Aartsrivaal beukt Leidse vesting stuk SPORT Trigon geeft veel strafworpen weg LOHC behaalt z'n eerste overwinning Alecto deelt de punten use voor L] Bassets =Gemerden kiin Future Vthene maandag 13 oktober 2oo3 Roomburg aan kop in de eerste klasse door Peter Klein vrouwenhockey - „We zijn fei telijk nu pas begonnen", sprak coach Jan Smid na de 2-1 over winning van zijn LOHC in Bre da op Zwart Wit. De nieuwe, frisse start zorgde er direct voor dat de eindelijk weer complete Leids/Oegstgeester formatie de rode lantaarn in de eerste klas se A aan streekgenoot Forescate overdroeg. „We hebben voor het eerst met de complete se lectie kunnen trainen. En dat zag ik vandaag direct in het spel terug. Die 2-1 zege was eigenlijk nog te bescheiden. Maar goed, we missen dan ook onze top scorer Marieke Mattheussens, die nog een tijd moet revalide ren." De Brabantsen openden de score. Uit een counter over rechts maakte Barbara Garde niers na een zuivere pass van nieuwkomer Jacobien Veenho- ven de gelijkmaker. In de twee de helft maakte Wietske Her mes uit een voorzet van Kyoko Tollenaar de winnende treffer. Forescate speelde eveneens in Brabant. Drunen was in eigen huis de Voorschotense formatie met 2-1 de baas. Eline van Nim- wegen tekende voor de enige Forescate-treffer. In afdeling B kwam Roomburg alleen aan de leiding. De Leid- sen waren op eigen kunstgras met 2-1 te sterk voor Rood-Wit, terwijl medekoploper Span- dersbosch bij USHC hard on deruit ging. Het beter hockey ende Roomburg kwam met 1-0 achter. De gelijkmaker door een mooi backhandschot van Maai ke Damen viel op een cruciaal moment, in de slotminuut van de eerste helft. In het tweede bedrijf had de dit seizoen zo succesvolle Leidse formatie duidelijk meer balbezit. Het overwicht resulteerde in een treffer van Martine Fluitsma, die een strakke voorzet van Da- men met een tip-in verzilverde. „Het publiek was bij deze wed strijd de grote winnaar", zei Maurits Eikenhout over de 4-4 van zijn Alecto in de overgangs klasse in Vught tegen MOP. „Over de gehele wedstrijd ge nomen een terechte uitslag." Zijn ploeg speelde in de eerste helft 'het slechtste hockey van dit seizoen', maar kwam wel 2- 0 voor te staan. De 2-2 bij rust gaf de waarheid beter weer. Kort na rust kreeg Alecto nog een goal tegen, waarna de Lei- derdorpsen hun goede spel van de afgelopen weken hervonden. MOP maakte vlak voor tijd toch nog gelijk. Maud Schreuder opende al in de derde minuut na een fast break van Karin van Rijn de score. Acht minuten later was Frederique van Kauuwen uit een corner succesvol. Invalster Margit van Paridon herstelde na de pauze in de Leiderdorpse achterhoede de lichte onrust, ontstaan door het uitvallen van Temby Schneider en Inge de Zeeuw. De voorhoede werd weer in stelling gebracht. Van Kauuwen, opnieuw uit een cor ner, en Van Rijn profiteerden voor de 4-3 voorsprong. Van Rijn verzuimde 12 minuten voor tijd de genadeklap uit te delen. Tweedeklasser Alp hen kreeg in Amstelveen met 3-0 verlies geen kans tegen Myra. In de derde klasse kreeg Noordwijk een afstraffing te incasseren bij Maarssen, 0-7. Ook Leidse Studs kwam niet aan scoren toe, een 4-0 nederlaag bij Heer- hugowaard. Catwijck hield haar tweede plaats op de ranglijst van de derde klasse in Weesp zonder problemen overeind, 4-1 winst. Toch zat coach Bas Pinkster lang nerveus op de bank. De laatste drie doelpunten vielen pas in het laatste kwartier. Alice van Duin had vroeg in de wed strijd