V Leiderdorp begint met zege SPORT s9 Lekkere opwarmer voor poloërs AZC Treffers en Scylla haperen in race om vierde plaats Gemini-coach opgelucht en trots Katwijk loopt averij op bij zwakker Hoorn 3 heeft speler te veel titel voor Tim Coronel maandag 6 oktober 2003 loogendam Terwijl FVT, Cosmos, en Westa zich nen opmaken voor de play-offs, vech- De Treffers en De Toekomst om de lts. farendsveense Treffers lijkt na de 5-2 tegen Torenstad het kind van de reke- orden. De ploeg van Marcel Warmer- it het in de belangrijke wedstrijd in Lo ft duel werd een uitwedstrijd omdat de Dorthal niet beschikbaar was vanwege D^lijke Tulploop) het stellen zonder zijn geijau Ayemoyuba, die in Nigeria deelnam jnrica Cup. Warmerdam moest zich daar- pstellen en verloor beide partijen (tegen 'aijps en Remi van Beelen) kansloos. Ook lelie Bosman kwam er niet aan te pas. Bruin opende nog wel de score met lende 3-1 triomf op Ron van Spanje, maar de Amsterdammer beet tegen Kobes na de pauze met 3-1 in het stof. Een geluk voor De Bruin was dat hij met Bosman de dubbel (3-1) in de wacht sleepte. Dat puntje kan wel eens door slaggevend zijn voor de final four. Treffers mag volgende week op bezoek bij Scylla - dat na vijf duels twee punten minder heeft - en in de slot- ronde naar hekkensluiter TTCV. Scylla verloor op zijn beurt volgens verwachting met 5-2 van Westa. In het Limburgse Wessem hielden Gerard Bakker en Mark Heemskerk de hoop op een goede afloop van de najaarcompeti tie levend. Beiden wonnen van de licht aan zijn rug geblesseerde Frank Rengenhart. Terwijl de flitsende Bakker, zeker niet kansloos tegen Daan Sliepen in de slotpartij, in vier games won van het oranjetalent, moest Heemkerk in de vijfde game alles uit de kast halen om te winnen. Dat pakte met 5-11 fraai uit. De dapper, maar bij vla gen 'slordig' spelende Edgar Malchasian verloor in drie games van Sliepen en in vier games van de Chinees Liu Qiang. In het Leidse dubbel blijft het dweilen met de kraan open voor Scylla Avanti boekte in de tweede divisie zijn vierde ze ge op rij. In Hazerswoude werd het Eindhovense Renata met 8-2 nederlaag vaster op de voorlaat ste plaats gedrukt. Jaap Schilperoort was met drie zeges ongenaakbaar voor de titelkandidaat, waarvoor Martin Groenewold en Ronald Peeters twee winstpartijen boekten. In dezelfde klasse trad Pecos in de degradatie strijd tegen SVE incompleet aan. Doordat de thuisspelende Utrechters nog meer spelers mis ten en aantraden met spelers uit het derde en zelfs het zesde team, boekten de Oegstgeesters hun eerste triomf (7-3). Friso Reitsma had zo doende een gemakkelijk middagje en was op nieuw goed voor drie zeges. Michel van den Oord klopte twee spelers en invaller Job de Kruiff te kende voor een winstpartij. Scylla 3 hield nummer twee Vriendenschaar op 5-5 en mag zich na drie beurten een goede mid denmoter noemen. Docos, koploper in de derde divisie, kwam op de vierde speeldag niet verder dan een 5-5 gelijkspel tegen concurrent Twenty-one up. Ondanks de remise houdt de Leidse ploeg een voorsprong van drie punten op de Rotterdammers. Kish Prashad (2x), Steven en Ed van den Berg verzorg den de productie die op vijf kwam door de ge wonnen dubbel. De in de tweede divisie acterende vrouwen van Pecos en Docos zijn de laatste weken de kluts kwijtDe Oegstgeester vrouwen verloren met 10- 0 bij het Zutphense Torenstad, waardoor de laat ste plaats nog vaster wordt. Docos had een slech te dag getuige de 7-3 nederlaag thuis tegen Maas- bree 2. Punten van Nadia Huizer, Sheila Tol en de dubbel waren de beloning voor een matig op treden. 24-26 aan de positievest ant van de score, het vierde deel was met 14-25 veel ruimer voor de Voorschotensen, die in spelver- 'VOileybal - Een foutje van Ge mini-coach Peter van Vliet is de Voorschotense ploeg niet fataal geworden. Van Vliet vulde op het wedstrijdformulier een ver keerd rugnummer in bij de naam van één van de speel sters. Dat werd ontdekt bij een 17-8 voorsprong in de tweede set voor Gemini tegen WH. In dat tweede deel moest het Voorschotense zestal verder bij een 9-0 achterstand. Gemini verloor die tweede set, maar won de wedstrijd met 1-3. 