I Jeugd grijpt kans, maar Advocaat twijfelt SPORT3 igeland overleeft iel van Istanboel Duitsland en Italië overtuigend naar EK Bondscoach vraagt zich af of hij jonge garde in de play-offs voor de leeuwen moet gooien df vragen FIFA iljoen euro IRC - De Europese voet- )S die internationals af- oor het WK voetbal vra- irvoor een compensatie FIFA van ongeveer 80 euro. Dat bedrag heeft tse oud-voetballer Karl- (ummenigge genoemd iterview met dagblad Sonntag. Rummenigge idelt namens de G-14 jFIFA. De G-14 is het sa- gsverband van de meest vooraanstaande ie voetbalclubs. Aange- clubs alle financiële ri- igen voor internatio- ook nog eens hun sala- letalen tijdens een WK, te daarvoor compensa- isen evenaren in record «Het Franse voetbalelftal «terdag in Parijs met de ie zege op rij het eigen Tuit 1984 geëvenaard. De ad Europees kampioen fcroep 1 van de EK-kwali- j «ngenaakbaar; met de Mining op Israël (3-0) won |jk alle groepsduels. In Tpder aanvoering van "Ser Michel Platini, won ijk ook al eens twaalf Mrij. Frankrijk was in de- r^walificatiereeks het eni- It^dat alle acht wedstrij- in>n' eldtitel Duitse ibalvrouwen iet - Het Duitse voetbal- bij het wereldkam- 'd'Miap voor vrouwen in de dejde Staten de titel ver- s <pe ploeg van coach Tina -Meyer versloeg giste- je finale Zweden met 2-1 Jen-death. Het beslis- (oelpunt viel in de eerste ïg en kwam op naam Künzer. tbalfans ggestuurd - De Turkse politie °iterdag 45 Engelse voet brug naar huis ge- pe supporters wilden psende kwalificatiewed- ior het Europees kampi- p tussen Turkije en En- lezoeken, zaterdag- h Istanboel. door Marcel van der Kraan eindhoven - Dick Advocaat wil de weten wie van zijn verwende vedetten in het Nederlands elftal nog gretig zijn. Moldavië thuis (5-0) was een leuk potje om daar achter te komen. De jeugd kreeg zaterdagavond een kans, greep die ook, maar na afloop had de bondscoach meteen zijn twijfels of hij z'n voetbaltalenten vol gende maand in de play-offs wel voor de leeuwen moet gooien. Wesley Sneijder kreeg het grootste compliment van Dick Advocaat. Rafael van der Vaart had een 'prachtige goal' ge maakt en Arjan Robben viel ook lekker in. In de tweede helft kwam het publiek voor het eerst sinds lange tijd weer aan zijn trekken. Alleen was dit Moldavië. De volgende tegen stander is van een ander kaliber en die laat de vele foutjes die Oranje tegen er tegen een der derangs voetballand doorheen liet slippen niet onbestraft. „De bezetenheid van deze ploeg vond ik een pluspunt", zei Advocaat. „Maar de om schakeling van balbezit naar balverlies (aanval naar verdedi ging) was niet om over naar huis te schrijven. Die moet echt beter. Anders word je daar straks verschrikkelijk mee om de oren geslagen." Dus is de kans klein dat jongens als Van der Vaart, Sneijder en Robben straks met z'n drieën tegelijk een basisplaats zullen hebben. Advocaat: „De play offs worden twee wedstrijden op zich. Maar ik vind het wel hoopvol wat Sneijder met Van der Vaart heeft laten zien." Opmerkelijk was dat de bonds coach het meest kritisch was op de Ajacied die er al het langste in staat. Van der Vaart kreeg meer voor zijn kiezen dan Sneijder, terwijl de laatste straks waarschijnlijk weer plaats moet maken voor Mark van Bommel. Van der Vaart is zeker van zijn plaats, die houdt zelfs de terugkeer van Ruud van Wesley Sneijder heeft gescoord en wordt gefeliciteerd door Marc Overmars en Patrick Kluivert. Foto: Hans van Weel Nistelrooij volgende maand te gen. Want Van Nistelrooij en Kluivert zullen niet meer samen spelen. IQuivert kan ondanks