uit een pass van Sandra Bos de score opengebroken. In de tweede doorgang brak Mu riel van Beek uit een onmogelij ke hoek de ban. Ivy van der Werf en opnieuw Van Duin hadden daarna geen moeite om de Weesper vesting verder te slechten. Hisalis versloeg in de vierde klasse Magnus met 2-0. Anouk Breukers en Eefje van Vliet scoorden voor de Lissese ploeg. mannenhockey - Met een over winning op naaste rivaal Qui Vive had Alecto de koppositie in de eerste klasse kunnen overnemen. Het 1-1 gelijkspel van de Leiderdorpers tegen de ploeg uit Uithoorn gaf echter de juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. De eerste helft was duidelijk voor Alecto. Tactisch klopte het allemaal en de Leiderdorpers kregen zeven corners. Daaruit scoorde Alecto echter maar een keer. Na rust viel centrumverdediger Hidde Kuijers geblesseerd uit. De rust verdween prompt uit het Lei derdorpse spel. Qui Vive kreeg meer kans om aan te vallen. Uit een corner viel de gelijkmaker. Lucas Kleijne kreeg de Alecto- treffer op zijn conto. Omdat ook lijstaanvoerder As- vion gelijkspeelde en HIC ver rassend van Roomburg verloor, is LOHC de lachende vijfde kampioenskandidaat gewor den. De Leids/Oegstgeester won met 7-0 van Gouda. De treffers kwamen achtereenvol gens op naam van Derk van Viersen Trip, tweemaal Roland de Vries uit een corner, op nieuw Van Viersen Trip, Oswald Mattheussens, Menno Cam- huijzen uit een counter en tot besluit andermaal Van Viersen Trip. Vlak voor de rust werd het ove rigens pas 1-0. „Maar in de eer ste helft hadden we al veel kan sen en corners. Pas in de twee de helft hebben we daar opti maal gebruik van gemaakt", al dus coach Peter van der Meer. „Belangrijker vond ik dat we de nul konden vasthouden. We hebben in Wouter Leeuwen burg een heel goede keeper en als spelverdeler begint Adriaan Kolff goed te draaien. Beiden zijn nog A-junior, dus dat biedt perspectief voor de toekomst." Roomburg verraste bij HIC, dat net als LOHC nog maar drie verliespunten had opgelopen. „Het kwartje dat ze het kunnen is gevallen", meldde coach Erik Kruijsmulder vanuit Amstel veen. „Eerst verloren we steeds met een doelpunt verschil, nu winnen we ermee. Afgelopen week stonden we ook in de trai ning al op scherp. Helemaal verrassend is deze overwinning dan ook niet." Een knalharde vrije bal van Bob Kruis leidde de eerste treffer in. Daryon van Duin kon met een tip-in sco ren. De eerste de beste aanval na rust leverde de tweede tref fer op. Jelle Buitendijk raakte de paal, maar Wietske Knol stond op de goede plaats. In de tweede klasse blameerde Forescate zich door met 5-3 van het nog puntloze Pollux te verliezen. Een vroege 2-0 ach terstand kon niet meer uitge wist worden. Jasper Visser, Jelle Steensma en Alex van Nimwe- gen hadden wel steeds voor de aansluiting gezorgd. In dezelfde klasse speelde Leidse Studs met 2-2 gelijk bij Dordrecht, waar de voorlaatste plaats mee werd en wordt gedeeld. Jan- Pieter ten Hor en David da Cos- te kregen de Studs-doelpunten achter hun naam. Keeper Ma- rijn Takkenberg voorkwam met enkele saves een nederlaag, die ook een overwinning had kun nen zijn. Twee doelpunten van de studenten werden namelijk om onduidelijke redenen afge keurd. Een keihard werkend Alphen stuntte tegen koploper Tempo '34 met een 2-1 zege. Kansen waren aan beide zijden schaars. Maurice Boonen maakte uit een van de weinige corners de openingsgoal. Thierry Ras maakte de stunt compleet door tien minuten voor tijd de