ket naar Naturalis Light modules Gevonden voorwerpen Schoonmaakborstel Koken op de Karahi Badkameraccessoires Power Tape Handige boor Kinderbeveiliging Toscanini Polaroid ONE i Oltmans mogelijk coach Pakistan SBS kaapt rechten Formule 1 op tv K...K... Kaartjes voor Pipo en de P...p...parelridder! Nu gratis bij Mona Yokidrink. BES- Alphenaar in auto op drie wielen Winkeliers aan eind van Latijn met lastpakken A n0 Leidsch Drie geschakelde Light Modules van Dornbracht. Publiciteitsfoto Een aardig nieuwtje van Dornbracht. Met de zogenaamde Light Modules brengt het bedrijf een programma van inno vatieve wand- en plafondlichten op de markt, leder afzon derlijk systeem bestaat uit verschillende modules die met een systeemrail met elkaar verbonden zijn. De modulen kunnen op verschillende manier worden gerangschikt. Is het systeem uitgerust met zwenkstralers, dan biedt de arma tuur nog meer mogelijkheden. Schilderijen kunnen dan bij voorbeeld afzonderlijk worden uitgelicht, terwijl de overige stralers de gehele ruimte verlichten. De Light Modules zijn verkrijgbaar in de sanitairvakhandel. Meer informatie over prijzen en verkooppunten is verkrijgbaar bij importeur Burg mans Agenturen: 010-4508451. Op internet: www.dorn- bracht.com Op zoek naar een leuke lamp, een houten keukenbank uit Oost-Europa, een schoolwandkaart uit de jaren '6o, een serie stempels, een weegschaal? Dan biedt het boekje Ge vonden Voorwerpen uitkomst. Het bevat een overzicht van de leukste rommel- en vlooienmarkten van Neder land. Het zijn er al met al een stuk of 150. Daaronder het Waterlooplein in Amsterdam: „Van oudsher de bekend ste, maar thans drukker bezocht door toeristen dan door scharrelaars." Natuurlijk ook de Beverwijkse Bazaar, waar ook op het plein gestart wordt met kofferbakverkoop. Een grote jongen is met 1500 kramen ook de zaterdagse vrije markt van Cuijk. En zo gaat het maar door tot en met de rommelmarkt in Liessel, ten bate van de carnavalsstich ting. Ook staan de kringloopwinkels, altijd mooie snuffel- plekken, vermeld. Het boekje pretendeert niet perfect en volledig te zijn - de samenstellers zijn reuze benieuwd naar op- en aanmerkingen. Handig zijn ook de indexen op dag en postcode. Gevonden Voorwerpen kost 9,90 euro. ISBN 90 77014 039, een uitgave van TE Producties uit Haarlem. Roterende borstels van Alto. Publiciteitsfoto Van regen, wind en zonneschijn kunnen kunst stof en houten tuinmeubelen behoorlijk vies worden. Om ervoor te zorgen dat ze weer ogen als nieuw komt Alto met twee automatisch ro terende borstels. Niet alleen tuinmeubelen, maar ook bijvoorbeeld hekwerken, autovelgen, motorfietsen en auto's kunnen er volgens Alto mee gereinigd worden. De roterende borstels kunnen worden aangesloten op een hogedruk- reiniger. Voor tuinmeubilair zijn zwarte borstels verkrijgbaar. Een rode zachte borstel is geschikt voor het reinigen van velgen en auto's. Door de vorm van de borstels zijn ook lastige plekken gemakkelijk bereikbaar. De borstels kosten 49,95 euro en zijn onder andere verkrijgbaar bij de Boerenbond, Weikoop en ProfNorm. Infor matie over verkoopadressen is telefonisch op- I vraagbaar: 0*184 ^67 7* 00.v 1 ZJ 1 r - Na de koekenpan, de wok en de Marokkaanse tajine brengt Saey Home Garden opnieuw exotisch kookgereedschap op de markt. De Ka rahi is een ronde roerbakpan die wordt gebruikt in het noorden van India en Pakistan. Daarin worden volgens het Belgische bedrijf Baltige- rechten klaar gemaakt. Deze eenpansgerechten zijn pittig gekruid. De gietijzeren pannen die Saey Home Garden importeert komen uit de collectie van Le Creuset. De Baltilijn bestaat uit een ovale en twee ronde schotels. Ze zijn ge schikt voor de bereiding van groenten, vlees, vis, rijst, pasta en brood. Ze kunnen op het for nuis, in de oven of in de grill worden gebruikt. De schotels zijn verkrijgbaar vanaf 41,75 euro- .Meer informatie is te vinden op de website www.saeyhomeandgarden.com Het dubbele handdoekrek uit de lijn System 01. Publiciteitsfoto De Duitse producent Emco lanceert een nieuwe lijn badkameraccessoires onder