Iet ongelukkige gelijk van Arie Lagendijk AMATEURVOETBAL juick Boys loopt eer schade op C Lisse 'catenaccioot' naar zege Er groeit iets moois tussen Kuhlmann en Charité ARC raakt tegen Noordwijk het spoor bijster 3 Leede gaat verder waar het gebleven was HOOFDKLASSE A Ter Leede - ASWH 1-2 (1-1). 14. Cor nelia 1-0 (strafschop), 33. Verbaan 1-1, 55. Boogers 1-2. Scheidrechter: Brant. Toeschouwers: 300. Ter Leede: Quist 7 Kalkema 6 Faerber 8 62 Hamdi 6 Van Zeist 6 Koordes 6 Hoogkamer 6 Cornelia 7 80. Blom Rbii 6 Lensink 8 Koers 7 Jansen 6 jr Hoek - Rijnsburgse Boys 0-3 (0-1). 31 Freke 0-1, 55. Charité 0-2, 84. Kuhl- j mann 0-3 Scheidsrechter: Van Beek: Toeschouwers: 800. Rijnsburgse Boys: Hegie 7 Schnater 7 Groot 7 Star 7 Van Lochem 8 Kuhlmann 8 o Van Wijk 8 Charité 7 Kolder 7 76. Ketting - 86. Koldenhof - Zinhagel 8 Freke 8 60. Redel 7 Katwijk - Achilles Veen 1-1 (1-0). 23. Robbers 1-0, 82. Bouman 1-1. Toe- schouwers: 275 Scheidsrechter: Beude- ker. Katwijk De Jong 7 Meeuwsse 6 Buijs 5 Kluivers 5 Robbers 7 Groen 4 l'Ami 7 85. Van der Marei - Pronk 5 Helder 5 Verkade 5 62. Verkuylen 5 Hajji 5 Scheveningen - FC Lisse 0-2 (0-1). 38 Schaap 0-1, 71. Schaap 0-2. Rode kaart: 67 Kenepa (Scheveningen). Scheidsrechter: Van de Ketterij. Toe schouwers: 500. FC Lisse: Heemskerk 8 Emanuelson 7 Dekker 5 Naarendorp 7 Janssen 6 72. Hoei Tan 6 J Kevin Winter 8 Jeffrey Winter 6 Honsbeek 7 Schaap Rahou 6 Averdijk 6 46. Opdam 6 63. Rios 6 ARC - Noordwijk 0-5 (0-3). 14. Toxopeus (e.d.) 0-1, 41. Van Dam 0-2, 44. Korbee 0-3, 48. Van Wetten 0-4, 63. Toxopeus .1 (e.d.) 0-5. Scheidsrechter: Prooi. Toe schouwers: 800. ARC: Tumenburg Toxopeus Strobbe 46. v. Meggelen Van Schie Simons 5 Redjosetiko 5 4 65. Kant 5 5 Balkhoven 6 5 Schaafsma 5 6 Verheij 5 5 Graanoogst 5 Bartels 5 Noordwijk: Van der Veldt 7 Van der Kolk .7 Scholten 7 Van Dam 8 Korbee 7 Meurs 8 Van der Laan 7 Herpers 7 Van der Niet 7 70. Leonard 7 80. Ruitenburg Van Wetten 7 Pitti 8 7 Mussche 7 9 Van der Plas 7 7 Van Beelen 8 6 Bak 7 8 Van der Horst 6 7 72. Bekx Excelsior Maassluis - Quick Boys 1-1 (0- 0). 61. Nicolai (eigen doel) 0-1, 65. Ver meulen 1-1. Scheidsrechter: Vos; Toe schouwers: 875. Rode kaart: 55. Den Turk (2x geel, Quick Boys). Quick Boys: Kromhout Van Duijn Hoek Den Turk Guyt Timmermans 83. Schaap Capelle - Kloetinge 3-0 (2-0). 32. Van Gelder 1-0, 45. Roeland 2-0, 90. Roe land 3-0 Scheidsrechter: Stange. Toeschouwers: 600. Ter Leede Hoek Rijnsb. B. ARC Quick Boys Schevening. Excelsior M. FC Lisse Capelle ASWH Noordwijk Katwijk Achilles V Kloetinge Eerste periode: Ter Leede 5-12 ARC 5-9 Hoek 5-12 Quick Boys 5-9 Rijnsburgs 5-10 Scheveningen 5-9 NB. De speelronde van 31 augustus maakt deel uit van periode 3 Topscorers: 1. Cornelia (Ter Leede) 7 doelpunten; 2. Schaap (FC Lisse), Van Gelder (Capelle) 5 doelpunten; 3. De Valk (Kloetinge), Torken (Quick Boys), Van Wetten (Noordwijk), Verbaan (AS WH), Voskuil (Scheveningen) 4 doel punten. Programma volgende week: FC Lisse - Hoek. Rijnsburgse Boys - Capelle, Noordwijk - Ter Leede, ASWH - Katwijk, Quick Boys - Scheveningen, Kloetinge - ARC, Achilles Veen - Excelsior M. HOOFDKLASSE B 6 5 0 1 15 12- 4 6 4 1 1 13 13- 8 6 3 2 1 11 12- 8 6 3 1 2 10 13-15 6 2 3 1 9 11- 8 6 3 0 3 9 11-11 6 2 3 1 9 7- 7 5 2 2 1 8 12- 5 6 2 2 2 8 11-10 6 2 2 2 8 10-10 6 2 1 3 7 16-10 5 1 1 3 4 9-12 6 0 2 4 2 3-16 6 0 0 6 0 7-23 B: Marken-DOVO 1-2, GVW-Spaken- burg 2-3, SHO-DeltaSport 3-1, TOGR- Bennekom 1-2, IJsselm.v.