twee de treffer voor zijn rekening te nemen. In dezelfde klasse was Catwijck opnieuw trefzeker. De Katwij- kers wonnen met 5-2 bij Mont- foort. Catwijck maakte een 2-0 achterstand goed door doel punten van Ronald Sieval, tweemaal Dem Graaff, Maarten Plug en Leon Pasmans. In de vierde klasse speelden Hi salis en Voorhout beide 3-3 ge lijk. De Lissese ploeg snoepte daarmee de nummer twee van de ranglijst, Bleiswijk, twee punten af. Trainer Patrick Pee- ters, Paul van Velde en Guus van de Pasmos maakten de doelpunten. Voorhout keerde met hetzelfde resultaat tegen Forcial terug uit Rockanje. In dezelfde afdeling hield Alkema de de veel scorende koploper Krimpen vrij goed in toom, 1-3 verlies. Pim Slot redde in de tweede helft de eer. Noordwijk kwam met een 4-0 nederlaag terug uit Spijkenisse. (advertentie) I Sassenheim speelde Jts met 31-31 gelijk te- Jnvoerder USRS en Opluchting van coach lijders toch nog drie e Sassenheimse rug- o n er geen gras over en n openden binnen rïc ten met twee gecon- 3oi van Ruuc* Vos en et rbee. Maar net zo 1U1 g de thuisploeg de ?0I ;er om de oren en os 4-12 bij rust. rvolg hielden beide ej. kaar in evenwicht en Qeitand door een vijf- m Bas Oudshoorn 24- en slotfase werd Luuk |g amp in het trygebied jyiitair onderuit ge boste van een penal- Roor bepaalde met ;ie in de laatste se- idstand op 31-31. van DIOK hadden niets in te brengen lelie RUS. Na 70 mi- de teller op 57-0. r Klein Dekker Tennis-spe- van Gemerden mé met 10.000 dollar rkle Future-toernooi b «afgesloten met een lelde halve finale van naspel en winst in het Tel. De pupil van Jein Aytug ging bij de óf van het enkelspel aaig verschil (3-6 6-3 Iwt derde set ten on- a de als eerste ge- Constantinos Eco- ïvvjln de eerste drie ad Van Gemerden «gestaan aan de als jipte Christian Gru- iltalianen Tomasso eeSimone Bolelli. ircpbelspel kreeg Van G(J, die ook komend idle kleuren van ere- 3b Dekker Tennis revanche unhipte verlies tegen illlis. Met zijn Duitse uit de eerste sin- pi|Grunes, klopte hij Hp Davis Cup-speler landgenoot Angeli- (16 6-3 7-6(1). ai Matthew Calitz scoort namens DIOK de eerste try in de topper tegen Castricum. De Leidenaars verloren met 22-7. Foto: Mark Lamers door Pieter van der Vliet rugby - De rugbyers van DIOK hebben het in de topper tegen Castricum niet ge red. In een bijzonder spannende wedstrijd gingen de Leidenaars in de slotfase met 22-7 onderuit. Op sportpark 'De Morschen' was het weer eens ouderwets druk. De affiche gaf daar dan ook alle aanleiding voor. De eens zo roemruchte rivaal Castricum was te gast en dat betekent altijd strijd. In de slotjaren van de vorige eeuw ging het duel tussen DIOK en de Noord-Hol landers vaak om de landstitel. Dat is nu wel anders. Terwijl Castricum met twee handenvol Engelstalige spelers binnen het team voor de landstitel gaat, heeft de Leidse club bewust gekozen voor een aanpak van bouwen aan de toekomst met eigen spelers, aangevuld met een gehaalde kracht die van toegevoegde waarde is voor het team. Die aanpak lijkt nu vruchten af te werpen, want Castri cum had het als vanouds erg lastig met DIOK. De toon werd al in de openingsminuut gezet. Direct vanaf de kick-off vlogen beide ploegen er letterlijk in, hetgeen tot de eerste vermaning leidde van de zwak leidende referee De Ruijter. Ondanks het fysieke overwicht van de gasten, dwong DIOK het meeste respect af. Het was duidelijk dat de Leidenaars zich niet wil den ingraven, maar voor open spel