de naam Sys tem 01. De lijn omvat negentig artikelen. Naast onder meer een zeepdispenser en borstelgarni tuur zijn een uittrekbare waslijn, een baddoek- rek, een haardroger en afvalemmer verkrijg baar. De producten zijn te koop bij de sanitair vakhandel. Meer informatie: 073-5998320 of www.emconederland.nl Een lekkende tuinslang, een kapotte schoen of stofzuigerslang: met de nieuwe Pattex Power Tape zijn ze in een handomdraai (provisorisch) gemaakt. Volgens producent Henkei hecht de tape op vrijwel alle ondergronden en materia len. Een ander voordeel is dat de tape water dicht is. Het zou zelfs mogelijk zijn om een gat in de regenpijp te dichten of een loshangende bumper opnieuw vast te maken. De tape is er in lengtes van drie, vijf, tien en vijfentwintig me ter. De breedte is vijf centimeter. De prijs vari eert van 3,61 tot 7,58 euro. De tape is in diverse kleuren verkrijgbaar: grijs, zwart, bruin, wit, geel, groen, rood en blauw. Tevens is een trans parante uitvoering leverbaar. Het bedrijf Toolbox International uit Cuijl^ brengt een boor op de markt waarmee de klus ser bochten kan maken. De zogenaamde Mad- bit is ook geschikt voor het maken van frezen, sleuven en 'kanalen'. Volgens de leverancier dankt de boor deze kwaliteiten aan de speciale vorm van boorkroon en schacht. Iedere snij- vleugel is aan de voor-, zij- en achterkant voor zien van snijvlakken. Door de drie snijvlakken zou de boor bovendien gemakkelijk te sturen zijn. Mad-bit is gemaakt van staal en voorzien van coating van titanium. De boren zijn per vier of acht stuks verkrijgbaar in de maten 10 tot en met 32 millimeter. Een setje is te koop bij de ge- reedschapvakhandel vanaf 9,52 euro. Voor meer informatie: www.toolbox.nl Beveiligde apparatuur. Publiciteitsfoto Hoe jong ze ook zijn, kinderen weten audio- en video-apparatuur al snel te vinden. Duwen op knopjes, peuteren in de lade voor cd, dvd of vi deo; met een beetje pech legt de apparatuur het loodje. Om over de veiligheid van het kind nog maar te zwijgen. Om te voorkomen dat gretige kinderhandjes in de buurt komen van kwetsbare apparatuur, brengt het Bossche be drijf Jippie's Kinderveiligheid een beveiligings- scherm op de markt. Dit wordt geplaatst voor de audiovisuele apparatuur, waar deze be schermd is tegen onderzoekende kinderhan den. Omdat het scherm doorzichtig is, blijven de panelen op de apparaten afleesbaar. Ook voor de afstandsbediening vormen ze geen be lemmering. De beschermers zijn te koop bij de babyspeciaalzaak vanaf 9,95 euro. Informatie op internet: www.jippie.nl Tapijtproducent Cunera in Rhenen voert als slo gan 'wonen op natuur'. Dat gaat zeker op voor Toscanini, een nieuw zuiver scheerwollen tapijt dat vanaf september verkrijgbaar is. Het is dan kamerbreed (400 centimeter breed) en als ka^ pet (alle mogelijke afmetingen) verkrijgbaar. Het tapijt is verkrijgbaar in vijf verschillende na- tuurtinten. Volgens Cunera past het zowel in een klassieke als in een moderne omgeving. Het tapijt is afgewerkt met een juten rug. Toscanini kost 75 euro per vierkante meter. Meer informatie is te vinden op de website www.cunera.nl. Telefonisch: 0317-619001. Polaroid, dat twee jaar geleden nog een zware financiële crisis doormaakte, laat weer van zich horen. Hun instant-camera mag gerust een klassieker worden genoemd. Maar ook klassie kers gaan met hun tijd mee. De nieuwe Pola roid ONE is in vergelijking met het model van twintig jaar geleden 33 procent kleiner en 23 procent lichter. Hij voldoet aan de moderne ei sen: want met automatische flitser, zelfont spanner, rode-ogenreductie en statief. De prijs is vijftig euro. Een kant-en-klare foto kost 1,60 euro. En ook modern: droog wapperen is defini tief voltooid verleden tijd. blad woensdag 8 oktober 2oo3 dagblad NR. 43354 LOSSE NUMMERS €1,15 ZATERDAG €1,60 intiein opvallende witte flippers", ver- 'erwacht telt Smeenk. Ze komen vooral eurt.Als voor in diepe wateren, niet in •g is, be- het ondiepe stuk van de Noord- wpakket. zee bij de Nederlandse kust. ii be- „Dit was echt een afzwaaier." .oek.Een afzwaaier