Koeman niet tevreden over Van der Vaart Topspits: Kezman ja, Ibrahimovic nee SPORT Bondscoach Zico naar Feyenoord om Ono op te eisen jjMP.'.Y t I «0 Foutenfestival in het Gelredome: 3-5 1 Scheidsrechter Braamhaar moet zijn opvolgers gaan werven 'Hij is nog niet op oude niveau' ZATERDAG 4 OKTOBER 2OO3 Foto: EPA/Maurizio Brambatti Cipollini verdedigt wereldtitel niet Milaan - Titelhouder Mario Ci pollini laat de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg, komende week in Canada, aan zich voorbijgaan. „Het was een zware beslissing, maar in het belang van de nationale ploeg is dit het beste", liet hij gisteren weten. „Op het heuvel achtige parkoers in Hamilton heb ik weinig kans." De afzeg ging van Cipollini komt niet on verwacht. De renner reed na zijn optreden in de Ronde van Italië in mei geen goede wed strijd meer Vandenbroucke voor de rechter dendermonde - De Belgische wielrenner Frank Vanden broucke moet binnen enkele weken voor de rechter verschij nen. Hij wordt beschuldigd van bezit en gebruik van verboden hormonen, verdovende midde len en stimulerende producten en riskeert een celstraf van vijf jaar. De dopingvondst leverde Vandenbroucke een schorsing op van zes maanden. De carri ère van de wielrenner (winnaar van Luik-Bastenaken-Luik in 1999) leek voorbij, maar hij vond toch nog onderdak bij Quick Step, de ploeg van Pa trick Lefevere. VDB reed dit jaar betrekkelijk weinig koersen. Schneider rijdt sneller dan Albers hockenheim - Pal voor de ont knoping van de DTM-races op het circuit van Hockenheim bleek de Duitse autocoureur Bemd Schneider iets sneller te zijn dan Christijan Albers. Tij dens twee testsessies van giste ren was Schneider in zijn snel ste ronde een fractie sneller dan Albers in de zijne: 1.36,417 te gen 1.36,686. Beide coureurs besturen een fabrieks-Merce- des. Het Deutsche Tourenwa gen Masters wordt morgen be slist. Na negen races bedraagt het verschil tussen klasse mentsleider Schneider en uit dager Albers precies één punt: 65-64. Vandaag is de kwalifica tietraining voor de startvolgor de. Spits Besiktas goede gokker Istanbul - De Turkse interna tional Sergen Yalcin hield aan de wedstrijd van zijn ploeg Be siktas tegen Chelsea in de Champions League (0-2) een aardige extra premie over. De om zijn gok- en scoringslust be faamde aanvaller zette bij een Engelse bookmaker een bedrag van 7500 euro op een overwin ning van Besiktas. Dankzij twee treffers van hemzelf liepen de wedstrijd en de weddenschap goed af.De Turkse spits hield aan zijn gokje een bedrag van 50.000 euro over. Het geld is bestemd voor zijn familie, zo liet Sergen weten. „Wie op mij wedt, wint altijd. Ikzelf ook. Freire winnaar Ronde van Lucca lido dl camaiore - De Spaanse renner Oscar Freire van Rabo bank is gisteren winnaar van de Ronde van de provincie Lucca geworden. De vierde en laatste etappe van Massarosa naar Li- do di Camaiore over 156 kilo meter werd gewonnen door de Let Romans Vainsteins. De tweevoudig wereldkampioen moest in de laatste rit door de Toscaanse provincie wel vol aan de bak om zijn leiderstrui te verdedigen. Pas in de buurt van de finishplaats werden twee vluchters, de Italiaan Bart- oli en de Brit Sciandri, achter haald. De rit eindigde in een massaspurt. Erik Dekker stapte voortijdig af. Braziliaanse club ontslaat 25 spelers Rio de Janeiro - De Braziliaanse voetbalclub Ceara, uitkomend in de tweede divisie, heeft alle 25 spelers ontslagen nadat het eerste team zich niet voor de promotiecompetitie had kun nen kwalificeren. De clublei ding reageerde woedend. Club