-Huizen 0-1. Spakenburg 6 5 0 1 15 17-10 IJsselm.v. 6 4 1 1 13 13- 2 D0V0 6 4 0 2 12 12- 7 Sparta N. 5 3 0 2 9 8- 6 Marken 6 3 0 3 9 9- 8 Heerjansd. 5 2 2 1 8 9- 9 Bennekom 5 2 1 2 7 10-12 10-12 SHO 6 2 1 3 7 Huizen 6 2 1 3 7 7-11 Ajax 5 1 2 2 5 2- 6 vi TOGR 6 1 2 3 5 6- 9 - DeltaSport 6 1 3 5 9-15 GVW 5 1 3 4 7- 8 Zw.Wit'28 5 1 1 3 4 4- 8 HOOFDKLASSE C C: BeQuick'28-CSV 4-2, Genemuiden- DOS Kampen 2-2, Harkem. B-Nunspeet 3-0, Or. Nassau-Urk 0-5, WHC-WOG 3- 0, Flevo Boys-Dronten 1-1, SDC Putten- ACV 3-3. BeQuick'28 6 5 0 1 15 21- 7 V Harkem. B 6 4 1 1 13 15- 4 Genemuiden 6 4 1 1 13 14- 9 DOS Kampen 6 4 1 1 13 13- 8 SDC Putten 6 4 1 1 13 13- 9 ACV 6 3 3 0 12 10- 6 k WHC 6 3 1 2 10 9-10 4 Nunspeet 6 2 2 2 8 10- 7 Urk 6 1 3 2 6 11-11 Dronten 6 1 2 3 5 7-15 W0G 6 0 3 3 3 6-14 Flevo Boys 6 0 2 4 2 4-9 CSV 6 0 1 5 1 6-16 Or. Nassau 6 0 1 5 1 4-18 tnton Diedrich hheim - Met Arie Lagendijk t niet praten over een ioenschap. De trainer van ede bleef voorzichtig, hoe- jn ploeg de eerste vijf wed- >n won en vanaf dag één rj0I|aan de ranglijst van de eveklasse A prijkte. Ter Leede 8-Qoenskandidaat? „Priet- noemde Lagendijk het r dit seizoen. Us alles meezit kunnen we 6 ,e eerste drie eindigen, dan moet alles echt mee- De thuiswedstrijd tegen I zaterdag gaf hem gelijk. It allemaal niet mee, en de Sassenheimers verloren dan ook met 2-1 van de middenmo ter uit Hendrik-Ido-Ambacht. ASWH bleek de methode te hebben gevonden om Ter Leede te bestrijden. De bezoe kers zetten de roodgelen vanaf het begin vast. ASWH liet zich niet terugzakken, joeg de verde digers en middenvelders van Ter Leede meteen op en liet de Sassenheimers niet eens aan opbouwen denken. Dat Ter Leede niet in zijn spel kwam, was grotendeels toe te schrijven aan de werklust van ASWH. Maar voor een ander deel kwam het doordat Ter Leede doorging op de vorige week in geslagen weg. De tweede helft tegen Katwijk was zeer middel matig. En ook nu lieten de Sas senheimers maar weinig goed voetbal zien. Slappe passes en slechte keuzes leidden keer op keer tot balverlies. De bezoe kers wonnen bijna alle duels. De 1-0 voor Ter Leede kwam dan ook compleet uit de lucht vallen. Spits Florencio Cornelia mocht plotseling met de bal op doel afrennen, Izaak Verhoevén haalde hem neer en Cornelia benutte zelf de strafschop. De voorsprong gaf Ter Leede geen vleugels. Het leek een goed moment om gecontroleer- der te gaan voetballen en even tueel Patrick Kalkema, Hicham Rbii en Robin Koers via een counter in stelling te brengen. Kalkema noch Rbii kwam in de eerste helft in het stuk voor. Koers probeerde het wel op links, maar hij kreeg te weinig bruikbare ballen. ASWH viel aan en scoorde na ruim een half uur de verdiende gelijkmaker. Een