*4» ket naar Naturalis i Voorschoten' 'Olie' voor natscheerders Zuivere lucht Spinners FlexTV Houten Des Bouvrie Bloemenkunst Opstalverzekering Vieze toiletten Alles-in-een-tv Trendhopper tv Oltmans mogelijk coach Pakistan SBS kaapt rechten Formule 1 op tv K...K... Kaartjes voor Pipo en de P...p...parelridder! Nu gratis bij Mona Yokidrink. Alphenaar in auto op drie wielen Winkeliers aan eind van Latijn met lastpakken M I I I II Leidsch Dagblad De natscheerder doet het tot nu toe met scheerschuim, gel of zeep. Nu is er ook een olie op de markt, met de welluidende naam Total Shaving Solution. Er zitten plantaardige en etherische oliën in, afkomstig van onder meer sesam, kruidnagel en lavendel. Het product is vrij van toevoegingen zoals chemicaliën, con serveermiddelen, alcohol en geur- en kleurstof fen. De samenstelling voorkomt irritatie en uit droging van de huid. Een fles, goed voor 90 scheerbeurten, kost 7,45 euro. 'ubliciteitsfc Het bedrijf Sharp, producent van onder meer luchtfilters, brengt een nieuwe serie luchtreini gers op de markt. De modellen in de serie zou den onder andere allergenen, rook, bacteriën, virussen en geuren uit de lucht halen. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van een nieuwe tech niek die door Sharp is ontwikkeld. Door deze plasmacluster-techniek worden aan watermo leculen in de lucht zogenaamde clusterionen onttrokken. Deze gaan een scheikundige reactie aan met schadelijke deeltjes die zich in de lucht bevinden. De deeltjes worden afgebroken tot onschadelijke, neutrale stoffen. De luchtreini gers beschikken over een geur- en stofsensor die de kwaliteit van de lucht doorlopend in de gaten houden. Laat die te wensen over, dan gaat de reiniger op volle toeren draaien. De luchtreinigers zijn tevens uitgerust met een stoffllter en een koolstoffilter. Dat laatste re kent af met vieze luchtjes. De luchtfilters zijn verkrijgbaar vanaf 389 euro bij de Allergiewin kel in Best: 0499-375222. Op internet: www.allergiewinkel.nl Soft Spinners. Publiciteitsfoto Soft Spinners zijn zachte gums, met een uiter lijk van gedraaide strepen. Deze nieuwe snoep jes van Red Band komen in drie varianten in de winkel. Elk snoepje combineert twee verrassen de smaken. Fris Romig bestaat uit bosbes, kers of perzik met een 'swirl' van yoghurtijs. Fruitig bevat framboos/zwarte bes, appel/peer en ananas/cactus. Toefje Toffee zijn toffeesmaken gecombineerd met vanille-ijs of room. De pro ducten zijn verpakt in een handig hersluitbare verpakking die kan staan. Na Samsung kondigt nu ook Philips een tv met ingebouwde harde schijfrecorder aan: de 82cm- breedbeeld FlexTV. Wat heb je eraan? Je kunt op de schijf van 40 Gigabyte bijna eindeloos veel opnemen, zeg maar een stapel van elf vi deobanden. Nog leuker is dat gestoord worden onder Wimbledon of voetbal geen probleem meer is. Met een druk op de knop bevriest de tennisser, en zoveel minuten later na een druk op de knop slaat-ie gewoon weer door. Live-kij ken is op deze manier simpel te verschuiven. Een ander aardigheidje: met de replay-knop herhaalt de tv de laatste acht seconden. Het ge luid is surround. Samsung komt in juli op de markt met een hard disk-tv voor 2499 euro, Phi lips hoopt in september zover te zijn (richtprijs 3000 euro). De houten vouwgordijnen van Des Bouvrie. Publiciteitsfoto De naam van Jan des Bouvrie is verbonden aan onder ande re telefoontoestellen, verf, boten en natuurlijk meubilair. Aan dat rijtje kunnen sinds kort houten vouwgordijnen wor den toegevoegd. Deze ontwierp Des Bouvrie in opdracht van B&C Products. Het vouwgordijn is leverbaar in zes kleuren: naturel, zwart, kersen, noten, eiken en natuurlijk wit. De vouwgordijnen zijn afgewerkt met een katoenen band in een bijpassende kleur. De vouwgordijnen zijn verkrijgbaar in vijf standaard maten. De kleinste meet 60 bij 190 centimeter (49,95 euro), de grootste 