een matig optreden tegen Moldavië wel een potje breken bij Advocaat, die vanaf de bank de spits van Barcelona bij vlagen zag tob ben. Kluivert lag met zichzelf in de knoop, had weinig chemie met de mannen die om hem heen stonden, maar kopte op slag van rust toch even de 1-0 binnen. Advocaat: „Kijk en dat is Kluivert, hè. Dan toont hij toch weer zijn kwaliteiten. Die jongen scoort om de andere in terland een doelpunt. Ik heb hem betere wedstrijden zien spelen voor het Nederlands elf tal. Hij had in de rust ook pro blemen met zijn maag. Mis schien had dat er iets mee te maken. Maar Kluivert scoort bijna altijd voor Oranje en dat is ook een kwaliteit." Het was zijn 40ste goal in 73 in terlands. Een bizar aantal voor een speler die misschien nog wel vijf jaar in Oranje zal spelen en die bij de KNVB de geschie denis in zal gaan als de meest productieve spits ooit. Die man zet Advocaat dus nooit op een zijspoor. Het Nederlands elftal kwam za terdagavond pas echt op gang nadat Advocaat Michael Reizi ger had ingewisseld voor Roy Makaay. De bondscoach be sloot na een half uurtje tot die ingreep, omdat er nauwelijks druk was op het doel van de Moldaviërs. Na afloop ontstond er een even pijnlijke als merk waardige situatie, omdat Advo- caats voorganger Louis van Gaal hem in de tv-studio in het Philips-stadion even ging uit leggen dat hij helemaal niet met vier verdedigers had moeten beginnen. De tactiek van Oran je was fout en dat had hij kun nen weten. Onzin, vond Advocaat. Hij had zijn huiswerk gedaan en van zijn scouts begrepen dat Mol davië de laatste interlands, zelfs tegen Tsjechië, met drie spitsen had geopereerd. De Hagenaar bleef voor het oog van de came ra's keurig beleefd tegen Van Gaal, maar hij heeft al eerder la ten weten dat hij zelf nooit zo'n rol wil innemen. Advocaat gaat in de toekomst niet in een tv- studio zijn opvolger zitten kriti seren. Van Gaal had nog wel meer no ten op zijn zang en was niet huiverig om die te laten horen. Hij vindt dat Advocaat aan Ruud van Nistelrooij een 'schijnstraf heeft opgelegd en de speler een dienst heeft be wezen door hem even een weekendje vrijaf te gunnen. „Dit is geen straf voor Van Ni stelrooij, dit is gewoon rust voor die jongen", aldus Van Gaal. De vraag is echter of de echte straf volgende maand pas komt. Dan kan Advocaat met recht zeggen: 'Ruud, het ging lekker zonder jou. We hebben vijf keer gescoord en dus ga ik voorlopig zo verder.' In dat geval ontstaat er een geheel nieuwe situatie voor de topscorer van Engeland en de spits van de grootste club ter wereld. Vier van die vijf doelpunten vie len pas in de tweede helft. Drie ervan kwamen op naam van de 'jonkies'. Sneijder schoot op aangeven van Kluivert in de 51ste minuut de 2-0 binnen, Van der Vaart maakte de mooi ste goal van de avond en Rob ben bepaalde in de slotfase met een solootje de eindstand op 5- 0. Tussen de bedrijven door on derstreepte Pierre van Hooij- donk zijn status door drie mi nuten na zijn entree (wissel voor Kluivert) een penalty te benutten. NEDERLAND: Van der Sar; Reiziger (33. Makaay), Stam, Ooijer en Van Bronckhorst; Van der Meyae, Sneijder, Cocu en Overmars (65. Robben); Klui vert (71. Van Hooijdonk), Van der Vaart. MOLDAVIË: Hmaruc; Valuta, Catin- sus, Priganiuc en Savinov; Ivanov (82. Miterev), Barisev, Cebotari en Cova- lenco (63. Testemitanu); Covaliciuc en Dadu (75. Golban). ïl Wiche d - De bezem erdoor. En snel graag! bondscoaches in Nederland sme- )0?renovatie van een nationaal erfgoed: hi Maar de kloof met de nieuwe genera- zo bewees een onthutsende (middag in Helmond. De opvolgers —Boer en co worstelden negentig minu- een plukje minimumloonvoetballers. Janje-jong Moldavië: 0-0. „Dit slaat fr!' Een strenge dienstklopper spurt, pet scorebord naar minuut 89 tikt, jtgs de hekken. Zijn prooi, een broekie Ben bal heeft gepikt, verstijft ter plek- I later: ontwapenende glimlach. Het is ieIfend het meest opwindende moment j verloren middag. In de treurige am- Sportpark De Braak (800 volhou ders en zes wanbetalers op een garagedak) vinden de zwartkijkers van het Nederlandse profvoetbal nieuwe munitie. Jong Oranje, al lang de weg naar Athene kwijt, weet zich geen enkele raad met Moldavië. Een straatarme smokkelstaat die op de FIFA- ranglijst niet eens op het eerste vel te vinden is. Trieste score: twee halve kansen en een handvol afzwaaiers. Hevig zuchtend haast bondscoach Cor Pot zich van het veld, zonder op of om te kijken. Noodkreet: „Sommigen durven niet eens de bal te vragen." Steeds luider klonk deze zomer de stem van het suf geënquêteerde volk, na een campagne waarin het 'grote' Oranje krediet na krediet verspeelde: het Nederlands elftal snakt naar nieuw bloed. Een frisse wind, verjonging. Re gisseur Dick Advocaat moest lef tonen. Of an ders opstappen. Maar de bittere realiteit is dat de Nederlandse voetbalschool, in het bui tenland toch hoog geprezen, al lang niet meer de Gullits en Van Bastens van de lopende band laat rollen. Rafael van der Vaart is een zeldzame uitzon dering, Arjen Robben en Wesley Sneijder ha ken aan. Daarachter volgt een grote leegte. Robin van Persie zou die kunnen vullen, maar dreigt aan zelfoverschatting ten onder te gaan. Jong Oranje-baas Pot weigert het en fant terrible van Feyenoord zelfs hardnekkig te selecteren. „Robin heeft het te druk met zijn eigen ego. Drie, vier acties, verder hele maal niks. Ik heb hem drie keer niet opgeroe pen. Dan moet toch een lichtje gaan bran den." De bondscoach heeft, in een poging het tij te keren, rigoureus gebroken met de lijn van zijn voorganger Wim Koevermans, die na een dra matische reeks EK-kwalificatieduels moest opstappen. De 'oudere' spelers werden be dankt, de kroonjuwelen Van der Vaart, Rob ben en Sneijder schoven door naar het echte werk. Het elftal zou, evenals het A-team, fail liet zijn, zo riepen de critici. Slechte sfeer, slechte mentaliteit, slechte resultaten. Pot doet zaterdag geen poging het echec te ver hullen. „Iedereen liep weg met de grote talen ten. Robben, Sneijder, Van Persie. Maar ze hebben wel de Olympische Spelen laten lig gen. Een prachtig podium voor jong bloed. Doodzonde." Prangende vraag is of de opvolgers het beter zullen doen. Na de verrassende 1-2 overwin ning op Tsjechië, vorige maand, leek een nieuwe lente in aantocht. Maar in Helmond wordt alle optimisme weer keihard de grond ingeslagen. Oranje, met slechts twee spelers van de Grote Drie (de Ajacieden Heitinga en Stekelenburg), heeft grote moeite met het nietige Moldavië, een ploeg die in zeven duels slechts één schamel puntje wist te stelen. Pot goochelt met 4-4-2 en 4-3-3, maar ziet geen enkele soepele combinatie. Laat staan de contouren van een nieuwe Van der Vaart. Alleszeggend: de enige voldoende is voor John Heitinga, een speler die net hersteld is van vijftien maanden blessureleed. De Aja cied houdt na afloop de moed erin. „Echt, ge loof me. Dit is een goede groep. Donderdag stond er een grote taart voor me klaar, om mijn terugkeer te vieren. Toen moest ik een traantje wegpinken." Meer feestjes zullen er voorlopig niet komen. Jong Oranje is nooit een succesformatie ge weest, maar de spoeling lijkt nu wel heel dun geworden. De eindstand in de EK-poule is onthutsend. De zo geprezen Nederlandse school strandt op de voorlaatste stek, elf pun ten achter een land als Wit-Rusland. Niveau Moldavië. Pot: „Dit slaat nergens op." 