Kesler: 'FIFA is een schijndemocratie' SPORT 'Kim Staelens is soms nog veel te gretig' Slotweekeinde Vuelta plots toch spannend Opstandige geluiden op Van Praags afscheidsfeestje Spelers Zwolle verrast door ontslag Boeve Koeman hoe nog steeds ojj Nigeriaan Uc Rivaldo weg bij AC Milan Milaan - De Braziliaanse ster voetballer Rivaldo (31) heeft gisteren zijn contract met AC Milan verbroken. Hij had er ge noeg van steeds op de bank te zitten. AC Milan is op zijn ver zoek ingegaan, aldus een ver klaring van de club. Rivaldo zegt op de website van de club dat hij aanbiedingen uit Enge land heeft. Een transfer kan pas na 1 januari plaats vinden. Hij kan dit seizoen niet meer voor een andere club in de Cham pions League spelen. Leipheimer blijft bij Rabobank den haag - Ronderenner Levi Leipheimer blijft ondanks een volledig mislukt seizoen bij de Rabobankploeg fietsen. Leip heimer levert wel salaris in. De wielrenner dankt zijn nieuwe contract aan de ploegleiders Frans Maassen en Joop Zoete melk. Die hebben Leipheimer beoordeeld en goed genoeg be vonden in de Ronde van Span je. Ploegleider Saiz uit Vuelta gezet collado villalba - Manoio Saiz zal vandaag geen steun kunnen betekenen voor Isidro Nozal in zijn jacht op de eindzege in de Ronde van Spanje. De ploeglei der van Once werd uit de koers gezet omdat hij zich in de ne gentiende etappe heeft misdra gen tegenover een cameraman en diens motard van de Spaan se televisie. Boek Beckham uit clubwinkel United manchester - De autobiografie van David Beckham is verwij derd uit de clubwinkel van Manchester United. Dat be richtte de Engels tabloid The Sun gisteren. De Engelse voet balclub mag het boek van zijn voormalige sterspeler niet ver kopen omdat het een contract heeft met een concurrerende uitgever. Mallorca hengelt naar Ullrich palma de mallorca - Behalve de bestaande wielerploegen Te lekom en Bianchi zou nu ook het vakantie-eiland Mallorca hengelen naar de diensten van de Duitse oud-Tourwinnaar Jan Ullrich. Volgens diverse Spaan se media is het de deelregering van Mallorca emst een wieler ploeg te beginnen die voor een groot deel zou moeten bestaan uit de inboedel van iBanesto- com. De belangstelling voor Ullrich houdt verband met de populariteit van het eiland bij met name Duitse toeristen. O'Grady naar Cofidis-ploeg alcobendas - Stuart O'Grady heeft een contract getekend bij de Franse wielerploeg Cofidis. De 30-jarige Australiër reed de afgelopen seizoenen voor het eveneens Franse Crédit Agrico- le. O'Grady droeg twee keer de gele trui in de Ronde van Frankrijk, in 1998 en 2001. Lafeber vergooit toppositie st. andrews - Met een lelijke triple-bogey op de 18e hole van Carnoustie heeft Maarten Lafe ber gisteren de koppositie ver gooid in het met 4,5 miljoen euro gedoteerde Dunhill Links Championship. Bij de amateurs beklom Ruud Gullit, met hulp van de Deense prof Sören Han sen, de toppositie met 125 sla gen. Johan Cruijff zakte op de tweede dag wel naar een kans loze 150e plaats, bijna onder aan. Arsenal blijft koploper londen - Arsenal heeft gisteren met succes de koppositie van de Premier League verdedigd. Zonder de geblesseerde Dennis Bergkamp versloeg de ploeg Newcastle United (3-2), twee dagen eerder nog veel te sterk voor NAC. Aanvaller Henry had weer een groot aandeel in de zege. Hij scoorde tweemaal. De Fransman maakte tien minuten voor tijd de winnende treffer vanaf de strafschopstip. Abdellaoui aangehouden doetinchem - Yassine Abdel laoui is afgelopen maandag in Breda aangehouden. De aan valler van De Graafschap zou betrokken zijn bij een financi eel, fiscaal delict. Abdellaoui verscheen deze week niet op de training van De Graafschap. De spits had zich niet afgemeld en trainer Frans Adelaar kondigde al disciplinaire maatregelen aan. Na afloop van de gewon nen wedstrijd tegen AGOW maakte het bestuur van De Graafschap bekend dat Abdel laoui is aangehouden. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2| door Jaap van Essen Amsterdam - Michael van Praag legde deze zomer na veertien jaar de voorzittershamer van Ajax neer. Gisteren werd in de ArenA als toetje op zijn afscheid een seminar gehouden. Sprekers waren onder anderen Marco van Basten en Karl-Heinz Rummenig ge- Beiden keerden zich, gesteund door de aanwezige voetbalbo bo's tegen de FIFA. Aan het slot kreeg politiecommissaris Kees Bakker iedereen over zich heen. Marco van Basten maakte van zijn hart geen moordkuil. „We zijn het hier allemaal eens. Maar er gebeurt niets, blijkbaar doordat de FIFA niets wil ver anderen. Maar als de FIFA niet wil luisteren en de zaak frus- zwolle/gpd - De primeur is voor FC Zwolle. Als eerste club uit het betaald voetbal heeft de eredivisionist zijn hoofdcoach aan de kant gezet. Het vertrek van Peter Boeve, een unanieme beslissing van het bestuur, kwam gistermor gen voor het gros van de spe lersgroep als een behoorlijke verrassing. Volgens directeur Henry van der Vegt ontbrak de vereiste 'chemie' tussen coach en groep, die in de eerste vijf wed strijden van de competitie maar één punt haalde en door Den Bosch uit het bekertoernooi werd gegooid. De clubleiding zag op korte termijn geen teke nen van herstel. Chemie - en dan met name het gebrek daaraan - is een mode woord in de voetbalwereld. „Dan moet je vooral denken aan de omgang tussen spelers en trainer, het samenspel", zei Van der Vegt. Na de fatale mededeling sprak Boeve gistermorgen zijn spelers toe, vlak voor de training. De coach uit Uddel (46) had voor iedereen nog een persoonlijk woord. Boeve en FC Zwolle zul len zo spoedig mogelijk met Jan Reker van de trainersvakbond CBV contact opnemen over de afwikkeling van het contract, dat nog doorliep tot de zomer van 2004. Boeve werkte ruim een jaar in Zwolle als opvolger van Paul Krabbe, die vorig jaar juni ook al tussentijds verdween. Assistent-trainer Gerard Nij- kamp is morgen de verant woordelijke man tijdens de wedstrijd tegen Feyenoord. Voor de groep kwam het vertrek van Boeve gisteren als een ver rassing. Vooral vanwege het moment van de scheiding. Aanvoerder Albert van der Haar had niet het gevoel dat er een crisissfeer binnen de club hing. „Daarom had ik ook niet ver wacht dat dit nu zou gebeuren. De resultaten waren slecht, en de bekerwedstrijd in Den Bosch was een teleurstelling. Dat had niet gemogen. Toch had ik het idee dat het wel snel beter zou gaan, ook omdat we nieuwe jongens in de groep