Feyenoord: veel ijver weinig klasse SPORT Volleybalsters hebben geen last meer van knikkende knieën Davis-Cupteam stuit op stuntploeg Ruzie tussen zeilteams loopt hoog op Moeizame zege op FC Karnten NEC verrast ook Europa nkamer wint [eplay-titel =j - Joost Steenkamer is i in Lochem Nederlands ipioen strokeplay bij de onals geworden. De 36- aarlemmer had op de rse van De Graafschap U um aan een slotronde in n voldoende om Gra- irmley en Chris van der )or te blijven. De 20-ja- iterswijker Rick Huis- ndigde gelijk met mer op de eerste plaats, ndat hij amateur is, en play-off gespeeld om 0 inale titel. 0 erk geeft op 0 blessure u - Martin Verkerk heeft 0 reede ronde van het ten- ïooi van Sjanghai de 0 oeten staken. De als geplaatste Alphenaar 0 ;ren tegen de Australiër q raper, 112de van de we ll-1 in de tweede set 01 buikspierblessure op. de eerste set in de tie- 0 iwonnen, 7-6 (4). raafschap wil over spelen hem - De Graafschap bestuur betaald voet- H de KNVB verzoeken het itieduel (6-1 verlies) te- rta over te spelen. Spar- dddenvelder Levtsjenko en, terwijl de Oekraïner 'jerechtigd was. De jde Sparta voor dit ver boete van 1.000 euro Iraafschap wilde het lieuw spelen, maar dit ior de KNVB van tafel 1, omdat het protest te zijn ingediend. De Hfchemse eerstedivisionist ia de vervolgens Mr. Eric ei Hij denkt dat De Graaf- rs haar recht staat, om- eglementen achterhaald waterdicht zouden zijn. vrijdag 26 september 2003 n Moens uit elkaar Z en Oscar Moens zijn if uit elkaar. De club gisteren bekend dat de ecommissie van de eeft bepaald dat de af- 11 voor het (voetbal) van de doelman euro bedraagt. Het ge- de uitspraak is ook dat iet onmiddellijke in- isfervrij mag vertrek- ler werd bekend dat lan zijn verplichtingen iar het gaat om het jntract van de doelman. file wipt Roda skertoernooi Baronie heeft in de Ironde van het nationale jernooi voor een dave- rrassing gezorgd. De s uit Breda schakelden |Roda JC uit, 1-0. Roda, istiano zijn rentree is de vierde club uit de e die het evenement Voor de koploper van "klasse B scoorde Arie fcoom. Eerder werden 11 Haag, FC Zwolle en [de kant gezet. e Young de dader me - Jerome Young was iad de Amerikaanse at- in 1999, een jaar voor Hipische Spelen, een po- plas inleverde bij een 10 lontrole maar ongestraft n ij kon daardoor naar en hielp daar mee goud dijen op de 4x400 meter. li1kreeg gisteren een n aarin het Amerikaans /a >ch comité (USOC) de 1 an de zondaar onthult. 0C deed dat nadat iet al had toegegeven in erikaanse krant en na 1nieuwd dossieronder- nnen de eigen organisa- s IOC laat de zaak verder n de internationale atle- oli vijf duels der publiek hij- Napoli moet de eerst- f le vijf thuiswedstrijden publiek spelen. Dat 1 tuchtcommissie van de jse voetbalbond be- Japoli wordt verant- 3 lijk gesteld voor de sup- rellen voor en tijdens de itiewedstrijd tegen Avel- e de Serie B. Daarbij én Napoli-fan na een «het leven, de Lobato wint tiende etappe di as - Pedro Diaz Lobato steren de achttiende van de Ronde van Span- nnen. De Spanjaard van rnina-formatie ontsnap- tig kilometer voor het N it een kopgroep en fi- ia een rit van 144 kilo