140 bij 190 centimeter (99,95 euro). Een decoratie van kunstbloemen in Sint Petersburg. Publiciteitsfoto Het gaat goed met Excellent Flowers uit Oir- schot, dat gespecialiseerd is in kunstbloemen. Onlangs vertrok een team van het bedrijf naar Sint Petersburg. Daar werd het restaurant van het Rijksmuseum onder meer aangekleed met bloemstukken en twee, zes meter hoge Ficus Benjamina bomen. De opdracht krijgt een ver volg. In het najaar gaat Excellent Flowers ook het restaurant van het Catharina Paleis decore ren. Volgens eigenaar Jozef van Deursen zijn de bloemen en planten niet van echt te onder scheiden. Hij spreekt dan ook liever van bloe men- en plantenkiinst dan van kunstbloemen. Opvallend: alle medewerkers van Excellent Flo wers zijn afkomstig uit de bloemisterijwereld. Bij de aankoop van een woning is iedereen ver plicht een opstalverzekering af te sluiten. Deze verzekering keert bijvoorbeeld uit als de wo ning getroffen wordt door brand. De hoogte van de premie hangt samen met de regio waar de woning staat. Aan de kust is bijvoorbeeld meer kans op stormschade, waardoor de pre mie hoger is. Ook bij een woning met een rie ten dak zijn de risico's groter. Zijn die factoren meegenomen, dan verschilt het premiebedrag bij verschillende verzekeraars behoorlijk, zo blijkt uit een onderzoek van de Vereniging Con sument en Geldzaken. Volgens de vereniging is het dan ook zinvol om vooraf uit te zoeken wat de gunstigste verzekering is. De goedkoopste verzekeraars zijn Centraal Beheer/Achmea, FB- TO, Sterpolis, Unigarant en Univé. Die rekenen een premie tussen 0,50 en 1,00 euro per 1000 euro verzekerd bedrag. De verzekeringen van ABN Amro, Allianz, De Amersfoortse en Interpo lis (Rabo) vallen in de duurste categorie. Het premiebedrag ligt tussen de 0,70 en 1,40 euro. Meer informatie over de vereniging en het on derzoek is te vinden op website www.geldwijs.nl. Het is even schrikken: slechts één op de vijf openbare toiletten is veilig genoeg om op plaats te nemen. De helft van de zittingen zijn besmet met schimmels, bacteriën en ziektekie men. Ook de spoelknop en de deurkruk zijn niet schoon. En wat te denken van de kraan: 43 pro cent van de kraantjes is te vies om aan te raken. Dat heeft het vakblad Service Management uit gevogeld. Producent Clean Seat Holland haakt erop in en brengt het assortiment onder de aandacht: papieren wc-brildekjes, wegwerp washandjes en zelfklevende afvalzakjes. Een verpakking van tien wc-brildekjes komt op 79 a 89 eurocent. Te koop bij drogisterijen en kam- peervakhandel. Zie ook www.tolyhygiene.nl (vanaf 28 juni). b.holwerda@rdpvakantie.nl Toly, wc-brildekjes. Publiciteitsfoto Hoe je een alles-in-één-tv (inclusief cd-speler en fm-radio) mooi vorm geeft, daarover weten ze bij Bang Olufsen mee te praten. Philips doet er met de nieuwe Tech Desig- nline een schepje bovenop. Onder in deze 82cm-breedbeeld zit een haast onzichtbaar dvd-gleufje ver stopt. Het beeld is optimaal dank zij de laatste techniek Pixel Plus. Ook kan deze tv twee program ma's naast elkaar vertonen. Het 90 Watt-geluid is surround middels acht speakers waarvan de achter ste twee flinterdun (NXT) en draadloos. Het stereogeluid wordt omgezet in meerkanaals. De me tallic kast is stijlvol met vriendelijk afgeronde hoeken. Bovenop z'rt een leuk extraatje dat er letterlijk uit kan springen, een Icd-scherm- pje dat onder meer informatie biedt over zenders en kanalen. De prijs: 2700 euro. Woonwarenhuis Trendhopper is komend televisieseizoen niet van de beeldbuis te branden. Het be drijf is hoofdsponsor van twee woonprogramma's. Artikelen dui ken op in Eigen Huis Tuin, maar zijn ook te zien in het nieuwe pro gramma Samen Wonen (Net 5). Dit programma gaat over twee gelief den die op het punt staan om sa men te gaan wonen. De uitdaging van de makers is om de verschil lende smaken van twee partners samen te voegen