SPORT i Mateja Kezman is Nederland even beu j JSF S-fcv Publiek beleeft een vreugdeloze middag in De Kuip Jonge helden in Wonderland AZ is beland in 'sprookjessferen' PSV-spits woedend na spreekkoren in stadion ADO Den Haag AnderleCht en Club Brugge in evenwicht I Boer scoort =»r Galatasaray jjbul - Frank de Boer heeft eerste doelpunt voor Gala- I ray gemaakt. De intematio- L jpende in het competitie- 1 met Sebatspor in de 35ste uut de score. De Turkse for- rie Vein De Boer won het Npuntrijke duel uiteindelijk i4-3. Galatasaray staat der- n de tussenstand met ze- Eyen punten uit acht duels, '^tas leidt met negentien uit jn voor Fenerbahce, de club 'dpierre van Hooijdonk. Fe- Siahce heeft negentien pun- d^iit acht wedstrijden. idellaoui krijgt !'<en salaris meer ''Vinchem - De Graafschap de betalingen aan Yassine fellaoui (28) opgeschort. Zo e[ de linksbuiten in de gevan- L'% blijft, betaalt de Doetin- ^yise eerste-divionist hem 1(\ salaris meer. Abdellaoui op maandag 22 septem- ?rbpgepakt door de politie !l1a, omdat hij volgens justi- >etetrokken is bij een financi- Cïscaal delict. De Marok- lct kreeg afgelopen donder de horen dat zijn voorarrest °ieen periode van 30 dagen c,irlengd. ïie Hack boos ^voorzitter V'ichen - Bayem Munchen- er Michael Ballack en voor- -f Karl-Heinz Rummenige ~len ruzie. De preses van de desligaclub opperde dat ick zich beter niet beschik- I kon stellen voor de be- Lrijke EK-kwalificatiewed- 1 tegen IJsland, komende k. De licht geblesseerde denvelder zou de rust goed nen gebruiken. En dat Bal- n daarmee een cruciale in- tigid zou missen? „Mmis- opn is het wel een belangrijk d. Maar niet voor Bayem", 1 (ummenige. Ballack ontstak npede toen hij dat hoorde, anmoet geen flauwekul ver sop- De wedstrijd tegen IJs- nijis heel belangrijk." d rnten verliest n hekkensluiter et |(?|enfurt - FC Kamten heeft ajren in de Oostenrijkse grpetitie de vijfde nederlaag rnpet seizoen geleden. De te- itander van Feyenoord in e 1EFA Cup verloor voor ei- /epubliek met 0-3 van hek- njuiter Stunn Graz. Kamten e t op de voorlaatste plaats, nj ?tk maandag 6 oktober 2003 lenal blijft oloper door Peter van Duyl den haag - De woede en frustra ties dropen met emmers tegelijk van zijn gezicht. PSV won zater dag met 4-0 van ADO Den Haag, maar Mateja Kezman kwam niet voor in het rijtje van Eindhoven- se doelpuntenmakers. Een rode kaart beperkte het optreder. van Kezman tot een half uur, hij heeft het even helemaal gehad met Nederland. Na afloop van het niemendalle tje in Den Haag oogde Kezman als de vleesgeworden nuchter heid, maar van binnen borrel den de emoties naar het kook punt. De aanvaller kreeg voor de tweede maal binnen een half jaar een rode kaart van scheids rechter Roelof Luinge. Dat de beslissing van Luinge net als de vorige keer - Willem II uit, be gin april - wordt teruggedraaid is ondenkbaar, want de dreun die Kezman zijn opponent Jef frey van As toediende, was voor iedereen zichtbaar en werd door de tv-camera's feilloos ge registreerd. Desondanks zocht Kezman de schuld na afloop bij iedereen behalve zichzelf. De prijsschut- ter was zichtbaar geraakt door de weinig vleiende spreekkoren van de Haagse aanhang aan het adres van zijn moeder, vond dat hij door de verdedigers van ADO Den Haag onbehoorlijk hard was aangepakt en nam in zijn woede-aanval meteen Luinge op de korrel. „Wat de mensen zingen over mijn