'cpd - Achteraf bleek ip naar het duel op- ir dan de ontmoeting voetbal viel er zater- weinig te genieten in ide stadion van Fe- Turkije en Engeland lar op 0-0. De En- :en het ticket voor ~jin de zak, de Turken nin de herkansing. Wen de gemoederen voetbalwedstrijd zo it als bij het duel van in Istanboel. Enerzijds angst voor suppor- de laatste jaren ge- l bij Turks-Engelse ities. Dat mondde uit ind strenge veilig- itregelen rondom het icoglu-stadion en een ig van de UEFA dat ig - van aanhangers en ïrs - tot uitsluiting voor [u kunnen leiden, ontstond er in het ip in de week voor de kraker in Istan- i onrust. De Engelse irste verdediger Rio omdat hij vorige zuimd had een do- ondergaan. De se- coach Eriksson dreig den met een boycot, ld snel in toen de FA stijf hield en de pu- nie in Engeland zich ipelers keerde. Turken nog nooit te- land hadden ge ronnen zij zaterdag ■t aan de beslissende clash in groep 7. De nummer drie van het afgelopen WK be schikt over een getalenteerde en geroutineerde groep spelers, die zich bovendien gesteund wist door 42.000 bloedfanatieke aanhangers in het meest angst aanjagende stadion van Turkije. Maar onmiddellijk na het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat de Turken meer last dan baat hadden van hun luidruchtige achterban. OokTugay, de oerdegelijke middenvelder van Blackburn Rovers, was zichzelf niet. Dat bleek vooral in de 37ste minuut toen hij Gerrard, in de hoek van het strafschopgebied, volko men onnodig ten val bracht. Scheidsrechter Collina legde de bal terecht op de stip. Uiteraard meldde aanvoerder Beckham zich voor het klusje. De mid denvelder van Real Madrid had doelman Rüstü in de eerste on derlinge ontmoeting in Sunder land al eens vanaf elf meter ge klopt, maar ditmaal ging hij op opzienbarende wijze de mist in. Op het moment dat hij met rechts wilde uithalen, gleed zijn linkerbeen weg; de bal ging me ters over het Turkse doel. Beckham slikte de bittere pil en wist zich zelfs te beheersen toen Alpay hem trachtte te pro voceren. Na het rustsignaal, op weg naar de kleedkamer, haal de Beckham verhaal bij de Turk van Aston Villa. Er dreigde een opstootje toen ook andere spe lers zich in de woordenstrijd mengden. Maar ook in de cata- David Beckham mist op opzienbare wijze een strafschop voor Engeland. Foto: Reuters/Darren Staples comben kweet Collina zich van zijn taak. Ook na de hervatting bleef En geland betrekkelijk eenvoudig op de been. De Turken kregen slechts één doelrijpe kans. Doelman James redde op een inzet van Nihat, in de rebound faalde Emre hopeloos. De be zoekers waren in de tegenstoot veel gevaarlijker en scoorden zelfs. Het doelpunt van Beek- ham werd echter vanwege bui tenspel geannuleerd. De Engelse bondscoach Sven- Goran Eriksson prees na afloop de mentale kracht van zijn elf tal. „Het getuigt van grote pro fessionaliteit dat we deze klus na zo'n hectische week zo ge klaard hebben. Vooral in verde digend opzicht waren wij van daag zeer, zeer goed." Zijn Turkse collega Senol Gunes had zich al snel verzoend met het missen van de directe kwa lificatie: „Wat mij betreft is deze wedstrijd geschiedenis. Ik ben ervan overtuigd dat wij een goede kans hebben in de play offs. We hebben het al eens meegemaakt en zijn in staat het nog een keer te doen." Opmerkelijke