tot een accepta bel geheel. Samen Wonen is vanaf 24 september tien weken lang te blad woensdag 8 OKTOBER 2003 dagblad NR. 43354 LOSSE NUMMERS €1,15 ZATERDAG €1,60 intie in opvallende witte flippers", ver- 'erwacht telt Smeenk. Ze komen vooral eurt.Als voor in diepe wateren, niet in •g is, be- het ondiepe stuk van de Noord- wpakket. zee bij de Nederlandse kust. iibe- „Dit was echt een afzwaaier." oek.Een afzwaaier die voor opwin - twee a ding zorgt bij de medewerkers, nedewer- al kwam het niet zo goed uit dat vis kun- ze vandaag moesten afreizen ophalen. naar de Maasvlakte. Vanmiddag over een komt prins Willem-Alexander et exem- de nieuwe tentoonstelling ope- eeuw nen over het hart, en er is een •enland. directeurswisseling. „Daar kun- ende wal- nen we dus niet bij zijn. dringende Vorige week dreef de walvis in met de de vaargeul bij Hoek van Hol land. Uit de beschrijvingen die de deskundigen van Naturalis toen kregen, maakten zij op dat het om een dwergvinvis ging. Niet zo bijzonder, oordeelden ze. Omdat het karkas het scheepvaartverkeer blokkeerde, is het door Rijkswaterstaat weg gesleept, de Noordzee op. Na turalis kwam er pas later achter dat het dier geen dwergvinvis was, maar een bijzondere buit rug, van ongeveer negen meter. Volwassen buitruggen kunnen zo'n achttien meter lang zijn. De ongeveer anderhalf jaar ou de vis is volgens Smeenk al ze ker anderhalve week dood. ekteverzuim. Eerder kiep- Haarlemse vuilnisopha- iit onvrede met de directie vrachtwagens leeg op de Markt Dit soort 'wilde' kan niet door de beugel een vorm van machtsmis- houdt de FNV een lan- e actiedag in het openbaar er tegen de ingrepen van abinet-Balkenende op de e zekerheid. Het is begrij- dat de vakcentrale hierte- e hoop loopt De bezuini- n hebben een historisch omvang en doen pijn. De ïou geen knip voor de neus zijn als zij de leden niet mobiliseren. Toch is het de of het tijdstip en de geko- ctlevorm gepast is. eerst ligt het niet erg voor and om het openbaar ver- tot actiedoel te verheffen, name de Nederlandse (wegen kampen al lange net grote problemen, die ze aam te boven komen. De heeft verder een conflict iet kabinet en niet met de 'endien begint zaterdag fstvakantie. Het platieg- n het treinverkeer du- niet alleen de NS, maar Iduizenden vakan- De FNV doet er ver- aan de landelijke actie- het openbaar vervoer af en iets anders te be- FNV Bondgenoten organiseert de actiedag. Een belangrijk deel van de treinmachinisten, con- treffen. Volgens Veenman is het dan wel druk in de trein, omdat de herfstvakantie begint. (advertentie) ren de bestuursleden de twee voetballende vrienden helemaal zat. De tieners mochten zich vijf jaar lang niet meer op het complex vertonen. Voorzitter John Kriek heeft heel wat meegemaakt met het stel, vertelt hij. „In het laatste jaar dat ze op de club zaten, werden 77 diefstallen gemeld. Het jaar daarna, toen ze weg waren, nog maar drie. de voetbalvereniging werden gestuurd. „S. was de ergste", zegt Kriek over één van de jongens die nu is aangehouden. „Hij is de leider, echt een driftkikker. Hij kon het niet hebben dat we hem royeerden. Ineens be gonnen de pesterijen: een steen door mijn raam, een enorme kras op de auto van mijn vrouw." Kriek deed hiervan aangifte bij de terug al 'complexverbod' politie. Er speelde echter meer en dat meldde hij niet. De voorzitter en zijn gezin werden ook bedreigd. „Hij vertelde mijn dochter, die net zo oud is als de jongens, dat ze mij overhoop gingen steken. Hij is ook een keer opzettelijk tegen mij aange fietst." Nu aanklachten als bedreiging, inti midatie, diefstal en aanranding bij het poli tiebureau binnenstromen, overweegt Kriek hiervan alsnog melding te maken. „Mijn dochter was zo bang voor die jongens dat ze niet wilde dat er aangifte werd gedaan." De jongens hebben ongeveer zeven jaar ge voetbald bij Voorschoten '97. „Dat verve lende gedrag