oio. Landgenoot Isidro ONCE) behoudt de lei- - het klassement. Erik Za- t het puntenklassement. Oranje voor het eerst in acht jaar weer bij laatste vier op EK door Frank Buschmann antalya/gpd - De Nederlandse vol leybalsters kregen de laatste jaren niet zelden het verwijt dat het tussen de oren niet goed zat. Zelfs hun eigen coach deed soms bewust mee aan het hekelen van hun mentaliteit, om zijn speelsters te prikkelen. Gisteren roemde Angelo Frigoni de manier waarop ze tijdens het uur van de waarheid waren omgegaan met de spanning. Dat leverde een overwin ning op Oekraïne (3-0: 25-15, 25-18, 25-20), poulewinst en een plek bij de laatste vier op het Europees kampi oenschap in Turkije op. Morgen speelt Oranje tegen Turkije „We speelden erg geconcentreerd. Ik heb niemand met knikkende knieën in het veld zien staan", constateerde de Italiaan, die tweeënhalf jaar na zijn aanstelling als bondstrainer voor het eerst met Oranje om een hoofd prijs mag spelen. Opmerkelijk was overigens dat er na het laatste punt geen explosie van vreugde ontstond. Er was eerder sprake van opluchting. „Eindelijk hoeven we eens geen sets te tellen of op andere uitslagen te wachten om te kijken of we wel of niet door zijn. Dat hebben we niet vaak meegemaakt", omschreef Ingrid Visser de gevoelens binnen de selectie, die door deze prestatie automatisch verzekerd is van deelname aan het volgende EK (over twee jaar in Kroatië). De middenspeelster was er in 1995 reeds bij toen het Nederlands vrou wenteam in eigen land voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel veroverde. Als jonge reserve kwam ze destijds amper in actie. Inmiddels is Visser een gelouterd captain. „Ik had niet gedacht dat het vandaag zo mak kelijk zou gaan." Visser was zo eerlijk om aan te geven dat Oekraïne - al uitgeschakeld voor de finaleplaatsen - twee van zijn bes te speelsters (Ganna Tsokur en Olena Yena) miste. „Het scheelde dat we re delijk ontspannen deze wedstrijd konden ingaan. We wisten dat we moesten winnen, met welke cijfers maakte niet uit. Eén set of zelfs twee sets verspelen mocht, wat dat betreft was er geen druk. Dat gaf rust." Kalmte die slechts toenam tijdens het duel met het zwakke Oekraïne. „Ik had geen moment de indruk dat die meiden terug zouden komen, zoals Tsjechië maandag." Knokken en eendracht. Twee zaken die niet los van elkaar kunnen wor den gezien, stelde Elles Leferink. „Ik denk dat we dit hebben verdiend na deze zomer." De aanvalster, in Tur kije bezig aan een sterk evenement, doelde op de dramatische start van het lopende internationale seizoen De ploeg plaatste zich begin juni met slap spel én het schaamrood op de kaken voor dit EK. Na het betreffende kwalificatietoernooi in Servië en Montenegro probeerde Frigoni de boel wakker te schudden door te roe pen dat de speelsters maar eens bij zichzelf te rade moesten gaan. Een paar weken vakantie zorgden voor frisse koppies. Zonder de inmid dels afgehaakte spelbepaalster Riëtte Fledderus hervatten de volleybalsters de weg naar het EK. Er werd stevig getraind en elkaar de waarheid ge zegd op momenten dat het nodig was. „Als je vijf maanden op eikaars lippen