hebben. Die tijd heeft de trainer niet ge kregen", zei Van der Haar giste ren. treert dan ga je toch gewoon nog harder te keer tegen de FIFA. Je laat je toch niet weg sturen. Misschien ben ik wel te opstandig, maar zo denk ik nu eenmaal." De voormalige topspits lanceer de een jaar geleden zijn plan nen voor verregaande spelre gelveranderingen. Zijn ideeën deden destijds wel wat stof op waaien, maar al snel werd het weer stil. Gisteren kwam Van Basten er nog eens op terug, „maar alleen voor deze speciale gelegenheid." Om de discussie niet al te inge wikkeld te maken beperkte hij zich ditmaal tot twee concrete voorstellen: de invoering van wedstrijden met een zuivere speeltijd van tweemaal 35 mi nuten en camera's in het doel. Dat laatste was een mooi in- koppertje na het voorbije week einde. Doelman Sinouh van RKC zag tot zijn verbijstering een treffer toegekend worden aan tegenstander FC Twente, terwijl de bal de lijn nooit pas seerde. „Dat is toch een beroer de zaak. Het ergste is dat het gewoon niet eerlijk is. En wed strijden moeten zo eerlijk mo gelijk verlopen." Alle aanwezigen in de ArenA (clubbestuurders, de KNVB- top, scheidsrechters enzo voorts) waren het eenstemmig met Van Basten eens. Het liefst zou men de twee voorstellen van Van Basten morgen al in voeren, méér concludeerden mensen als oud-arbiter Blan- kenstein en KNVB-directeur Kesler. „de FIFA wil helemaal geen verandering. Je loopt tel kens met je hoofd keihard te gen de muur." Henk Kesler concludeerde ook: „De FIFA is een schijndemocra tie. Stemmen worden gekocht met financiële ondersteuning." Jorien van den Herik, zelf abso luut alleenheerser in De Kuip, maakte zich ook druk over de FIFA. „Het kan toch niet dat men gewoon niet luistert? Moe ten we allemaal maar gaan zit ten wachten tot meneer Blatter er eindelijk niet meer is? Als we de barricaden opmoeten, dan doen we dat maar. Laten we de handen inéén slaan. Karl-Heinz Rummenigge, be stuurder van Bayern München, voorspelde de FIFA ook al wei nig goeds. Hij kondigde aan dat de grote clubs de komende tijd zullen eisen dat zij een vergoe ding ontvangen voor hun inter nationals wanneer die actief zijn op een WK. „Het voorbije WK bracht de FIFA twee miljard Zwitserse francs op. Van dat geld profiteert vervolgens ieder een, behalve wij. Terwijl wij de genen zijn die de salarissen van de spelers doorbetalen. Dat kan natuurlijk niet. Er moet op zijn minst een vergoeding voor de salarissen komen in de periode dat onze spelers op een WK ac tief zijn. We hebben dat wel eens uitgerekend en het kost de FIFA bij zo'n 700 deelnemende spelers ongeveer 80 miljoen eu ro, dus nog geen tien procent van de totale inkomsten." Jorien van den Herik liet deze kans niet voorbijgaan. Hij hield het voorbije voorjaar al een soortgelijk betoog, al wilde hij het salaris van de nationale bonden terugvorderen. Dat vond Rummenigge geen goed idee: „De nationale bond van Ghana kan het zich niet veroor loven ook maar een week het salaris van onze speler Kuffour op te hoesten. De laatste spreker in de rij was Kees Bakker, voorzitter van het landelijk overleg korpsbeheer ders. De Arnhemse politiecom missaris kwam met een om vangrijk betoog en wilde - net als Van Basten - veel meer ge bruik van technische hulpmid delen, maar dan om lastige fans in bedwang te houden. Hij pleitte voor een 'smartcard met biometrische kenmerken'. Oftewel, gebruik van gezichts herkenning, vingerafdrukken enzovoorts. Ronald Pieloor, voormalig aan voerder van de F-side: „Meneer Bakker zou de supporters het liefst ook nog oormerken." amsterdam/gpd - Rafai der Vaart en Victor Sikon den apart aan de vooq^ van een week die voor Aj nieuw belangrijk zal N Woensdag wacht Club Ba| thuis; reden waarom de ft sche pers massaal was uit^r om de gebeurtenissen trainingsveld te volgen. 1 tuurlijk ging de aandac ft naar het drietal Belgen Amsterdamse selectie: jr Soetaers, Jelle van Damnj Wesley Sonck. Bij trainer Ronald Koema H het geen zin om te vragek de wedstrijd van woe ,r „Daar ben ik nog niet m zig", antwoordde hij koi vragen in die richting. N wacht Willem II en dient a vanche te komen voor dev» prestatie vorige week bij j, „Of er deze week goed gi r is, dat zal pas blijken wedstrijd van zondag. Gepraat is er ook. Ma j meteen al, een dag na j gang in Breda. „We hebb< p uur naar de video gekel de dingen die niet goed met elkaar doorgespit Daarmee was de kous M rest van de week hebben ft er niet meer over gehad e c ben we de blik vooruit gei Het onevenwichtige va v ploeg, is, zo constateert dt( ner, terug te voeren op ft oorzaken. „We hebben tijd een jonge ploeg. Bovt is het niet zo dat we e kunnen gaan vanaf het^ ment dat we vorig seizofft kwartfinale hebben bi, Daarvoor hebben we moeten inleveren. Chivi een echte leider, Van der de had een heel goed 1 ment. Beide posities zij nieuw ingevuld en dat g; eenmaal niet zo maar." Vooral de vacature op red gert Koeman. „We hebbe alles geprobeerd, maar z het gewenste resultaat. I breng van Andy was groo beschouwt de experiniL met Pienaar of Sonc rechtsbuiten als mislukt altijd heeft Koeman de dat de Nigeriaan Kalu naar Amsterdam koml rechterspits wil zelf graaf Ajax, maar zijn club, Wisl kau wil hem (nog) niet gaan. Er is nog steeds c tussen vertegenwoordige beide clubs. Tranen in Turkije bij Kim Staelens na de winst eerder deze week op Tsjechië. Elles Leferink vangt haar lachend op. Foto: ANP/Ronald Hoogendoorn Spelverdeelster zoekt op EK volleybal juiste ritme Volleyballers niet in WL door Frank Buschmann ankara - De Nederlandse vol- leybalsters gaan vandaag een hectisch avondje tegemoet. Zesduizend Turken zullen hen in de Ataturk-hall in Ankara proberen uit de finale van het Europees kampioenschap te houden. Het wordt interessant om te zien of de ploeg van bondscoach Angelo Frigoni het hoofd koel houdt. Veel zal afhangen van spelbe- paalster Kim Staelens. Tijdens het WK van vorig jaar in Duits land maakte ze een soortgelijke wedstrijd mee. Oranje kreeg toen duizenden fans van het gastland stil en Staelens, die eerste keus Riëtte Fledderus kwam aflossen, had daar een belangrijke bijdrage in. Met haar emotionele en agressieve manier van spelen gaf ze haar teamgenoten net dat extra zetje dat tot de winst leidde. Tegenwoordigheeft Staelens een andere rol. En heeft ze het, als speelster die elk duel vanaf het begin de lijnen moet uitzet ten, moeilijk. Op het EK zoekt