'Opgelucht en trots' voelde Van Vliet zich na afloop van de wed strijd. „Ik coach 20 jaar en het is voor de eerste keer'dat ik zo'n fout maak. Het betekende een flinke tik voor mijn ploeg, maar het is knap hoe ze zich in de derde en vierde set herstelden." De derde set bleef Gemini met deelster Margot Kouwenberg en middenaanvalsters Wille- mijn van Enk en Marloe$ Hoo- geveen de beste speelsters had den. Het was de eerste zege voor hen in de tweede divisie. De mannen van WO/Aspasia (derde divisie) verloren ook hun tweede duel. De reserves van Sovicos waren vooral in de eer ste twee sets veel te sterk voor de ploeg uit Hazerswoude. De derde set was nipt voor de ploeg van trainer René Leef- lang: 23-25. Deel vier ging met dezelfde cijfers verloren. „De eerste twee sets hadden we geen pass en geen servicedruk, de derde en vierde set geven hoop voor de toekomst." d- BV Leiderdorp is het itlzoen in de eredivisie e innen met een 60-68 ng op Wildcats. Coach hbergen: „De enige -loik heb, is dat we de i dneller hadden kunnen igint op het hoogste ni- ?e9 in Nijmegen in de ail brutaal een voor- mnaar Leiderdorp nam jef snel over (28-35 bij irjeef aan de leiding, lftis Zandbergen moest v? de centerpositie im- "aj door het nog ont- an twee belangrijke sq Lonneke Bransz en rean der Voort. Marijke igdeed het op een voor arennige positie niette- 11 van slecht. Ook juni- n Wijtzes (dit jaar over- tuvan Voorburg) speel- li de borden' een ver- ïsie wedstrijd. Uitblink- ;nde insidepositie was :n nieuwe Amerikaanse ïnpCuyer, die bijna on- butot 31 punten kwam. Hoewel Leiderdorp dit seizoen wat aan lengte heeft ingeboet, is het team er wel sneller op ge worden. Het aantal fast-breaks dat met succes werd afgerond, viel vooral door slordigheid echter nog wat tegen. Zandber gen: „We namen een paar keer een voorsprong van meer dan tien punten, maar bouwden die niet verder uit. Verder verliep de wedstrijd naar tevredenheid, al had ik qua scores wel wat meer mensen in de dubbele cij fers willen zien." Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 31, Wilhite 16. Gibo Groep/Grasshoppers was zaterdagavond dicht bij een ge weldige stunt tegen topteam Binnenland, maar kon de be slissing net niet forceren, 77-83. Vooraf dichtte niemand, inclu sief de Katwijkse coach René Mulder, de thuisploeg veel kan sen toe tegen een team met vijf internationals en twee goede Amerikaanse speelsters. Goed voor een budget van veertigdui zend euro tegenover 'nul gul den' voor Grasshoppers. Toch was Binnenland overdonderd door het felle spel van de 'un derdog', die het eerste kwart keurig bijbleef en afsloot op 20- 24. Ook bij het begin van de derde periode was het verschil nog al tijd minimaal, 38-44. De Kat- wijksen verrasten met snel aan vallend spel, maar deden dat ook zeer gevarieerd, met zowel scores van dichtbij als van grote afstand. Het verschil in het der de kwart bedroeg steeds zo'n tien punten, waardoor de stand bij het begin van het laatste kwart 53-62 bedroeg. In de slot fase kwam Grasshoppers met drie verre driepunters nog tot op vijf punten van Binnenland. Center Marloes Roetgrink (31 punten) en eenvoudige scores vanaf de vrije-worplijn bezorg den de bezoekers tenauwer- nood de winst. Scores Grasshoppers: Tanya Bröring 17, De Zwart 15, Van Velsen 13, De Jong 13. Mannen MSV leed gisteren de eerste ne derlaag van het nog prille sei zoen. Early Bird, de laatste drie jaar kampioen op het op één na hoogste niveau, nam na een 73- 86 overwinning de punten mee uit Noordwijk. Speler/coach Roberto van den Broek vond de uitslag gezien het geringe krachtsverschil enigszins geflat teerd, maar was met name on tevreden over het verdedigen van zijn