zit", aldus Leferink, „ontstaan er af en toe best irritaties. Daar werd meteen over gesproken. Ik denk dat we daardoor een heel hecht team hebben gekregen. Als wij nu over straat lopen en eentje van ons zou worden overvallen, dan zou de hele groep er achteraan rennen. Zo hecht zijn we." door Marcel van der Kraan Rotterdam - Zo glorieus als Fey enoord zestien maanden terug uit het UEFA-Cuptoernooi stapte, zo treurig verliep gisteravond de comeback in het Europese eve nement voor subtoppers. Dirk Kuijt en Thomas Buffel hielpen de Rotterdammers op de valreep aan een krappe zege (2-1) en voorkwamen daarmee een bla mage tegen FC Karnten, een pro vincieclub uit Oostenrijk. De worsteling met het parade paardje van de extreem rechtse politicus Jörg Haider, die zat te glimmen op de eretribune van De Kuip en na afloop zijn trai ner voor de microfooon ver drong om te vertellen hoe ge weldig FC Karnten wel niet was, bewees andermaal dat de vormcrisis van Feyenoord niet van incidentele aard is. Het is eigenlijk de vraag of je wel van een vormcrisis kunt spreken. Het huidige Feyen oord moet dit seizoen nog aan tonen dat het met z'n spelers in staat is een hoog niveau te ha len. Bert van Marwijk zei ervan overtuigd te zijn dat er vroeg of laat licht in de tunnel door breekt, maar hij erkende wel dat het gros van de Feyenoord- spelers momenteel een moeilij ke tijd doormaakt. Na de verloren topper tegen PSV had de coach zijn elftal goed door elkaar kunnen schudden. Hij had voor een nieuwe achterste linie kunnen kiezen en hij had op het mid denveld nieuwe poppetjes kun nen posteren. Maar Van Mar wijk besloot zijn elftal nagenoeg geheel intact te laten. Hij lan ceerde alleen de jonge Ferne Snoyl (18) op de positie van de geblesseerd geraakte Gérard de Nooijer. Van Marwijk denkt zelf aardig te weten waar het grootste pro bleem van de malaise bij de Stadionclub zit. Hij is veel erva ring en kwaliteit kwijtgeraakt. Daarvoor in de plaats zijn voet ballers gekomen die (nog) niet gewend zijn om met de druk van club als Feyenoord om te gaan. „Ze willen stuk voor stuk heel graag. Werklust is er genoeg en in hun enthousiasme om zich te bewijzen gaan ze nog het meest in de fout. Maar dat heeft vooral te maken met het leren voetballen bij een topclub." De verwachtingen in Rotterdam- Zuid zijn veel groter dan bij NAC, RKC of Partizan, bedoelde hij te zeggen. De goede bedoelingen van de spelers ten spijt, lijkt het voet bal van Feyenoord op dit mo ment nergens op. De manke menten in het elftal waren er in wezen te veel om op te noe men. Voor de zoveelste keer dit seizoen scoorde de tegenstan der uit een dood moment. De Oostenrijkse spits Mario Marie Feyenoorder Thomas Buffel, maker van het winnende doelpunt, legt het af tegen FC Karnten-speler Hota. Foto: ANP/Ed Oudenaarden kon tussen Peter van den Berg, het grootste deel van de strijd zijn vaste bewaker, en Kees van Wonderen vrij op het doel van Edwin Zoetebier koppen. De treffer kwam niet helemaal uit de lucht vallen, Feyenoord riep de ellende een beetje over zich af. Met Robin van Persie als inval ler kwam er in de tweede helft wat 'Schwung' terug in