voorzitter Alexandre Frota was bereid een van zijn huizen te la ten veilen om een aantal con tracten af te kopen. Daarvoor is ongeveer 70.000 euro nodig. Sommige spelers hadden na melijk een doorlopend con tract. De club zelf is vrijwel bankroet. rotterdam/gpd - De Braziliaan Zico. bondscoach van Japan, komt dit week einde naar Rotterdam om met de lei ding van Feyenoord te praten over de vrijgave van Shinji Ono voor een lange serie interlands tot aan het einde van het jaar. Zico eist de middenvelder van Feyen oord op omdat hij hem als de spil be schouwt van de nationale ploeg, die in december strijdt om de Oost-Azië Cup. In de aanloop naar dat toernooi speelt Japan oefeninterlands tegen Roemenië, Tunesië en Kameroen. In totaal zou Ono tussen nu en half de cember maar liefst zes keer het vlieg tuig moeten nemen voor verplichtin gen in zijn vaderland. Trainer Bert van Marwijk vindt dat 'gekkenwerk' en heeft inmiddels zijn verontrusting over de plannen van Zi co en de Japanse voetbalbond uitge sproken. „Ik heb vandaag gehoord dat Zico komt praten. Tussen de leiding van Feyenoord en de Japanse bond is altijd een redelijk contact, maar iedereen zal het met mij eens zijn dat dit schema voor een speler die ook bij Feyenoord volop verplichtingen heeft, belachelijk is." Het laatste wat Feyenoord nu kan ge bruiken is een oververmoeide interna tional. Shinji Ono begint net een beet je omhoog te klauteren. Afgelopen zondag scoorde hij twee doelpunten in de uitwedstrijd tegen FC Zwolle. De speler zou zelf ook niet staan te trap pelen om tussen de competitie en UEFA Cup-verplichtingen van Feyen oord door om de haverklap af te reizen naar Azië. Maar Ono wil zich niet mengen in de strijd tussen de Japanners en Feyen oord. Van Marwijk: „Dat mag je ook niet van hem verwachten. Hij zit er tussen in. Feyenoord kan en zal die druk niet bij hem neerleggen. Als hij nee zou zeggen tegen Japan, laat hij zijn vaderland in de steek. Dat valt nooit goed." Met de terugkeer van Patrick Paauwe en Alfred Schreuder (tegen FC Zwolle geschorst) moet Van Marwijk dit weekeinde tegen RBC een aantal keu zes maken in de defensie van Feyen oord. Over Feme Snoyl was hij niet ontevreden, maar de jonge linksback heeft niet de garantie dat hij kan blij ven staan. „Ik moet keuzes maken die op dit mo ment het beste zijn voor het elftal," zegt Van Marwijk. En dat betekent waarschijnlijk dat hij de voorkeur geeft aan routine. X X 1 7» j>. 3 amsterdam/anp/gpd - Ronald Koeman is niet tevreden met het spel van zijn aanvoerder Rafael van der Vaart. De 20-jarige mid denvelder lijkt te kampen met een vormcrisis: „Het is duidelijk dat hij nog niet het niveau haalt dat we van hem gewend zijn", zei de Ajax-trainer gisteren. Koeman zoekt de oorzaken in het uitblijven van doelpunten. „Hij is toch een speler met veel scorend vermogen. Dit jaar heeft hij nog geen enkele goal gemaakt. Dat zal wel meespe len." Afgelopen week werd hij in de wedstrijd tegen Club Brugge zelfs gewisseld, nadat hij halverwege zijn positie cen traal op het middenveld al had moeten afstaan aan invaller Wesley Sneijder. Koeman ging gisteren uitge breid in op de relatie van zijn aanvoerder met soapsterretje Silvie Meijs. „Het allerbelang rijkste is hoe een jonge speler daar zelf mee omgaat", zei Koe man. „Wij hebben niet het idee dat hij vier keer per week aller lei feestjes afloopt." Volgens de trainer is er dan ook geen enke le aanleiding het vormverlies van Van der Vaart in verband te brengen met Meijs. „In die richting moet het niet gezocht worden." Gisteren