moeder, vind ik werkelijk schandalig. En er wordt hele maal niets aan gedaan", sprak de PSV-aanvaller. „Ik weet ook niet waarom dat gebeurt. Ik voetbal, doe nooit rare dingen. Misschien omdat wij PSV zijn, omdat we niet uit het westen van Nederland komen. We zijn een kleine club en hebben de laatste jaren veel succes. Dan pikken ze de ster eruit, er is to taal geen respect. Ik voel me Mateja Kezman velt Jeffrey van As en wordt direct daarna belaagd door spelers van ADO Den Haag. Na de rode kaart van scheidsrechter Luinge verlaat de PSV'er het veld. Foto's: GPD/Evert-Jan Daniels happy bij PSV, maar ik ben nu even niet blij in Nederland." „Ik ben door de verdedigers van ADO Den Haag twee of drie keer geslagen zonder dat de bal in de buurt was, ze stonden zo maar op mijn voet en ik ben ge spuugd", vervolgde Kezman. „Toch was die rode kaart niet het gevolg van irritatie, zo dom ben ik niet. Ik wilde mezelf al leen beschermen in een duel. Ik denk ook niet dat een andere scheidsrechter me had wegge stuurd. Ik heb nu tweemaal rood gekregen, twee keer van Luinge. Dat kan geen toeval zijn." De gemoederen in het PSV- kamp liepen na de rode kaart voor Kezman hoog op. De spits dreigt twee belangrijke duels - Heerenveen en Ajax thuis - te missen, in de rust haalde Guus Hiddink woedend verhaal bij Jeffrey van As. Overigens toon de de coach zich groot, door Van As daar na afloop uitge breid zijn excuses voor aan te bieden. „Hij liep in de rust zo maar tegen me aan, een beetje duwen", glimlachte de verdedi ger. Van As ontkende na afloop dat er in het veld extreme dingen waren gebeurd. „We hadden wel afgesproken PSV aan te pakken. AZ heeft dat vorige week goed gedaan en in Spanje is dat ook gebeurd, dat is blijk baar de manier waarop je PSV kunt verslaan. Ik ben dan ook best een paar keer tegen hem aangebotst, maar dat is niets bijzonders. Dat doe ik tegen RBC ook." De Haagse aanvoerder praatte de spreekkoren van zijn aan hang niet goed, maar plaatste wel een kanttekening bij de re actie van Kezman. „Het zou mij niet kunnen raken, ik neem aan dat-ie dit wel vaker hoort. Ik kan me tenminste niet voorstel len dat het er bij Feyenoord, Ajax of FC Groningen anders aan toegaat dan hier." Hoewel het wegsturen van Kez man het gesprek van de dag werd, had zijn gedwongen ver trek geen enkel effect op de wedstrijd. De landskampioen zat in het Zuiderpark al na ne gentig seconden in een fauteuil. ADO-back Daniel Rijaard gaf volkomen onnodig een hoek schop weg, die leidde tot de 0-1 van Wilfred Bouma. Hoewel er toen nog een hele wedstrijd te spelen was, bleek ADO-PSV op dat moment feite lijk al beslist. De ontstellend zwakke thuisclub mocht na het incident rond Kezman nog even dromen van een stuntje, maar ook met een man minder waren de Eindhovenaren veel te sterk voor de promovendus. Met name Arjen Robben deed wat hij wilde. Het talent miste een paar grote kansen, maar had wel een belangrijk aandeel in de overwinning van PSV. De linkspoot stelde John de Jong (in de basis ten koste van Jan Vennegoor of Hesselink en de Koreaan Park) in staat 0-2 te scoren en stond ook aan de ba sis van derde treffer, die op naam kwam van Dennis Rom- medahl. Een paar minuten voor tijd vond Robben eindelijk zelf de juiste richting: 0-4. ADO DEN HAAG: Jansen; Rijaard. Ros. Van As en Carrilho (61. Akchaoui); Leonardo, Bodde, Van der Leegte (77. Pronk) en Cales (56. Stroeve); Hofstede en Van der Gun. PSV: Waterreus; Ooijer, Hofland. Bou ma en Lee; Rommedahl (83. Von- ianthen), Van Bommel, Vogel (58. Lu cius) en Robben; Kezman en De Jong (84. Park). !)en - Met een benauwde bij Liverpool heeft Arsenal afdag de kop behouden in li tremier League. De Frans- b Robert Pires maakte hal- OOege de tweede helft het Oende doelpunt, 1-2. Arse- 'ejleef eerste met een punt rojsprong op Manchester kied dat met 3-0 Birming- 3ri City overklaste. Van Ni- sffjoij scoorde uit een straf- ip. 1 Itic wint 'Ut 7 d Firm >ej n fcow - Celtic heeft in Glas- jijde eerste Old Firm van dit d)en gewonnen. De Schotse vaJalploeg versloeg rivaal gow Rangers met 1-0. De latlukkige doelpuntenmaker Ie Zurab Khizanishvili van de j;ers. Een schot van John ison belandde via hem in 6e minuut in eigen doel. =x de winst heeft Celtic de -ng in de Schotse competi- -iyergenomen van Glasgow Jfeers. triodetitel zegt :n Bosch weinig ui bosch/gpd - Zonder te spe- e kwam FC Den Bosch zater- in het bezit van de eerste f odetitel in de eerste divisie. L ïiond Sport had de prijs P» kunnen afpakken van de ntjehenaren (die al uitge gild waren in de eerste perio- sdmaar die ploeg liet na om te minstens drie doelpunten vafchil van Haarlem te winnen atfen Bosch werd het nieuws ml kennisgeving aangeno- bj. Gert Kniys en zijn man- P hebben de lat dit seizoen telfer liggen; ze willen zo lang op elijk meedoen in de strijd it het kampioenschap, ikbrdat we naar Deventer ver- eiken voor de wedstrijd tegen Tekhead, hebben we elkaar al- ?tfcal een hand gegeven en enüciteerd. Daar bleef het Jej aldus aanvoerder Peter lellken. „We waren vooral be- elfjnet de lastige uitwedstrijd Weventer." kilduel (gistermiddag) bleek najrdaad lastig voor FC Den st th, dat met 3-0 onderuit gsj. De eerste nederlaag dit r /ben voor de Bosschenaren nd weer goed nieuws voor hjnond Sport, dat nu de Jlijst in de eerste divisie voert. door Jaap van Essen Rotterdam - Een vergissing of een bewuste actie? Na afloop van Feyenoord-RBC werd geen speler van de thuisploeg aangewezen als man van de wedstrijd. Logisch, iedere keuze zou ondanks de 2-0 overwinning lachwekkend zijn geweest. En lachen, dat doe je tegenwoordig in De Kuip niet meer. Voetbal werd ooit 'uitgevonden' om mensen te vermaken. In eerste instantie de deelnemers. La ter, bij de betaalde variant, vooral de toeschou wers. Mensen betalen voor een kaartje en krijgen vervolgens een wedstrijd te zien waarin boven- modaal goede voetballers mooie dingen doen en voor spektakel zorgen. Sommige zogenaamd deskundigen denken dat het alleen maar om resultaten gaat. Volgens die categorie visionairs zou Feyenoord gisteren een prima middag hebben beleefd. Immers, de pun ten bleven in De Kuip. Maar de fraaie marke tingstrategieën met internationale expansie, kidsclubs, merchandise, tv-rechten, huisorga nen, fanshops enzovoorts ten spijt; voetbal moet in de eerste plaats negentig minuten vermaak bieden. Dat blijft de basis van het spelletje. Aan de winst van Feyenoord kunnen de fans en zeker de neutrale liefhebbers geen plezier heb ben beleefd. Het was een vreugdeloze middag. Er liepen gisteren bijna louter spelers op het veld die niet veel kunnen of niet veel durven. De laat ste categorie had de overhand. De ploeg uit Roo sendaal telt louter spelers aan wie iets essentieels ontbreekt. Zo is Pius Ikedia heel snel, maar