de 21-jarige naar het juiste ge voel, het goede ritme. „Invallen is anders. Dan is het jouw taak de boel op te peppen. Kim was daar heel sterk in", zegt captain Ingrid Visser. „Nu ze in de basis staat is ze mis schien iets introverter, meer be zig met haar eigen spel. Maar ik heb niet het idee dat haar geest daardoor blokkeert. Kim is minder precies in haar spelver- deling dan Riëtte. Ze moet leren rustmomenten in te bouwen." Een constante lijn valt dan ook nog niet te ontdekken in het spel van Kim Staelens. Kan ook niet als je zo jong bent, meent Visser. „Niemand speelt op die leeftijd een heel toernooi sta biel." Maar het is niet alleen een zaak van ervaring. Gulzigheid speelt eveneens een rol. „Soms is ze te gretig," valt passer-loper Elles Leferink op. „Dan wil Kim alles doen. Ze is nou eenmaal hec tisch van zichzelf. Dat kan wel eens een nadeel zijn." Leferink geeft een voorbeeld. „Dit toer nooi heeft ze al enkele keren een eerste bal gepakt, terwijl ze daar op haar positie in principe van af moet blijven. Dat weet ze ook, en toch doet ze het." Andere speelsters kunnen hel pen, stelt aanvalster Francien Huurman. „Kim moet niet het idee krijgen dat alle verantwoordelijkheid bij haar ligt. Nu raakt ze af en toe nog in paniek. Juist dan moeten de ervaren mensen in het team een stukje verant woordelijkheid bij haar wegne men. Hoe? Door te roepen: 'Geef die bal maar aan mij, ik maak 'm wel voor je'." Het vertrouwen dat Frigoni in' haar heeft zou Staelens, van na ture onzeker, rust moeten ge ven. „Met Suzanne Freriks heb ben we een tweede talentvolle spelverdeelster in huis", zegt Huurman. „Maar het was ide aal geweest als we voor deze plek nog iemand achter de hand hadden gehad met erva ring." Fledderus had zo'n speelster kunnen zijn, maar zij bedankte dit jaar omdat ze aanvoelde dat Frigoni geen vertrouwen meer in haar had. De Italiaan koos voor de jongelingen in de Ne derlandse selectie. „En die krijgen altijd het ver trouwen van het team", zegt In grid Visser in Ankara. Visser. „Dat geldt voor Kim Staelens en dat geldt voor Suzanne Fre riks." Terwijl de Nederlandse leybalvrouwen zich op ty Europees kampioenschap het Turkse Ankara opmaf voor de strijd om de medj les, moet het mannente^ een domper verwerken. 1 heren, in 1996 nog goed olympisch goud, mogen gend jaar niet meedoen 1 de World League. Het is de eerste keer dat 1 derland ontbreekt op dit prestigieuze toernooi, da 1990 zijn vuurdoop belei Nederland is slachtoffer worden van de inkrimpii van de World League doe de wereldvolleybalbond VB. De World League bes in 2004 niet uit zestien-ra uit twaalf landen. „Wij w ten dat dit er aan zat te k men", reageert Toon van Burgt, technisch directei van de voor de nationale lecties verantwoordelijke stichting Pro-Volley. Heras maakt het Nozal lastig SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Patras. EK, vrouwen. Kwartfinale: Polen - Slowakije 78-61. Om 9e t/m 12e plaats: Hongarije - Israël 67- 61. Griekenland - Oekraïne 76-68. collado villalba/anp/afp - Twee dagen voor het einde van de Ronde van Spanje is het nog allerminst zeker dat de Span jaard Isidro Nozal de leiderstrui morgen op het erepodium in Madrid mag