepenning ■■fe j&m m woensdag IS OKTOBER 2003 Suzuki is bekend om zijn voordelige en zuinige auto's. Een echte «oordeelkampioen! Dus nu autorijden steeds duurder wordt, kiezen steeds méér mensen een nieuwe, zuinige Suzuki. Mét alle Suzuki-garanties die daarbij horen! Zo houdt u uw autokosten in de hand. Ook de financieringsactie met prijzen per dag zorgt ervooc dal u steeds precies weet waar u aan toe bent. Ook. ali 4x4 I e.v&rbmr. Prijs New Ignis 13 GA Aanbetaling/ Slottermijn Kredietbedrag Per maand te betalen Looptijd Rente percentage Totale aflossing incl. rente Krediet vergoeding 11.999,- €4.999,- €7.000,- €7.000,- €55,30 36 mnd 9,9% €8.990,80 1.990,80 De nieuwe Suzuki Ignis is een moderne, veelzijdige auto met heel veel ruimte. Je stapt makkelijk in en zit lekker hoog. Zijn sterke 1.3-liter of 1.5-liter-benzine- motor is pittig, maar ook heel zuinig in het gebruik. De nieuwe Ignis is ook met een zuinige 1.3-liter-DDiS-dieselmotor verkrijgbaar. De veiligheid van de Ignis is heel compleet een kooiconstructie rondom, twee airbags en in hoogte verstel bare gordels met gordelspanners vóór, en vanaf de GL-uitvoering: ABS met EBD (elektronische remkrachtverdeling). Ook leverbaar met automaat. Er is al een New Ignis (5-deurs) vanaf €11.999,-. Vanaf februari 2004 is de Ignis ook leverbaar als 4WD, vanaf 16.999,-. Er is ook een Ignis Sport (3-deurs) vanaf €14.999,-. De Suzuki Wagon R+ is door de Consumenten bond* uitgeroepen tot de voordeligste auto in de klasse kleine MFVs (gemeten over 2,5 jaar en 40.000 kilometer). Zijn pittige 1.3-liter-motor heeft variabele kleptiming. Hij is óók verkrijgbaar als handgeschakelde diesel. Met uitzondering van de automaat is ABS met EBD (elektronische remkrachtverdeling) standaard. De Wagon R+ is ook leverbaar met automaat. Er is al een Wagon R+ vanaf 9.499,-. vanaf Prijs Wagon R+ 1.0 GA Aanbetaling/ inruil Slottermijn Kredietbedrag Per maand te betalen Looptijd Rente percentage Totale aflossing ind. rente Krediet- vergoeding €9.499,- €3.999,- 5.500,- €5.500,- €43,45 36 mnd 9,9% 7.064,20 €1.564,20 1,45 Voor slimme automobilisten. Want ook de Alto is door de Consumentenbond* uitgeroepen tot de voordeligste in zijn klasse, in alle categorieën! En dat al voor het 9e jaar in successie! Zijn 1.1 - liter-16-kleppenmotor, veilige kooiconstructie rondom, twee airbags, een in delen neerklapbare achterbank en nog veel meer standaard extra's, garanderen prettig, modern autorijden. De Alto is ook leverbaar met automaat Er is al een Alto 'Spirit* vanaf 7.777,-. vanaf Prijs Alto 1.1 GL'Spirit' Aanbe taling/ inruil Slottermijn Kredietbedrag Per maand te betalen Looptijd Rente percentage Totale aflossing ind. rente Krediet vergoeding 7.777,- €2.777,- 5.000,- €5.000,- €28,05 36 mnd 6.9% €6.009,80 €1.009,80 Afgebeeld zijn de New Ignis GLS vanaf 13.499,- met een introductie accessoirepakket 999,-), de Wagon R* GLX met accessoires tegen meerprijs en de Alto 1.1 GLS met accessoires tegen meerprijs. De financiering is op basis van huurkoop en wordt verstrekt door Suzuki Finance. Voor meer informatie kunt u bellen met (0347) 367 810. De effectieve rente is op jaarbasis. Alle kredietaanvragen worden getoetst en geregistreerd bij het Bureau Krediet Registratie (BKR) in Tiel. Deze actie loopt tot 15 januari 2004 (is registratiedatum). De dagprijzen in de tekst zijn afgerond. 'Consumentenbond, autokostenonderzoek augustus 2003. Geadviseerde verkoopprijzen ind. BTW/BPM, exd. kosten rijklaarmaken, verwijderingsbijdrage en legeskosten. Brandstofverbruik (99/100/EG-norm) 4,9 - 7,5 l/100km; 13,3 - 20,4 km/1; C02-uitstoot van 119 -178 g/km. Wijzigingen voorbehouden. Importeur B.V. N1MAG, Heinenoord, (0186) 607 707. Kijk voor meer informatie op www.suzuki.nl ALPHEN AAN DEN RIJN: Van der Boon Auto's Alphen B.V., Curieweg 3, (0172) 47 32 15. r ,n-.n r«n LEIDEN: Suzuki Leiden, Hoge Rijndijk 328, (071) 589 96 36. KATWIJK: Auto Meer Katwijk, Ambachtsweg 9a, (071) 403 19 25. (advertentie) Ouders staan verbaasd van hun kroost na vijf uur zwemles door Marieta Kroft vervolg van voorpagina alphen aan den rijn - Alle kin deren dragen