ploeg. Van den Broek: „Ik zie dat graag als een van on ze sterkste punten, maar van daag werd dat jammer genoeg niet duidelijk." Halverwege keek MSV tegen een 34-40 achterstand aan. Een paar keer kon de ploeg nog ge lijk komen, maar in de slotfase viel op de benodigde momen ten het schot niet. Roberto van den Broek: „Dat kan natuurlijk een keer gebeuren, daar maak ik me niet druk om. Wel kwa men vandaag duidelijk onze fouten aan het licht. Tegen mindere tegenstanders komen we op ons talent en klasse nog wel weg, maar nu konden we niets verbloemen. Ook onze re bounding was niet goed ver zorgd. Er blijft dus genoeg over om aan te werken." Scores MSV: Engelhart 16 (15 rebounds), Koek 15 (10 re bounds), Van den Broek 13. De combinatie van 3 oktober, een gebrek aan mentaliteit en het ontbreken van een belang rijke speler als Bram Moinat le verde BS Leiden een dik pak op de broek op van het Hilversum- se Dunckers: 98-62. Met veel Leidenaars in het team, die de avond tevoren nog flink feest hadden gevierd, verscheen een onfris BS Leiden aan de sprong- bal bij het begin van de wed strijd. Het eerste kwart konden de ge breken nog enigszins worden gecamoufleerd, maar al voor het einde van de eerste helft was de wedstrijd met 50-24 in feite gespeeld. Leiden probeer de er in het tweede deel nog wel iets van te maken - met de 54-66 nederlaag van vorige week tegen Hoofddorp nog vers in het geheugen - maar alle goede bedoelingen strandden al snel in onoplettendheid in de Petra de Zwart kwam voor Grasshoppers tot 15 punten. Archieffoto: Taco van der Eb verdediging, gemopper en doelloos aanvalsspel. Coach Martin Hoekstra: „Het zelfver trouwen dat we hadden opge bouwd, is nu al weg. We zullen weer op nul moeten beginnen, waarbij ook niemand meer ze ker is van z'n plaats. Het is net als met aandelen: behaalde prestaties in het verleden bie den geen garanties voor de toe komst." Scores BS Leiden: Schelvis 15, Van Dorp 10, Hoste 9 (10 re bounds). waterpolo - Katwijk kon zater dag de succesvolle opening van het seizoen geen vervolg geven. De tweedeklasser was met 5-3 kansloos tegen het zwakker in geschaalde Hoorn. Trainer Ruud Wormgoor miste Dirk Haasnoot, Ferry Spros en Wim Schaap. Tot overmaat van ramp liep Christiaan Teunisz in Noord-Holland een gebroken neus op. Hij is voor acht weken uitgeschakeld. Het stond toen al 4-0 voor de thuisploeg. Voor Katwijk scoorden Pieter van Duyvenbode, Alex Sieval en Mare Kuyt. Tweedeklasser Sassenheim is het seizoen slecht begonnen. Na het verlies tegen de Gouwe- staete volgde zaterdag een ne derlaag tegen De Futen. De for matie uit Amstelveen was in het zwembad De Wasbeek met 4-3 te sterk Vooral in aanvallend opzicht schoten de Sassenhei- mers tekort. Dertig seconden voor tijd lag de ploeg van trai ner Meirink nog met een man meer in het water maar ook dat buitenkansje bleef liggen. Voor Sassenheim scoorden Jerry Le pel, Remco de Bruin en Jorrit Miedema. Alkemade kwam in Den Helder niet verder dan een 6-6 gelijk spel tegen Noordkop. De ploeg uit Roelofarendsveen stond lan ge tijd aan de goede kant van de score (2-4 en 3-5) maar kon niet voorkomen dat de Noordkop in de vierde periode profiteerde van een inzinking van de der deklasser (6-5). Net op tijd stel de de ploeg van Frank van den Akker orde op zaken. Negen se conden voor tijd bracht Ronald van der Tang de ploegen uit een overtalsituatie op gelijke hoogte. De doelpunten kwa men van Ivo Scholz en Van der Tang 2x, Jack Geerlings en Ton Kloosterman. NZPC speelde een ongelukkige wedstrijd tegen DWT. De kers verse derdeklasser blonk uit in het missen van kansen en ver loor met 7-1. De ploeg uit Haar lem toonde zich heel wat slag vaardiger. Rutger Smeltink scoorde het enige Noordwijkse doelpunt. De vrouwen van SG De Zijl- LGB/Vivax stellen nu al hun kandidatuur voor de top van de eerste klasse. De ploeg van de nieuwe trainer André Zandvliet won ook de tweede wedstrijd van