mist hij het overzicht. Spits Youssouf is vooral groot en sterk, maar kan verder niet zoveel. RBC her bergt veel middelmaat en heel trage verdedigers. Feyenoord heeft op papier een veel beter elftal, maar daar bleek gisteren weer niets van. Na de eerste uitzege van het seizoen bij Zwolle hoopte Van Marwijk dat zijn ploeg met meer zelfvertrou wen aan de wedstrijd zou beginnen, maar het te gendeel bleek het geval. Zelfs na de 1-0 door Robin van Persie (de enige die zich nog wel eens aan het grauwe niveau wist te onttrekken) bleef Feyenoord angsthazenvoet- bal spelen. De bal ging tergend langzaam rond, en werd zelfs dan nog met grote regelmaat ingeleverd bij de mannen in het oranje. Omdat die eigenlijk het zelfde deden, kregen de jongens in het rood-wit- zwart de bal meestal ook snel weer terug. Kort om, er werd prutsvoetbal gespeeld. RBC-trainer Maaskant verweet zijn spelers een gebrek aan echt gezonde agressie. „Er had meer ingezeten, maar we creëerden zelf helemaal geen kansen." Bert van Marwijk zag dat opvallend ge noeg anders. „Halverwege de tweede helft had RBC zomaar gelijk kunnen maken (Youssouf, red.) en dat was nog verdiend geweest ook." Het kwam er niet van, RBC ontbeerde inderdaad de stootkracht om echt gevaarlijk te worden. Fey enoord kreeg na de eerste treffer in het eerste kwartier ook niet veel kansen. Dirk Kuijt had tweemaal kunnen en ook moeten scoren, maar de aanvaller is zo langzamerhand naar een be- VfB Stuttgart blijft verbazen door Leon ten Voorde stuttgart - Ze zweven al meer dan een jaar door Wonderland. Of de tegenstander nou Man chester United heet of pakweg München i860: de jonge honden van VfB Stuttgart trekken zich nergens wat van aan. De remise zaterdag tegen FC Köln (o-o) viel misschien wattegen, maar de ploeg blijft in Duitsland mee draaien in de top. Hildebrand, Hinkel, Lahm, Bor- don; Vranjes, Szabics. Nooit van gehoord? Dat is geen schande. Maar voor alle duide lijkheid: deze onbekende groot heden versloegen afgelopen woensdag wel de rijkste club van de wereld Manchester Uni ted en zetten al meer dan een jaar de Bundesliga op de kop. Werd de wonderbaarlijke twee de plaats van VfB Stuttgart vorig seizoen nog afgedaan als een incidenteel succes, inmiddels weten de Duitse voetballiefheb bers wel beter. In Stuttgart is een vastberaden ploeg aan het werk die allang geen eendags vlieg meer mag worden ge noemd. Zaterdag tegen FC Köln bleef het jonge spul van trainer Felix Magath voor de achtste keer op rij zonder tegendoel punt en daarmee verbeterde doelman Timo Hildebrand - bijgenaamd de Timonator - het record van Oliver Kahn. Na 825 minuten is Hildebrand nog al tijd niet gepasseerd en dat is 22 minuten langer dan Kahn in 1998 overkwam. Probleem was alleen dat de spitsen van de ei- gep ploeg dit keer ook niet scoorden, waardoor Stuttgart tegen de hekkensluiter bleef steken op 0-0. Ietwat tegenval lend misschien, maar wie durft daar in Stuttgart eigenlijk over te klagen na alle successen van de laatste maanden? Toen Magath in februari 2001 am Neckar neerstreek was er ei genlijk niet zo veel meer over van de eens zo roemruchte VfB. De club, die nog niet zo gek lang geleden tot de top van Duitsland behoorde, was zo'n beetje alles kwijt. Zijn ziel, de uitstraling en het succes. Dat uitgerekend de immer nors kij kende en emotieloze Magath bij de Schwaben aan het werk ging, paste ook wel