KNVB rekent zich rijk met de Schotten SPORT Van Bronckhorst: 'Schotland bestaat echt niet uit stelletje amateurs' Wereldkampioen Astarloa: 'Bettini bood me geld aan' UEFA krijgt gewenste loting Contract Vincent van der Kooij verlengd Nie over Louis derzoek rellen jirkije - Engeland - De Europese voetbal- Ie UEFA onderzoekt mogelij- iragingen van zowel pu- fckals spelers tijdens de EK- :atiewedstrijd Turkije - reland (0-0) afgelopen zater- E? De UEFA doet dat aan de Ed van televisiebeelden. Toe- iouwers gooiden voorwer- L op het veld en in de rust t er in de spelerstunnel een KJtje tussen Turkse en En- je voetballers. De Turkse MerTRT zond gisteren beel- [i uit waarop te zien is hoe de e ster Beckham in de Jerstunnel een opstootje JE tegenstander Alpay uitlokt. >n (Se reageerde, escaleerde De Engelsen Heskey, Cole, opbell en James belandden a handgemeen met Hasan in As op het i geroepen dinsdag 14 oktober 2003 itjei eber klimt plaatsen door Marcel van der Kraan rotterdam/barcelona - De namen van de voetballers in het Schotse na tionale elftal zeggen de Nederlander niets. Zij klinken ook meer naar film sterren en popartiesten. Maar Steven Pressley, Robert Douglas, Gavin Rae, Stevie Crawford en Kenny Miller stonden zaterdag op een uitverkocht Hampden Park gewoon in de basis van het Schotse team. Giovanni van Bronckhorst steekt van uit Barcelona een waarschuwend vin gertje op. Het Nederlands elftal telt grote namen en peperdure spelers, maar op de instelling en de wed strijdmentaliteit van de Schotten is niets aan te merken. „Die is fenome naal. En je kunt niet zeggen dat wij het in het afgelopen jaar nu met onze technische kwaliteiten zo succesvol zijn geweest." Van Bronckhorst veerde gistermiddag in Nou Camp na de training wel even op toen hij hoorde dat hij met Oranje volgende maand terugkeert in het land en in de stad waar hij zijn groot ste successen als voetballer behaalde. Schotland was zijn favoriete tegen stander in de play-offs. De laatste keer dat hij op Hampden Park stond, was het hele stadion tijdens de beker finale oranje gekleurd als eerbetoon aan de Nederlanders. In Schotland zegt men dat Dick Ad vocaat nu een stuk minder vriende lijk zal worden ontvangen. Ook om dat Rangers als club financieel aan de afgrond zit. „Ik vind het wel heel triest als dat Dick nu in de schoenen wordt ge schoven. Rangers zit diep in de schul den, maar Dick heeft toch niet alleen geïnvesteerd in spelers? Dat heeft de hele club gedaan. Hij heeft geld ge kregen om spelers te kopen. Toen hij bij Rangers kwam, was er meer dan een half elftal verdwenen. Hij moest toen veel nieuwe voetballers kopen. In het eerste seizoen won hij met al die spelers meteen de 'treble', in het tweede seizoen de dubbel. Daarna ging het wat minder, maar toen klap te tegelijkertijd de transfermarkt in el kaar. Daardoor konden spelers niet meer worden verkocht. Ik vind nog steeds dat Dick het goed heeft ge daan." Wie beschouw je als de beste voet baller in het Schotse elftal? Barry Ferguson met voorsprong. Met hem heb ik al die seizoenen sa men in het hart van de ploeg ge speeld. Hij is geen Van Bommel, geen Cocu, het is moeilijk te zeggen op wie hij lijkt. Zijn