de ploeg. Gelet op zijn potentie en de virtuositeit die hij in zijn lin kervoet heeft zitten, zou het een slechte zaak zijn als de interna tional van Jong Oranje de ko mende maanden nog uit de ba sis verdwijnt. Er is wel eens wat aan te merken op zijn houding en uitstraling in het veld, maar harde werkers heeft het huidige Feyenoord voldoende. Een beetje klasse en techniek tussen al die mannen misstaat niet. Uit een hoekschop van Van Persie knalde Dirk Kuijt na ruim een uur de gelijkmaker binnen. Een kwartiertje later bracht Thomas Buffel Feyen oord eindelijk aan de leiding, toen hij de mooiste aanval van de avond (door hem zelf opge zet) bij de tweede paal afrond de. De assist bij die goal kwam van de andere invaller, Danko Lazovic, die Feyenoord al veel eerder op voorsprong had moe ten brengen. Maar de Serviër verprutste gis teravond de makkelijkste en mooiste kansen, waardoor Van Marwijks beslissing om hem geleidelijk naar het hoogste ni veau te brengen niet zo ver keerd blijkt te zijn. FEYENOORD: Zoetebier; Song, Van den Berg, Paauwe en Snoyl; Van Won deren, Ono (59. Lazovic), Schreuder en Pardo (46. Van Persie); Kuijt en Buffel... FC KARNTEN: Goriupp; Jovanovic, Kogler, Papac en Scheöander; Zafarin (88. Kabat), Holler, Kolvidsson en Ho ta; Maric (90. Kampei) en Bubalo (70. Ambrosius). krakow/gpd - NEC verraste vo rig seizoen Nederland. Nu zelfs Europa. De Nijmegenaren ble ken in de UEFA Cup bestand tegen de klasse van Wisla Kra kow. Het werd gisteren 2-1 voor de Poolse landskampioen. Tot gisteravond werd NEC in Polen door geen mens serieus genomen. De Nijmeegse ploeg was voor Wisla al weken niet meer dan een eenvoudig tus sendoortje richting de tweede ronde van de UEFA Cup. Ook de Poolse pers wist het vooraf zeker: NEC is kansloos. Zelfs de Wisla-spelers gedroe gen zich op het veld als verwen de sterren die de onervaren op ponent wel even uitgebreid over de knie zouden leggen. Ei genlijk waren de enige Nijme genaren die in Krakow voor vol werden aangezien de 500 mee gereisde NEC-fans die voortdu rend door een cordon van 600 agenten werden bewaakt. Het zag het er gisteravond lan ge tijd niet naar uit dat NEC in Polen voor een stuntje zou zor gen. Vooral na de 2-0 van Fran kowski, in de eerste helft ook al de maker van de 1-0, diende een afstraffing zich aan. Tot viermaal toe weigerde interna tional Zurawski de score tot grotere hoogte op te voeren. Het werd Wisla fataal. NEC- spits Dennis de Nooijer werd na 65 minuten onderuit getrok ken door Stolarczyk. De Georgi sche scheidsrechter Paniasvili nam eindelijk eens een wijs be sluit en legde de bal op de stip. Rob Wïelaert knalde de 2-1 bin nen. WISLA KRAKOW: Piekutowski; Baszc- zynski, Paszulewicz, Jop en Stolarczyk; Gorawski (73. Pawel Brozek), Strak (73. Ouadja), Szymkowiak en Brasilia (46. Piotr Brozek); Frankowski en Zuraw ski. NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Ebbinge en Leiwakabessy (87. Tumba) Schuurman, Govedarica, Hersi en Zonneveld; De Nooijer (78. Van Rijs wijk) en De Freitas (58. Ax). Nederland heeft thuisvoordeel tegen Canada SPORTUITSLAGEN BADMINTON amersfoort/gpd - Het Neder lands Davis-Cupteam