klungelig weg gegeven vrije trap vond John Verbaan, die onverklaarbaar vrij stond op zeven meter van het doel. Hij gaf doelman Vincent Quist - plaatsvervanger van de geblesseerde Thomas Waas dorp - geen kans. Ter Leede heeft op papier na men staan die elke hoofdklasser wel in zijn elftal wil hebben. Carlo van Zeist, Kalkema, Cor nelia, het zijn toppers in het amateurvoetbal. Maar als het niet loopt, dan loopt het niet. Het liep niet. Het tempo van de thuisploeg lag na rust aanmerkelijk hoger. De spelers lieten zich niet zo maar meer afbluffen en volg den het voorbeeld van ASWH door de tegenstander geen me ter ruimte te geven om een pass los te laten. Maar daar kwamen de woorden van Lagendijk weer terug: het moet meezitten. Dat zat het niet. De bal viel steeds precies verkeerd, uit een flip perkast van benen kon je er donder op zeggen dat een AS- WH'er hem voor zijn voeten zou krijgen. De inzet van Ter Leede was goed, maar resultaat bleef uit. Illustratief was de aanleiding voor de 1-2. Hicham Rbii verde digde mee en veroverde door hard werken de bal. Maar zijn pass richting Rogier Koordes was veel te zwak, en werd on derschept. In zijn ijver de fout te herstellen, haalde Rbii de te genstander onderuit. De vrije trap kwam bij Jordy Boogers, die hem binnentikte. Nog een half uur had Ter Leede om iets aan de achterstand te doen. Eindelijk produceerde de ploeg druk waar ASWH niet meer onderuit kon komen. Maar aanvallen ketsten af op de verdediging, of de bal was net te hard voor de één en net te zacht voor de ander. En steeds viel elke flipperkastbal voor de voeten van een ASWH'er. In de laatste twee minuten kre gen de bezoekers zelfs nog twee uitgelezen mogelijkheden om de wedstrijd vroegtijdig te be slissen. Quist stopte een straf schop en in blessuretijd ver prutste ASWH een drie-tegen- éénsituatie vlak voor het Sas- senheimse doel. Het zat Ter Leede dus precies twee keer mee. Dat is, in de woorden van Lagendijk, niet genoeg om bij de eerste drie te eindigen. Zeker niet als de ploeg zelf te zwak speelt om kansen af te dwingen. *P.thris Hartman ingen - FC Lisse voet- j zaterdag op z'n Italiaans. ;e llftal van trainer Bröring g Je zuinig, deed geen rll*je het publiek te verma- Jiaar won wel met 2-0 van ^feningen. Olaf Schaap, de jimspits van FC Lisse, had lts weg van Filippo Inzag- neJj was de hele wedstrijd scji beeld, maar stond twee Ajjp de juiste plaats toen er dotoe^Punt gemaakt moest (2r'n. wJard was Bröring blij met n ^sultaat: „Dit zijn drie be- ietjke punten voor ons. Bij deif waren we *n de degrada- q ie terechtgekomen, nu te positie op de ranglijst er I^Jtiik beter uit." Ook over ?jj>etbal was de oefenmees- rada ontevreden. „Slecht ge- agB? Viel wel mee in mijn -j^Had je ons een week gele- Pn 'eBen Excelsior Maassluis moeten zien. Toen was het echt twee keer slechter." FC Lisse begon de wedstrijd heel voorzichtig. Omdat Sche veningen - dat de voorgaande drie duels had gewonnen - ook al de kat uit de boom keek, viel er in de eerste twintig minuten bitter weinig te beleven op het door slagregens geteisterde Houtrust. Zowel