Roomburg blijft met lege handen achter SPORT ~ecto krijgt waar e)t recht op heeft Debuut levert Gemini punt op |gstgeest: eerste ge zonder Sosonko troeft profclub af Avanti toont zich trefzeker in derby S9 maandag 29 SEPTEMBER 2003 ter Klein -17, :ei S k nhockev - Alecto heeft c ergangsklasse de eerste jning van het seizoen In Delft bleef de Lei- ese formatie tegen DS- 3r' 3-1 aan de goede kant ge elden zoals in de afge- 1 s eken, maar nu werden esu beloond met punten", ^s.sih Maurits Eikenhout na duel tegen de :s. ,,We kregen ook in vorige wedstrij- it op hadden. Zeker in e helft speelden we de- goed verzorgd hockey, werd het minder, maar de problemen zijn we iniet gekomen." voijstartte overdonderend. to vijf minuten lag de 1-0 tas ouwen. Evelien Huijs- odi i bij de linkerpaal intik - en .en fraaie solo van Inge ud vv. Twee minuten later >eg m ten onrechte toege- trafbal niet benut. De treffer kwam geheel op an Karin van Rijn. De kte de bal af van een »ster, slalomde de cirkel oeg hard in. De marge /"tjog eens vergroot door |ue van Kauuwen die afcorner benutte. Pal st tekende DSHC voor ,Na rust werd niet meer ïll ie eersteklassers leden lelig verlies. LOHC blijft 3-0 nederlaag in Den 1 etf tegen middenmoter iel in de degradatiezo- verzwakt Forescate Voorburg geen kans louche, dat met 4-0 B-junioren Carlijn Le- ;elot Mulder en het pas talent Nicolien van ïeti Vliet vielen wel sterk in. Roomburg was nog zonder puntverlies, maar ging tegen medekoploper Spandersbosch met 1-2 ten onder. De eerste helft was voor de ploeg uit Hil versum, die het technisch over wicht in twee treffers uitdrukte. Roomburg dirigeerde in de tweede helft en kreeg met een doelpunt van Marije Manni (ex- Alecto) aansluiting. De beste kans op 2-2, een uitgespeelde corner, werd op miraculeuze wijze toch nog op de lijn ge stopt. In de tweede klasse was Alphen in Wassenaar met 3-0 de min dere van Kieviten. Leidse Studs kwam in de derde klasse niet in actie. De studentes konden in en tegen Castricum geen volle dig team op de been brengen en belden, ten koste van drie extra verliespunten, af. Het in dezelfde afdeling als de Studs spelend Catwijck door stond het lastige duel bij Maarssen met glans, een 4-1 overwinning. Alice van Duin, ze scoorde vorige week liefst vijf maal, werd met drie doelpun ten opnieuw topscorer in de ploeg van coach Bas Pinkster. Ivy van der Werf zorgde met een fraaie solo voor de 2-0 rust stand. Ook Noordwijk kreeg een kwartet aan treffers op haar conto. De duinranders wonnen in Muiderberg met 4-2 van de plaatselijke hockeyclub. De vier Noordwijkse doelpunten wer den alle voor de rust ingescho ten. Anniek van Gennip, Nanet te de Koning (2x) en Emma Gertsen waren de namen bij die treffers. Hisalis bleef in en tegen Zand- voort met 2-1 overeind. Anouk Breukers en Roos van de Krogt waren trefzeker. Het Leidsch Schaakge- ip (LSG) heeft zich 5,5-4,5 zege op prof- Apeldoom nadrukke- idaat gesteld voor een g in de landelijke rklasse. Het bezoekende trad aan in een verwachte opstelling, ir bijna alle LSG'ers te- voorbereide opponent Dat dit geen garantie winstpartij is maakte "JJvan Haastert duidelijk snelle remise, die ach- erg belangrijk bleek, immers had het in z'n iptreden voor LSG niet ijk tegen meester Ier Kabatianski en op ite bord werd Mark van 10/erf door grootmeester rt|ek 'getrakteerd op een itie van tactische en eepele massage', aldus LS- ottjidy