eerste plaats Griekenland rijswuk/anp - Italië en Duits land hebben zich op de laatste dag van de EK-kwalificatie- reeks overtuigend geplaatst voor het Europees kampioen schap van 2004 in Portugal. Italië won op de laatste dag met 4-0 van Azerbeidzjan. Duitsland was op eigen veld .veel te sterk voor tegenstrever IJsland (3-0). Beide landen moesten tot de laatste dag van de kwalificatiereeks wachten om zich voor het kampioen schap te plaatsen. Inmiddels zijn elf landen ze ker van het kampioenschap in Portugal. Opmerkelijk was de eerste plaats van Griekenland in groep 6. De Grieken hielden knap voetbalgrootmacht Spanje achter zich. De Span jaarden wonnen hun laatste duel weliswaar met 4-0 van Armenië, maar kwamen één puntje tekort om Griekenland achter zich te houden. De groepswinnaar rekende in het laatste duel met 1-0 af met Noord-Ierland. In groep 4 was Zweden al ze ker van deelname aan de Eu ropese eindstrijd. De race om de tweede positie in de poule werd verrassend gewonnen door Letland. De Letten ver rasten Zweden in eigen huis met 0-1 en mogen zich daar door in de play-offs proberen voor het EK te plaatsen. België is in Portugal niet van de partij. De Rode Duivels wonnen de laatste wedstrijd in groep 8 met 2-0 van Est land, onder meer door een doelpunt van Feyenoorder Thomas Buffel. De zege was niet genoeg voor de tweede plaats omdat Kroatië met 1-0 van groepswinnaar Bulgarije won. De Kroaten eindigden daardoor als tweede en mo gen zich in de barrage alsnog proberen te plaatsen voor Portugal. In groep 10 werd Zwitserland op de laatste speeldag verras send groepswinnaar. De Zwit sers, met PSV-middenvelder Johann Vogel in de basis, wonnen met 2-0 van Ierland. Voor de Ieren is daardoor ook geen plaats op het EK. Achter Zwitserland pakte Rusland, dat met 3-1 van Georgië won, uiteindelijk de tweede positie. Noorwegen pakte in de span nende groep 2 de tweede plaats. Voorafgaand aan de laatste duels stond het elftal op een vierde plaats in de poule, die gewonnen werd door Denemarken. De Denen hadden aan een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië-Herzegovina ge noeg om directe plaatsing voor het EK af te dwingen. Roemenië, tot zaterdag kans rijk voor Portugal, viel buiten de boot, al haalde het land evenveel punten als Noorwe gen. maandag 13 OKTOBER 2003 EK-K WAIIFICATIE GROEP 1 Cyprus - Slovenië 2-2 (0-2). 11. Siljak 0-1, 41. Siljak 0-2, 71. Georgiou 1-2, 81. Yiasoumi 2-2. Scheidsrechter: Ovebro (Noo). Frankrijk - Israël 3-0 (3-0). 9. Henry 1- 0, 24. Trezeguet 2-0, 42. Boumsong 3- 0. Scheidsrechter: Bolognino (Ita). Frankrijk 8 8 0 0 24 29- 2 Slovenië 8 4 2 2 14 15-12 Israël 8 2 3 3 9 9-11 Cyprus 8 2 2 4 8 9-18 Malta 8 0 17 1 5-24 GROEP 2 Bosnië-Herzegovina - Oenemarken 1-1 (1-1). 12. Jörgensen 0-1, 39. Bolic 1-1. Scheidsrechter: Barber (Eng). Rode kaart: 90. Gravesen (Denemarken). Noorwegen - Luxemburg 1-0 (1-0). 18. Flo 1-0. Scheidsrechter: Szabo (Hon). Denemarken 8 4 3 11515- 9 Noorwegen 8 4 2 214 9-5 Roemenië 8 4 2 2 14 21- 9 Bosnië-Herz. 8 4 1 3 13 7-8 Luxemburg 8 0 0 8 0 0-21 GROEP 3 Nederland - Moldavië 5-0 (1-0). 43. Kluivert 1-0, 51. Sneijder 2-0, 74. Van Hooijdonk 3-0 (strafschop), 80. Van der Vaart 4-0, 89. Robben 5-0. Scheidsrech ter: Siric (Kro). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart; Stam (Ned), Priganiuc, Sa vinov (Moldavië). Oostenrijk - Tsjechië 2-3 (0-1). 26. Jan- kulovski 0-1, 49. Haas 1-1, 77. Ivan- schitz 2-1, 78. Vachousek 2-2, 90. Kol- ler 2-3. Scheidsrechter: Kasnaferis (Gri). Rode kaart: 63. Schopp (Oostenrijk). Tsjechië 8 7 1 0 22 23- 5 Nederland 8 6 1 1 19 20- 6 Oostenrijk 8 3 0 5 9 12-14 Moldavië 8 2 0 6 6 5-19 Wit-Rusland 8 1 0 7 3 4-20 GROEP 4 Zweden - Letland 0-1 (0-1). 