FC Lisse als Scheveningen weigerde tempo te maken. Vooral de FC speelde de bal in de achterste linie veel vuldig rond. Met name Rob Dekker en Berry Jansen hadden daar een handje van. Tot verve lens toe ging de bal terug naar doelman Kenny Heemskerk. Scheveningen was wat doelge richter. Steven Kenepa probeer de het met twee schoten en Maurice Escalona volgde na een misser van Rob Dekker zijn voorbeeld. In alle gevallen stond Heemskerk op de juiste plaats. Tegen de verhouding in nam FC Lisse in de 38ste mi nuut de leiding. Kevin Winter bereikte met een vrije trap Schaap, die met het hoofd scoorde. Even was Schevenin gen de kluts kwijt. Mohammed Rahou had er nog voor de pauze 0-2 van kunnen maken, maar deed dat niet. Zijn schot, van verre afgevuurd op een moment dat Maurice Lang straat zijn doel had verlaten, miste precisie. Ook Kenepa kon met een leeg doel voor zich niet tot scoren komen. De spits van Scheveningen faalde in de-be ginfase van de tweede speel- helft hopeloos toen Heemskerk op een inzet van Danny Voskuil een rebound moest toestaan. Een van richting veranderd schot van dezelfde Kenepa ging naast. Bij inzetten van dichtbij van Michiel Sol en Sander Klap wijk redde Heemskerk. Vervolgens richtte de schijn werper zich weer op Kenepa. De oud-speler van UVS ver prutste een prima kans door in plaats van zelf te schieten on zuiver af te spelen op een ploeggenoot. Even later rea geerde Kenepa in een duel om de bal zijn frustraties af op Or son Naarendorp. Arbiter Van de Ketterij bestrafte de charge met een rode kaart. Vier minuten na het vertrek van Kenepa gaf Schaap voor de tweede keer blijk van zijn aan wezigheid. Langstraat leek een voorzet van invaller Daniel Rios simpel te pakken. De keeper van Scheveningen liet de bal echter los, vvaama het voor Schaap een koud kunstje was in te tikken. Met nog negentien minuten op de klok en slechts tien man tegenover zich wist FC Lisse dat het de overwinning op zak had. Vlak voor tijd kreeg Scheveningen nog twee kans jes, maar de goed keepende Heemskerk wenste de nul te houden. Hij stopte de inzetten van Klapwijk en Voskuil. Een derde doelpoging van sluip schutter Schaap liep eveneens op niets uit. Langstraat tikte de bal over de lat. hoek - Rijnsburgse Boys had wat recht te zetten in Hoek na de nederlaag van vorige week tegen Scheveningen. Dat deden de Rijnsburgers overtuigend. De ploeg won met 3-0 van de nummer twee van de ranglijst. Agressie en scherpte vomden de basis van de zege in Zeeuws- Vlaanderen. Trainer Ted Ver- donkschot kon niet begrijpen dat zijn ploeg vorige week tegen Scheveningen op die punten was afgestraft. „We hebben er afgelopen week over gesproken; dat er geen zwakke ploegen tus sen lopen in deze klasse, dat je niet slap aan een wedstrijd kan beginnen." Dat laatste zat zaterdag wel goed bij Rijnsburgse Boys. De ploeg startte overtuigend met Joost Kuhlmann en Berry Cha rité als gevaarlijksè spitsen. Charité, voor het eerst weer in de basis na een hielblessure, kreeg in de 30ste minuut een dot van een kans. Hij passeerde keeper Belpaire, maar kon de