van Wessel. Martin verdronk in de tijd je in een poel van com- waama de nieuwe LSG-aanvoerder Stefan van Blitterswijk (door z'n teamge noten 'El General' genoemd) zelf het goede voorbeeld gaf door de eerste winstpartij - in zijn favoriete Siciliaans - voor LSG te laten noteren (1,5-3,5). Hierna maakte Van Wessel de aansluitingstreffer doordat zijn opponent in een weinig ambiti eus opgezette stelling op de laatste zet voor de tijdcontrole (40ste) door de vlag ging. Nadat Tom Middelburg en de tweede nieuweling Jeroen Blokhuis kort na de tijdcontrole in remi se moesten berusten, bracht Leon Konings met een krachti ge koningsaanval tegen meester Manuel Bosboom de stand in evenwicht (4,5-4,5). Matchwin naar werd invaller Raoul van Ketel, die zijn tegenstander al vanuit de opening volledig had overspeeld, maar daarna veel voordeel liet glippen. Van Ketel deed het vervolgens niet nauw keurig, maar de winst kwam niet meer in gevaar. lajin Bey ijfl et|n - Oegstgeest'80 is de itie gestart met een ver- Ie zege op het Koninklij- :ndo Discimus (DD) uit j. De Oegstgeestena- :kten een eerste compe- »t in hun KNSB-historie de grootmeesterlijke in- Genna Sosonko. Nog ider was dat vooraf lacht dat de staartbor- zvvak' zouden zijn voor klasse, maar de winst nu juist dankzij deze tot stand. lie laatste drie borden loor Eric van 't Hof, Pie- en invaller Evert Leeu- een ruime achter- ïidomgezet in een 4,5-4,5 stand. Kopman Nebojsa ;r| ten slotte won op tech- n dubbel-loper-tegen- idspel, waardoor een ijke stap richting lijfsbe- 1 yerd gezet. 2 had de nieuwe man tsMellegers een trieste start [hilidor 1847. Hij ontving elementaire nederlaag hij - door allerlei ver- roblemen - meer dan te laat achter z'n bord Eugène Rebers en lakker kwamen beiden Ier dan remise, en Eel- olipers, Dennis Ruygrok '^partijen) en Henk van op eindspeltechniek, met hun winstpartijen j niet afwenden, irde team van LSG ver- >t met 4,5-3,5 van Bloe- In dit tweedeklasser- rrden mooie winstpaftij- rdjiaald door Joyce Fongers, ermeulen en Chris Roo- Catwijck vernedert Alphen in regioderby: 7-2 door Peter Klein mannenhockev - Zelfs een meer dan verdiend gelijkspel was Roomburg in de derby bij Alecto niet vergund. In de slot minuut besliste Roderick van der Graaf de hockeykraker in de eer ste klasse met 2-1 in het voordeel van de thuisploeg. Drie- tot viermaal hief Daan Arens zijn hand in de lucht. De Roomburger had in die beslis sende slotminuut een klap met een stick in zijn gezicht gekre gen, lag groggy op Alecto's wa terveld en wenste een blessure behandeling. De scheidsrech ters reageerden echter niet, maar lieten doorspelen. Waar de formatie van coach Erik Kruysmulder op het fluitsignaal stond te wachten en even niet attent was, ging Van der Graaf heel alert door. Roomburg-goa lie Arno Bosman was kansloos op de hoge inzet van de Alecto- speler. „Ze kunnen beter verlie zen, dan op zo'n manier een derby winnen", klonk het na af loop woedend uit de mond van de sterk keepende doelwachter. Ondanks de drie punten was coach Han Kolleman uiterst ontevreden over het optreden van zijn Alecto. „Het zijn na tuurlijk vriendjes van' elkaar", sprak de Amsterdammer. „Maar je moet je wel aan de vooraf gemaakte afspraken houden. En die zijn we de hele wedstrijd niet nagekomen. Kee per Joris Reijnierse was voor mij de enige die goed speelde. De twee spitsen, Evert Nater en Jos Douwma haalden ook een voldoende. Maar