werd bekend dat Ro nald Koeman het naar zijn zin heeft bij bij Ajax en dat hij ei genlijk best wil blijven. Daarom heeft zijn zaakwaarnemer, Ger Lagendijk voorzitter Arie van Eijden laten weten dat Koeman open staat voor een verlenging van zijn contract, dat in 2004 afloopt. „Ik zeg niet meer bij voorbaat nee", zei de trainer van Ajax gisteren. „Dit is een elftal met voldoende perspec tief en bovendien is er op dit moment niets anders." Ook niet het Nederlands elftal, mocht daar een vacature ont staan. Openhartig zei Koeman gisteren dat Oranje wat hem betreft nog niet aan de beurt is. Hij wil eerst nog een paar jaar clubtrainer blijven. In principe bij Ajax, maar hij houdt 'wel de gelijk alle opties open.' De liefdesverklaring van Koe man aan Ajax is opmerkelijk, omdat de trainer eerder liet we ten dat wat hem betreft een be slissing in de winterstop vroeg genoeg is. Er is, zo benadrukt hij, slechts sprake van een in tentieverklaring. „Om daadwer kelijk het contract te gaan ver lengen, moet er ook overeen stemming komen over de rand voorwaarden." Het besluit staat los van de komst van een technisch direc teur. In de benoeming daarvan heeft Koeman wel een stem, maar hij denkt daar heel prag matisch over „In principe zeg ik tegen niemand nee. De enige voorwaarde die ik stel is dat de nieuwe man niet de ambitie heeft om zelf nog trainer te wil len worden. Verder is wat mij betreft in overleg alles be spreekbaar." IS 9üps HWE Adil Ramzi (10) krijgt felicitaties nadat hij FC Twente op een 2-4 voorsprong heeft gezet tegen Vitesse. Foto: ANP/Ed Oudenaarden arnhem/gpd - Het voetbal in de eredivisie werd gisteravond niet gepropageerd door FC Twente en Vitesse. De twee clubs voer den gisteravond een foutenfes tival op, dat niets meer te ma ken had met serieus profvoet bal. FC Twente lachte het hardst om de comedy caper in Gelredome: 3-5. Vitesse en FC Twente behoren tot de vaderlandse middelmaat. Jarenlang waren het clubs die serieuze pogingen ondernamen om in ieder geval Europees voetbal veilig te stellen. In de huidige eredivisie lijkt niets on mogelijk, maar Vitesse en FC Twente maakten gisteravond op wel erg schrijnende wijze duidelijk waarom ze onderin het klassement vertoeven. De wedstrijd had veel weg van een foutenfestival, dat louter op de lachspieren werkte. Vitesse slaagde erin de partij al binnen tien minuten uit handen te ge ven. Na 19 seconden werkte Purrel Frankel een onschuldige voorzet van Georgi Gakhokidze achter zijn eigen doelman Dra- goslav Jevric: 0-1. Het was al het tweede eigen doelpunt van de linksachter in dit seizoen. Nog nooit scoorde een speler in de eredivisie sneller in eigen doel. Negen minuten later speelde Michael Dingsdag te kort terug op Jevric. Collins John profi teerde eenvoudig: 0-2. Jelle ten Rouwelaar bewees in het Twentse doel waarom hij het nooit heeft waargemaakt bij PSV. Bij het intikkertje van Dingsdag (1-2) bleef hij als een angsthaas op de lijn en ook het afstandsschot van Tim Corne- lisse (2-2) was houdbaar. Nadat John de gasten weer op voorsprong had gebracht (2-3), zette Vitesse-trainer Edward Sturing halverwege noodge dwongen Ben Konterman in. De oud-international is nauwe lijks hersteld van een longont steking en ook hij kon het lek niet dichten. Ramzi kreeg een vrije doortocht naar de 2-4. Een kwartier voor tijd kopte John de bal hard in het gezicht van Blai se N'kufo. Via de hand van Je vric vloog de bal in het net: 2-5. Vitesse deed nog wat terug via Jhon van Beukering: 3-5. enschede/gpd - Profarbiter is niet de goede naam. Maar Eric