grote kracht zit in zijn rol als spelbepaler voor de verdediging. In zijn begintijd liet hij zich lekker opfokken, raakte hij geïrriteerd als te genstanders hem schopten. Dick maakte hem aanvoerder en dat was een slimme zet. Vanaf dat moment droeg hij verantwoordelijkheid en werd hij een voorbeeld voor de ploeg. Deze zomer verhuisde hij naar Black- bum in de Premiership. Nu speelt hij elke week tegen grote ploegen." Maar de rest van de spelers? „Ik weet dat de Nederlanders geen hoge dunk van de Schotten hebben. Maar het gros van al die jongens speelt gewoon in de Premiership in Engeland. Ze weten stuk voor stuk wat knokken op het allerhoogste ni veau is. Darren Fletcher bij Manches ter United noemen ze de nieuwe Beckham van Schotland, Kenny Mil ler is de spits van Wolves en werd door Advocaat destijds al gekocht als een groot talent bij Rangers. Neder land krijgt echt niet met een stelletje tweederangs voetballers te maken." Het sfeertje straks op Hampden Park moet jongens als Ricksen en jou wel aanspreken? „We moeten even afwachten of Dick hem straks weer oproept. Wat de spe lers betreft is hij wel welkom in de groep. Hij heeft zich in Oranje altijd goed gemanifesteerd. En het is waar dat dat sfeertje ons natuurlijk wel wat doet. Een extra prikkel? Ach, alle interna tionals van Oranje hebben wel voor hetere vuren gestaan. Het elftal heeft ervaring genoeg, maar laten we eerst maar eens afwachten wat Dick met zijn opstelling gaat doen." r- De aanklager betaald [bal van de KNVB is een onderzoek begonnen naar lingen van verdediger Jef- van As van ADO Den Haag Mateja Kezman. Van As zei interview met De Tele- if dat hij Kezman in de on- inge competitiewedstrijd geschopt en geslagen. „Na- ijk ben ik regelmatig tegen a aan gesprongen, heb hem geschopt en geslagen. Je leert hem uit z'n spel te ha- Wat moet ik anders? Aan de gaan staan en zeggen kom aar langs?", zei de Leide- tegenover het dagblad. As heeft tot 15 oktober de om te reageren. den - Golfer Maarten Lafe- s door zijn overwinning in )utch Open 65 plaatsen ge in op de wereldranglijst, lezette gisteren de 108ste ts met gemiddeld 1,85 pun- Leider bleef de Amerikaan r Woods met 16,71 punten de Zuid-Afrikaan Ernie Els 9,56 en de Fijiër Vijay Singh 9,16. etballers vallen en fans aan ne - Voetbalinternatio- n Swaziland hebben af- pen weekeinde hun eigen orters belaagd. De spot eopmerkingen die de spe- ran hun fans te verwerken mna de 1-1 in het WK- icatieduel met Kaapver- £len volledig verkeerd. De js dwongen bij het stadion .chauffeur tot stoppen, a ze buiten de confronta- tagingen. urnikova stoppen Anna Koumikova reegt te stoppen met ten- le Russische, die al het he- r kampt met een rugbles- bang dat haar gezond- >p de lange termijn gevaar f j als ze doorgaat met het ïop topniveau. De 22-ja- Jleelster miste dit seizoen laar kwetsuur al de toer- avan Wimbledon en Ro- Janos. Op de wereldrang- Kournikova gezakt naar 1ste plaats. Koumikova ievisiepresentatrice wor- door Jaap van Essen frankfurt - In het Oranje-kamp is iedereen zeer tevreden over de uitkomst van de loting voor de play-offs. Schotland is een van de tegenstanders die trainer Ad vocaat en zijn spelers zich