Oude Disney-komedie opgefrist Kijken in de keuken van de dierentuinen op Dierendag Wereldkampioenschap tieners mollen Amurtijgers. arch Dienstregeling zoo's Artis, Plantage Kerklaan 38-40 in Amsterdam is dagelijks ge opend van 9 tot 18 uur; de ge bouwen tot 17.30 uur. Entree: 14,- (volwassenen), 65-plussers 12,50, kinderen van 4 tot en met 11 jaar 10,50. Voertijden: roofvogels (n u.), zeeleeuwen (11.30 u.), pelikanen (14 u.), kro kodillen (zo. 14.30), roofdieren (15 u.), pinguïns (15.30 u.) en zee leeuwen (1545 u.). Info: tel. 020- 52 33 533 en www.artis.nl Safari Beekse Bergen, Beekse Bergen 1 in Hilvarenbeek is ge opend van 10 tot 17 uur, entree 12 euro. Meer info: tel. 0900- 23 35 732,013-5491100 (res.nr.) een www.beeksebergen.nl Het Noorder Dierenpark, Hoofd straat 18 in Emmen, is de hele maand oktober geopend van 10 tot 17 uur. De entree bedraagt 16,- (volwassenen), kinderen van 3 tot en met 9 jaar, 65-plus- sers en gehandicapten mogen voor 13,50 naaar binnen. Meer info. 0591-850 850 en www.zoo- emmen.nl. Ski Happy schuift aan bij Femina 2003 Een bonobomoeder en kind. archieffoto anp Dierendag in de dierentuin. De Beekse Bergen doet eraan, het Noorder Dierenpark in Emmen en dichterbij huis laat Artis zich evenmin onbetuigd. In de Amsterdamse dieren tuin krijgen bezoekers zowel op zaterdag 4 oktober als op zondag de vijfde volop de gelegenheid een blik achter de schermen te werpen. Zo kan het publiek zich zaterdag in de keuken van het Kleine Zoogdierenhuis op de hoogte stellen van het menu dat het beestenspul te kauwen krijgt. De wandelgangen van de roofdierengalerij zijn bij hoge uitzondering eveneens toegankelijk. Mits er voorzichtig met de dieren wordt omgegaan, mogen de kinderen op de Kinderboerderij naar hartelust knuffelen. Daarnaast wordt er een speurtocht gehouden onder begeleiding van een muziekband, die tüerenliedjes ten gehore brengt. Onder de mannelijke helft wordt er door deze en gene wellicht anders over gedacht, maar talloze vrouwen beschouwen Femina 2003 als het gezelligste doel voor een dag je uit in Nederland. Bij RTB Beurzen, de organisator van het najaarsevenement dat Ahoy' Rotterdam van vrijdag 3 tot en met zondag 12 oktober binnen de muren heeft, menen ze te weten dat het voor vele moeders en dochters vaste prik is om eens per jaar naar Rotterdam-Zuid te gaan. Voor het eerst in 56 jaar wordt Femina 2003 de laat ste vier dagen gecombineerd met de wintersportbeurs Ski Happy 2003, waar de pre sentatie plaats heeft van winterkleding en van de nieuwste lange latten. Op een vloeroppervlakte van 20.000 vierkante meter worden modeshows gehouden, de laatste snufjes op het gebied van wonen en interieur worden geshowd, Martin Gaus is aanwezig, evenals het team van de Nationale Postcode Loterij. Chef-kok Ton Boer geeft leiding aan kookwedstrijden en kookworkshops. En er kan van gedroogde ham en diverse merken smeerkazen worden geproefd. Femina 2003, van 3 tot en met 12 oktober. Van donderdag 9 tot en met 12 oktober in combinatie met Ski Happy 2003. Openingstijden ma. t/m vr. 11-17 u. en van 19-22.30. Za. en zo. van 11-17 De kassa's van Ahoy in Rotterdam, Ahoy'weg 10, zijn doorlopend geopend. Entree: 9,- (volwassenen), kinderen 6,- en 65-plussers 7,50. De trotse gouden adelaars die sinds 1854 van hun positie boven de hoofdingang op het passerende volk neerkijken, kunnen daags na Werelddierendag andermaal rekenen op een grote toeloop naar Neerlands oudste dierentuin. 