die voor opwin- twee a ding zorgt bij de medewerkers, jnedewer- al kwam het niet zo goed uit dat vis kun- ze vandaag moesten afreizen ophalen. naar de Maasvlakte. Vanmiddag over een komt prins Willem-Alexander et exem- de nieuwe tentoonstelling ope- eeuw nen over het hart, en er is een •enland. directeurswisseling. „Daar kun- ende wal- nen we dus niet bij zijn. wringende Vorige week dreef de walvis in -, met de de vaargeul bij Hoek van Hol land. Uit de beschrijvingen die de deskundigen van Naturalis toen kregen, maakten zij op dat het om een dwergvinvis ging. Niet zo bijzonder, oordeelden ze. Omdat het karkas het scheepvaartverkeer blokkeerde, is het door Rijkswaterstaat weg gesleept, de Noordzee op. Na turalis kwam er pas later achter dat het dier geen dwergvinvis was, maar een bijzondere buit rug, van ongeveer negen meter. Volwassen buitruggen kunnen zo'n achttien meter lang zijn. De ongeveer anderhalf jaar ou de vis is volgens Smeenk al ze ker anderhalve week dood. Z.UUII. IX1UCI wcp- Haarlemse vuilnisopha- tfit onvrede met de directie vrachtwagens leeg op de Markt Dit soort 'wilde' kan niet door de beugel i een vorm van machtsmis- t £fdag houdt de FNV een Ian ke actiedag in het openbaar C tegen de ingrepen van kabinet-Balkenende op de de zekerheid. Het is begrij- k dat de vakcentrale hierte- le hoop loopt De bezuini- in hebben een historisch omvang en doen pijn. De Zou geen knip voor de neus d zijn als zij de leden niet mobiliseren. Toch is het de g of het tijdstip en de geko- ictlevorm gepast is. eerst ligt het niet erg voor and om het openbaar ver tot actiedoel te verheffen, name de Nederlandse zwegen kampen al lange i net grote problemen, die ze aam te boven komen. De heeft verder een conflict iet kabinet en niet met de 'endien begint zaterdag irfstvakantie. Het platleg- het treinverkeer du- niet alleen de NS, maar inderdduizenden vakan- De FNV doet er ver- aan de landelijke actie- het openbaar vervoer af en iets anders te be ien. Schneider niv Duiiugeuuicu uigtuiiaccit de actiedag. Een belangrijk deel van de treinmachinisten, con- crenen. volgens vcciuuan is nee dan wel druk in de trein, omdat de herfstvakantie begint. (advertentie) ren ue oesiuuiaicuen ue m vrienden helemaal zat. De tieners mochten zich vijf jaar lang niet meer op het complex vertonen. Voorzitter John Kriek heeft heel wat meegemaakt met het stel, vertelt hij. „In het laatste jaar dat ze op de club zaten, werden 77 diefstallen gemeld. Het jaar daarna, toen ze weg waren, nog maar drie. Wastafel Aqua. Publiciteitsfoto De Duitse sanitairproducent Keramag brengt een badkamerserie op de markt die is geïnspi reerd op de badcultuur uit het begin van onze jaartelling. Volgens het bedrijf ontstaat door de vormgeving 'een sfeer van tijdloze schoonheid en kwaliteit'. De serie Cavelle bevat drie wasta fels in de stijlen Contura, Largo en Aqua. Was tafel Contura heeft de modernste uitstraling, terwijl Largo teruggrijpt op de vroege stijlen van de twintigste eeuw. Aqua heeft een extra diepe waskom en een 'afgeschuinde' water- rand. Dat maakt de wastafel ook geschikt voor het doen van een handwasje of voor het was sen van haren. Deze wastafel is te combinere^- met een doucheslang. Meer informatie: www.keramagnl *"iuqrn9i - gniquB - sioqu uc vueioaiveremglïlg Mtiucu gcoiuuiu. „o. was de ergste", zegt Kriek over één van de jongens die nu is aangehouden. „Hij is de leider, echt een driftkikker. Hij kon het niet hebben dat we hem royeerden. Ineens be gonnen de pesterijen: een steen door mijn raam, een enorme kras op de auto van mijn vrouw." Kriek deed hiervan aangifte bij de i Voorschoten' terug al 'complexverbod' politie. Er speelde echter meer en dat meldde hij niet. De voorzitter en zijn gezin werden ook bedreigd. „Hij vertelde mijn dochter, die net zo oud is als de jongens, dat ze mij overhoop gingen steken. Hij is ook een keer opzettelijk tegen mij aange fietst." Nu aanklachten als bedreiging, inti midatie, diefstal en aanranding bij het poli tiebureau binnenstromen, overweegt Kriek hiervan alsnog melding te maken. „Mijn