vooraf hadden gewenst. Ook de KNVB- bazen zijn blij, een wedstrijd te gen Schotland zorgt voor wat extra inkomsten. En de sport- baas van tv-zender SBS6, Lex Muller, liep ook al vrolijk door Frankfurt. Beduidend minder blij keek Berd Vogts, de coach van Schotland. De Duitser was in het Sheraton Congres Centre de meest gevraagde bondstrainer van allemaal. Ruim anderhalf uur lang diende hij het paar do zijn aanwezige tv-stations tekst en uitleg te verschaffen. De kuitenbijter van weleer weet dat zijn team de underdog is te gen Oranje. „Maar daar liggen onze kansen ook. In de laatste jaren hebben we vooral goed gespeeld tegen de sterke lan- Loting play-offs Letland - Turkije Schotland - Nederland Kroatië - Slovenië Rusland - Wales Spanje - Noorwegen Heen- en terugwedstrijden op 15/16 en 18/19 november rratilova n ed Cup plains - De 47-jarige ten- r Martina Navratilova na acht jaar weer in actie Fed Cup. Zij is door cap- illie Jean King opgeroe- oor het Amerikaanse dat van 19 tot 23 novem- Moskou de finalefase België is de tegenstander lalve finale. Navratilova waarschijnlijk alleen in ibbelspel uit. ellekens pakt eler-record ■ie - Linda Schellekens n Grenoble het we- irrecord skeeleren verbe- 'e 23-jarige Nederlandse 1 kilometer en 722 meter, nam landgenote Karin 1 haar record. Verhoef »op 14 augustus 1990 al Trend 30,550 kilometer af. ockeyers ziek r ijsdweiler K - Tientallen spelers en igers van twee eerste-di- ■1 hockeyploegen zijn zon- nd in het Belgische ik onwel geworden door be fecte ijsdweiler. De 5 u Qachine bleek abnormaal ige D gas uit te stoten, moge- •dat de motor niet was past aan de lage tempera van het ijs. Op de ijsvloer 'ijna tien keer meer CO en dan toegestaan is voor Iheidsnormen. In de tivas de hoeveelheid ook at dubbele. Gisteren la- 'g twintig personen in huizen. Zes renners speelden zondag een hoofdrol in de finale van het WK. Op de tweede plaats rijdt Paolo Bettini, Igor Astarloa fietst in vijfde positie. FotoAP/Mike Hensen. madrid/anp/afp - De Span jaard Igor Astarloa, zondag ge kroond tot wereldkampioen wielrennen, heeft gisteren be vestigd dat zijn Italiaanse con current Paolo Bettini hem zon dag tijdens de finale van het wereldkampioenschap geld heeft aangeboden om samen te werken. „Vlak voor de laatste berg heeft Bettini mij geld geboden om sa men te werken", zei Astarloa in de Spaanse sportkrant AS. „Hij stelde voor samen te ontsnap pen en vervolgens te sprinten voor de titel. Ik heb zijn voor stel afgewezen." De Spanjaard demarreerde op de laatste be klimming in Hamilton en so leerde naar de zege. Bettini ein digde als vierde. De Italiaan reageerde onthutst op de uitspraken van Astarloa. Volgens hem betreft het een misverstand en had de wereld kampioen de woorden van Bet tini verkeerd begrepen. Volgens een woordvoerder van Bettini belde Astarloa hem gisteren op om hem zijn excuses aan te bie den voor zijn uitlatingen in de krant. Bettini zou die hebben geaccepteerd. Overigens is het bieden van geld tijdens een wielerwedstrijd net zo oud als de sport zelf. De ze week verklaarde bijvoorbeeld bondscoach Gerrie Knetemann in NRC Handelsblad dat hij tij dens de mondiale titelstrijd in 1978 