ko zen. Toch waren de eerste kansen voor Castricum. Na een kwartier spelen sla lomde Edgar de la Hoz namens de gas ten door de Leidse verdediging voor de eerste voorsprong. Even leek het stil te worden aan de Smaragdlaan, maar vier minuten later converteerde Danny Evers de vijfpunter van Matthew Calitz na een goed opgezette voorwaartsenaanval. Wat Castricum ook probeerde, de Leidse vesting leek onneembaar. Daar tegen over zette DIOK de aanvallen goed op en probeerde met collectief rugby terrein te winnen. Een paar keer kwamen de Lei denaars dicht bij de trylijn, maar scores bleven uit. De gele kaarten voor Gavin Roberts (Castricum) en André de Haas waren eigenlijk de enige smetten op de eerste helft, die bij 7-7 eindigde. In de tweede rondgang bleef het spel- beeld dezelfde. Castricum probeerde met veel machtsvertoon de tegenstander terug te zetten en DIOK had teveel over tredingen nodig om de gasten af te stop pen. Direct na de tweede try van De la Hoz kwam er een kans voor DIOK, door een break van Marcel van Loon. De mee opgekomen Mare Schoon kon echter niet aanzetten voor de definitieve sprint om de stand weer gelijk te trekken. De vlam sloeg weer eens in de pan en Castricummer Lister Kire moest met rood het veld verlaten. Deze meevaller leverde DIOK echter niets op. Ook niet toen Castricum na een tijdstraf met der tien man overbleef. DIOK probeerde het wel, maar verzandde in kleine fouten, maakte geen gebruik van de ontstane ruimte en was moe. In de slotminuten scoorde Castricum nog twee keer en bracht de eindstand enigszins geflat teerd op 7-22. „Castricum is op dit moment een maat je te groot", gaf DIOK-coach Robert Broers na afloop toe. „Als ik naar mijn team kijk, hebben ze hun stinkende best gedaan, was dit het maximaal haalbare en ben ik trots op ze. Natuurlijk had die referee grote invloed op de uitslag, maar daar had Castricum ook last van. Dat is jammer. Het was een zware pot en meer zat er voor ons niet in." 3= ?rs =Sijploeg verliest topper van Ready hvan Gent rOP heeft de voor zie hoofdklasse afge- een 16-21 zege op bemest. De Sassen- elden bijzonder ge- 1 hoewel zij net als 1 itanders al veroor- I 5 tot de degradatie- 1- pginaanval had voor geen geluk met de gjp kwam in vijf beur- jder dan drie doel- n"(8 rust). Na rust kre- rajakken wel het schot evgers. Arnoud Kok, indé (2), Marijke van /larion Broekhuizen Harmzen bouwden kwartier een 11-15 de °P- Deze tussen- etjjbepalend voor het ft, want het verschil tgens constant min- .olnten. Jte klasse .oet Sporting Trig- psitie aan Ready la- jet onderlinge duel J een 11-10 neder- "jdenaars hadden in pt het beste van het en van Vliet, Misja =4, Brenda Venema, f en Sander de Haas I |r 4-7, maar na rust Ijle de aanval, zodat *1 kleine achterstand 5ten het aanvallend ikar we hadden de 'er ook niet mee", Robin Sommeling. ;nloelde op de acht waaruit zeven te- Maar- leek uit een straf- ^oor tijd een ver- Spel te redden (10- n(j kreeg in de verde een (benutte) oor een inspring- «winti ket en Frans Treur brachten hun club uit goed verzorgde aanvallen via 10-5 (rust) op 14- 9. In het resterende klein half uur sloop de gemakzucht in het Leidse spel door de geringe te genstand. Dat leidde tot drie te- gengoals op rij, voordat Inge Homberg van afstand de bevrij dende 15-12 binnen schoot. Eindstand: 15-13. tweede klasse ntig minuten no- ang te komen tegen Groeneveld (3), j0er Burg, Saar Kar- oJ Inge Homberg, der Kooij, Mark Pi- Tempo had in