heeft het bij de loting voor de eerste ron de van de wereldgroep perfect getroffen. De tennissers stuiten van 6 tot en met 8 februari op Canada. En ook nog thuis. „Dit is ideaal", reageert Rae- mon Sluiter, die verbaasd was dat Nederland toch nog ge plaatst werd bij de loting. Dat leek aan de vooravond niet het geval. „Nu hebben we een mooie kans om de tweede ron de ronde te bereiken. Dat we weer thuis mogen spelen is he lemaal fantastisch." De beroemdste Canadees is ui teraard Greg Rusedski, die nu echter alweer jaren uitkomt voor Engeland. Nederland stuitte in het verleden tweemaal op deze opponent en verloor in beide gevallen met 3-2. Eerst in 1969 en later in 1990, toen Rusedski nog meedeed. Canada een goede loting, dat dacht Brazilië voor het afgelo pen weekeinde ook. Het team moest naar Calgary voor een promotie degradatiewedstrijd, maar verloor met 3-2. De 31-ja- Daniel Nestor was de grote held voor Canada in het duel met Brazi lië. Foto: EPA/Larry MacDougal rige dubbelspecialist Daniel Nestor werd de grote held. Met Frederic Niemeyer won hij het dubbelspel van Gustavo Kuer ten en André Sa. In het beslis sende vijfde duel rekende Nes tor solo nogmaals af met Kuer ten. Met 7-5 in de vijfde set. Het derde winstpunt kwam op naam van Frank Dancevic, die Flavio Saretta klopte. Hoe het thuisvoordeel onver moede krachten kan losmaken, dat hebben de Canadezen weer eens bewezen in de Davis Cup. Of ze dat op vreemde bodem ook lukt, is de vraag. Simon La- rose, Dancevic en Niemeyer zijn de drie beste enkelspelers, maar die staan allemaal net buiten de top-200. Dragende kracht is Nestor, de nummer vijf op de wereldranglijst van het dubbelspel. Daarin vormt hij een vast koppel met Mark Knowles van de Bahama's. Sluiter kent Larose en Dancevic nog uit het challengercircuit. „Technisch zijn ze heel be kwaam, maar mentaal hebben ze hun kwetsbaarheden." Cap tain Tjerk Bogtstra schat Cana da hoger in dan India. „Vooral in de breedte. Het wordt weer zaak om te waken voor onder schatting. Maar het is duidelijk dat de loting een stuk slechter had kunnen zijn." Een locatie voor dit duel uit de eerste ronde moet nog worden aangewezen. De complete loting van de we reldgroep is: Australië - Zwe den, Verenigde Staten - Oosten rijk, Wit-Rusland - Rusland, Marokko - Argentinië, Roeme nië - Zwitserland, Frankrijk - Kroatië, Nederland - Canada, Tsjechië - Spanje. Aarhus. Deens Open. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned/5) - Weckström (Fin) 11-6 11-1. Dubbelspel, eerste ronde: Audina/Bruil-Jona- thans (Ned/3) - McEwan/Wemyss (Sch) 15-3 15-0. Tweede ronde: Audina/Bruil (Ned) - Chin/Wang (Mal) 15-1115-4. Gemengd dubbel, tweede ronde: Chris en Lotte Bruil (Ned/5) - Shirley/Runesten-Petersen (NZI) 10-15 15-3 15-4; kwartfinale.