een vergelijkbare afspraak maakte met de Italiaan Fran cesco Moser. „De winnaar betaalde de verlie zer", sprak 'De Kneet'. „Je noemde gewoon een bedrag. Voordat ik begon aan een WK kende ik de koers van de Franse franc en de Italiaanse lire uit mijn hoofd." Knetemann werd in 1978 wereldkampioen. den. Dan is de druk op onze ploeg blijkbaar minder groot." Vogts kent zijn collega Dick Ad vocaat goed. Toen de Duitser zijn job als bondscoach aan vaardde was de Nederlander nog de baas bij Glasgow Ran gers. Vogts voelde zich destijds niets te groot om zijn oor te luister te leggen bij de manager van een van de twee Schotse topclubs. En ook recenter -een half jaartje terug- spraken de twee nog eens uitvoerig. Vogts weet mede daardoor dat Oranje problemen heeft. „Nederland heeft enorm veel sterspelers, maar ze allemaal tegelijk op stellen, dat werkt blijkbaar niet." En: „Volgens mij is het heel goed denkbaar dat Van Ni- stelrooij helemaal niet speelt te gen ons." Vogts kent de zwakte van Oran je maar al te goed, daarom be nadrukte hij gisteren steeds maar weer: „We hebben een kans, juist omdat wij een team zijn. Je kunt geen elftal maken van alleen maar goede spelers, er is meer nodig. Ik zal mijn spelers in ieder geval het voor beeld van Ierland, twee jaar ge leden nog eens vertellen. Op Hampden Park zullen we moe ten toeslaan." Ook Dick Advocaat verwees in Zeist juist naar die wedstrijd in Dublin, door Oranje zo smade lijk verloren. „We hebben met Schotland vrij gunstig geloot, ik hoopte er stiekem al een beetje op. Maar laten we alsjeblieft waken voor onderschatting. We moeten niet vergeten dat het KNVB-directeur Henk Kesler (rechts) schudt de hand van Berti Vogts, de bondscoach van Schotland. „Ik ben geen bondscoach, maar het lijkt me dat we het beroerder hadden kunnen treffen", zei Kesler na de loting. Foto: Reuters/Kai Pfaffenbach tegen Ierland ook mis ging." Bij KNVB-directeur Kesler over heerste het goede gevoel. „Ik ben geen bondscoach, maar het lijkt me dat we het beroer der hadden kunnen treffen." Ook in financieel opzicht, zo gaf Kesler toe. „Laat ik voorop stellen dat we hoe dan ook naar Portugal willen, dat is het voor naamste. Maar het is wel mee genomen dat je dankzij een te genstander als Schotland ook nog iets aan de play-offs over houdt." Wat heet iets overhouden. De KNVB kan een aardig bedrag toucheren uit de verkoop van de thuiswedstrijd in de ArenA aan de Britse televisie. Het is een publiek geheim dat voor een interland op het eiland al snel een bedrag met zes nullen (in euro's) wordt neergeteld. Dat geld kan de KNVB goed ge bruiken, want de bond mist nog steeds drie sponsors op het totaal van dertien te vergeven plaatsen. Bovendien lopen na het EK nog eens vijf bestaande contracten af. Plaatst Oranje zich voor de tweede achtereen volgende maal niet voor een toernooi, dan is het maar de vraag hoe happig de sponsors zijn op contractverlenging. Er kan dan wel eens een aardig gat worden geslagen in het totale sponsorpakket van 12 miljoen euro. Heel tevreden was gisteren ook Lex Muller van SBS. De com merciële zender heeft de Ne derlandse uitzendrechten voor het thuisduel op 19 november. „Dat is de beslissende