de bekerstrijd Velocitas pas na verlenging af geschud en ook in de competi tie ging het niet gemakkelijk. De lijstaanvoerder uit Alphen was onmiskenbaar gehandicapt door de absentie van hoofdaan vallers Marcel Haagsman en Er ik Holthausen (vakantie). Tem po moest in de eerste helft dan ook lang tegen een kleine ach terstand aankijken (4-5). Na de pauze kwam Velocitas wel steeds meer onder druk te staan. Bij 9-8 miste de hekken sluiter uit Leiderdorp een straf- worp, waarna Linda van Wee- ren en Martijn Hooijer 11-8 maakten. Toch werd het in de slotfase nog spannend, want Janneke Oldenkamp, Bart van Dooremaal en Emanuel Vlags- ma haalden op tot 12-11. In de tegenaanval forceerde Wouter Keizer echter alsnog de beslis sing: 13-11. „Het blijft pieken en dalen met ons spel", verzuchtte coach Theo Vreeken van Fiks na de kansloze 17-9 nederlaag tegen Dijkvogels. Zijn ploeg toonde andermaal aan dat hij onder druk slecht presteert. Dit uitte zich in talrijke plaatsfouten, schoten van te grote afstand en drie gemiste strafworpen. Het stond bij rust al 10-3. Michiel Vreeken, Arjan Wildschut (3), Saskia van der Does, Domini que Roest en Matthijs de Visser scoorden. derde klasse Aanvankelijk had Madjoe moei te met het terugzakken van de lange mannen van SDO(H). Het achttal van Ron van den Berg zag aan het einde van de eerste helft de 3-6 voorsprong dan ook verschrompelen tot 5-6 (rust). Jan Pieter Sip (2), Wendy en Arenda Heemskerk maakten met ruim opgezette aanvallen 5-10, waarna de winst niet meer in gevaar kwam: 12-16 eind stand. Na een zwakke start (5-1) kwam Fluks sterk terug tegen Thor(H) met 6-6 (rust) en 8-10. Arno van Haarlem (4), Nicole Bierens, Er ik Caspers (2) en Frank van Meijgaarden leverden de doel punten voor deze ommekeer. De Noordwijkers verzuimden in de overige achttien minuten door te drukken. Dat kostte hen in de blessuretijd nog de twee punten: 12-11 verlies. KZ Leiden speelde een zwakke eerste helft tegen Badhoeve dorp en raakte dan ook 3-7 ach ter. Coach Erik van Lunteren wist met een korte maar stevige toespraak bij de thee de bezie ling terug te krijgen. Maartje van Berkum, Christel van Lun teren, René Amoldus (2), Bian- ca Witteveen, Jordy Lepelaar, Joost Kwestro en invallers San dra Langezaal en Mark Zierik- zee zorgden voor een knappe inhaalrace (14-12), maar twee ongelukkige momenten van de verdediging kostten de winst: 14-14. Crescendo toonde te veel ont zag voor AW/DTV en liet zich op felheid regelmatig aftroeven. De ploeg van Martin Verhorik kende in het eerste kwartier van de tweede helft een opleving en kwam van 8-4 (rust) terug tot 10-9, maar drie tegengoals in even zoveel minuten bleken de genadeklap (13-9). Jasper de Jong, Michel Wijnen (4), Carlijn Akerboom, Nathalie Brouwer en Thierry Arnoldus scoorden bij het 17-11 verlies. „Wij komen op belangrijke mo menten kracht tekort om iets extra's te doen", oordeelde trai ner Enrico Mud van De Danaï den naar aanleiding van de 12- 16 nederlaag tegen DKV Victo- Martijn Hooijer legt aan voor Tempo, Janneke Oldenkamp en Bart van Dooremaal van Velocitas zijn slechts figuranten. Foto: Henk Bouwman ria. Zijn ploeg kwam tegen de koploper na 3-6 goed terug met 8-9 (rust), maar raakte vervol gens weer 8-13 achter. Liesbeth Kalthoff, Stephan van Nierop en Leon van Paridon haalden op tot 11-13, maar in de reste rende twintig minuten viel de aanval weer vrijwel geheel stil. Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23