bal niet in het lege doel krijgen. „Als Berry weer 100 procent fit is, gaat die bal er wel in", ver wacht Verdonkschot. Twee minuten later was het echter wel raak Peter Freke mocht buiten de zestien aan leggen voor een diagonale schuiver waarop Belpaire kans loos was: 0-1. Charité maakte tien minuten na rust zijn eerde re misser goed en zorgde voor de 0-2. In de slotfase van de wedstrijd maakte Kuhlmann er nog 0-3 van. Trainer Verdonkschot was van zelfsprekend tevreden met de drie punten. Toch denkt hij dat er nog veel te verbeteren is. „Voorin moet er vlotter worden gecombineerd, het positiespel kan beter en achterin moeten we meedogenlozer worden, De trainer verwacht dat er voorin iets heel moois kan groeien tus sen de spitsen Kuhlmann en Charité. „Het was nu al een ge not om naar te kijken. Die jon gens zijn erg mee bezig om goed samen te spelen, ook door de week praten ze er veel over. Voor de tegenstanders is het een lastig koppel. Die zal toch tegen een van de twee één-op één moeten spelen." Een goede samenwerking tus sen de twee voorwaartsen zal hard nodig zijn de komende weken, verwacht Verdonkschot. „Je zal zien dat steeds meer ploegen vanuit een gesloten verdediging gaan spelen tegen ons." Willem Spierdijk 0. (luis - Quick Boys heeft de zesde wedstrijd van jizoen schade opgelopen. Deg die dit seizoen alleen on winnen van de degra- l n Kloetinge en Achilles kwam bij Excelsior Maas- Jt niet verder dan 1-1. De e betreft niet alleen het van punten. De Katwijk- leg knjgt weer te maken len schorsing na de rode ,_zfoor Dennis den Turk. ïrkomplete ploeg is de kam- '68kandidaat in de hoofd- W, weten ze bij Quick Boys. hterstand op de nummer eperken en dan met een ig elftal op weg naar de ti- luidt het voorgenomen rio. Volgende week zou de oysX)mpleet zijn met de te er van Marnix van der Door dat plan kan een i. De ploeg mag zich nu 0-ien voor een schorsing S)ennis den Turk. Dat is 3|oPr voor Quick Boys, want -prof ontwikkelt zich de I weken van een verdedi- middenvelder die voor lijk geroutineerd loopt te oysi tot een bepalende spe- 'urk liep in de eerste helft aE- »n een gele kaart aan om- j met de elleboog vooruit jel aanging en kreeg in de minuut zijn tweede we- lanmerkingen op de lei- "'e speler beweerde na af- niets anders tegen de irechter te hebben ge- lan dat hij voor overtre- aan beide kanten moest en daarbij spottend te ^*|n gelachen. Scheidsrech ts stelde na afloop dat het niet bij gebleven was. Turk mag blij zijn dat-ie teens rood heeft gekre- -vond de arbiter. Icwfr Aandewiel nam zijn n j; in bescherming. „Dennis ;n pr nog aan wennen dat er ieit amateurvoetbal andere i '$i gelden dan in het be- ch^oetbal. In het profvoetbal vot bijvoorbeeld tegen een Ikajsrechter 'klootzak' zeg- DuJonder dat je een kaart bij de amateurs ligt dat r trlijk was de rode kaart send voor het verdere ver ban de wedstrijd. In plaats »n duel waarin Quick Boys •eldoverwicht wel moest uitdrukken in doelpunten, het een strijd die alle kan- Ikon. i eerste helft was Quick steeds sterker geworden. l°et aan de rechterkant pro- jen Niels van