het seizoen. De reserves van de Gouwestaete verloren met 10-4. Iefke van Belkum zet te direct de toon. Zij nam in de eerste periode een hattrick voor haar rekening. De vrouwen van Alkemade ver loren met 7-0 van DAW. =3 - De Rijnsburgse (RDC) greep in de 11 hoofdklasse tegen I Jdrecht een benauwd lt (10-10). „Het was aiet best. Omdat een elers een vormcrisis it dat matchpunten," srder Cor van Dussel- strijd ging wel gelijk "%rliespartijen van Eric fMlogewoning en zeges '°j-Jan Rijken en Mare evV werd zelfs lange tijd le tijdnoodfase een gekoesterd door van Richard Krom- jf'opnieuw een passief tegenstander van het e8lde. Rond de tijdcon- 1 eerst Eric-Jan van ieti toen Hans Tangel- lbut. Door een knappe "tï Arjen de Mooij op bord, tegen voorma- %alist Anton Kosior, een matchpunt bin- •reik. Van Van Dus- Pfegenstander miste in ;e,ütse een vervelende 1 aardoor hij z'n team e° onheil behoedde. 'eiis Damgenootschap ^eide tegen Heemste de met 11-9 onderuit. !r André van de Kwar- n%i week geleden één ff beiers in het zieken- tden en riep een ver- e p. De patiënt werd "Je dagen voor de wed- blagen en kwam toch "^spelen, hierdoor had pe start opeens een bel. Na enige discussie speler Jan Slingerland de wedstrijd uit de ben daarmee werd de an rhq eerste blunder van de wedstrijd gemaakt. Al snel kwamen de Leidenaars op een 2-4 achter stand, omdat invaller Maurits Meijer een twee-om-tweecom binatie miste en met een ruïne bleef zitten. Een zege van cap tain Van de Kwartel bracht weer enige hoop, maar Arend van Beelen en Dick den Ouden ver loren onverwacht. LDG kon toen nog een gelijkspel uit het vuur slepen, omdat Evert Bron- string en Hein van Winkel ge wonnen stonden. Bronstring won z'n partij, maar Van Win kel gaf om onbegrijpelijke rede nen zijn partij remise, waardoor LDG alsnog verloor. Samen Sterk uit Hazerswoude was het enige regioteam dat won. De reserves van Den Haag werden met 17-3 kansloos terug naar huis gestuurd. Jeroen Stol wijk, Martin de Jong, Martijn van der Klis, Jan Vrolijk en Mi- cha van Tol kwamen allen - veelal in een klassieke stand - tot snelle partijwinsten. Pas bij een 10-0 stand deden de Hage naars iets terug door Jo Fijen in een half open klassiek naar re mise te offeren. Linda Schnie- ders en Cees de Gelder over speelden hun opponenten, maar captain Bram Doeves en Richard Treur moesten on danks schijfwinst toch een pun- tendeling toestaan. RDC 2 ging met 16-4 onderuit tegen de nieuwe lijstaanvoer der: Zaanstreek. Rinus Krom hout, Arno Kooloos, Casper Vroegop en RDC's meisjeskam pioene Laura Andriessen zorg den met remises voor de pun ten, terwijl ze allen een betere stand hadden. 'rr - Tim Coronel uit =in den Rijn heeft de a 147 GTA Challenge Tijdens de Finalera- :cuit Park Zandvoort le Alphenaar als der- voorlaatste race van n. Genoeg voor de se titel. maand is de laatste te klasse op het Itali- nit in Monza. Die ra- tevens als Europees schap. „Er was mij elegen om hier alvast andse strijd in mijn beslissen, maar ik kapers op de kust :gt Coronel. met name op Rory lie echter in de ope- e zijn kansen ver- 1 een harde confron- de vangrail. „Ik wist daar al was uitgeval- b dus continu reke ning gehouden met zijn aanwe zigheid verder naar achteren in het veld. want hij stond niet in de top 6 op het scorebord. Zelf mocht ik geen fouten maken, om mijn kansen op de titel niet te verspelen." De coureur zelf vierde het feest je door bovenop het dak van winnende auto te gaan staan, maar verkeek zich tijdens zijn afsprong op de hoogte en ver stuikte zijn enkel. „Dat is niet handig met een Europese Fina le in het verschiet, maar de fy siotherapeut moet er deze week maar het nodige aan doen", al dus Coronel. Het succes van zijn team werd gecompleteerd door de vijfde plaats van Oscar Middeldorp (Alphen aan den Rijn), terwijl stadsgenoot Berend Gesman als zevende over de meet ging. Sandra van der Sloot finishte als tiende. Martijn Laurense