wed strijd, om half negen 's avonds. Mooier kan het niet, zeker niet met een aansprekende tegen stander als Schotland." De komende dagen zal de tv- strijd losbarsten over de eerste wedstrijd, die zaterdag 15 no vember om 16.00 uur Neder landse tijd op Hampden Park begint. In principe gaat die wedstrijd naar de Nederlandse zender die het meest biedt. De Schotse FA en Nederlandse KNVB waren er gistermiddag overigens wel heel erg snel uit met elkaar. Amper een kwartier na de loting was alles wel zo'n beetje afgesproken. Ook dat beide landen 5000 supporters van de tegenpartij zullen toela ten. frankfurt/gpd - UEFA-voorzit- ter Lennart Johansson is de nieuwe David Copperfield. In een bomvolle zaal in Frankfurt, letterlijk op zijn vingers geke ken door miljoenen tv-kijkers, slaagde de Zweed er met tien ballen in één beker toch weer in een loting tot stand te brengen die rook naar manipulatie. Als de UEFA en het Portugese organisatiecomité een voorkeur hadden uitgesproken, waren dat precies de vijf paringen ge weest die Johansson tot stand bracht. In de play-offs voor het EK komen Nederland, Turkije, Spanje en Kroatië -de grootste en beste nog niet geplaatste voetballanden- elkaar niet te gen. Ze mogen tegen de respec tievelijke kleintjes Schotland, Letland, Noorwegen en Slove nië alsnog hun ticket naar Por tugal veilig stellen. Hoe ze het flikken bij de UEFA blijft een raadsel. Al eerder wa ren er lotingen die te onwaar schijnlijk voor woorden leken. Maar ditmaal was alles simpel: tien landen in tien gele ballen, de hele handel bij elkaar in één grote pot. Toch kwam er weer precies die loting uit waar mar ketingmanagers, tv-jongens, re clamegiganten en Portugese or ganisatoren van droomden. Na eerdere lotingen was de suggestie ooit dat er verwarmde ballen werden gebruikt. Een medewerker van de UEFA doet de balletjes met de sterke lan den even in een oventje of mag netron en Johansson weet ver volgens dat hij zijn handen niet tweemaal achtereen aan een warme bal moet branden. Maar die truc werd gisteren niet toegepast. Zeker drie kwartier voor de loting stond de schaal met alle tien ballen in de grote zaal. Achter een schotje welis waar en daardoor onzichtbaar voor de tv-kijker, maar verslag gevers in de zaal hielden de schaal nauwlettend in het oog. Er gebeurde helemaal niets mee. SPORTUITSLAGEN Gedicht Van Gaal muzikaal vertolkt Las Vegas. Las Vegas Invitational, 3,5 miljoen Eindstand: 1 Appleby (Aus), McCarron (VSt) 328 slagen (-32). 3. Lowery (Vst) 331. 4 Ver plank (VSt) 332. 5. Frost (VSt) 333, 6. Austin (VSt). Flesh (VSt) 334. Bijzonderheid: Appleby wint na playoff van McCarron. Wereldranglijst: Stand per 13 oktober: 1. Woods (VSt) 16.71 punten gemiddeld, 2. Els (ZAf) 9,56, 3. Singh (Fiji) 9,16, 4. Love (VSt) 8,33, 5. Furyk (VSt) 7,73, 6. Weir (Can) 7.32, 7. Toms (VSt) 5,94, 8. Perry (VSt) 5,75, 9 Harrington (Ier) 5,35, 10. Goosen (ZAf) 5.25, 108. Lafeber (Ned) 1,35, 201. Derksen (Ned) 0,78, 217 Muntz (Ned) 0,72. PAARDENSPORT Alkmaar, 13 ok oktober Eerste koers, 1720 m: 1. Rising Sun (Roeges, K.) 1.20,8, 2. Roepie Roepie DB 3. Pica Bui tenzorg. Toto: winnend 4,30; plaats 1,60 2,20 1,90; duo 18,20; trio 94,70. Tweede