(SI J Dramatische wending onderzoek moord Kumral jaarlijks honderden levens n in Warmond 15% KORTING BIJ MEUBELPLEIN LEIDERDORP www.woonbeurs.nl k over kinderen Tg opgeschort Leidsch Dagblad ;blad vrijdag 26 september 2003 TIMWIUR 17/KI uur De gróótste selectie kantoormeubelen |2000 m2 SHOWROOM! i«^Cieba IK^itoormeubelen nr. 43345 losse nummers 1,10 zaterdag 1,55 iten worden deze week gepubli- d in het gezaghebbende medische chrift The Lancet, de tweejarige studie namen 930 :nten van de afdeling intensive ca- eel. De ene helft bestond uit een rolegroep die een standaard IC- indeling onderging. De andere kreeg een cocktail met antibiotica, de controlegroep overleed 31 pro- van de patiënten nog in het zie- luis, van de groep die wél antibio- kreeg toegediend slechts 24 pro cent. De besmetting met resistente bacteriën bedroeg in beide groepen respectievelijk 26 en 16 procent. Alleen al in het AMC betekent dat, dat jaarlijks zo'n dertig IC-patiënten minder ster ven. Uit de studie blijkt bovendien dat bij de oude werkwijze uiteindelijk meer antibiotica moeten worden gegeven, doordat IC-patiënten vaker een infectie krijgen. Als de antibiotica preventief worden toegediend betekent dat een kostenbesparing van 11 procent. achting tegen twaal- pers altijd haast, omdat voor de eerst arriverende lading 3 Warmond is waar- turf de hoogste prijs werd betaald. Bovendien waren ze mdat de jury eerst dan als eerste om weer een nieuwe lading in te nemen, k op de eerdere aan- De tocht is een ware uithoudingsproef voor de beman- s om vier uur de fees- ningen. De motor mag niet worden gebruikt. Bij ongun- ndse Park Groot Lee- stige wind moet worden gezocht naar manieren - zoals rank en muziek, roeien of trekken - om de zware schepen vooruit te krij gen hadden de schip- gen. Foto: Henk Bouwman i en WD dit D66-ideaal in regeerakkoord vast te leg- Oat is iets anders dan dat coalitiepartijen voorstander van het idee. En dat is nog anders dan dat zij D66 bij de jende Kamerverkiezingen en laten pronken met één 'haar kroonjuwelen, gekozen burgemeester zal er komen, daarvoor is het ge- htegoed in de grote bestuur spartijen inmiddels genoeg eschoten. Maar de gekozen jemeester zal zeker nog niet opwachting maken in 2006. rvoor staan te veel gevestig- lelangen op het spel: te be ien die van de zittende bur- seesters, die van CDA- en '0 l-huize voorop. De notitie De Graaf zal vanaf vandaag, de eerste bespreking in het -gi Inet, onderwerp rijn van een Nederlandse traditie: die vertragen en traineren, slijk kunnen ook inhoudelij- Tagen worden gezet bij de tie van De Graaf. Is rijn op- 1 de zittende burgemeesters in allemaal tegelijk af te zet- geloofwaardig en reëel? Het hier of een minister een ern ideaal met een oude hode wil doorvoeren. Deze valmethode wekt twijfel of ideaal van de gekozen bur- 'eester al voldragen is uitge- d. Ook aan vernieuwers de eis worden gesteld dit c' "rgvuldig te werk gaan. 5 van der Malen (advertentie) MEUBELPLEIN LEIDERDORP 15% Van 25 t/m 28 september krijgje bij al je aankopen op Meubelplein Leiderdorp een wooncheque van 15% cadeau. Stap direct binnen, vraag naar de voorwaarden en sla je slag! m een reacue uai hij ue siap van Moberg niet begrijpt. De Vries vindt dat het salaris van de Zweed veronderstelt dat hij zich volledig kan wijden aan de problemen bij Ahold. Ook vak bondsvertegenwoordigers uiten zich in deze termen. (advertentie) HEL Sc Wirsl! 30 SEPT-5 0KT AMSTERDAM RAI iwcc kinderen dij vaaer warenberg (wonend in België) vandaan te 'ontvoe ren'. De oudste zoon bleef bui ten schot omdat hij ziek thuis lag. Warenberg haalde zijn kinde ren eind 2002 naar België, on danks een voorlopige uitspraak van de Nederlandse rechter dat de kinderen bij de moeder ho ren. Hij en moeder Scheers wil len nog steeds beiden het gezag over hun kinderen krijgen. Het Belgische openbaar ministerie, dat op verzoek van de Neder landse justitie de belangen van de moeder verdedigt, heeft om uitstel van de uitspraak ge vraagd. L. Muyldermans van de Belgi sche justitie neemt afstand van de belangen van de