aantreWcen. Land genoot Roberto Heras snoepte gisteren in de laatste bergrit, gewonnen door de Italiaan Fi- lippo Simeoni, 1.14 minuut van zijn achterstand af. Heras staat tweede in het alge meen klassement op 1.55 van Nozal. Vandaag is er een indivi duele klimtijdrit over twaalf ki lometer met aankomst boven op de Alto de Abantos. „Ik heb geleden, heel veel geleden van daag. Maar ik denk dat mijn voorsprong groot genoeg is om de Vuelta te winnen", zei Nozal na zijn verlies. Heras bleef, on danks zijn indrukwekkende op treden, voorzichtig. „De tijd die ik nu terugpak, is niet toerei kend. Maar morgen is alles mo gelijk. Hij of ik, we kunnen alle bei een slechte dag hebben." De negentiende etappe van de Vuelta was de spectaculairste in een monotone ronde. Negen tien coureurs reden lang voor uit, onder hen het Rabo-duo Karsten Kroon en Beat Zberg. De groep bereikte een maxima le voorsprong van zeveneneen- halve minuut. In de beklim ming van de Alto de Navacerra- do, de laatste hoge col in deze Vuelta die de renners gezamen lijk voor de kiezen kregen, ble ven slechts de Italiaan Simeoni en de Deen Möller voorop. Achter hen was het eindelijk showtime met Heras, Vuelta- winnaar in 2000, in een hoofd rol. Met onder anderen de Kel- me-renners Sevilla en Valverde ging de kopman van US Postal vanaf de voet van de Navacer- rado vol in de aanval. Igor Gon zalez de Galdeano, de nummer twee in het algemeen klasse ment, moest meteen passen. Nozal, de leider, ging er even later ook vanaf. Met hulp van zijn ploeggenoten Vïcioso en Serrano probeerde Nozal de schade te beperken. Zijn nerveuze ploegbaas Saiz ruziede op hetzelfde moment met een motard van de Spaan se televisie die de aanvallers zou hebben bevoordeeld. Op de top van de berg had de dra ger van de gouden trui 1.30 achterstand op Heras, in finish- 0.16, 4. Moreni (Ita), 5. Beat Zberg (Zwi), 6. Cardenas (Col), 7. Unal Osa (Spa), 8. Rasmus sen (Den), 9. Valverde (Spa), 10. Sevilla (Spa), 11 Heras (Spa), 31. Nozal (Spa) 1.30, 36. Igor Gonzalez de Galdeano (Spa), 67. Leiphei mer (VSt), 68. Kroon, 111 Boven 18.35, 112. De Jongh, 114 Mutsaars. 138. Van Heeswijk, 142 Tankink, 149. Engels Algemeen klassement: 1. Nozal 65.13.30, 2 Heras 1.55, 3. Igor Gonzalez de 3.03, 4. Valverde 4.06, 5. Mancel 5.13, 6. Beltran (Spa) 5.16, 7. Ra 6.11. 8. Perez (Spa) 7.37, 9. Unai 0 10 Cardenas 8.14, 58. Leipheimer 95 Tankink 2.46.04, 114 Engels 140 Van Heeswijk 3.30.47. 142 3.31.48, 143. Boven 3 33.42, 145 0 3 35.35 Zwartsluis. WK, mannen, barrage, tweede par- Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 1-1. Stand: 1. Tsjizjov 2-2, 2. Georgiev (Rus) 1-1, Valneris 1- PRIJSVRAGEN Lucky Day 3211,26.09.2003 3.12.16.17.20.21.23.32.38.39 42.46 48.49 58.69.71.72 73.78 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE Sevilla (Links) en leider Nozal hebben moeite om het wiel te houden van Heras. Foto: AFP/Franck Fife plaats Collado Villalba, waar Si meoni Möller klopte in de sprint, was het verschil nog 1.14. „We hebben als gekken de af daling ingezet", keek Nozal te rug op de laatste kilometers richting Collado Villalba. „We hadden geen keus." Nozal hield in het klassement 1.55 over op Heras, die Igor Gonzalez