koers, 2060 m: 1 Replay Twigs (Wes ter, R.) 1.20,1, 2. Remco Shoeing 3 Phinto S Toto. winnend 1,10, plaats 1,50 1,30 3,40; duo 2,50; trio 8,20; dubbel winnend 6,40. Derde koers, 2060 m: 1. Orsini Dragon (Zijp, C.W.A.) 1.19.0, 2. Only Ricardo 3. Mart Bui tenzorg. Toto: winnend 2,30; plaats 1,70 1,80 2,40; duo 9,20; trio 61,30. Vierde koers, 2400 m: 1 Nutcracker (Hooge- veen, Mw. E.E.C.M.) 1.20,3, 2. Prow Vryenes- se 3. Panky Neyenrode. Toto: winnend 1,90; plaats 1,30 1,40 1,50; duo 5,70; trio 27,60. Vijfde koers, 2060 m: 1 Roxy Music (Martens, Mw. C.E.) 1.22,2, 2 Real Arega 3 Ramona Hunter. Toto: winnend 3,80; plaats 1,30 1,40 1,20; duo 25,70; trio 87.00 Zesde koers, 2060 m: 1 Rhapsody Frisia (Bakker, R 1.20,8, 2 Runforyoürlife 3. Ro- maja H. Niet gestart: Rita Schermer Toto: winnend 9,10; plaats 1,90 1,20 2,00; duo 16,40; trio 151,80. Zevende koers, 2060 m: 1. Oxbow Transs R (Brederode, L.A.W.M. van) 1.20,6, 2. Patty Shoeing 3. Oscar Faithfull. Toto- winnend 13,40; plaats 7,60 4,30 2,00; duo 125,70; trio 581,80 Achtste koers, 2060 m: 1Roosmarie S (Pools. R.L.) 1.20,7, 2. Price Yellowstar3. Poco Lo co Niet gestart: Olga van Cornjum. Toto: win nend 5,20, plaats 1,20 1,10 1,10; duo 18,40, trio 48,00 Negende koers, 2060 m: 1. Hugo Trotting (Blankendaal, M.C.) 1.20,1, 2. Nestor of John 3. Odrimu Roodnoot, 4. Onne Shoeing. Toto: winnend 3,50; plaats 1,50 34,40 9,30; duo 123,10; kwartet 8.036,70. Totalisatoromzet: 57.404,50. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 13 oktober 6. 24, 27, 28. 34. 36. 43. 45, 46. 49. 50. 52,54, 58,61,62,66, 78, 79, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Hoogeveen. Essent toernooi. Kroongroep, tweede ronde: Sokolov (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Aronian (Dui) - Polgar (Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Polgar 1 1/2, 2 So kolov, Aronian 1, 4. Karpov 1/2. Open groep, derde ronde, belangrijkste uitsla gen: Izoria (Geo) - Besjoekov (Rus) 1/2-1/2, Pert (Eng) - Motilev (Rus) 1/2-1/2, Grigoriants (Rus) - Rogers (Aus) 0-1, Dvoirys (Rus) - Jans sen (Ned) 1-0, Hoeksema (Ned) - Hebden (Eng) 1/2-1/2, Giek (Dui) - Stellwagen (Ned) 1- 0, Inarkiev (Rus) - Dambacher (Ned) 1-0, Jens (Eng) - Hort (Hon) 0-1, 'I Ami (Ned) - Okkes (Ned) 1-0, Van der Werf (Ned) - Dogge (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1Besjoekov, Izoria, Pert, Ro gers, Dvoirys, Giek 3,5, 7 Motilev, Hoeksema. Hebden, Inarkiev. Hort, 'I Ami, Van der Werf 3. Plovdiv. EK: Mannen, 3e ronde: Nederland - Kroatië 2-2. Van Wely - Kozul 0-1, Tiviakov - Cvitan 1/2- 1/2, Nijboer - Zelcic 1/2-1/2, Van der Wiel - Stevie 1-0; Slovenië - Rusland 1 1/2-2 1/2, Is rael - Duitsland 2 1/2- 1 1/2, Zwitserland - Servië en Montenegro 1/2-3 1/2, Polen - Oe kraïne 2 1/2-1 1/2, Georgië - Hongarije 3 1/2- 1/2, Finland - Azerbeidzjan 1-3, Spanje - Bul garije 2 1/2-1 1/2, Frankrijk - Litouwen 3 1/2- 1/2, Luxemburg - Wit-Rusland 1/2-3 1/2, Tsje chië - Cyprus 3 1/2-1/2, Macedonië - Wales 3 1/2-1/2, Italië - Bulgarije 1/2-3 1/2, Estland - Engeland 2 1/2-1 1/2, Zweden - België 2-2, Bosnië-Herzegovina - Griekenland 1 1/2-2 1/2, Turkije - Oostenrijk 0-4, IJsland - Schotland 2 1/2-1 1/2. Stand: 1 Servië en Montenegro 9 punten, 2. Israel 8. 