een donkerblauw T-shirt met het opschrift: 'Ik doe mee aan de snelcursus voor het diploma A'. „Het versterkt de band in de groep", merkt in- structrice Astrid Bos op. „Boven dien is het ook voor anderen bin nen De Hoorn duidelijk dat dit kind deelneemt aan de cursus." Tegen twaalven is het pauze. Maar na vier lesuren, gunnen de meisjes en jongens zich nog wei nig tijd om te gaan zitten. Het water is veel spannender. De vijftien kleuters hebben een heel instructiebad voor zich alleen. De temperatuur is 32 graden, zodat ze lekker warm blijven. Juf Rolanda van 't Wout houdt zich bezig met het groepje dat minder snel gaat. De andere juf, Astrid Bos, geeft instructies aan het snelle groepje. Ze zijn deze weken de vaste begeleiders van de kinderen. „Zo bouw je ver trouwen op met ze", licht Bos toe. „Dat is goed voor het leer proces. Ze doen alles voor je." Niet iedereen is geschikt voor de cursus. Maar vaak weten de ouders dat ook wel van hun ei gen kind, zegt Bos. Tijdens de proefles op 1 oktober bleek dan ook dat alle vijftien kleuters die waren opgegeven, inderdaad mochten deelnemen aan de spoedcursus. Zaterdag 4 okto ber was de eerste les van nog maar twee uur. De daarop vol gende woensdag, zaterdag, zondag en afgelopen maandag waren er steeds lessen van één of twee uur. Maar dinsdag is de echte vuur doop. 's Morgens zwemmen ze vijf uur en 's middags nog eens twee uur. En zo gaat dat deze week elke dag, al is het vanaf woensdag 's middags een uur- Alles wordt uit de kast gehaald om kinderen spelenderwijs in drie weken tijd hun zwemdiploma te laten behalen. Foto: Mark Lamers tje korter. Na zaterdag zijn er nog drie dagen waarop de kleu ters een of twee uurtjes zwem men. Het hoogtepunt moet zondag 26 oktober worden: dan is het cüplomazwemmen. Bos en Van 't Wout zijn ervan overtuigd dat de meeste kinde ren het felbegeerde papier wel halen. „Voor een paar kindjes zal het moeilijk worden, maar dat weten de ouders. Zij mogen daarna verder met de reguliere lessen." Want het behalen van het diploma is dé garantie die de ouders bij het betalen van de 405 euro voor de snelcursus krijgen. Hoelang het kind er daarna nog overdoet, maakt niet uit. Ouders hoeven er niet voor bij te betalen. Sportmanager Peter Vrisekoop houdt wel van nieuwe initiatie ven. „Die twee meiden zijn zo ervaren. Die weten zo goed hoe ze met kinderen om moeten gaan. Moet je daar kijken eens kijken." Hij wijst naar het club je kinderen dat 'autorijdend' een baantje trekt. Ze hebben een gekleurde slang onder hun oksels en in hun handen een soort wiel. Roos klimt aan het eind van de baan met een glim lach om haar mond, snel het water uit en rent terug om nog een baan te zwemmen. Niets wijst nog op vermoeidheid, al zijn ze natuurlijk best moe, be seft Vrisekoop. Van 't Wout wijst naar een jon gen die de eerste drie lessen steeds huilde. „Ik zei tegen hem: als je de volgende les zon der te huilen binnenkomt, krijg je van mij een ijsje. En anders krijg ik van jou een ijsje. Het kostte mij een ijsje, en hij heeft niet meer gehuild." „Het is intensief, zo'n cursus. Maar ook geweldig om te zien wat een vooruitgang ze maken in korte tijd", vervolgt Van 't Wout. Vrisekoop: „Ze krijgen geen tijd om iets te vergeten. Een kind dat één uur per week zwemt, moet er steeds weer in komen." Wanneer de kinderen volgende week hun diploma kunnen ha len, hebben ze in totaal 45 uur les gehad, iets korter dan een gemiddelde deelnemer aan de gewone lessen. Maar zo'n snel cursus (inclusief vijfbaden- kaart) is wel zo'n 135 euro duurder dan 45 gewone les uren. „Dat komt omdat we meer uit de kast moeten halen. Bij de snelcursus zijn er twee instructrices op vijftien kinde ren. Bij de gewone lessen is er maar één juf of meester." Het loopt tegen enen. De intens nieuwsgierige vaders en moe ders komen binnenlopen. De kinderen laten zich in het water glijden, trots op wat ze nu weer kunnen laten zien. En de ou ders? Met een glimlach om de lippen, hebben ze hun blik strak gericht op hun kind. „Ik ben verbijsterd", zegt de vader van Tjeerd Hoogsteen. „Een paar dagen terug zat hij nog een uur langs