- Wang Wei/Zhang Jiewen (Chn) - Chris en Lotte Bruil 15-8 6-15 15-13. DAMMEN cadiz/anp - Het Koninklijk Nederlands Wa tersport Verbond (KNWV) is niet van plan in te grijpen in de hoog opgelopen ruzie tussen de profteams van Tornado-zeilers Booth/Dercksen en Karsenbarg/Heems- kerk. „In vergelijking met de olympische kwalificatiestrijd bij de andere landen gaat het er bij ons nog schappelijk aan toe", zei topsportmanager Hessel Evertse gisteren in Cadiz, een dag na het voor Nederland te leurstellend verlopen WK zeilen voor alle "olympische klassen. De twee zwaar gesponsorde zeilteams kwa men in mei bij de Spa Regatta voor de eer ste keer met elkaar in aanvaring. Karsen- bxrg (Weesp) kreeg in Medemblik vaödë jury een waarschuwing voor te veel recla me op het zeil. Een dag later waren de sponsoruitingen nog niet aangepast, waar na Booth en Dercksen een formeel protest indienden. Gevolg: Karsenbarg kreeg een extra schrapresultaat, waardoor de tweede plaats in het eindklassement naar Booth en Dercksen ging. Niettemin behaalden beide teams in Medemblik een olympische nomi natie. „Niet fraai en een beetje sneu voor Karsen barg", werd het protest van de doorgewin terde Booth (40) in zeilkringen genoemd. Dezelfde benamingen vielen opnieuw in Cadiz te beluisteren. Booth en Dercksen hadden part noch deel aan een botsing voor de start van de negende race tussen de boot van Karsenbarg en een Poolse Tor nado. Toch diende het Booth-team een protest in tegen de gunstige uitspraak voor Karsenbarg van de jury. Daarmee liep de spanning tussen de twee Nederlandse duo's verder op. Na de laatste race bij het WK, met Booth als vijfde en Karsenbarg als tiende in het eindklassement, werd het ene Nederlandse protest tegen de andere Ne derlandse ploeg verworpen. Booth en Dercksen staan na het WK op zestien selec- tiepunten, vijf meer dan Karsenbarg en Heemskerk. Het tweede duo beschuldigde de rivalen na de laatste race van intimida tiepraktijken ep kamikaze-acties. Zwartsluis. WK, mannen, barrage. Georgiev (Rus)- Tsjizjov (Rus) 1-1. Lochem. NK strokeplay, Nederlands profcir cuit: Eindstand: 1. Steenkamer (Haarlem) 281 sla gen (-7), 2. Huiskamp (Winterswijk/amateur, buiten mededinging) 281, 3. Gormley (Nieu- wegein), Van der Velde (Voorhout) 282, 5. Wootton (Almere) 283. 6. Kraaij (Zeist) 285, 7. Alain Ruiz-Fonhoff (Den Haag) 286, 8. Vin- goe (Amsterdam) 287, 9. Wegchelaer (Amster dam), Woof (Voorhout) 288. St. Andrews. Dunhill Links Championship, 4,5 miljoen euro:. Stand na le ronde: 1. Yates (Sch), Hansen (Den), Murphy (Ier) 66 slagen (-6), 4. Howell (Eng), Lawrie (Ier), Clarke (Nle), Donaldson (Wal) 67, 8. Dyson (Eng), Price (Wal), Lafeber (Ned), Rocca (Ita), Price (Zlm), Bjornstad (Noo), Campbell (NZe) 68, 26. Muntz (Ned), Derksen (Ned) 70. Amateurteams: 1Keener (VSt) 60 slagen net to (-12), 2. Longworth (Eng), Botham (Eng) 61, 4. Redgrave (Eng), Gullit (Ned) 61, 18. Van Doorne (Ned) 65, 53. Cruijff (Ned) 67. San Antonio (VSt). Texas Open, 3 miljoen eu ro. Stand na eerste ronde: 1. Tway (VSt), Slocum (VSt) 61 slagen (7 onder par), 3. Baddeley (Aus) 62, 4. Byrum (VSt), Beekman (VSt). Sabbatini (ZAf), Kresge (VSt) 63. HANDBAL Mannen, eredivisie: E en 0 - Bevo HC 31-24, Aalsmeer - Quintus 37-24. Vrouwen, eredivisie: NEA- SEW 17-34. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 25 september 1. 21, 23, 24, 25, 26, 27. 31, 34, 37. 39, 41, 47. 48, 52, 54, 57, 59. 