3. Rusland 7 1/2, 4. Georgië en Azer beidzjan 8.16. Nederland 6 1/2. Vrouwen, 3e ronde: Zweden - Nederland 1-1; Agrest - Bosboon 0-1, Jiretorn - Schuurman 1- 0; Bulgarije I - Georgië 1 1/2-1/2, Rusland - Turkije 2-0, Bulgarije II - Oekraïne 0-2, Duits land - Servië en Montenegro 1-1, Armenië - Is rael 1 1/2-1/2, Hongarije - Engeland 1/2-1 1/2, Polen - Spanje 2-0, Zwitserland - Frank rijk 1/2-1 1/2, Roemenië - Litouwen 1-1, Grie kenland - Oostenrijk 1-1, Macedonië - Molda vië 1/2-1 1/2, Finland - Kroatië 1/2-1 1/2, Slo wakije - Azerbeidzjan 0-2. Slovenië - Tsjechië 1-1. TENNIS Madrid. Mannen, Masters-Series, 2,45 miljoen euro. Eerste ronde: Gaudio (Arg) - Nieminen (Fin) 3- 6 7-5 6-2, Ferreira (ZAf) - Ljubicic (Kro) 7-6 7- 6, Chela (Arg) - Martin (Spa) 6-4 1-6 6-1, Mas- su (Chl) - Verdasco (Spa) 7-6 6-4, Spadea (VSt) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 7-5. Gine- pri (VSt) - Olivier Rochus (Bel) 6-3 6-3, Corret ja (Spa) - Nadal (Spa) 6-2 3-6 6-4, Lopez (Spa) - Zabaleta (Arg) 6-2 3-6 6-3. Zurich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Sugiyama (Jap/6) - Serna (Spa) 6-3 3-6 6-1, Pistolesi (Isr) - Farina Elia (Ita) 6- 2 7-5, Pisnik (Slv) - Coetzer (ZAf) 6-3 6-0, Fra- zier (VSt) - Martinez (Spa) 4-6 6-4 6-1, Dokic (SeM) - Rubin (VSt/5) 6-1 5-7 6-4, Stevenson (VSt) - Casanova (Zwi) 3-6 7-5 6-3, Zvonareva (Rus/7) - Shaughnessy (VSt) 6-0 4-6 7-6. Mannen, wereldranglijst: 1 Ferrero (Spa) 4195 punten, 2 Roddick (VSt) 4165, 3. Fe- derer (Zwi) 3825, 4 Agassi 3670, 5. Coria (Arg) 2990, 6. Schüttler (Dui) 2850, 7. Moya (Spa) 2705, 8. Hewitt (Aus) 2465, 9. Nal- bandian (Arg) 2145, 10. Grosjean (Fra) 1970, 14. Schalken 1515, 15, Verkerk 1407, 61. Sluiter 645, 92 Van Lottum 401, 128. Van Scheppingen 288, 149. Krajicek 255, 258. Wessels 134, 284. Hemmes jr 123. ATP Champions Race: 1. Roddick 807, 2. Fer rero 726, 3. Federer 655, 4. Agassi 605, 5 Coria 589, 6. Schüttler 568, 7. Moya 421, 8. Nalbandian 358, 9. Philippoussis (Aus) 321, 10 Hewitt 290, 12. Schalken 283, 14 Ver kerk 252, 56. Sluiter 111, 96 Krajicek 51. 105. Van Lottum 45, 137. Van Scheppingen 22. Vrouwen, wereldranglijst: 1. Clijsters (Bel) 6584, 2 Henin (Bel) 6433, 3. Serena Wil liams (VSt) 4400, 4. Davenport (VSt) 3365, 5. Capriati (VSt) 2809. 6 Venus Williams (VSt) 2507, 7 Mauresmo (Fra) 2439, 8. Dementie va (Rus) 2348, 9. Miskina (Rus) 2326, 10. Rubin (VSt) 2213, 123. Noorlander 277,50 (122), 227. Tamaela 115 (229), 280 Boogert 77,50 (278). amsterdam/anp - Het gedicht dat Louis van Gaal afgelopen vrijdag uitsprak, wordt door de Amsterdamse zanger Barry van Vliet muzikaal vertolkt. Van Vliet, bekend van het nummer 'Een bossie rooie rozen', heeft de tekst van Van Gaal in zijn homestudio opgenomen en bracht het nummer zondag ten gehore in een Jordaans café. Volgens hem komt het gedicht recht uit Van Gaal's hart: „Hij laat zijn gevoel zien. Volgens mij voor het eerst". Van Gaal werd vorige week benoemd tot technisch directeur bij Ajax. Tij dens de presentatie verraste hij de toehoorders met een twaalf- regelig gedicht. nijverdal/anp - Wielrenner Vincent van der Kooij rijdt volgend jaar opnieuw voor