op het mid denveld en achterin was het onder de maat. Maar goed, we winnen wel. De scheidsrechters waren heel matig, maar afflui ten voor die geblesseerde speler zou ik onterecht hebben gevon den. Die jongen lag aan de zij kant van het veld." Douwma onderstreepte zijn goede vorm van dit moment door in de ze vende minuut van de tweede helft de score te openen. „Over die blessure waar het spel niet voor werd stilgelegd, wil ik het niet hebben", zei Kruysmulder na afloop. „Ik vond de scheidsrechters goed fluiten. Ik heb nog wel even verhaal bij ze gehaald, maar je krijgt natuurlijk toch geen ge lijk. Een puntendeling was mi nimaal op zijn plaats geweest. We hebben goed van de goal af gespeeld en zelf voldoende kansen gecreëerd. Jammer, dat we dan tot drie keer toe net niet het geluk hebben dat de bal er in gaat. Ik kan niet anders dan tevreden zijn over mijn ploeg. De vierde nederlaag op rij is zuur, maar we verliezen ze met Jasper Staal (Roomburg, voorgrond) was in de derby met snelle uitvallen regelmatig een plaag voor de Alecto-verdediging. Thijs Rottier (met band) en keeper Joris Reijnierse pro beren hem af te stoppen. Fotó: Henk Bouwman gering verschil, en zoals van daag, vaak op het eind van de wedstrijd. Paniek is er nog niet. Als we zo blijven hockeyen ko men de punten vanzelf. De wedstrijd van LOHC tegen Nieuwegein werd niet gespeeld. Op weg naar Oegstgeest raakte een van de auto's van de tegen stander betrokken bij een onge val. De schrik zat er zodanig in dat de overige acht spelers niet meer aan het duel wensten te beginnen. In de tweede klasse boekte Fo rescate in Wassenaar een uit stekende 3-1 overwinning op Kieviten. Tot aan de rust con troleerde de Voorschotense for matie het spel. Jeroen Lieth opende de score. Voor rust maakte Kieviten nog gelijk. Om dat Jelle Steensma een strafbal miste, was 1-1 ook de rust stand. In de tweede helft had Kieviten weinig in te brengen. Rogier Kok kon een tip-in na fraai samenspel tussen Steens- ma, Alex van Nimwegen en Jas per Visser niet missen. Laatst genoemde zorgde uit een pass van Philip de Lima voor de eindstand. Het in dezelfde klasse spelend Leidse Studs was in Den Haag met 4-1 de mindere van het nog zonder puntverlies zijnde Groen Geel. Coach Reinout Verweij redde hoogstpersoon lijk de eer. Puntloos begon Catwijck aan de regioderby in de derde klas se in en tegen Alphen, dat vori ge week de eerste zege op zijn conto mocht schrijven. Na drie nederlagen waren de Katwij- kers, die vorig jaar zelfs meede den in de titelrace, totaal ontke tend. Coach Dem Graaff, de goaltjesdief, was door een bles sure nog niet inzetbaar, stapte over op een systeem met een extra man achterin in plaats van de één-op-één-speelwijze uit de eerste drie ontmoetin gen. Met succes: de thuisploeg werd met 7-2 vernederd. Bij de pauze had Alphen door Thierry Ras nog aansluiting gevonden op de twee treffers van Cat- wijcks Wouter de Mol. Na rust viel de schroom van de kustbe woners af. De Mol voltooide zijn hattrick, waarna Maarten Plug, Martijn Houwaart (2x) en Robert-Jan Groeneveld de ove rige doelpunten voor hun reke ning namen. Ras pikte ook nog een goaltje mee. In de vierde klasse haalde Al kemade de eerste overwinning binnen. Souburgh reisde met een 5-1 nederlaag terug naar Alblasserdam. De ploeg uit Ou de Wetering domineerde in de eerste helft, die met 4-0 werd afgesloten. Peter Aardema scoorde een heuse