wordt op de huid gezeten door een speler van ZPB. LZ1886 kon het niet bolwerken tegen de Barendrechters. foto: Eric Taal SG De Zijl-LGB/Vivax goed van start door Wim Siera waterpolo - AZC/Sprey Hout kon zich in de aanloop naar de tweede ronde van de Euro Lea gue in Kotor, Joegoslavië, geen betere tegenstander wensen dan De Ham. De ploeg uit Wor- merveer is ernstig verzwakt en was in het eigen bad totaal niet opgewassen tegen de Alphense waterpoloërs: 19-3. Zaterdag werkte de ploeg van trainer Eric Noordegraaf aan het zelfver trouwen. Kjell Boom was weer van de partij (drie doelpunten) en ook de licht geblesseerde Tjerk Kramer was met vijf tref fers weer volop aanwezig. Al leen Niels Zuidweg ontbrak. De allrounder kampt met een chronische schouderblessure en werd gespaard voor de Euro pacupduels van komende week. De Alphenaren kwamen in de derde periode het produc tiefst voor de dag. Met zes doel punten op rij was de oorwas sing een feit. Andere doelpun ten kwamen van Chris Boot en Kimmo Thomas (4), Björn Boom, Pieter Boot en Michiel Vork. SG De Zijl-LGB/Vïvax pakte ook direct in de seizoensouver ture de eerste punten. In een doelpuntrijk treffen met De Robben was de startgemeen schap de bovenliggende partij. De Zijl-LGB/Vivax won in Hil versum met 15-11. Vorig jaar pakte De Robben nog de dub bele winst op De Zijl. De Leide naars hebben duidelijk aan kracht gewonnen. De Robben daarentegen heeft aan kwaliteit ingeboet en kan zich niet met de top van Nederland meten. De uitslagen in de eerste drrie wedstrijden lijken bepalend voor een succesvol vervolg van het seizoen. De regioclub werkt maar liefst drie uitwedstrijden op rij af. Trainer Jacob Spijker was dan ook zeer in zijn nopjes met het resultaat in Hilversum. De vijfdejaars coach was met name te spreken over het pres teren van Joachim de Ruys- scher en Ivo Dietz. De Ruys- scher was veel te sterk voor de lichte defensie van de thuis ploeg en scoorde vijf keer, ter wijl Ivo Dietz zijn rentree in de hoofdklasse opluisterde met drie doelpunten. De Robben profiteerde van twee slippertjes van doelman Robert van Berkel en nam een 4-2 voorsprong. Naarmate de wedstrijd vorderde, raakte de Leidse goalie beter op dreef en konden de gasten denken aan de zege. De beslissing viel in de derde periode. De ZijlLGB/Vi- vax kwam op een 8-11 voor sprong en gaf die marge niet meer uit handen. De andere doelpunten kwamen van Niels Joor (3), Koen Plasmeijer (2), Joost Wielaard en Roeland Spij ker. Een zwakke start deed LZ 1886 de das om. De Leidse hoofd klasser was drie periodes lang de evenknie van ZPB maar kon een in de eerste zeven minuten opgelopen 3-1 achterstand niet meer rechtzetten. De Baren drechters wonnen verdiend met 10-7. De thuisploeg had ge tuige de verrichtingen in de eerste periode weinig hoop op een goed resultaat. In een oog wenk prijkte er 0-3 op het sco rebord. De ploeg van trainer Michel van der Zeeuw herpakte zich bij 1- 5. In de vierde periode kreeg de confrontatie in het Vijf Meibad zelfs weer de allure van een echte wedstrijd. Lucas Vlaar- dingerbroek mikte prachtig raak en bracht de marge op twee doelpunten (6-8). Direct na het doelpunt van de oud- AZC'er bestrafte arbiter Van Zenderen de Leidse defensie met een uitsluiting en die klap kwam LZ 1886 niet meer te bo ven (6-9). De overtalsituatie van ZPB was betwistbaar. En dat vond coach Van der Zeeuw ook. Zijn kritiek kwam hem op een rode kaart te staan. De kaarten bleven bij Harry van Hoven op zak. De arbiter uit Leiderdorp had er net een wed strijd als speler van DKD opzit ten en kon door het te laat ver schijnen van de aangewezen ar biter zijn debuut maken in de hoofdklasse. Hij bracht het er prima vanaf. De beoordelaar van de KNZB beloonde zijn fluiten met een acht. De doelpunten van LZ 1886 kwam verder van Mirko Zuid- weg en Joeri Klein (2) en Jan en Frans Langerhorst.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21