de BankGi- roLoterij-formatie. De 24-jarige Leiderdorper heeft de ziekte van Hodgkin (lymfeklierkanker) en ondergaat hiervoor nog enige tijd een serie van medische behandelingen. Manager Arend Scheppink wil de renner niet laten vallen. „Het minste wat ik voor hem kan doen is hem de ze kerheid geven dat wanneer hij hersteld is, hij di rect weer kan opstappen. Het zware werk moet hij zelf doen." Van der Kooij, die tegenwoordig in Bergen op Zoom woont, baarde in het voorsei zoen opzien met lange ontsnappingen in klassie kers. Daarna liep hij een ernstige armblessure op tijdens een trainingsrit bij Zoeterwoude. Hij maakte zijn rentree bij het Nederlands kampi oenschap in juni. Daarna bleek dat zijn bloed waarden niet in orde waren. TT et nadeel van een reflectie ll op het weekeinde in een achterlijn op dinsdag is dat andere columnisten op maan dag al het gras voor je voeten kunnen wegmaaien. Ik had hier graag wat willen zeggen over de dichtkunst van Louis van Gaal, die zijn liefde voor Ajax in een sinterklaasrijmpje samenvatte, dat zaterdag - te recht - integraal in deze krant werd afgedrukt. Maak je je niet belachelijk door na het winnen van een cupje op het museumplein de ene belache lijke kreet na de andere te bla ten of bij je terugkeer bij Bar celona uit te kramen dat je de enige juiste man op de juiste plaats bent of journalisten af te blaffen, die namens het zich blauw betalende volk een vraagstellen of weet ik niet al lemaal nog meer: dan maar zo, moet Van Gaal gedacht hebben. Ik ga er niets van zeggen. Mijn tenen krommen niet meer bij het aanhoren van mannen met een rijmwoordenboek in de hand. Mannen die denken dat voeten in gedichten ook te gen een bal trappen. Mannen die alleen maar overtuigd zijn van hun eigen gelijk, moeten ook niet tegen zichzelf in be scherminggenomen worden. Die moeten vooral lekker door gaan waar ze mee bezig zijn. De vraag is alleen wat hen be zielt. Ik achtte Van Gaal nooit sympathiek, maar hij leek me wel intelligent. Als gymleraar zou ik mijn kind niet aan hem toevertrouwen, maar dat is weer een heel andere zaak. Als je te lang in de wereld die profvoetbal heet verkeert, ver lies je - uitzonderingen daar gelaten - ieder contact met de normale maatschappij. Dat is niet erg, maar bemoei je er dan ook niet mee. Je kan niet op het ene moment roepen dat een doodschop van die op die klasse is en vervolgens als je spelersbus in de fik wordt ge stoken zeggen dat de maat schappij verrot is. Als je het spel niet speelt, bemoei je dan ook niet met de regels. Én als je vindt dat voetbal het allerbe langrijkste is, vind hM dan ook niet raar dat anderen dat soms verkeerd opvatten. Dit lijkt een anti-Ajaxstukje maar dat is het niet. Een goede vriend is onlangs voor onbe paalde tijd tot de Ajax-familie toegetreden en die ga ik geen kwaad doen. Ik wilde alleen iets over Van Gaal zeggen, maar gisteren heeft iemand anders dat al veel beter ge daan. En als iemand anders iets veel beter kan en al heeft gedaan en je jezelf alleen maar belache lijk zou maken als je het dan wel zou doen, moet je er niet aan beginnen. Is het nie, Louis Gertjan van Geen

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19