70, 80. Toto 13 1,1,1,2,3,3,3,1,2,2, ,2 ,2 ,2. Lotto, 24 september 12, 18, 24, 32, 38, 39 bonusgetal 11, kleur geel Euroloterij, 24 september: 026969 Onder voorbehoud van typefouten TAEKWONDO Garmisch-Partenkirchen. WK. Mannen -58 kg: 1. Yen Chu Mu (Tai), 2. Kanjobeh (Irn) 3. Ko Seok-Hwa (ZKo) en Thackry (VSt). -84 kg: 1. Karami (Irn), 2. Borot (Fra), 3. Bairamov (Aze) en Tanrikulu (Tur). Stevens (Ned) verliest in kwartfinale van Bairamov 4-3. Vrouwen -51 kg: 1. Lee Ji-Hye (ZKo), 2. Labrada (Cub), 3. Voren (VSt) en Yaowapa (Tha). -72 kg: 1. Wei Luo (Chn), 2. Baverel (Fra), 3. Bourguigue Mounia Boucham (Mar) en Atzi- berlos Arcos (Spa). Van Deursen (Ned) verliest in 2e ronde van Bounia Boucham op beslissing (2-2). TENNIS Leipzig. Vrouwen, 520.000 euro. Tweede ronde: Callens (Bel) - Stevenson (VSt) 6-4 4-6 6-2, Petrova (Rus/8) - Groenefeld (Dui) 3-6 6-1 6-4, Henin-Hardenne (Bel/2) - Chladkova (Tsj) 6-1 6-2, Clijsters (Bel/1) - Do- kic (Ser) 6-3 6-4. Palermo. Mannen, 300.000 euro. Achtste finales: Hernandez (Spa) - Tenconi (Ita) 7-6 6-3, Horna (Per/8) - Puerta (Arg) 6-4 6-2, Martin (Spa/6) - Blanco (Spa) 4-0 opgave, Mathieu (Fra/5) - Almagro (Spa) 7-6 3-6 6-3, Squillari (Arg) - Volandri (lta/4) walkover, Mas- su (Chl/1) - Acasuso (Arg) 6-2 3-1 opgave, Veronelli (Arg) - Hanescu (Roe) 6-4 6-2. Sjanghai. Mannen, 300.000 euro. Tweede ronde: Draper (Aus) - Verkerk (Ned/2) .6-7 1-0 opgave Verkerk, Söderling (Zwe) - Gi- melstob (VSt) 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Suzuki (Jap) 6-1 6-2, Canas (Arg) - Taino (VSt) 6-7 6- 4 7-6, Philippoussis (Aus/3) - Salzenstein (VSt) 6-2 7-5, Karlovic (Kro) - Kiefer (Dui/5) 6- 17-6. Dubbel, eerste ronde: Garica/Oliver (Arg/VSt) - Van Lottum/Waske (Ned/Dui) 7-5 6-7 7-6. Bangkok. Mannen, 480.000 euro. Tweede ronde: Thomann (Fra) - Erlich (Isr) 6-4 6-0, Ljubicic (Kro/6) - Ancic (Kro) 6-1 6-4, Carraz (Fra) - Popp (Dui) 7-5 6-2, Dent (VSt/8) - Ascione (Fra) 6-1 6-2, Nieminen (Fin/5) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-2, Moya (Spa/3) - Vahaly (VSt) 7-5 6-4, Srichphan (Tai/4) - Carlsen (Den) 6-3 7-6, Ferrero (Spa/1) - Bogomolov (VSt) 6-3 6-7 6-1, Thomann (Fra) - Erlich (Isr) 6-4 6-0, Ljubicjc (Kro/6) - Ancic (Kro) 6-1 6- 4, Carraz (Fra) - Popp (Dui) 7-5 6-2, Dent (VSt/8) - Ascione (Fra) 6-1 6-2, Nieminen (Fin/5) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-2, Moya (Spa/3) - Vahaly (VSt) 7-5 6-4. Dubbel, eerste ronde: Wassen/Eschauer (Ne- d/Oos) - Coetzee/Haggard (ZAf/1) 4-6 7-5 6-2. San Antonio (VSt). Challenger, 50.000 euro. Tweede ronde: Wessels (Ned) - Garcia (Chi) 6- 2 4-1 opgave Garcia, Cakl (Tsj) - Hemmes Jr (Ned) 6-3 6-4. VOETBAL UEFA-Cup Eerste ronde, eerste wedstrijd Wisla Krakow (Pol) - NEC 2-1 (1-0). 29. Fran kowski 1-0, 56. Frankowski 2-0, 65. Wielaert 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Paniashvili (Geo). Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Bas- zezynski, Brozek, Szymkowiak, Piotr Brozek (Wisla), De Freitas (NEC). Feyenoord (Ned) - FC Karnten (Oos) 2-1 (0-0). 57. Maric 0-1, 64. Kuijt 1-1, 77. Buffel 2-1. Scheidsrechter: Clark (Sch). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Paauwe (Feyenoord), Ma ric (FC Karnten). Kamen Ingrad (Kro) - Schalke 04 (Dui) 0-0. Hamburger SV (Dui) - Dnjepr Dnjepropetrovsk (Oek) 2-1 (0-1). 