Braamhaar gaat zich vanaf nu wel alleen bezighouden met fluiten. De voet balarbiter uit Enter treedt in dienst van de KNVB. Zijn taak: scheidsrechters werven en behouden. Fluiten is zijn lust en zijn leven. En hij heeft het daarmee zelfs al tot een WK-finale geschopt voor landenteams onder de zeventien jaar. Maar van types als Eric Braamhaar zijn er steeds minder. De betaald voetbalscheidsrechter heeft pas de cijfers nog bekeken. „Toen ik veertien jaar gele den begon als arbiter, was ik eentje van de 14.000. Nu kent de KNVB nog maar 6800 arbiters. Dat is te gek, die ontwikkeling moeten we een halt toeroepen, zeker als je bedenkt dat het aan tal voetballers alleen maar toeneemt." En dus bedacht de nationale voetbalbond in het kader van het zogenaamde Masterplan een nieu we functie: consulent opleidingen voor jonge scheidsrechters. Ieder district krijgt er eentje. Braamhaar, hoewel afkomstig uit Enter en dus het district oost, gaat aan de slag voor het district noord. In oost was de vacature al vervuld. „Ik word toegevoegd aan de staf die scheidsrechters door Henri van der Steen den bosch - PSV-voorzitter Har ry van Raaij moet dinsdag ver bijsterd hebben toegekeken. Vorige week riep hij bij Barend en Van Dorp nog dat zijn trai ner Guus Hiddink er zonder enige twijfel in zou slagen de spelers nu wel met een frisse kop het veld in te sturen. Op het veld van Deportivo bewees PSV voor de zoveelste keer dat het niet alleen om mentaliteit gaat maar vooral om kwaliteit. Het is eigenaardig dat de lei ding van PSV nog steeds vol houdt dat de ploeg karakter te kort komt en gogme. PSV komt immers vooral voetballende kwaliteit te kort. Niet op de spitspositie, overigens. Mateja Kezman scoorde opnieuw niet, maar de midvoor valt moeilijk te verwijten dat PSV weer ver loor. Kezman is een spits om van te likkebaarden: hij heeft agressiviteit in de duels, een honger naar goals, hij is be hoorlijk rap op de eerste me ters, redelijk behendig in de kleine ruimte en brutaal. Wat wil je nog meer? Ja, een paar spelers die hem bedienen. Dat probleem heeft Ajax niet. Van der Vaart, Sneijder, Pie- naar, Galasek, Trabelsi, De Jong en Maxwell hebben het balge voel om de door Koeman als eerste spits benoemde Zlatan Ibrahimovic goed aan te spelen. De lange Zweed daarentegen heeft de kwaliteit niet om iets verstandigs met de bal te doen. Rafael van der Vaart is een ge boren voetballer, Ibrahimovic is een geboren zaalvoetballer. Zijn succesvolle assist met het hakje Mateja Kezman aan de bal in de topper tegen Feyenoord. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Zlatan Zlatan Ibrahimovic ontwijkt een sliding in een wedstrijd tege Roda JC. Foto: Ron Pichel op Sonck woensdag werd geni aal genoemd, maar is in het licht van Ibrahimovic' spel eer der een trucje te noemen. Hij lijkt al wat serieuzer te voet ballen dan vorig jaar, maar niets wijst erop dat Ibrahimovic de topaankoop wordt die Ajax zich heeft voorgesteld. Ibra himovic mist immers de we zenlijke talenten om een grote spits te worden: scorend ver mogen en inzicht. Hij ziet het niet. Woensdag legde hij weer ver schillende keren een proeve van onbekwaamheid af door de verkeerde keuze te maken. Ibrahimovic kiest dan niet voor het snelle, simpele vervolg, maar voor een bal die de drukte juist opzoekt. Dat is een kwestie van aanleg. Dat gebrek aan ge voel voor de ruimte om zich heen, is ook te zien bij een an der feilen van de Zweed: hij weet niet waar hij moet lopen. Kezman weet dat wel; de spits van PSV gaat breed of diep en hij komt uit de dekking - in de bal of juist niet - als het moet. Pijnlijk voor PSV is het feit dat Kezman de kans loopt straks ook qua transferwaarde meege sleurd te worden door de be roerde Europese conduitestaat van de ploeg. PSV en Kezman kunnen het contract natuurlijk verlengen tot na 2005, maar de ambitieuze voetballer zal zelf waarschijnlijk weinig zin heb ben nog heel lang in Eindhoven voort te knoeien. Over ruim an derhalf jaar is hij transfervrij, zodat een verkoop komende zomer logisch wordt. Maar dat kan wel eens tot een voor PSV teleurstellende opbrengst lei den. PSV heeft dus een aan Ajax ge spiegeld probleem: wel een goeie spits, maar geen goed elf tal. Ajax heeft een elftal vol goeie voetballers, maar voorals nog niet de intelligente, scoren de spits die het snelle combina tie-voetbal afrondt. Misschien dat Sonck zich als zodanig ont wikkelt: de Belg is in elk geval een betere voetbal- en team speler dan Ibrahimovic, al nam hij de bal woensdag bij de eer ste goal niet geweldig aan en had hij geluk dat de keeper van Brugge slecht of eigenlijk niet anticipeerde. Sonck probeerde opzichtig be vriend te raken met Ibrahimo vic, maar het samenspel wekte niet de indruk dat er een na tuurlijk gevoel bestaat tussen de twee. Kezman heeft, tot na der orde, Park als maatje, maar de Koreaan is vooral een brave hardloper. Hij mist persoonlijk heid en klasse om op de be langrijke 10-positie lijn te geven aan het spel en Kezman sterk te maken. Het spel van Park en ook Lee bevestigt wel de vraagtekens die er al vanaf dag 1 waren na de Koreaanse transfers van PSV. Vaak worden spelers gekocht als handelswaar, nu worden ook al commerciële motieven aangewend om aankopen te rechtvaardigen. Voetbalwedstrijden win je ech ter op de eerste plaats met een elftal waarin voetbalkwaliteit domineert. Ajax lijkt in dat op zicht een voorsprong van jaren te hebben op PSV, hoewel dat zeker in de competitie weer niet elke week zal blijken. In de klei ne Nederlandse competitie kunnen immers zelfs Park en Ibrahimovic zich topspelers wanen. Vitesse - FC Twente 3-5 (2-3). 1 I kei 0-1 (eigen doel), 10. John 0-2 Dingsdag 1-2, 37. Cornelisse 2-2 John 2-3, 57. Ramzi 2-4, 73. N'Ki 5, 83. Van Beukering 3-5. Scheids ter: Van Dongen Toeschou 18.500. Gele kaart: Mbamba (Vit< Van der Weerden (FC Twente). Stand: Ajax PSV AZ RKC Keerenveen Feyenoord Willem II NEC FC Twente RBC Groningen NAC Roda JC Volendam ADODenHaag FC Utrecht Vitesse FC Zwolle 0 1 15 1 1 13 1 1 13 2 12 2 12 2 10 2 10 3 0 0 1 1 0 0 2 2 EERSTE DIVISil' FC Dordrecht - De Graafschap fc= Scheidsrechter: Van Sichem Toesc wers: 1700. Rode kaart: 90 Van Meer (Dordrecht/2xgeel). Gele k^ Van der Heijden. Truong Minh drecht), Loval (De Graafschap). TOP Oss - Excelsior 1-2 (1-1). 18. C^ huizen 1-0 (strafschop), 41. Breuer (strafschop), 52. Breuer 1-2 (sj schop). Scheidsrechter: Van de Vi (Bel). Toeschouwers: 2348. Gele kw El Hamdaoui, Van Dieren (Excelsior!» Stormvogels/Telstar - FC Eindhoven I (4-0). 18. Slory 1-0, 24. Inia 2-0 Thijssens 2-1, 32. Thijssens 3-1 (e doelpunt). 60. Van Kallen 4-1 Scheidsrechter: Kuipers. ToescfT wers: 1522 Gele kaart Lett1 (Stormvogels). Bijz: Duel na 65 m ten gestaakt wegens uitvallen stroon Emmen - BV Veendam 1-0(1-0). 8> I Dalen 1-0 (eigen doelpunt). Sche rechter: Van Egmond. Toeschouwe 7500 Gele kaart: Tieltjes (Emm. Buurmeijer, De Vries, Pander. K<r (Veendam) f" Fortuna Sittard - Sparta 1-1 (0-0).g Van der Hoeven 1-0, 69. LevtsjenkJ 1. Scheidsrechter: Van der Hilst. schouwers: 2900. Rode kaart: Steegs (Fortuna/2xgeel), 83. Kooin (Sparta). Gele kaart: El Gaaouiri (F<f>> na). je Heracles - MW 2-0 (0-0). 