hattrick, waarna Pim Slot het kwartet vol maakte. In de rommelige twee de helft zorgde Harry Seijkens voor de eindstand. De drie overige 'Leidse' ploegen in deze afdeling verloren. Voor hout hield tegen koploper Krimpen lang stand, maar capi tuleerde ten slotte met 3-1. Maarten van Hoom tekende voor het doelpunt. Noordwijk ging in Rockanje met dezelfde cijfers onderuit tegen Forcial. Robert-Jan van Sas scoorde uit een corner. Een met veel inval lers spelend Hisalis redde het niet bij Reeuwijk, dat met 2-1 aan de goede kant van de score bleef. Timo Breukers was de Lissese doelpuntenmaker. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 -5155872 sendaal met een zege op schaakjournalist Lex Jongsma. In de derde klasse bleek de streekderby Katwijk-Voorscho ten (1-7) een eenzijdig duel, omdat bij de Katwijkers aan de topborden twee bepalende spe lers ontbraken. Voorschoten had weliswaar ook twee inval lers, maar die club kan in de breedte putten uit een arsenaal van gelijkwaardige krachten. Voor Katwijk scoorde jeugdspe ler Arnold Janssen een halfje te gen Bert Houweling en even eens jeugdspeler Harry van Duyvenbode haalde een halfje tegen Wouter Noordkamp. Leithen werd tegen RSR Ivoren Toren 2 niet weggespeeld: 5,5 -2,5. Na drie speeluren hing er nog een verrassing in de lucht, maar verder dan vijf remises kwam Leithen niet. Philidor Leiden won in Haar lem met 5-3 van Het Spaarne. Ad van den Berg klopte oud- Nederlands kampioene Cathy van der Mije. Willem-Jan van Briemen won tegen de ver wachting in, waarna Nico Kuijf met zijn winstpartij voor de matchzege tekende. De Alphense Schaakclub ging knullig met 2-6 onderuit tegen de Westlandse S.C. Twee Al- phenaren gingen door de vlag en alleen Eric Fraikin zorgde voor een winstpunt. Dennis Helvensteijn en Clement van der Laar scoorden halfjes. Het vierde team van LSG ging onderuit tegen de Beverwijkse fusieclub De Wijker Toren (5,5- 2,5) en dat ging ook op voor de Philidor-reserves, die met een mix van 'jonkies' en routine (drie invallers) met 6,5-1,5 ver loor van Kijk Uit (Uithoorn). Margot Kouwenberg geeft een set-up voor Gemini/Kangeroes. De Voorschotense ploeg won het eerste duel in de tweede divisie met 3-1 van SSS. Foto: Dick Hogewoning volleybal - De volleyballers van Leython leden een nederlaag bij SDS in Voorthuizen: 3-1. De ploeg was zonder veel verwach ting naar Gelderland afgereist. Spelverdeler Ronald Verheij was niet fit en Jeroen Meiman ontbreekt nog enkele weken op appel vanwege een blessure. Steraanvaller Peter Sniekers is voor studie een jaar naar het buitenland. „Daardoor hadden we het-ontzettend moeilijk om aan de buitenkanten te sco ren", vond trainer/coach Hans Broere. Leython won alleen de derde set, vooral door het suc ces van het kort over het net serveren. „Positief is dat ieder een nu weet dat deze tactiek kan werken", vond Broere. De Leidenaar denkt dat er veel werk aan de winkel is voor hem dit seizoen. „Ik ben niet tevre den over de trainingsopkomst. We zullen er met z'n allen heel hard tegenaan moeten om ons te handhaven." WO/Aspasia kon niet op tegen de kracht van het jonge en ta lentvolle Agon. De nieuwe trai ner René Leeflang was tevreden over het spel van zijn ploeg. „We hebben goed gespeeld te gen een ploeg die naar mijn mening voor het kampioen schap in de derde divisie speelt." De thuisploeg won al leen de eerste set. „Daarna zag je dat Agon een klasse