in het beeld dat de laatste jaren van Stutt gart was geschapen. De voor malige topspeler van HSV was tot aan zijn avontuur in Stutt gart bijna overal mislukt als trainer omdat hij zijn spelers al tijd opzadelde met loodzware trainingen, die soms meer dan twee uur per sessie duurden. Maar in Stuttgart bleek de kno et van de trainer de gewenste toverstaf te zijn. Omdat er geen geld was voor grote aankopen, moest Magath aan de slag met vooral jonge spelers. Die ge dwongen koerswijziging pakte vorig seizoen verrassend goed u't toen Stuttgart op een wolk EREDIVISIE NAC - FC Utrecht 1-2 (1-0). 45. Elman- der 1-0, 79. De Groot 1-1, 82. Koning 1-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 12.863. Gele kaart: Collen, Boukhari (NAC), Lamey (FC Utrecht). Willem II - Roda JC 0-2 (0-1). 36. Son- ko 0-1, 88. Kone 0-2. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 12.300. Gele kaart: Jaliens (Willem II), Van Dessel (Roda JC). ADO Den Haag - PSV 0-4 (0-1). 2. Bou ma 0-1, 54. De Jong 0-2, 65. Romme dahl 0-3, 82. Robben 0-4. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 8344. Rode kaart: 30. Kezman (PSV). Gele kaart: Ros, Bodde (ADO Den Haag), Hofland (PSV). SC Heerenveen - RKC Waalwijk 1-0 (1- 0). 45. Knopper 1-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 14.300. Gele kaart: Edman (SC Heerenveen), Petro- vic (RKC Waalwijk). AZ - NEC 2-0 (1-0). 2. Wijker 1-0, 90. Elkhattabi 2-0 (strafschop). Toeschou wers: 7280. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Ebbinge (NEC). FC Groningen - Ajax 1-3 (1-1) 20. Smit 1-0, 26. Ibrahimovic 1-1, 82. Sonck 1- 2, 90. Mitea 1-3. Toeschouwers: 12.400. Scheidsrechter: Haverkort. Ge le kaart: Kruiswijk (FC Groningen). Feyenoord - RBC 2-0 (1-0). 15. Van Persie 1-0, 90. Lurling 2-0. Scheids rechter: Luijten. Toeschouwers: 42.000 Gele kaart: Van Wonderen (Feyenoord), Oliseh, Hesp (RBC). FC Volendam - FC Zwolle 2-2 (1-2). 27. Tuyp 1-0, 30. Takak 1-1, 45. Hristov 1- 2, 73. Bridji 2-2. Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 4810. Gele kaart: Ouhsaine, Bridji (Volendam), Yo- bo (FC Zwolle). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 8, 2. Re dan (RKC) 5, 3. Ibrahimovic (Ajax). Elk hattabi (AZ) 4, 5. Sonck (Ajax), Sibon (Heerenveen), Knopper (Heerenveen), Rommedahl (PSV), Youssouf (RBC), El- mander (NAC), Tuyp (Volendam), Buys (Volendam), John (FC Twente), Buffel (Feyenoord) 3. Programma: vrijdag 17 oktober: Ajax - Volendam, zaterdag 18 oktober: PSV - Heerenveen, RBC - Willem II, RKC - Vi tesse, zondag 19 oktober: NEC - NAC, Roda JC - Feyenoord, FC Twente - FC Groningen, FC Utrecht - AZ, FC Zwolle - ADO Den Haag. denkelijk niveau afgezakt. Pas in de allerlaatste minuut werd het toch nog 2-0, omdat invaller Lurling een uitval behendig afrondde. Bert van Marwijk erkende dat hij blij is dat zijn elftal door het interlandvoetbal even rust krijgt. De eerstvolgende wedstrijd is die tegen FC Kam ten, waarin een magere 2-1 voorsprong verde digd moet worden. Afgaande op het spel van gis teren nog een hele opgave. Blijft natuurlijk staan dat Feyenoord ondanks het belabberde spel toch al weer vrij snel omhoog klautert op de ranglijst. De Rotterdammers staan door twee opeenvolgende zeges al weer vijfde, toch even iets prettiger dan de positie in 'het tweede rijtje' van nog maar twee weken geleden. FEYENOORD: Zoetebier; Swerts, Van den Berg, Paauwe en