10. Wenglinski 0-1, 49. Hoogma 1-1 (strafschop), 81 Romeo 2-1. Girondins Bordeaux (Fra) - Petrzalka (Slw) 2-1 (2-1). 7. Riera 1-0, 16, Krejci 1-1, 37. Dar- cheville 2-1. Amstel Cup Tweede ronde, knock-out TECt- Ajax 2 0-3 (0-2). Doelpunten: Obodai (Zj Culina. Baronie - Roda JC 1-0 (0-0). 60. Eikelenboom 1-0. Hoek - Genemuiden 7-0 (3-0). Omni world - Deltasport 7-3 (4-2). Loting derde ronde: FC Eindhoven - Willem II,1 Hoek - BV Veendam, Excelsior - Sparta, RBC| Roosendaal - FC Groningen, FC Omniworld i RKC Waalwijk, Vitesse - FC Volendam, Cam-: buur Leeuwarden - FC Twente, Baronie - Hera-' cles Almelo, SC Heerenveen - Stormvogels/Tel-1 star, FC Den Bosch - Ajax 2. Los Angeles/Philadelphia (VSt). WK vrouwen. Groep A: Zweden - Noord-Korea 1-0 (1-0), Ver enigde Staten - Nigeria 5-0 (2-0). Stand: 1. Verenigde Staten 2-6 (8-1), 2. Noord-Korea 2- 3 (3-1), 3. Zweden 2-3 (2-3), 4. Nigeria 2I-Q (0-8). Groep D: Rusland - Ghana 3-0 (1-0), China - Australië 1-1 (0-1). Stand: 1. Rusland 2-6 (5-' 1), 2. China 2-4 (2-1), 3. Australië 2-1 (2-3), 4. Ghana 2-0(0-4). VOLLEYBAL Antalya/Ankara. EK vrouwen, vijfde wedstrijd voorronde. Groep 1: Rusland - Roemenië 3-0 (25-16 25- 17 25-22), Servië-Montenegro - Slowakije 3-0 (28-26 25-12 27-25), Turkije - Duitsland 2-3' (16-2516-25 25-22 25-12 10-15). Eindstand: 1 Duitsland 5-10 (15-2), 2. Tur-i kije 5-8 (14-3), 3. Rusland 5-6 (9-7). 4. Roe menië 5-4 (6-12), 5. Servië-Montenegro 5-2 (5-12), 6. Slowakije 5-0 (2-15). Groep 2: Nederland - Oekraïne 3-0 (25-15 25- 18 25-20), Bulgarije - Italië 3-2 (25-19 20-25 25-21 15-25 19-17), Polen - Tsjechië 3-1 (25-19 23-25 25-22 25-16). Eindstand: 1 Nederland 5-8 (14-6), 2. Polen 5-8 (13-9), 3. Italië 5-6 (11-^PL Bulgarije 5- 4 (10-11), 5. Oekraïne 5-4 (7-12), 6. Tsjechië 5-0(5-15). WIELRENNEN Ronde van Spanje. Achttiende etappe, Las Rozas - Las Rozas: 1 Diaz Lobato (Spa) 150 km in 3.07.47, 2. Za- balla (Spa) 0.44, 3. Arrieta (Spa), 4. Schweda (Dui), 5. Garcia Acosta (Spa), 6. Isasi (Spa), 7. Horrach (Spa) 0.47, 8. Laguna (Spa) 0.52, 9. Quesada (Spa) 0.56, 10. Zabel (Dui) 0.58, 37. Engels 1.02, 110. Tankink 3.51, 112. Van Heeswijk, 128. De Jongh, 137. Mutsaars, 139. Boven, 151. Kroon. Algemeen klassement: 1. Nozal (Spa) 61.20.42, 2. Gonzalez de Galdeano (Spa) 3.03, 3. Heras (Spa) 3.09, 4. Beltran (Spa) 5.16, 5. Valverda (Spa) 5 54, 6. Mancebo (Spa) 6.27, 7. Rasmussen 7.25, 8. Perez (Spa) 8.51, 9. Osa (Spa) 8.57, 10. Cardenas (Col) 9.28, 92. Tankink 2.28.59, 111. Kroon 2.47.37, 113. Engels 2.49.55, 140. Van Heeswijk 3.13.42, 143. Mutsaars 3.14.43, 144. Boven 3.16.37, 146. De Jongh 3.18 30 Coupe Sabatini. Peccioli: 1. Bossoni (Ita) 198 km in 4.59.2Ü, 2. Paolini (Ita), 3. Celestino (Ita), 4. Kolobnev (Rus), 5. Stangelj (Slv), 6. Lanfranchi (Ita). Lessen. Circuit Franco-Beige. Eerste etappe: 1. Löwik (Ned) 3.58.05, 2. Ludovic Capelle (Bel) 0.15,3. Mattan (Bel), 4, Klier (Dui), 5, Bruylandts (Bel). Algemeen klassement: 1. Löwik, 2. Ludovio Capelle 0.12, 3. Mattan 0.14, 4. Klier O.lg, 5. Bruylandt,

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15