'Na- tura, Artis, Magistra' ofwel 'De natuur is de leermeesteres van de kunst' wordt als in 1838 met verve uitgedragen in de Plantagebuurt van Amsterdam. Precies zoals boekhandelaar F. Westerman het indertijd bedoel de met de oprichting van het Zoölogisch Genoot schap 'Natura, Artis, Magistra'. Beesten naast beelden, fauna naast kunst. Het voedseldistributie centrum past in de karakteristieke architectuur van de dierentuin. Normaal is deze gigantische provisie kast gesloten, maar zondag de vijfde mag een ieder die dat wenst zich verbazen over de immense hoe veelheden voedsel, die hier hoog zijn opgetast. Artis op zondag voorziet in drie rondleidingen, te weten om 11,13 en 14 uur. In Drenthe en meer bepaald in het Noorder Dierenpark van Emmen wacht de dieren op Werelddierendag volop verwennerij. De medewerkers van de dieetkeuken schote len al wat in de Drentse zoo tot de le vende have gerekend kan worden op verschillende tijden zogeheten speelvoer voor. Werelddierendag krijgt hier een speciaal tintje met de komst van de olifantenstier Radza uit Riga (Letland). In Emmen staat 5 oktober ge heel in het teken van de grootscheepse campagne 'Red de tijger!' Van iedere bezoeker wordt min of meer verwacht dat die deelneemt aan een ballonnenwedstrijd. Daartoe dient een ballon te worden aangeschaft voor 1 euro; de totaalopbrengst komt ten goede aan de tijger in het wild. Degene wiens ballon de meeste kilometers maakt door de lucht, wacht een VIP- dag in het Noorder Dierenpark. Sa- fari Beekse Bergen in Hilvarenbeek heeft voor het dierendagweekeinde van 4 en 5 oktober diverse activiteiten georganiseerd. Tij dens de wandelsafari's zijn er speciale ypederpresentaties. Gidsen geven tussen 12.30 en 15.30 uur op di- Verse plaatsen uitleg over de die ren en zetten ze een lekkere maal tijd voor. Tot en met 26 oktober ma ken de voederpresentaties iedere zon dag een vast onderdeel uit van het pro gramma van Safari Beekse Ber gen. Het fari- park is in het weekend geopend van 10.00-17.00 uur, entree 12 euro. Ringstaart maki's. FREAKY FRIDAY film recensie Leo Bankersen Regie: Mark Waters. Met: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan. Het kinderboek Freaky Friday van Mary Rodgers kwam in 1976 voor het eerst in de bioscoop als de gelijknamige Disney-ko medie met Barbara Harris en de nog jonge Jody Foster als de moeder en dochter die na een fikse ruzie in eikaars lichaam be landen. Dat thema hebben we sindsdien in allerlei variaties terug zien komen. In 18 Again! waren het een grootvader en een kleinzoon, in Switch werd een rokkenjager op zijn nummer gezet door hem in het li chaam van een vrouw te stoppen. Want het was altijd wel de bedoeling dat de be trokkenen er wijzer van worden. Disney presenteert nu een nieuwe en ge moderniseerde versie van het origineel, met Jamie Lee Curtis en Lindsay Lohan in de hoofdrollen. Gemoderniseerd betekent dat de moeder (Curtis) nu een drukke baan als psychiater heeft en in de super markt nog telefonische consulten houdt. De dochter is, vermoedelijk met het oog op de tienerdoelgroep, een paar jaar ou der gemaakt en oefent in de kelder met een popgroep - tot moeder op de afge sproken tijd de stekker eruit trekt, want af spraak is afspraak. Na het nuttigen van een geheimzinnig gelukskoekje bij de Chi nees ontdekt moeder dat het echt niet meevalt om op school te zitten (wat ze kennelijk vergeten was) en mag de voor zichtig rebelse dochter de strijd met de drukke agenda aanbinden. Het aardigst is nog om te zien hoe ze griezelen van el- kaars vriendjes. De nieuwe Freaky Friday