Cl Raambekleding heel functioneel in interieur SONY Opruiming FC Koekeroe gokt op verdedigers Woody Junior inwin i DINSDAG 7 OKTOBER 2003 ADVOCATENKANTOREN BERVELING Accountants Adviseurs Voor elke onderneming de juiste keus. Boekhouding, belastingzaken, salarissen en al uw overige financiële zaken www.berveling.nl Bezoekadres: Haagweg 52 b/c 071-5761706 AD NOYEN SHOES zeer laag geprijsd Damesschoenen v.a. maat 35 t/m 44 Herenschoenen v.a. maat 36 t/m 51 5 Meiplein 96, Leiden 071-5761946 Van Roy C.S. Advocaten Rapenburg 55, Leiden 071-5122362 AANNEMERS VERBOUWEN IS DAT DUUR? Reken maar op FREBOUW Bel voor gratis advies/offerte tel. 071 - 5760059 «HiliWliHWM Gebr. Opdam b.v. Voorschoterweg 41 Valkenburg ZH, Tel. 071-5315101 Hanepoel 4, Zwaanshoek Tel. 023-5845435 Boei bela midc Fina verz Sunshine van Jab Anstoetz voor een 'spannende' lichtinval. Publiciteitsfoto Raambekleding behoort tot de basis van het interieur. Van vitrage tot houten jaloezieën; de keus is tegenwoordig enorm. Hoe mooi en stijlvol de inrichting ook is, een ruimte staat of valt met de juiste raambekleding. Gordijnen, vitrages, inbetweens, horizontale of verticale lamellen: ze zijn sfeerbepalend. Niet alleen in het interieur. Ook vanaf de buitenkant verraadt de raambekleding iets over de bewoners. Marie-José van 't Wout van het Nederlands Perscentrum Wonen, dat trends op interieurgebied op de voet volgt, wijst op dat esthetische belang. „Raambekleding is naast vloerbekleding, muurbekleding en verlichting een van de vier basiselementen in het interieur. Is één van deze elementen niet goed, dan is het hele interieur niet goed." Bij een verantwoorde keuze is het volgens haar dan ook van belang om alle vier de basiselementen op elkaar af te stemmen. De combinatiecollecties van fabrikanten, waarbij een behangcollectie met een bijpassende raambekledingcollectie is gecombineerd, kan de keuze van de consument er eenvoudiger op maken. Elke raambekledingcategorie heeft eigen specifieke functionele kenmerken. Aan de basis van elke categorie ligt het waarborgen van de privacy en het binnenhouden van warmte. Marie-José van 't Wout: „Functie en uitstralingen liggen tegenwoordig vaak in eikaars verlengde en kunnen niet echt meer los van elkaar worden gezien. Iets wat functioneel is, moet ook mooi zijn." Exemplarisch voor de samenhang tussen functie en uitstraling is het Houten jaloezieën van Luxaflex. gordijn. Dit brengt qua sfeer warmte in het interieur en houdt qua functie de warmte in huis. Kleur en dikte van een gordijnstof bepalen de mate van lichtinval, die enerzijds de mate van privacy bepaalt en anderzijds weer invloed heeft op de totale sfeer van een ruimte. Kenmerkend voor vitrages en inbetweens is dat het zonlicht wordt getemperd zonder het uitzicht naar buiten te belemmeren. Ook een plissé of rolgordijn kan het zonlicht temperen of zelfs volledig weren. Jaloezieën zijn zowel met horizontale als verticale lamellen verkrijgbaar. Doordat de lamellen draaibaar zijn, kan de lichtinval optimaal worden geregeld. Kenmerkend is de onderhoudsvriendelijkheid van met name kunststof en aluminium lamellen. Vlakhangende stoffen panelen ofte wel paneelgordijnen, blijven populair. Kenmerkend is de mogelijkheid om een dichter doek met een transparant doek te combineren en het wisselen van panelen. Extraatje is dat deze vorm van raambekleding ook ingezet kan worden als afscheidingswand in of tussen ruimtes. De mogelijkheden van de verschillende soorten raambekleding zijn naast de persoonlijke voorkeur voor stijl afhankelijk van een aantal aspecten. Zo sluiten de grootte en vorm van een raamoppervlak een bepaalde soort raambekleding al bij voorbaat uit. Dat geldt eveneens voor de ruimte. Aan raambekleding voor een keuken worden andere eisen gesteld dan aan die voor de woonkamer. Knutselen aan de Woody Junior. Publiciteitsfoto FC Koekeroe is een plaatselijk Leids radiostation, maar ook de naam van het team waarmee Erik Robertson beslag