86 Loorrvc 0. 90. Rose 2-0 Scheidsrechter BU Toeschouwers: 5120 Gele kaart: I ms (Heracles), Verheyen (MW) J] VW - Cambuur 4-0 (1-0). 5. Jans 45. Jacobs 2-0, 50. Jacobs 3-0, jf Jans 4-0. Scheidsrechter: Van Meenjs Toeschouwers: 2988. Rode kaart: 9 5t Leemans (WV/2x geel). Gele kL Beurskens (VW), Van Steeg, Schir man, Bölstler, Van Dijk (Cambuur). 'c Stand: Den Bosch Excelsior Sparta Helmond Sp Heracles VW GA Eagles Graafschap TOP Storm v. AG0W Dordrecht Emmen Haarlem Fortuna S. Cambuur L. Eindhoven Veendam MW 2 0 20 2(f 2 1 20 19' 1 2 19 24 2 0 17 14c 2 2 14 17e 2 2 14 14r 1 2 13 2i 4 2 13 14?! 2 12 170] 2 12 ia 3 11 13ü 2 10 Hl 3 9 6U 3 6 aanwijst, beoordeelt en begeleidt. Daarnaast zal ik scholen en clubs gaan bezoeken om jonge mensen enthousiast te maken. Het is natuurlijk wel een voordeel dat ik kan wij zen op mijn eigen loopbaan waarin ik toch vrij snel omhoog ben gekomen. Al zal iedereen zich best realiseren dat ze dat niet allemaal kunnen bereiken." 8 0 5 3 5 9 9 1 2 6 5 6lt i SPORT UjTSLAGEN; BASKETBAL Mannen, eerste divisie: BV Hoofddorp - B Eagles. 71-51 GOLF Toulouse. Challenge Open Toulouse. Cha ge Tour, 110.000 euro: Stand na 2e ronde: 1 Wtegele (Oos) 129 2. Clark (Eng), Mouland (Wal). Norret (I 132, 5. Drummond (Sch), Geall (Eng). mark (Zwe), Monasterio (Arg), Arruti 133, uitgeschakeld: 79. Van der Valk (f 142 (-2). PRIJSVRAGEN Lucky Day, 3 oktober 2. 4. 6, 20. 23, 26. 31. 34. 37. 39. 49. 50. 52. 60. 64. 65. 76. 80 (Onder voorbehoud van typefouten) I, 40.1 TENNIS Tokio. Mannen, 605.000 euro kwartfinales: SchQttler (Dui/1- Draper 6-3 6-3.' Srichaphan (Tha/3) - Lee Hyung- (ZKo/7) 4-6 7-6 6-3, Saulnier (Fra) - Ph poussis (Aus/5) 5-2 opgave. Grosiean (Fra) Gambill (VSt) 6-3 7-6 Vrouwen, kwartfinales: Sharapova (Rus) Schaul (Lux) 7-5 7-6. Zheng Jie (Chn) - Ya (Chn) 7-6 6-3. Moskou. Kremlin Cup, 872.000 euro Vrouwen, kwartfinales: Dementieva (Rus/ Schiavone (Ita) 6-1 2-1 opgave, Pistolesi (I Bovina (Rus) 6-4 6-4, Miskina (Rus/4) - Dï ilidou (Gri) 6-3 6-0, Mauresmo (Fra/2) - Zvci reva (Rus/7) 6-4 3-6 6-2. Mannen, kwartfinales: Sargsian (Arm) - Cal (Arg/2) 6-3 6-4. Dent (VSt) - Rosset (Zwi)( 6-4, Spadea (VSt) - Koubek (Oos) 2-6 7-6 fl Mathieu (Fra) - Andreiev (Rus) 2-6 6-3 7-5 Metz. Mannen. 355.000 euro Kwartfinale: Pavel (Roe) - Robredo (Spa/1) j 4-6 6-1, Gonzalez (Chl) - Ferrer (Spa) 7-5 6 Santoro (Fra/5) - Popp (Dui) 2-6 6-3 6-4, Oi ment (Fra/4) - Petzschner (Dui) 6-2 3-0 opgj Petzschner Eindhoven. Alex Tennis Classics Tweede dag: Siemerink (Ned) - Sanchez (S| 6-4 7-5. Muster (Oos) - Cash (Aus) 6-4 6-7: pertiebreak 10-7. Korda (Tsj) - Becker (Duil 6 6-3 supertiebreak 10-6. McEnroe (Vf Pernfors (Zwe) 6-3 6-0. WIELRENNEN Ronde van de Provincie Lucca Vierde en laatste etappe, Massarosa - Lido Camaiore: 1. Vainsteins (Let) 156 km 3.33 18, 2. Fanelli (Ita). 3 Schleck (Lux), Zanini (Ita). 5. Laverde Jimenez (Spa), 6 G tierez (Spa), 7. Giunti (Ita), 8. Figueras (I 9. Popovitsj (Oek). 10. Pietropolli (Ita), Den Bakker (Ned), 35. Freire (Spa). 52. L (Ned). Afgestapt: De Groot. Wielinga. Dek (allen Ned) Eindklassement: 1 Freire (Spa) 17 32.03, Caucchioli (Ita) op 0.08, 3. Guttierez (S 0.14, 4 Bartoli (Ita). 5. Schleck (Lux) 0. 6. Casagrande (Ita) 0.22, 7. Popovitsj (0e 8. Gontsjar (Oek), 9. Noé (Ita), 10. Giunti (I 0.26 Bühl. LUK-Cup: 1 Kessler (Dui) 192 kmi 4.29.41, 2 Rebellin (Ita). 3 Carcia Cas (Spa). 4. Markus Zberg (Zwi) op 0.29,1 Moncoutie (Fra), 6 Montgomery (Zwi).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20