de Galdeano (3.03) in de rang schikking passeerde. Rabo- Deen Rasmussen was opnieuw attent en lijkt met de klimtijdrit voor de boeg zijn zevende plaats niet meer te kunnen ver liezen. Leipzig (Dui). Vrouwen, 520.000 euro. Kwartfinales: Myskina (Rus/3) - Petrova (Rus/6) 6-7 6-1 6-1, Vento-Kabchi (Ven) - Kleinova (Tsj) 6-0 3-1 opgave Kleinova, Clus ters (Bel/1) - Schnyder (Zwi) 6-1 6-3, Henm- Hardenne (Bel/2) - Callens (Bel) 6-2 6-4 Bangkok (Tha). Mannen, 490.000 euro. Kwartfinales: Ferrero (Spa/1) - Carraz (Fra) 6-4 6-7 7-6, Dent (VSt/8) - Thomann (Fra) 6-3 op gave Thomann (voetblessure), Nieminen (Fin/5) - Moya (Spa/3) 6-7 6-4 6-4, Ljubicic (Kro/6) - Srichaphan (Tha/4) 4-6 7-6 7-5 Sjanghai (Chn). Mannen, 300.000 euro. Kwartfinales: Arthurs (Aus) - Karlovic (Kro) 6-4 3-6 7-6, Novak (Tsj/1) - Norman (Zwe/7) 2-1 opgave Norman, Soderling (Zwe) - Draper (Aus) 6-7 7-6 7-6, Philippoussis (Aus/3) - Canas (Arg) 6-3 7-6. Palermo (Ita). Mannen, 300.000 euro. Kwartfinale: Massu (Chl/1) - Montanes (Spa) 6-4 1-6 6-4. WIELRENNEN Collado de Villalba. Ronde van Spanje. Negentiende etappe, La Vega de Alcobendas - Collado de Villalbo: 1. Simeoni (Ita) 164 km in 3.51.18, 2 Möller (Den), 3. Perdiguero (Spa) Haarlem - Emmen 1-2 (0-1). 45. Jun- quiera 0-1, 55. Junquiera 0-2, 60. Ket ting 1-2. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 1850. Gele kaart: Van Toor, Katipana (Haarlem), Tieltjes (Em men). Eindhoven - Excelsior 0-1 (0-0). 61. Lo pes 0-1. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 2316. Gele kaart: Van Kouwen (Eindhoven), Van Dieren, Opo- ku (Excelsior). FC Den Bosch - WV 3-0 (0-0). 56. Jan sen 1-0 (strafschop). 83. Van de Laak 2-0, 89. Van de Laak 3-0. Scheidsrech ter: Luijten. Toeschouwers: 3817. Rode kaart: 56. Verdellen (WV). Gele kaart: Ouweland, Uneken (FC Den Bosch), Jans, Leemans (VW). Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 1-3 (1-1). 36. Leferink 0-1, 39. Tychon 1- 1, 83. Leferink 1-2, 86. Van Putten 1- 3. Scheidsrechter: Bourdouxhe. Toe schouwers: 3100. Gele kaart: Brusse- lers (Fortuna Sittard), Leferink, Van Putten (Go Ahead Eagles). De Graafschap - AGOW 3-0 (2-0) 28 Valleev, 32. Ten Heuvel 2-0, 63. Bot 3- 0 (strafschop). Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 9600. Gele kaart: Van der Ree, Wegh (AGOW). Veendam - Stormvogels Telstar 2-2 (0- 1). 22. Slory 0-1, 49. Pater 0-2, 65. Pander 1-2, 90. Hamming Scheidsrechter: Blom. Toescho 2750. Gele kaart: Slory, Ommel vogels Telstar). Cambuur - Top Oss 0-0. Schek ter: Nijhuis. Toeschouwers: 3345 kaart: 69. Van Zundert (Cambuur kaart: Schaken (Cambuur), Rooi Oss). MW - Helmond Sport 1-3 (l-( Caracciolo 1-0, 51. Hendriksei 65. Mark van Dijk 1-2, 70. Hes( Scheidsrechter: Wegereef. Toe wers: 3361 Gele kaart: Sergio vi (Helmond Sport). Den Bosch 8 6 2 0 20 Sparta 7 6 0 1 18 Helmond S| 7 5 2 0 17 Excelsior 8 5 2 1 17 GA Eagles 7 4 1 2 13 TOP 7 3 3 1 12 Graafschap 8 3 3 2 12 Stormv. Tel 8 3 3 2 12 Heracles 7 3 2 2 11 VW 7 3 2 2 11 AGOW 8 3 2 3 11 Haarlem 8 2 2 4 8 Dordrecht 6 1 3 2 6 Emmen 7 1 3 3 6 Cambuur L. 8 1 2 5 5 Fortuna S. 7 0 4 3 4 Eindhoven 8 0 3 5 3 Veendam 8 0 3 5 3 MW 8 0 2 6 2

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20