Duijn en Pe- ^Jnmermans goed van de Via die kant van het aclf i d- veld ontstond ook de mooiste kans voor de Katwijkers. Tim mermans leverde een voorzet af die door Derek van der Plas in gekopt had moeten worden. Hij richtte op de hoek waarnaar ook doelman Rob Grauwmeijer op weg was. Ook Excelsior Maassluis kreeg wat kansjes. Quick-Boysvoor- stopper Richard Hoek moest er blijkbaar aan wennen dat hij niet elke spits in de hoofdklasse zomaar in zijn zak stopt en had zijn handen vol aan Fabian Keerveld. De midvoor van Ex celsior Maassluis kreeg al in de beginfase een hele mooie kans op 1 -0, maar doelman Peter Kr omhout redde goed. En vlak na rust kwam Quick Boys goed weg toen invaller Niels Vonk de bal tegen de paal trapte. Vijf minuten na de rode kaart voor Den Turk kwam Quick Boys aan de leiding. Van Beelen stiftte de bal over doelman Grauwmeijer heen, de verdedi gers Hans Jorgen Nicolai en Tom Visser konden elk de bal wegwerken maar dankzij hun eendrachtige samenwerking verdween de bal in het doel. Het werd al snel gelijk. Een cor ner viel voor de voeten van Jefrey Vermeulen, die hard uit haalde. Daarna bleef Quick Boys strij den voor de overwinning. Het was knap hoe Hendrik van Bee len, Maarten Bak en Derek van der Plas (Remco Torken was ge blesseerd) toch nog een aantal kansen schiepen. Die vielen er ook aan de andere kant (Excel sior Maassluis trof in de tweede helft in totaal drie keer het houtwerk), de kj was daarom een terechte uitslag. De treurnis aan Katwijkse zijde over het puntenverlies was niet eens zo groot. De twee kop- ploegen Ter Leede en Hoek ver speelden beide punten, Quick Boys was dus zelfs een puntje ingelopen op de eerste plaats. Toch zal trainer Gert Aandewiel beseffen dat de matige sei zoensstart - met alleen over winningen op de degradanten Kloetinge en Achilles Veen - moet worden goedgemaakt. Als Quick Boys op hetzelfde pun tentotaal wil uitkomen als vorig jaar moet de ploeg in de reste rende 20 wedstrijden nog 49 punten halen. Dat komt er op neer dat de Katwijkers die duels gemiddeld bijna tien punten per vier wedstrijden moeten halen (drie zeges en een gelijk spel). Een dergelijk moyenne lijkt onhaalbaar. Quick Boys moet er maar op hopen dat de concurrentie in de strijd om de eerste plaats zo enorm is, dat een lager gemiddelde voldoen de is voor de eerste plaats in de hoofdklasse A. Patrick van Dam van Noordwijk wordt onderuit geschoffeld door een niet-geïdentificeerde ARC'er. Foto: Cees van Hoogdalem door Nick Verwoerd alphen aan den rljn - ARC Wees het al weken tobbende Noord wijk zaterdag de weg. De dit sei zoen sterk gestarte Alphenaren hielpen met een eigen doelpunt van David Toxopeus de oppo nent in het zadel en raakten meteen de kluts kwijt. De bezoe kers profiteerden dankbaar en grepen de gelegenheid aan om weer eens lekker te voetballen en aan het zelfvertrouwen te werken. Mede door een tweede eigen goal van Toxopeus won roodwit uiteindelijk met 0-5. Na de matige, doelpuntloze re mise tegen Capelle pleegde het Noordwijkse trainersduo An- dries Wendt/Geert Jan Bakker in een doordeweekse