is langzaam maar zeker geko men. Eerst stalen ze alleen bij de tegenpar tij, bij uitwedstrijden. Later ook van hun ei gen teamgenoten. Alles wat los en vast zat werd meegenomen. Geld, sleutels, papie ren, kleding, schoenen." Pagina R5: Machteloos gevoel overheerst bij gemeente den haag - De Pakistaanse hoc- keybond wil Roelant Oltmans als coach van het nationale elf tal. Oltmans, die verantwoorde lijk is voor de mannenploeg van HCKZ, moet de plaats innemen van Rashid Junior, die onlangs opstapte nadat Pakistan de fi nale van de Asia Cup van India had verloren. De Oegstgeeste- naar zou in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van Athene moeten aanblijven. Pagina Sport Hilversum - Niet RTL5 (onder deel van HMG) maar SBS gaat volgend seizoen de Formule 1 uitzenden. HMG zegt veel ge boden te hebben voor verlen ging van het contract. Meer bie den was onverantwoord, aldus een woordvoerster. _sK Woensdag is de lekkerste dag van KJIPÜ de weekI Want met Mona Yoki- WW .W*S8H*H?Cw drink kun je kaartjes sparen voor de bioscoopfilm Pipo en de P .p...parelridder. De eerste 1500 inzenders krijgen twee kaartjes voor de exclusieve voorpremière op woensdag 19 november en we geven ook nog 1500 extra filmkaartjes weg voor een volgende voorstelling! Spaar dus snel drie actiezegels van de Yokidrink verpakkingen en check www.delekkerstedag.nl I Schneider woubrugge - De politie heeft gisteravond op de N446 in Woubrugge een 32- jarige Alphense automobilist van de weg geplukt omdat hij in een auto reed waarvan het rechter voorwiel com pleet ontbrak. De man was zwaar onder invloed. Hij bracht met zijn gedrag niet alleen zichzelf in gevaar maar ook zijn twee kinderen. Op de voorstoel zat een 4-ja- rig kind niet in de gordel en op de achterbank lag een 1,5-jarig kind te slapen. Het vermoeden bestaat dat de man in Leiden al in de auto was gestapt. Daar kwam eerder op de avond een melding bij de politie binnen over een auto op drie wielen. den haag/grd - Supermarkten zijn niet in staat het hoofd te bieden aan winkeldieven en mensen die overlast veroorza ken in of voor de winkels. De frustratie is hoog, want „er wordt al jaren met de politiek over gesproken, maar van af spraken komt bitter weinig te recht", aldus Miranda Boer van het Centraal Bureau Levens middelenhandel (CBL). „De su permarkt kan weinig doen." Een 43-jarige vrouw in Amster dam kwam maandagavond om het leven nadat zij door super- marktpersoneel hardhandig was aangepakt. Vijf personeels leden zijn aangehouden. De branche, die met tiendui zenden diefstallen per dag te maken heeft, verwacht niet veel meer van de politie. „Die heeft vaak andere prioriteiten, of de zaak is al opgelost voor de poli tie ter plaatse is." De schade door diefstal en overlast wordt geraamd op 180 miljoen euro per jaar. Hoe vaak overlast wordt veroorzaakt, houdt het CBL niet bij! De woordvoerster erkent dat 'frustratie en emotie' welig tie ren, „maar meestal weten we dat in de hand te houden". Daar staat tegenover dat dieven en andere lastposten met de dag agressiever worden. De supermarkten investeren jaarlijks negentig miljoen euro - de helft van de schade die ze lij den - in training van personeel en veiligheidsmaatregelen. Een probleem is dat winkeliers vaak geen aangifte meer doen van diefstal. De winkeliers zeggen dat ze aan het eind van hun La tijn te zijn en niet nog meer kunnen doen. Pagina Gesprek van de Dag: Meer over overleden vrouw bij supermarkt Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken NaamOMDV Telefoon Wq gaan zotgwJcig Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 (Lvjn controle nabezotgng) met petsoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere rtormaïe aan Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automafcctie betaling is min Handtekening 712141 400114 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16