beter ging spelen", aldus Leeflang. De vrouwen van Gemini red den het niet tegen tegen SSS. Toch. had de Voorschotense ploeg meer verdiend dan het ene puntje. Vooral de eerste en de vierde set was Gemini dicht bij setwinst, maar de opponent uit Barneveld bleek in die fase net iets geroutineerder. De der de set was een prooi voor de ploeg van trainer/coach Peter van Vliet. Een nieuwe opstelling deed wonderen en leverde een 25-10 setwinst op. Gemini leek in het vierde deel die lijn voort te zetten. Een servicebeurt van de Barneveldse ploeg was vol doende om de set en de wed strijd te doen kantelen: 23-25. door Ron Hoogendam tafeltennis - Heemskerk Sport Treffers is weer een stapje dichter bij de play offs van de eredivisie geko men. Het team van Marcel Warmerdam had geen kind aan het Zutphense Toren- stad: 5-2. De Overrijselse debutant heeft zich ver sterkt met Jurgen Pastoors en baarde onlangs opzien met een 6-1 zege op De Toekomst. In de Veen was de Overijsselse ploeg alleen succesvol tegen de jonge Jelle Bosman. Zowel tegen Pastoors als verdediger Herm Aalders beet de 14- jarige in het stof. Kopman Sau Ayemoyuba en Merijn de Bruin zorgden voor de punten voor Treffers, dat nu op de vierde plaats staat, slechts twee punten voor op Scylla. Na twee prima gelijke spe len ondervond Scylla 2 za terdag te veel tegenstand van BIT dat met een 8-2 ze ge aan de haal ging. Aan de Brahmslaan bleek het trio (Jochems, Gerritsen en De Boer) uit Ede een maatje te groot voor de Leidse eerste- divisionisten. Alleen de jonge Simon Goessens kon namens Scylla nog wat te rugdoen, met een overi gens prima winstpartij op Eric Jochems en samen met Jesse Bremmer in de dubbel. De Leidse rerserves duikelen door het ruime verlies naar de voorlaatste plaats. Maar met zeven duels voor de boeg is nog geen man overboord. Avanti was in de tweede- divisie-derby tegen Pecos niet veel beter, maar wel trefzekerder op de beslis sende momenten. Het le verde de Hazerswoudse koploper een ruime 7-3 ze ge op. In het aantrekkelijke duel werd Avanti-kopman Martin Groenewold van zijn ongeslagen status be roofd door Friso Reitsma. Dat Reitsma het Oegstgees- ter team draagt, bewees de slimme speler ook tegen in valler Patrick van Meverden en in de hectische slotpartij tegen Jaap Schilperoort: 11- 6, vijfde game. Bij Oegst geest, waar Ron Schipaan- boord nog immer aan z'n schouder is geblesseerd, bleef Jurgen Masssink met lege handen. Michel van den Oord ook, maar hij maakte het de spelers van de Rijnwoudse equipe wel behoorlijk lastig. Docos gaat aan kop in de derde divisie, maar de 5-5 bij SVE 2 was niet om over naar huis te schrijven. Ste ven van den Berg en Kish Prashad wisten in Utrecht nog twee partijen te win nen, Ed van den Berg pakte er slechts één. De vrouwen van Pecos ver loren ruim van Branders- stad 2, maar de 7-3 thuisnederlaag was wat ruim uitgevallen. Liefst vijf partijen gingen in vijf games verloren. Iris Sjaar- dema, Miranda Karsdorp en Anna van Beuningen wonnen ieder van Scho- nerood. Meewissen bleef net als tegen Docos een week geleden ongeslagen namens de Schiedamse re serves. Ook de collega's van Docos dolven met 7-3 het onderspit, uit bij koploper Torenstad. Nadia Huizer was Schut en Emens de baas, tegen Beker bleef zij het antwoord echter schul dig. Sheila Tol en Yu Ling Wu keerden met een nul op zak huiswaarts.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21