oefen wedstrijd tegen Alphense Boys een paar omzettingen. Zo ver huisde middenvelder Michael van der Laan naar de laatste man-positie en ruilden de ach ter de aanvallers spelende Je roen van Wetten en spits Pa trick van Dam van plek. De wij zigingen pakten tegen de zon dagtweedeklasser goed uit (6-1) en bleken ook op sportpark Ze- gersloot een succes. Van der Laan maakte achterin een soli de indruk, Van Wetten scoorde en was nuttig als aanspeelpunt en de ook al een goaltje meepikkende Van Dam was overijverig op het middenveld. „Hij voelt er zich als een vis in het water", meende Wendt. Zijn team maakte tegen ARC een gretige indruk. De Noord wijkse voorhoede liep de Al phense verdedigers bij het op bouwen hinderlijk in de weg en zorgde er zo voor dat de Racing nauwelijks aan goed opgezette aanvallen toekwam. Wendt: „Wij wilden ARC zo dwingen de lange bal naar voren te hante ren. Omdat Jelle Korbee bij ons achterin heel sterk in de lucht is, zou die speelwijze ons goed uitkomen." Dat plan slaagde, ofschoon de eerste kans voor de thuisclub was. Een voorzet van Maurice Bartels werd door Wouter Verheij ingetikt, maar de bal kwam tegen de arm van Rian van der Niet. „Een hands bal", aldus ARC-coach Dennis van den IJssel. Arbiter Prooi zag er geen strafschop in. Even later was het aan de ande re zijde wel raak. Na een mis verstand tussen Stanley Strobbe en Toxopeus brak Rocky Pitti op links door, waarna de terug- gesnelde Toxopeus de voor Van Wetten bestemde voorzet in het eigen doel werkte: 0-1. De kop pies gingen bij de gastheren di rect omlaag. Van den IJssel: „Het stortte bij ons als een kaartenhuis in elkaar. In de eer ste vijf wedstrijden was een grenzeloze inzet juist onze kracht en die ontbrak nu." Noordwijk nam het heft in han den en was via afstandsschoten van Van der Laan en Wouter van der Kolk een paar keer ge vaarlijk. Nadat Wouter Verheij ARC's enige kans op de gelijk maker onbenut had gelaten, lie pen de gasten in de slotfase van de eerste helft uit naar 0-3. Eerst schoot Van Dam raak en daarna kopte Korbee uit een hoekschop de 0-3 binnen. Na de pauze verving Van den IJssel verdediger Strobbe door middenvelder René van Megge len. De in de middenlinie ge posteerde Maurice Balkhoven verkaste naar de defensie. Van den IJssel: „Ik wilde van achter uit een betere opbouw." ARC's voornemen om nog iets aan de achterstand te doen werd in de kiem gesmoord. In de eerste minuut na rust knalde de solerende uitblinker Pitti al bijna de 0-4 op het scorebord - hij trof de kruising - en nog geen minuut later was het echt zo ver. Vroegtijdig balverlies van Stefan Schaafsma leidde tot een kans voor Van Dam. De Noordwijker strandde op de uitgelopen Tuinenburg, waarna de bal voor de voeten van Van Wetten belandde, die met een mooie boogbal de ARC-doel- man klopte. Een kwartier later kwam de eindstand op het sco rebord. Na een voorzet van Vin cent Herpers deponeerde Toxo peus voor de twee keer het speeltuig in het eigen doel. Daarmee onderstreepte hij on gewild de Alphense malaise.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17