moeder. Hij zegt dat de vader weliswaar de kinderen ongeoorloofd heeft achtergehouden, maar dat de moeder louche personen op dracht heeft gegeven om de kinderen terug te halen voordat de rechtszitting had plaatsge vonden. De rechter stelde de zaak uit tot 27 november, omdat ook zij het strafrechtelijk onderzoek wil af wachten. Scheers verblijft mo menteel met de twee kinderen op een geheime locatie, maar verscheen gisteren wel op de zitting. Ze is na de zitting kort door de Belgische politie ge hoord. pe recht- i Hasselt uitspraak ding over r de drie Vlexander Leider- onstance wil dat k onder- naar de e jongste Een bu- /schakeld Pagina Binnenland i: Justitie heeft geen bezwaar te gen 'terugstelen' kinderen Zwolle ontslaat Peter Boeve zwolle - Peter Boeve is de eer ste proftrainer die dit seizoen is ontslagen. Zijn club FC Zwolle staat op de laatste plaats met één punt uit vijf wedstrijden. Volgens de clubleiding ont breekt de chemie tussen Boeve en de spelers. Werkgevers hoopvol over VUT den haag - Werkgeversorgani saties VNO-NCW, MKB-Ne- derland en LTO proeven be reidheid bij het kabinet om de omstreden snoeiplannen in de VUT- en prepensioenen te ver lichten. Ze zijn optimistisch over de mogelijkheden tot een vergelijk te komen tijdens het najaarsoverleg op 14 oktober. Vanochtend zaten ze ter voor bereiding rond de tafel met de ministers De Geus, Zalm en Brinkhorst. den haag/gpd-anp - Het onderzoek naar de moord op het zevenjarige Haagse meisje Kumral Bagci heeft gisteren een dramatische wending gekregen door de zelfmoord van een van de twee verdachten, een 48- jarige vrouw. Zij heeft zich woensdagnacht in een Haagse politie cel aan haar hoofddoek opgehangen. De vrouw zat met haar 20-jarige zoon sinds enkele weken vast op verdenking van de moord op Kumral. Het meisje is in 1995 gewurgd en in stukken gesne den teruggevonden in Scheveningen. Ze was enkele dagen daarvoor verdwenen uit de wijk Transvaal. Het vasthouden van de vrouw, een nicht van de moeder van Kumral, had de politie volgens haar advocaat M. Mantz naar de opdrachtgever voor de moord moeten leiden. Volgens Mantz is Kumral destijds het slachtoffer ge worden van eerwraak. De vader van Kumral zou een verhouding hebben gehad met de 48-jarige vrouw. De schande van de buitenechtelijke affaire zou door de familie van de vrouw zijn gewroken op de vader van Kumral door zijn kind te doden, aldus Mantz. De familie van de vrouw die zich heeft opgehangen, stelt de politie verantwoordelijk voor haar dood en eist een onafhankelijk onderzoek. Dat de druk op de vrouw te groot zou worden, had ook haar advocaat zien aankomen. „Ik heb de rech- ter-commissaris daar vorige week vrijdag nog op at tent gemaakt, de laatste dag dat ik mijn cliënte heb gesproken", zegt Mantz. De familie verwijt de politie dan ook een totaal ge brek aan kennis over de culturele achtergronden van de betrokkenen. „Zij is daarvan nu letterlijk het slachtoffer geworden", zegt een vrouwelijk familielid. Door de dood van de vrouw is het onderzoek naar de moord op Kumral ernstig gedupeerd. „Maar we gaan gewoon door", zegt persofficier van justitie A. Rijs- dorp. Het is niet duidelijk of politie Haaglanden volgens de regels heeft gehandeld door toe te staan dat de 48-ja- rige vrouw in de cel een hoofddoek droeg. In. Neder land bestaan geen landelijke richtlijnen voor het dra gen van een hoofddoek in politiecellen en in cellen van penitentiaire inrichtingen. Er is wel een landelijke richtlijn voor het insluiten van verdachten die voorschrijft dat alle voorwerpen en kledingstukken die een gevaar kunnen opleveren, in beslag genomen moeten worden. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. Naam M V >1^ Telefoon n. controle nabezorging) Wij gaan zorgvuldig Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 Handtekening: 712141 met persoonsgegevens In het colofon van de krant treft u nadere informatie aaa Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau automatische betaling is min bank-gKonummer 400114 V1 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1