De Nooijer (83. Snoijl); Buffel, Schreuder, Van Wonderen en Van Persie (85. Lurling); Ono (74. Lazovic) en Kuijt. RBC: Aerts; Lammens, Molenaar (46. Fleur), Hesp en Helle- mons; Ikedia (81. Daelemans), Oliseh, De Graaf en Tininho; Youssouf en Pablo Nino Castellano (55. Thompson). Jurica Vranjes van VfB Stuttgart (links) duelleert met Matthias Scherz van FC Köln. Foto: AP/Thomas Kienzle van euforie naar de tweede plaats zweefde. Magath drong deze zomer aan op versterkin gen, omdat het volgens hem zelfmoord zou zijn om met de ze onervaren ploeg de Cham pions League in te gaan. Ma gath dreigde zelfs met opstap pen, flirtte met Schalke 04, maar besloot de club toch trouw te blijven. „En inmiddels heeft deze ploeg al geen trainer meer nodig", overdrijft Magath, maar het geeft wel aan dat het elftal gerijpt is. Daar weten ze bij Manchester United inmid dels alles van, want ook de mil joenenformatie uit Engeland beet afgelopen woensdag zijn tanden stuk op een muur van wilskracht en enthousiasme. De kracht van de ploeg is het hechte collectief dat door de oude Kroatische krijger Soldo bij elkaar wordt gehouden. Sol- do wordt daarbij gesteund door het ijzersterke centrale duo, de Portugees Meira en de Brazili aan Bordon. De vedette is ech ter Kevin Kuranyi, de gebruinde macho-aanvaller, die techniek aan snelheid paart en al tijden bij de nationale selectie zit. Ver der bestaat het elftal bijna al leen maar uit jonge spelers waar tot voor kort niemand van had gehoord, zelfs in Duitsland niet. alkmaar/gpd - Solide en zon der al te veel franje zette AZ za terdagavond de succesvolle campagne in de competitie voort. De degelijke thuisover winning op NEC (2-0) wakkerde in Alkmaar het optimisme over een onverwacht mooi seizoen verder aan. Na de nederlaag bij Willem II (1-0) in het openings - weekeind van de competitie, bleef AZ inmiddels zes wedstrij den achtereen ongeslagen. Dat heeft geleid tot een in Alkmaar ongekende tweede plaats, kort achter Ajax en op gelijke hoogte met landskampioen PSV. Het huidige succes is weldadig voor de Alkmaarse selectie, na jaren met middelmatige presta ties. Een belangrijk aandeel wordt geleverd door Ali Elkhattabi, Kenneth Perez en Barry van Ga len. De drie aanvallers zijn stuk voor stuk spelers die het liefst niet verdedigen, en die voor heen de sterallures niet altijd even gemakkelijk konden on derdrukken. Trainer Co Adri- aanse echter heeft ze ervan we ten te overtuigen dat het ploeg- belang boven het eigen ego gaat. In de aanval is bovendien Stein Huysegems een versterking. De 21-jarige Belg, in augustus overgekomen van Lierse SK, is in veel opzichten beter dan zijn concurrent Robin Nelisse. Voor Nelisse lijkt voorlopig niet veel meer dan de rol van pinch-hit- ter te zijn weggelegd. Ook de verdediging, die vorig jaar 69 tegendoelpunten incas seerde, is opgebloeid. Zo stapte Petër Wijker, een jaar geleden Ajax 7 6 0 1 18 19- 7 PSV 7 5 1 16 19- 6 AZ 7 5 1 16 13- 5 Heerenveen 7 5 0 2 15 8- 5 Feyenoord 7 4 1 2 13 12- 8 RKC 7 4 0 3 12 11- 7 Roda JC 7 2 4 1 10 8- 6 Willem II 7 3 1 3 10 7-16 NEC 7 3 0 4 9 9-12 FC Twente 7 3 0 4 9 11-15 FC Utrecht 7 2 2 3 8 7- 9 RBC 7 2 2 3 8 7- 9 Groningen 7 2 2 3 8 5- 8 NAC 7 2 1 4 7 9-10 Volendam 7 1 3 3 6 9-11 Vitesse 7 1 2 4 5 10-14 ADODenHaag 7 1 2 4 5 5-12 FC Zwolle 7 0 2 5 2 3-12 EERSTE DIVISIE nog uitgefloten door eigen pu bliek, zaterdagavond net als een