ademt nog steeds die keurige Disney-degelijkheid, al is het een hele verbetering in vergelijking met de eerste versie, die destijds al hope loos oubollig was. Maar of de hedendaag se jeugd een oefendiner voor een trouw partij en een verwijzing naar Stones-gita- rist Keith Richards ook inderdaad als ei gentijds zal beoordelen is natuurlijk de vraag. Regisseur Mark Waters debuteerde in 1997 met de scherpe familiesatire The House of Yes. Hij vaart deze keer een be houdende koers, maar weet de kluchtige situaties die de rolwisseling met zich mee brengt wel plezierig te brengen. Alle per sonages zijn sympathiek en Jamie Lee Curtis geeft een vermakelijke puberimita tie ten beste. Meisjes die The Princess Di aries en The Lizzie McGuire Movie leuk vonden zullen ook Freaky Friday wel we ten te waarderen. Jamie Lee Curtisen Lindsay Lohan, moeder en dochter in Freaky Friday. FREDDY VS. JASON film recensie Mark van den Tempel Regie: Ronny Yu. Met: Robert Englund, Ken Kirzinger. Je kunt een film Freddy vs. Ja son noemen, en iedereen weet gelijk over wie je het hebt. Zo groot is de faam van de twee horror-ikonen Freddy Krueger en Jason Voorhees, dat hun voornaam volstaat om de fans naar de bioscopen te lokken. Je kon er dus op wachten dat de studio achter beide heren op het idee kwam om ze samen te laten strijden om de titel We reldkampioen tieners mollen. Laten we de twee tegenstanders even onder de loep nemen. In de rechterhoek: Freddy Krue- ...versus Freddy. ger, de roodverbrande kinder moordenaar uit Elm Street. Hij is uitgerust met vlijmscherpe vingers en dito tong, slaat toe in dromen en is niet blij met vuur. In de linkerhoek: Jason Voor hees, de tienerkiller uit zomer kamp Crystal Lake, vereeuwigd door de Friday the 13th-serie. Hij is meer het sterke, zwijgza me type, die het liefst slachtof fers maakt met een bijl. Zijn zwakke punt is z'n angst voor water. Aan het begin van Freddy vs. Ja son leren we waarom het zo lang stil was rond beide heren. Alle tieners die zich Freddy her inneren blijken opgesloten in een inrichting waar ze droom- onderdrukkers toegediend krij gen. En als niemand droomt over Freddy, fs er ook geen Freddy. Mister Krueger is not amused, en verzint in zijn eigen vagevuur een list om weer tot leven gebracht te worden. Hij laat Jason uit diens graf opstaan om eens flink huis te houden onder de tieners van Elm Street. Vanzelf verschijnt dan de naam Freddy weer op ieders lippen. Was het script van Freddy vs. Jason maar zo slim als dit plan. Helaas, de twee boemannen zijn nog niet verrezen, of de routine van het moorden neemt een aanvang. Tieners hebben seks, tieners gaan er aan. De trucagetechnieken zijn sterk verbeterd sinds de jaren tachtig, de hoogtijdagen van de Elm Street- en Friday the 13th- films. Dankzij de computer kunnen ledematen nu levens echt van rompen worden ge scheiden. Het maakt de film er bepaald niet enger op, en voor je het weet zit je op je horloge te kijken wanneer de beloofde eindstrijd los barst. Die is dank zij de regie van Hong Kong-ve- teraan Ronny Yu spectaculair genoeg, alleen moet de deur wel open blijven staan voor een vervolg. Verwacht dus geen knock-out in deze eerste ronde. Film Top 10 1( 1) American Pie: The Wedding 2 2) Pirates of the Carribean 3 3) League of Extra ordinary Gentlemen 4 4) The Italian Job 5 5) Lizzy McGuire Movie 6 Matchstick Man 7 Identity 8 7) Schippers van de Kameleon 9 Down With Love 10 6) Swimming Pool bron: NFC

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 8