de kant te huilen. Moet je nu zien, hij wil na vijf uur les niet eens het water uit." Vrijwilligers staan voor renovatie van een half miljoen door Marieta Kroft ter aar - Niets lijkt een jaren lang voortbestaan van het zwembad Aarweide nog in de weg te staan. Een regionale in stantie die oordeelt over de ver deling van Europese subsidies heeft gisteren 200.000 euro toe gekend aan het openluchtbad op de grens van Ter Aar en Liemeer. Een dolgelukkige voorzitter Her man Niesten liet dat gisteren weten, nadat hij door burge meester Barendregt van Liemeer op de hoogte was gesteld. De vrijwilligers van Aarweide staan voor een half miljoen eu ro kostende renovatie van Aar weide. De gemeentebesturen van Ter Aar en Liemeer zijn be reid in 2005 en 2006 in totaal 150.000 euro bij te dragen. Niesten vindt het 'een positief signaal', al had hij gehoopt op 50.000 euro meer. Uit de pro vinciale subsidiepot van de kleine kernen, kreeg Aarweide enkele maanden geleden zo'n 90.000 euro. Een eigen actie on der de bevolking, de 'druppel actie', leverde 12.500 euro op. Er resteert nog een gat van 50.000 euro. „Daarover ga ik met de beide gemeenten in on derhandeling", aldus Niesten. „Daar moet uit te komen zijn." Een jaar geleden besloten de beide gemeenten dat het bad maar dicht moest, omdat het te veel geld kostte. Maar toen stond een club van circa twee honderd vrijwilligers op die het voor elkaar kreeg dat Aarweide in elk geval dit jaar open mocht. Het bestaansrecht is deze zo mer wel bewezen: bijna 60.000 bezoekers passeerden van rhei tot en met augustus de poort. Dat is, met dank aan het mooie weer, bijna twee keer zoveel als normaal. Het bad is inmiddels dicht, maar het werk voor het bestuur gaat in volle omvang doot. Voordat de poorten volgend jaar voorjaar weer opengaan, moeten de filters zijn vervangt en het instructiebad zijn opg- knapt. In de drie jaren daana zijn het diepe bad, het peute- bad en het hekwerk en de hon cavoorziening aan de beurt. Overigens is de toekenning vf de twee ton uit de Europa subsidiepot nog een advies. V gaat naar de landelijke groty In Brussel wordt uiteindel|, t het definitieve besluit geno- |l men. Maar volgens Niesten z dat maar formaliteiten. 31 door Joris Rietbroek alphen aan den rijn - Eigenlijk is het vele jaren te laat, vinden ze zelf. Zij zijn immers al ver in de 70, of zelfs al over de 80 jaar. De meeste van de 21 oud-In- diëgangers hebben dan ook ge mengde gevoelens bij de ont vangst van een erepenning voor hun dienst in voormalig Neder lands Indië en Nieuw Guinea, tussen 1945 en 1962. Toch zijn ze wel verheugd dat ze met de ze draaginsigne eindelijk de er kenning krijgen waar ze al zo lang op wachten. Burgemeester Schoof reikte de erepenningen gistermiddag uit in De Wiele waal in Alphen aan den Rijn. „Het had eerder en op een an dere locatie gemoeten", geeft Schoof bijna verontschuldigend toe, doelend op het activiteiten centrum voor ouderen dat De Wielewaal is. „Toch is dit een teken dat onze regering u nu erkent." F. Dupree, die spreekt namens de Vereniging Veteranen Al phen aan den Rijn, sluit zich aan bij de woorden van de bur gemeester. „De veteranenspeld is een maatschappelijke erken ning", zegt hij. „Maar herként de hedendaagse maatschappij de veteranen nog wel? Veel mensen weten niet meer wat er in Nederlands-Indië en Nieuw- Guinea is gebeurd. De geschie denisboeken vermelden het niet." Maar liefst 21 aanwezige veten 'ei nen uit Alphen en omgeving Xl P. van Varik is enkele dage f>ei voor de uitreiking overleden i krijgt zijn onderscheiding po tuum - krijgen na deze woo ü"1 den hun erepenning opgespel Eindelijk krijgen ze het zo g n, wenste respect voor hun diem ~P Vlak na de Tweede Wereldoo log reisden zij en vele ande Jels soldaten naar voormalig Nedi lands-Indië om te helpen I koloniale bewind in stand ~)Pr houden. Een warme ontvam öl'8 bij thuiskomst bleef uit voor ^tare mannen. Het leeuwendeel i ïntl8 de Nederlandse bevolking bl( het koloniale gezag en de pi bol! inisi ïhei tionele acties in Nederlands- dië niet meer te steunen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16