week eerder in Eindhoven met een grote grijns van het veld. Niet alleen had hij met zijn doelpunt (kopbal in de tweede minuut) een levensgroot aan deel in de overwinning op NEC, ook bleef hij als vrije man in de verdediging gemakkelijk over eind. AZ kreeg in de tweede helft di verse kansen om de voorsprong uit te breiden. De beste waren - in een fase van tien minuten waarin NEC vanwege een bles sure van Ebbinge met tien man speelde - voor Miel Mans en Barry van Galen. Beiden misten echter van dichtbij. Het deerde AZ niet, omdat het in blessure tijd alsnog op 2-0 kwam door een strafschop van Elkhattabi. Zo kunnen de spelers dezer da gen in alle rust genieten van een mini-vakantie. En ook ko mend weekeinde, als de com petitie stilligt vanwege Neder- land-Moldavië staat de ont spanning trouwens nog cen traal. In het kader van een ac tiedag met gehandicapte kinde ren, gaat de complete selectie zondag naar het Land van Ooit. „Zo blijven we een beetje in de sprookjessferen", glimlachte Adriaanse. AZ: Timmer, Kromkamp, Wijker en De Cler, Buskermolen, Lindenbergh, Van Galen (82. Nelisse) en Mans (87. Cruz Vicente); Perez (90. Opdam), Huijse- gems en Elkhattabi. NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Ebbinge (73. De Freitas) en Leiwaka- bessy; Schuurman, Govedarica (84. Tumba), Zonneveld en Ax; Hersi en De Nooijer. Helmond Sport - FC Haarlem 4-3 (1-2). 6. Ketting 0-1, 26. Ten Heuvel 0-2, 31. Tibari 1-2, 69. Willems 1-3 (strafschop) 73. Aelbrecht 2-3, 75. Sergio Van Dijk 3-3, 85. Ferrier 4-3. Scheidsrechter: 01de Olthof. Toeschouwers 3910. Gele kaart: Dassen, Hese, Ferrier (Helmond Sport), Willems (Haarlem). Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 3-0 (0-0). 56. Van Putten 1-0, 65. Zijm 2- 0, 90. Aydin 3-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3150. Gele kaart: Van Putten (GA Eagles). Uneken (FC Den Bosch). Topscorers: 1. Huntelaar (AGOW) 8, 2. Dijkhuizen (TOP Oss) 7, 3. Jans (WV), Van den Bergh (Sparta) 6, 5. Yildirim (GA Eagles), Rose (Heracles), Koever mans (Sparta), Jansen (FC Den Bosch), El Hamdaoui (Excelsior), Slory (Storm vogels Telstar) 5. Programma: vrijdag 10 oktober: Cam- buur - AGOW, FC Den Bosch - FC Dor drecht, Eindhovèn - TOP Oss, Excelsior - Heracles, De Graafschap - Emmen, Haarlem - Go Ahead Eagles, MW - For- tuna Sittard, Veendam - WV, zondag 12 oktober: Sparta - Helmond Sport. Helmond Sp. 8 6 2 0 20 18- 7 Den Bosch 9 6 2 1 20 20-11 Excelsior 9 6 2 1 20 15- 7 Sparta 9 6 1 2 19 24- 8 GA Eagles 8 5 1 2 16 24-10 Heracles 8 4 2 2 14 17-10 WV 8 4 2 2 14 14- 9 Graafschap 9 3 4 2 13 14-15 TOP 8 3 3 2 12 17- 9 Stormv. 8 3 3 2 12 12-13 AGOW 8 3 2 3 11 13-12 Dordrecht 8 2 4 2 10 11-12 Emmen 8 2 3 3 9 8-13 Haarlem 9 2 2 5 8 11-16 Fortuna S. 8 0 5 3 5 9-13 Cambuur L. 9 1 2 6 5 6-21 Eindhoven 8 0 3 5 3 6-15 Veendam 9 0 3 6 3 7-24 MW 9 0 2 7 2 5-26 brussel/anp - Anderlecht is er niet in geslaagd nog verder uit te lopen in de Belgische com petitie. De lijstaanvoerder speelde gisteren in Brussel ge lijk (1-1) tegen concurrent Club Brugge, vorige week wel de mindere van Ajax. Aruna Din- dane opende de score na een half uur. Brugge knokte zich te rug en herstelde het evenwicht in de slotfase. Dat was ver diend. Andres Mendoza, in Am sterdam geschorst, was de doelpuntenmaker. Het gat tus sen beide rivalen bleef zeven punten.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15