legde op de eerste plaats van het maandklassement van september. Voortaan dus thuis op de DVD, zijn prachtige prijs, naar wedstrijden van vooral Ajax kijken. Want dat is de club waar de 33-jarige administratief medewerker zijn hart aan heeft verpand. ,,lk heb een seizoenskaart voor Ajax. Ik volg nagenoeg alle thuiswedstrijden live in de Arena. En als ik niet kan, ga ik naar mijn vader. Die heeft Canal Lekker televisie kijken. Waarom ik de naam FC Koekeroe heb gekozen? FC Knudde vond ik zo afgezaagd klinken. Vandaar." Erik Robertson vertelt zijn team volledig op gevoel te heb ben samengesteld. ,,lk ben ene echte voetbalfanaat. De meeste spelers ken ik, ik weet ook wat ze wel en wat ze niet kunnen. Je hebt geweldige verdedigers die nooit scoren en je hebt mindere verdedigers die wel regelmatig de bal achter de vijandelijke keeper koppen. Daar heb je dus wat aan. Greene van RKC is daar een voorbeeld van. Tuyp van FC Volendam is dat eveneens. Verder hebben Knopper (Heerenveen) en Sonck (Ajax) mij ook de nodige punten opgeleverd." Erik Robertson voetbalt zelf ook. In het twee de elftal van de zaterdagclub W Leiden. Hij verloor zater dag met 7-4. Die vreemde uitslag was volgens hem volledig te wijten aan de 'kater van 3 oktober'. De weekwinnaar werd Coach Cees met zijn team FC Barend. Hij behaalde 72 punten mede dankzij het opstellen van Peter Wijker in de achterhoede. Deze centrale verdedi ger van AZ was goed voor 16 punten. Ook Collins John, spits van FC Twente, maakte met zijn 15 punten zijn uitver kiezing in het team van Coach Cees meer dan waar. Geen gezaag op het aanrecht of getimmer meer op de salontafel. Geef een kind een Woody Junior en hij kan naar hartelust schaven, zagen, spijkeren, knutselen en plakken. Het werkblad meet 90 bij 50 centimeter. De hoogte kan wor den ingesteld op 60 en 80 centi meter. Hoog genoeg voor kinderen van vier tot twaalf jaar. De Woody Junior is uitgerust met een bank schroef, een brede lade, een garen ladder met verstelbare bankhaak, een opbergplank en een gleuf in het werkblad met bakje voor klein gereedschap. De Woody Junior is er vanaf 99 euro. Hij is verkrijgbaar bij bouwmarkten en doe-het-zelf- zaken. VEL. vliegtarieven.nl voetbalreizen 023-528 3843 FOR HIM MAGAZINE Alle weekwinnaars ontvangen een jaarabonnement op FHM, For Him Magazine t.w.v. A 40,50 FC Twente Ramzi 11, Gakhokidze 3, Sibum 3, Christensen 3, John 15, Ten Rouwelaar 3, Van der Weerden 0, Heubach 3, Pothuizen 3, Polak 3, Grujic 3, Ouédraego 3, Niemeyer 3. FC Utrecht Van de Brink 3, Tanghe 3, De Jong 3, Broerse 3, Zuidam 3, Van de Bergh 3, De Groot 9, Van de Haar 3, Ponk 3, Zwaanswijk 3, Shew- Atjon 3, Lamey 0, Keiler 3. FC Volendam Koning 1, Breinburg 1, Luirink 1, Tuyp 9, Buys 1, Salden 1, Wilson 1, Bridji 6, Esajas 1, Ouhsaine -2, Faria 1, Van Westerop 1, Henar 1, Putter 1. FC Zwolle Van der Haar 1Ravensbergen 1 Roelofsen 1De Ridder 1Karlsen 1Van der Werff 1, Bosschaart 1, Lim-Duan 1, Hristov 7, Promes 1 Feyenoord Van Wonderen 3, Paauwe 6, Van den Berg 6, De Nooijer 6, Buffel 3, Ono 3, Snoyl 3, Schreuder 3, Zoetebier 8, Lazovic 3, Kuijt 3, Van Persie 9, Lurling 9. rkc Waalwijk Boulahrouz 0, Olfers 0, Teixeira of3 Greene 0, Van Diemen 0, Boutahar 0, Petrovic Hoogendorp 0, Cornelisse 0, Oost 0. j J l« t Roda JC Sonkaya 6, Addo 6, Senden 6, Rudge ér8 Lachambre 6, Van Dessel 0, Vicelich 3, Filipovicg Vandenbroeck 3, Kujovic 8, Anastasiou 3, üe Sonko 9. te In 01 SC Heerenveen Hansson 6, Edman 3, Seip 6, Bakkati 6, Vonk 8, Radomski 3, Knopper 11, Vuayrynen 3, Sibon 3, Selakovic 3, Samaras 3, M per Coreia 3. lm Vitesse Konterman 0, Frankel 0, Cornelisse 10, Dingsdag 7, Bochem 0, Jevric 0, Rankovic 0, Claessens 0, Schaars 0, Martel 0, Rojer 0, Mbamba -3, Van Beukering 6. Willem II Hadouir 0, Mathijsen 0, Van Nieuwst 0, Jaliens -3, Wau 0, Zois 0, Landzaat 0, Sektiu 0, Mathijssen 0, Van den Eede 0, Shoukov 0, Quinn 0, Ceesay 0

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 9