22. Verpak- ovskis 0-1. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Rode kaart: 72. Zirnis (Letland). Hongarije - Polen 1-2 (0-1). 10. Nied- zielna 0-1, 48. Szabis 1-1, 63. Niedziel- na 1-2. Scheidsrechter: Mejuto Gonzalez (Spa). Zweden 8 5 2 1 17 19- 3 Letland 8 5 1 2 16 10- ,6 Polen 8 4 1 3 13 11- 7 Hongarije 8 3 2 3 11 15- 9 San Marino 8 0 0 8 0 0-30 GROEP 5 Duitsland - IJsland 3-0 (1-0). 9. Ballack 1-0, 59. Bobic 2-0, 79. Kuranyi 3-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Schotland - Litouwen 1-0 (0-0). 70. Fletcher 1-0. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Duitsland 8 5 3 0 18 13- 4 Schotland 8 4 2 2 14 12- 8 IJsland 8 4 1 3 13 11- 9 Litouwen 8 3 1 4 10 7-11 Faeröer 8 0 1 7 1 7-18 GROEP 6 Armenië - Spanje 0-4 (0-1). 7. Valeron 0-1, 76. Raul 0-2, 87. Reyes Calderon 0-3, 90. Reyes Calderon 0-4. Scheids rechter: Meier (Zwi). Griekenland - Noord-Ierland 1-0 (0-0). 69. Tsiartas 1-0 (strafschop). Scheids rechter: Cortez Batista (Por). Rode kaart: 68. McCartney (Noord-Ierland). Griekenland 8 6 0 2 18 8-4 Spanje 8 5 2 1 17 16- 4 Oekraïne 8 2 4 2 10 11-10 Armenië 8 2 1 5 7 7-16 Noord-Ierland 8 0 3 5 3 0-8 GROEP 7 Liechtenstein - Slowakije 0-2 (0-1). 40. Vittek 0-1, 56. Vittek 0-2. Scheidsrech ter: Hyytia (Fin). Turkije - Engeland 0-0. Scheidsrechter; Collina (Ita). Bijzonderheid: 37. Beek- ham (Engeland) mist strafschop. Engeland 8 6 2 0 20 14- 5 Turkije 8 6 1 1 19 17- 5 Slowakije 8 3 1 4 10 11- 9 Macedonië 8 1 3 4 6 11-14 Liechtenstein 8 0 17 1 2-22 GROEP 8 Kroatië - Bulgarije 1-0 (0-0). 48. Olie 1- 0. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). België - Estland 2-0 (1-0). 41. Reinu- mae 1-0 (eigen doel), 60. Buffel 2-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Bulgarije 8 5 2 1 17 13- 4 Kroatië 8 5 1 2 16 12- 4 België 8 5 1 2 16 11- 9 Estland 8 2 2 4 8 4-6 Andorra 8 0 0 8 0 1-18 GROEP 9 Wales - Servië-Montenegro 2-3 (1-1). 4. Vukic 0-1, 26. Hartson 1-1 (strafschop), 82. Milosevic 1-2, 88. Gavranic 1-3, 90. Earnshaw 2-3. Scheidsrechter: Stuchlik (Oos). Italië - Azerbeidzjan 4-0 (2-0). 16. Vieri 1-0, 24. Inzaghi 2-0, 64. Di Vaio 3-0, 87. Inzaghi 4-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Italië 8 5 2 1 17 17- 4 Wales 8 4 1 3 13 13-10 Servië-Mont. 8 3 3 2 12 11-11 Finland 8 3 1 4 10 9-10 Azerbeidzjan 8 1 1 6 4 5-20 GROEP 10 Rusland - Georgië 3-1 (2-1). 3. lashvili 0-1, 29. Boelikin 1-1, 45. Titov 2-1, 73. Sitsjev 3-1. Scheidsrechter: Plautz (Oos) .Zwitserland - Ierland 2-0 (1-0). 6. Yakin 1-0, 60. Frei 2-0. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Zwitserland 8 4 3 1 15 15-11 Rusland 8 4 2 2 14 19-12 Ierland 8 3 2 3 11 10-11 Albanië 8 2 2 4 8 11-15 Georgië 8 2 1 5 7 8-14 Alle groepswinnaars gekwalificeerd voor EK, nummers twee spelen beslissings wedstrijden voor de laatste vijf EK-plaat- sen. VOETBALPROGRAMMA Programma. Eredivisie: 17.10: Ajax - FC Vo- lendam; 18.10: RBC Roosendaal - Willem II; PSV - SC Heerenveen RKC Waalwijk - Vites- se;19.10: Roda JC - Feyenoord; FC Twente - FC Groningen; FC Zwolle - ADO; FC Utrecht- AZ; NEC-NAC. Eerste divisie: morgen: Stormvogels Telstar-1 - Eindhoven; FC Den Bosch - FC Dordrecht; 17.10: AG0W - FC Den Bosch; VW - Haar lem; TOP - BV Veendam; Stormvogels Telstar- 1 - De Graafschap; Heracles Almelo - Cambuur L.; GA Eagles - Helmond Sport; Eindhoven - MW; Emmen - Sparta.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17