dochter was zo bang voor die jongens dat ze niet wilde dat er aangifte werd gedaan." De jongens hebben ongeveer zeven jaar ge voetbald bij Voorschoten '97. „Dat verve lende gedrag is langzaam maar zeker geko men. Eerst stalen ze alleen bij de tegenpar tij, bij uitwedstrijden. Later ook van hun ei gen teamgenoten. Alles wat los en vast zat werd meegenomen. Geld, sleutels, papie ren, kleding, schoenen." Pagina R5: Machteloos gevoel overheerst bij gemeente den haag - De Pakistaanse hoc- keybond wil Roelant Oltmans als coach van het nationale elf tal. Oltmans, die verantwoorde lijk is voor de mannenploeg van HCKZ, moet de plaats innemen van Rashid Junior, die onlangs opstapte nadat Pakistan de fi nale van de Asia Cup van India had verloren. De Oegstgeeste- naar zou in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van Athene moeten aanblijven. Pagina Sport Hilversum - Niet RTL5 (onder deel van HMG) maar SBS gaat volgend seizoen de Formule 1 uitzenden. HMG zegt veel ge boden te hebben voor verlen ging van het contract. Meer bie den was onverantwoord, aldus een woordvoerster. -5* Woensdag is de lekkerste dag van de week! Want met Mona Yoki- drink kun je kaartjes sparen voor de bioscoopfilm Pipo en de P. p...parelridder. De eerste 1500 inzenders krijgen twee kaartjes voor de exclusieve voorpremière op woensdag 19 november en we geven ook nog 1500 extra filmkaartjes weg voor een volgende voorstelling! Spaar dus snel drie actiezegels van de Yokidrink verpakkingen en check www.delekkerstedag.nl woubrugge - De politie heeft gisteravond op de N446 in Woubrugge een 32- jarige Alphense automobilist van de weg geplukt omdat hij in een auto reed waarvan het rechter voorwiel com pleet ontbrak. De man was zwaar onder invloed. Hij bracht met zijn gedrag niet alleen zichzelf in gevaar maar ook zijn twee kinderen. Op de voorstoel zat een 4-ja- rig kind niet in de gordel en op de achterbank lag een 1,5-jarig kind te slapen. Het vermoeden bestaat dat de man in Leiden al in de auto was gestapt. Daar kwam eerder op de avond een melding bij de politie binnen over een auto op drie wielen. den haag/grd - Supermarkten zijn niet in staat het hoofd te bieden aan winkeldieven en mensen die overlast veroorza ken in of voor de winkels. De frustratie is hoog, want „er wordt al jaren met de politiek over gesproken, maar van af spraken komt bitter weinig te recht", aldus Miranda Boer van het Centraal Bureau Levens middelenhandel (CBL). „De su permarkt kan weinig doen." Een 43-jarige vrouw in Amster dam kwam maandagavond om het leven nadat zij door super- marktpersoneel hardhandig was aangepakt. Vijf personeels leden zijn aangehouden. De branche, die met tiendui zenden diefstallen per dag te maken heeft, verwacht niet veel meer van de politie. „Die heeft vaak andere prioriteiten, of de zaak is al opgelost voor de poli tie ter plaatse is." De schade door diefstal en overlast wordt geraamd op 180 miljoen euro per jaar. Hoe vaak overlast wordt veroorzaakt, houdt het CBL niet bij! De woordvoerster erkent dat 'frustratie en emotie' welig tie ren, „maar meestal weten we dat in de hand te houden". Daar staat tegenover dat dieven en andere lastposten met de dag agressiever worden. De supermarkten investeren jaarlijks negentig miljoen euro - de helft van de schade die ze lij den - in training van personeel en veiligheidsmaatregelen. Een probleem is dat winkeliers vaak geen aangifte meer doen van diefstal. De winkeliers zeggen dat ze aan het eind van hun La tijn te zijn en niet nog meer kunnen doen. Pagina Gesprek van de Dag: Meer over overleden vrouw bij supermarkt Ja, ik word abonnee Naam en ontvang de krant eerst 2 v M V Telefoon (i.vm oontrde nabezocging) Wij gaan zorgviicfg om mei persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere rtxmate. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 jw Handtekening:Q Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is m$n 712141 400114 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl IA"IJ IJl.V.l V1

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14